Minúta po minúte: Prezidentské voľby vo Francúzsku a dramatický boj o prvenstvo

Paríž 23. apríla 2017 (HSP/Foto: getty/screenshot The Guardian/TASR/AP-Frank Augstein) AKTUALIZUJEME

 

Francúzi dnes rozhodujú o tom, ktorí z dvoch kandidátov definitívne zabojujú 7. mája o prezidentské kreslo 

Prvé kolo prezidentských volieb vo Francúzsku dnes prebieha za mimoriadne prísnych bezpečnostných opatrení. Francúzi mali možnosť hlasovať na viac ako 66.000 miestach za jedného z 12 kandidátov.

Prvé prieskumy ukázali, že sa jedná o tesný súboj štyroch kandidátov – odporkyne masovej migrácie a líderky Národného Frontu Marine Le Penovej, centristického a pro-globalistického Emmanuela Macrona, stredo-pravicového konzervatívca Francoisa Fillona a komunistického kandidáta Jeana-Luca Melenchona.

Je už jasné, že do druhého kola sa dostanú globalista a podporovateľ masovej imigrácie Emmanuel Macron a líderka Národného frontu Marine Le Penová, pravdepodobne s tesným percentuálnym rozdielom.

 

Ilustračná snímka

 

06:19 Do druhého kola prezidentských volieb vo Francúzsku, ktoré sa uskutoční 7. mája, postúpili centrista Emmanuel Macrona a kandidátka krajne pravicového Národného frontu (FN) Marine Le Penová. Vyplýva to z čiastkových výsledkov zverejnených dnes ráno francúzskym ministerstvom vnútra.

Po sčítaní 97 percent hlasov vedie Macron so ziskom 23,86 percenta hlasov, druhá Le Penová dostala 21,43 percenta hlasov.

Voľby sú výrazným neúspechom tradičných strán, keďže po dlhom čase sa do druhého kola nedostal ani kandidát socialistov, ani kandidát konzervatívcov.

Aférami poznačený konzervatívny kandidát Francois Fillon skončil až na treťom mieste s ziskom 19,94 percenta hlasov, štvrtý je v tesnom závese ultraľavičiar Jean-Luc Mélenchon (19,62 percenta). Ako piaty skončil s veľkým odstupom kandidát Socialistickej strany (PS) Benoit Hamon, ktorému dalo hlasy 6,35 percenta voličov.

Zvyšných šesť kandidátov dostalo menej ako päť percent hlasov.

Údaje ministerstva vnútra tiež ukazujú, že Le Penová získala v nedeľu historicky najvyšší počet hlasov pre svoj Národný front. Zatiaľ čo v druhom kole regionálnych volieb v roku 2015 mu dalo pri oveľa nižšej účasti hlas približne 6,8 milióna voličov, tentoraz to bolo vyše 7,6 milióna.

Le Penovej sa tentoraz darilo oveľa lepšie ako v roku 2012, keď na prezidentskú funkciu kandidovala prvýkrát a získala 6,4 milióna odovzdaných hlasov (17,9 percenta).

Voličská účasť v prvom kole prezidentských volieb dosiahla 78,23 percenta, teda o niečo menej ako pred piatimi rokmi (79,48 percenta).

 

02:34 Aj ďalší priebeh prezidentských volieb vo Francúzsku bude veľmi podobný súboju Hillary Clintonovej s Donaldom Trumpom v Spojených štátoch

Na svojom konte na Facebooku to v nedeľu napísal predseda zahraničného výboru ruskej Rady federácie Konstantin Kosačev.

Podobne ako v USA aj vo Francúzsku budú podľa neho v druhom kole súperiť beznádej a snaha pokračovať v doterajšej politike na jednej strane a nádeje na zmenu na strane druhej.

“Tam (v USA) však bola beznádej ženského rodu, ale tu je, naopak, mužského,” konštatoval Kosačev.

Keďže porazení kandidáti začali vyslovovať podporu centristovi Emmanuelovi Macronovi, kandidátka pravice Marine Le Penová sa bude musieť spoľahnúť len sama na seba.

“Napriek tomu nádej umiera posledná,” uzatvoril Kosačev.

 

01:58 Globalista Emmanuel Macron, ktorý sa podľa neoficiálnych výsledkov stal tesne víťazom prvého kola, skončil podľa údajov ministerstva vnútra v mestečku Le Touquet ležiacom na severovýchode krajiny v departemente Pas-de-Calais, kde sa nachádza aj jeho volebný obvod, druhý so ziskom 30,4 percenta hlasov. Predbehol ho konzervatívec François Fillon, ktorý dostal 50,8 percenta hlasov. Kandidátka pravicového Národného frontu (FN) Marine Le Penová, ktorá Macrona vyzve 7. mája na celoštátnej úrovni, skončila tretia so ziskom iba deväť percent hlasov.

Le Penová hlasovala v bašte FN, meste Hénin-Beaumont, ležiacom v rovnakom departemente ako Le Touquet, kde síce meste zvíťazila so ziskom 46,5 percenta hlasov, ale nedosiahla absolútnu väčšinu. Macron tam prepadol, keď dostal len 14,86 percenta hlasov a skončil až za komunistom Jeanom-Lucom Mélenchonom (19,07 percenta).

Údaje ministerstva vnútra tiež ukazujú, že Le Penová získala v nedeľu najvyšší počet hlasov pre svoj Národný front. Zatiaľ čo v regionálnych voľbách v roku 2015 jej dalo hlas približne 6,8 milióna voličov, tentoraz to bolo vyše 7,4 milióna.

 

00:56 U politických komentátorov badať frustráciu, nakoľko oficiálna webstránka ministerstva vnútra Francúzska sa len veľmi pomaly aktualizuje v súvislosti s volebnými výsledkami, a tak spravodajské portály prichádzajú so svojimi vlastnými výsledkami.

Každopádne, zrátané boli takmer všetky hlasy a potvrdili sa odhady exitpolov o postupe Macrona a Le Penovej do druhého kola.

Macron vedie len o takmer zanedbateľné percento.

 

00:48 Predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker v nedeľu večer zablahoželal kandidátovi globalistov na post francúzskeho prezidenta Emmanuelovi Macronovi k úspechu v prvom kole prezidentských volieb

V správe zverejnenej na svojom účte na Twitteri šéf exekutívy EÚ zároveň zaželal Macronovi veľa šťastia v druhom kole, ktoré sa uskutoční o dva týždne.

Postup Macrona do druhého kola privítali aj šéfka zahraničnej politiky EÚ Federica Mogheriniová a hlavný vyjednávač EÚ pre brexit Michel Barnier.

“Patriot a Európan, 7. mája dám svoju dôveru Emmanuelovi Macronovi. Francúzsko musí zostať európske,” napísal na Twitteri Macronov krajan Barnier.

Proeurópsky orientovaný Macron by mal byť favoritom v druhom kole volieb, ktoré sa uskutoční 7. mája a bude v ňom čeliť euroskeptičke a šéfke pravicového Národného frontu (FN) Marine Le Penovej.

 

00:02 Neuveriteľné. Podľa informácií portálu Breitbart je sčítaných 98,9 percent všetkých hlasov a Macron vedie pred Le Penovou o menej než 500 hlasov. Macronovi patrí v súčasnosti 6 695 461 hlasov, Le Penovej 6 695 099. Obaja sa teda nachádzajú na úrovni 23,1 %

 

23:43 Vo Francúzsku po prvých informáciách o tom, že Marine Le Penová postúpila do druhého kola prezidentských volieb, sa spustili tzv. “antifašistické protesty”.

Počas tzv. antifašistického protestu ako reakcie na postup Marine Le Penovej do druhého kola, mladí protestujúci ľavičiari pália smetné koše v Paríži na Place de la Bastille. Foto: TASR/AP-Emilio Morenatti

 

Ľudia prechádzajúci počas vzbury mladých ľavičiarov. Foto: JEAN-SEBASTIEN EVRARD/AFP/Getty Images

 

23:35 Sčítaných je viac ako 60 volebných obvodov zo 107 a Le Penová je tesne za Macronom, Mélenchon dobieha Fillona.

Percentuálny rozdiel medzi prvým a druhým miestom je čoraz menší

 

22:56 Zaujímavosť: Predbežné výsledky hlasovania ukazujú, že voliči Le Penovej a Macrona rozdelili krajinu na východ a západ.

Krajina rozdelená: Východ volil Le Penovú, západ Macrona

 

 

22:41 Poradie sa opäť zmenilo a Macron sa znova dostáva do vedenia. V súčasnosti vedie pred Le Penovou o 0,06%. Predpokladá sa, že celkové výsledky sa ustália na prvom odhadovanom poradí: Macron, Le Penová, Fillon a Mélenchon.

Macron znovu vo vedení po zrátaní hlasov z 22 volebných obvodov zo 107 o 22:38 SEČ

 

22:22 Dočkáme sa ďalšieho zvratu? Macrona tesne dobieha Mélenchon! Zdá sa, že výsledky prvého kola budú skutočne dramatické. Posledné údaje podľa denníka Guardian poukazujú len na 0,20% náskok globalistu Macrona pred komunistom Mélenchonom.

Macron už bojuje s Mélenchonom o druhé miesto

 

 

22:10 Marine Le Penová vystúpila pred podporovateľmi v meste Hénin-Beaumont krátko po zverejnení prvých čiastkových výsledkov, ktoré potvrdili jej postup do májového druhého kola spoločne s centristom Emmanuelom Macronom.“Je načase oslobodiť francúzsky ľud spod arogantných elít, ktoré mu chcú predpisovať, ako sa má správať,” vyhlásila líderka krajne pravicovej strany Národný front (FN). “Francúzi musia využiť túto historickú príležitosť. Pretože veľkou výzvou týchto volieb je divoká globalizácia, ktorá ohrozuje našu civilizáciu,” dodala.

Na snímke Marine Le Penová po ohlásení prvých výsledkov v Hénin-Beaumont, kde vystúpila pred svojimi podporovateľmi

Podľa Le Penovej si môžu Francúzi vybrať, či chcú “totálnu dereguláciu bez hraníc a bez ochrany” alebo “hranice, ktoré chránia ich pracovné miesta, kúpnu silu, bezpečnosť a národnú identitu”.

 

21:45 Obrovský zvrat: Po sčítaní takmer polovice všetkých hlasov sa ukazuje, že Marine Le Penová je víťazkou dnešných volieb s takmer 25% hlasmi voličov. Macron ich má mať podľa všetkého okolo 21%. Tieto hlasy však nezahŕňajú hlasy voličov vo väčších mestách. Podľa údajov francúzskeho ministerstva vnútra, zverejnených po zrátaní 19,1 percenta odovzdaných hlasov, viedla v predbežných výsledkoch už Le Penová so ziskom 25 percent. Macron zatiaľ dosahoval zisk 21,3 percenta hlasov.

 

21:03 V prípade, že sa výsledky potvrdia a v druhom kole prezidentských volieb sa stretnú 7. mája Macron s Le Penovou, pôjde o prvý prípad v novodobých dejinách Francúzska, keď neuspel žiadny z kandidátov veľkých politických strán.

Na kombosnímke vľavo líderka francúzskej krajnej pravice a prezidentská kandidátka Marine Le Penová a nezávislý centristický kandidát v prezidentských voľbách vo Francúzsku Emmanuel Macron

Francúzsky premiér Bernard Cazeneuve v prvej reakcii na odhady výsledkov vyzval voličov, aby v druhom kole odmietli Le Penovú a podporili Macrona, bývalého ministra hospodárstva vo vláde prezidenta Francoisa Hollanda.

Podporovatelia Macrona a Le Penovej vo francúzskych mestách medzitým začali oslavovať dosiahnutý úspech. Medzi prvými politikmi, ktorí zablahoželali Macronovi k predpovedanému výsledku, bol aj belgický premiér Charles Michel.

 

20:50 Neter Le Penovej bojuje ako levica: Na svojom twitterovom účte každú chvíľu reaguje neter Marine Le Penovej, Marion, ktorá odráža útoky protivníkov druhej víťazky z dnešného prvého kola. “Naši voliči nie sú xenofóbni! Chcú len spravodlivosť a zvrchovanosť, ako aj koniec masovej imigrácie.”

 

20:45 Predtým favorizovaný republikánsky kandidát Francois Fillon uznal svoju porážku a taktiež podporil Macrona. Na margo Le Penovej povedal, že teraz už niet inej možnosti než v druhom kole voliť “proti extrémizmu” Marine Le Penovej a Národného frontu. V jeho volebnej centrále zavládla pochmúrna atmosféra. V odhadovaných výsledkoch mu pripadlo až tretie miesto.

 

20:30 Socialisti sú zdrvení: Jeden z porazených, socialistický kandidát Benoit Hamon, už teraz vyjadril podporu Macronovi a následne Le Penovú nazval “nepriateľom republiky”. Podľa vyhlásenia Hamona francúzska ľavica napriek dnešnej porážke “nie je mŕtva” a voliči by mali v druhom kole podporiť Macrona, ktorý kandiduje ako nezávislý. V zverejnených odhadoch sa Hamon ako zástupca nepopulárnej socialistickej vlády umiestnil až na piatom mieste.

 

20:25 Marion Marechal-Le Penová, neter Marine Le Penovej na svojom twitterovom účte uviedla, že víťazstvo jej tety je “víťazstvom pre všetkých patriotov”

 

20:03 Práve sa uzavreli všetky volebné miestnosti vo Francúzsku a prvé exitpoly už hovoria o nasledovnom volebnom výsledku: Globalista Macron podľa prieskumov získal hlasy v počte 23,7% hlasujúcich a anti-globalistická Le Penová o dve percentá menej, 21,7% hlasov. Definitívne o kreslo prezidenta teda podľa všetkého zabojujú práve oni dvaja 7. mája tohto roku.

 

19:45 Belgické médium RTBF predpokladá, že Macron bude víťazom prvého kola s počtom 24% hlasov, za ním tesne bude nasledovať Marine Le Penová s počtom 22%. Republikán Fillon podľa média dosiahne okolo 20, 5% a krajne ľavicový Jean-Luc Mélenchon 18%.

 

19:30 Očakáva sa, že volebná účasť dnes dosiahne okolo 81%.

 

19:00 Niektoré volebné miestnosti v malých mestách a dedinách už uzavreli. Miestnosti v ostatných mestách ostávajú otvorené do 20:00

 

18:27 Zdroje Francúzskej bezpečnostnej služby hovoria, že prvé kolo francúzskych prezidentských volieb by mohlo vyústiť do rebélie a vzbúr po celej krajine. Podľa nich bude najväčším problémom to, keď sa do druhého kola dostanú Marine Le Penová a krajne ľavicový komunista Jean-Luc Mélenchon. Okrem toho ešte stále jestvujú obavy z hrozby islamského terorizmu, ktorý má počas celého dnešného dňa prvenstvo na zozname priorít bezpečnostných síl.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

15:47

Generálny tajomník NATO zopakoval, že pád trosiek ruského dronu na územie Rumunska nemá znaky úmyselného útoku na spojeneckú krajinu NATO.

NATO zároveň začalo posilňovať svoju prítomnosť na svojom východnom krídle, najmä bolo do Rumunska vyslaných niekoľko stíhačiek na hliadkovanie vzdušného priestoru, uviedol Stoltenberg.

15:37

Traja ľudia zahynuli v noci na štvrtok vo Švédsku pri rôznych incidentoch v čase, keď krajinou otriasa vlna násilia spojená s bojom medzi znepriatelenými zločineckými skupinami.

15:28

Kazachstan bude dodržiavať sankčný režim voči Rusku, vyhlásil Tokajev.

15:06

Pyrotechnici moldavskej polície vo štvrtok zneškodnili výbušninu pochádzajúcu zrejme zo strely, ktorej úlomky sa našli pri brehu rybníka neďaleko mesta Anenii Noi vzdialeného od hranice s Ukrajinou necelých 40 kilometrov.

14:43

Nemecko kúpi od Izraela tri systémy protiraketovej obrany Arrow 3. Dohodu podpísali vo štvrtok v Berlíne ministri obrany oboch krajín Boris Pistorius a Joav Gallant.

14:31

Dôvera v ekonomiku eurozóny tento mesiac klesla, aj keď menej, ako očakávali analytici. Dôvodom bolo najmä zhoršenie nálady spotrebiteľov. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu Európskej komisie.

14:24

Stupňovanie sporu medzi Kyjevom a Varšavou okolo vývozu ukrajinského obilia škodí obom stranám. Povedal to ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba v rámci rozhovoru, ktorý bol zverejnený vo štvrtok.

14:14

Na Slovensku je viacero profesií s nedostatočným dopytom zo strany domáceho obyvateľstva. Viac ako 80.000 pracovných pozícií je neobsadených. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR vo štvrtok pripomenulo, že prijalo opatrenia v oblasti regulovanej pracovnej mobility cudzincov na slovenský trh práce. Cieľom je kompenzovať nedostatok disponibilnej pracovnej sily.

14:07

Rusko neplánuje v dohľadnom čase zrušiť zákaz vývozu pohonných látok. Povedal to vo štvrtok ruský minister energetiky Nikolaj Šulginov, podľa ktorého zostane v platnosti dovtedy, dokiaľ sa nestabilizuje domáci trh.

14:06

Uhlie prichádzajúce do Poľska z Kazachstanu podlieha dôsledným kontrolám, aby sa zabezpečilo, že v skutočnosti nepochádza z Ruska. Vyhlásil to v pondelok hovorca poľskej vlády Piotr Müller. Do Poľska sa nedostane žiadne ruské uhlie, pretože jeho dovoz je zakázaný, povedal. Hovorca reagoval na vyhlásenie senátora Krzysztofa Brejzu z hlavného poľského opozičného zoskupenia Občianska koalícia (KO), ktorý v stredu (27. 9.) uviedol, že za posledný rok sa do Poľska dostalo 1,5 milióna ton uhlia z Ruska.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke drevený gotický kostol Všetkých svätých v Tvrdošíne

Autor: FOTO TASR-Daniel Stehlík

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vášeň v Tebe

Hádžete čajové vrecúško do koša? Radšej to dajte na radiátor

0 icon

28.09.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Po uvarení čaju hodíte použité čajové vrecúško do koša? To je chyba, pretože má veľa aplikácií, ktoré značne uľahčujú život. Zamilujete si ich pre ich nízke náklady, jednoduchosť a efekty, ktoré vás určite prekvapia. Na čo použiť vrecúško čaju?

Napnutá pokožka za 10 minút? Urobte si hĺbkovo hydratačnú masku. Neutratíte za ňu ani cent

0 icon

28.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Suchá a podráždená pokožka je problémom mnohých z nás. Najčastejšie siahame po kozmetike z drogérie, ktorá však nie vždy prináša želaný účinok. Tu je niekoľko domácich prostriedkov na hydratáciu a výživu pokožky.

Do vody nalejte tri odmerky a namočte si nohy. Na bežný problém mnohých slovenských žien sa zabudne

0 icon

28.09.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Nohy sú časťou tela, ktorú veľa ľudí ignoruje. Niektorí si ich ani špeciálne neumývajú, napokon to za nás robí pena stekajúca z tela. Všakže? Ale nie. Starostlivosť o ne sa určite oplatí a pomôže nám v tom produkt, ktorý by nás nenapadol.

Káva pred raňajkami: Je to jednoduchý krok k zníženiu hmotnosti, ale je naozaj zdravý?

0 icon

28.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Na prvé výsledky zdravého chudnutia si zvyčajne musíte chvíľu počkať. Chudnutie je dlhodobý proces a jeho urýchlenie prináša viac škody ako úžitku. Niekedy však prichádzame s rôznymi nápadmi, ako ešte viac obmedziť svoju chuť do jedla. Jedným z nich je začať každý deň šálkou…

Objavujú sa v kuchyni a kúpeľni. Nezamieňajte si ich s ovocnými muškami. Môžu prenášať nebezpečné baktérie

0 icon

28.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Kútovkovité mušky sú muchy, ktoré môžeme stretnúť v kúpeľni. Napriek ich malej veľkosti môžu byť pre naše zdravie nebezpečné, preto je dôležité, aby ste ihneď, ako ich zbadáte, začali konať. Čo budete potrebovať, aby ste sa ich raz a navždy zbavili?

Armádny Magazín

Krajiny, ktoré zabili desiatky miliónov ľudí, by nemali mať nárok na stále miesto v BR OSN

0 icon

Nemecko, 28.september 2023 - Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov vo svojom prejave na 78. zasadnutí Valného zhromaždenia (VZ) OSN označil postoj Berlína, Ríma a Tokia, ktoré rozpútali krvavú druhú svetovú vojnu, k rezolúcii o glorifikácii nacizmu za poľutovaniahodný. "Je mimoriadne znepokojujúce, že Nemecko, Taliansko a Japonsko minulý rok po…

Česko kúpi od USA 24 stíhačiek F-35 "na základe odporúčania armády"

0 icon

USA, 28.september 2023 - Na pozadí ukrajinského konfliktu sa európske krajiny stávajú jedným z hlavných nákupcov amerických zbraní a vojenského vybavenia, nešetria peniaze, a to aj pri zohľadnení ich vlastných vážnych ekonomických problémov. Potrebu militarizácie a rastu vojenských alokácií prezentujú súčasné orgány väčšiny európskych štátov pod zámienkou zab

Kanada sa pošpinila spoluvinou na nacizme a zradou vlastnej histórie

0 icon

Kanada, 28. september 2023 - Oslava 98-ročného banderovca Jaroslava Hunka, ktorý slúžil ako dobrovoľník v divízii SS "Galícia", sprevádzaná potleskom premiéra Justina Trudeaua, predsedu parlamentu, členov Dolnej snemovne a pozvaných západných diplomatov v kanadskom parlamente naďalej vyvoláva pobúrenie a odsúdenie aj u najbližších

Erdoganov hlavný kritik v americkom Senáte je podozrivý z lobingu pre Egypt

0 icon

USA, 28.september 2023 - Demokrat Robert Menendez bol nútený dočasne odstúpiť z funkcie predsedu výboru pre zahraničné veci v americkom Senáte v súvislosti s obvineniami z korupcie vznesenými voči jeho osobe. Kľúčová postava zahraničnej politiky USA sa má 27. septembra postaviť pred súd v New Yorku. Hoci samotný zákonodarca dáva…

Cudzie hory: Prečo Karabach už desaťročia ťaží Arménsko

0 icon

Arménsko, 28.september 2023 - Teraz sa pýtam: prečo ste vôbec museli dobyť Karabach? Prečo sa to všetko, do čerta, vôbec začalo? Veď tento konflikt, ako aj udalosti, ktoré mu predchádzali, v mnohom ovplyvnili osud Sovietskeho zväzu, vytvorili státisíce utečencov na obe strany, rozdelili obrovské množstvo zmiešaných rodín, zaplavili obrovské územi

TopDesať

10 skrytých dôvodov, prečo je váš internet pomalý

0 icon

Stalo sa vám niekedy, že ste sa ocitli uprostred schôdzky v službe Zoom a zúfalo sa snažíte zachovať pokoj, zatiaľ čo sa váš internet plazí rýchlosťou, pri ktorej by sa aj slimák zdal byť rýchly? Verte nám, vieme, akú daň si to môže vybrať na vašej trpezlivosti a produktivite. Už…

Porovnávanie týchto rôznych vecí vám zmení pohľad na svet

0 icon

Porovnávanie môže byť zábava. Nasledujúce fotografie vám ukážu zaujímavé porovnávanie rôznych vecí. Tieto fotografie s veľkou pravdepodobnosťou zmenia váš pohľad na svet. Fotografia je mocná forma umenia, ktorá nám umožňuje zachytiť momenty, miesta a predmety z rôznych perspektív. Niektorí fotografi to posúvajú o krok ďalej a vytvárajú podmanivé porovnávacie fotografie,…

Demencia bola malému dievčatku diagnostikovaná po bežnom vyšetrení očí

0 icon

Demencia je stav, ktorý sa často spája s pokročilejším vekom. Jedna šokovaná žena však prezradila, ako vzala svoju 7-ročnú dcéru na obvyklé očné vyšetrenie. V ten deň dievčatku diagnostikovali zriedkavú formu demencie. Teraz mama šíri povedomie o stave svojej dcéry a chce, aby každý rodič dával pozor na stav svojich…

Ľudia, ktorí si neumývajú nohy v sprche, robia veľkú chybu!

0 icon

Naše nohy produkujú až neuveriteľné 2 litre potu za deň, pretože majú asi 250 000 potných žliaz! V kombinácii s baktériami, ktoré na nich žijú to vytvára zápach. Umývanie a namáčanie nôh pomáha nielen odstraňovať zápach, ale prospieva aj krvi, nechtom na nohách a dokonca aj kĺbom. Umývanie nôh pomáha odstrániť zápach

Parkovanie nie je pre každého. Títo ľudia to pohnojili

0 icon

Parkovanie nie je pre každého! Títo ľudia to naozaj pohnojili a svojim úžasným parkovaním dokázali rozčúliť svoje okolie. Určite však dokázali aj mnohých pobaviť a preto sa s vami podelíme o tieto fotografie. Hovorí sa, že veľa ľudí by nemalo mať dovolené šoférovať a tieto zlé parkovacie fotografie ilustrujú toto…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali