blog čítanie správy

NAŽIVO

Niekoľko ministrov, bývalých diplomatov a predstaviteľov štátov vyzvali EÚ, aby konala proti nelegálnym izraelským osadám na okupovanom Západnom brehu Jordánu.

13:47

Polícia vyšetruje požiar v obci Huncovce, okres Kežmarok, ku ktorému došlo v pondelok (4. 5.) podvečer v areáli jednej z firiem. Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová informovala, že vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Kežmarku vedie v prípade trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. Oheň spôsobil vysoké škody.

13:19

OSN žiada Izrael o prepustenie aktivistov z lode smerujúcej do Gazy. OHCHR vyzýva Izrael, aby prestal využívať svojvoľné zadržiavanie.

13:09

Európska prokuratúra začala stíhanie vo veci agrodotácií v Chorvátsku. Vyšetrovanie sa týka činnosti niekoľkých Chorvátov, ktorých podozrievajú zo zneužitia úradnej moci a právomoci, prijímania a ponúkania úplatkov, subvenčného podvodu a falšovania

13:08

Magyara vo štvrtok prijme talianska premiérka Meloniová. Stretnutie, ktoré sa podľa plánu uskutoční o 10.00 h SELČ v sídle talianskej premiérky v paláci Chigi, potvrdila aj jej kancelária na svojej webovej stránke.

12:34

Z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky polícia obvinila 48-ročnú Prešovčanku. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.
Ako uviedla, žena v utorok (5. 5.) večer na Višňovej ulici v Prešove viedla osobné motorové vozidlo. Z dôvodu, že počas jazdy prekročila maximálnu povolenú rýchlosť v obci, vozidlo zastavila policajná hliadka a vodičku podrobila kontrole.
„Výsledok dychovej skúšky u 48-ročnej Prešovčanky presiahol dve promile. Žena skončila v cele policajného zaistenia,“ uviedla Ligdayová.

12:34

V Deň víťazstva nad fašizmom v piatok 8. mája bude mestský úrad v Trenčíne zatvorený vrátane klientskeho centra, matriky a podateľne. Informovala o tom trenčianska hovorkyňa Erika Ságová.
Kultúrno-informačné centrum Trenčín bude otvorené od 9.00 do 17.00 h, mestská veža bude návštevníkom k dispozícii od 10.00 do 18.00 h.

12:16

USA zatvoria konzulát v pakistanskom Pešávare z bezpečnostných dôvodov. Pakistanský a afganský Taliban, bývalí spojenci, sa obrátili proti sebe, keď afganské hnutie v roku 2021 znova prevzalo moc v Kábule.

12:16

Loď francúzskej spoločnosti bola v Hormuzskom prielive terčom útoku. Francúzska lodná spoločnosť ďalej spresnila, že od spustenia vojenskej operácie USA a Izraela proti Iránu uviazlo od konca februára v Perzskom zálive 14 jej lodí.

12:01

Izraelská armáda varovala pred útokmi obyvateľov dedín v Libanone. Väčšina obcí spomenutých vo varovaní sa nachádza severne od rieky Lítání, mimo oblasti obsadenej izraelskými vojakmi.

12:00

U dvoch pasažierov výletnej lode potvrdili hantavírus. Holandská výletná loď MV Hondius s približne 150 pasažiermi a členmi posádky vyplávala z južnej Argentíny a v súčasnosti kotví pri Kapverdských ostrovoch.

12:00

Hasiči v stredu v noci zasahovali pri požiari unimobunky v obci Rovinka (okres Senec). Informuje o tom Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) na sociálnej sieti.v
Pri požiari sa zranila jedna osoba, ktorú hasiči na mieste ošetrili. Predbežnou príčinou vzniku požiaru bola manipulácia s otvoreným ohňom.
Na mieste zasahovali hasiči zo Šamorína v spolupráci s dobrovoľným hasičským zborom Rovinka.

11:49

Pri gréckom ostrove Andros sa potopila nákladná loď. Na miesto záchrannej operácie boli podľa gréckych médií vyslané dve plavidlá pobrežnej stráže a ďalšie dve tam smerujú.

10:40

Vyšetrovateľ environmentálnej kriminality Národnej centrály osobitných druhov kriminality Prezídia Policajného zboru obvinil dve osoby z prečinu zanedbania starostlivosti o zviera. Vyše 20-ročná kobyla v dôsledku konania 34-ročného muža a 40-ročnej ženy uhynula, informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Lea Vilhanová.

10:37

Juhokórejský sudca, ktorý sprísnil trest bývalej prvej dáme, je mŕtvy. Miestne médiá informovali, že Sin zanechal list na rozlúčku, vyšetrovateľ však tieto tvrdenia poprel.

10:30

Rusko porušilo prímerie, na Ukrajinu vypustilo 108 dronov. Kyjev v reakcii na vyhlásenie prímeria zo strany Moskvy reagoval návrhom na zastavenie paľby od stredajšej polnoci (utorok 23.00 h SELČ) a vyzval ju, aby sa pridala.

10:09
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Hlavně, ať jsou slabí…

Největší bohatství tohoto blogu jsou jeho čtenáři a diskutéři. Dokonce i na tom fejsbůku máme pod každým článkem celkem kultivovanou debatu. K tomu dostávám denně stovky mailů, či mesengerových zpráv. Vždycky říkám, že právě díky vám čtenářům mám vhled, jak přemýšlí volič na alternativě. Vždycky, když napíšu, že „mám z něčeho pocit,“ tak to zpravidla vychází z vašich komentářů, postřehů, souhlasů, nesouhlasů… vlastně i nadávek

blog čítanie správy
Ilustračné foto / Foto: Pixabay
❚❚
.

Považuju za obrovskou chybu, pokud si nějaké médium nedrží diskusi. Ta okamžitá zpětná vazba je v podstatě nenahraditelná a je důležitější, než vlastní text. Vlastně se strašně divím, že naše politické strany už dávno nemají nějakou podobnou formu stranického tisku. Když jsou schopni dávat miliony do volebních kampaní, tak bych si myslel, že dát nějakou část z toho na kvalitní stranický blog alespoň na úrovni Vidlákových kydů, by jim ušetřil spoustu slepých cestiček a chyb, protože by se okamžitě dozvěděli, jak na tom doopravdy jsou.

Svým způsobem tohle pochopilo jen několik politických jednotlivců, kteří často a důsledně komunikují s veřejností. Ivan David má svojí Novou republiku, Jindra Rajchl dělá pravidelné pořady na svém fejsbůku, Andrej Babiš má svoje Čau lidi. Jinak je pusto a prázdno… kdyby třeba taková ODS vzala ty peníze, co dává za fejsbůkovou reklamu a místo toho angažovali nějakého dobrého psáče, co by jim každý den vycajchnoval stranický článek, tak by udělali líp a ještě by ušetřili.

Musím říci, čím více můj blog roste, čím více má čtenářů, tím více se spoléhám na vaší zpětnou vazbu. Samozřejmě to nefunguje jako sociologický průzkum. Musím to číst (a to mi zabírá asi třikrát víc času, než vlastní psaní článku), musím své diskutéry pokud možno znát, musím si zafixovat opakující se jména, musím se naučit, kdo má dobré postřehy. To samé platí o mailech a jiných způsobech komunikace. Ale ve výsledku bych řekl, že mám stále přesnější představu, jak to vlastně mezi veřejností na alternativě chodí. Nikdy to nebude matematicky exaktní, protože jak pracovat s náladami a emocemi, že?

.

Ne, nenahradí to volební průzkumy, protože mě nečte v této republice každý a hodně lidí mě vysloveně nesnáší, ale myslím si, že mám poměrně slušnou představu o zhruba třiceti procentech voličských hlasů. Stačí mi dávat články s různými (i protichůdnými) názory, stačí mi, abych se na problém podíval z různých stran a pak si vyhodnotil, jak na to čtenáři reagovali… a hned vím.

Včera jsem dával článek o tom, že nám pro prezidentskou volbu zbyl Bašta, jako poslední z kandidátů, který má blízko k alternativě. Dával jsem i několik článků na téma Vitásková nebo Babiš. Ale včera to bylo obzvláště zajímavé, protože se na mém fejsbůku ozval i vrchní revolucionář Ladislav Vrabel a zkritizoval mě, že adoruju Baštu… Že Nerudová a Pavel jsou o tolik horší zlo, že je lepší volit Babiše. Takovou sílu má Veľký Bocian a takový odpor vzbuzují Čapuše Nerudová a agent Pávek.

Hlasů, že Bašta nemá šanci, že je to zbytečné, že sice je tak nějak náš, ale je starý, neumí mluvit, neumí se vyjadřovat, atd, atd bylo prostě tolik, že by se musel stát skoro zázrak, aby postoupil do druhého kola.

Jízlivě musím říci, že jsem si včera na mém fejsbůku připadal jako ve cvokhauzu. Máme devět kandidátů, z toho čtyři kopou za Pětikolku a pokračování války. Středula už prohrál, Rohanovou nikdo nezná, Zima nemá šanci, protože je dost samolibý rektor univerzity, zůstává Babiš a Bašta. Když jsem dříve psal, že je třeba volit menší zlo v podobě Babiše, tak jsem dostal sodu, protože nelze zapomenout na lockdowny a očkování dětiček.. Když jsem včera psal, že Bašta je nám nejbližší kandidát, tak jsem dostal sodu, protože Okamůra.

Ne, obojí nepíší ti stejní lidé. Ale jsou skoro půl na půl. A pak mi to došlo..

.

Když mohu sledovat na svém profilu nálady veřejnosti já, dokáží to i velká média. Mají mnohem přesnější přehled o tom, kdo je sleduje, jak je sleduje, co si myslí, jak se mění jeho myšlení podle mediálního vlivu. Mají na to celé agentury a určitě sledují i cvrkot mezi svými fanoušky.

Hele, oni to vlastně dělají úplně jednoduše. Oni všechny znectí jen tak napůl. Proto nikdo nepokračoval v kauze Babiše Juniora na Krymu. Proto se dál neřešily jeho nemovitosti ve Francii. Proto je to Čapí hnízdo tak napůl. Oni nepotřebují, aby se celý národ zavile naštval na Babiše. Kdyby se na něj naštvali všichni, tak by to všichni mohli jít hodit Baštovi. A to přece nechtějí. Oni nechtějí mít silného kandidáta. Oni potřebují mít spoustu slabých.

Obráceně to platí taky. Oni Baštu sice budou pěkně grilovat, ale zase ne tak moc. Protože kdyby se všichni na Baštu naštvali, mohli by to jít hodit Babišovi.

A tak to rozdělí podle lidských nátur. Jedněm znechutí Baštu, jiným znechutí Babiše, ale ne moc. Jen tak akorát, aby se jejich elektorát rozdělil. Aby se lidi nesjednotili na jednom jméně. Kdyby z Bociana udělali absolutní zlo a přesvědčili o tom voliče, tak by z toho těžil Bašta. Kdyby dokonale nasadili psí hlavu Baštovi, tak se jeho hlasy přelijí k Babišovi.

Co je výsledek? Naprosto surealistická debata pod mými články o prezidentských kandidátech. Je úplně jedno, jaké napíšu jméno a jaké argumenty v jeho prospěch použiju. Skupina přitakávajících a odporujících bude vždycky víceméně stejně veliká. Je to tak přesné, že se mi nechce věřit, že by to byla náhoda. Mám tendenci se přiklonit k názoru, že tohle je ve skutečnosti ten celý záměr. Rozděl a panuj. Vyrob spoustu nevolitelných kandidátů a pak u jednoho trochu povol. To postačí. Jim vůbec nevadí, že mají něco i na Pávka a že se to ví. Nebo na Nerudovou. Oni se jen starají o to, aby na tom byli všichni stejně špatně. Pak stačí pár oslavných reportáží a ejhle – máme vítěze.

.

Minimálně u mě v diskusi tohle funguje naprosto spolehlivě. Mám strašnou chuť vyzkoušet, co by se stalo, kdybych se na nějakou kandidátku přihlásil já sám. Zřejmě by se také ukázalo, že procento příznivců a odpůrců této myšlenky by bylo úplně stejné, jako kdybych napsal: „Zuzana Majerová na Hrad!“ (Vsadím se, že se na fejsbůku najde alespoň jeden komentář, že jsem se konečně odkopal a potvrdil, že protěžuju Trikoloru). Zřejmě by mi nijak nepomohlo, že jsem majitel Kydů a lidi sem chodí, protože mě mají celkem rádi.

Hele… ono je víceméně jedno, jestli jde o debatu na Litterate, kde se o ní stará Zakladatel, nebo na Kydech, kde je zcela nemoderovaná a nebo na fejsbůku na mém profilu, nebo u mého šafáře. Kdybych měl víc odběratelů na Telegramu, vypadalo by to nejspíš stejně.

Ne, nemám žádná tvrdá data. Mám zase jen pocit. Pocit, který vznikl pročtením tisíců komentářů v poslední době. Začínám si myslet, že se zopakuje loňský rok, kdy nám volby vyhrála pětikolka, protože se nejlépe etablovali v tehdejší situaci, která fungovala přesně takhle – podle hesla „čím hůř, tím líp.“ A když se tak dívám kolem sebe, máme ke stejné situaci našlápnuto i letos a je přímo připravená pro naše duo Nerudová – Pavel.

Velkým médiím se zase podařila jejich klasika – všichni jsou nevolitelní. A ti, kteří by třeba volitelní byli, ti se ani nezúčastní. Zůstal pro nás nevolitelný Středula, nevolitelný Bašta, nevolitelný Babiš… jen ta Čaputová a Pinochett, ti jsou mezi svými volitelní až na půdu.

Takže začínám mít pocit, že to dopadne jako vždycky. Tak dlouho se tu budeme dohadovat, co Babiš v minulosti všechno provedl a jak je jen druhá strana pětikolky, jak nás stejně prodá do Brusele a USA… a Bašta je starý, nepoužitelný, volit ho může jen blázen… a výsledek se brzy dostaví. K tomu se já osobně dozvím, jak jsem se zaprodal jednomu i druhému, možná i oběma dohromady, hromada sil se vyplýtvá na mojí dehonestaci, udělají to ti, kteří to myslí dobře, ale dopadne to jako vždycky… a do druhého kola hladce projdou Nerudová s Pavlem, protože voliči, kteří je sice nechtějí, ale také nechtějí Babiše a Baštu, ti zůstanou doma a nepřemůžou se, protože sice České televizi nevěří nic, ale když tamní redaktoři mluví o Čapím hnízdě a fašistech v SPD, tak je to jako slovo Boží.

V této chvíli bych skoro řekl, že dostaneme další poučení o tom, jak zacházet s menším zlem. Babiš nepostoupí o nějaké mizerné procentíčko, které by mu dodala buď větší volební účast, nebo voliči Bašty. A až proběhne druhé kolo, tak porovnáním účasti mezi prvním a druhým kolem zjistíme, že se o tento volební výsledek postarali ti, kteří Babiše nesnášeli tak, že ho nešli volit, ale to je nedonutilo, aby začali milovat Baštu a hodili to jemu. A nová prezidentka Čapuše nám samozřejmě ukáže, že i v tomto případě by Babiš byl mnohem menší zlo.

Ano, budou tací, kteří se budou utěšovat, že Babiš by stejně nebyl lepší prezident, stejně jako se teď ve studených bytech utěšují, že Babiš by jako premiér dělal totéž, co Fiala…

Velká média to mají vlastně docela jednoduché. Stačí pořádně používat hnojomety, ale zároveň sledovat, aby se to nepřehnalo. je třeba nikoho nevyřadit z nabídky. Nejhorší jsou ti politici, kteří rezignují a opustí politiku. Tím se zužuje výběr a nedej bože by mohl vyhrát někdo, kdo není schválený v České televizi. A tak je třeba podporovat neochotu pochopit, že pro cestu vpřed je někdy nejlepší udělat pár kroků dozadu a překážku obejít, než do ní pořád vrážet hlavou.

Dnes, čtyřicet pět dní před volbami bych tipoval, že žádné rozhodování mezi menším či větším zlem vůbec nebude. Do druhého kola půjde Nerudová s Pavlem.

A já pak budu mít pár dní rekordní čtenost, jak se budou všichni vyrovnávat s tím šokem a hledat útěchu na Kydech.

.

Ale volby ještě nejsou. Ještě je čas, si to v hlavě utřídit. Vážně varuji! Ať tady napíšu jakékoliv jméno, počet příznivců a odpůrců tohoto jména je víceméně stejný. Česká televize může být spokojená. Líp si to připravit nemohli.

Daniel Vidlák

Článok pôvodne vyšiel na portáli Vidlakovykydy.

 

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Trnava oslávi Deň Európy formátom pre mladých, na Námestí SNP bude Europe Village , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Rezort školstva uzavrel memorandum s Google, ktorý pomôže využívať AI v školách

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR podpísalo memorandum o spolupráci so spoločnosťou Google, ktorá pomôže posunúť využívanie umelej inteligencie…

06. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pakistanský premiér dúfa, že súčasné momentum prinesie mier medzi USA a Iránom

Pakistanský premiér Šahbáz Šaríf, ktorý vystupuje ako jeden z hlavných sprostredkovateľov v mierovom úsilí o ukončenie vojny medzi Iránom a…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Napätie na trhu s leteckým palivom v Európe poľavilo, ceny leteniek však môžu v lete rásť

Európsky fyzický trh s ropou sa napriek pokračujúcej dvojnásobnej blokáde Hormuzského prielivu relatívne upokojil. Podľa analytika J&T Stanislava Pánisa by…

06. 05. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Polícia vyšetruje aprílovú nehodu pri Ivanke pri Dunaji smerom na Svätý Jur

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala 27. apríla popoludní od obce Ivanka pri Dunaji smerom na Svätý Jur (okres…

06. 05. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Oteplenie a zrážky majú priniesť výraznejší nástup peľovej sezóny tráv

Výkyvy počasia v uplynulom týždni výrazne ovplyvnili peľovú situáciu na Slovensku. Aj napriek otepleniu a značnému rozšíreniu druhového spektra kvitnúcich…

06. 05. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Ján Droppa

Marián Tkáč

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.

Hrozí Putinovi „Šojguovo sprisahanie“?

Včera hneď dve západné médiá – Financial Times a CNN – napísali, že Putin výrazne sprísnil bezpečnostné opatrenia, menej sa…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Napätie medzi Meloniovou a Trumpom je na vrchole, vydrží spojenectvo medzi USA a Talianskom?

Napätie medzi Meloniovou a Trumpom zrejme neohrozuje privilegované vzťahy medzi Rímom a Washingtonom, ktoré sú podoprené americkými základňami v Taliansku…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pročko, Galko a Matovič majú problém. Poslankyne podávajú podnety na výbor za ich výroky

Poslankyne Národnej rady SR za Smer-SD Zuzana Matejičková a Zuzana Plevíková podajú podnet na Mandátový a imunitný výbor NR SR…

06. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nad Leyenovou sa zmráka

Šíria sa špekulácie, že na čele Európy je potrebná nová tvár. A to v čase vojny aj po nej. Píše…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dotknutá obec: Slovenská republika. Vláda potichu kreslí mapu pre veterné parky

Strategický dokument o akceleračných zónach pre veternú energiu sa objavil na Enviroportáli bez veľkej mediálnej pozornosti. Pripomienkovať ho môže verejnosť,…

06. 05. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Európa v ropnej nerozvážnosti (Následky nebezpečnej závislosti)

Daniele Ganser, expert na ropný špičkový výskum a výskumník mieru, predstavuje prvú knihu Európa v ropnej nerozvážnosti. Dôsledky nebezpečnej závislosti…

06. 05. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kauza Šimečkvej a posledné odhalenia. Pôžička od Michala Šimečku môže byť problém

Kauza týkajúca sa Projekta Fórum graduje. Každé ďalšie odhalenie pôsobí šokujúco. Kauza sa točí hlavne okolo podozrení z vážnych finančných…

06. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vláda schválila nový Občiansky zákonník. Čo sa mení?

Vláda schválila nový Občiansky zákonník. Urobila tak na stredajšom rokovaní. Občiansky zákonník má byť centrálnym všeobecným kódexom súkromného práva so…

06. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Ribár pre HS: Čurillovci nespadli z neba v rokoch 2019–2020

Casey, Apač, Kajúcnik… Pomenovania niektorých káuz, ktoré mediálny aj verejný priestor u nás zapĺňajú už dlhé roky. Vo viacerých z…

06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov

Prípad, ktorý otriasol Švédskom. Mladíci mali znásilniť 15-ročné zdravotne postihnuté dievča

Napriek tomu, že dievča bolo zdravotne postihnuté, dvaja tínedžeri ju skupinovo znásilnili v štyroch rôznych kúpeľniach a útoky natáčali, pričom…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Novela o rodine, zmeny pri zbrojných preukazoch a voľba šéfa SIS, novinky ktoré prešli či neprešli v NR SR

Na odstránenie problémov vo veciach určovania a zapierania otcovstva sa zameriava návrh novely zákona o rodine, ktorý predložila koaličná poslankyňa…

06. 05. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Trump pozastavuje „Projekt Sloboda“

Americký prezident Donald Trump v podstate ustúpil od myšlienky presunu tankerov cez Hormuzský prieliv

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Kam Arménsko privedie odklon od Ruska a zbližovanie s EÚ?

Arménsko tento týždeň urobilo rozhodujúci krok smerom k Európskej únii, keď usporiadalo dva po sebe nasledujúce samity, ktoré priniesli nové…

06. 05. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Ďalších 20 miliárd stratených v prievane? Technologické plány Únie sa javia ako hazard

O zaostávaní Európskej únie v oblasti najmodernejších technológií dnes už niet pochýb. Vyriešiť to má poriadna finančná injekcia – avšak…

06. 05. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusko takisto obvinilo Ukrajinu z porušenia prímeria

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nekalá hra progresívnej poslankyne pokračuje

Slovenskí europoslanci majú medzi sebou kukučkino vajce. Už sa stihlo vyliahnuť

06. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.


Rubio na vzostupe? Súboj s Vanceom o rok 2028 sa vyostruje

Bol to dokonalý „split-screen moment“ v súboji o nástupcu Donalda Trumpa – aspoň ak sa voláte Marco Rubio, a nie…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

SaS spustila petíciu za lacnejšie tankovanie, vládu vyzýva na zníženie spotrebnej dane z palív

Opozičná SaS vyzýva vládu, aby znížila spotrebnú daň z pohonných hmôt. Predstavitelia strany na brífingu pred Úradom vlády SR uviedli,…

06. 05. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump opäť rozpútal spor s pápežom

V rozhovore pre americké médiá Trump vyhlásil, že slová pápeža Leva XIV. pomáhajú Iránu a robia svet „menej bezpečným“, pričom…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev prestáva s príbehmi, že Rusko má rakety "na tri dni". Ukrajinská rozviedka zverejnila ruské zásoby

Rusko, 6. máj 2026 - Za posledných 24 hodín ruská protivzdušná obrana odrazila jeden z najrozsiahlejších útokov za posledné mesiace:…

06. 05. 2026 | 0 komentárov

Drony podozrivé z narušenia fínskeho vzdušného priestoru boli pravdepodobne ukrajinské

Dva drony, ktoré cez víkend pravdepodobne narušili fínsky vzdušný priestor, zrejme pochádzali z Ukrajiny, uviedla v utorok fínska pohraničná stráž.…

05. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Táto matematická hádanka vás potrápi! Dokážete ju vyriešiť?

Matematická hádanka patrí medzi najobľúbenejšie spôsoby, ako si otestovať logické myslenie a schopnosť rýchlo analyzovať vzory. Táto matematická hádanka s…

06. 05. 2026 | 0 komentárov

Rusko zvyšuje vývoz ropy: hodnota dodávok dosiahla najvyššiu úroveň od začiatku vojny na Ukrajine

Rusko zvyšuje vývoz ropy: hodnota dodávok dosiahla najvyššiu úroveň od začiatku vojny na Ukrajine, informuje agentúra Bloomberg

05. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Analytik vysvetľuje súčasnú "stratégiu" aj vojnovú hystériu Európanov: "Môžu prežiť len na troskách Ruska"

Rusko, 6. máj 2026 - Súčasná historická éra je dobou „krátkodobého plánovania“ a „dlhodobých dôsledkov“. V podmienkach, keď sa rozpadá…

06. 05. 2026 | 0 komentárov

Mainstream citoval Púchovského. Brat za brata reaguje: Hoax roka od hoaxera. Čakáme ospravedlnenie

Príslušníci protizločineckej jednotky Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru v utorok informovali, že od skorých ranných hodín na…

05. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Umelá inteligencia: Dvakrát si premyslite, než sa s ňou porozprávate o týchto 5 veciach

Umelá inteligencia sa stala bežnou súčasťou každodenného života a čoraz viac ľudí ju využíva na otázky, rady aj riešenie problémov.…

06. 05. 2026 | 0 komentárov

Politici Smeru sa pustili do Zastavme korupciu. Zverejnili zaujímavé video. Reakcia na seba nenechala dlho čakať

Strana Smer SSD na dnes zvolala tlačovú konferenciu, na ktorej sa venovali nadácii Zastavme korupciu

05. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Calzona je spokojný s tým, čo dosiahol na Slovensku. Národnému tímu vraj dal identitu

Bývalý tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona sa zúčastnil jednej z epizód podcastu Sky Calcio Unplugged. Rozprával tam o viacerých…

06. 05. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Niekoľko ministrov, bývalých diplomatov a predstaviteľov štátov vyzvali EÚ, aby konala proti nelegálnym izraelským osadám na okupovanom Západnom brehu Jordánu.

13:47

.

Kancelár Friedrich Merz čelí po roku vlády kríze, koalícia sa otriasa a podpora klesá

Nemecký kancelár Friedrich Merz čelí po roku vo funkcii vážnym problémom, keď jeho vládu oslabujú vnútorné konflikty, stagnujúca ekonomika a…

05. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dojímavé zábery veľkej bojovníčky. Vonnová kráčala sama, no potrebovala menšiu pomoc

Americká lyžiarka Lindsey Vonnová sa zúčastnila prestížneho podujatia Met Gala v róbe inšpirovanej mramorom od Thoma Browna, ktorá obsahuje viac…

06. 05. 2026 | 0 komentárov

Vojna s Iránom je len taká malá potýčka, Teherán nemá žiadnu šancu

Americký prezident Donald Trump sa v utorok pokúsil zľahčiť konflikt s Iránom, keď ho označil za „malú potýčku“. Vyjadrenie zaznelo…

05. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Iným vidia v oku triesku, vo svojom nevidia brvno

Pamätáte si ten krik? To rozhorčenie, keď sa začalo hovoriť o tom, že by „politické neziskovky“ mali fungovať transparentnejšie? Že…

05. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Blíži sa pravdepodobne najťažšia energetická kríza všetkých čias

Európsky komisár pre energetiku Dan Jörgensen vyhlásil, že sa blíži „pravdepodobne najťažšia energetická kríza všetkých čias“, informuje Bild

05. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ján Droppa

Marián Tkáč

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov