Petra Hajšelová, kandidátka na predsedníčku Trenčianskeho kraja: Aj krajský úradník žije z peňazí daňových poplatníkov, a tak im musí slúžiť

Slovensko 13. septembra 2017 (HSP/Foto: Facebook Petra Hajšelová)

 

Petra Hajšelová je jednou z troch žien, ktoré kandidujú na post predsedníčky Trenčianskeho samosprávneho kraja. Dlhodobo býva v meste Prievidza a aktuálne pôsobí v oblasti práva.

Je členkou hnutia Sme rodina, ktoré považuje za neštandardné, a preto podľa vlastných slov sa chce sama neštandardne správať v zmysle „nekradnúť, neklamať a nepodvádzať, ale pevne stáť na strane občana.“

Petra Hajšelové pre Hlavné správy ozrejmila, čo v Trenčianskom kraji považuje za najpálčivejší problém, ako i to, koho vo voľbách považuje za svojho najväčšieho súpera.

Na snímke Petra Hajšelová

 

Čo vás podnietilo, že ste sa rozhodli kandidovať na post predsedníčky Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK)?

Pracujem ako právnička so zameraním na sociálnu oblasť. Denne sa stretávam so zhoršovaním postavenia slušných ľudí u nás v kraji, ktorý ešte v rokoch 2004-2005 patril po Bratislavskom kraji k najdynamickejšie sa rozvíjajúcim krajom. Priznajme si to zhoršovanie ekonomických a hospodárskych výsledkov má značný podiel na zhoršovaní sociálnych podmienok. Okresy, ako je aj Prievidza, postupne upadajú a dokonca aj demografické výsledky sú značne negatívne.

Politici a kandidáti nám niekoľko rokov štandardne prednesú pred voľbami ako sa budeme mať lepšie, ale po voľbách sa všetko vracia do starých koľají. Hnutie Sme rodina –  Boris Kollár je neštandardná strana, a preto neštandardne, na rozdiel od ostatných politických sľubov, korektnou a transparentnou politikou chceme nie sľubovať, ale plniť si zodpovedne povinnosti voči svojim občanom. TSK je predsa jedna rodina a tak netreba len hovoriť, ale aj tak konať.

 

Kto bude financovať vašu kampaň a koľko chcete na ňu minúť?

Financovanie kampane je centrálne cez transparentný účet, so zverejnením jeho pohybov nemáme najmenší problém.

 

Čo hodnotíte v Trenčianskom kraji za najpálčivejší problém, ktorý je potrebné akútne riešiť?

Akútne treba riešiť hlavne sociálnu politiku vo vzťahu k ohrozeným občanom – starší ľudia, týrané ženy, sociálne odkázaní občania. Tento problém sa musí riešiť paralelne s efektívnou zdravotnou starostlivosťou v nadväznosti na regionálny hospodársky rozvoj kraja v rámci kompetencií.

 

Čo považuje za svoju výhodu oproti ostaným kandidátom?

Som mladý človek, ktorý volá po zmene. Nie som poznačená politickými systémami, ktoré tu pred rokom 1989 a po roku 1989 boli, a ktoré v značnej miere spôsobili chudobu slušných ľudí. Zároveň som členkou politického hnutia, ktoré sa neštandardne správa v tom zmysle, že to čo sľúbi, to aj splní.

 

Na ktorého kandidáta nazeráte ako na svojho najväčšieho súpera a prečo?

Najväčší súper je doterajší predseda, ktorý realizuje kampaň už dlhodobejšie cez organizácie a zariadenia vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, pričom má k tomu aj pomocný štáb so zamestnancov VÚC.

SMER je vládna strana, ktorá od roku 2006 riadi tento kraj a je zabetónovaný, a preto to bude najsilnejší súper, pričom nechcem dehonestovať ostatných kandidátov, ktorí chcú priniesť niečo nové a nie len prázdne sľuby.

 

Akými prostriedkami chcete bojovať proti úradníckemu aparátu, ktorý v mnohých prípadoch ľuďom neuľahčuje život?

Základný problém je v duálnej verejnej správe – nie všetky kompetencie štát odovzdal tak, ako to funguje v normálnej regionálnej samospráve v rámci EÚ. Máme duálne riadenie školstva, dopravy, krízové riadenie, zdravotníctvo a sociálna oblasť. Toto je doslova unikát, ktorý musí hlavne štát už konečne začať riešiť. Čo sa týka aparátu úradníkov tu platí jedna filozofia: „úradník žije aj na úrovni kraja z peňazí daňových poplatníkov, a tak im musí slúžiť“ – je to služba obyvateľstvu. Posty na úrade TSK musia riadiť v prvom rade odborníci z praxe a nie politickí nominanti, ktorých nominujú  krajské politické  centrály ako odmenu za ich aktívnu politickú prácu. Jednotlivé zriaďovateľské úseky, ktoré riadi TSK musia byť flexibilné a ústretové občanom. Sťažnosti v rámci úseku hlavného kontrolóra budú musieť intenzívnejšie riešiť tieto problémy, z ktorých sa budú robiť závery.

Zároveň som si uvedomila, že  ľudia nemajú dostatok vedomostí, čo sa týka ich práv a povinností. Preto považujem za nevyhnutné  zriadenie kontaktného miesta, ktoré by slúžilo obyvateľom Trenčianskeho samosprávneho kraja na  získanie základných informácií v oblasti právnych a finančných nárokov, čím by sa podstatným spôsobom eliminovali súčasné problémy ľudí,  zvýšila by sa ich právna vzdelanosť a v neposlednom rade by sa finančným poradenstvom v mnohých prípadoch zabránilo ich zadlženosti.

 

Ľuďom nechcete poskytnúť sľuby ale výsledky. Aké doterajšie výsledky môžete prezentovať svojim voličom?

Zodpovednosťou a profesionálnym prístupom v rámci svojej profesie som vyriešila mnoho problémov svojich klientov. Profesiu právnika beriem ako poslanie a vďačnosť, ktorá prichádza od ľudí, ktorým pomôžete je potvrdenie toho, že svoju prácu robíte dobre.

Považujem sa za človeka so silným sociálnym cítením. Pozitívne výsledky sa mi podarili dosiahnuť organizovaním rôznych zbierok na pomoc rodinám žijúcim pod hranicou chudoby alebo ľuďom, ktorí sa ocitli bez svojho zavinenia v neľahkej životnej situácií. Práve tu som si uvedomila, že existuje ešte veľa ľudí v spoločnosti, ktorí nezatvárajú oči pred utrpením iných a v rámci svojich možností majú snahu pomáhať iným.

 

Kvalitné služby v zdravotníctve sú celoslovenským problémom. Ako chcete tento problém riešiť v Trenčianskom kraji?

V prvom rade treba riešiť katastrofálnu situáciu na ekonomickom úseku ako aj zabezpečenie zdravotnej dostupnosti pre všetkých občanov. Problém už nastal pri prenose kompetencií zo štátu na samosprávu, kde boli delimitované aj všetky záväzky, ktoré sa za tie roky nabaľovali ako snehová guľa, ktorá teraz komplikuje normálny chod nemocníc. Štát sa zbavil týchto nemocníc pričom sám nevedel tieto problémy zdravotníctva vyriešiť.

TSK si sám s problémami nebude vedieť poradiť – len v spolupráci so štátom. Nemocnice budú musieť prejsť na manažérsky spôsob riadenia so zreteľom na zachovanie zdravotníckych výkonov nevyhnutných pre zdravotnú obsluhu regiónov .

 

 

 

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme

Twitter zamestnáva stovky pracovníkov kontrolujúcich nevhodný obsah. Jeden z nich: “Vídam samé penisy”

18. januára 2018 (HSP/RT/Foto:TASR/AP-Richard Drew)   Z tajných rozhovorov medzi zástupcami Project Veritas a personálom Twitteru vyplýva, že stovky zamestnancov majú za úlohu vyhľadávať problémové užívateľské fotografie. Tieto údaje sú potom uložené na neurčito. Každý, kto si myslí, že informácie, ktoré posiela cez Twitter, sú chránené pred zneužitím a tzv. snoopingom…

Šoféri parížského metra na niektorých staniciach odmietajú zastaviť. Dôvodom sú obavy o bezpečnosť svoju i cestujúcich kvôli zločineckým bandám a narkomanom

Paríž 18. januára 2018 (HSP/Le Figaro.fr/stredoevropan.cz/Foto:TASR/AP/Alik Keplicz)   Francúzskej štátnej dopravnej spoločnosti  RATP, ktorá prevádzkuje parížske metro a odborom spoločnosti došla trpezlivosť s bezpečnostnou situáciou ,ktorá panuje na niektorých staniciach metra. Šoféri súprav sa kvôli obavám o svoju bezpečnosť a bezpečnosť cestujúcich, rozhodli radšej nezastavovať na niektorých staniciach metra. Dôvodom je…

Brazília po vzore krajín BRICS pristúpila k zákazu kryptomeny

Brazília 18. januára 2018 (HSP/rt/Foto: TASR/AP- Rick Bowmer, File)   Brazília sa pripojila k Číne a Indii, svojim kolegom z ekonomickej skupiny BRICS, prijatím tvrdých opatrení v oblasti kryptomien tým, že ich zakáže vo svojich finančných trhoch Brazílsky finančný regulátor zakázal miestnym investičným fondom nakupovať digitálnu hotovosť, takže kryptomeny nemôžu byť…

VideoDomáci blockbuster valcuje hollywoodsku produkciu v ruských kinách

Moskva 18. januára 2018 (HSP/vesti.ru/Foto:screenshot You Tube)   Najnovší koprodukčný film televíznej spoločnosti „Rossija 1“ a štúdia „TriTe“ (za ktorým stojí svetoznámy ruský režisér Nikita Michalkov) zaznamenal fenomenálny divácky úspech. Film „Pohyb nahor“ („Dviženije vverch“) ide v šľapajách predchádzajúceho úspešného filmu zo športového prostredia „Legenda 17“ venovaného legendárnemu sovietskemu hokejistovi Valerijovi Charlamovovi.…

Historik: Európu do 30 rokov čaká úpadok a občianska vojna

Brusel 17. januára 2018 (HSP/Napalete.sk/Foto:TASR/AP-Thibault Camus)   Belgický historik David Engels tvrdí, že v najbližších 30 rokoch vypukne na našom kontinente občianska vojna. Poukazuje pritom na paralely medzi súčasnou Európu a pádom rímskej republiky. Jeho slová publikoval rakúsky denník Kronen Zeitung. O 20 alebo 30 rokov sa Európa stane autoritárskym…

“Zdá sa, že EÚ rozpoznala dôležitosť ochrany vonkajších hraníc Únie”: Zmiešaná komisia Slovenska a Maďarska rokovala o bezpečnostných otázkach EÚ

Budapešť/Bratislava 17. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Otázky bezpečnosti v Európskej únii boli hlavnými témami rokovania maďarsko-slovenskej zmiešanej komisie pre obranu a bezpečnosť, ktorá podľa agentúry MTI zasadla v stredu v Székesfehérvári. "Zdá sa, že EÚ rozpoznala dôležitosť ochrany vonkajších hraníc Únie, čo napĺňa Slovensko i Maďarsko nádejou," povedal na…

Maďarská vláda na potlačenie ilegálnej migrácie pripravila návrh zákona, ktorý je namierený najmä proti vítačom z mimovládok. Môže sa dotknúť aj Sorosa

Budapešť 17. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Darko Vojinovic)   Maďarská vláda pripravila ďalší plán na potlačenie ilegálneho prisťahovalectva. V rámci neho by zdanila 25 percentami finančnú podporu zo zahraničia pre organizácie podporujúce ilegálnu migráciu a vyhostením by pohrozila osobám organizujúcim prisťahovalectvo, oznámil v Budapešti v stredu minister vnútra Sándor Pintér. Podľa agentúry…

Polícia zadržala v obci Jenkovce dvoch Turkov, boli vyhostení

Jenkovce 17. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)   Polícia zadržala v utorok (16.1.) v nočných hodinách v katastri obce Jenkovce v Sobranskom okrese dvoch Turkov. Ako v stredu informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance Agnesa Kopernická, prekročenie hranice dvomi neznámymi osobami v smere z Ukrajiny na Slovensko najprv…

Za útokom na školákov v Perme bola dvojica 16-ročných tínedžerov

Moskva 17. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Alexander Agafonov)   Dvoch šestnásťročných tínedžerov, ktorí stáli za pondelňajším útokom na školu číslo 127 v Motovilichinskom obvode ruského mesta Perm, obvinil v stredu Vyšetrovací výbor Ruskej federácie z viacnásobného pokusu o zabitie. Podľa oficiálnej verzie vyšetrovateľov žiak školy a jej niekdajší, medzičasom vylúčený žiak sa…

Merkelová chce hodnotiť Kurza podľa činov; v utečeneckej politike sa rozchádzajú

Berlín 17. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Michael Sohn)   Nemecká kancelárka Angela Merkelová v stredu po stretnutí s novým rakúskym náprotivkom Sebastianom Kurzom povedala, že vidí dobrý základ na intenzívnu vzájomnú spoluprácu. Koaličnú vládu, ktorú zostavila Kurzova Rakúska ľudová strana (ÖVP) s pravicovo-populistickou Slobodnou stranou Rakúska (FPÖ), bude Berlín hodnotiť až podľa…

Chmelár: Denník SME – 25 rokov slobody… a manipulácií

Bratislava 17. januára 2018 (HSP/Foto:Facebook)   Na oslavu 25. výročia vzniku denníka SME zareagoval v obsiahlom príspevku na sociálnej sieti známy politológ Eduard Chmelár, ktorý píše: "Denník Sme včera (15.1. pozn. red.) oslavoval 25. výročie svojho založenia. Oslávencovi sa patrí zablahoželať, veď tieto noviny zohrali naozaj významnú úlohu v transformácii…

Republikánsky senátor Jeff Flake obvinil prezidenta Trumpa z klamstva

Washington 17. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/Senate TV via AP)   Republikánsky senátor Jeff Flake obvinil v stredu amerického prezidenta Donalda Trumpa, že neustále klame. "Pravda - objektívna, empirická, preukázateľná pravda - nebola predtým v dejinách našej krajiny najvplyvnejšou osobou v našej vláde nikdy tak zneužitá, ako v roku 2017," povedal Flake…

Vybrali sme z blogu

Stredoeurópske štáty musia prijať liberálne hodnoty EÚ alebo opustiť blok! V EÚ nie je podľa Verhofstadta pre neliberálne spoločnosti miesto!

Hlavný vyjednávač Európskeho parlamentu (EP) pre Brexit, poslanec EP, ktorý vedie Alianciu liberálov a demokratov Európy a bývalý belgický premiér Guy Verhofstadt odkázal v týchto dňoch prostredníctvom Twitteru Maďarsku a Poľsku, že musia prijať liberálne hodnoty EU alebo opustiť blok. Ako Verhofstadt doslova napísal: "EU bola vybudovaná tak, aby zaručila…

Pokračujem na blogu HS

Minulý týždeň vyšlo na povrch niečo, čo ma, mierne povedané, rozrušilo. Mám na mysli blog od Jakuba Godu, kde opisuje svoju infiltráciu do radov redaktorov portálu Hlavné správy. Aby bolo jasné, absolútne sa nečudujem činu, ktorý novinár z Denníka N vykonal. Skúsenosti ma naučili aj v tak mladom veku, že…

Dobro a zlo vo svete politiky a propagačné video o NATO.

I. Môžeme uznať, že propagačné video o NATO nám predstavuje jedno z dobier ( dobro ) demokratického Západu ? Na konci roka 2017 Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitosti Slovenskej republiky spustilo informa

Prečo som „volil“ a v druhom kole budem voliť Zemana

Pre jeho vysokú všeobecnú a sociálnu inteligenciu, vzdelanostne „nadupaný“ intelekt, jazykovú výbavu, osobné životné a politické skúsenosti... Pre jeho schopnosť byť dobrým vzorom aj s jeho „ľudským faktorom“. Nik nie sme dokonalí... (tvrdí to aj Vacvalová... a potvrdzuje bežná „ulica“). Občas stratí ostražitosť a sebakontrolu a povie to, čo potom nerád počuje…

Ako chcú kompetentné orgány riešiť „cigánsku otázku“, keď nepoznáme presné počty príslušníkov tohto etnika na Slovensku?

K základným predpokladom úspešného rozvoja spoločnosti patrí vyvážený demografický vývoj a existujúcim podmienkam rozvoja spoločnosti zodpovedajúci počet a vyhovujúca štruktúra obyvateľstva. Z tohto dôvodu dnes do popredia vystupuje význam formulácie základných princípov populačnej politiky a vymedzenie nevyhnutných a účinných spôsobov a mechanizmov jej realizácie v konkrétnych podmienkach našej sociálnej reality, t. j. takej populačnej politiky, ktoré je chápaná…

19.2 Sedliacka ekonómia – Systém na okrádanie chudobnejších bohatými

Predstavte si na chvíľu, že ste zdedili podnik po rodičoch v hodnote 100 miliónov. Otec pred smrťou investoval viac peňazí do investícii, pretože videl potenciál trhu, takže váš podnik, ktorý robí tržby 300 miliónov má pôžičku 50 miliónov. Z nejakého dôvodu však prišla k vám banka a hneď si pýta tie peniaze späť. Vy…

TopSpeed

Maťo Homola začne sezónu 2018 na Blízkom východe

1

Sezóna šampionátov TCR sa už rozbieha na horúcom Blízkom Východe. Maťo Homola sa aj tento rok zúčastní seriálu TCR Middle East. Tím Pit Lane Competizioni poskytne našej hviezde Volkswagen Golf TCR s prevodovkou DSG. Jeho minuloročný tím Englstler Motorsport má však k dispozícii Golf TCR so sekvenčnou prevodovkou, ktorá je predsa…

Páči sa vám expresívny interiér Ferrari 488 od Carlexu?

1

Ľudia z Carlex Design zobrali do parády interiér Ferrari 488 Spider. Už tak skvelý kokpit vzpínajúceho sa koňa vylepšili o tony kože a alcantary. Farba diela korešponduje s vonkajším vzhľadom a lakovaním Spideru. Vo vnútri oba materiály pokrývajú majoritnú časť interiéru. Zosobňujú ho navyše kontrastné žlté prvky. No a teraz si…

Bizarná nehoda v Kalifornii ako z filmu. Auto zapichol do domu!

1

Vyzerá to ako scéna z akčného filmu. Auto v plnej rýchlosti narazí do obrubníku a odrazí ho do vzduchu. To sa nehoda v Californii iba rozbieha. Kaskadér doletí až do druhého poschodia domu! Neplánovaná susedská návšteva sa stala v nedeľu skoro ráno. A nie, auto, alebo skôr lietadlo, nebolo ani Mustang a…

Najinzerovanejšie zánovné auto r2017 bolo naftové Audi A4

3

Rastúcim trendom posledných rokov aj na Slovensku sú zánovné autá. Slovenskí motoristi, ktorí preferujú automobily s vekom do dvoch rokov, si mohli v minulom roku vyberať z väčšieho množstva vozidiel ako v roku 2016. Oproti ostatným krajinám Vyšehradskej štvorky vedú na Slovensku v ponuke luxusnejšie modely. Ponuke dominujú jednoročné vozidlá s…

Je tu modelový rad Mercedes-AMG 53 s hybridom pod kapotou

13

Nové označenie a nový motor, tak by sa dal charakterizovať niektorý z troch aktuálne predstavených modelov Mercedes-AMG 53. Automobilka ich najprv ponúkne v troch karosárskych variantoch, v novej triede CLS a v Éčku s karosériou kupé a kabriolet. Mercedes sa po rokoch vracia k radovému usporiadaniu šesťvalcov a aktuálne predstavené…

Zamrzlo peklo, Ferrari SUV už koncom roka 2019!

27

Sergio Marchionne ešte pred niekoľkými nepripúšťal, že by Ferrari SUV niekedy mohlo uzrieť svetlo sveta. Predstavitelia Ferrari tiež nechceli o niečom takom ani počuť. Lenže doba sa mení a hlavne čínsky trh si veľké, luxusné a rýchle SUV žiada čoraz viac. Marchionne postupne zjemňoval vyjadrenia na adresu SUV, no stále sme nevedeli na…

KAMzaKRÁSOU

Miluješ behanie? Poradíme ti, ktoré jedlá sú pre bežcov najlepšie

0

Ak ste jedným z nadšencov športovania, určite vám nie je cudzie ani to, že musíte dbať na to, čo jete. Správnym stravovaním pri športovaní rozhodne predídete rôznym chorobám a zraneniam a inak tomu nie je ani pri behaní, ktoré sa stáva zo dňa na deň populárnejšou formou aktívneho žitia. Zaujíma vás, ktoré jedlá sú…

Vitamín D: Ako ho získať, keď máme v zime nedostatok slnka?

0

Vitamín D je vo veľkej miere zastúpený prevažne v živočíšnej strave. Jedným z najlepších zdrojov sú ryby. Siahnuť môžete napríklad po zdravších mastnejších rybách, akými sú makrela či losos. Skvelé sú i ďalšie morské druhy, najmä tuniak či sardinky. V mnohých z nich sa v 100 gramovej porcii nachádza v priemere od 30 do 60 mikrogramov kalciferolu. Netreba…

Šafran: Prečo patrí k najdrahšiemu koreniu na svete?

0

Šafran bol v Egypte vysoko cenenou koreninou, ktorá dodávala harmóniu do celého tela. Najväčšími konzumentmi šafranu boli pravdepodobne starí Rimania. Pridávali ho do jedla, liehovín, kúpeľov, farbili si ním šaty a vyrábali z neho parfumy. Považovali ho za zázračný elixír. V bledomodrom až fialkastom kvete s príjemnou vôňou sa nachádzajú tri nitkovité…

Kedy bude konečne Milovaná?

0

„Mary Baloghová stanovila zlatý štandard historickej romance," napísali o nej v New York Times. Je tu siedmy záverečný diel vynikajúcej série tejto obľúbenej autorky s názvom Milovaná. Dojímavý príbeh Georgea, vojvodu Stanbrooka, ktorý obetavo pomáhal priateľom prekonávať traumy spôsobené vojnou a usporiadať si život.   Nastal čas, aby aj George konečne našiel šťastie.…

Ako predlžiť životnosť siloniek? Takto to spravíš rýchlo a zadarmo!

3

Ta trápna situácia keď si v spoločnosti nájdeš očko alebo nedajbože dieru na silonkách. Je to vyslovene faux pas, najmä na spoločenskej udalosti. Čo s tým? Nie vždy máme možnosť nosiť náhradné silonky, ktoré by sme si na toalete vymenili. Čo v takom prípade? Ako vyriešiť takúto situáciu? Ako predlžiť životnosť siloniek?

Robíš tieto chyby? Takáto večerná starostlivosť o pleť sa ti škaredo vypomstí!

2

Proces starnutia je bohužiaľ nazastaviteľný, no jednoznačne ho môžeme aspoň mierne spomaliť. Ak si myslíte, že vám na to postačí len kvalitný spánok a zdravá strava, ste na omyle. Počas dňa sa väčšina z nás dopúšťa mnohých chýb, ktoré našu pleť poškodzujú. A práve večerná starostlivosť o pleť hrá v…

TopDesat

Rodina si zaplatila profesionálnu fotografku. Nemohli uveriť vlastným očiam, keď uvideli fotky

0

Fotky sú viac než tisíc slov. Svojim spôsobom to platí aj v tomto prípade. Tieto hrôzostrašné rodinné fotky si na sociálnych sieťach vyslúžili viac ako 363-tisíc reakcí a 377-tisíc zdieľaní. Všetko začalo, keď sa rodina Zaringsová obrátila na ženu v strednom veku, ktorá sa prezentovala ako skúsená profesionálna fotografka. "Fotografka" vzala rodinu do obľúbeného lesoparku v…

Najhoršie nočné mory, ktoré každý z nás neznáša

0

Určite poznáš ten pocit, keď sa uprostred noci prebudíš kvôli naozaj zlému snu. Bez ohľadu na to, kto si, tiež ťa terorizujú nočné mory. Všetko sa to odohráva v mozgu a mnoho ľudí verí, že sen je vlastne reakcia na udalosti, ktoré sme už zažili, prípadne zažijeme. Dnes sa však…

10+ dôvodov, prečo Rumunsko patrí medzi tie najkrajšie krajiny sveta

0

32-ročný Aurel Paduraru si podľa vlastných slov nevie predstaviť život inde ako vo svojej domovskej krajine. Podelil sa s nami o týchto 19 úžasných fotiek, ktoré nám majú dokázať, že Rumunsko má naozaj čo ponúknuť.  "Rumunsko má všetky 4 ročné obdobia, všetky druhy povrchu, more, rieky, staré kostoly, stredoveké mestá,…

Dovolenkové destinácie: Očakávanie versus realita

0

Určite si už aj ty videl nádherné fotky z rôznych dovolenkových destinácií, ktoré sa nachádzajú na celom svete. Človek si potom podľa nich spraví očakávania, ktoré však nie sú vôbec reálne. Dnes ti však ukážeme, ako tieto dovolenkové destinácie vyzerajú v skutočnosti. Dovolím si tvrdiť, že takéto fotografie sú až…

Fascinujúce veci, ktoré otestoval samotný čas

0

Na tomto svete nie je nič trvalé a nemenné. Čas ovplyvňuje všetko a každého z nás. Zvyčajne nevenujeme pozornosť tomu, keď sa veci pomaličky menia. Aj preto si po určitom dlhšom období nesmierne prekvapený z tak obrovskej zmeny. Tieto fascinujúce veci otestoval samotný čas v priebehu zopár rokov a my…

Západ verzus východ. Ako veľmi sa líši kultúra dvoch protipólov sveta?

0

Ilustrátorka Siyu sa narodila a vyrastala v Pekingu, no posledných 10 rokov strávila cestovaním, štúdiom a prácou v zahraničí v USA, vo Veľkej Británii a vo Francúzsku. Mnohí ľudia sa jej na jej cestách pýtali na jeho domovinu. Ako veľmi sa odlišuje kultúra východu a západu? Niektorí zakončili rozhovor o Číne slovami ako "komunisti", "smog" a…