Ľavica a pedofília – nebezpečné súvislosti

Bratislava 29. januára 2020 (HSP/Christianitas/Foto:Wikimedia)

 

Parížska prokuratúra nedávno začala vyšetrovanie vo veci pedofílie spisovateľa Gabriela Matzneffa. Ide o nedávno vydanú knihu „Le Consentement“ (Súhlas), v ktorej redaktorka Vanessa Springora opísala svoje vzťahy so spisovateľom v osemdesiatych rokoch. V tom čase mala štrnásť rokov, on päťdesiat. Prípad sa začal vyšetrovať z úradnej moci, hoci z dôvodu premlčania bude pravdepodobne odložený ad acta. Je to však iba špička ľadovca

J.P. Sartre a Simone de Beauvoir

To, že po rokoch sú Matzneffove knihy sťahované z predaja, je iba ďalší príklad toho, že ľavicové spoločenské zmeny iniciované rebéliou v roku 1968, spolu so sexuálnou revolúciou, zašli priďaleko v smere akceptácie uvoľnenosti mravov vrátane pedofílie.

 

Deti roku 1968

Práve na vlne rebélie roku 1968 sa zrodila popularita spisovateľa Nabokova, autora knihy „Lolita“, ako aj pedofilných excesov režiséra Polanského či politika Cohna-Bendita. Spomínaný Matzneff v sedemdesiatych rokoch podpísal o. i. spolu s Jeanom-Paulom Sartrom a Michelom Foucaultom otvorený list, v ktorom sa domáhali zrušenia vekovej hranice pre sexuálny styk.

Spustením kampane „MeeToo“ sa zrazu na ľavici objavil silný prúd svojského „puritanizmu“. Niekdajšie modly ľavice pravdepodobne chceli zabudnúť na excesy mladosti, ale minulosť ich dobieha. O niekdajších priaznivcoch revolučných hesiel o „dekriminalizácii lásky“ a o tom, že „je zakázané zakazovať“, dnes vychádza najavo, že sú patrónmi perverznosti.

Prípad spisovateľa Gabriela Matzneffa, plejboja a zhýralca, však vyvoláva otázky týkajúce sa vzťahu novej ľavice, ktorá vyrástla na rebélii roku 1968 s pedofíliou. Sloganmi tej doby boli: komunizmus, maoizmus, trockizmus, LSD, voľná láska, ale aj… pedofília. Niekedy však tieto prvky o seba zavadili.

 

Fronty oslobodenia pedofilov

Mienkotvorné noviny ako „Le Monde“ a „Liberation“ v sedemdesiatych rokoch úporne bránili pedofilov. Dokonca požadovali dekriminalizáciu takýchto činov. Keď pred súdom vo Versailles prebiehal súdny proces s trojicou pedofilov a boli požadované pre nich tresty odňatia slobody, spisovateľ a publicista Gabriel Matzneff sa na stránkach „Liberation“ rozhorčoval nad takými „vysokými“ trestmi za „objatia a bozky“. Medzi 69-timi signatármi listu na obranu siete úchylných zvrhlíkov nájdeme okrem iného mená ako Louis Aragon, Francis Ponge, Roland Barthes, Simone de Beauvoir, Patrice Chéreau, Gilles Deleuze, André Glucksmann, Guy Hocquenghem, Bernard Kouchner, Jack Lang, Catherine Millet, Jean-Paul Sartre, René Schérer a Philippe Sollers – čiže intelektuálnu smotánku francúzskej ľavice. Pedofili vtedy dostali podmienečné tresty aj vďaka nátlaku týchto „intelektuálov“, hoci šlo o orgie a akty sodomie na deťoch vo veku 12 a 13 rokov. Signatári listu, ktorí ešte žijú, by určite na to najradšej zabudli.

V roku 1979 noviny „Liberation“ opäť zverejnili petíciu, tentoraz na podporu pedofila Gérarda Roussela, ktorého „zavreli za lásku“. Zvrhlík zneužíval dievčatá vo veku šesť až dvanásť rokov. Podľa autorov výzvy však bol „obeťou“. Pod petíciu sa podpísali esá ako Gabriel Matzneff, Tony Duvert, Georges Moustaki, Luc Rosenzweig, Guy Hocquenghem, René Schérez, Catherine Millet a… Pascal Bruckner. Posledný menovaný je spisovateľom a esejistom, ktorý spolupracuje s „Le Nouvel Observateur“ a „Le Monde“.

Na druhej strane „Liberation“ v mene revolúcie roku 1968 podporovalo morálny permisivizmus. Na stránkach novín bola pedofília opisovaná ako druh „oslobodenia“. Daniel Cohn-Bendit, politik nemeckých Zelených, v jednom z rozhovorov uviedol: „Vďaka svojim skúsenostiam s deťmi, hraniu si s nimi, emocionálnym a dokonca sexuálnym vzťahom, emocionálnemu sexu, pohladeniam a pod. som sa veľa naučil aj o sebe.“

Plodom atmosféry tolerancie bola tragédia mnohých detí.

Ďalšie „dieťa roku 1968“, novinár a spisovateľ Jean-Luc Hennig, zosmiešňoval oponentov pedofílie. „Liberation“ sa dokonca stalo tribúnou „Frontu oslobodenia pedofilov“ (FLIP) založeného deviantmi. Všetko, čo napomáhalo „zničeniu buržoázneho morálneho poriadku a jeho spiatočníckych hodnôt, ako je spravodlivosť, rodina a kapitalizmus, bolo pre francúzsku ľavicu dobré a považovalo sa za správne.

 

Prípad Henionna

Dobrým príkladom je prípad sexuálneho obťažovania Francka Demulesa od desiateho roku jeho života. Jeho stalkerom bol viac ako osem rokov novinár Christian Hennion z… novín „Liberation“ a jeho redaktorskí kolegovia dobre vedeli, aké vzťahy ho spájajú s chlapcom. Šlo o podobný prípad ako u Matzneffa. O niekoľko rokov neskôr, v roku 2009, napísal Demules knihu (Un petit tour en enfer), v ktorej opísal svoju históriu.

Christian Hennion bol uznávaným redaktorom tohto ľavicového denníka v rokoch 1977 – 1986. Vo veku desiatich rokov žil Franck Demules so svojou matkou v Paríži v komunite maoistov. Tu sa stretol s Hennionom, v ktorom chlapcova matka videla „náhradného otca“. Novinár sa rýchlo presťahoval ku Franckovi do jeho izby. Chlapca znásilňoval osem rokov. Pedofil sa dokonca stal jeho zákonným „poručníkom“.

V roku 2015 Serge Julius, bývalý šéfredaktor „Liberation“, napísal, že všetci u nich vedeli o vzťahu malého Francka s Hennionom, ktorý ho v redakcii oficiálne predstavil ako adoptívneho syna či synovca: „Christian nám povedal, že sa každý večer kúpal s Franckom a my sme sa žartom pýtali, čo asi stvára s týmto dieťaťom?“ July po rokoch pripustil, že „akceptácia pedofílie bola v súlade s duchom vtedajšej línie, ktorú noviny sledovali“.

 

Pedofilské sympatie ľavicových médií

„Liberation“ bránilo aj režiséra Romana Polanského, ktorý bol v Spojených štátoch odsúdený za drogy a za vzťah s trinásťročným dievčaťom. Uvádzalo argumenty pedofila Jacqua Dugua, ktorý tvrdil, že jedenásťročný chlapec sám „požiadal o sodomizáciu“. Muž bol zatknutý za sexuálne zneužívanie maloletých a obvinený aj z toho, že poskytoval deti iným zvrhlíkom. Využíval to, že bol juniorským trénerom basketbalu. Na stopu tejto pedofilnej siete narazili Američania. Keď policajti vpadli do domu zvrhlíka, práve organizoval „fotografické pornosedenie“ za účasti detí.

Na jeho obranu sa postavila homosexuálna i ľavicová tlač. Tvrdilo sa, že na neho útočí „krajná pravica“, argumentovalo sa, že deti boli spokojné so sexom, a sám Dugué uverejnil na stránkach novín chválu sodomie.

Na základe jeho prípadu sa v článkoch objavovali požiadavky, aby bola veková bariéra pre „sex“ s deťmi stanovená na štyri roky. Boli dokonca zverejňované literárne opisy sexuálneho obťažovania päťročných detí. Obhajcovia pedofílie sa sťažovali na prenasledovanie, „lynčovanie“ a „hon na čarodejnice“. Dokonca situáciu pedofilov porovnávali so situáciou Židov prenasledovaných počas druhej svetovej vojny.

 

Súvislosť pedofílie s homosexualitou

V roku 1981 gejovský časopis Gai Pied napísal, že „teplý“, ktorý odmieta pedofila, je „rovnaký“ ako „černoch, ktorý odsudzuje Žida“. „Filozof“ René Schérer v časopise prirovnával odmietnutie pedofilov zo strany spoločnosti s „konečným riešením“ židovskej otázky. Objavil sa dokonca termín „pedofóbia“ a kritici vzťahov s maloletými boli označovaní za „puritánov“, „reakcionárov“, ba dokonca za „fašistov“ a „nacistov“. Ukazuje sa, že niektoré schémy ľavice sa nemenia.

Myšlienka dekriminalizácie pedofílie však skrachovala. Dnes kruhy LGBT dôrazne protestujú proti spájaniu pedofílie s homosexualitou. Ťažko však zabudnúť, že pred necelým polstoročím „homosexuálni“ aktivisti takýto odpor nepociťovali a stáli v prvej línii frontu obhajoby pedofilov. „Homosexuálny front revolučnej akcie“ (FHAR) založený v roku 1971 požadoval uznanie „iných sexualít“ a taktiež akceptoval vzťahy s maloletými a s deťmi.

Počas prvého „prajdu LGBT“ vo Francúzsku v roku 1977 sa v parížskom kine „Olympic“ konali akcie týkajúce sa „sexuality detí“ a „sexu s deťmi“. Časopis „Gai Pied“, ktorý vznikol o dva roky neskôr, zase kritizoval „moralistickú židovsko-kresťanskú spoločnosť“ a jej tézu, že „dieťa je sväté!“. Časopis otvorene propagoval pedofíliu. Filozof Guy Hocquenghem, komunista a ďalšie „dieťa roku 1968“, ktorý sa ako pätnásťročný stal milencom svojho učiteľa, otvorene staval znak rovnosti medzi pedofíliou a homosexualitou. Väčšina ľavicových „intelektuálov“ sa s týmito názormi plne stotožňovala.

 

Objavovanie „zakázaných území“

„Detská sexualita je stále zakázaným kontinentom, hoci bádatelia 21. storočia sa blížia k jeho brehom,“ napísal Frank Arnal, iniciátor francúzskeho LGBT aktivizmu v časopise Gai Pied v roku 1991. Filozof Michel Foucault navrhoval odstránenie termínu „veková hranica“ pre sex. V roku 1977 denník „Le Monde“ zverejnil petíciu adresovanú parlamentu, v ktorej vyzval na dekriminalizáciu sexuálnych vzťahov medzi dospelými a neplnoletými mladšími ako pätnásť rokov. Félix Guattari, francúzsky psychoterapeut a filozof, publikoval v roku 1975 dielo „Tri miliardy pervertov“, v ktorom tvrdil, že „neexistuje štyridsaťročný muž, ktorý by sa nechcel dívať na nahého štrnásťročného chlapca“.

Teraz by na to chceli zabudnúť. Pedofília prešla do podzemia, „opäť sa stala ‚hriechom‘“. Ľavica ňou dnes najčastejšie obviňuje katolíckych kňazov. Nezabúdajme však na to, že dlhé roky nielenže týmto hanebným skutkom poskytovala filozofické odôvodnenie, ale túto zvrátenosť považovala za súčasť boja proti kapitalistickému systému či proti buržoáznej a spiatočníckej predstave rodiny. Dnes tie isté noviny podporujú „puritánske“ hnutie MeeToo.

Článok pôvodne vyšiel na portáli christianitas.sk

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Stanovisko Slovenského národného strediska pre ľudské práva k medializovanému právnemu názoru na povinnosť zamestnancov preukazovať sa negatívnym testom

0 icon

Bratislava 21. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Slovenské národné stredisko pre ľudské práva, v postavení národného antidiskriminačného orgánu, reaguje na medializované správy o protizákonnosti povinnosti preukazovať sa negatívnym výsledkom testu zamestnávateľovi od 27. januára 2021 Dňa 17. januára 2021 zverejnila Vláda Slovenskej republiky Uznesenie č. 30/2021, ktorým zavádza, modifikuje a…

Učiteľkou Slovenska 2020 sa stala Iveta Barková zo Senca

0 icon

Bratislava 21. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot video/Youtube)   Učiteľkou Slovenska 2020 sa stala Iveta Barková, riaditeľka a učiteľka slovenského jazyka a dejepisu na Súkromnej základnej škole v Senci. Okrem ceny od odbornej poroty získala aj Cenu verejnosti. V novej kategórii Učiteľ na diaľku uspel Dávid Králik, učiteľ a spoluzakladateľ školy Felix.…

Od 27. januára bude zakázany vstup zamestnancov na pracovisko bez negatívneho testu

0 icon

Bratislava 21. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Od budúcej stredy bude zakázaný vstup zamestnancov na pracovisko bez negatívneho COVID-19 testu. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ), ktorá je účinná od 27. januára. „Vyhláška upravuje zákaz vstupu zamestnancov na pracoviská zamestnávateľa, či povinnosť prevádzkovateľov, vrátane škôl a školských…

Počas rokovania o predĺžení núdzového stavu sa v parlamente strhla potýčka poslancov

0 icon

Bratislava 21. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:Screenshot video/Youtube)   Rokovanie Poslaneckej snemovne českého parlamentu vo štvrtok narušila potýčka medzi nezaradeným poslancom Lubomírom Volným a niekoľkými ďalšími poslancami. Bitka sa strhla počas rokovania o predĺžení núdzového stavu po tom, ako Volný hovoril bez rúška, urážal kolegov a napadol podpredsedu Snemovne Tomáša Hanzela z…

Twitter zablokoval účet čínskej ambasády, dôvodom je dehumanizácia ujgurských žien

0 icon

Washington 21. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Rourke)   Sociálna sieť Twitter zablokovala konto čínskej ambasády vo Washingtone po zverejnení komentára, že ujgurské ženy v provincii Sin-ťiang sú emancipované a prestali byť „strojmi na rodenie detí“. Administratíva bývalého prezidenta Donalda Trumpa tento týždeň v rámci jedného z posledných rozhodnutí označila politiku Pekingu…

Maďarsko predbežne schválilo ruskú vakcínu

0 icon

Bratislava 21. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Zhang Yuwei/Xinhua)   Maďarsko predbežne schválilo ruskú vakcínu proti koronavírusu. Šéf úradu maďarskej vlády vo štvrtok potvrdil, že zdravotnícke úrady dali zelenú Sputniku V aj britskej očkovacej látke, ktorú vyvinuli firma AstraZeneca a Oxfordská univerzita. Maďarsko je prvá krajina v Európskej únii, ktorá schválila ruskú vakcínu,…

Čepček opäť navrhuje obmedzenie potratov, skončí pre to na koberčeku na klube OĽANO

0 icon

Bratislava 21. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Poslanec Martin Čepček (OĽANO) podal opäť do Národnej rady (NR) SR návrh novely, ktorou by sa obmedzil prístup k potratom. Podobný návrh už podával v lete minulého roka. Šéf klubu Michal Šipoš pre TASR uviedol, že ho Čepček o svojom zámere vopred neinformoval…

Do Rady RTVS sa hlási 18 kandidátov, poslanci vyberú troch

0 icon

Bratislava 21. januára 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Členovia parlamentného Výboru pre kultúru a médiá vo štvrtok popoludní otvorili obálky s menami kandidátov do Rady RTVS. Do kontrolného orgánu verejnoprávneho médiá sa hlási celkovo 18 kandidátov. Traja z nich po voľbe v parlamente nahradia členov Rady RTVS, ktorým sa končí funkčné…

„Vzbura“ v ĽSNS môže byť nádejou pre národno – konzervatívnu politickú scénu

0 icon

Bratislava 21. januára 2021 (HSP/Foto:TASR-Dušan Hein, Milan Kapusta)   ĽSNS sa otriasa v základoch. Po tom, ako sa chcel Marian Kotleba údajne "zabetónovať" na poste predsedu strany, sa "vzbúrili" poprední predstavitelia ĽSNS. Kotlebovej strane reálne hrozí rozpad. To však nemusí znamenať pohromu, ale skôr nádej pre národno-konzervatívnu politickú scénu Na…

Šeliga sa ohradil voči politickým čistkám: Návrh poslancov OĽANO ide proti nášmu programu a našim sľubom. Je aj v rozpore s tým, čo v lete deklaroval premiér

0 icon

Bratislava 21. januára 2021 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Potom ako sa viacerí opoziční poslanci vyjadrili kriticky k návrhu z dielne OĽaNO, sa ozval aj koaličný poslanec a podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) Šeliga pripomenul, že v polovici minulého roka premiér Igor Matovič usporiadal tlačovú konferenciu, na ktorej odprezentoval nový model…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Juraj Béla

Drevený rebriniak

0icon

V posledných rokoch sú mojou veľkou záľubou starožitnosti. Najzaujímavejšie sú pre mňa rôzne starobylé vozy, sane, rebriniaky, krhly a podobne. Drevený rebriniak  Dnes sa starý drevený rebriniak / voz z dávnych čias repatrioval do záhrad, aby sa z neho stal mega plantážnik. Určite upúta pozornosť. Zdobený nádhernými trblietavými kvetmi skrášli záhradu,…

Rastislav Slovák

1 304 268 občanov SR volilo strany týchto štyroch (Matovič, Kollár, Sulík, Kiska) a teraz všetci občania SR musíme niesť následky tejto ich voľby a musíme znášať to, že šialený psychopat, podvodník a zločinec Matovič je predsedom vlády SR

0icon

Ja neviem čo teraz týchto 1 304 268 občanov SR očakáva, že sa bude diať, keď v takom obrovskom počte volili strany týchto štyroch (Matovič, Kollár, Sulík, Kiska). 1 304 268 občanov SR ich volilo a výsledok je vláda šialeného psychopata podvodníka a zločinca Matoviča. Čo iné aj týchto 1 304…

Robo Bačinský

Krajniak – ty nazývaš iného farizejom? Ako pokus o anekdotu do Roháča dobré...

0icon

,,Megakauza“ Pellegriniho oblek, zodvihol zo stoličky aj dvoch najpoctivejších politikov - Matoviča s Krajniakom. Obaja sa museli okamžite duševne ukojiť na svojich FB stránkach a ukázať prstom na papaláša Pellegriniho. Tentokrát však nie s matkou všetkých argumentov ,,lebo Fico“, ale vynovenou verziou ,,lebo oblek.“

Peter Švec

Záložníci odmietajú slúžiť kolaborantom a cudzím záujmom.

0icon

Kolaborantskému ministrovi pripravovanému a dosadenému cudzími protištátkami sa podarilo za celých 9 mesiacov vlády osloviť 60 záložníkov. Potrebujeme tisícky. Údajných záložníkov, v skutočnosti pozbieral kadetov. Vo svojom diletantstve ani netuší, čo sú to aktívne a pasívne zálohy, čo treba robiť. Vo svojej zapredaneckej kolaborantskej hlave nikdy nepochopí, že výzvy do služby vlasti nemôžu…

Pavel Pakoš

Sedem hlavných hriechov mainstreamu

0icon

Nedávno nám hovorca KBS odporučil, aby sme boli zvýšene opatrní pri sledovaní alternatívnych médií na internete. Keďže tým zhodil snahu stoviek občanov, medzi ktorými pôsobím tiež, mal by som dať ku tomu vyjadreniu objasnenie. Hranica medzi pravdou a lžou sa vôbec nestotožňuje s hranicou medzi hlavným mediálnym prúdom a tzv.…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Prečo sa v ponorkách používa vždy červené svetlo?

0 icon

Možno si si už aj ty zopárkrát kládol otázku, prečo sa vo filmoch alebo seriáloch v ponorkách vyskytuje vždy iba červené svetlo. No, dnes je tvoj šťastný deň a niečo sa o tejto záhade dozvieš. V prvom rade treba povedať, že červené svetlo v ponorkách sa nepoužíva neustále. Osvetlenie v ponorke sa prepne na červené iba…

Ako trávili čas deti v dobe, keď telefóny ešte neexistovali? Rozhodne sa nenudili!

0 icon

Dnešným deťom sa asi ťažko bude veriť, že existovalo obdobie, kedy telefóny a smartfóny vôbec neboli. A že to bolo naozaj najlepšie detstvo, potvrdí každý, kto to zažil. Problém dnešných detí je v tom, že si deň bez mobilu a internetu ani nevedia predstaviť. Áno, dnešné chytré telefóny majú naozaj…

Wolfgang Amadeus Mozart: Záhadná smrť zázračného dieťaťa

0 icon

Hudobný génius napriek všetkým úspechom, ktoré počas života zažil, bol pochovaný do hrobu 3. triedy. Hrob 3. triedy je podľa pohrebného poriadku vydaného cisárom Jozefom tým najjednoduchším a najlacnejším. Smútočné obecenstvo nejde k hrobu. To je zvyk. Veď uloženie mŕtveho do hrobu je úlohou hrobára, nie? Tak sa skončil život zázračného dieťaťa…

Bojovníci Katalaunských polí: 2. časť

0 icon

Prinášame vám pokračovanie pravdivého príbehu o ťažení Attilu ako vodcu Hunov, ktoré vyčíňalo naprieč celou Európou v prvej polovici 5. storočia. V prvej časti článku sme sa pozreli na históriu odporu, ktorý dokázali vždy vyvinúť obyvatelia Gálie. V druhej časti sa pozrieme na prívlastok Attilu, ktorý je mnohým z Vás známy ešte z čias dejepisu či…

Záhady sveta, ktoré nedokáže nikto vysvetliť 2. časť

0 icon

Vedci z celého sveta sa ocitli tvárou v tvár tajomným nálezom. Neznáme civilizácie minulosti, záhadné artefakty a dokonca aj nevysvetliteľné monolity sa jednoducho objavili a zatiaľ sa nenašlo nijaké vysvetlenie pre tieto záhady sveta. 5. Stopy obrovského tvora v sýrskom chráme patria medzi najväčšie záhady sveta

Vo svete IT

iPhone zariadenia si držia svoju cenu dlhšie v porovnaní s Android smartfónmi

0 icon

Dlhodobo je známe, že produkty Apple si v porovnaní s konkurenciou držia svoju cenu o niečo dlhšie. Najnovšie dáta z kuchyne spoločnosti BankMyCell, tieto slová potvrdzujú a zároveň poukazuje na to, že cena porovnateľných Android zariadení padá výrazne rýchlejšie, ako je to v prípade iPhone telefónov. Spoločnosť sa konkrétne pozrela…

Americká NASA sa vzdáva! Ani po niekoľkých pokusoch sa im nepodarilo pokoriť marťanskú pôdu

0 icon

V roku 2018 pristála na povrchu Marsu sonda americkej NASA, s názvom InSight. Na palube niesla tepelnú sondu, ktorá čelila viacerým problémom. Sonda sa mala dostať pod povrch Marsu a skúmať tepelné zdroje, ktoré pochádzajú z vnútra planéty. Po pár neúspešných pokusoch sa však vzdáva, píše portál Space.com Hneď po pristátí čelila tepelná sonda…

Ku koncu marca aplikácia Správy od Google prestane na miliónoch Android smartfónoch fungovať

0 icon

Google Messenger, resp. aplikácia Správy od Google, aktuálne patrí medzi najžiadanejšie aplikácie svojho druhu. Dôvodov je viacero funkcií a vlastností. Od prepracované rozhrania, až po podporu viacerých funkcií vrátane RCS štandardu správ. Mnoho používateľov preto hneď po vybalení smartfónu, automaticky inštaluje túto aplikáciu a nastavuje si ju ako predvolenú. Najnovšie…

Pozor! Slovenská pošta hlási, že sa rozmohli falošné e-mailové správy, ktoré odkazujú na zmenu doručenia zásielky

0 icon

Približne týždeň dozadu sme vám priniesli správy o tom, že na e-mailové schránky mnohých Slovákov útočia podvodné správy, ktoré sa tvária ako od Slovenskej pošty. V rámci nich sa písalo, že za účelom doručenie zásielky, je potrebné uhradiť malý poplatok. Nový týždeň, a nová podvodná správa Najnovšie Slovenská pošta hlási ďalší…

Práca snov? Tesla hľadá človeka, ktorý bude na sociálnych sieťach „ochraňovať“ Elona Muska

0 icon

Sociálne siete sú fenoménom, ktorý má dve tváre. Jednou z nich je slušná komunikácia, a druhá je o niečo tvrdšou a konfliktnejšou. A práve s touto druhou tvárou sa chce vysporiadať spoločnosť Tesla v súvislosti so svojim šéfom, Elonom Muskom. Tesla hľadá človeka, ktorý bude „riešiť eskaláciu konfliktov“ Spoločnosť Tesla…

Armádny Magazín

Putin pripúšťa rozsiahlu porážku ozbrojených síl Ukrajiny v prípade vojny na Donbase

0 icon

Ukrajina, 21. január 2021 (AM) - Kyjev sa neodváži ísť do vojenského riešenie „problému Doneckej a Luhanskej republiky, pretože v tomto prípade môže ruský prezident Vladimir Putin dať svojim slovám o strate štátnosti Ukrajiny praktický význam. Píše o tom vedúci kyjevského Centra pre politický výskum a konfliktológiu Michail Pogreb

Donald Trump - 45. odchádzajúci prezident USA vo svojom rozlúčkovom prejave hovoril o vojne

0 icon

USA, 21. január 2021 (AM) – Text Trumpovej reči na rozlúčku prenikol na internet. V ňom sa šéf Bieleho domu charakteristickým spôsobom pochválil svojimi úspechmi vo funkcii. Odchádzajúci 45. prezident USA sa v ňom chválil aj tým, že na rozdiel od svojich predchodcov nerozpútal ani jednu novú vojnu.   Trump poznamenal, že urobil…

Bell vyhodnotil jedinečnú konfiguráciu bezpilotného nákladného lietadla v Kanade

0 icon

Fort Worth, TX (18. januára 2021) - V kanadských závodoch tímu Bell Innovation v Mirabel v Quebecu sa 11. decembra minulého roku uskutočnil prvý let bezpilotného nákladného prostriedku (Autonomous Pod Transport APT) v spolupráci s ARA Robotics. Táto platforma pracuje s rovnakou architektúrou a pohonným systémom vertikálneho vzletu a pristátia, ale…

Ako USA študovali povojnovú verejnú mienku Nemcov

0 icon

USA, 21. január 2021 (AM) - V čase, keď bol Norimberský tribunál na novoročnej dovolenke, oddelenie informačnej kontroly US Army uskutočňovalo vo svojej okupačnej zóne sociologické prieskumy. Preverovala sa hypotéza: je pravda, že Nemcov málo zaujíma proces nad vojnovými zločincami?   „Chcú nás zbaviť cti“ Prieskum robili v 40-tich mes

Turecko a Azerbajdžan pripravujú spoločné zimné vojenské cvičenie

0 icon

Turecko, 21. január 2021 (AM) - Turecko a Azerbajdžan uskutočnia od 1. do 12. februára v Karse najkomplexnejšie spoločné zimné vojenské cvičenia v poslednej histórii.

Svetlo sveta

Čo znamená byť “chudobný duchom” ak je to zárukou svätosti?

0 icon

Definovať chudobu je relatívne jednoduché, pretože je to merateľná veličina vyjadriteľná veľkosťou majetku a peňazí. Spoločnosť stanovuje určitý minimálny príjem, ktorého dosiahnutie je potrebné na to, aby sa dalo hovoriť o ľudskej dôstojnosti. Ak ho človek nedosahuje, poskytuje ho štát, aby nedostatok príjmu neviedol k vylúčeniu človeka mimo aktívnu spoločnosť.…

Rusi sa na sviatok Zjavenia Pána ponárajú do mrznúcej vody

0 icon

Na sviatok Zjavenia Pána sa davy ruských pravoslávnych veriacich zúčastňujú každý rok na tradičnom ponáraní sa do mrznúcej vody. Deje sa tak napriek tomu, že v niektorých častiach krajiny dosahujú teploty -40 stupňov celzia. Podľa ruskej polície sa v sobotu počas sviatku Zjavenia Pána ponorilo do mrznúcej vody približne 2,…

MÚDROSŤ

0 icon

Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

0 icon

V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

0 icon

V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali