Berlín 8. februára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Michael Sohn)
Nemecký minister obrany Boris Pistorius uviedol, že prvý prápor tankov Leopard 2 môže byť poslaný ukrajinským ozbrojeným silám v prvých troch až štyroch mesiacoch roku 2023
Ilustračné foto
“Naše tanky Leopard 2A6 budú na Ukrajine koncom marca. Ostatné budú nasledovať krátko po nich. Tanky Leopard 1A5 nepochádzajú z našich zásob. Ide o zásoby obranného priemyslu, ktoré teraz ostatné krajiny spolu s Nemeckom odkupujú a technicky pripravujú na prepravu na Ukrajinu. Nemôžeme teda mať priamy vplyv na tento proces,” povedal Pistorius novinárom a dodal, že príprava 80 až 100 takýchto tankov “potrvá mesiace”.
Na otázku, či nemecký priemysel zvýši výrobu, aby mohol dodávať Ukrajine viac vojenského vybavenia, súčiastok a munície, uviedol, že “to by mal byť predpoklad”.
“To je úloha obranného priemyslu. Navyše rozhovory, ktoré som doteraz viedol, naznačujú, že to tak bude,” povedal.
Varovanie
Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.