Londýn 23. marca 2017 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)
V roku 2017 obyvateľov planéty čakajú extrémne meteorologické javy, oznámila BBC s odkazom na Svetovú meteorologickú organizáciu
Podľa meteorológov bola v roku 2016 globálna teplota rekordne vysoká, pokračovalo stúpanie hladiny svetového oceánu a koncentrácia oxidu uhličitého v atmosfére. Tento rok budú tieto javy budú zosilnené.
Podľa riaditeľa Svetového programu výskumu klímy Davida Carlsona dnes na celej planéte prebiehajú významné zmeny, ktoré presahujú chápanie meteorológov. “Dnes sme sa stretli s niečím úplne novým,” zdôraznil.
Už začiatkom roku 2017 bolo zaznamenané veľké množstvo nezvyklých meteorologických javov. Iba na území USA bolo zaznamenaných vyše 11 tisíc teplotných rekordov, stojí v uverejnenej správe.