dieťa smútok depresia

NAŽIVO

Kazetová munícia pripravila o život alebo zranila od začiatku ruskej invázie viac než 1200 civilistov na Ukrajine. Uvádza to zverejnená výročná správa medzinárodného hnutia Koalícia proti kazetovej munícii (CMC), ktorá sa zasadzuje za jej likvidáciu. Zatiaľ čo aj Ukrajina túto muníciu používala, Rusko ju podľa správy nasadzuje „vo veľkej miere“ od prvého dňa vojny.

10:50

Pri páde z výšky takmer 100 metrov neďaleko obce Tschagguns v rakúskych Alpách zahynul 77-ročný turista z Nemecka, informovala polícia.

10:37

Extrémne počasie, ako horúčavy, suchá a povodne, ktoré toto leto zasiahlo Európu, spôsobilo podľa odhadov v EÚ krátkodobé ekonomické straty vo výške najmenej 43 miliárd eur.

09:29

Nemecký minister zahraničných vecí Johann Wadephul v rozhovore pre verejnoprávnu stanicu ZDF uviedol, že Rusko musí pre nedávne narušenie poľského vzdušného priestoru a podobnom incidente v Rumunsku čeliť silnejšiemu nátlaku. Moskvu varoval, že Severoatlantická aliancia bude reagovať rázne.

07:56

Vo voľbách v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko podľa predbežných konečných výsledkov zvíťazili s 33,3 percentami kresťanskí demokrati. Na druhom mieste skončili sociálni demokrati so ziskom 22,1 percenta, Alternatíva pre Nemecko získala 14,5 percenta hlasov.

07:45

Dramatický seriál Pitt a komediálny seriál Štúdio sa stali víťazmi 77. ročníka odovzdávania amerických televíznych cien Emmy, ktoré sa konalo v Los Angeles. Ocenenie za najlepšiu minisériu si odniesol Adolescent.

07:36

Väčšina Nemcov sa obáva potenciálneho ruského útoku na niektorú z členských krajín NATO po narušení poľského vzdušného priestoru dronmi, uvádza prieskum inštitútu Insa.

07:35

Austrália bude čoraz častejšie čeliť extrémnym dôsledkom klimatickej zmeny, ktoré výrazne zaťažia zdravotnícke a záchranné služby, kritickú infraštruktúru i priemysel. Vyplýva to z správy austrálskej vlády.

07:21

Spojené štáty a Spojené kráľovstvo oznámia počas návštevy amerického prezidenta Donalda Trumpa v Británii nové spoločné dohody v oblastiach technológií a jadrovej energetiky. 

07:20

Stála misia Severnej Kórey pri Organizácii Spojených národov vo Viedni vyhlásila, že jej pozícia ako krajiny s jadrovými zbraňami je nezvratná a odsúdila opakované výzvy Spojených štátov na jej denuklearizáciu, napísala severokórejská tlačová agentúra KCNA.

07:19

Hlavnú cenu Medzinárodného filmového festivalu získala dobová dráma o živote britského spisovateľa Williama Shakespeara a jeho rodiny s názvom Hamnet od oscarovej režisérky Chloé Zhaovej.

07:12

Ruský veľvyslanec v Rumunsku Vladimir Lipajev odmietol protest rumunského ministerstva zahraničných vecí voči narušeniu rumunského vzdušného priestoru ruským dronom a celý tento incident označil za „ďalšiu provokáciu“ zo strany Ukrajiny.

07:10

Bývalý brazílsky prezident Jair Bolsonaro absolvoval niekoľko lekárskych zákrokov. Exprezident okrem laboratórnych testov podstúpil aj úspešné chirurgické odstránenie kožných lézií.

07:10

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa vo svojom videoprejave poďakoval ukrajinskej armáde za zničenie zariadení ruskej ropnej a plynárenskej infraštruktúry.

06:36

Prvá skupina chorých a zranených detí z palestínskeho Pásma Gazy je na ceste do Británie, kde im v rámci špeciálneho programu bude poskytnutá lekárska starostlivosť. Informovalo o tom britské ministerstvo zdravotníctva.

06:35

Muž podozrivý z vraždy amerického konzervatívneho aktivistu a influencera Charlieho Kirka „nespolupracuje“ s vyšetrovateľmi a k činu sa nepriznal. Vo vysielaní televízie ABC to povedal Spencer Cox, guvernér amerického štátu Utah, kde došlo ku Kirkovmu smrteľnému postreleniu.

06:35

Čínske štátne médiá a španielska vláda uviedli, že Čína začala v Madride obchodné rokovania s predstaviteľmi USA.

Včera 19:43

V Ankare sa zhromaždilo na demonštrácii organizovanej opozičnou Republikánskou ľudovou stranou až 50.000 ľudí. Protest sa uskutočnil deň pred zasadnutím súdu, ktorý by mohol odstaviť vedenie strany.

Včera 19:41
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Ministerstvo zdravotníctva vníma naliehavú potrebu riešenia nedostatku detských psychiatrov

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR vníma naliehavú potrebu riešenia nedostatku detských psychiatrov a intenzívne sa jej venuje. Zníženú dostupnosť zdravotnej starostlivosti v tomto odbore eviduje najmä na strednom a východnom Slovensku. Pre TASR to uviedol komunikačný odbor rezortu v reakcii na pondelňajšie (20. 1.) vyjadrenia opozičnej strany SaS, ktorá upozornila na akútny nedostatok detských psychiatrov

dieťa smútok depresia
Ilustračné foto / Foto: Pixabay
❚❚
.

Podľa ministerstva na Slovensku v súčasnosti pôsobí 49 lekárov so špecializáciou v odbore detská psychiatria, ku ktorým v decembri 2024 pribudli dvaja atestovaní lekári s danou špecializáciou. Detských psychiatrov vzdelávajú lekárske fakulty v Bratislave a Martine, v súčasnosti je do špecializovaného štúdia zaradených 39 lekárov. “Od roku 2006 do roku 2024 bolo v špecializačnom odbore detská psychiatria vzdelaných 47 detských psychiatrov, za posledných päť rokov to boli v priemer traja psychiatri ročne,” priblížil rezort zdravotníctva.

Ministerstvo ubezpečuje, že citlivo vníma naliehavú potrebu riešenia nedostatočnej dostupnosti zdravotnej starostlivosti v odbore psychiatria a detská psychiatria a problému sa intenzívne venuje. “V súčasnosti sa zameriavame na všetky procesy podporujúce vytvorenie udržateľnosti zdravotníckych zariadení poskytujúcich zdravotnú starostlivosť v odbore psychiatria a v odbore detská psychiatria postupnými legislatívnymi návrhmi na zmenu doterajšieho fungovania a financovania zdravotnej starostlivosti v uvedených odboroch,” uviedol rezort.

Opatrenia na systémové a udržateľné zmeny má pomôcť implementovať aj Národný program duševného zdravia a Akčný plán Národného programu duševného zdravia na roky 2024 – 2030, ktorý schválila vláda vlani v auguste. “Do roku 2030 sa plánujú vytvoriť a regulovať podmienky, mechanizmy, opatrenia a nástroje, ktoré podporia duševné zdravie na úrovni jednotlivcov, komunít a celej populácie,” uviedol rezort. Dodal tiež, že v rámci vzdelávania budúcich lekárov boli v Programe Slovensko na roky 2021 – 2027 vyčlenené finančné prostriedky určené priamo na vzdelávanie detských psychiatrov a ministerstvo pripravuje vyhlásenie výziev na vzdelávanie podporených z týchto zdrojov.

 

SÚŠIP: Na podporu duševného zdravia detí potrebujeme urgentné systémové zmeny

Slovenská únia špeciálnych a inkluzívnych pedagógov (SÚŠIP) upozorňuje na urgentnú potrebu systémových zmien v oblasti starostlivosti o duševné zdravie detí a mládeže. Navrhuje zavedenie psychologickej podpory v centrách voľného času, povinnú spoluprácu medzi školami a poradenským systémom a zriadenie pozícií asistentov špeciálnych pedagógov, psychológov a sociálnych pedagógov. Ako TASR informovali zo SÚŠIP, tragédia v Spišskej Starej Vsi odhalila dlhodobé zanedbávanie problémov.

.

“Už nemáme čas na to, aby sme dookola diskutovali o tom, či je potrebné zaviesť v školstve systémové riešenia starostlivosti o duševné zdravie,” uviedla predsedníčka SÚŠIP Svetlana Síthová. Upozornili tiež, že na Slovensku pôsobí približne 50 pedopsychiatrov, ktorí sa musia postarať o takmer milión detí.

SÚŠIP navrhuje zriadiť inštitút, ktorý by v spolupráci s centrami poradenstva a prevencie dokázal koordinovať odbornú podporu pre deti, ak rodič nespolupracuje. “Tento inštitút môže byť súčasťou centier poradenstva a prevencie, kde pracujú odborníci a po konziliárnom stretnutí dokážu zasiahnuť a poskytnúť pomoc skôr, ako príde k výbuchu problémového správania, ktoré môže vyústiť v tragédiu,” spresnila Síthová.

SÚŠIP predstavilo tri systémové opatrenia. “Psychologickú anonymnú podporu navrhujeme systémovo poskytovať ako súčasť centier voľného času, či už pre deti, pedagógov alebo rodičov detí,” uviedla Síthová.

Podpredsedníčka SÚŠIP Hana Černická doplnila, že súčasťou efektívnej zmeny v systéme má byť povinná spolupráca medzi poradenským systémom a školami, napríklad aj prostredníctvom odborných konzílií. “Dnes je totiž stav taký, že ak rodič napríklad nesúhlasí so zaslaním správy do školy, tak sa v škole nikdy nemusia dozvedieť, že majú u seba dieťa s nejakými špecifikami. Vtedy sú akékoľvek podporné opatrenia v školách neefektívne. Výsledkom takého prístupu môže byť aj nárast frustrácie nielen u dieťaťa, ktorému sa nedostáva adekvátna pomoc, ale aj u pedagóga, ktorý vidí, že dieťa má nejaký problém, ale reálne nemá možnosti, ako mu pomôcť,” uviedla.

Tretím navrhovaným opatrením sú nové pozície asistentov – zavedenie pozícií ako asistent špeciálneho pedagóga, psychológa či sociálneho pedagóga, obsadzovaných študentmi vysokých škôl počas magisterského štúdia. “Vykonávali by súvislú jednoročnú prax v škole na danej pozícii, napríklad študent špeciálnej pedagogiky na pozícii asistenta špeciálneho pedagóga. V praktickej rovine by bol každému asistentovi pridelený mentor,” uzatvára Síthová.

.

Zároveň sa Slovenská únia špeciálnych a inkluzívnych pedagógov, rovnako ako mnohé ďalšie odborné asociácie, pripája k otvorenému listu psychiatrov a psychológov Slovenska adresovanému premiérovi Slovenskej republiky z 19. januára 2025.

Kroky na posilnenie bezpečnosti a podpory v školskom prostredí predstavil v utorok minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD). Spomenul zvýšené financovanie 1500 úväzkov odborných pracovníkov vrátane školských psychológov a špeciálnych pedagógov aj rozšírené služby Centier poradenstva a prevencie.

V rámci projektu Duševné zdravie a prevencia bolo od januára 2024 vyškolených viac ako 1100 odborníkov v oblasti prevencie, tvorby bezpečného prostredia a zvládania kríz. Prvá databáza preventívnych programov bude v najbližších mesiacoch spustená, aby školám umožnila ľahší prístup k stratégiám.

Od februára 2025 začne platiť smernica jasne definujúca šikanovanie vrátane psychických foriem. Rezort pripravuje praktické príručky na podporu duševného zdravia a budovanie dobrých vzťahov medzi žiakmi, učiteľmi a rodičmi.

“Školy musia byť miestom vzdelávania, nie miestom konfliktov, násilia či politickej propagandy. Našou úlohou je zabezpečiť, aby sa každé dieťa a každý učiteľ cítili podporovaní, rešpektovaní a v bezpečí,” uzavrel minister.

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Elena Šebová

Marek Brna

Miroslav Urban

Marek Horňanský psychológ

Dušan Hirjak

Štefan Konya

.
.
.

Šamko pre HS: Najväčší problém slovenskej justície sú prieťahy. Keď sa obrátite na súd, trvá veľmi dlho, kým sa dočkáte výsledku

Sudca krajského súdu v Bratislave a člen Súdnej rady, JUDr. Peter Šamko v rozhovore pre Hlavné správy hodnotí fungovanie slovenskej…

15. 09. 2025 | Rozhovory | 10 min. čítania | 0 komentárov

.

Zostrelenie ruských dronov nad Ukrajinou krajinami NATO bude znamenať vojnu Aliancie s Ruskom

Zostrelenie ruských dronov nad Ukrajinou krajinami NATO bude znamenať vojnu Aliancie s Ruskom, vyhlásil zástupca predsedu Bezpečnostnej rady Ruskej federácie…

15. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako to bolo s narušením poľského vzdušného priestoru?

Generál Jozef Viktorín opisuje incident, keď ruské drony narušili poľský vzdušný priestor, a tvrdí, že európski lídri tento prípad využili…

15. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Stratil prezident zdravý úsudok?

K zostreleným ruským dronom nad poľským územím sa vyjadril exprezident ČR Miloš Zeman. Jeho mienka je však nečakane prvoplánová…

15. 09. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 09. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Putin a Zelenskyj nemôžu viesť plnohodnotný dialóg kvôli vzájomnej nenávisti

„Celý rozhovor budem musieť viesť ja.“ Donald Trump vyhlásil, že Putin a Zelenskyj nemôžu viesť plnohodnotný dialóg kvôli vzájomnej nenávisti

15. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Kým nás rozbíja vnútorný nepriateľ, Leyenová chce „malé autíčko”

Za všetko zlo vo svete dnes môže Rusko, v tom majú isté ideologické skupiny jasno. Avšak kríza, v ktorej sa…

15. 09. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 09. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina stráca technologickú prevahu na fronte

Ukrajina stráca technologickú prevahu na fronte, vyhlásil veliteľ Tretieho útočného zboru Bileckyj

15. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kdo v skutečnosti byl Charlie Kirk? – Liberáli sdílejí hoaxy

Daniel Vavra sa rozhorčuje nad tým, ako po smrti komentátora Charlieho Kirka podľa neho „liberáli“ na sociálnych sieťach šíria nepravdivé…

15. 09. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 09. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci klamú aj samých seba

„Táto mestská vrstva, ktorá sa považuje za elitu, je v skutočnosti polovzdelaná a nepripravená, čiže nedokončená. Bez kritiky slepo nasleduje…

15. 09. 2025 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 09. 2025 | Aktualizované 15. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 09. 2025 | Aktualizované 15. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Donald Trump absolvuje svoju druhú štátnu návštevu Spojeného kráľovstva

Donald Trump tento týždeň absolvuje svoju druhú štátnu návštevu Spojeného kráľovstva, čo je historicky bezprecedentný krok. Británia plánuje využiť kráľovskú…

15. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Sedembolestná Panna Mária

Sviatok Panny Márie Sedembolestnej, ktorý sa oslavuje 15. septembra, uctieva Máriu, Ježišovu Matku, ako symbol materského utrpenia, súcitu a hlbokej…

15. 09. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 09. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hloupost fanatismu

Vražda jednoho z nejdůležitějších spolupracovníků Donalda Trumpa proběhla krátce poté, co dokončil čistky ve vedení ozbrojených sil a co se…

15. 09. 2025 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 09. 2025 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Poľský minister Sikorski je za likvidáciu ruských dronov nad Ukrajinou

Západ by mal po incidente s dronmi v Poľsku zvážiť zachytenie ruských dronov a rakiet v ukrajinskom nebi. V rozhovore…

14. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Jeden blogerský…

Svoji cestu jsem si zvolil sám, se vším, co to přináší. Stal jsem se politickým aktérem a zaplatil jsem za…

15. 09. 2025 | Česky | 9 min. čítania | 0 komentárov
15. 09. 2025 | Česky | 9 min. čítania | 0 komentárov

Trumpovo ultimátum pre EÚ môže tlak na Rusko skôr skomplikovať, než zvýšiť

Americký Kongres neprijme nový balík sankcií proti Rusku bez Trumpovho súhlasu. Uviedol to predseda Snemovne reprezentantov Mike Johnson

14. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tu nejde o Kamenického, ale o budúcnosť Slovenska

Minister financií Ladislav Kamenický na sociálnej sieti zareagoval na mediálne útoky na jeho osobu, ktoré zaplavili sociálne siete po zverejnení…

14. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Mýty o energetike Ukrajiny a EÚ. Lži a pokrytectvo…

Kyjevský projekt dodávok azerbajdžanského plynu na Ukrajinu cez Rumunsko trval len mesiac. Už v septembri sa všetko zastavilo. Znamená to,…

14. 09. 2025 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov
14. 09. 2025 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov

Prieskum: 40% Slovákov schvaľuje stretnutia premiéra s Putinom

Televízia Markíza v nedeľu publikovala prieskum realizovaný agentúrou NMS, ktorý skúmal, ako slovenskí voliči vnímajú vianásobné stretnutia predsedu vlády SR…

14. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Opozícia chystá demonštrácie “proti ožobračovaniu”

Opozičné Progresívne Slovensko organizuje v utorok 16. septembra protesty proti „ožobračovaniu” ľudí. Ako progresívci v tejto súvislosti informovali, zhromaždenia sa…

14. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sloboda slova, migranti, príhovor Muska. V Londýne sa konalo masívne protivládne zhromaždenie

Britská vláda nezvláda svoj mandát. Toto presvedčenie vyjadrilo okolo stodesaťtisíc demonštrantov

14. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Na hraniciach medzi Českom a Slovenskom sa v sobotu vyskytlo zrejme slabšie tornádo

Na hraniciach medzi Českom a Slovenskom sa v sobotňajších večerných hodinách vyskytlo pravdepodobne slabšie tornádo, potvrdil to v nedeľu dopoludnia…

14. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Boris Johnson sa pohádal s fínskym premiérom. Chce vyslanie vojsk „koalície ochotných“ čím skôr

Na konferencii o európskej stratégii v Kyjeve sa fínsky prezident Stubb a bývalý britský premiér Boris Johnson pohádali

14. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hnutie ANO je stále favoritom na víťazstvo v českých parlamentných voľbách

Najväčšiu šancu zvíťaziť v českých jesenných parlamentných voľbách má opozičné hnutie expremiéra Andreja Babiša ANO. Podľa ostatného prieskumu agentúry STEM…

14. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čínska revolúcia v batériách: 1 milión km životnosť a nabíjanie za 10 minút!

14.09.2025, Redakcia Auto trendy . Na autosalóne IAA Mobility v Mníchove predstavil čínsky technologický gigant CATL novú generáciu batérií pre…

15. 09. 2025 | 0 komentárov

.

Ako Púchovský a Goda zneužili meno M. R. Štefánika

Liberálni aktivisti Dávid Púchovský a Jakub Goda majú stáť za novým projektom Légia Štefánik s cieľom odhaľovať hoaxy v online…

14. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Očakávanie vs. realita: Najlepšie nepodarky pri online nákupoch

Očakávanie vs. realita: Najlepšie nepodarky pri online nákupoch. Príchod online nakupovania drasticky zmenil svet, ako ho poznáme. Konečne sme nemuseli…

14. 09. 2025 | 0 komentárov

Kirkov vrah mal žiť s transrodovou osobou

Tyler Robinson, podozrivý z vraždy populárneho konzervatívneho aktivistu Charlieho Kirka, údajne žil s partnerkou identifikujúcou sa ako transgender. Informovali o…

14. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ryža ako kráľovná potravín: V týchto krajinách sa jej pestuje najviac na svete

Ryža ako kráľovná potravín: V týchto krajinách sa jej pestuje najviac na svete. Objavte najväčších producentov ryže na svete, vrátane…

14. 09. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Kazetová munícia pripravila o život alebo zranila od začiatku ruskej invázie viac než 1200 civilistov na Ukrajine. Uvádza to zverejnená výročná správa medzinárodného hnutia Koalícia proti kazetovej munícii (CMC), ktorá sa zasadzuje za jej likvidáciu. Zatiaľ čo aj Ukrajina túto muníciu používala, Rusko ju podľa správy nasadzuje „vo veľkej miere“ od prvého dňa vojny.

10:50

Pri páde z výšky takmer 100 metrov neďaleko obce Tschagguns v rakúskych Alpách zahynul 77-ročný turista z Nemecka, informovala polícia.

10:37

.

V prevádzke záhradných potrieb v Malinove došlo k výbuchu

V nedeľu v dopoludňajších hodinách došlo k výbuchu a následnému požiaru v prevádzke záhradných potrieb na prízemí bytovky na Slnečnej…

14. 09. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 09. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Novovzniknuté ruské divízie po „brigádnych reformách“

Rusko, 15. septembra 2025 - Po rokoch experimentovania s brigádnou štruktúrou sa ruské pozemné sily postupne vracajú do tradičnej organizácie…

14. 09. 2025 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ruský dron mal tento raz narušiť vzdušný priestor Rumunska

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 09. 2025 | Aktualizované 14. 09. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
14. 09. 2025 | Aktualizované 14. 09. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

Matovič: Keby ľudia videli, že sa nekradne, zaplatia aj vyššie dane

Keby ľudia na Slovensku videli, že sa nekradne, boli by ochotní platiť aj vyššie dane. Skonštatoval to v diskusnej relácii…

14. 09. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 09. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Šalintroš a Migaľ nevylúčili založenie novej strany. Evidujú podporu občanov

Štátny tajomník ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Radomír Šalitroš, ktorý bol spolu so šéfom tohto rezortu Samuelom Migaľom vylúčený…

14. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Elena Šebová

Marek Brna

Miroslav Urban

Marek Horňanský psychológ

Dušan Hirjak

Štefan Konya

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov