NAŽIVO

V Nemecku ceny priemyselných výrobcov klesli viac ako sa očakávalo. Dôvodom má byť zlacnenie energií takmer o o 11,8 %.

11:59

Prezidentka Európskej centrálnej banky (ECB) Christine Lagardová svoje celé funkčné obdobie plánuje dokončiť. To potrvá do októbra 2027.

11:56

Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky usporiadalo tri konferencie, na ktorých sa diskutovalo o posilnení kybernetickej odolnosti. 

V Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach diskutovali o kybernetickej bezpečnosti a zavádzaní európskej smernice NIS2.

11:51

Generálny riaditeľ SSC Norbert Polievka po rokovaní s predstaviteľmi martinskej samosprávy oznámil, že verejné obstarávanie na výstavbu východného okruhu v meste Martin plánuje Slovenská správa ciest (SSC) vyhlásiť ešte v tomto roku.

Obchvat bude dôležitý aj z dôvodu dokončenia novej nemocnice.

11:46

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán vyhlásil, že za obmedzením a blokáciou ropovodu Družba sú tí, ktorí „vyhodili do vzduchu“ plynovod Nord Stream. Poznamenal, že Brusel má stáť za krajinami Európskej únie, Maďarskom a Slovenskom.

11:09

V Krakove sa v piatok zišla skupina E5, aby ministri obrany krajín tejto skupiny rokovali o potvrdení jednoty Európy a spoločnej zodpovednosti za bezpečnosť v euroatlantickom priestore

Skupina E5 predstavuje zoskupenie piatich najväčších európskych vojenských mocností.

11:01

Obec Tekovské Nemce sa chystá na výstavbu nájomných bytov. Ako sa uvádza vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, predpokladaná finančná výška projektu je 1.498.930 eur.

Výzva na predkladanie ponúk záujemcov o zhotovenie stavby je už zverejnená.

10:29

Vo veku 53 rokov zomrel známy americký herec Eric Dane. Pred necelým rokom oznámil svoje vážne zdravotné ochorenie. Diagnostikovali mu amyotrofickú laterálnu sklerózu.

Dane hviezdil v seriáli Klinika Grece a vo filmoch X-Men: Posledný vzdor, Marley a ja, Valentín, Varieté a Bad Boys: Na život a na smrť.

10:16

V stredu na približne päť mesiacov až do ďalších volieb vymenovali v Peru za dočasného lídra 83-ročného Josého Maríu Balcázara. Ľudskoprávne organizácie však kritizovali jeho vymenovanie, nakoľko sú odporcami jeho kontroverzných vyjadrení o dievčatách a sexe maloletých.

Kritika spočíva v Balcázarových vyjadreniach z roku 2023, keď počas debaty o ukončení sobášov mladistvých v kongrese vyhlásil, že „skoré sexuálne vzťahy pomáhajú ženskej psychickej budúcnosti“.

09:34

Napriek 24-hodinového štrajku zamestnancov v Argentíne, ktorý sa konal pred budovou parlamentu, poslanecká snemovňa schválila pracovnú reformu.

Spornú reformu presadil prezident Javier Milei, aby tak uľahčil prijímanie a prepúšťanie pracovníkov, hoci už v tejto dobe je v Argentíne náročné zaistiť si stabilné zamestnanie.

 

09:26

Podľa najnovších dostupných informácií Chorvátsko odmietlo povoliť prepravu ruskej ropy do Maďarska a Slovenska prostredníctvom ropovodu chorvátskej spoločnosti JANAF.

Chorvátsky minister hospodárstva Ante Šušnjar je ochotný obom krajinám pomôcť, avšak iba s ropou z neruských zdrojov.

09:22

Ministerku kultúry autonómnej republiky Baškortostan Aminu Šafikovovú vyšetrejú pre podozrenie z korupcie. Moskovský súd ju vzal vo štvrtok do väzby. Podľa dostupných informácií bola obvinená z prijímania veľkých úplatkov a sprenevery.

08:59

Na jeseň plánuje kanadská provincia Alberta referendum. Otázkou referenda bude, či by vláda mala obmedziť na svojom území počet nových študentov, dočasných pracovníkov zo zahraničia i žiadateľov o azyl.

08:39

V piatok začne v Stuttgarte dvojdňový zjazd vládnucej Kresťanskodemokratickej únie. Kresťanskodemokratická únia má vyše 350.000 členov a predstavuje najväčšiu politickú silu v Nemecku. Friedrich Merz je jediným kandidátom na post predsedu. Na čele strany je od januára 2022.

08:32

Európska komisia má v pláne rozšíriť administratívu a prijať približne 2500 nových zamestnancov. Nakoľko členské štáty vyzýva na rozpočtovú disciplínu, tak deväť štátov Európskej únie (Rakúsko, Česko, Dánsko, Nemecko, Estónsko, Lotyšsko, Švédsko, Fínsko a Holandsko) tento ich plán kritizuje.

08:17

V dokumente s názvom „Mesačný prehľad boja proti arabskému nepriateľovi vo Svätej zemi“ radikálni izraelskí osadníci z hnutia Hilltop Youth zverejnili všetky útoky, ktoré minulý mesiac spáchali na Západnom brehu Jordánu.

08:12

K dnešnému dňu cena ropy opäť stúpla. Vyústilo to z obáv možného vypuknutia konfliktu medzi USA a Iránom.

08:09
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Fico o prezidentovi-poštárovi a politickom analfabetovi, deťoch a demonštráciách i živote v dvoch rozdielnych svetoch

V porovnaní s minulými rokmi zažíva Slovensko z ekonomického, sociálneho, aj finančného hľadiska vôbec najúspešnejší rok vo svojej histórii. Podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica napriek tomu časť spoločnosti tieto výsledky nevníma a koncentruje sa skôr na negatíva

❚❚
.

To, čo dokázali médiá a sociálne siete urobiť s verejnosťou a verejnou mienkou, ma mrzí. Žijeme v dvoch rozdielnych svetoch, na jednej strane výborné výsledky, na druhej strane stále nejaká nedobrá nálada,“ povedal v diskusii na TABLET.TV na margo politického vývoja v roku 2018.

„Mrzí ma, že podstatne viac priestoru dostáva nenávisť a rôzne nezmyselné nápady a málo sami sebe hovoríme, že sme niečo dokázali,“ poznamenal Fico.

Slovenská republika má podľa neho na budúci rok prvýkrát vo svojej histórii naplánovaný vyrovnaný rozpočet, štátny dlh klesá a napriek tomu podľa neho ostáva priestor na sociálne opatrenia.

.

„Chceme sa pozrieť na mladé rodiny. Buď poďme natiahnuť materskú z existujúcich 34 týždňov na celý rok, alebo poďme razantne zvýšiť rodičovský príspevok,“ zopakoval plány zo slávnostného snemu strany.

Smer-SD chce podľa neho zdvojnásobiť vianočný dôchodok pre dôchodcov, výrazne znížiť DPH na špecifické tovary pre mladé rodiny, zaviesť 100-eurový príspevok na školské pomôcky pre prvákov pri nástupe do školy.

„Plus, čakám na koaličných partnerov, ktorí pravdepodobne tiež prídu so svojimi návrhmi, ktoré sa týkajú ich programov. Budeme ich rešpektovať, lebo sa domnievam, že by dobré vzťahy v koalícii mali pokračovať aj v roku 2019,“ povedal Fico.

 

Rozpočet a Kažimír

.

Na námietku opozície, podľa ktorej je vyrovnaný rozpočet zatiaľ iba prognózou, ktorá sa nemusí naplniť, Fico reagoval, že v posledných rokoch bola realita napokon vždy pozitívnejšia ako prognóza.

„Ako poznám Petra Kažimíra, ktorému chcem aj touto cestou poďakovať za vykonanú prácu, lebo smeruje do Národnej banky Slovenska, jeho rozpočet býva veľmi konzervatívny. Ak porovnáme predchádzajúce roky, vždy sme dopadli lepšie, ako bolo naplánované. Ak je schválený vyrovnaný rozpočet, som presvedčený o tom, že bude prebytkový,“ vyhlásil predseda Smeru-SD.

Na otázku, kto Kažimíra nahradí, Fico odpovedal, že má na stole tri mená, z ktorých bude vyberať predsedníctvo strany. S medializovanými menami sa reálni kandidáti kryjú iba čiastočne.

„Všetci traja spĺňajú kritériá, aj medzinárodné, aj domáce, na to, aby boli ministrami financií. Médiá sa niekedy triafajú, niekedy nie. Smer má kolektívny orgán, ktorým je predsedníctvo, a to musí schváliť nomináciu. Potom to predseda vlády predloží prezidentovi, ktorý musí takúto nomináciu prijať. V tomto prípade je prezident len poštárom,“ povedal Fico.

 

.

“Malé deti a demonštrácie”

Hoci bol rok 2018 ekonomicky najúspešnejší v modernej slovenskej histórii, politicky bol podľa neho ťažký a špeciálne pre Smer-SD.

„Na jar boli ľudia hrubo oklamaní. Vymyslela sa talianska stopa a robilo sa priame prepojenie medzi vraždou novinára a vládou. Dávalo sa to do takej skratky, ako keby vláda nechala zavraždiť novinára a jeho priateľku. O tom boli aj tie demonštrácie. Keby som ja mal dvadsať rokov a niekto mi od rána do večera púšťa do žily informáciu, že vláda je zodpovedná za vraždu novinára, tiež asi pôjdem na námestie,“ vyhlásil predseda Smeru-SD.

Zopakoval tiež svoje stanovisko, podľa ktorého sú v pozadí hnutia Za slušné Slovensko ľudia z mimovládnych organizácií.

„Snáď mi niekto nepovie, že malé deti sú schopné zorganizovať takéto demonštrácie, zafinancovať a ich a urobiť tomu taký P.R., aký bol urobený. Ľudia boli oklamaní,“ tvrdí Fico.

Tejto téme chce venovať viac času aj v roku 2019. „Veľa hovoríme v Smere o tom, ako sa postaviť k tomu, ako bola zneužitá vražda novinára a jeho priateľky na politické účely. Aké ponaučenie si z toho zobrať. Ako je schopný sa proti nám zorganizovať tretí sektor financovaný zo zahraničia, ako to všetko vedeli spolu s hercami dať dohromady, ako sa to všetko kulo a viete, že v tom zohral úlohu aj prezident Kiska. Chceme, aby sa podobná situácia neopakovala,“ vyhlásil Robert Fico.

„Chceme verejnosti ukázať, že Smer je dravší a dokáže sa brániť. Mysleli sme si, že to nie je až také dôležité, ale je. Aby sa nálada v spoločnosti postupne zlepšovala,“ dodal.

 

Prezident Kiska je politický analfabet

Práve prezident Andrej Kiska prirovnal rok 2018 k roku 1998 v tom zmysle, že tento rok padla vláda Roberta Fica a pred dvadsiatimi rokmi koalícia Vladimíra Mečiara.

.

„Prezident Kiska je politický analfabet a človek, ktorý nemá žiadny názor. Povie, čo mu povedia jeho poradcovia. V roku 1998 boli parlamentné voľby, ja som vtedy kandidoval za Stranu demokratickej ľavice a porazili sme v parlamentných voľbách vtedajšiu vládnu koalíciu, ktorá bola vedená pánom Mečiarom,“ reagoval Fico.

Tentoraz prišlo k výmene vlády, ale nie vládnej koalície.

„Pán Kiska si asi nevšimol, že pán Mečiar v roku 1998 padol, ale v roku 2018 je Smer-SD stále najsilnejšou politickou stranou. A na čele tejto strany stále stojí Robert Fico, ktorý nikam neodchádza,“ povedal predseda Smeru-SD.

„Ja som ani pozemok neukradol, ani som neurobil daňové podvody, ani nemám kontakty na mafiu, ako niektorí opoziční predstavitelia. Mňa nič nediskvalifikuje. Vediem túto stranu a budem ju viesť až do roku 2020. A pokiaľ táto strana vyhrá voľby, respektíve urobí výsledok, ktorý ju bude oprávňovať na vstup do vlády, tak budem stáť na čele tejto strany a rokovať o vstupe do vlády,“ dodal Fico.

 

.

Hrozili predčasné voľby, tlačil na ne najmä Bugár

Pripomenul, že z postu premiéra odišiel dobrovoľne, preto, aby zabránil scenáru predčasných volieb.

„Hrozili predčasné parlamentné voľby. Tlačil na ne najmä Béla Bugár. Ja som tomu chcel za každú cenu zabrániť, lebo by nastal chaos. Motal sa v tom prezident Kiska, ktorý chcel zostavovať úradnícku vládu. Vôbec som si nevedel predstaviť, ako by vládu zostavovali strany, ktoré sú dnes v parlamente v opozícii. Preto som sám prijal osobné rozhodnutie, že dám prednosť vládnej koalícii, ako svojim osobným ambíciám. Keby som toto rozhodnutie neurobil, asi ideme do predčasných parlamentných volieb,“ povedal.

Na otázku, či vie v tomto volebnom období alternatívu predčasných volieb vylúčiť, Fico odpovedal, že koaličným stranám „pristane“, ak dokážu doviesť štát až k riadnemu koncu volebného obdobia.

„Stále čítam v novinách o predčasných voľbách. A pýtam sa, prečo? Mali ste možnosť vidieť veľmi dôležité hlasovania v parlamente o zákonoch vrátených prezidentom. Na ich schválenie je potrebných minimálne 76 hlasov. Všetky tieto zákony boli opätovne schválené,“ povedal s tým, že politická stabilita by spolu so sociálnymi opatreniami a zdravým ekonomickým vývojom mala byť na budúci rok prioritou celej vládnej koalície.

.

 

Fico, Lajčák a Pellegrini

Slovensko však funguje v atypickom modeli, kedy má najsilnejšia vládna strana iného človeka na poste predsedu strany a iného vo funkcii premiéra. „Petra Pellegriniho poznám dlhé roky, to rozhodnutie, kto bude predsedom vlády, bolo veľmi rýchle, Peter sa toho chopil veľmi dobre a ten tandem ide. Je to nový spôsob riadenia, ale je funkčný, po ôsmich mesiacoch sa nenašlo nič, čo by naznačovalo trenice medzi vládou a centrálou strany,“ tvrdí Fico.

K názorovému rozkolu medzi vládnym kabinetom a jedným jeho členom však došlo v prípade postoja ku Globálnemu paktu OSN o migrácii, ktorý obhajoval bývalý predseda Valného zhromaždenia OSN, minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nom. Smer-SD). Dokument odmietla uznesením najprv Národná rada SR a následne aj vláda.

Lajčák reagoval demisiou a až po apeloch viacerých domácich aj zahraničných politických aktérov ju napokon stiahol.

„Celkom nerozumiem, prečo pristúpil ku kroku, ktorý sa nazýva demisia. Sám sebe spôsobil ústavnoprávny hlavolam. Nebudem to komentovať, ale nemyslím si, že je možné podľa ústavy stiahnuť demisiu. Ale dobre, ak to prezident akceptoval, je to problém prezidenta,“ vyhlásil Robert Fico.

Minister Lajčák mal podľa neho plné právo povedať, že má v tejto otázke iný názor, ako vláda a parlament. Ale namiesto podania demisie mal akceptovať vôľu parlamentu vyjadrenú ústavnou väčšinou.

.

„Znovu chcem pripomenúť: marrákešská dohoda je nebezpečná. Prečo za ňu neboli krajiny, ktoré sú najviac dotknuté migráciou? Ja som rád, že nikto do Marrákeša nešiel, vláda poslala list o tom, z akých dôvodov dokument nemôžeme akceptovať,“ dodal predseda Smeru-SD.

 

Zvoľme si prezidenta, ktorý má vlastný názor a nepočúva len poradcov

Na margo prezidentského kandidáta strany Fico vyhlásil, že na zverejnenie jeho mena majú ešte približne jeden a pol mesiaca času.

„Zvoľme si prezidenta, ktorý má vlastný názor a nepočúva len poradcov. Prezidenta, ktorý vie povedať päť súvislých viet bez papiera a ktorého prijímajú v zahraničí. Pán prezident Kiska nebol nikdy prijatý v USA, vo Veľkej Británii, Číne či Moskve. Zvoľme si prezidenta, ktorý bude skôr spájať, ako rozdeľovať,“ apeloval Robert Fico.

Za predpokladu, že Smer-SD ponúkne do volieb známeho kandidáta, ktorý nepotrebuje promovať svoje meno pol roka či rok pred voľbami, sa podľa neho strana so zverejnením mena ponáhľať nemusí.

„Každý kandidát, predovšetkým kandidát Smeru, je automaticky atakovaný a osočovaný. Máme tu dnes médiá, ktoré šíria nenávisť a sú doslova vysadené proti Smeru-SD. Preto sme si povedali, že nemá význam postaviť dnes kandidáta na verejnosť, lebo si viete živo predstaviť, čo by s ním dorobili médiá a sociálne siete,“ vyhlásil Robert Fico. „Prezidentské voľby budú niekedy v polovici marca, záleží na predsedovi Národnej rady, ako vyhlási termín, ale čo naznačovali v NR SR, prihlášky sa budú musieť dávať prvý februárový týždeň,“ uzavrel.

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

Erik Majercak

Miroslav Urban

Marek Brna

.
.

Orbán vo Washingtone otvorene obvinil Ukrajinu zo zastavenia dodávok z ropovodu Družba

Maďarský premiér Viktor Orbán na otváracom zasadnutí Trumpovej Rady mieru otvorene prehlásil, že „ropovod Družba bol odstavený tými, ktorí vyhodili…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Na koľkých frontoch vlastne Ukrajina bojuje?

Vyzerá to tak, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj bojuje na viacerých frontoch, či už tých vojenských, či politických, konštatuje Berliner…

20. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Popredné postavy „Koalície ochotných“ sa dostali do konfliktu

Francúzsky prezident Emmanuel Macron verejne skritizoval taliansku premiérku Giorgiu Meloniovú za prejav solidarity v súvislosti s vraždou 23-ročného francúzskeho pravicového…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kto je zodpovedný za nefunkčnú spravodlivosť?

Europoslanec za SMER-SSD Erik Kaliňák v najnovšom videu na sociálnej sieti rozoberá niekoľko medializovaných káuz, ktoré svedčia o tom, že za rozpadajúcu…

20. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Kňaz Šafárik pre HS: Pôst nie je diéta. Je to celoživotný tréning. Svätuškársky sen 90. rokov, keď boli plné spovednice a kňaz nemusel nič robiť, sa skončil

Najväčšie kresťanské sviatky roka – Veľká noc – sú pohyblivým sviatkom a pripadajú na prvú nedeľu po prvom jarnom splne…

20. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
.

Krvavočervené písmená – napínavý detektívny thriller o tajomstvách a lži

Krvavočervené písmená  je nový slovenský preklad napínavého detektívneho románu od Alex-a Pavesiho, ktorý slovenskí čitatelia nájdu po prvý raz v…

20. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ohnivá výmena Macinku s Clintonovou má dohru

Po nedávnej slovnej prestrelke českého šéfa diplomacie s bývalou americkou prvou dámou v rámci Mníchovskej bezpečnostnej konferencie sa vášne neupokojili.…

20. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Po Venezuele je na rade Kuba? Križiacka výprava USA na pokračovanie… a s jedlom rastie chuť

Zdá sa, že prezident D. Trump je naozaj pri chuti. Po Venezuele má záujem prevziať kontrolu nad ďalšou krajinou Latinskej…

20. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Je ukončenie vojny na Ukrajine do leta 2026 reálne?

Ako diplomat a vyjednávač som sa zúčastnil bilaterálnych aj multilaterálnych rokovaní na medzinárodnej scéne. Výsledkom úspešných rokovaní sú  dohodnuté zmluvy…

20. 02. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Nad Iránom sa sťahujú temné mračná

Zatiaľ čo „mierotvorca“ Trump zakladá svoju „Radu mieru“, nad Iránom sa sťahujú vojnové mraky. Celý svet s veľkým napätím očakáva…

20. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Americká „rodovo zmätená“ aktivistka navrhuje dekriminalizovať pedofíliu. Šialené detaily

Portál Reduxx píše o tom, čo by mohlo byť doteraz najzvrátenejší LGBT príbeh roka – a to sme len v…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Britský bývalý princ Andrew je už na slobode

Po tom, čo meno brata britského kráľa Karola III. kolovalo v spisoch sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina, je bývalý princ Andrew len…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Pripravte si 100-tisíc eur!” Odkazuje Danko poslancovi PS, ktorý zverejnil hoax

Predseda SNS Andrej Danko vo videu na sociálnej sieti reagoval na fotografiu, na ktorej mal spať v pléne Národnej rady,…

19. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Zelenskyj nariadil pripraviť sa na ďalšie tri roky vojny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Šatan: Chlapci ukazujú, čo dokážu Slováci, keď sa spoja

Po úspešnom štvrťfinále s Nemeckom a postupe medzi štyri najlepšie tímy Zimných olympijských hier v Miláne sa pre médiá vyjadril…

20. 02. 2026 | 0 komentárov

Štúdia naznačuje, že konzumácia tejto potraviny počas dvoch dní má neočakávaný vplyv na zdravie srdca

Výskum zistil, že u ľudí, ktorí konzumovali ovsené vločky počas 48 hodín, došlo k 10 % zníženiu „zlého“ cholesterolu. Informuje…

20. 02. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Deti z Oravy poslali hokejistom do Milána milú pesničku. Hneď sa stali hitom internetu

Vypočujte si pesničku z dielne slovenských detí na známu taliansku melódiu venovanú našim hokejistom na Zimných olympijských hrách v Miláne,…

20. 02. 2026 | 0 komentárov

.

Ironie dějin

Tak nám vystoupení Petra Macinky s Killary Clintonovou nasdílel přímo Donald Trump. Našeho ministra zahraničí pochválil, čímž udělal pěknou tečku…

20. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Do Milána sa na víkend chystá Trump. Pokazia mu naši hokejisti náladu a odsunú USA do boja o bronz?

Slovenskí hokejisti dnes večer od 21:10 nastúpia v semifinále hokejového turnaja na ZOH 2026 proti Spojeným štátom. Víťaz duelu sa…

20. 02. 2026 | 0 komentárov

Trump poveril ministra obrany, aby zverejnil vládne dokumenty týkajúce sa mimozemského života a UFO

Informoval o tom na svojej sociálnej sieti Truth Social

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Brusel ako „Komisia pre Ukrajinu“? Budapešť ostro odsudzuje nečinnosť v ropnom spore

Energetická kríza vyvolaná problémami na ropovode Družba naberá na diplomatickej intenzite. Maďarská strana ostro kritizuje nečinnosť Európskej únie a obviňuje…

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Decoupling: Ťažko odhaliteľné jadrové výbuchy v podzemí

Decoupling je technika, ktorá môže výrazne znížiť seizmické stopy podzemných jadrových výbuchov. Ide o metódu, pri ktorej sa explózia „oddelí“…

20. 02. 2026 | 0 komentárov

Vatikán odmietol pozvanie stať sa členom Trumpovej Rady mieru

Vatikánsky štátny tajomník Pietro Parolin povedal, že globálne krízové riadenie „v prvom rade“ patrí OSN, čo podľa kardinála predstavuje „kritický…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nemecký vodca sa odvracia od USA a letí hľadať záchranu do Číny

Nemecko, 19. februára 2026 - Merz sa vydáva do Pekingu na čele veľkej ekonomickej delegácie; so sebou nesie nielen diplomatickú…

20. 02. 2026 | 0 komentárov

Kyjev reaguje na obvinenia Slovenska a Maďarska, Budapešť vedela o poškodení Družby v ten istý deň

Zastavenie prepravy ropy ropovodom Družba spôsobil ruský útok na infraštruktúru pri meste Brody 27. januára, ktorý poškodil „kritické zariadenia“, vyhlásilo…

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Účesy, ktoré vás prinútia prehodnotiť dôveru k svojmu kaderníkovi

Účesy dokážu zmeniť vzhľad, sebavedomie aj náladu - no nie vždy k lepšiemu. Stačí jeden zlý strih a spomienky vás…

20. 02. 2026 | 0 komentárov

Brusel a „logika vojny“

Nie je žiadnou novinkou, že Európska únia vidí ako jedinú schodnú cestu k dosiahnutiu mieru to, že bude pumpovať peniaze…

19. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Video: Severokórejský vodca testoval veľkokalibrový raketomet schopný jadrového úderu

Pchjongjang, 19. februára 2026 - V Pchjongjangu sa konala ceremónia pri odovzdaní nových 600 mm raketometov vyrobených severokórejskými vojenskými priemyselnými…

20. 02. 2026 | 0 komentárov

Praktiky “diktátora Zelenského”

Bývalý šéf ukrajinskej armády Valerij Zalužnyj sa v otvorenej debate pre portál AP  posťažoval na ukrajinského prezidenta a jeho diktátorské praktiky

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V Nemecku ceny priemyselných výrobcov klesli viac ako sa očakávalo. Dôvodom má byť zlacnenie energií takmer o o 11,8 %.

11:59

Prezidentka Európskej centrálnej banky (ECB) Christine Lagardová svoje celé funkčné obdobie plánuje dokončiť. To potrvá do októbra 2027.

11:56

Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky usporiadalo tri konferencie, na ktorých sa diskutovalo o posilnení kybernetickej odolnosti. 

V Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach diskutovali o kybernetickej bezpečnosti a zavádzaní európskej smernice NIS2.

11:51

Generálny riaditeľ SSC Norbert Polievka po rokovaní s predstaviteľmi martinskej samosprávy oznámil, že verejné obstarávanie na výstavbu východného okruhu v meste Martin plánuje Slovenská správa ciest (SSC) vyhlásiť ešte v tomto roku.

Obchvat bude dôležitý aj z dôvodu dokončenia novej nemocnice.

11:46

.

Odhalenie legendy. Príbeh, ktorý ste nikdy nemali počuť

Kniha „Odhalení Michaela Jacksona“ od autora David Bail prináša čitateľom pohľad na jednu z najikonickejších postáv hudobnej histórie – Michael…

19. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nové informácie o Nord Stream: Akú úlohu hrala CIA?

CIA bola informovaná o plánoch Ukrajiny vyhodiť do vzduchu plynovody Nord Stream, tvrdí nemecký časopis Der Spiegel s odvolaním sa…

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina pripúšťa účasť Ruska na spravovaní časti Doneckej oblasti

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 02. 2026 | Aktualizované 19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Aktualizované 19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Gašpar: Niekoľko pripomienok ku Karasovi

Podpredseda opozičného  KDH a exminister spravodlivosti Viliam Karas má výhrady voči tomu, aby sa podpredseda parlamentu Tibor Gašpar verejne obhajoval…

19. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ozvalo sa svedomie? Gates po zverejnení kauzy Epstein ruší verejné vystúpenia

Meno technologického miliardára Billa Gatesa a jeho manželky sa objavilo v Epsteinových spisoch. Spočiatku majiteľ Microsoftu odmietal akýkoľvek kontakt so sexuálnym predátorom,…

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

Erik Majercak

Miroslav Urban

Marek Brna

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov