NAŽIVO

Súd v Holandsku odsúdil muža z Eritrey na dvadsať rokov vo väzení za založenie skupiny obchodujúcej s bielym mäsom, ktorá mučila a vydierala migrantov snažiacich sa dostať do Európy.

Včera 20:19

Trump potvrdil, že ministerka pre vnútornú bezpečnosť Kristi Noemová zostane na svojej pozícii napriek situácii v meste Minneapolis, kde v uplynulých dňoch federálni agenti zastrelili dvoch amerických občanov.

Včera 20:15

Talianska televízia RAI žiada, aby sa na Eurovízii v roku 2026 zúčastnil „nesúťažným spôsobom“ aj nejaký palestínsky umelec s cieľom „vyvážiť verejnú diskusiu“.

Včera 19:53

Letisko vo Vilniuse opäť pozastavilo lety pre podozrenia z narušenia litovského vzdušného priestoru balónmi z Bieloruska.

Včera 19:52

Mierové dohody budú dve, vyhlásil minister zahraničných vecí Sybiha.

Podľa jeho slov Ukrajina podpíše s USA 20-bodový mierový plán a USA podpíšu samostatne dokument s Ruskom.

EÚ dohodu nepodpíše, dodal Sibiga.

Včera 19:25

USA na Blízkom východe usporiadajú rozsiahle viacdňové cvičenie vzdušných síl. Cvičenie „preukáže schopnosť nasadiť, rozptýliť a udržať bojovú vzdušnú silu v celom“ Blízkom východe, uviedlo vo vyhlásení letectvo amerického Centrálneho velenia.

Včera 19:23

Izraelský veľvyslanec v Nemecku Ron Prosor vyzval na prísnejšie opatrenia proti antisemitizmu v krajine. Súčasné zákony podľa neho nie sú dostatočné.

Včera 19:11

Donald Trump vyhlásil, že „na Ukrajine sa situácia vyvíja veľmi dobre“.

Toto vyhlásenie urobil v odpovedi na otázku týkajúcu sa situácie pri rokovaniach v Abú Zabí.

Včera 18:54

Bývalý primátor hlavného mesta Tegucigalpa Nasry Asfura zložil prísahu a stal sa prezidentom Hondurasu.

Včera 18:47

Biden kritizoval Trumpovu vládu pre postup federálnych imigračných agentov v meste Minneapolis, kde za niekoľko dní zastrelili dvoch amerických občanov. „To, čo sa tento mesiac odohralo v Minneapolise je zradou našich základných amerických hodnôt. Nie sme národ, ktorý strieľa svojich občanov na ulici. Nie sme národ, ktorý dovoľuje, aby boli naši občania vystavený brutálnemu násiliu za uplatňovanie svojich ústavných práv,“ napísal Biden.

Včera 18:46

Cena ropy značky Brent prekročila 67 dolárov, informujú obchodné portály.

Naposledy sa Brent nachádzal na tejto úrovni 29. septembra minulého roka.

Včera 18:45

Spotová cena zlata dosiahla okolo 13.00 h SEČ 5073,52 USD za troyskú uncu. Oproti záveru predchádzajúceho obchodovania to znamená rast o 1,2 %. Deň predtým zaznamenala nové historické maximum, keď počas obchodovania prekonala 5100 USD/unca.

Včera 18:29

Približne 500 ošípaných uhynulo pri požiari chovnej farmy v nemeckom meste Riedstadt. Podľa polície sa v maštali v meste Riedstadt južne od Frankfurtu nad Mohanom v čase požiaru nachádzalo celkovo približne 900 zvierat.

Včera 18:21

Americký senátor Lindsey Graham vyhlásil, že s „veľkým znepokojením“ sleduje zhoršovanie situácie v Sýrii, kde sú podľa neho Kurdi ohrození novou sýrskou vládou orientovanou na Turecko.

Vo svojom vyhlásení na X Graham zdôraznil, že odmietnutie podpory Kurdov zo strany Washingtonu by podkopalo medzinárodnú reputáciu USA aj ich národné záujmy v oblasti bezpečnosti.

„Bolo by to katastrofou pre reputáciu Ameriky a jej národnú bezpečnosť – vzdať sa Kurdov, ktorí boli hlavným spojencom v zničení kalifátu Islamského štátu. Preto tento týždeň predložím návrh zákona, ktorý stanovuje paralyzujúce sankcie proti akejkoľvek vláde alebo skupine zapojenej do bojových operácií proti Kurdom,“ napísal.

Včera 18:02

Tajani uviedol, že agenti ICE nebudú počas zimných olympijských hier hliadkovať v uliciach Talianska, ale budú pomáhať pri ochrane americkej delegácie.

Včera 17:52

Parlament Nórska schválil plán na obstaranie delostreleckých systémov v hodnote približne dvoch miliárd dolárov.

Včera 17:50

Kremeľ oznámil, že Ahmad Šara sa v stredu stretne s Putinom. „Plánuje sa diskusia o stave bilaterálnych vzťahov a možnostiach ich rozvoja v rôznych oblastiach, ako aj o súčasnej situácii na Blízkom východe,“ uviedol Kremeľ.

Včera 17:49

Azerbajdžanská štátna bezpečnostná služba uviedla, že traja muži napojení na Islamský štát boli zadržaní pre údajné plánovanie útoku na zahraničné veľvyslanectvo v Baku.

Včera 17:48
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Pandémia versus sloboda II

Sme na začiatku nového mesiaca a v rámci obmedzení slobody a legalizovaného sledovania občanov cez dáta od mobilných operátorov, ktoré boli zavedené v boji s pandémiou, sa objavujú čoraz väčšie pochybnosti o účinnosti zlegalizovaného sledovania občanov. A pri tom sú tu oveľa vážnejšie problémy, ktoré vláda SR musí riešiť

❚❚
.

Údaje z niektorých európskych štátov o počtoch nakazených (na Slovensku cez 300) a zomrelých pacientoch predstavujú iba malú časť z reálneho počtu prípadov nákazy koronavírusom. Totiž mnohé krajiny vykonávajú testy na prítomnosť koronavírusu iba v podozrivých prípadoch na základe špecifických symptómov, ktoré telefonicky nahlasujú občania, alebo v prípade, že sú pacienti hospitalizovaní. Sú rôzne metodiky zbierania a vyhodnocovania získaných údajov.

Postup SR bol síce rozhodnejší ako v Taliansku a Španielsku či vo Veľkej Británii, ale nikto odborne nevyhodnocoval stratégiu Číny a jej účinnosť. Je teda otázkou, či bol a či je v súčasnosti postup vlády SR primeraný a dostatočný. Premiér Matovič (OĽaNO) očakáva (podobne ako odborníci), že ak sa na Slovensku výrazne zvýši testovanie občanov na zisťovanie prítomnosti SarsCov2, tak počty infikovaných sa podstatne zvýšia. Ako sa bude medicínsky riešiť stav infikovaných, je otázne, najmä ak sa medializoval prípad prepusteného pacienta v Bojniciach, ktorý nakoniec zomrel. Ako bude nakoniec reagovať minister zdravotníctva, sa ešte len ukáže. Ako potom vláda SR naloží s výsledkami testovaných ľudí nevedno, ale občania Slovenska očakávajú konceptuálne riešenie.

Už dnes sa vo svetových médiách objavujú správy o vývoji vakcíny (napr. USA, Rusko, Čína, Británia, Nemecko), o preskakovaní zaužívaných štandardov ohľadne klinického skúšania vakcín (Čína). Fakt, že štandardy ohľadne klinického testovania vakcín sú radikálne odlišné od klinických testov ostatných farmaceutických preparátov (liekov), už málokoho napadne. Vlastne široká verejnosť, okrem odborníkov, o tom nikdy nebola informovaná. Odporcovia povinnej vakcinácie, ktorí poukazujú na jej reálne negatívne účinky, už teraz poukazujú na možnosť budúceho radikálneho obmedzovania ľudských práv a slobody, najmä v čase Corona vírusovej pandémie.

.

V tejto súvislosti stojí za povšimnutie vyhlásenie ministra zdravotníctva, ohľadne povinnej vakcinácie a dôsledkov odmietnutia. Konštatoval, že ten, kto odmietol vakcináciu a ochorie na chorobu, proti ktorej sa očkuje, by si mal  preplácať liečbu. Opačnú situáciu, keď sa vakcináciou spôsobia negatívne vedľajšie účinky, akosi nespomenul. Toto je tiež otázkou súvisiacou so slobodou, nedotknuteľnosťou ľudskej osoby,  slobodným informovaným súhlasom a niektorými dôležitými ľudskoprávnymi dokumentmi.

Prečo práve v tejto súvislosti minister Krajčí rieši povinné očkovanie, nie je známe. Možno by bolo vhodné, aby sa informoval v Taliansku o niektorých masívnych kampaniach zdravotníckeho systému, v rámci ktorých boli v niektorých regiónoch masovo zaočkovaní ľudia proti chrípke. Porovnaním týchto dát a výskytom úmrtnosti na Sars CoV2 by pravdepodobne vznikli zaujímavé otázky. Na Slovensku sú však momentálne vážnejšie problémy.

Iracionálne totiž sa javí doterajšia absencia strategických návrhov vlády SR v krátkodobom a dlhodobom horizonte ohľadne hospodárskych plánov. Nespokojnosť zamestnávateľov a odborov rastie a stažujú sa na ignoranciu zo strany kompetentných.  Automobilový priemysel, na ktorom si kedysi zakladali vlády Dzurindu stojí (aj keď KIA chce opäť spustiť výrobu) a s ním začínajúca reťazová reakcia kolapsu slovenských subdodávateľov. Netreba ignorovať fakt, že slovenské štatistiky o testovaných občanoch budú ešte doplnené údajmi o počte nakazených o výsledky zo súkromných laboratórií.

Totiž radikálne zvýšenie počtov testovaných občanov, ktoré premiér Matovič tak propaguje (3000 testov denne) si z kapacitných dôvodov bude vyžadovať zapojenie súkromných laboratórií. To je už slovenské špecifikum, aby na čomkoľvek, čiže aj na pandémii profitoval najmä súkromný sektor, a najmä tá jeho časť, ktorá je spájaná z finančnými skupinami, majúcimi veľký vplyv v zdravotníctve SR. Voliči si iste spomenú na veľkú kritiku minulej vlády zo strany vtedajšej opozície ohľadne zdravotníctva. Radikálne zvýšenie ceny za testovanie Matovič obhajuje, ale podľa mediálnych informácií ponuku istej košickej firmy, ktorá má špičkové testy s medzinárodným certifikátom za výhodnejšiu cenu, vláda SR ignoruje.

Ak budú tieto výsledky zvýšeného testovania obyvateľstva zlé, tak sa hospodárske problémy SR začnú zvyšovať a predlžovať. Nemožno vylúčiť, že príde k ďalšiemu obmedzeniu ľudských práv a slobôd v rámci karanténnych opatrení. Sledovanie (podľa vlády dočasné) občanov, na základe nového zákona, je už realitou, s ktorou sa nevedia mnohí občania zmieriť. Tragédiou je, že nič nerieši, podobne ako zákaz nákupu respirátorov pre občanov. A práve respirator triedy FFP3 a FFP4 účinne chráni pred nákazou. Zdôvodňuje sa to potrebou týchto respirátorov pre ľudí v prvej línii.

.

Predvolebné sociálne sľuby už dávno zmizli ako ranná hmla a zákon o sledovaní občanov ich veľmi účinne nahradil. Nekonečné tlačovky, na ktorých sa očakávajú strategické návrhy riešení súčasných epidemiologických a následných hospodárskych problémov, neprinášajú svetlo na konci hospodárskeho tunela cez ktorý bude musieť Slovensko prejsť.

A tak sa dnes nediskutuje o obsahu predvolebných sľubov, ale o tom, aké strategické kroky podnikne vláda SR v boji s koronavírusom. Paradoxne, čím bude epidemiologická situácia horšia, tým viac sa nebude myslieť na to, čo sa sľubovalo pred voľbami. Tomu výdatne prispeje zvýšené testovanie a zvýšený nárast pozitívnych nálezov na koronavírus. To ale nerieši absenciu strategických riešení hospodárskej krízy, ktorá prichádza.

O neúčinnosti spomenutého legislatívneho zásahu do slobôd občanov (sledovanie) sa už popísalo dosť a je prinajmenšom zvláštne, že ľudskoprávne organizácie sú ticho. Tu sa doslova natíska otázka, ako by reagovali dnešní správcovia moci a ľudskoprávne organizácie, ak by daný zákon prijala dnešná opozícia? Treba podotknúť, že už  dnes sú občania Slovenska znepokojení. Kde sa obmedzovanie ľudských práv a slobôd zastaví?

Lebo ak na základe testov radikálne stúpne počet nakazených, tak občania SR budú určite svedkami mediálnych zdôvodnení politikov a vlády SR, prečo bude treba radikálne a samozrejme zákonom obmedziť ďalšie aspekty slobody obyvateľov SR. Šľachetných dôvodov sa nájde vždy dosť a navyše budú vyzerať racionálne, keďže mediálna hystéria sa ešte vystupňuje.

Je ale otázkou, či dané obmedzenia základných práv a slobôd budú reálne účinné v boji s nákazou. Totiž prvé obmedzenie týchto slobôd sa ukázalo ako účelové, čiže nebolo účinné z hľadiska boja s epidémiou. Strategické riešenia vládnej koalície viacerí očakávajú, ale tie zatiaľ akosi neprichádzajú. Teda aspoň nie také, ktoré by neruinovali štát a jeho občanov ohľadne zadĺženosti.

.

Jedným z dôležitých prvkov prijatých opatrení malo byť okamžité zastavenie splátok úverov a hypoték (to sa už včera avizovalo), ako aj exekúcií, aby nedochádzalo k cielenému zbedačeniu obyvateľov SR.  To sa zatiaľ žiaľ nestalo, ale vraj sa to bude riešiť. Je otázkou, či na toto nájde vláda a parlament odvahu. Predseda NR SR Kollár tvrdí, že nikto proti takémuto riešeniu nebude a on to už s bankovým sektorom dohodol. Ohľadne prijatých hospodárskych opatrení sa už dnes vedú ostré diskusie, ako aj mediálna kampaň vlády, kde sa jednotliví ministri a premier pokúšajú vysvetliť ich zmysel.

Zatiaľ sú dovolené diskusie a kritika, ale ak sa budú budúce obmedzenia slobody stupňovať a nebudú reálne nič riešiť ohľadne epidémie, tak je otázkou, či vláda SR (ktorá ešte nezískala dôveru od parlamentu s vlastným programovým vyhlásením) nepristúpi k razantnejším obmedzeniam slobody prejavu. Najmä vtedy, ak sa epidemiologická situácia na Slovensku bude zhoršovať.

René Balák

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.

ĎALŠIE Z HS

.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

.
.
.

Zmena na poslednú chvíľu. Gašpar predložil v pléne pozmeňujúci návrh k horúcej téme

Podpredseda Národnej rady SR Tibor Gašpar (SMER-SSD)  predložil v pléne parlamentu pozmeňujúci návrh k úprave rokovacieho poriadku. Stoja za ním…

27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajina prehovorila o plánoch Európanov poslať vojská do krajiny

Ukrajinský minister zahraničných vecí Sybiha potvrdil, že Európania sú pripravení vyslať vojská na Ukrajinu len v prípade, ak budú mať…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

14 európskych krajín oznámilo uzavretie Baltského mora pre ruské lode

V ukrajinských a ruských verejných médiách koluje informácia, že „14 európskych krajín oznámilo uzavretie Baltského mora pre ruskú tieňovú flotilu“

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj je pripravený osobne sa stretnúť s Putinom

Ukrajinský prezident je pripravený stretnúť sa s Vladimirom Putinom, aby prerokovali otázky týkajúce sa území a Záporožskej jadrovej elektrárne, vyhlásil…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Euro rastie na hodnote. Čo je za tým?

Dôvodom, prečo kurz eura prudko rastie na svetovom trhu, je jednoduchý fakt: s Trumpovou politikou dolár klesá

27. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Aktuálny prieskum: Matovič sa doťahuje na Hlas. Opozícia by mala krehkú väčšinu

Voľby do Národnej rady SR by v januári vyhralo hnutie Progresívne Slovensko (PS) so ziskom 23,2 percenta hlasov. Druhá by…

27. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Občania hovoria jasné nie “zelenej” chudobe

Občania hovoria jasné nie “zelenej” chudobe 

27. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko podá žalobu proti zákazu dovozu ruského plynu do EÚ, povedal premiér

Slovensko podá žalobu proti rozhodnutiu členských krajín Európskej únie o postupnom ukončení dovozu ruského plynu do začiatku novembra 2027. Uviedol…

27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zľava na všetko! Doživotná licencia MS Office 2021 Pro len za 31,55 €! Väčší výber balíkov Office a WinOS so zľavou 90 % z pôvodnej ceny!!

Nech Vás túto zimu zahreje horúci výpredaj Godeal24! Zľavy až do výšky 62 % platia len do konca tohto týždňa!…

27. 01. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusi vybavili drony satelitnými systémami Starlink

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Vydieranie. Medzi českým ministrom a prezidentom to eskaluje. Zverejnili obsah SMS-iek

Český prezident Petr Pavel v pondelok oznámil, že predseda hnutia Motoristé sobě a minister zahraničných vecí Petr Macinka sa ho…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší konflikt. Maďarsko predvolalo ukrajinského veľvyslanca

Maďarský premiér Viktor Orbán v pondelok 26. januára oznámil, že poveril ministra zahraničných vecí Maďarska Pétera Szijjártóa, aby predvolal ukrajinského…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Po plyne aj jadrové palivo? EÚ nám dáva ďalšiu ranu

Európska komisia pripravuje návrh na zákaz nákupu jadrového paliva z Ruska pre krajiny EÚ, informovala hovorkyňa EK Anna-Kaisa Itkonenová. Najviac…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump ustúpil

Americký prezident upravil svoje verejné stanovisko k zabitiu Američana v Minneapolise príslušníkom imigračnej polície ICE, odvoláva zo štátu šéfa pohraničnej…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spozornite – výrok Zelenského stojí za to!

Spozornite – výrok Zelenského stojí za to! Podľa neho totiž Ukrajina bude pripravená na vstup do EÚ do konca roku…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Musk a Durov sa pustili do Mety

Pavel Durov a Elon Musk kritizovali WhatsApp po správach, že táto aplikácia nechráni súkromie používateľov

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Do poslaneckého klubu KDH vstupuje Rastislav Krátky

Do poslaneckého klubu KDH vstupuje Rastislav Krátky. Na utorkovej tlačovej konferencii v Národnej rade SR to oznámil predseda hnutia Milan…

27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Anarchista nad kresťanom? U nás je možné všetko

Slovenská kultúrno-kreatívna scéna chystá pre verejnosť neobvyklý druh spoločenského „obohatenia” – že sa ním môžu dotknúť veriacich, alebo že propagujú…

27. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Jay Vine ovládol Tour Down Under, na zaplatil za to kurióznym zranením. Spôsobil mu ho klokan

Tridsaťročný austrálsky cyklista Jay Vine z tímu UAE Emirates sa stal víťazom pretekov Tour Down Under, no za tento úspech…

27. 01. 2026 | 0 komentárov

Kniha tajomstiev

Rím 1659. Od skončenia morovej epidémie uplynuli už dlhé mesiace, no v meste naďalej zomiera nezvyčajne veľa mužov. A čo…

27. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šimečková podvádzala, potvrdil audit. Ale nielen to je na celej kauze zaujímavé

Audit MF potvrdil, že pani Šimečková cez svoje OZ viaceré aktivity fakturovala dvojmo. Audítori našli závažné nedostatky za 134 tisíc eur.…

27. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sabalenková nechápe, prečo v Melbourne nemôže nosiť fitness náramok

Bieloruska tenistka Aryna Sabalenková nechápe, prečo nemôže na Australian Open v Melbourne nosiť fitness náramok. Ide o populárny prístroj bez…

27. 01. 2026 | 0 komentárov

Ambície prezidenta Zelenského

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj vyzýva, aby jeho krajina bola v budúcom roku prijatá do Európskej únie

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Mark Rutte sa vzoprel poslancom Európskeho parlamentu a pochválil Donalda Trumpa

Generálny tajomník NATO Mark Rutte pripísal americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi zásluhu za to, že tlačí európskych spojencov, aby vynakladali viac…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Americký hokejista z KHL získal ruské občianstvo. Prehovoril o kultúrnom šoku i sankciách

\"To, čo mám rád na Rusku, je patriotizmus celej krajiny,\" tvrdí americký hokejista Brennan Menell z tímu SKA Petrohrad v…

27. 01. 2026 | 0 komentárov

Samotní Američania pripúšťajú, že ich námorníctvo ide do rizika voči iránskym lietadlám

USA, 27. januára 2026 - Vojenská armáda USA v blízkosti Iránu už prekračuje rozsahom tú, ktorú americká armáda vytvorila pri…

27. 01. 2026 | 0 komentárov

Gerasimov navštívil ruské jednotky na východe Ukrajiny, Moskva hlási ďalší postup

Náčelník generálneho štábu ruskej armády Valerij Gerasimov navštívil jednotky bojujúce na východe Ukrajiny, oznámilo v utorok ruské ministerstvo obrany

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

"Nemôžete reagovať na každé kýchnutie": Ruský diplomat vysvetlil detaily dialógu medzi Ruskom a USA

Rusko, 27. januára 2026 - Zástupca ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej Rjabkov odpovedal na otázky novinára agentúry TASS Andreja…

27. 01. 2026 | 0 komentárov

Tvrdá rana pre Zelenského

Biely dom dal Kyjevu najavo, že bezpečnostné záruky USA pre Ukrajinu závisia od súhlasu s odstúpením ukrajinských ozbrojených síl z…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Súd v Holandsku odsúdil muža z Eritrey na dvadsať rokov vo väzení za založenie skupiny obchodujúcej s bielym mäsom, ktorá mučila a vydierala migrantov snažiacich sa dostať do Európy.

Včera 20:19

Trump potvrdil, že ministerka pre vnútornú bezpečnosť Kristi Noemová zostane na svojej pozícii napriek situácii v meste Minneapolis, kde v uplynulých dňoch federálni agenti zastrelili dvoch amerických občanov.

Včera 20:15

Talianska televízia RAI žiada, aby sa na Eurovízii v roku 2026 zúčastnil „nesúťažným spôsobom“ aj nejaký palestínsky umelec s cieľom „vyvážiť verejnú diskusiu“.

Včera 19:53

Letisko vo Vilniuse opäť pozastavilo lety pre podozrenia z narušenia litovského vzdušného priestoru balónmi z Bieloruska.

Včera 19:52

.

Bizarné fotografie. Keď sa realita zmení na absurdné divadlo

Bizarné fotografie nám denne pripomínajú, že zdravý rozum je pre niektorých ľudí len voliteľný doplnok. Namiesto logiky často víťazí odvaha…

27. 01. 2026 | 0 komentárov

Slovensko by podľa premiéra malo odmietnuť pozvanie do Rady mieru

Slovensko by podľa premiéra Roberta Fica malo odmietnuť pozvanie do Rady mieru. „Nie sme zástancami toho, aby vznikali nejaké paralelné…

27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Situácia okolo Iránu sa “mení”

Situácia okolo Iránu sa „mení“ kvôli „veľkej armáde“, ktorú USA vyslali do regiónu, povedal Trump v rozhovore pre Axios

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia schválila ďalších osem investičných plánov v oblasti bezpečnosti

Program SAFE je jednou z najväčších častí balíka opatrení Európskej únie , pod názvom Readiness 2030 (Pripravenosť 2030), ktorého cieľom…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Poslanci odštartovali prvú schôdzu v tomto roku

Poslanci Národnej rady SR sa v utorok popoludní vrátili do lavíc, aby sa zišli na prvej schôdzi v tomto roku.…

27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS

.

Blogy

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov