Minúta po minúte: Prezidentské voľby vo Francúzsku a dramatický boj o prvenstvo

Paríž 23. apríla 2017 (HSP/Foto: getty/screenshot The Guardian/TASR/AP-Frank Augstein) AKTUALIZUJEME

 

Francúzi dnes rozhodujú o tom, ktorí z dvoch kandidátov definitívne zabojujú 7. mája o prezidentské kreslo 

Prvé kolo prezidentských volieb vo Francúzsku dnes prebieha za mimoriadne prísnych bezpečnostných opatrení. Francúzi mali možnosť hlasovať na viac ako 66.000 miestach za jedného z 12 kandidátov.

Prvé prieskumy ukázali, že sa jedná o tesný súboj štyroch kandidátov – odporkyne masovej migrácie a líderky Národného Frontu Marine Le Penovej, centristického a pro-globalistického Emmanuela Macrona, stredo-pravicového konzervatívca Francoisa Fillona a komunistického kandidáta Jeana-Luca Melenchona.

Je už jasné, že do druhého kola sa dostanú globalista a podporovateľ masovej imigrácie Emmanuel Macron a líderka Národného frontu Marine Le Penová, pravdepodobne s tesným percentuálnym rozdielom.

 

Ilustračná snímka

 

06:19 Do druhého kola prezidentských volieb vo Francúzsku, ktoré sa uskutoční 7. mája, postúpili centrista Emmanuel Macrona a kandidátka krajne pravicového Národného frontu (FN) Marine Le Penová. Vyplýva to z čiastkových výsledkov zverejnených dnes ráno francúzskym ministerstvom vnútra.

Po sčítaní 97 percent hlasov vedie Macron so ziskom 23,86 percenta hlasov, druhá Le Penová dostala 21,43 percenta hlasov.

Voľby sú výrazným neúspechom tradičných strán, keďže po dlhom čase sa do druhého kola nedostal ani kandidát socialistov, ani kandidát konzervatívcov.

Aférami poznačený konzervatívny kandidát Francois Fillon skončil až na treťom mieste s ziskom 19,94 percenta hlasov, štvrtý je v tesnom závese ultraľavičiar Jean-Luc Mélenchon (19,62 percenta). Ako piaty skončil s veľkým odstupom kandidát Socialistickej strany (PS) Benoit Hamon, ktorému dalo hlasy 6,35 percenta voličov.

Zvyšných šesť kandidátov dostalo menej ako päť percent hlasov.

Údaje ministerstva vnútra tiež ukazujú, že Le Penová získala v nedeľu historicky najvyšší počet hlasov pre svoj Národný front. Zatiaľ čo v druhom kole regionálnych volieb v roku 2015 mu dalo pri oveľa nižšej účasti hlas približne 6,8 milióna voličov, tentoraz to bolo vyše 7,6 milióna.

Le Penovej sa tentoraz darilo oveľa lepšie ako v roku 2012, keď na prezidentskú funkciu kandidovala prvýkrát a získala 6,4 milióna odovzdaných hlasov (17,9 percenta).

Voličská účasť v prvom kole prezidentských volieb dosiahla 78,23 percenta, teda o niečo menej ako pred piatimi rokmi (79,48 percenta).

 

02:34 Aj ďalší priebeh prezidentských volieb vo Francúzsku bude veľmi podobný súboju Hillary Clintonovej s Donaldom Trumpom v Spojených štátoch

Na svojom konte na Facebooku to v nedeľu napísal predseda zahraničného výboru ruskej Rady federácie Konstantin Kosačev.

Podobne ako v USA aj vo Francúzsku budú podľa neho v druhom kole súperiť beznádej a snaha pokračovať v doterajšej politike na jednej strane a nádeje na zmenu na strane druhej.

“Tam (v USA) však bola beznádej ženského rodu, ale tu je, naopak, mužského,” konštatoval Kosačev.

Keďže porazení kandidáti začali vyslovovať podporu centristovi Emmanuelovi Macronovi, kandidátka pravice Marine Le Penová sa bude musieť spoľahnúť len sama na seba.

“Napriek tomu nádej umiera posledná,” uzatvoril Kosačev.

 

01:58 Globalista Emmanuel Macron, ktorý sa podľa neoficiálnych výsledkov stal tesne víťazom prvého kola, skončil podľa údajov ministerstva vnútra v mestečku Le Touquet ležiacom na severovýchode krajiny v departemente Pas-de-Calais, kde sa nachádza aj jeho volebný obvod, druhý so ziskom 30,4 percenta hlasov. Predbehol ho konzervatívec François Fillon, ktorý dostal 50,8 percenta hlasov. Kandidátka pravicového Národného frontu (FN) Marine Le Penová, ktorá Macrona vyzve 7. mája na celoštátnej úrovni, skončila tretia so ziskom iba deväť percent hlasov.

Le Penová hlasovala v bašte FN, meste Hénin-Beaumont, ležiacom v rovnakom departemente ako Le Touquet, kde síce meste zvíťazila so ziskom 46,5 percenta hlasov, ale nedosiahla absolútnu väčšinu. Macron tam prepadol, keď dostal len 14,86 percenta hlasov a skončil až za komunistom Jeanom-Lucom Mélenchonom (19,07 percenta).

Údaje ministerstva vnútra tiež ukazujú, že Le Penová získala v nedeľu najvyšší počet hlasov pre svoj Národný front. Zatiaľ čo v regionálnych voľbách v roku 2015 jej dalo hlas približne 6,8 milióna voličov, tentoraz to bolo vyše 7,4 milióna.

 

00:56 U politických komentátorov badať frustráciu, nakoľko oficiálna webstránka ministerstva vnútra Francúzska sa len veľmi pomaly aktualizuje v súvislosti s volebnými výsledkami, a tak spravodajské portály prichádzajú so svojimi vlastnými výsledkami.

Každopádne, zrátané boli takmer všetky hlasy a potvrdili sa odhady exitpolov o postupe Macrona a Le Penovej do druhého kola.

Macron vedie len o takmer zanedbateľné percento.

 

00:48 Predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker v nedeľu večer zablahoželal kandidátovi globalistov na post francúzskeho prezidenta Emmanuelovi Macronovi k úspechu v prvom kole prezidentských volieb

V správe zverejnenej na svojom účte na Twitteri šéf exekutívy EÚ zároveň zaželal Macronovi veľa šťastia v druhom kole, ktoré sa uskutoční o dva týždne.

Postup Macrona do druhého kola privítali aj šéfka zahraničnej politiky EÚ Federica Mogheriniová a hlavný vyjednávač EÚ pre brexit Michel Barnier.

“Patriot a Európan, 7. mája dám svoju dôveru Emmanuelovi Macronovi. Francúzsko musí zostať európske,” napísal na Twitteri Macronov krajan Barnier.

Proeurópsky orientovaný Macron by mal byť favoritom v druhom kole volieb, ktoré sa uskutoční 7. mája a bude v ňom čeliť euroskeptičke a šéfke pravicového Národného frontu (FN) Marine Le Penovej.

 

00:02 Neuveriteľné. Podľa informácií portálu Breitbart je sčítaných 98,9 percent všetkých hlasov a Macron vedie pred Le Penovou o menej než 500 hlasov. Macronovi patrí v súčasnosti 6 695 461 hlasov, Le Penovej 6 695 099. Obaja sa teda nachádzajú na úrovni 23,1 %

 

23:43 Vo Francúzsku po prvých informáciách o tom, že Marine Le Penová postúpila do druhého kola prezidentských volieb, sa spustili tzv. “antifašistické protesty”.

Počas tzv. antifašistického protestu ako reakcie na postup Marine Le Penovej do druhého kola, mladí protestujúci ľavičiari pália smetné koše v Paríži na Place de la Bastille. Foto: TASR/AP-Emilio Morenatti

 

Ľudia prechádzajúci počas vzbury mladých ľavičiarov. Foto: JEAN-SEBASTIEN EVRARD/AFP/Getty Images

 

23:35 Sčítaných je viac ako 60 volebných obvodov zo 107 a Le Penová je tesne za Macronom, Mélenchon dobieha Fillona.

Percentuálny rozdiel medzi prvým a druhým miestom je čoraz menší

 

22:56 Zaujímavosť: Predbežné výsledky hlasovania ukazujú, že voliči Le Penovej a Macrona rozdelili krajinu na východ a západ.

Krajina rozdelená: Východ volil Le Penovú, západ Macrona

 

 

22:41 Poradie sa opäť zmenilo a Macron sa znova dostáva do vedenia. V súčasnosti vedie pred Le Penovou o 0,06%. Predpokladá sa, že celkové výsledky sa ustália na prvom odhadovanom poradí: Macron, Le Penová, Fillon a Mélenchon.

Macron znovu vo vedení po zrátaní hlasov z 22 volebných obvodov zo 107 o 22:38 SEČ

 

22:22 Dočkáme sa ďalšieho zvratu? Macrona tesne dobieha Mélenchon! Zdá sa, že výsledky prvého kola budú skutočne dramatické. Posledné údaje podľa denníka Guardian poukazujú len na 0,20% náskok globalistu Macrona pred komunistom Mélenchonom.

Macron už bojuje s Mélenchonom o druhé miesto

 

 

22:10 Marine Le Penová vystúpila pred podporovateľmi v meste Hénin-Beaumont krátko po zverejnení prvých čiastkových výsledkov, ktoré potvrdili jej postup do májového druhého kola spoločne s centristom Emmanuelom Macronom.“Je načase oslobodiť francúzsky ľud spod arogantných elít, ktoré mu chcú predpisovať, ako sa má správať,” vyhlásila líderka krajne pravicovej strany Národný front (FN). “Francúzi musia využiť túto historickú príležitosť. Pretože veľkou výzvou týchto volieb je divoká globalizácia, ktorá ohrozuje našu civilizáciu,” dodala.

Na snímke Marine Le Penová po ohlásení prvých výsledkov v Hénin-Beaumont, kde vystúpila pred svojimi podporovateľmi

Podľa Le Penovej si môžu Francúzi vybrať, či chcú “totálnu dereguláciu bez hraníc a bez ochrany” alebo “hranice, ktoré chránia ich pracovné miesta, kúpnu silu, bezpečnosť a národnú identitu”.

 

21:45 Obrovský zvrat: Po sčítaní takmer polovice všetkých hlasov sa ukazuje, že Marine Le Penová je víťazkou dnešných volieb s takmer 25% hlasmi voličov. Macron ich má mať podľa všetkého okolo 21%. Tieto hlasy však nezahŕňajú hlasy voličov vo väčších mestách. Podľa údajov francúzskeho ministerstva vnútra, zverejnených po zrátaní 19,1 percenta odovzdaných hlasov, viedla v predbežných výsledkoch už Le Penová so ziskom 25 percent. Macron zatiaľ dosahoval zisk 21,3 percenta hlasov.

 

21:03 V prípade, že sa výsledky potvrdia a v druhom kole prezidentských volieb sa stretnú 7. mája Macron s Le Penovou, pôjde o prvý prípad v novodobých dejinách Francúzska, keď neuspel žiadny z kandidátov veľkých politických strán.

Na kombosnímke vľavo líderka francúzskej krajnej pravice a prezidentská kandidátka Marine Le Penová a nezávislý centristický kandidát v prezidentských voľbách vo Francúzsku Emmanuel Macron

Francúzsky premiér Bernard Cazeneuve v prvej reakcii na odhady výsledkov vyzval voličov, aby v druhom kole odmietli Le Penovú a podporili Macrona, bývalého ministra hospodárstva vo vláde prezidenta Francoisa Hollanda.

Podporovatelia Macrona a Le Penovej vo francúzskych mestách medzitým začali oslavovať dosiahnutý úspech. Medzi prvými politikmi, ktorí zablahoželali Macronovi k predpovedanému výsledku, bol aj belgický premiér Charles Michel.

 

20:50 Neter Le Penovej bojuje ako levica: Na svojom twitterovom účte každú chvíľu reaguje neter Marine Le Penovej, Marion, ktorá odráža útoky protivníkov druhej víťazky z dnešného prvého kola. “Naši voliči nie sú xenofóbni! Chcú len spravodlivosť a zvrchovanosť, ako aj koniec masovej imigrácie.”

 

20:45 Predtým favorizovaný republikánsky kandidát Francois Fillon uznal svoju porážku a taktiež podporil Macrona. Na margo Le Penovej povedal, že teraz už niet inej možnosti než v druhom kole voliť “proti extrémizmu” Marine Le Penovej a Národného frontu. V jeho volebnej centrále zavládla pochmúrna atmosféra. V odhadovaných výsledkoch mu pripadlo až tretie miesto.

 

20:30 Socialisti sú zdrvení: Jeden z porazených, socialistický kandidát Benoit Hamon, už teraz vyjadril podporu Macronovi a následne Le Penovú nazval “nepriateľom republiky”. Podľa vyhlásenia Hamona francúzska ľavica napriek dnešnej porážke “nie je mŕtva” a voliči by mali v druhom kole podporiť Macrona, ktorý kandiduje ako nezávislý. V zverejnených odhadoch sa Hamon ako zástupca nepopulárnej socialistickej vlády umiestnil až na piatom mieste.

 

20:25 Marion Marechal-Le Penová, neter Marine Le Penovej na svojom twitterovom účte uviedla, že víťazstvo jej tety je “víťazstvom pre všetkých patriotov”

 

20:03 Práve sa uzavreli všetky volebné miestnosti vo Francúzsku a prvé exitpoly už hovoria o nasledovnom volebnom výsledku: Globalista Macron podľa prieskumov získal hlasy v počte 23,7% hlasujúcich a anti-globalistická Le Penová o dve percentá menej, 21,7% hlasov. Definitívne o kreslo prezidenta teda podľa všetkého zabojujú práve oni dvaja 7. mája tohto roku.

 

19:45 Belgické médium RTBF predpokladá, že Macron bude víťazom prvého kola s počtom 24% hlasov, za ním tesne bude nasledovať Marine Le Penová s počtom 22%. Republikán Fillon podľa média dosiahne okolo 20, 5% a krajne ľavicový Jean-Luc Mélenchon 18%.

 

19:30 Očakáva sa, že volebná účasť dnes dosiahne okolo 81%.

 

19:00 Niektoré volebné miestnosti v malých mestách a dedinách už uzavreli. Miestnosti v ostatných mestách ostávajú otvorené do 20:00

 

18:27 Zdroje Francúzskej bezpečnostnej služby hovoria, že prvé kolo francúzskych prezidentských volieb by mohlo vyústiť do rebélie a vzbúr po celej krajine. Podľa nich bude najväčším problémom to, keď sa do druhého kola dostanú Marine Le Penová a krajne ľavicový komunista Jean-Luc Mélenchon. Okrem toho ešte stále jestvujú obavy z hrozby islamského terorizmu, ktorý má počas celého dnešného dňa prvenstvo na zozname priorít bezpečnostných síl.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

15:25

Pri nočných výtržnostiach vo východonemeckom Lipsku bolo zranených približne 50 policajtov a neznámy počet demonštrantov.

15:23

Vysokopostavení predstavitelia z približne dvadsiatich spravodajských služieb z celého sveta sa tento víkend zišli na tajnom stretnutí na okraji bezpečnostného summitu známeho ako Dialóg Šangri-La (SLD) v Singapure.

15:22

Spojené štáty a Saudská Arábia sa pokúšajú obnoviť rozhovory o prímerí v Sudáne, kde boje medzi znepriatelenými stranami zúria už ôsmy týždeň. 

15:21

Najmenej 14 ľudí zahynulo a ďalších päť osôb zostalo nezvestných v dôsledku zosuvu pôdy v provincii S’-čchuan na juhozápade Číny. 

15:20

Belgický premiér Alexander De Croo spadol z bicykla a nakrátko stratil vedomie, ale vyšetrenia žiadne trvalé následky neodhalili.

15:20

Ruské úrady vyzvali obyvateľov obcí v Belgorodskej oblasti ležiacich pri ukrajinských hraniciach, aby opustili svoje domovy po tom, čo sa tam tento týždeň zintenzívnilo ostreľovanie. 

15:15

Čínsky minister obrany Li Šang-fu na vrcholnom bezpečnostnom summite Ázie povedal, že konflikt so Spojenými štátmi by bol “neznesiteľnou katastrofou”, ale že jeho krajina sa usiluje viesť dialóg o konfrontácii. 

13:28

Spojené štáty nielenže dodávajú zbrane Taiwanu, ale pomáhajú aj pri výcviku jeho armády. Uviedol to Joseph Wu, šéf taiwanskej zahraničnej politiky, v nedeľňajšom rozhovore pre britskú televíznu spoločnosť BBC.

13:16

V ubytovacom zariadení pre utečencov vo východonemeckom meste Apolda, ktorý zasiahol požiar, našli jedno mŕtve telo. 

13:06

Pre Maďarsko je dobrou správou, že Turecko má aj naďalej prezidenta, ktorý presadzuje mier. Na Facebooku to uviedol predseda maďarskej vlády Viktor Orbán, ktorý sa v Ankare zúčastnil na inaugurácii staronového prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

12:56

Hongkonská polícia zadržala prominentnú demokratickú aktivistku známu ako “babička Wongová” a ďalších päť ľudí. Zatýkanie súvisí s 34. výročím krvavého zásahu na Námestí nebeského pokoja v Pekingu.

12:14

Najmenej 54 príslušníkov mierových jednotiek Africkej únie prišlo minulý týždeň o život pri útoku militantov na základňu, v ktorej sídlia ugandské jednotky v Somálsku.

12:14

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu označil v zabitie troch vojakov egyptskou pohraničnou strážou za teroristický útok a požaduje spoločné vyšetrovanie s Káhirou.

12:12

V uplynulých 13 rokoch Maďarsko potvrdilo susedným krajinám, že ak sa spoja sily príslušníkov tam žijúcej maďarskej menšiny, tak to je dobré nielen pre Maďarov, ale aj pre jeho susedov. Uviedla to maďarská vládna strana Fidesz na Facebooku k nedeľňajšiemu Dňu národnej spolupatričnosti. Maďari si ním pripomínajú podpísanie Trianonskej mierovej zmluvy z roku 1920.

12:11

Nemecko vyšle v roku 2024 dve vojnové lode do indo-pacifického regiónu kvôli napätiu v Juhočínskom mori, uviedol nemecký minister obrany Boris Pistorius.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Hasiči našli v horiacom byte v Košiciach jednu mŕtvu osobu, dve skončili v bezvedomí

0 icon

Košice 4. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván) Aktualizované 4. júna 2023 o 15:19 h. Jedna osoba prišla o život a dvoch ľudí v bezvedomí previezli do nemocnice v súvislosti s nedeľným požiarom bytu v Košiciach. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach Jana…

Hamšík sa pred fanúšikmi Trabzonu rozlúčil s kariérou: “Opäť som plakal”

0 icon

Istanbul 4. júna (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hakan Burak Altunöz-Anadolu Agency)   Slovenský futbalista Marek Hamšík sa v predposlednom 37. kole tureckej ligy rozlúčil s fanúšikmi Trabzonsporu. Jeho klub zdolal na domácom ihrisku Alanyaspor 5:1. Bývalý slovenský reprezentant skóroval v 24. minúte z pokutového kopu a o osem minút neskôr asistoval pri góle Anastasiosa…

Najnovší prieskum: Smer si udržal prvenstvo. Tri strany tesne nad 5 percentami

0 icon

Bratislava 4. júna 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR) Aktualizované 4. júna 2023 13:50 Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali koncom mája, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 18 percent hlasov Nasledovali by Hlas-SD (17,4 percenta) a Progresívne Slovensko (12,5 percenta). Vyplýva to z prieskumu, ktorý v dňoch 24.…

Pripojí sa Egypt k novej mene BRICS a prispôsobí sa jej?

0 icon

Káhira 4. júna 2023 (HSP/Modern Diplomacy/Foto:Twitter)   Krajiny BRICS sa snažia vytvoriť vlastnú menu s cieľom znížiť vplyv USA na svetovom obchodnom trhu prostredníctvom de-dolarizácie, píše Watcher.Guru. O vstup do organizácie už prejavujú záujem nové krajiny vrátane Egypta Pripojí sa Egypt k BRICS a prispôsobí si menu? Záujem Egypta o…

OĽANO skritizoval aj ich bývalý poslanec. Zlé správy pre Ódora

0 icon

Bratislava 4. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Podmienky hnutia OĽANO a priatelia pre premiéra Ľudovíta Ódora na prípadnú podporu jeho vlády slúžia na zviditeľnenie sa pred voľbami a sú nesplniteľné. V nedeľnej diskusnej relácii televízie Markíza Na telo to povedal nezaradený poslanec Erik Tomáš pôsobiaci v Hlase-SD. Podobne to vidí poslanec…

Fico sa stretol v štúdiu so Sulíkom: “Je to veľké fiasko Eduarda Hegera”

0 icon

Bratislava 4. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:screenshot ta3.com)   Strana Smer-SD nebude vo vláde, ktorej program by obsahoval vystúpenie Slovenska z Európskej únie (EÚ) a NATO. Predseda Smeru-SD Robert Fico to uviedol v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike  "Ak by nám do programového vyhlásenia vlády (PVV) niekto chcel napísať, že poďme…

Zelenskyj o protiofenzíve, voľbách, Trumpovi aj frustrácii: To zviera, tá šelma dostane chuť

0 icon

Kyjev 4. júna 2023 (HSP/wsj/Foto:TASR/AP-Andreea Alexandru)   Ukrajinský prezident v rozsiahlom rozhovore pre The Wall Street  Journal hovorí aj o voľbách v USA, NATO a Číne Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že je teraz pripravený začať dlho očakávanú protiofenzívu, ale varoval pred úspechom: Môže to trvať nejaký čas a bude…

Chmelár: Toto je ukážka zaujatej neobjektívnej diskusie porušujúcej všetky normy

0 icon

Bratislava 4. júna 2023 (HSP/Foto:Facebook- Silná zostava)   Rada RTVS sa konečne zobudila. Na rozdiel od Rady pre mediálne služby, ktorá neplní svoju funkciu a prostituuje s vládnou mocou, chce zasiahnuť proti zvyšujúcej sa neobjektívnosti verejnoprávnej televízie a požiadala jej generálneho riaditeľa o vypracovanie kritérií na obsadzovanie hostí v politických…

SMER – SSD: NATO vstupuje do kampane proti SMERu

0 icon

Bratislava 4. júna 2023 (HSP/Foto:TASR) Aktualizované 4. júna 2023 o 11:58 h. Strana Smer- SSD zvolala tlačovú besedu predstaviteľov strany SMER - SSD za účasti spolupracovníčky v oblasti zahraničnej politiky Moniky Soročinovej na tému: NATO vstupuje do kampane proti SMERu - SSD Smer-SD kritizuje mediálnu kampaň, ktorú má na Slovensku…

Rusko vyhlasuje Británii vojnu. Tam sa z toho smejú

0 icon

Moskva/Londýn 4. júna 2023 (HSP/alhadathcenter/Foto:TASR/AP-Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin)   Prinášame vám ironický článok, ktorý vyšiel v irackých novinách Al Hadath. Takéto slová sa samozrejme najhoršie počúvajú samotným Rusom. A verejná mienka v Rusku je stále viac podráždená tým, ako vrcholoví politici prešustrovali autoritu Ruska veľmi zvláštnym vedením vojny na Ukrajine…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Gustáv Murín

Je cieľom „zjednotených vlasteneckých síl“ zničiť parlamentnú demokraciu? To je šialené!

0icon

   Túto šialenú myšlienku vyslovil v najnovšom diele mojej internetovej TV relácii „Na moment, blogeri!“ celkom vážne bloger Peter Kohút. Šialenej myšlienky preto, že stále platí Churchillova poučka: &bd

Viktória Hellenbart

Hovoriť pravdu je kľúčom k získaniu dôvery a dôvera je základom úspešného vládnutia

0icon

Medzi blogerov v Hlavných správach som sa zaradila článkom "Homo homini lupus", v ktorom okrem iného poukazujem na dôsledky zneužívania rôznych káuz politikmi v predvolebnom boji a to na pozadí konkrétnej kauzy známej ako "Čistý deň". Dňa 25.5.2023 zorganizovala strana Smer SSD tlačovú besedu, v ktorej sa Robert Fico, Tibor…

Ivan Štubňa

Vojna na Ukrajine je vojnou amerického Deep State na ochranu podriadeného ukrajinského Deep State - biolaboratóriá

0icon

Oranžová revolúcia na Ukrajine v roku 2004 naštartovala „vpád“ amerických záujmov na Ukrajinu. Vo februári 2014 spú&sca

Peter Kohút

Vlastenecký blok – ďalšie spájanie vlastencov s cieľom záchrany Slovenska a obnovy jeho suverenity

0icon

Blížiace sa voľby sa stanú pre Slovensko zlomové. Ak v nich zvíťazia liberálno-progresívne sily, bude to pre Slovensko znamenať koniec jeho existencie. Zločinná mocenská garnitúra na čele s prezidentkou, ktorá doteraz devastovala Slovensko, ho priviedla na pokraj kolapsu. Hospodársky ho ochromila a enormne zadlž

Marek Brna

Sloboda a demokracia v praxi

0icon

Máme tu slobodu a demokraciu. A tak si môžeme slobodne vyjadrovať svoje názory a presvedčenia. Ľudia nie sú hlúpi. Tušia, že v televízii ide len propaganda. Že všetko je presne naopak. Tak, ako aj za socializmu nás v televízii neustále presviedčali o zaručene sa blížiacich svetlých zajtrajškoch, hoci v obchodoch…

Vášeň v Tebe

S manželom sa rozišla po 24 rokoch. Dnes má 55 rokov a vyzerá lepšie ako kedykoľvek predtým

0 icon

4.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: instagram.com/ms_ninette). Ninette začala svoju premenu po rozvode s manželom a teraz je v lepšom stave ako pred 18 rokmi. Tvrdí, že „v každom veku môžete zmeniť svoj život“. - "Mladneš", "Úžasná premena" - píšu pod jej fotky užívatelia internetu. Ninette je 55-ročná fitness inštruktorka a osobná trénerka. Nebolo to…

Prečo uhorky žltnú? Pozor na tri chyby. Zmaríte celú úrodu

0 icon

4.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/Couleur). Uhorky sú jednou z najčastejšie pestovaných zelenín v záhradách, no niekedy im začnú žltnúť a vädnúť listy. Znamená to, že plodiny sú odpísané? Kobieta Gazeta vysvetľuje, prečo uhorky žltnú a navrhuje ako tomu zabrániť.

Spoľahlivé hnojivo pre maliny. Stačí vložiť do vrecka a zaliať vodou. Úrodu vám budú závidieť aj susedia

0 icon

4.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto:pixabay.com/ulleo). Rovnako ako pre ostatné rastliny, aj pre maliny sa oplatí pripraviť domáce hnojivo, ktoré ich bleskovo vyživí. Vďaka cenným živinám, ktoré poskytuje, vám kríky vrátia bohatú úrodu. Budú také dobré, že nebudete stíhať robiť zaváraniny na zimu. Na kŕmenie však nebude stačiť len žihľavové hnojivo.…

Vlasy vám začnú rásť ako bláznivé a skryjete šediny. Neutratíte viac ako 1 euro

0 icon

4.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/stevepb). Toto známe indické korenie je celosvetovo cenené pre svoju chuť, vôňu a zdravotné účinky. S veľkým úspechom sa môže používať aj zvonka. Kobieta Gazeta prináša recept ako pomocou masky na báze kurkumy a špeciálneho oplachovania môžeme výrazne zlepšiť stav našich vlasov a do

Odpoveď na túto hádanku pozná len 10 % z nás. Koľko mačiek je na obrázku?

0 icon

4.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: tiktok.com/hecticnick). Vnímavosť je schopnosť všímať si a interpretovať detaily, signály a podnety z prostredia. To znamená, že vnímavý človek si s väčšou pravdepodobnosťou všimne veci, ktoré ostatní môžu prehliadnuť. Vnímavosť sa dá precvičovať a existujú na to rôzne typy testov. Kobieta Interia prináša jeden…

Armádny Magazín

Kyjev stratil v Arťomovsku trikrát viac ľudí, ako ZSSR za desať rokov v Afganistane

0 icon

Rusko, 4.jún 2023 (AM) – Plk. Eduard Basurin z DĽR to konkretizuje, že Zelenský pochoval v Arťomovsku od 40 do 55 tisíc ľudí a aj tak bitku prehral, hoci plánoval prejsť ňou na Voronež a ďalej na Rostov na Done. (Straty Sovietskej armády v Afganistane boli vyše 15 tisíc padlých vojakov.)   Bachmut (Arťomovsk) je jedno…

Desivejšie a výnosnejšie ako COVID-19

0 icon

USA, 4.jún 2023 (AM) – 76. Svetové zdravotnícke zhromaždenie sa skončilo 30. mája v Ženeve a podľa generálneho riaditeľa WHO Tedrosa Gebreyesusa WHO vyzvala svet, aby sa pripravil na smrteľnú pandémiu horšiu ako COVID-19. Nový "pandemický" scenár bude pravdepodobne vychádzať zo skúseností z cvičení Event 201 (Event201) a Event-202 (Event-202) financovaných…

Šialenstvo ukrajinských vojakov možno niekedy vidieť z kilometra

0 icon

Rusko, 4.jún 2023 (AM) – Ukrajinskí vojaci sa niekedy na bojisku správajú veľmi zvláštne. Ostreľovač skupiny ozbrojených síl Ruskej federácie "Juh" povedal, že existujú prípady, keď jeho nepriateľ jednoducho vyšiel, bez zbraní, bez brnenia a vybavenia. Vyzeral ako šialenec. Psychostimulanty a nelegálne drogy (metadón a amfetamíny), ktoré sa pumpujú do Banderovcov, sú…

Nebezpečný menový symptóm v ekonomike USA

0 icon

USA,4.jún 2023 (AM) – Jedným z dôležitých makroekonomických ukazovateľov je menový agregát M2. Vyjadruje množstvo peňazí v ekonomike - hotovostných a bezhotovostných. M2 je jedným z ukazovateľov menovej politiky. Je tiež jedným z ukazovateľov súčasného stavu ekonomiky a jej možného budúceho stavu. Teraz chcem hovoriť o tomto ukazovateli v USA.   Federálna…

Európa stráca Latinskú Ameriku. Hispánci sú neoblomní

0 icon

USA,4.jún 2023 (AM) – Európski politici začali navštevovať krajiny juhoamerického kontinentu. Nemecký kancelár Olaf Scholz navštívil v januári Brazíliu a britský minister zahraničných vecí James Cleverley nasledoval návštevu Kolumbie a Čile. Predseda Európskej rady Charles Michel nedávno navštívil tento kontinent a ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková ohlásila návštevu Brazílie v

TopDesať

3-dňový novorodenec prekvapivo lezie, dvíha hlavu a snaží sa rozprávať

0 icon

Čerstvá mamička bola ohromená, keď sa jej 3-dňový novorodenec začal správať ako 3-mesačný. Neuveriteľný moment, ktorý bol zachytený na video a stal sa virálnym, prekvapil ju aj jej vlastnú matku. Lekár sa k tejto skutočnosti vyjadril a vysvetlil, prečo a ako sa to stalo. Prvor

Tieto fotografie vám ukážu, aký fascinujúci je náš svet

0 icon

V dnešnom článku si ukážeme úžasné fotografie, ktoré nám dokážu, že náš svet je aj napriek mnohej zlobe fascinujúcim miestom.  Naša planéta je naozaj krásnym miestom pre život. Na svete nie je núdza o rôzne objavy a pamiatky, ktoré môžeme vidieť na vlastné oči, prípadne aspoň na displejoch svojich mobilných…

Ktorá žena je pre vás najatraktívnejšia? Zistite, čo o vás prezradí vaša voľba

0 icon

Osobnostné črty nie sú neustále stabilné a môžu sa meniť. No napriek tomu aj maličkosti môžu odhaliť, aký ste človek. Napríklad vaša chôdza môže naznačovať vašu úroveň zraniteľnosti, zatiaľ čo spôsob, akým vešiate toaletný papier, môže veľa povedať o vašej asertivite. Vaša voľba tak môže priniesť viac svetla do vášho…

Ak začnete pravidelne plávať, udejú sa tieto pozitívne zmeny

0 icon

Začať pravidelne plávať môže takmer každý z nás. Plávanie vám pomôže nielen fyzicky ale aj psychicky. Poďme sa spoločne pozrieť na pozitívne zmeny, ktoré sa v našich životoch udejú vďaka pravidelnému plávaniu.  Plávanie je nenáročná a efektívna tréningová metóda, z ktorej môže mať úžitok každý bez akýchkoľvek problémov. Odborníci naznačujú,…

Fotografie svadobných outfitov starých rodičov, ktoré vyžarujú krásu

0 icon

Fotografie sú záznamom minulosti, ktoré nám umožňujú nahliadnuť do predošlých generácií a objavovať krásu a štýl ich svadobných dní. V tejto zaujímavej zbierke 21 historických fotografií sa zamierime na svadobné outfity starých rodičov, ktoré nám s láskou pripomínajú ich výnimočné momenty radosti a slávnosti. Tieto snímky nám prinášajú jedinečný pohľad na…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali