Juraj Čurný

NAŽIVO

Aprílový kontrakt na zlato si na burze Comex polepšil o 83,50 dolárov a uzavrel na 5080,90 dolárov za uncu. Spotové zlato v piatok vzrástlo na 5107,45 dolárov za uncu.

Včera 19:58

Mexické médiá informovali, že armáda zabili mexického drogového bosa Nemesia Rubéna Osegueru Cervantesa, známeho ako „El Mencho“.

Včera 19:55

Aprílový kontrakt na ropu WTI v piatok stúpol o 8 centov na 66,48 USD za barel. Ropa Brent s aprílovým kontraktom uzavrela so ziskom 10 centov na 71,76 USD za barel.

Včera 19:48

Pri Sabahu na ostrove Borneo došlo k  zemetraseniu s magnitúdou 7,1.

Včera 19:36

Talianske úrady informovali, že pri pádoch lavín v horských oblastiach v Taliansku zahynuli najmenej dvaja ľudia zahynuli pri pádoch lavín v horských oblastiach na severe Talianska.

Včera 19:35

Minister zahraničných vecí Juraj Blanár odcestuje v pondelok (23. 2.) do Bruselu na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci. Hlavnými témami rokovania ministrov zahraničných vecí členských štátov EÚ budú vojna na Ukrajine a vývoj na Blízkom východe vrátane izraelsko-palestínskeho konfliktu či situácie v Iráne a Sýrii. V rámci pracovného programu v Bruseli sa Blanár zúčastní tiež na stretnutí šéfov diplomacií s vysokopostaveným predstaviteľom pre Gazu Nikolajom Mladenovom.

Včera 19:30

Automobilové opravovne Ministerstva vnútra SR nakúpili šesť áut typu SUV za 463.800 eur s DPH. Dodá ich firma Porsche Slovakia. Vyplýva to zo zmluvy, ktorú zverejnili v centrálnom registri. Zmluva je účinná od 17. februára. Dodávateľ musí autá dodať najneskôr do 120 dní od tohto dátumu, prípadne skôr, keď ich bude mať k dispozícii.

Včera 18:47

V kamennom sarkofágu v Assisi vystavili telesné pozostatky katolíckeho svätca Františka z Assisi.

Včera 18:38

Arákčí si myslí, že stále je dobrá šanca na diplomatické riešenie sporu medzi Iránom a USA o jadrový program Teheránu.

Včera 18:37

Slovenský útočník Juraj Slafkovský sa na ZOH 2026 v Miláne dostal do All-Star tímu turnaja – ako jeden z najmladších hráčov sa vo veku 21 rokov zaradil medzi absolútnu elitu olympijského hokeja.

Včera 18:13

Aj prezident USA fandil svojmu tímu, ktorý si dnes po 46-rokoch vybojoval zlatú medailu na ZOH (USA získali zlato naposledy v roku 1980). Trump na svojej sociálnej sieti zdieľal sériu podporných príspevkov. „Toľko výhier!!!!“, napísal. V skoršom príspevku zdieľal nadšenie z finálového zápasu: „Aká hra!!!,“ uviedol. Zlatým medailistom tiež zablahoželal : „Blahoželáme nášmu skvelému americkému hokejovému tímu. ZÍSKALI ZLATO. WOW!“

trump
Trumpov príspevok / Foto: Screenshot
Včera 18:00

USA porazili Kanadu v mužskom hokeji na olympijských hrách v napínavom predĺžení, americký mužský tím vyhral 2:1. Americký mužský tím naposledy získal zlatú medailu v mužskom hokeji na olympijských hrách v roku 1980.

Včera 17:01

V Lotyšsku zachránili dvoch ľudí z ľadovej kryhy v Baltskom mori. Obaja sa prechádzali po čiastočne zamrznutom mori neďaleko obce Plienciems.

Včera 16:25

Americká tajná služba zastrelila muža, ktorý vstúpil do bezpečnostného perimetra areálu Mar-a-Lago. Trump bol v tom čase v Bielom dome.

Včera 15:33

Federálny úrad pre letectvo oznámil, že v súvislosti s dronovými útokmi na Moskvu obmedzili  štyri letiská v Moskve z bezpečnostných dôvodov prevádzku.

Včera 15:31
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

“Nemá patent na spravodlivosť.” Juraj Čurný pripomína účasť Lipšica vo volebnej centrále OĽaNO a jeho vyjadrenia k politikom

Hudobný odborník Juraj Čurný na sociálnej sieti upozornil na to, že kandidát na post špeciálneho prokurátora Daniel Lipšic nie je politicky nezávislý. Čurný pripomína jeho účasť vo volebnej centrále hnutia OĽaNO počas volebnej noci vo februári minulého roka ako aj jeho veľmi pozitívne vyjadrenia na adresu politikov súčasnej vládnej koalície

Juraj Čurný
Na snímke Juraj Čurný
❚❚
.

Juraj Čurný pripomína, že ešte pred voľbou generálneho a špeciálneho prokurátora na Facebooku napísal, že by ho zaujímalo, či existuje v Európe krajina, kde by sa generálnym prokurátorom (najvyšším štátnym zástupcom) stal kandidát, ktorý v dobe svojej voľby by v minulosti: bol ministrom spravodlivosti a vnútra, podpredsedom politickej strany, predsedom vlastnej ním založenej politickej strany, ktorá istý čas mala v názve aj jeho meno, či bol v predposledných voľbách na kandidátke strany aktuálne úradujúceho predsedu vlády a získal v jej rámci druhý najvyšší počet preferenčných hlasov.

“A bol aj advokátom vtedajšieho predsedu jednej z vládnych strán (Andrej Kiska, strana Za ľudí pozn.) obvineného z daňových podvodov. Nezaznamenal som vtedy, že by niekto mi odpovedal kladne na túto otázku. Jediné čo sa odvtedy zmenilo je, že predseda jednej z vládnych strán už nie je jej predsedom,” dodáva na margo Lipšica.

Čurný uviedol, že jeho postoj bol už vtedy jasný s tým, že Daniel Lipšic kvôli mnohoročnému previazaniu s politikou a konkrétnymi politickými subjektami ako aj politikmi (či už pozitívneho alebo negatívneho) by nemal byť generálnym prokurátorom pretože sa ocitá v permanentnom konflikte záujmov.

.

“Na post generálneho prokurátora sa rozhodol nekandidovať, v prípade postu špeciálneho prokurátora naopak áno – hoci ide o druhú z dvoch parlamentom (politikmi) volených funkcií v rámci prokuratúry. Čiže dostávame sa v zásade na to isté územie.”

 

Zaujatosť Daniela Lipšica

O tom, nakoľko môže byť Lipšic nezaujatý v prípadnom výkone funkcie špeciálneho prokurátora, podľa Juraja Čurného veľmi výstižne hovorí jeho vlastný Facebooku, z ktorého vybral niekoľko zaujímavých príspevkov.

Daniel Lipšic 25. februára 2020: “Teraz budem trochu osobný: Gábora Grendela poznám niekoľko rokov. Najskôr ako novinára, potom ako kolegu na Ministerstve vnútra, a neskôr ako dobrého priateľa. Považujem ho za skvelého človeka, obetavého priateľa, odvážneho a mimoriadne čestného muža. Za málo ľudí by som dal „ruku do ohňa“. Za Gábora kedykoľvek. Je možno až príliš dobrým človekom pre tento svet. Bolo mi obrovskou cťou s ním spolupracovať.”

Daniel Lipšic 28. februára 2020: “Budem voliť Gábora Grendela (148), Annu Andrejuvovú (15) a Tomáša Opartyho (117) na kandidátke OĽaNO-NOVA. Uvažoval som aj o kandidátke Za ľudí. Ak by ste sa pre ňu rozhodli odporúčam Vám tri výnimočné dámy: Janu Žitňanskú, Vieru Leščákovú a Annu Laurinec Šmehílovú.”

.
Gábor Grendel
Na snímke podpredseda parlamentu SR Gábor Grendel (OĽaNO)

Daniel Lipšic 2. marca 2020: “Od včera sa v médiách skloňuje moje meno v súvislosti s návratom na post ministra vnútra, ktorý som zastával vo vláde Ivety Radičovej. Cením si záujem verejnosti, aj slová Igora Matoviča na dnešnom brífingu po stretnutí s prezidentkou republiky. Rozhodol som sa však, že v súčasnosti nebudem reflektovať na žiadnu ponuku stať sa členom nastupujúcej vlády. Svoje rozhodnutie som oznámil aj budúcemu premiérovi… Som kedykoľvek ochotný pomôcť nastupujúcej vláde a budúcemu premiérovi.”

Daniel Lipišc 1. novembra 2020: “Moje ďakujem patrí aj našej vláde. Nielen za dlhé dni a noci, ale aj – a najmä – za odvahu, s ktorou sa do tohto logisticky mimoriadne riskantného projektu pustili. Pustili sa do neho preto, lebo celoplošné testovanie môže byť jedným z kľúčových (nie jediným) faktorov zníženia rýchlosti šírenia pandémie. Ak by to ani len neskúsili, tak by sme im to právom vyčítali. A túto odvahu prejavila vláda aj v posledných dňoch, kedy pracovali pod neustálou kritikou a spochybňovaním. Napriek tomu to nevzdali… V posledných dňoch túto charakterovú črtu prejavili desiatky tisíc ľudí na Slovensku – od predsedu vlády a jeho ministrov, až po zdravotníkov, vojakov a dobrovoľníkov v teréne. Moja veľká úcta!”

“Už len jedna poznámka ku kritike ministra práce Milana Krajniaka a jeho vojenského outfitu. Milan slúžil pred viac ako 20 rokmi u výsadkárov v Žiline a je poručíkom v zálohe. Keď som bol počas mojej základnej vojenskej služby v Žiline na dôstojníckych skúškach, tak sme sa tam stretli. Viem, že slúžil so cťou. A tak tomu bolo aj počas tohto víkendu.”

Podľa slov Juraja Čurného z vyjadrení Lipšica vyplýva “v zásade kontinuálne prezentovaná adorácia súčasnej vládnej koalície, jej konkrétnych predstaviteľov, s ktorými ho spája spoločná politická minulosť ale aj vzťah advokát-klient.”

“Daniel Lipšic svoju politickú afinitu dáva najavo kontinuálne a dobrovoľne (vedome), pričom také isté správanie spolukandidujúcich “iba” prokurátorov je verejnosťou či médiami charakterizované ako neprípustné. DL, podľa informácie denníka Sme, sa zúčastnil na povolebnej oslave hnutia OĽANO v meste, v ktorom nebýva. Bolo by to tolerovateľné v prípade kandidujúceho “iba” prokurátora”? Myslím si, že nie a úplne oprávnene.”

.

 

Boj o spravodlivosť

Čurný špeciálne upozornil na ďalší Lipšicov status na sociálnej sieti z 31. decembra 2020: “Boj o Spravodlivosť sa momentálne nachádza na veľmi tenkej hrane. Temná strana Sily zacítila (možno poslednú) príležitosť vrátiť túto krajinu do rúk oligarchov, bielych golierov a finančných skupín – do rúk „našich ľudí“. Zďaleka sa ešte nevzdali. Ide im totiž o všetko. O ich moc, bohatstvo, o ich slobodu. Boj o Spravodlivosť visí teraz na tenkom vlásku tvorenom niekoľkými vyšetrovateľmi, prokurátormi, sudcami a advokátmi.”

Podľa Čurného je toho cítiť pocit výnimočnosti a výlučnosti pre seba a pre úzku skupinu s ním spriaznených ľudí z oblasti justície. “Je to veľmi nebezpečný mesianistický pocit, ktorý jeho nositeľovi dáva zdanlivé “odobrenie”, že čokoľvek urobí, urobí to v záujme mysticizovanej Spravodlivosti s veľkým S. Ale z histórie poznáme nemálo prípadov, kedy “smrteľní ľudia z mäsa a kostí”, ktorí keď sa dostali k moci a nezvládli to, mali pritom pocit, že ich činy riadi “niečo vyššie” napr. Prozreteľnosť – a obvykle to nedopadlo dobre.”

Na snímke Daniel Lipšic

“V skratke: Daniel Lipšic nie je ani Luke Skywalker ani Obi Wan Kenobi, nemá (výlučný) patent na Spravodlivosť ani na to určovať kto je alebo nie je na Temnej strane Sily. Voľba či už generálneho alebo špeciálneho prokurátora nie je žiadnym z dielov Star Wars. DL je dlhoročný politik so všetkým čo k tejto profesii patrí, v posledných rokoch úspešný advokát a má plné právo byť napr. tým, čím už v minulosti bol – ministrom vnútra, či ministrom spravodlivosti, teda získať politické funkcie. Ale, z môjho pohľadu, nemá byť ani generálnym ani špeciálnym prokurátorom, pretože to nie sú a ani nesmú byť funkcie určené pre politikov (ani tých minulých). Navyše, ak aj v súčasnosti (viď vyššie) DL svoje politické postoje a preferencie nijako netají.”

 

Aký odkaz by vyslali poslanci, ak by zvolili Lipšica?

Juraj Čurný je toho názoru, že ak poslanci vládnej koalície napriek skutočnostiam, ktoré uviedol zvolia Lipšica za špeciálneho prokurátora vyšlú, dva odkazy:

“Smerom k prokuratúre – ak sa chcete dostať na jeden z dvoch volených postov je nepodstatné čo a ako dlho ste na prokuratúre pôsobili a v rámci svojej prokurátorskej funkcie dosiahli, podstatné je to, či v čase voľby (čo najviac) vyhovujete aktuálnej vládnej koalícii – vtedy nemusíte byť ani prokurátor.”

“A v praxi sa prihlásia k dvom legendárnym výrokom skvele definujúcim maximálnu politickú zaslepenosť a aroganciu: Je po voľbách, zvyknite si (Slovensko); TKM = Teraz, k**wa, my! (Poľsko).”

 

Lipšicova skupinka bude mať podľa Blahu v rukách SIS-ku, prokuratúru, vládu a parlament

Politické prepojenia Daniela Lipšica rieši aj podpredseda Smeru – SD Ľuboš Blaha. Ten hovorí otvorene o Lipšicovej skupinke, ktorá ako chobotnica z Cosa Nostry postupne ovláda Slovensko, všetky jej bezpečnostné zložky.

.
 Ľuboš Blaha
Na snímke Ľuboš Blaha (Smer-SD)

Lipšicovu skupinku podľa Blahu tvorili a tvoria 4 mená. Sú nimi Vladimír Pčolinský, Maroš Žilinka, Milan Krajniak a Gábor Grendel. Všetci štyria zastávali v čase, keď bol Daniel Lipšic ministrom, významné funkcie a strategicky sú rozmiestnení aj dnes.

Vladimír Pčolinský bol kedysi „riaditeľ Lipšicovej kancelárie a šéf organizačného odboru“, v súčasnosti je šéfom SIS.

Maroš Žilinka bol v čase ministrovania Lipšica štátnym tajomníkom ministerstva vnútra, teraz je generálnym prokurátorom.

Milan Krajniak obsadil post poradcu ministra vnútra, v súčasnej vláde je ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny, ale zároveň je členom bezpečnostnej rady štátu.

A napokon Gábor Grendel, ktorý bol Lipšicovým hovorcom, dnes je podpredseda parlamentu za OĽaNO, člen výboru pre obranu a bezpečnosť a podpredseda výboru na kontrolu SIS.

.

Ak sa k nim teraz pridá Daniel Lipšic ako šéf špeciálnej prokuratúry, „budú mať v rukách SIS-ku, prokuratúru, vládu a parlament. Budú rozrábať súdy, aby rozhodovali tak, ako treba. Všetko pod kontrolou Lipšica a jeho skupinky,” tvrdí Blaha.

Lipšic má podľa Blahových slov pod palcom viacero politických strán. Najvýznamnejší vplyv má v strane OĽaNO, ktorá tvorí koalíciu so stranou NOVA. Lipšic bol jej zakladateľom a dodnes v nej ťahá motúzy cez Grendela.

„Lipšic má údajne kľúčový vplyv na personálne nominácie v bezpečnostnej oblasti, hovorí sa o prepojeniach na sudcu Klimenta, prokurátora Repu a ďalších urválkov, ktorí dnes zbesilo kriminalizujú opozíciu,” dodáva Blaha.

Cez Krajniaka má mať výrazný vplyv aj v strane Sme rodina. V tejto strane má zároveň prepojenia aj šéf SIS Vladimír Pčolinský. Jeho manželka a brat sú poslancami Národnej rady za túto stranu. „Bezpečnostnú politiku v parlamente majú pod kontrolou Lipšicovi ľudia,” tvrdí poslanec NR SR.

Blaha upozorňuje aj na nadštandardné vzťahy so SaS, ktorá mu v roku 2018 ponúkla politickú spoluprácu a svojho advokáta má aj v osobe Alojza Baránika, ktorý trvá na tom, že Lipšic bezpečnostnú previerku ani nepotrebuje. Našťastie ju však získal. Pomocou Krajniaka a v rekorodne rýchlom čase.

.

„Chobotnica zožiera Slovensko. Matovičovcom chýba už len posledný krok… A našu vlasť definitívne ovládne zlo. To najtemnejšie zlo. Zabudnite na nezávislosť a spravodlivosť, toto skôr pripomína Cosu Nostru,“ dodal na záver Ľuboš Blaha.

Jaroslav Zajac

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

René Pavlík

Milan Šupa

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

.
.

V pokuse o atentát na generála Alexejeva sa objavila „britská stopa“

V pokuse o atentát na zástupcu náčelníka GRU generála Alexejeva „je možné vysledovať britskú stopu“. Vyhlásil to riaditeľ FSB Alexander…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Premiér: Slovensko nie je banánová republika, ktorá hneď urobí všetko, čo si želá Brusel alebo Kyjev, či Washington, alebo Moskva

„Ak nám prezident odkazuje, že si máme kúpiť plyn a ropu niekde inde ako v Rusku, hoci to je ťažšie…

22. 02. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

Arákčí: Teherán má právo na sebaobranu, ak rokovania s USA zlyhajú

Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí v nedeľu varoval, že Teherán sa bude brániť každému útoku Spojených štátov, ale zároveň…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší pokus o atentát na Trumpa? Svedkom streľby bol ukrajinský podnikateľ

Trumpova ochranka zastrelila ozbrojeného muža, ktorý sa pokúsil vniknúť do rezidencie Mar-a-Lago, kde sa nachádza sídlo amerického prezidenta. Podľa správ…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpa „zrazili z vrcholu“

Čo znamená rozhodnutie Najvyššieho súdu USA o clách a aký bude vplyv na Irán a Ukrajinu?

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Objavte cestu k trvalému šťastiu a slobode

Táto kniha odhaľuje, ako prevziať kontrolu nad svojím životom a prekonať strach zo zmeny. Nájdete ju TU

22. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj v panike: Odvetu Slovenska a Maďarska nečakal

„Ultimáta by mali byť adresované Kremľu, nie Kyjevu,“ uviedlo ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí vo svojom vyhlásení, ktorým reagovalo na hrozby…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Americký hrdina Jack Hughes! Američania po 46 rokoch vyhrali olympijské zlato

Hokejisti USA sa stali víťazmi olympijského turnaja mužov v Miláne. V očakávanom finále zámorských gigantov Američania zdolali Kanaďanov 2:1 po…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Brusel vyzval Washington, aby dodržiaval podmienky obchodnej dohody z minulého roka

Európska komisia v nedeľu vyzvala Washington na dodržiavanie podmienok obchodnej dohody, na ktorých sa Spojené štáty a Európska únia (EÚ)…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Vojna na Ukrajine si podľa nových odhadov vyžiadala 150-tisíc obetí

Počas vojny na Ukrajine zahynulo v dôsledku bojových operácií 150-tisíc ľudí. Takéto výpočty uvádza nemecká výskumná nadácia Rockwool Foundation Berlin,…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajine chýba najmenej štvrť milióna vojakov, aby prelomila situáciu na fronte

Ukrajina musí zmobilizovať minimálne 250-tisíc dodatočných vojakov a zabezpečiť omnoho viac zbraní, aby mohla zmeniť situáciu na fronte

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo sme si mohli dovoliť za pomoc venovanú Ukrajine?

Ukrajine sme poskytli pomoc v neuveriteľnej hodnote. Ako prejav vďaky nám zastavili kohútik ropovodu Družba. Občiansky aktivista Miroslav Heredoš sa…

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajinu v noci napadlo takmer 300 úderných dronov a 50 rakiet

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

EÚ chce nafukovať svoj rozpočet, zatiaľ čo my musíme šetriť

Európska únia plánuje v dlhodobom výhľade navýšiť vlastný rozpočet. Na tom by možno nebolo nič zlé, keby tie peniaze išli…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podivná Majerského hra

Šéf kresťanských demokratov vysiela do éteru protichodné signály…

22. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

USA zverejnili termín pre rokovania s Iránom

USA sú pripravené uskutočniť nové kolo rokovaní s Iránom 27. februára, ale pod podmienkou, že Teherán do 48 hodín predloží…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sú známe nové podrobnosti dohody o vzácnych surovinách medzi Ukrajinou a USA

Ukrajinský kabinet ministrov stanovil mechanizmus rozdeľovania peňazí z dohody s USA o vzácnych zdrojoch. V čom spočíva podstata?

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Maďarsko napokon nezastaví dodávky elektriny na Ukrajinu. Szijjártó prezradil stanovisko k 20. balíku sankcií

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó vyhlásil, že Maďarsko napokon nezastaví dodávky elektriny na Ukrajinu, ako to krajina pôvodne zamýšľala.…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán ráta s útokom USA. Chámeneí vypracoval plán pre prípad jeho zabitia

Irán sa pripravuje na odrazenie útoku zo strany USA, vychádzajúc z toho, že údery sú nevyhnutné, píše The New York…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Trh s ropnými produktmi na Slovensku nie je ohrozený

Trh s ropnými produktmi na Slovensku nie je ohrozený. Ropa začne do krajiny prúdiť v najbližších dňoch. V diskusnej relácii…

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na amnestiu Banderovcov v roku 1955 dnes dopláca celá Európa

Ukrajina, 22. februára 2026 - 17. septembra 1955 vyšiel dekrét Prezídia Najvyššieho sovietu ZSSR „O amnestii sovietskych občanov, ktorí spolupracovali…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Vo Washingtone sa v otázke operácie v Iráne vytvorili dve vetvy

Naďalej prichádzajú veľmi protichodné informácie o plánoch Washingtonu vo vzťahu k Iránu

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Z rozsudku v kauze Mýtnik podľa ministra vyplýva, že nevznikla žiadna škoda

Z rozsudku v kauze Mýtnik vyplýva, že štátu nevznikla žiadna škoda a IT tendre na finančnej správe neboli predražené. V…

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Útek z väzenia: 8 najlegendárnejších príbehov, ktoré obleteli svet

Útek z väzenia fascinuje verejnosť už celé desaťročia. Príbehy odvážnych, vynaliezavých a často až neuveriteľných únikov dokazujú, že ani tie…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Macron osobným listom požiadal Trumpa o zrušenie sankcií proti viacerým európskym predstaviteľom

Francúzsky prezident Emmanuel Macron nedávno listom požiadal amerického prezidenta Donalda Trumpa o zrušenie sankcií, ktoré Washington uvalil na viacerých európskych…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Korčok proti Slovensku

Bývalý poslanec György Gyimesi si posvietil na to, ako Ivan Korčok v politike prezlieka kabáty

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sikorski: Poľsko má viac tankov než Nemecko, Francúzsko a Británia dokopy, malo by viesť Európu

Nemecko, 22. februára 2026 - Čas Nemecka a Francúzska pominul, Európa potrebuje nového lídra a on už existuje - a…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Uhrík: Hnutie Republika konštruktívne komunikuje s viacerými politickými stranami

Mimoparlamentná strana Republika rokuje o úzkej spolupráci v komunálnych voľbách s koaličnou SNS. Vládny Smer-SSD nie je pre Republiku „vysnívaným…

22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vynálezy, ktoré svet radšej poslal do zabudnutia

Vynálezy dokážu meniť svet, no nie všetky vynálezy sa zapíšu do histórie ako úspešné. Niektoré produkty vznikli s ambíciou riešiť…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Aprílový kontrakt na zlato si na burze Comex polepšil o 83,50 dolárov a uzavrel na 5080,90 dolárov za uncu. Spotové zlato v piatok vzrástlo na 5107,45 dolárov za uncu.

Včera 19:58

Mexické médiá informovali, že armáda zabili mexického drogového bosa Nemesia Rubéna Osegueru Cervantesa, známeho ako „El Mencho“.

Včera 19:55

Aprílový kontrakt na ropu WTI v piatok stúpol o 8 centov na 66,48 USD za barel. Ropa Brent s aprílovým kontraktom uzavrela so ziskom 10 centov na 71,76 USD za barel.

Včera 19:48

Pri Sabahu na ostrove Borneo došlo k  zemetraseniu s magnitúdou 7,1.

Včera 19:36

.

Orbán pomenoval, prečo konflikt na Ukrajine pretrváva

Maďarský premiér Viktor Orbán obvinil Ukrajinu z toho, že nemá v pláne ukončiť konflikt – kvôli financiám plynúcim zo Západu

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Má Irán šancu v boji proti USA?

Podľa celého radu indícií sa príprava USA na útok na Irán dostala do záverečnej fázy a nevyprovokovaná agresia USA a…

22. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Trump chce začleniť Čínu do vznikajúcej bezpečnostnej architektúry obmedzenia jadrových zbraní

USA, 22. februára 2026 - Po vypršaní zmluvy New START sa svet ocitol bez záväzných limitov medzi dvoma najväčšími jadrovými…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Švajčiarsko chce v referende hlasovať za obmedzenie počtu obyvateľov na 10 miliónov

Švajčiarska ľudová strana nazbierala dostatočný počet podpisov, aby vynútila referendum na 14. júna 2026, keďže cudzinci tvoria v súčasnosti 27…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Witkoff prezradil možný termín stretnutia Putin/Zelenskyj. Akceptuje stanovisko ruského prezidenta

Americký vyjednávač Steve Witkoff pripustil, že o tri týždne by sa mohlo uskutočniť stretnutie ukrajinského a ruského prezidenta, Volodymyra Zelenského…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

René Pavlík

Milan Šupa

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov