HC Košice

NAŽIVO

Kadyrov oznámil, že budovu v meste Groznyj zasiahol ukrajinský dron. Pri útoku podľa neho vznikli škody, nevyžiadal si však civilné obete.

20:01

Rubio kritizoval EÚ za uloženie pokuty 120 miliónov eur pre spoločnosť X. „Pokuta vo výške 140 miliónov dolárov od Európskej komisie nie je len útokom na X, je to útok na všetky americké technologické platformy a amerických občanov zo strany zahraničných vlád,“ napísal Rubio na X.

19:56

Barel ľahkej ropy WTI s dodávkou v januári sa v piatok o 18.48 h SEČ predával po 60,28 USD. To bolo o 61 centov alebo 1,02 % viac ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania. Cena februárového kontraktu na ropnú zmes Brent vzrástla o 68 centov alebo 1,06 % na 63,94 USD za barel.

19:43

Americká poradná komisia hlasovala za zrušenie odporúčania, aby všetci novorodenci boli zaočkovaní proti hepatitíde B. Po odložení hlasovania o jeden deň ACIP schválil svoje nové odporúčanie v pomere osem hlasov k trom.

19:42

Meloniová a lídri Poľska, Česka, Slovenska, Bulharska a Maďarska napísali lídrom EÚ list, v ktorom uviedli, že blok sa musí otvoriť hybridným automobilom a biopalivám.

19:30

Dvaja prokurátori Medzinárodného trestného súdu uviedli, že medzinárodné zatykače vydané na Putina a piatich ďalších ruských predstaviteľov zostanú v platnosti aj v prípade, ak by im bola udelená amnestia počas mierových rokovaní vedených USA.

19:29

Premiérka Litvy Inga Ruginien oznámila, že jej vláda kvôli opakovaným incidentom s bieloruskými pašeráckymi balónmi plánuje vyhlásiť celoštátnu núdzovú situáciu.

18:36

Z údajov Organizácie Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo vyplýva, že Svetové ceny potravín v novembri 2025 opäť klesli, už tretí mesiac po sebe a na najnižšiu úroveň od januára.

18:24

Zástupkyňa vedúceho sekretariátu OBSE Kate Fearonová uviedla, že OBSE sa v súčasnosti zaoberá nielen možným dohľadom nad budúcim prímerím na Ukrajine. OBSE podporuje túto krajinu už teraz v mnohých oblastiach a pripravuje sa na povojnový scenár.

18:21

Írska polícia  vyšetruje incident s niekoľkými neznámymi dronmi počas príletu Zelenského do Dublinu.

18:05

Ukrajinskí vyjednávači a predstavitelia USA budú v piatok v Miami na Floride pokračovať v rokovaniach o americkom pláne na ukončenie vojny na Ukrajine.

18:03

Sejm schválil zákon o štátnom rozpočte na rok 2026. Rozpočet počíta s reálnym rastom HDP o 3,5 %, priemernou infláciou na úrovni 3 % a nezamestnanosťou 5 % na konci budúceho roka.

17:47

Mestské zastupiteľstvo rozhodlo, že schránky na kľúče pri dverách rekreačných apartmánov budú v Miláne zakázané od budúceho roka.

17:45
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Košice prehrali tretíkrát v Spišskej, Jokeľ: “Musíme doma zvíťaziť”

Hokejisti Košíc neuspeli ani tretíkrát v sérii na ľade Spišskej Novej Vsi a sú krok od vypadnutia v semifinále Tipos extraligy. V piatom stretnutí play off podľahli domácim 3:4 po predĺžení, keď dvakrát neudržali dvojgólové vedenie (2:0 aj 3:1). V sérii prehrávajú 2:3 na zápasy a koniec sezóny sa pokúsia odvrátiť v nedeľu pred vlastnými fanúšikmi. Jediným cieľom tímu je podľa Olivera Jokeľa zvíťaziť doma a vrátiť sa naspäť do Spišskej

HC Košice
Na snímke hokejisti HC Košice
❚❚
.

Oba tímy si uvedomovali dôležitosť piateho zápasu. “Oceliari” ho začali lepšie a v 8. minúte sa po veľkej chybe obrany domácich presadil Jokeľ. Hostia sa začali výraznejšie presadzovať v útočnom pásme a pred prestávkou to potvrdil gólom aj Shawn Lalonde. “Mali sme to výborne rozohrané, viedli sme a nakoniec to skončilo v náš neprospech,” uviedol strelec prvého gólu Košíc. Po 55 sekundách tretej časti Joona Jääskeläinen upravil na 3:1 a zdalo sa, že prvýkrát zvíťazí v sérii hosťujúci tím. “Mali niekoľko presiloviek a dostali sa do tlaku.” povedal Jokeľ.

Domáci však vyrovnali zásluhou Martin Bakoša a Kale Kerbashiana. “Samozrejme, spätne mrzí, že sme stratili vedenie 3:1. Stalo sa nám to isté, čo v prvom stretnutí. Dúfam, že už ďalšie takéto vedenie nestratíme, pretože už sa nám to stalo druhýkrát. Mali by sme sa z týchto chýb poučiť, keďže máme taký skúsený tím. Bolo to hore-dole, išlo sa do druhého predĺženia a divákom sa to muselo páčiť. Domáci sú po stretnutí šťastnejší a my musíme zvíťaziť v dvoch zápasoch z dvoch,” povedal obranca Jakub Ferenc.

Duel za stavu 3:3 išiel do predĺženia. Spišiaci sa tešili už v 75. minúte, keď skóroval Juraj Majdan. Gól však napokon neplatil pre ofsajd. Tréneri si podľa pravidiel nemôžu zobrať výzvu počas poslednej minúty riadneho hracieho času zápasu alebo predĺženia. Výhradné právo na preskúmanie spornej situácie, ktorá by inak podliehala výzve trénera, môže len videorozhodca. Ten to urobil a informoval zasvietením červeného svetla rozhodcov na ľade. “To som ešte nezažil. Klobúk dole ako to rozhodcovia zvládli, rozsvietilo sa im červené svetlo. Podľa pravidiel sme si už nemohli zobrať výzvu. Boli sme z toho prekvapení, ale zvládli to veľmi dobre,” uviedol Ferenc, ktorý bol ešte na ľade. Jeho spoluhráči už odišli do šatne. “Vždy chodím posledný z ľadu a rozhodca na mňa zavolal, že sa bude skúmať, či to nebol ofsajd. Hovorili mi, že z pohľadu hlavného to vyzeralo na postavenie mimo hry, ale musí to rozhodnúť čiarový. Potom som išiel pre chalanov do šatne,” povedal. K situácii sa vyjadril aj Jokeľ: “Bola to pozitívna emócia. Stalo sa mi to prvýkrát v kariére. Ja už som mal rozviazané korčule, mali sme ešte šancu, ale nevyužili sme ju. Jakub (Ferenc) nám zakričal, že to bol ofsajd a hráme ďalej. Všetci sa rýchlo obliekli a vrátili sa naspäť na ľad.”

.

Spišiaci však strelili rozhodujúci gól v úvode druhého predĺženia. V čase 81:06 sa presadil Bakoš. Zverenci Dana Cemana to však po stretnutí už zahodili za hlavu a rozmýšľali nad ďalším duelom. Aj pred rokom proti Michalovciam prehrali piaty semifinálový zápas v predĺžení. Ďalšie dva však zvládli a nakoniec sa tešili z titulu. “Najprv sa sústredíme na nedeľu. Spišská je doma silná, ale my sme patrili k najlepším tímom vonku. Máme ambície uspieť tu,” priznal Ferenc, ktorý dúfa v sedemzápasovú sériu: “Človek na to trénuje celú sezónu. My sme boli na to pripravení už proti Slovanu a skončilo to 4:0. Bolo to o dosť jednoduchšie, ako teraz. Siedmy zápas, to chce každý. Chceme ho hrať a zvíťaziť v ňom.” Ani Jokeľ si nepripúšťa koniec sezóny: “Vedú 3:2 v sérii, my potrebujeme zvíťaziť doma a vrátiť sa sem naspäť. To je jediný cieľ tímu.”

 

Spišská je krok od finále, Bakoš: “Chceme zvíťaziť už u nich”

Hokejisti Spišskej Novej Vsi zvládli viac ako 80-minútový duel a sú bližšie k historickému postupu do finále. Víťazstvo 4:3 v piatom semifinálovom stretnutí Tipos extraligy nad Košicami zariadil v úvode druhého predĺženia Martin Bakoš. Spišiaci uspeli aj tretíkrát doma, dostali sa do vedenia 3:2 na zápasy a chcú rozhodnúť už v šiestom stretnutí, ktoré je na programe v nedeľu na ľade obhajcu titulu.

Martin Bakoš
Na snímke Martin Bakoš

Mužstvo Vlastimila Wojnara sa tešilo už v 75. minúte, keď skóroval Juraj Majdan. Gól však napokon neplatil pre ofsajd. Tréneri si podľa pravidiel nemôžu zobrať výzvu počas poslednej minúty riadneho hracieho času zápasu alebo predĺženia. Výhradné právo na preskúmanie spornej situácie, ktorá by inak podliehala výzve trénera, môže len videorozhodca. Ten to urobil a informoval zasvietením červeného svetla rozhodcov na ľade. “Ešte som nič také nezažil. Opäť to je pre mňa nová skúsenosť. Nevedeli sme o tom. Rozhodcovia si to nemôžu ísť pozrieť, ale videorozhodca v posledných minútach musí skontrolovať každý gól. Povedali nám, že to bol ofsajd, zobrali sme to ako fakt a museli sme sa s tým vyrovnať,” uviedol kormidelník domácich na pozápasovej tlačovej konferencii. K situácii sa vyjadril aj strelec presného zásahu: “Ja som to nevidel. Som hráč, ktorý ide za gólom. Musím si to pozrieť doma. Bolo to frustrujúce potom, čo nám neuznali gól. Povedali sme si však, že to musíme zvládnuť a podarilo sa nám to.”

Spišiaci predsa len strelili rozhodujúci gól v úvode druhého predĺženia (82. minúta), keď sa presadil Bakoš. “Bola to riadna prestrelka. Otočili sme domáci play off zápas proti silným Košiciam. Samozrejme, bol tam neuznaný gól pre ofsajd. Boli tam obrovské emócie, ale som rád, že sme sa dali hneď dokopy, neprekvapili nás a dali sme ten gól,” povedal Bakoš, pre ktorého to bol druhý presný zásah v stretnutí. V 47. minúte znížil na 2:3 a naštartoval tím k obratu. “Košice sú silné, keď sa dostanú do vedenia. My sme ukázali charakter a som veľmi rád, že sme toto dokázali otočiť,” zhodnotil. Košičania viedli 2:0 aj 3:1, keď sa v prvej časti presadili Oliver Jokeľ so Shawnom Lalondem a po 55 sekundách tretej časti aj Joona Jääskeläinen.

.

Domácim vyšli v piatok presilové hry. Dostali sa až k piatim a súpera pustili len k jednej. V polovici duelu znížili na 1:2 vďaka kapitánovi Branislavovi Rapáčovi a v 54. minúte Kale Kerbashian bekhendom upravil na 3:3 a duel za tohto stavu išiel do predĺženia. “Samozrejme aj to bol jeden z bodov počas našich mítingov. Darilo sa im počas presilových hier predtým a hovorili sme si, že musíme hrať bez faulov a zodpovedne. Podarilo sa nám to a my sme využili svoje početné výhody,” priznal Bakoš.

Wojnar po stretnutí vyzdvihol výkon tímu: “Klobúk dole pred hráčmi. Dokázali sa hlavami vrátiť späť do zápasu aj po neuznanom góle. Naštartovali sa a duel dotiahli do víťazného konca. Séria sa musí všetkým páčiť, je to reklama na hokej. Stretli sa tímy, ktoré majú podobný systém a hľadajú sa len maličkosti. Som rád, že môžeme byť toho súčasťou.”

Spišiaci v prípade postupu do finále vylepšia svoj klubový rekord z minulej sezóny. Vtedy prehrali v semifinále so Zvolenom 3:4 na zápasy a skončili na treťom mieste. Aj proti HKM viedli v sérii 3:2, ale nedokázali to dotiahnuť do úspešného konca. Tentokrát to chcú odčiniť a uspieť už pri prvej možnosti, keď ich čaká duel v Košiciach: “Bude to veľmi ťažký zápas, musíme sa na neho dôkladne pripraviť a verím, že ho zvládneme. Niekto z tejto dvojice musí zvládnuť jedno stretnutie na ľade súpera, alebo to pôjde naspäť k nám. Chceme však zvíťaziť už u nich,” skonštatoval Bakoš a nadviazal na neho aj Majdan: “Musíme hrať inak, pretože predchádzajúce dva zápasy neboli z našej strany dobré. Verím, že to tam zvládneme.”

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Ján Droppa

Michal Durila

Dušan Hirjak

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

.
.
.

Spišiak zotrel Hamrana za vyjadrenia o Maškarovej. Prezidentky Policajného zboru sa zastal aj minister

Bývalý prezident Policajného zboru Slovenskej republiky Štefan Hamran (SaS) nedokáže prehltnúť fakt, že do funkcie policajného prezidenta minister vnútra Matúš…

05. 12. 2025 | Aktualizované 05. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Mocenské boje na Ukrajine eskalujú. Došlo k prestrelke medzi vojakmi a tajnou službou. Prsty v tom má elita

Ukrajinou otriasla prestrelka medzi tajnou službou a armádou. Incident jasne poukazuje na vnútorné boje o moc uprostred prebiehajúcej vojny. Ktoré…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsko chcelo zostreliť drony nad svojou jadrovou základňou. Nedokázalo to

Vo Francúzsku sa pokúsili zostreliť bezpilotné lietadlá nad námornou základňou Île Longue, kde sú umiestnené jadrové ponorky s balistickými raketami,…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Najnovší prieskum: PS vedie. Demokrati pred KDH

Ak by sa parlamentné voľby konali na prelome novembra a decembra, zvíťazilo by v nich hnutie Progresívne Slovensko . Volilo…

05. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Brusel čaká historicky najväčší protest

V centre európskej politiky sa očakáva masová účasť poľnohospodárov a potravinárov z celej Európskej únie. 18. decembra má do Bruselu…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump odhalil, čo si praje pre svet

Americký prezident predstavil dôležitý dokument – Národnú bezpečnostnú stratégiu . Stratégia menuje priority na západnej pologuli, okrajovo sa dotkne vojny…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Svoboda pre HS: Bláhová nie je žiadna morálna autorita, prepojenia na OĽANO a Denník N sú zjavné. 900-tisícový obchod a previazané funkcie nemožno prehliadať

Poslanec NR SR Zdenko Svoboda nedávno poukázal na prepojenia bývalej šéfky Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Renáty Bláhovej s…

05. 12. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Za prvé dva štvrťroky roku 2025 Ukrajina nedostala takmer žiadnu finančnú pomoc od vlády USA

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

05. 12. 2025 | Aktualizované 05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Aktualizované 05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Diplomatické zlyhanie alebo kríza vlastnej autonómie? Posúva sa Japonsko späť k militarizmu?

Vzťahy medzi Čínou a Japonskom prechádzajú najvážnejším otrasom za poslednú dekádu. Pritom ešte v roku 2024 po uvoľnení pandemických obmedzení…

05. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Pohár trpezlivosti nad Matovičom pretiekol. Rozdávanie handier bude mať dohru

Pohár trpezlivosti nad vyčíňaním poslanca Igora Matoviča počas parlamentných zasadnutí pretiekol. Jeho pondelkové rozdávanie handier poslancom strany HLAS-SD bude mať…

05. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Všetko vzácne a krehké

Matka a dcéra sa zúfalo pokúšajú zmieriť práve vo chvíli, keď ich vzťah môže navždy zničiť desaťročné tajomstvo – silný…

05. 12. 2025 | | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov

Patria politické odkazy do športu? Na ZOH zrejme nastúpi český brankár s prezidentom Pavlom na maske

Denník iDnes.cz informoval, že obaja českí hokejoví brankári Karel Vejmelka a Lukáš Dostál, ktorí sú hlavnými adeptmi na post gólmanskej…

05. 12. 2025 | 0 komentárov

Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je prezident. Najviac si pohoršili Matovič a Majerský

Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je prezident Peter Pellegrini. Dôveruje mu 40 percent Slovákov. Ukazujú to výsledky prieskumu agentúry Focus pre…

05. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Európa sa stratila v labyrinte svetovej politiky

Európska únia sa dnes prakticky v svetovej politike izolovala - upozornil maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó na štvrtkovom plenárnom…

05. 12. 2025 | 0 komentárov

Európska únia reparačným úverom pre Ukrajinu vzdoruje USA aj Putinovi. Alebo si sama pod sebou píli konár?

Európska únia sa snaží odolať tlaku zo strany Washingtonu a Moskvy, má totiž ambiciózne ciele. Chce si opäť získať plnohodnotné miesto…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Takmer každá krajina sveta má zlaté rezervy. Kto ich vlastní: štát, alebo „páni peňazí“?

Rusko, 5. decembra 2025 - Európska centrálna banka rýchlo usadila talianskych poslancov na ich miesto - konštatuje ruský analytik Valentin…

05. 12. 2025 | 0 komentárov

Vyhrážky a urážky – progresívci nezvládli čeliť vlastným kauzám

Počas parlamentnej hodiny otázok a odpovedí sa vo štvrtok neovládli poslanci za PS, keď konfrontovali zástupcov vlády. Jedenástim ministrom vypísali…

05. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Zatknutie neobchádza ani celebrity. Toto sú ich fotografie po zadržaní

Zatknutie môže postihnúť kohokoľvek - dokonca aj tých najslávnejších ľudí - a práve tieto momenty, zachytené na policajných fotografiách, často…

05. 12. 2025 | 0 komentárov

NATO: Európa si poradí aj s menším počtom amerických vojakov

Nižší počet amerických vojakov v Európe nezaťaží obranu kontinentu, povedal vrchný veliteľ spojeneckých síl NATO v Európe generál Alexus Grynkewich,…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Do Siene slávy IIHF uvedú poltucet niekdajších hráčov. Cenu udelia aj bývalej slovenskej brankárke Tomčíkovej

Počas budúcoročných majstrovstiev sveta vo Švajčiarsku síce neuvedú do Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie žiadneho Slováka, súčasťou ceremoniálu však bude…

05. 12. 2025 | 0 komentárov

USA vyzývajú niekoľko európskych krajín, aby zablokovali poskytnutie „reparačného úveru“ Ukrajine z mrazených ruských aktív

USA vyzývajú niekoľko európskych krajín, aby zablokovali poskytnutie „reparačného úveru“ Ukrajine z mrazených ruských aktív, pretože sú potrebné na dosiahnutie…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Tri emočné fázy EÚ: Prisahala, že porazí Putina s pomocou Ukrajincov; Putin ju porazil, a teraz sa EÚ vyhovára na Trumpa

Berlín, 5. decembra 2025 - Európa sa ocitá raz v horúčave, raz v chlade. Voľným okom je vidieť, ako tí…

05. 12. 2025 | 0 komentárov

Propaganda v schránkach: PS začalo kampaň dva roky pred voľbami

Progresívne Slovensko spustilo predvolebnú kampaň dva roky pred voľbami, nohami. Do schránok posiela farebný pamflet plný emócií, strašenia a prepisovania…

05. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Tieto fotografie vo vás vyvolajú nekontrolovateľný hnev

Hnev je prirodzená a často nevyhnutná emócia - a práve hnev mnohí ľudia pocítia okamžite, keď uvidia obrázky zachytávajúce bezohľadnosť,…

05. 12. 2025 | 0 komentárov

Balázs Orbán: „Európa stratila svoju dušu a smeruje k autoritárskej centralizácii“

Politický riaditeľ maďarského premiéra, Balázs Orbán predniesol jednu z najvýraznejších a najotvorenejších kritík súčasného politického smerovania Európskej únie počas fóra…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Čínsky líder ostro odmietol Napoleonove pokusy o podporu Ukrajiny

Peking, 5. decembra 2025 - Denník Figaro si dovolil pomerne triezvy pohľad na rokovania hlavy štátu s Pekingom.   Podľa…

05. 12. 2025 | 0 komentárov

V Európe rastie pochopenie potreby významných územných ústupkov Ukrajiny na ukončenie vojny

V Európe rastie pochopenie potreby významných územných ústupkov Ukrajiny na ukončenie vojny, píše El Pais

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Putin je pripravený pokračovať v nepretržitých dodávkach palív do Indie

Vladimir Putin uviedol, že je pripravený pokračovať v „nepretržitých dodávkach“ palív do Indie. Krajina však čelí rastúcemu tlaku USA, aby…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vyhráva Čína v pretekoch inovácií?

Úspechy čínskeho inovatívneho vývoja jej umožňujú konkurovať Západu a zrejme ho aj prekonať v technologickom smere, s obavami pripúšťa FT. Jednoznačné vedúce…

05. 12. 2025 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Kadyrov oznámil, že budovu v meste Groznyj zasiahol ukrajinský dron. Pri útoku podľa neho vznikli škody, nevyžiadal si však civilné obete.

20:01

Rubio kritizoval EÚ za uloženie pokuty 120 miliónov eur pre spoločnosť X. „Pokuta vo výške 140 miliónov dolárov od Európskej komisie nie je len útokom na X, je to útok na všetky americké technologické platformy a amerických občanov zo strany zahraničných vlád,“ napísal Rubio na X.

19:56

Barel ľahkej ropy WTI s dodávkou v januári sa v piatok o 18.48 h SEČ predával po 60,28 USD. To bolo o 61 centov alebo 1,02 % viac ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania. Cena februárového kontraktu na ropnú zmes Brent vzrástla o 68 centov alebo 1,06 % na 63,94 USD za barel.

19:43

.

Ukrajinská strana prípad smrti Józsefa Sebestyéna uzavrela. Maďari budú zúriť

Ukrajinská strana sa vyjadrila ku smrti Józsefa Sebestyéna, Maďara, ktorý bol unesený ukrajinskými náborármi a ubitý na smrť, informuje denník Mandiner.…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Poľsko investuje 2,3 miliardy eur do švédskych ponoriek s cieľom modernizovať námorníctvo

Poľsko posilňuje svoju prítomnosť v Baltskom mori investíciami do moderných ponoriek. V exkluzívnom rozhovore pre Euronews generálporučík Jaroslaw Gromadzinski zdôraznil…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Írsko, Španielsko, Slovinsko a Holandsko budú bojkotovať Eurovíziu v roku 2026

Írsko, Španielsko, Slovinsko a Holandsko budú bojkotovať Eurovíziu v roku 2026 kvôli tomu, že Izrael dostal povolenie zúčastniť sa na…

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čína umiestnila vo vodách východnej Ázie veľké množstvo vojenských a pobrežných plavidiel

Čína umiestnila vo vodách východnej Ázie veľké množstvo vojenských a pobrežných plavidiel, informuje agentúra Reuters

05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Polícia vyšetruje incident v bratislavskej ubytovni, muž utrpel bodné zranenie

Polícia sa zaoberá vyšetrovaním nočného incidentu v ružinovskej ubytovni v Bratislave, pri ktorom mal 29-ročný muž bodnúť nožom 33-ročného muža…

05. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ján Droppa

Michal Durila

Dušan Hirjak

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov