Kvalifikačná jazda v kajak krose vo vodnom slalome žien

NAŽIVO

Generálny tajomník OSN António Guterres usúdil, že situácia, ktorá sa odohráva na Blízkom východe, sa môže kedykoľvek vymknúť spod kontroly. 

19:58

Francúzska obojživelná vrtuľníková loď Tonnerre sa už nachádza v oblasti Stredozemného mora. Má za úlohu posilniť prítomnosť francúzskych ozbrojených síl.

Do tejto chvíle bola nasadená v rámci misie NATO na severe Európy.

19:55

Iracký premiér Muhammad Šijá Súdání a prezident autonómneho Kurdistanu v Iraku Nečirvan Barzání zastávajú rovnaký názor. Podľa nich by iracké územie nemalo byť použité ako spúšťač útokov proti susedným štátom.

19:51

Vyše 300 ľudí bolo v piatok unesených ozbrojenými militantmi. Útok sa odohral v severovýchodnej Nigérii v meste Ngoshe.

19:47

Vo Francúzsku by sa mali 15. a 22. marca uskutočniť komunálne voľby. Francúzi však upodozrievajú Rusko z pokusu zasahovať do týchto volieb.

19:42

Ruské spoločnosti v najbližšej dobe presmerujú časť dodávok LNG z Európy do priateľských krajín, bez čakania na ďalšie obmedzenia zo strany EÚ, vyhlásil ruský vicepremiér Novak.

Podľa jeho slov sa do zoznamu krajín dostanú okrem iného Čína, India, Thajsko a Filipíny.

19:21

Američania v piatok popreli informácie o tom, že lietadlovú loď USS Abraham Lincoln zasiahli iránske drony. Reagovali tak na tvrdenia iránskej štátnej televízie, ktorá tvrdila opak.

 

18:32

„Nepriateľské lietadlá uskutočnili nálet na štvrť so starovekými zrúcaniami v meste Súr,“ informovala libanonská národná tlačová agentúra.

18:30

Španielsky premiér Pedro Sánchez v piatok povedal, že vo vzťahoch s USA by mala prevládať „lojálna spolupráca“ nad „konfrontáciou“. 

18:12

Trump vyhlásil, že Kuba „čoskoro padne“.

„Chcú uzavrieť dohodu, preto tam pošlem Marca (Rubia) a uvidíme, čo z toho bude. Mimochodom, Kuba čoskoro padne, to s tým nesúvisí, ale Kuba tiež padne. Tak veľmi chcú uzavrieť dohodu,“ vyhlásil Trump.

18:11

Americký minister zahraničných vecí informoval ministrov zahraničných vecí arabských krajín, že vojenská operácia proti Iránu môže trvať ešte niekoľko týždňov, informuje Axios s odvolaním sa na zdroje.

Podľa nich Marco Rubio zdôraznil, že súčasný vojenský záujem USA sa zameriava na iránske raketové odpalovacie zariadenia, ich zásoby a výrobné zariadenia.

Arabským ministrom tiež povedal, že oficiálnym cieľom USA nie je zmena režimu v Iráne, ale dal najavo, že Washington by chcel vidieť pri moci iných ľudí.

18:09

Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó vystúpil na proteste občianskej iniciatívy Hnutie národného odporu, ktoré sa uskutočnilo pred sídlom veľvyslanectva Ukrajiny v Budapešti. Vyjadril sa, že Brusel posiela Ukrajine viac peňazí, než dokáže Ukrajina vygenerovať v čase mieru. 

S prijatím Ukrajiny do EÚ sa obáva, že Maďarsko bude zatiahnuté do vojny.

18:04

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj absolvoval návštevy viacerých ukrajinských jednotiek v Doneckej oblasti. Vybraným vojakom udelil štátne vyznamenanie.

17:58
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Mintálová postúpila do eliminácie: “Celkom fajn jazda”. Grigar bojoval do poslednej bránky: “Ten kontakt som čakal”

Slovenská vodná slalomárka Eliška Mintálová postúpila do eliminácie kajak krosu na OH v Paríži. V sobotňajšej deviatej jazde 1. kola obsadila 2. miesto za Andorrčankou Monicou Doriovou Vilarrublovou. Zuzane Paňkovej patrilo v 4. jazde 3. miesto a ešte v sobotu večer ju čakali opravy. V súťaži mužov sa z dvojice Slovákov viac darilo Jakubovi Grigarovi, ktorý postúpil do eliminácie z 2. priečky 8. jazdy. Mateja Beňuša čakala oprava, keď v 11. jazde prišiel do cieľa na 3. priečke

Kvalifikačná jazda v kajak krose vo vodnom slalome žien
Na snímke v popredí slovenská vodná slalomárka Eliška Mintálová v kvalifikačnej jazde kajak krosu počas XXXIII. letných olympijských hier v Paríži
❚❚
.

Mintálová bola na základe časovky druhá najlepšia pretekárka vo svojej jazde a tým pádom aj ašpirantka na priamy postup. Zo štvorice kajakárok jej vyšiel najlepšie začiatok a o postup ju neobrala ani nevydarená zóna na “eskimovanie” či následný súboj s Japonkou Harukou Okazakiovou.

“Jazda bola celkom fajn. Môj cieľ bol čo najrýchlejší štart, pretože to je vlastne u mňa výhoda, keďže mám navrch fyzicky. Škoda toho ‘eskimáka’, prišiel trocha neskôr, splavilo ma a dostala sa predo mňa Japonka. S Doriou sme sa potom neatakovali, vedeli sme, že ten postup už máme,” povedala Mintálová pre TASR.

Zuzane Paňkovej patrilo v 4. jazde 3. miesto a ešte v sobotu večer ju čakali opravy. Na začiatku takticky zaostala za skúsenejšími súperkami, no pred druhou protivodnou bránkou sa dostala do priameho súboja so skúsenejšou a fyzicky silnejšou Luukou Jonesovou. Paňkovej nevyšla ideálne piatková časovka a tak išla v náročnejšej trojčlennej jazde.

.
Zuzana Paňková
Na snímke vodná slalomárka Zuzana Paňková v kvalifikačnej jazde kajak krosu počas XXXIII. letných olympijských hier v Paríži

“Začiatok bol na Zuzanine pomery celkom dobrý, bol som veľmi spokojný. Na eskimáckom obrate prišlo k problémom najskúsenejšej Jonesovej, ktorá skrížila Zuzana cestu. Dostali sa spolu do protivodnej brány, vedel som, že je to nebezpečné. Ak sme mali stratégiu, tak súperiť s Miren Lazaknovou. Zuzana mala naozaj veľmi silný žreb a ja budem teraz čakať, koho dostane do opravnej jazdy,” zhodnotil po prvom kole tréner Peter Murcko pre TASR.

Grigar sa snažil napraviť si chuť po neúspešnej obhajobe striebra v K1.

“Neviem, či sa mám čím chváliť. Tým, že v tom krose nemám až tak veľmi natrénované, som sa snažil skôr sledovať situáciu a prispôsobiť sa ostatným chalanom. Videl som, že Hegge si ide svoje, je najlepší a že chalani spravili chybu. Snažil som sa teda celé preteky odkontrolovať, sledovať si Kauzera a zvoliť bezpečnejšiu variantu,” povedal v cieli 1. kola.

Beňuš po zisku bronzu v C1 už jazdil bez tlaku.

Kvalifikačná jazda v kajak krose vo vodnom slalome mužov
Na snímke v strede slovenský vodný slalomár Matej Beňuš v kvalifikačnej jazde kajak krosu počas XXXIII. letných olympijských hier v Paríži

“Bolo to presne tak, ako čo som čakal. Od skoku až po prvé brány to bol tuhý boj, tam sa to aj rozhodlo. Bohužiaľ mi trošku nevyšiel eskimák, inak by som to druhé miesto. Ak chcem postúpiť, musím ísť ešte lepšiu jazdu,” prezradil.

.

Program kajak krosu pokračuje v nedeľu, kedy sú na programe eliminácie. Štvrťfinálové, semifinálové a finálové jazdy sa uskutočnia v pondelok.

 

Mintálovú potrápil len “eskimák”: “Je na hlúpom mieste”

Slovenská kajakárka Eliška Mintálová mala v sobotnej olympijskej kvalifikácii kajak krosu väčší problém len za eskimáckym obratom. Vo svojej deviatej jazde obsadila druhé miesto s pohodlným náskokom pred zvyšnými dvoma súperkami. Viacerým pretekárkam vrátane Mintálovej však robil problémy eskimácky obrat, ktorý postavili na parížskej trati tesne pred jedným zo skokov.

Na kanáli v Paríži je prvá brána pomerne ďaleko a po nej nasleduje “roll zone”. Pretekárky následne absolvujú skok a môžu si vybrať z dvoch protivodných bránok. Mintálová využila na štarte silovú výhodu a viedla, no po “eskimákovi” sa na ňu dotiahla Japonka Haruka Okazakiová a išla do tvrdého súboja.

“Tá zóna je pred skokom a na druhej strane, na takom hlúpom mieste, kde sa pod vodou strašne mení voda. Dokáže to zmeniť smer lode a niekedy sa nedokážete poriadne prevrátiť alebo zdvihnúť,” opísala Mintálová pre TASR.

.

Záver sobotnej jazdy išla na istotu, nebála sa dostihnutia od Okazakiovej ani Číňanky Li Š’-tching.

“Ja som sa pred tými presadenými bránkami obzerala za sebou, že koľko mám času, videla som, že dosť. Zvoľnila som, nechcela som nejako míňať zbytočne energiu, v pohode som si prešla tú protivodnú bránku. Dnes som bola veľmi unavená oproti včerajšku, tak som mala veľmi málo síl, a preto som fakt rada, že nemusím ísť tú opravnú jazdu a môžem si oddýchnuť na zajtrajšok. Dnes ma čaká ešte antidopingová kontrola, takže uvidím, koľko sa tam zdržím. Naozaj potrebujem načerpať veľa síl,” povedala Mintálová.

Jej maximom z kajak krosu sú tri semifinálové účasti z kontinentálnych šampionátov. Patrí však medzi drvivú väčšinu kajakárok, pre ktoré nie je táto disciplína prioritná. Priznala, že štvordňový program krosu, ktorý bežne trvá menej ako dva dni, jej nevyhovuje.

“Dnešok mi príde zbytočný, vypadlo päť dievčat a šesť chalanov. To mohlo byť už včera v kvalifikácii. Myslím si, že všetci sú už unavení, kajakári mali svoju súťaž ešte len predvčerom,” priznala Mintálová pre TASR.

Grigar bojoval do poslednej bránky: “Ten kontakt som čakal”

Slovenský kajakár Jakub Grigar bojoval o priamy postup do olympijskej eliminácie kajak krosu do poslednej bránky. V sobotu obsadil druhé miesto v ôsmej jazde a v závere kanála zviedol súboj so Slovincom Petrom Kauzerom. Grigar sa predstaví v prvom kole eliminácie v nedeľu

Kvalifikačná jazda v kajak krose vo vodnom slalome mužov
Na snímke slovenský vodný slalomár Jakub Grigar v kvalifikačnej jazde kajak krosu počas XXXIII. letných olympijských hier v Paríži

Dvadsaťsedemročný kajakár štartoval z krajnej pozície, na ktorej bývajú pretekári v novej olympijskej disciplíne často po štarte zatlačení. Zvolil si ju pre problémy a stratégia mu vyšla, keďže bol pred ním len Nemec Noah Hegge. V ďalšom priebehu si však nestihol vypracovať dostatočný náskok pred Kauzerom, ktorý doňho išiel tvrdo na záverečnej červenej bráne.

“Vedel som, že to bude skúšať. Tým, že ten kros nemám veľmi natrénovaný, som si však netrúfal spraviť bránu ‘na hlavičku’, odhodiť si ju a skúsiť prejsť ešte pred Kauzerom. Vedel som, že do kontaktu musí prísť, sledoval som si, kde je a išiel som blízko k bráne. Nemohol sa teda cezo mňa pretlačiť. Hneď, ako sa to dalo, som začal makať a myslím, že som bol v cieli pred ním o dĺžku lode,” zhodnotil Grigar súboj pre TASR.

Ohľadom štartových pozícií upozornil, že aj tie stredné majú svoje nevýhody. Kajakár môže zostať v prípade zlého štartu zaseknutý bez možnosti pádlovať.

“Veril som, že to vydá a myslím si, že sa to aj stalo. Myslím, že od začiatku som bol na druhom mieste, ten štart bol podľa mojich predstáv,” vysvetlil slovenský slalomár.

Olympijská trať patrí podľa neho medzi tie náročnejšie v krose – loď pre túto disciplínu je z plastu a váži dvojnásobok bežného karbónového kajaku do K1.

.

“Je to strašne fyzicky náročné, pretože tá crossová loď vôbec nechce ísť dopredu a človek musí naozaj veľmi ‘makať’, aby ju nejakým spôsobom rozbehol. Dĺžka trate je pritom podobná zo slalomu, takže človek sa veľmi narobí a v cieli to naozaj strašne páli,” dodal Grigar pre TASR.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Pre Tunisko platí naďalej druhý stupeň cestovného odporúčania

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR pripomína, že pre Tunisko platí naďalej druhý stupeň cestovného odporúčania, teda zvážiť nevyhnutnosť…

06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pellegrini aj Raši odcestujú do Talianska, osobne podporia športovcov so zdravotným znevýhodnením pred zimnou paralympiádou

Prezident odcestuje do Talianska, kde sa zúčastní na slávnostnom otvorení zimných paralympijských hier. Kancelária prezidenta SR priblížila, že Slovensko po…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

ŽSR upozorňujú na uzáveru priecestia na trati Zemianska Olča – Veľký Meder

Železnice Slovenskej republiky upozorňujú na mimoriadnu víkendovú (7. – 8. 3.) uzáveru železničného priecestia na trati Zemianska Olča – Veľký…

06. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Násilnú trestnú činnosť v Rudňanoch vyšetrujú ako pokus o vraždu

V Rudňanoch v okrese Spišská Nová Ves došlo v piatok ráno k násilnej trestnej činnosti. Vec vyšetrujú ako zločin vraždy…

06. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok: SR je pripravená čeliť aj možnej migračnej kríze pre Blízky východ

Slovensko je pripravené čeliť aj možnej migračnej kríze v súvislosti s dianím na Blízkom východe. Uviedol to v piatok minister…

06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

.
.

Európska komisia prelomila mlčanie a vyjadrila sa k Zelenského brutálnym vyhrážkam Orbánovi

Európska komisia označila Zelenského vyhrážky voči Orbánovi za „neprijateľné“

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Hlavný problém USA vo vojne s Iránom

Od začiatku týždňa USA aktívne presviedčajú krajiny Blízkeho východu, aby sa pripojili k útoku na Irán

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukradnutá miliarda dolárov: Maďarsko vyhlásilo Ukrajine vojnu a odhalilo korupčné praktiky Zelenského

Ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha obvinil v piatok Maďarsko, že v Budapešti zadržalo skupinu zamestnancov ukrajinskej banky, ktorí údajne…

06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Syn nebohého gen. Milana Lučanského zaslal na Európsky súd pre ľudské práva reakciu na intervenciu Verejného ochrancu práv

V súvislosti s intervenciou Verejného ochrancu práv k podmienkam kolúznej väzby a k okolnostiam úmrtia generála Milana Lučanského predložil jeho…

06. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Trump vyhlásil, že neplánuje pozemnú operáciu v Iráne

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
.

Miliónár, ktorý našiel cestu von z matrixu

Cesta von z matrixu je otvorená pre každého, ale nie každý je pripravený po nej vykročiť. Knihu nájdete tu

06. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump má vážny problém

Vplyvný miliardár zo Spojených arabských emirátov Khalaf Ahmad Al Habtoor, ktorý vedie Dubajskú národnú poisťovňu, obvinil Trumpa z vtiahnutia Blízkeho…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev má tri dni na to, aby spustil ropovod Družba

V prípade, že Kyjev neobnoví dodávky ropy do troch pracovných dní, Maďarsko vytvorilo päťčlennú delegáciu, ktorá preskúma stav ropovodu Družba,…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Minister Susko považuje mainstream za fabriku na polopravdy

Podľa ministra spravodlivosti Borisa Suska sa stalo „módnym trendom“, že mainstreamové médiá sa hrajú na jediných arbitrov pravdy. Týmito slovami reaguje…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Krajčovič pre HS: Tento rok bude pre obchod, ale aj spotrebiteľov jedným z najťažších

Slovenský spotrebiteľ je unavený. Päť rokov kríz zmenilo spôsob, akým nakupujeme. Maslo, káva, ale aj mäso sa dnes predávajú už…

06. 03. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov

Slovnaft prešiel na obmedzený režim

Rafinéria Slovnaft už 39 dní nedostáva ropu cez ropovod Družba a prešla na obmedzený režim výroby. V najbližších dňoch začne…

06. 03. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

Púchovský sa vzdáva. Čo sa mohlo odohrať v zákulisí?

Známe meno v oblasti samozvaných bojovníkov proti takzvaným „hoaxom” končí v čele vlastného vlajkového projektu

06. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Kremeľ vyzýva Maďarsko, aby aktivovalo článok 5 NATO kvôli hrozbám Zelenského

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Europarlamentní Patrioti označili výroky Zelenského voči Orbánovi za „neprijateľné“. Premiéra sa zastala dokonca aj opozícia

Europarlamentná frakcia Patrioti pre Európu odsúdila výroky ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktoré sú podľa nej evidentnými vyhrážkami voči premiérovi Viktorovi…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kto bude ďalší, ktorému sa bude prezident Zelenský takto vyhrážať?

Sociálne siete vyhrážkami Zelenského na Orbánovu adresu ožili. Niektorí slovenskí politici zaujali tvrdý postoj. Zhrnuli sme stanoviská niektorých z nich…

06. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Prezident: Vnímam veľmi negatívne, že vláda a jej splnomocnenec dodnes nedali ľuďom odpoveď na otázky, kto pri riadení pandémie zlyhal

Šieste výročie prvého prípadu ochorenia COVID-19 na Slovensku má byť pripomienkou, že zdravie je pre ľudí najvyššou prioritou a pri…

06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovná prestrelka Trumpa s Carlsonom: Kritika Iránu vyvolala ostrú reakciu

Novinár Tucker Carlson, ktorý predtým podporoval Trumpa, kritizoval útok USA na Irán a nazval ho „absolútne odpornou zlomyseľnou vojnou“. Trump…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Prešiel takmer deň od zverejnenia videa, v ktorom sa Zelenský vyhrážal Orbánovi. A médiá? Tie zaryto mlčia

Šéf Úradu vlády Juraj Gedra zverejnil kritické stanovisko ku včerajšiemu vyjadreniu prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského na adresu Viktora Orbána, maďarského…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fico po výrokoch ukrajinského prezidenta vyjadril solidaritu Orbánovi

Premiér SR Robert Fico vyjadril vo štvrtok plnú solidaritu predsedovi maďarskej vlády Viktorovi Orbánovi v súvislosti s predchádzajúcimi vyjadreniami ukrajinského…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vyvolení, očista, stopka z Bruselu. Ochrana zostáva, ale po starom

Reforma mala vyčistiť „hniezdo“. Po zásahu ÚS a signáli z Bruselu sa systém vracia do starých koľají

06. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Zločinecká organizácia? Huliak podáva trestné oznámenie pre 30-miliónovú kauzu SFZ

Minister cestovného ruchu a športu oznámil podanie trestného oznámenia na neznámeho páchateľa pre podozrenie zo zosnovania zločineckej skupiny v súvislosti…

06. 03. 2026 | 0 komentárov

Syn generála Lučanského odovzdal pamätnú uniformu a dostal dar

Na policajnom prezídiu sa pripravuje umiestnenie busty generála Milana Lučanského, ktorý v decembri 2020 skonal za podivných okolností vo väzbe. Jeho…

06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj sa vyhrážal Orbánovi likvidáciou. Szijjártó reagoval

Zelenskyj sa dnes pred médiami nepriamo vyhrážal, že môže dať Orbána zabiť. Naznačil, že s Orbánom môže komunikovať “armáda ich…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump opäť kritizoval Zelenského

Trump opäť kritizoval Zelenského a nazval ho prekážkou ukončenia vojny, píše denník Politico

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Huliakovci sa pustili do Dankových rezortov

Poslancom za Stranu vidieka, vrátane ministra športu Rudolfa Huliaka, stiekla trpezlivosť s ich niekdajším partnerom, podpredsedom Národnej rady SR Andrejom…

06. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko „zvíťazí silou“ a prinúti Ukrajinu odblokovať tranzit ropy cez „Družbu“

Maďarsko „zvíťazí silou“ a prinúti Ukrajinu odblokovať tranzit ropy cez „Družbu“, vyhlásil Orbán

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Kuba tiež padne“: Trump v rozhovore pre Politico predpovedal pád komunistického režimu

Predpokladal, že zhoršenie situácie na ostrove je čiastočne výsledkom tlaku zo strany USA, vrátane zastavenia dodávok venezuelskej ropy, ktorá kedysi…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bátovská Fialková dosiahla obrovský úspech vo vytrvalostných pretekoch v Kontiolahti

Biatlonistka Paulína Bátovská Fialková, ktorá len nedávno oznámila, že po sezóne skončí s kariérou, obsadila fantastické tretie miesto vo vytrvalostných…

06. 03. 2026 | 0 komentárov

Když válka stojí všechno…

Válka ještě netrvá ani týden a už v podstatě pohřbila poslední žalostné zbytky západní legitimity. Za pět dní stála válka…

06. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Generálny tajomník OSN António Guterres usúdil, že situácia, ktorá sa odohráva na Blízkom východe, sa môže kedykoľvek vymknúť spod kontroly. 

19:58

Francúzska obojživelná vrtuľníková loď Tonnerre sa už nachádza v oblasti Stredozemného mora. Má za úlohu posilniť prítomnosť francúzskych ozbrojených síl.

Do tejto chvíle bola nasadená v rámci misie NATO na severe Európy.

19:55

Iracký premiér Muhammad Šijá Súdání a prezident autonómneho Kurdistanu v Iraku Nečirvan Barzání zastávajú rovnaký názor. Podľa nich by iracké územie nemalo byť použité ako spúšťač útokov proti susedným štátom.

19:51

.

Réway priblížil, prečo neodišiel do Ameriky, ako avizoval po škandále a vyhadzove v Liptovskom Mikuláši

Bývalý veľký talent slovenského hokeja Martin Réway, ktorý bol draftovaný Montrealom Canadiens, no v zámorskej profilige sa nepresadil, bol v…

06. 03. 2026 | 0 komentárov

Fínska vláda chce zrušiť zákaz rozmiestňovania jadrových zbraní na svojom území

Fínsko plánuje zrušiť obmedzenia, ktoré zakazujú prítomnosť jadrových zbraní na jeho území, aby zosúladilo svoju legislatívu s politikou jadrového odstrašovania…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó si šiel do Moskvy potvrdiť záruky dodávok ruskej ropy

Maďarský minister zahraničných vecí hľadal v Moskve záruky pre dodávky ruskej ropy, píše Hungary Today. Chcel zabezpečiť, aby aj napriek…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Susko odhalil pravdu o vyšetrovaní daňových podvodov, korupcie a ekonomickej kriminality

Verejnosti je dlhodobo prezentovaný názor, že Slovensko je rajom pre podvody a korupčné kauzy. Minister spravodlivosti Boris Susko však tvrdí, že…

05. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump zaútočil na Irán kvôli cudzej chybe – a to je úplná katastrofa

USA, 5. marca 2026 - V USA teraz zúri búrka - a na svetlo sveta vyšli nielen demokratickí búrkoví vtáci, ktorí úprimne…

06. 03. 2026 | 0 komentárov

Národniari vyzývajú Fica, aby Slovenská republika blokovala pôžičku pre Ukrajinu

Jedinou krajinou, ktorá blokuje pôžičku pre Ukrajinu, je podľa Slovenskej národnej strany Maďarsko, avšak obe krajiny, Maďarsko aj Slovensko, majú…

05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov