Spoločná tlačová konferencia prezidentov B9 na summite prezidentov krajín Bukureštskej deviatky (B9)

NAŽIVO

Úplné vyhlásenie amerického ministra zahraničných vecí o bezpečnostných zárukách pre Ukrajinu, ktoré predniesol v Senáte:

„V súčasnosti sa veľa hovorí o bezpečnostných zárukách a je to niečo, na čom sa v súčasnosti zhodujú všetci, pokiaľ ide o Ukrajinu, ale tieto bezpečnostné záruky v podstate predpokladajú nasadenie malého kontingentu európskych vojsk, v prvom rade francúzskych, a následne podporu zo strany USA,“ povedal Marco Rubio.

Pripomíname, že USA sa doteraz ani raz nevyjadrili v prospech myšlienky umiestnenia európskych vojsk na Ukrajine po skončení vojny, a Rusko je rozhodne proti.

17:37

Na rokovaniach v Abú Zabí budú strany diskutovať o bezpečnostných zárukách pre Ukrajinu, ktoré môžu zahŕňať vyslanie britských a francúzskych vojsk a podporu USA, vyhlásil to americký minister zahraničných vecí Marco Rubio v Senáte.

17:15

Dolár pokračuje v poklese voči euru  na svetovom trhu. Európa je však už znepokojená a môže sa pokúsiť zastaviť tento trend.

Včera neskoro večer pár euro/dolár dosiahol maximum v oblasti 1,2041, a hoci dnes klesol do oblasti 1,1965.

15:48

Peskov oficiálne potvrdil, že ďalšie rokovania medzi Ukrajinou, USA a Ruskom sú naplánované na 1. februára v Abú Zabí.

15:28

Trump vyhlásil, že na čele s lietadlovou loďou „Abraham Lincoln“ je pripravený použiť silu voči Iránu.

Vyzval Teherán k rokovaniam.

„Rovnako ako v prípade Venezuely, flotila je pripravená, schopná a v prípade potreby môže rýchlo splniť svoju misiu – použitím sily a násilia. Dúfajme, že Irán sa rýchlo „posadí za rokovací stôl“ a súhlasí so spravodlivou a vzájomne výhodnou dohodou – bez jadrových zbraní – takou, ktorá uspokojí všetky strany. Čas sa kráti, je to naozaj rozhodujúce,“ vyhlásil prezident USA.

Hovorí, že možný útok bude tentoraz „oveľa krutejší“ ako minulé leto.

14:28

Orbán obvinil Ukrajinu z rozkrádania európskej pomoci.

Maďarský premiér opäť vyhlásil, že Ukrajine neposkytne finančné prostriedky (ide o financovanie Ukrajiny prostredníctvom štruktúr Európskej únie, na čo Maďarsko odmieta vyčleniť prostriedky).

14:20

Podľa prieskumu agentúr Reuters a Ipsos klesla popularita Trumpa v USA už druhýkrát na 38 %, čo je najnižšia hodnota za celé obdobie jeho prezidentovania.

Ešte 12. – 13. januára bola jeho popularita na úrovni 41 % – pred škandálom v súvislosti s vraždou muža zamestnancom ICE a následnými protestmi.

Napriek tomu Trumpovu imigračnú politiku podporuje viac ľudí (39 %) ako Bidenovu. A Republikánov podporuje viac Američanov (37 %) ako Demokratov (32 %).

14:15

Sýrsky prezident Ahmad Šara opäť pricestoval do Moskvy na rokovania s Putinom, informuje Kremeľ.

Pripomíname, že v Sýrii momentálne prebiehajú boje vládnych vojsk s Kurdmi.

14:11
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Čaputová: Prioritou SR je posilnenie protivzdušnej obrany východného krídla NATO

Prioritou Slovenska je vytvorenie mechanizmu, ktorý zabezpečí posilnenie protivzdušnej obrany východného krídla NATO. Uviedla to v utorok prezidentka SR Zuzana Čaputová na samite Bukureštskej deviatky (B9) v Bratislave, informuje TASR

Spoločná tlačová konferencia prezidentov B9 na summite prezidentov krajín Bukureštskej deviatky (B9)
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová
❚❚
.

Prezidentka povedala, že cieľom všetkých lídrov B9 je mier v Európe, ktorý ohrozuje ruská agresia na Ukrajine. Podľa jej slov je na posilnenie bezpečnosti potrebné urobiť všetky kroky, ktoré povedú k bezpečnosti občanov SR.

Lídri krajín Bukureštskej deviatky podľa Čaputovej nepovažujú možné členstvo Ukrajiny v Severoatlantickej aliancii za rozpínanie NATO smerom k Rusku, ale za poskytnutie záruk existujúcim členom Aliancie, že Rusko svojou rozpínavosťou nepohltí ďalšie štáty vo svojom susedstve.

Prezidentka pripomenula, že Ukrajine členstvo v NATO prisľúbili už v roku 2008, takže nejde o novú vec. Krajiny B9 sú podľa nej za to, aby sa posilnili politické vzťahy s Ukrajinou.

.

Cieľom bratislavského samitu B9 bolo dohodnúť sa na spoločnom postupe krajín východného krídla Aliancie pred samitom NATO vo Vilniuse, uviedla prezidentka. Dodala, že lídri na Bratislavskom hrade diskutovali aj o vývoji vojny na Ukrajine a je rada, že im aktuálne dianie priblížil i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý sa k nim pripojil prostredníctvom internetu.

Bukureštská deviatka (B9) je neformálne zoskupenie krajín východného krídla NATO, do ktorého okrem Slovenska patria Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Litva, Lotyšsko a Estónsko. Na Bratislavský hrad okrem lídrov týchto krajín prišiel aj generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Bulharsko zastupovala viceprezidentka Iliana Jotová.

 

Jens Stoltenberg: Slovensko sa môže spoľahnúť na NATO, sme obranná aliancia 

Slovensko sa môže spoľahnúť na NATO, jej sily pomáhajú chrániť náš vzdušný priestor a takisto aj odrádzajú akékoľvek iné sily, aby vstúpili na územie Slovenska. Vyhlásil to generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg na spoločnej tlačovej konferencii s predsedom vlády SR Ľudovítom Ódorom. Stoltenberg pricestoval na Slovensko na samit Bukureštskej deviatky (B9), ktorý sa v utorok odohrával na Bratislavskom hrade

Predseda vlády SR Ľudovít Ódor prijal generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga
Na snímke generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg

Stoltenberg zdôraznil, že NATO sa spolieha aj na Slovensko. Víta záväzok Slovenska mať investície do obrany na úrovni dvoch percent HDP.

.

“Pretože lepšia infraštruktúra a lepšia výzbroj je takisto aj odrádzajúcim faktorom pre Rusko. Dodal, že NATO nie je súčasťou vojny na Ukrajine, no “v každom prípade pomáhame Ukrajine, aby sa bránila, to je súčasťou našej charty”.

Pripomenul tiež, že NATO chráni vyše 30 demokracií v Európe a Severnej Amerike.

“NATO je obranná aliancia. Nie sme tu na to, aby sme provokovali konflikty, ale naopak, aby sme zabránili vojne a aby sme chránili mier,” dodal šéf Severoatlantickej aliancie.

Generálny tajomník NATO informoval, že v súčasnosti je na Slovensku zvýšená prítomnosť v rámci medzinárodnej bojovej skupiny, takisto aj lietadlá NATO chránia vzdušný priestor Slovenska. V prípade potreby ďalšej ochrany nášho vzdušného priestoru do budúcna je možné doterajšiu aktivitu “premeniť na ďalšie aktivity”.

“V súčasnosti máme na Slovensku dislokovanú taliansku batériu, takisto aj nemecké systémy, ale to najdôležitejšie, čo treba povedať, je, že zvyšujeme pripravenosť síl, tak aby sme boli schopní veľmi rýchlo zareagovať, kdekoľvek, kde to bude potrebné, aby sme vedeli zvýšiť spôsobilosti,” priblížil.

.

Ódor poznamenal, že Slovensko chráni celá Aliancia a v prípade potreby k nám presunie všetky dostupné zdroje.

Stoltenberg sa poďakoval Slovensku za poskytnutie dôležitej humanitárnej a vojenskej podpory.

“Musíme Ukrajine pomáhať tak, aby vydržala ako suverénna krajina v Európe, pretože ak by prezident Putin vyhral, posolstvo pre neho alebo iné autoritatívne režimy by bolo také, že môžu používať silu na dosahovanie svojich cieľov a tým pádom aj narušovať hranice okolitých krajín. Svet by sa stal nebezpečnejším,” zdôraznil.

Ódor ubezpečil šéfa NATO, že vláda odborníkov nemieni meniť kurz v európskej ani severoatlantickej orientácii Slovenska.

“Plníme naše záväzky z hľadiska postupnej modernizácie obrany, ale aj z hľadiska našich finančných záväzkov. Vítame aj posilnenie vojenskej prítomnosti našich spojencov u nás,” povedal s tým, že v súčasnosti je u nás vyše 1300 zahraničných vojakov najmä z Českej republiky, Holandska, Nemecka, Talianska aj USA.

Premiér zdôraznil potrebu, aby bola východná hranica NATO adekvátne zabezpečená. So Stoltenbergom sa rozprávali aj o podpore brániacej sa Ukrajiny a o tom, do akej miery dokáže NATO spoločnými silami prispieť k tomu, aby nastal trvalý mier na Ukrajine.

Témou bol aj júlový samit NATO v litovskom Vilniuse. Ódor hovorí, že samit môže byť zaujímavým dátumom z hľadiska vstupu Švédska do NATO. Dá sa podľa neho očakávať zlepšenie vzťahov medzi Švédskom a Tureckom, a tak by mohlo dôjsť aj v dohľadnom čase k ratifikácii švédskej žiadosti o členstvo v NATO.

 

NATO nebude nikdy zasahovať do domácich politických záležitostí

Severoatlantická aliancia (NATO) je na to, aby chránila demokraciu, otvorenosť a slobodu. Nikdy nebude zasahovať do domácich politických záležitostí. Vyhlásil to generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg v súvislosti s vyhláseniami Smeru-SD o tom, že komunikačná kampaň NATO môže zasahovať do volebnej kampane na Slovensku.

Stoltenberg počas tlačovej konferencie s premiérom Ľudovítom Ódorom zdôraznil, že kampaň je transparentná aktivita, ktorú NATO organizuje v koordinácii s národnými orgánmi danej krajiny.

.

“NATO organizuje rôzne informačné kampane v rôznych krajinách, je to úplne bežná vec,” doplnil s tým, že podobná kampaň sa konala na Slovensku v roku 2017.

“Je to súčasť našej dohody s našimi spojencami,” skonštatoval.

Premiér nerozumie, prečo je okolo kampane taká hystéria. Nejde podľa neho o žiadnu tajnú aktivitu a podobné kampane organizuje napríklad aj Európska komisia, aby hovorila o výhodách nášho členstva v EÚ. Nedáva mu zmysel, ak niekto podporuje naše členstvo v NATO a zároveň spochybňuje aktivity Aliancie.

Na komunikačnú kampaň NATO s názvom s názvom Why Ukraine Matters/Prečo na Ukrajine záleží upozornil cez víkend šéf Smeru-SD Robert Fico. Tvrdí, že okrem iného je jej cieľom zvýšiť počet Slovákov, ktorí podporujú vojenskú pomoc Ukrajine. Považuje to za zásah do volebnej kampane, keďže sa má realizovať cez leto a má byť určená pre ľudí vo vekovej a vzdelanostnej kategórii, ktorá kopíruje voličov Smeru-SD. Fico žiada, aby NATO kampaň odložilo na obdobie po septembrových parlamentných voľbách. Zároveň zdôraznil, že Smer-SD rešpektuje členstvo SR v NATO a plnenie našich záväzkov. V utorok Fico adresoval otvorený list generálnemu tajomníkovi NATO, v ktorom ho žiada o zrušenie verejnej súťaže, ktorú NATO vyhlásilo na kampaň.

Ministerstvá obrany a zahraničných vecí odmietli, že by kampaň NATO zasahovala do volebného procesu. Cieľom kampane je posilniť povedomie verejnosti o prínose členstva NATO pre bezpečnosť SR, uistiť verejnosť o schopnosti NATO posilňovať bezpečnosť SR a zvýšiť informovanosť o význame udržania podpory Ukrajiny pre bezpečnosť SR.

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

.
.
.

Premiér odhalil, kto je za článkom denníka Politico. Meno autora nie je žiadnym prekvapením

Za článkom portálu Politico o údajných výrokoch predsedu vlády Roberta Fica na adresu amerického prezidenta Donalda Trumpa je kanadský novinár,…

28. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Prieskum: Progresívne Slovensko prvé, Hlas si polepšil

Infostat, štátna prieskumná agentúra, zverejnila januárový prieskum preferencií politických strán. O výsledkoch informuje denník Pravda

28. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Von der Leyenová by najradšej natrvalo pripravila členské štáty o právo veta

V Európskej únii sa čoraz viac diskutuje o zrušení jednomyseľného rozhodovania, najmä v otázkach zahraničnej a bezpečnostnej politiky, píše maďarský…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šéf SIS Pavol Gašpar prehovoril o nehode pri Nitre. Priznal prekročenie rýchlosti a prezradil detaily

Riaditeľ Slovenskej informačnej služby Pavol Gašpar mal pri svojej nehode v Nitre prekročiť rýchlosť o štyri kilometre za hodinu (km/h).…

28. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

V banke Deutsche Bank bola vykonaná razia

Nemecká banka Deutsche Bank je v súčasnosti predmetom vyšetrovania Spolkového úradu kriminálnej polície. Úrady prehľadávajú priestory banky vo Frankfurte a…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Všetko bude ako za starých čias. Ako streľba a protesty v Minnesote ovplyvnia vojnu na Ukrajine?

Na pozadí rokovaní medzi Ukrajinou, Ruskom a USA o ukončení vojny sa v samotnej Amerike dejú veci, ktoré môžu tento…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

„Čo sa to, preboha, opýtala redaktorka na Markíze Šimečku?“

Poslanec Richard Glück vo svojom príspevku na sociálnej sieti hovorí o tom, že líder opozície Michal Šimečka (PS) dostal po…

28. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyhlásil, že je pripravený použiť silu voči Iránu

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že na čele s lietadlovou loďou „Abraham Lincoln“ je pripravený použiť silu voči Iránu

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Poľský exminister reaguje na maďarského opozičného lídra

Bývalý poľský minister spravodlivosti Zbigniew Ziobro odmietol obvinenia z trestného činu a označil ich za politicky motivovaný útok ľavicovej vlády…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Hercule Poirot znovu na scéne!

Po detektívke Tichá noc Hercula Poirota nám britská spisovateľka Sophie Hannahová ponúka nový, už šiesty príbeh s ikonickým belgickým detektívom…

28. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na pozadí rokovaní v Abú Zabí sa dejú zaujímavé veci

Na pozadí rokovaní v Abú Zabí sa v európskych médiách zdvihla vlna kritiky proti sprostredkovateľským snahám Trumpa, ktorý podľa informácií…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kremeľ pozval Zelenského do Moskvy

Kremeľ vyhlásil, že ak sa Zelenskyj chce stretnúť s Putinom, nech príde do Moskvy

28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Vučič: Súčasťou mierového plánu je vstup Ukrajiny do Európskej únie od 1. januára 2027

Srbský prezident Aleksandar Vučič vyhlásil, že Ukrajina by mohla byť prijatá do Európskej únie zjednodušeným postupom a že je to…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Drulák pre HS: Keď sa pozeráte na to, čo sa deje na Západe, je to zvláštne

Európa je v úplnom rozklade, americká hegemónia definitívne mizne a svet vstupuje do éry multipolarity. Politológ a bývalý diplomat, momentálne…

28. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Djokovič nezvíťazil, ale postúpil do semifinále Australian Open

Sen Novaka Djokoviča o zisku rekordného 25. titulu vo dvojhre na grandslamových turnajoch stále žije. Bývalá svetová jednotka postúpila do…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

Zbohom Instagram či Facebook? Brusel zvažuje zákaz sociálnych sietí pre deti už v roku 2026

Európska únia stojí pred rozhodnutím, ktoré by ešte pred pár rokmi znelo nepredstaviteľne – úplný zákaz sociálnych sietí pre deti

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Úder cez Kanadu: Trumpovi nedávajú priestor na to hlavné – vytvorenie nového systému riadenia v USA

USA, 28. januára 2026 - Kam vedú kroky Kanady? Čo urobil kanadský premiér?  Kladie si otázku ruský analytik Michail Chazin. Nuž,…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

Nielen škodiť, už aj špiniť. Protislovenská reality show pokračuje

Český europoslanec Tomáš Zdechovský voči Slovensku vystupuje opäť ako policajt, sudca, a možno aj kat…

28. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

15 obrázkov, ktoré ukazujú zvláštne veci v Bruseli

V Bruseli môžete naraziť na neuveriteľné zvláštne veci, ktoré by ste inde len ťažko videli. Tieto fotografie ukazujú, ako ulice…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

Probruselksý denník Politico vyhlásil, že “Fico bol šokovaný nebezpečným psychickým stavom Trumpa“. Premiér ostro reaguje

Noviny Politico s odvolaním sa na zdroje píšu, že slovenský premiér Fico bol šokovaný „nebezpečným psychickým stavom“ Trumpa po stretnutí…

28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Cibulková sa bude rozvádzať po desiatich rokoch. Je za tým nový muž po jej boku?

Bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková potvrdila, že sa jej rozpadlo manželstvo s Michalom Navarom. Vzali sa v roku 2016 po…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

Vidlák pre HS: Youtuberi nás vylákali do pasce, prelepili nám poznávaciu značku a udali nás policajtom

Český bloger a politik Daniel Sterzik, známy aj ako Vidlák, sa pred časom stal obeťou provokácie youtubera. Skupinka aktivistov ho…

28. 01. 2026 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov

Ministri Takáč a Šutaj Eštok nepoznajú detaily o rokovaní premiéra s Trumpom

Šéf agrorezortu Richard Takáč a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) nepoznajú detaily stretnutia premiéra Roberta Fica (Smer-SD) s americkým…

28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

České bezpilotné lietadlo Jan Žižka budú Ukrajinci testovať priamo v boji

Česko, 28. januára 2026 - Česká spoločnosť Spark vyvinula nový útočný dron, pričom niekoľko z nich má byť dodaných Ozbrojeným…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

Elon Musk nazval poľského ministra zahraničných vecí Sikorského „imbecilom“

Sikorski verejne vyzval Muska, aby obmedzil používanie Starlinku Rusom, ktorí začali pomocou tohto spojenia ovládať svoje drony nad Ukrajinou 

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Huliak: V sporoch týkajúcich sa Národného futbalového štadióna máme veľkú šancu vyhrať

Právne analýzy, ktoré si dalo vypracovať Ministerstvo cestovného ruchu a športu , dávajú veľkú šancu štátu uspieť v ostávajúcich troch…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

V stredu večer ruské jednotky spustili novú sériu útokov. Veľké skladovacie zariadenie Naftogaz na západe Ukrajiny bolo zničené

Ukrajina, 28. januára 2026 - Ukrajinské zdroje uvádzajú, že v Ľvovskom regióne po útokoch ruských kamikadze dronov Geran sa zastavilo…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

Chcú to volať náhubkovým zákonom, tak nech. Je čas stanoviť si hranice

Demokracia nie je automatická výzva k tomu, aby verejný priestor zaplnili urážky istých skupín obyvateľstva alebo priamo výzvy k ich…

28. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Úplné vyhlásenie amerického ministra zahraničných vecí o bezpečnostných zárukách pre Ukrajinu, ktoré predniesol v Senáte:

„V súčasnosti sa veľa hovorí o bezpečnostných zárukách a je to niečo, na čom sa v súčasnosti zhodujú všetci, pokiaľ ide o Ukrajinu, ale tieto bezpečnostné záruky v podstate predpokladajú nasadenie malého kontingentu európskych vojsk, v prvom rade francúzskych, a následne podporu zo strany USA,“ povedal Marco Rubio.

Pripomíname, že USA sa doteraz ani raz nevyjadrili v prospech myšlienky umiestnenia európskych vojsk na Ukrajine po skončení vojny, a Rusko je rozhodne proti.

17:37

.

Orbán podporuje Weidelovú, ktorá požaduje, aby Ukrajina zaplatila Nemecku za sabotáž plynovodu Nord Stream

Maďarský premiér Viktor Orbán podporil spolupredsedníčku strany Alternatíva pre Nemecko Alice Weidelovú, ktorá žiada od Ukrajiny odškodnenie za výbuch plynovodu…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Obchodníci uzatvárajú rekordné stávky na pokles dolára

Obchodníci uzatvárajú rekordné stávky na pokles dolára, informuje agentúra Bloomberg

28. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Jedlo po dátume spotreby: 12 potravín, ktoré musíte bez váhania vyhodiť

Myslíte si, že vás čuchový test dokáže ochrániť pred chorobami z potravín? Pri niektorých druhoch jedla to však vôbec neplatí.…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

Biely dom v kríze

Trumpove reitingy naďalej dosahujú nové negatívne rekordy. V súčasnosti sú stabilne nižšie, ako boli na začiatku prvého funkčného obdobia v…

28. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Slovensko sa nateraz nepripojí k Trumpovej Rade mieru

Vláda SR sa rozhodla nateraz k novovytvorenej Rady mieru amerického prezidenta Donalda Trumpa nepripojiť. Jedným z dôvodov je, že Slovensko…

28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov