Tina Descovich

NAŽIVO

Peskov oficiálne potvrdil, že ďalšie rokovania medzi Ukrajinou, USA a Ruskom sú naplánované na 1. februára v Abú Zabí.

15:28

Trump vyhlásil, že na čele s lietadlovou loďou „Abraham Lincoln“ je pripravený použiť silu voči Iránu.

Vyzval Teherán k rokovaniam.

„Rovnako ako v prípade Venezuely, flotila je pripravená, schopná a v prípade potreby môže rýchlo splniť svoju misiu – použitím sily a násilia. Dúfajme, že Irán sa rýchlo „posadí za rokovací stôl“ a súhlasí so spravodlivou a vzájomne výhodnou dohodou – bez jadrových zbraní – takou, ktorá uspokojí všetky strany. Čas sa kráti, je to naozaj rozhodujúce,“ vyhlásil prezident USA.

Hovorí, že možný útok bude tentoraz „oveľa krutejší“ ako minulé leto.

14:28

Orbán obvinil Ukrajinu z rozkrádania európskej pomoci.

Maďarský premiér opäť vyhlásil, že Ukrajine neposkytne finančné prostriedky (ide o financovanie Ukrajiny prostredníctvom štruktúr Európskej únie, na čo Maďarsko odmieta vyčleniť prostriedky).

14:20

Podľa prieskumu agentúr Reuters a Ipsos klesla popularita Trumpa v USA už druhýkrát na 38 %, čo je najnižšia hodnota za celé obdobie jeho prezidentovania.

Ešte 12. – 13. januára bola jeho popularita na úrovni 41 % – pred škandálom v súvislosti s vraždou muža zamestnancom ICE a následnými protestmi.

Napriek tomu Trumpovu imigračnú politiku podporuje viac ľudí (39 %) ako Bidenovu. A Republikánov podporuje viac Američanov (37 %) ako Demokratov (32 %).

14:15

Sýrsky prezident Ahmad Šara opäť pricestoval do Moskvy na rokovania s Putinom, informuje Kremeľ.

Pripomíname, že v Sýrii momentálne prebiehajú boje vládnych vojsk s Kurdmi.

14:11

Slovenský plynárenský a naftový zväz podpísal so Spoločnosťou údržby zariadení memorandum o spolupráci. Dohoda má vytvoriť rámec pre spoluprácu organizácií v oblasti koordinácie a propagácie svojich aktivít, vzdelávania a výmeny informácií.

13:17

Americký internetový predajca Amazon plánuje zrušiť približne 16.000 pracovných miest na celom svete v rámci úsilia o zefektívnenie prevádzky a zníženie byrokracie. Väčšina dotknutých pozícií by sa mala nachádzať v USA.

13:15

Stovky vodičov kamiónov v stredu opäť blokujú hraničné priechody pre nákladnú dopravu v niekoľkých balkánskych krajinách. Od pondelka tak protestujú proti pravidlu Európskej únie, na základe ktorého môžu profesionálni vodiči zotrvať na území EÚ len 90 dní počas šiestich mesiacov.

13:08

Situácia v mestečku Niscemi na talianskom ostrove Sicília s takmer 25.000 obyvateľmi, ktoré od nedele ohrozuje masívny zosuv pôdy, sa naďalej zhoršuje. Úrady nariadili evakuáciu viac ako 1500 ľudí, keďže množstvo domov sa ocitlo na kraji štvorkilometrového zrázu a hrozí ich zrútenie.

13:07

V Česku budú nakoniec platiť miernejšie pravidlá pre pohyb ruských diplomatov, než aké chcela zaviesť predchádzajúca vláda. Tým, ktorí sú akreditovaní v inej krajine EÚ, bude pred vstupom do Česka stačiť svoju cestu len oznámiť, nebude ju musieť schváliť ministerstvo. Zistil to server Seznam Zprávy. Pre miernejšie pravidlá sa rozhodol súčasný minister zahraničných vecí Petr Macinka. Jeho predchodca Jan Lipavský sa dlhodobo usiloval o to, aby sa do balíka protiruských sankcií EÚ dostalo práve aj sprísnenie pohybu ruských diplomatov v schengenskom priestore.

13:06

V Thajsku po prvý raz podali antikoncepčný prípravok slonom žijúcim vo voľnej prírode v snahe regulovať ich rýchlo rastúcu populáciu, uviedol tamojší predstaviteľ v oblasti ochrany životného prostredia.

13:05
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

“Odpor rodičů se objevil ve chvíli, kdy se genderová ideologie začala masivně tlačit do dětí,” říká spoluzakladatelka organizace spolupracující se Trumpem

Po drtivém vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách se začaly v kuloárech i některých médiích stále častěji skloňovat jména Tina Descovich a Tiffany Justice. Spoluzakladatelky organizace Moms for Liberty (Mámy za svobodu), která od roku 2021 bojuje za práva rodičů na výchovu svých dětí, zejména v souvislosti s extrémní transgenderovou ideologií, která prorůstá americkým školstvím až do té míry, že byly zaznamenány případy, kdy školy před rodiči tajily tzv. sociální tranzice jejich školou povinných dětí. ZŠ

Tina Descovich
Na snímke Tina Descovich
❚❚
.

Na summitu Moms for Liberty v roce 2024 vystoupil i nově zvolený americký prezident Donald Trump, jehož podporu si organizace získala jako vlivné republikánské hnutí. A to do té míry, že se jméno Tiffany Justice začalo objevovat v souvislosti s jejím možným obsazením do pozice ministryně školství v nové Trumpově administrativě. Přinášíme Vám exkluzivní rozhovor s paní Descovich, která si na Alianci pro rodinu vyhradila čas a kromě shrnutí strategie Moms for Liberty v boji s transgenderovým šílenstvím zasahujícím již nejmladší americké děti zmínila i to, že obyčejní lidé přestávají věřit nálepkám “fašisté”, “nenávistní” a podobně, jimiž progresivní levicové elity označují každého, kdo se zastává zdravého rozumu, třeba i těch, co hájí existenci dvou pohlaví. Ohlédla se také za kauzou Bohemian Hall v New Yorku, kdy jim mělo být zabráněno v setkání v pronajatém sále Českého domu. Ministr Lipavský (Piráti) se tehdy proti Moms for Liberty vymezil a jeho úřad promítal po jejich přednášce LGBT dokumenty, aby ukázal, kam směřují zájmy české zahraniční politiky. Moms for Liberty se stávají jednou z hybných sil amerického školství.

 

Dobrý večer paní Descovich, mohla byste českým občanům, kteří Vaši organizaci neznají krátce představit Vaši agendu a strategii hnutí Moms for Liberty?

.

„Když se v době covidu přesunula většina výuky do online prostoru a my doma slyšeli, co se ve škole naše děti vlastně učí, vyděsilo nás to. Obzvláště ve věcech transgenderu, ale nejen to. Takových rodičů bylo víc a tak jsme se začali s ostatními sdružovat. Vystupovali jsme ve školských radách a upozorňovali širokou veřejnost na to, co se v amerických školách děje. To se ukázalo jako velmi efektivní strategie. Protitlak k radikální levicové ideologii ve školách byl najednou prostě masivní. Za čtyři roky vzniklo více než 300 center ve 48 amerických státech. Pracují pro nás denně tisíce maminek napříč celou zemí. Důležité je se prostě nebát a nemlčet. Kdo se bojí, ten mlčí, ale pokud budete mlčet, tak se nikdy nic nezmění. Takže se hlavně nebojte! Začali jsme vzdělávat i samotné rodiče o jejich právech, která vzhledem ke školám mají. Začali jsme se také scházet s politiky na komunální i státní úrovni a žádali je, aby dělali rozhodnutí, která posílí rodiče. A to se vyplácí.“

 

Vnímáte, že se po zvolení Donalda Trumpa začínají už teď hýbat ledy? Změní se skutečně něco?

„Ano, už teď vnímáme změny. Stačí sledovat profily radikálních levicových zákonodárců na sociálních sítích. Ti, kteří měli uvedená v závorkách svá zájmena (jedná se o veřejnou manifestaci svého příklonu k genderové ideologii a poukázání na nutnost nevnímat pohlaví jako biologický fakt, ale jako věc výběru – pozn. redakce) je najednou po prezidentských volbách mažou. Donald Trump také postupně zveřejňuje personální změny, které na rozhodujících úrovních státní správy udělá. Bude to kulturní revoluce a změny vidíme už teď.“

 

.

Slyšela jsem rčení, že když si Amerika kýchne, tak Evropa chytí chřipku. Myslíte si, že je to pravda? Že nastanou globální změny v návratu ke zdravému rozumu a přirozenému pojetí člověka?

„Tohle přirovnání jsem neznala (smích). Myslím, že určitě. Podívejte se jen na kulturní vliv, jaký naše země má na celý svět. Američtí zpěváci, herci, filmová tvorba, to vše se přenáší a odráží celosvětově. I další americké trendy. Nebude tomu jinak ani teď. Tím si buďte jistí.“

 

Ráda bych se teď vrátila k začátku letošního roku a Vaší akci v České národní budově v New Yorku. Tu jste si klasickou komerční cestou pronajali od českého krajanského spolku pro svou veřejnou debatu o stavu amerického školství. Vyvolalo to poprask až v nejvyšších patrech české diplomacie. Náš ministr zahraničních věcí Lipavský za Pirátskou stranu se od Vás dokonce zásadně distancoval, že Vaše činnost je v rozporu s českou zahraniční politikou a kdyby prý bylo na něm, vůbec byste do budovy se svou akcí neměly přístup. A aby situaci napravil, tak český konzulát po zbytek týdne promítal ve zmíněných prostorách LGBT+ filmy. Co si o tom myslíte?

„To o promítání filmů jsem vůbec nevěděla. Myslím ale, že všechno to nálepkování za extrémisty, radikály, fašisty, že tomu lidé prostě přestávají věřit. Velmi progresivní a vlivná nezisková organizace Southern Poverty Law Center například udělala tzv. Mapu nenávisti. Kam sice zadala pár opravdu šílených spolků, ale k nim začala přidávat úplně normální hnutí a organizace, dobrých a laskavých lidí, kteří nesouhlasí s jejich radikální agendou. A ačkoliv část lidí těmto nálepkám ještě stále věří, je jich méně a méně. Ten trend je zřetelný. Lidé se prostě probouzejí a vidí, že jsou to nesmysly. Jejich nálepkování bylo tak přehnané, že každému uvažujícímu člověku dochází, že takto věci opravdu nejsou.“

.

 

Čím si myslíte, že to je?

„Řekla bych, že hlavní změna přišla ve chvíli, kdy začalo jít aktivistům o děti. Kdy začaly vznikat a procházet zákony, které umožňovaly cizím dospělým lidem, aby bez vědomí rodičů jednali s jejich dětmi ve věci transgenderu, podávání blokátorů puberty a podobně. Žádný rodič, ať už si myslí cokoliv, nechce, aby se bez jeho vědomí děly tyto věci jeho dětem. Stojíme za 42 zákony ve 12 amerických státech, které chrání děvčata v dívčích šatnách a samozřejmě i dívčí sporty, stejně jako kurikulární zákony, které umožňují rodičům plný přístup k tomu, co se odehrává ve vzdělávacím procesu jejich dětí. Zákony, které chrání práva rodičů. Troufám si tvrdit, že v této věci máme klíčovou roli.“

 

Mohla byste to specifikovat?

„Naše hnutí zaznamenalo takové úspěchy, že na naší celoamerické konferenci v roce 2023 vystoupilo pět prezidentských kandidátů a letos dokonce zvolený americký prezident Donald Trump. Všichni tito lidé si totiž uvědomují, jak zásadní je pro americkou společnost ochrana jejích dětí a práv rodičů.“

 

Říkáte si Moms for Liberty. Možná by Vám někteří názoroví oponenti řekli, že jste heteronormativní organizace spořádaných žen žijících v manželství s mužem. Je to tak a nebo jsou mezi Vámi i lidé s jinou sexuální orientací?

„Tak to rozhodně není. Je velká chyba si myslet, že LGBT hnutí je jednotné. Rozhodně není. Mnoho LGB lidí s T (transgender hnutím) vůbec nesouhlasí. Máme projektovou koordinátorku, která žije se svou partnerkou a vychovávají děti z předchozích vztahů. Ale ani ony nechtějí, aby jejich děti ve školách učili, že si mohou vybírat, jestli jsou kluci, holky, nebinární a nebo to prostě libovolně čas od času střídat.“

 

.

Je něco, co byste českým rodičům ráda vzkázala?

Určitě. Nevzdávejte se, nemlčte a ozývejte se proti věcem, které škodí dětem. A neztrácejte víru a naději. Změny totiž přicházejí.

Článok pôvodne vyšiel na portáli Alipro.cz.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

.
.
.

Kremeľ pozval Zelenského do Moskvy

Kremeľ vyhlásil, že ak sa Zelenskyj chce stretnúť s Putinom, nech príde do Moskvy

28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Všetko bude ako za starých čias. Ako streľba a protesty v Minnesote ovplyvnia vojnu na Ukrajine?

Na pozadí rokovaní medzi Ukrajinou, Ruskom a USA o ukončení vojny sa v samotnej Amerike dejú veci, ktoré môžu tento…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyhlásil, že je pripravený použiť silu voči Iránu

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že na čele s lietadlovou loďou „Abraham Lincoln“ je pripravený použiť silu voči Iránu

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pavol Gašpar tvrdí, že pri nehode v Nitre prekročil rýchlosť o štyri km/h

Riaditeľ Slovenskej informačnej služby Pavol Gašpar mal pri svojej nehode v Nitre prekročiť rýchlosť o štyri kilometre za hodinu (km/h).…

28. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Čo sa to, preboha, opýtala redaktorka na Markíze Šimečku?“

Poslanec Richard Glück vo svojom príspevku na sociálnej sieti hovorí o tom, že líder opozície Michal Šimečka (PS) dostal po…

28. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Poľský exminister reaguje na maďarského opozičného lídra

Bývalý poľský minister spravodlivosti Zbigniew Ziobro odmietol obvinenia z trestného činu a označil ich za politicky motivovaný útok ľavicovej vlády…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prezident víta vládne rozhodnutie nepristúpiť k Rade mieru

Prezident SR Peter Pellegrini víta vládne rozhodnutie nepristúpiť k Rade mieru, ktorú predstavil americký prezident Donald Trump. TASR o tom…

28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hercule Poirot znovu na scéne!

Po detektívke Tichá noc Hercula Poirota nám britská spisovateľka Sophie Hannahová ponúka nový, už šiesty príbeh s ikonickým belgickým detektívom…

28. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na pozadí rokovaní v Abú Zabí sa dejú zaujímavé veci

Na pozadí rokovaní v Abú Zabí sa v európskych médiách zdvihla vlna kritiky proti sprostredkovateľským snahám Trumpa, ktorý podľa informácií…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Vučič: Súčasťou mierového plánu je vstup Ukrajiny do Európskej únie od 1. januára 2027

Srbský prezident Aleksandar Vučič vyhlásil, že Ukrajina by mohla byť prijatá do Európskej únie zjednodušeným postupom a že je to…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zbohom Instagram či Facebook? Brusel zvažuje zákaz sociálnych sietí pre deti už v roku 2026

Európska únia stojí pred rozhodnutím, ktoré by ešte pred pár rokmi znelo nepredstaviteľne – úplný zákaz sociálnych sietí pre deti

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nielen škodiť, už aj špiniť. Protislovenská reality show pokračuje

Český europoslanec Tomáš Zdechovský voči Slovensku vystupuje opäť ako policajt, sudca, a možno aj kat…

28. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Drulák pre HS: Keď sa pozeráte na to, čo sa deje na Západe, je to zvláštne

Európa je v úplnom rozklade, americká hegemónia definitívne mizne a svet vstupuje do éry multipolarity. Politológ a bývalý diplomat, momentálne…

28. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Probruselksý denník Politico vyhlásil, že “Fico bol šokovaný nebezpečným psychickým stavom Trumpa“. Premiér ostro reaguje

Noviny Politico s odvolaním sa na zdroje píšu, že slovenský premiér Fico bol šokovaný „nebezpečným psychickým stavom“ Trumpa po stretnutí…

28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ministri Takáč a Šutaj Eštok nepoznajú detaily o rokovaní premiéra s Trumpom

Šéf agrorezortu Richard Takáč a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) nepoznajú detaily stretnutia premiéra Roberta Fica (Smer-SD) s americkým…

28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

České bezpilotné lietadlo Jan Žižka budú Ukrajinci testovať priamo v boji

Česko, 28. januára 2026 - Česká spoločnosť Spark vyvinula nový útočný dron, pričom niekoľko z nich má byť dodaných Ozbrojeným…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Vidlák pre HS: Youtuberi nás vylákali do pasce, prelepili nám poznávaciu značku a udali nás policajtom

Český bloger a politik Daniel Sterzik, známy aj ako Vidlák, sa pred časom stal obeťou provokácie youtubera. Skupinka aktivistov ho…

28. 01. 2026 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov

Elon Musk nazval poľského ministra zahraničných vecí Sikorského „imbecilom“

Sikorski verejne vyzval Muska, aby obmedzil používanie Starlinku Rusom, ktorí začali pomocou tohto spojenia ovládať svoje drony nad Ukrajinou 

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Chcú to volať náhubkovým zákonom, tak nech. Je čas stanoviť si hranice

Demokracia nie je automatická výzva k tomu, aby verejný priestor zaplnili urážky istých skupín obyvateľstva alebo priamo výzvy k ich…

28. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

V stredu večer ruské jednotky spustili novú sériu útokov. Veľké skladovacie zariadenie Naftogaz na západe Ukrajiny bolo zničené

Ukrajina, 28. januára 2026 - Ukrajinské zdroje uvádzajú, že v Ľvovskom regióne po útokoch ruských kamikadze dronov Geran sa zastavilo…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

Orbán podporuje Weidelovú, ktorá požaduje, aby Ukrajina zaplatila Nemecku za sabotáž plynovodu Nord Stream

Maďarský premiér Viktor Orbán podporil spolupredsedníčku strany Alternatíva pre Nemecko Alice Weidelovú, ktorá žiada od Ukrajiny odškodnenie za výbuch plynovodu…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Obchodníci uzatvárajú rekordné stávky na pokles dolára

Obchodníci uzatvárajú rekordné stávky na pokles dolára, informuje agentúra Bloomberg

28. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Huliak: V sporoch týkajúcich sa Národného futbalového štadióna máme veľkú šancu vyhrať

Právne analýzy, ktoré si dalo vypracovať Ministerstvo cestovného ruchu a športu , dávajú veľkú šancu štátu uspieť v ostávajúcich troch…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

Biely dom v kríze

Trumpove reitingy naďalej dosahujú nové negatívne rekordy. V súčasnosti sú stabilne nižšie, ako boli na začiatku prvého funkčného obdobia v…

28. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prvá zmena v nominácii na ZOH 2026. Zraneného Hrivíka nahradí Cingel

Kapitán bronzového tímu hokejistov Slovenska z Pekingu 2022 sa v Miláne 2026 nepredstaví. Mareka Hrivíka vyradilo z účasti na blížiacich…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

Slovensko sa nateraz nepripojí k Trumpovej Rade mieru

Vláda SR sa rozhodla nateraz k novovytvorenej Rady mieru amerického prezidenta Donalda Trumpa nepripojiť. Jedným z dôvodov je, že Slovensko…

28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zasnúbil sa so svojou zverenkyňou, bývala u neho od 14 rokov. Tréner je údajne agresívny a manipulatívny

Tenisový tréner Rafael Font de Mora sa vrátil do profesionálneho tenisu, keď bol súčasťou tímu hráčky Peyton Stearnsovej. To sa…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

Zlato – lakmusový papier medzinárodného napätia

USA, 27. januára 2026 - Zdraženie zlata bude znamenať kolaps dolára ako svetovej meny.   V uplynulom roku 2025 dosiahla svetová ekonomika…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

.


.

Akademická půda – místo toho, aby zůstala oázou soudnosti, svobody a hledání pravdy – se naopak postavila do čela průvodu bláznů a poskytovala dobovému šílenství punc vědeckosti a legitimity

Normálně to nedělám, ale tentokrát jsem si to vystoupení předem napsal. Byla to chyba, protože jsem samozřejmě říkal něco úplně…

28. 01. 2026 | Česky | 14 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Česky | 14 min. čítania | 0 komentárov

Jedlo po dátume spotreby: 12 potravín, ktoré musíte bez váhania vyhodiť

Myslíte si, že vás čuchový test dokáže ochrániť pred chorobami z potravín? Pri niektorých druhoch jedla to však vôbec neplatí.…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

Takhle to chodí?

Tak nám prezident svolal nenadálou tiskovku a na ní nám celý rozhorlený oznámi, že ho Petr Macinka strašlivě vydírá kvůli…

28. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Od grónskej krízy k indickému červenému kobercu. EÚ našla útechu tam, kde ju nečakala

Keď Ursula von der Leyenová v Naí Dillí predsedala podpisu veľkej obchodnej dohody s indickým premiérom Naréndrom Módím, jej široký…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










14 európskych krajín oznámilo uzavretie Baltského mora pre ruské lode

V ukrajinských a ruských verejných médiách koluje informácia, že „14 európskych krajín oznámilo uzavretie Baltského mora pre ruskú tieňovú flotilu“

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov