NAŽIVO

V Hongkongu sa v nedeľu začali voľby do tamojšej legislatívnej rady (parlamentu).

Snahy vlády zvýšiť volebnú účasť zatienil koncom novembra veľký požiar, ktorý zachvátil bytové domy na severe mesta a pripravil o život najmenej 159 ľudí. Po požiari bola predvolebná kampaň pozastavená. Informovala agentúra AFP.

10:13

Podporovatelia venezuelskej opozičnej líderky Maríe Coriny Machadovej demonštrovali včera vo viacerých mestách po celom svete. Chceli tak, pred slávnostným odovzdávaním Nobelových cien na budúci týždeň, upriamiť pozornosť svetovej verejnosti na jej zápas za obnovenie demokracie vo Venezuele. Informuje agentúra AP.

08:26

Požiar, ktorý zachvátil nočný klub v indickom letovisku Goa, si vyžiadal 25 obetí, uviedol premiér regionálnej vlády v indickom zväzovom štáte Goa Pramód Savant.

Medzi obeťami požiaru boli aj turisti. Informuje agentúra AFP.

08:03

Izraelský prezident Jicchak Herzog odmietol výzvy amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby udelil milosť premiérovi Benjaminovi Netanjahuovi. Netanjahu čelí obvineniam z korupcie. Informuje portál Politico.

Isaac Herzog
Na snímke izraelský prezident Isaac Herzog / Foto: TASR/AP-Abir Sultan/Pool Photo via AP
08:00

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan telefonoval so svojím venezuelským náprotivkom Nicolásom Madurom. Vyzval ho, aby „udržiaval otvorený dialóg“ s Washingtonom napriek rastúcim obavám z vojenskej akcie USA. Informuje agentúra AFP.

07:59

Iránske orgány včera zatkli dvoch organizátorov maratónu. Maratón sa bežal na ostrove Kiš v Perzskom zálive.

Internetom sa totiž začali šíriť fotografie, z ktorých vyplýva, že účastníčky maratónu na sebe nemali hidžáb. Informáciu agentúra AFP.

07:58

Nemecký kancelár Friedrich Merz pricestoval včera do Izraela. Je to jeho prvá návšteva od nástupu do funkcie.

Spolkový kancelár označil podporu Berlína pre Izrael za nemenné jadro nemeckej zahraničnej politiky. Informuje agentúra AFP.

Merz Herzog
Na snímke nemecký kancelár Friedrich Merz (vľavo) a izraelský prezident Isaac Herzog (vpravo) / Foto: TASR/AP-Abir Sultan/Pool Photo via AP
07:55

Hamas je pripravený odovzdať svoje zbrane, ak Izrael ukončí okupáciu Pásma Gazy, uviedol hlavný vyjednávač Hamasu a jeho šéf v Gaze Chalíl Hajja.

Hamas však svoje zbrane odovzdá len suverénnemu a nezávislému palestínskemu štátu. Informuje agentúra AFP.

07:54

Grécka pobrežná stráž včera oznámila, že pri pobreží Kréty objavila neovládateľnú loď s 18 mŕtvymi migrantami na palube. Z celej posádky prežili len dvaja ľudia. Informuje agentúra DPA.

07:53
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

“Čaputová a Mistrík budú musieť niečo vysvetliť”: Blaha hovorí o informačnej bombe, ktorá zatrasie Slovenskom

Slovenský politik a poslanec Národnej rady SR za stranu Smer-SD Ľuboš Blaha na sociálnej sieti prehovoril o informačnej bombe, ktorá podľa jeho slov poriadne pohne Slovenskom. Podľa predsedu výboru NR SR tak prezidentka Zuzana Čaputová a bývalý kandidát na post prezidenta Robert Mistrík budú mať čo vysvetľovať. Prečo?

❚❚
.

Blaha na svojom účte na Facebooku informoval o tom, že Robertovi Mistríkovi pristálo na účte celkovo sedem miliónov eur. “Nový Čas priniesol informáciu, že Robert Mistrík predal svoju firmu za neuveriteľných 7 miliónov eur, čo je zjavne neprimeraná cena firmy, ktorá produkuje desaťkrát nižšie zisky,” napísal.

V súvislosti s tým slovenský politik pripomenul, že Mistrík odstúpil z prezidentskej kampane v prospech Čaputovej a len tak vyhodil do “luftu” pol milióna eur, ktoré investoval do kampane.

“Veď to je tá najbežnejšia vec na svete, že len tak s úsmevom hodíte do kanála pol milióna eur. Spomeňte si, aj vy ste v predvečer takto vyhadzovali z balkóna milióny. To je skrátka úplne, ale úplne stádo bez podozrenia, “konštatoval Blaha.

.

Navyše médiá, ktoré vlastní iný sponzor Čaputovej, sa podľa Blahu tvári tak, že je to normálne.

“Mistrík je jednoducho gentleman, otvoril Zuzanke dvere a venoval jej pol milióna. To gentlemani bežne robia, čo vlastne riešite?”, pýta sa ironicky.

 

Vrátia sa Mistríkovi investície do Čaputovej?

Podľa Blahu ale polovica Slovenska čakala, ako sa Mistríkovi tieto “investované” peniaze vrátia. “Len idiot by veril, že vysolil pol milióna len kvôli Zuzankinému novému účesu,” okomentoval vec.

.

Podľa Blahu sa vraj ľudia pýtali, či niekto Mistríkovi náhodou nedal ponuku, že všetky peniaze, ktoré vrazil do kampane, dostane späť aj s bonusom navyše.

“A ešte bude za hrdinu kaviarne? Ponuka, ktorá sa neodmieta … Nuž, ľudia sa pýtali, či to tak náhodou nebolo. Ako, jasné, Robkovi všetci veríme, že je grant, ale predsa, dôveruj, ale preveruj, “píše s tým, že ľudia čakali, či tie peniaze odniekiaľ neprileteli.

Na snímke predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti Ľuboš Blaha

Peniaze z USA – to je ale náhodička!

A nakoniec, sa peniaze naozaj objavili, píše predseda výboru NR SR pre európske záležitosti. Mistríkovu firmu totiž kúpila jednu z najväčších amerických korporácií Thermo Fisher Scientific. A nie za málo peňazí:

“Jej šéf sedí v hlavnej lobistickej skupine Business Roundtable, ktorá v podstate riadi USA a v minulosti dokonca obchodovali s mexickou firmou napojenou na drogový kartel. A tí dnes kúpili Mistríkovú firmu za sumu, do ktorej by sa pri troche fantázie dokázala vojsť aj polmiliónová kampaň, aj nejaká tá vata navyše. “

.

 

Princíp win-win a “náhody”

Podľa Blahu tak ide o typický príklad princípu win-win, keď sú všetci spokojní.

“Čaputová vysmiata ako lečo v prezidentskom paláci. Mistrík zahojený. Američania majú prezidentku, akú chceli. A Denník N o tom všetkom píše romantické príbehy,” myslí si.

V tejto súvislosti slovenský poslanec pripomenul, že sa darilo aj Trubanovi, ktorého firmu nedávno “za brutálne prachy kúpila korporácia z Dánska”. Aj tu však poukazuje na to, že mnohí písali, že sa “do kúpnej sumy pokojne mohla schovať aj vata, ktorá sa potom použije na kampaň Progresívneho Slovenska a samozrejme aj pani Čaputovej”. “Sú jednoducho výborní obchodníci, šťastlivci, žijú si svoj americký sen. Kto by neveril?”, pýta sa.

Blaha tak ironizuje na to, že je určite len náhoda, že obaja páni odišli z SaS a sú politicky napojení na Progresívne Slovensko, ktoré “brutálne vyhovuje americkým liberálom”.

A zhodou okolností to, že obaja nejako pomohli Čaputovej.

“Rovnako ako je náhodička, že vlastníci ESET-u financujú Progresívne Slovensko, Denník N i kampaň Čaputovej … A podľa ruského Ministerstva zahraničných vecí sú napojení na americké tajné služby …,” píše.

 

“Vysvetľuj, Čaputová, vysvetľuj.”

.

Záverom Blaha píše, že ak sa prevalí, že Mistrík nebol iba Samaritánom na voľnej nohe, a že len istý Veľký brat túžil pomôcť do úradu istej blondínke a zafinancoval prevzatie moci, tak to bude taký škandál, že Slovensko zažije zemetrasenie. Najväčšie zemetrasenie od roku 89.

“Prosíme o vysvetlenie. Zatiaľ len prosíme, “píše politik a dodáva:” Mistrík, Truban, Čaputová – tieto mená začínajú znieť ako prezývky z nejakého nepodareného amerického gangsterského filmu. Tak šup, vysvetľovať! “Vyzýva aktérov.

Na konci svojho príspevku potom doplnil, že dotyční “idú na hulváta ukradnúť Slovensko. Za americké prachy “. A vyzval ostatných, aby to nenechali len tak.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Ján Droppa

Michal Durila

Dušan Hirjak

.
.
.

Historický americký obrat vyvolal hystériu eurohujerov

Bezpečnostná architektúra sveta sa prepisuje s definitívnou určitosťou

07. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Syn prezidenta USA skritizoval ukrajinské orgány

Donald Trump ml., syn prezidenta USA, opäť skritizoval ukrajinské orgány, keď vyhlásil, že posielajú na front chudobných a pokračujú vo…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Časť armády v africkom štáte Benin tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera

Príslušníci armády v africkom štáte Benin v nedeľu oznámili, že zosadili prezidenta Patricea Talona. Ľudia z jeho okruhu však vyhlásili,…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vláda Merza v Nemecku zaznamenala rekordný pokles podpory

Vláda Friedricha Merza v Nemecku zaznamenala rekordný pokles podpory. Podľa prieskumu INSA pre Bild 70 % respondentov uviedlo, že nie…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kellogg vyhlásil, že dohoda o Ukrajine je v záverečnej fáze. A uviedol dva body, ktoré bránia uzavretiu dohody

Odchádzajúci špeciálny predstaviteľ Trumpa Joseph Keith Kellogg hovorí, že nevyriešené zostávajú otázky vlastníctva Zaporožskej jadrovej elektrárne a Doneckej oblasti

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Kňaz Šafárik pre HS: Deti dnes nevedia, čo je práca. A bez nej človek stráca dôstojnosť

Žijeme v konzumnej spoločnosti a odzrkadľuje sa to na všetkom, čo sa nás dotýka a je okolo nás… Dokonca už…

07. 12. 2025 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Poľské vedenie vstúpilo do polemiky s Bielym domom a Elonom Muskom

Poľský premiér Donald Tusk sa obrátil na USA v súvislosti s diskusiou o novej americkej bezpečnostnej stratégii, ktorá kritizuje Európu…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Celkové straty Ruska a Ukrajiny vo vojne presiahli 2 milióny ľudí

Celkové straty Ruska a Ukrajiny vo vojne presiahli 2 milióny ľudí, vyhlásil špeciálny predstaviteľ Trumpa Keith Kellogg

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rozhovor s Whitkoffom a Kushnerom bol ťažký a týkal sa území

Rozhovor s Whitkoffom a Kushnerom bol ťažký a týkal sa území, píše vydanie Axios. Rozhovor trval dve hodiny

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ví něco, co my nevíme?

Přátelé, pamatujete, jak to bylo po minulých volbách v roce 2021? Den před volbami se nadávalo na Babiše za covid…

07. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Rekordný záujem o podporu bývania. Štátny fond rozvoja bývania hlási žiadosti nad rámec disponibilných zdrojov

Počet žiadostí o úvery zo Štátneho fondu rozvoja bývania rastie z roka na rok. Napriek zvýšenému rozpočtu zaznamenal fond aj…

07. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina by mala pri rokovaniach s Američanmi “čo najviac zdržiavať”

Ukrajina by mala pri rokovaniach s Američanmi „čo najviac zdržiavať“, myslí si ukrajinský poslanec Roman Kostenko. Podľa neho situácia na…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Požiar v nočnom klube v Indii zabil 25 ľudí vrátane turistov

Požiar, ktorý zachvátil nočný klub v indickom štáte Góa, zabil 25 ľudí. Uviedli to v nedeľu miestne úrady. Hlavný minister…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Umelá inteligencia ovplyvňuje vzdelávanie detí po celom svete

Informuje o tom portál The Economist. Publikácia analyzuje trendy zavádzania umelej inteligencie do života detí a mladých ľudí, ktorí teraz…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Andrej Fursov: Odsúdení na slobodu. Temná stránka pokroku

Rusko, 7. decembra 2025 - 21. storočie bude obdobím najkrutejšieho boja o budúcnosť, keď celé štáty, etniká a kultúry budú nemilosrdne…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Kresťania slávia druhú adventnú nedeľu

Kresťania slávia 7. decembra druhú adventnú nedeľu. Katolíci i evanjelici počas tohto dňa na adventnom venci zapaľujú druhú sviečku, ktorá…

07. 12. 2025 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

"Neviem, či mu niekto ešte dokáže pomôcť..." Tréner Liptovského Mikuláša prirovnal Réwaya k bezdomovcovi

Komu niet rady, tomu niet pomoci. Takto by sa dal zhrnúť komentár českého trénera hokejistov Liptovského Mikuláša Aleša Tottera k…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Ľavica alebo pravica? Budúcnosť Maďarska závisí od voličov

Maďarská ľavica vždy verila, že práve ona vie najlepšie, čo treba s peniazmi daňovníkov urobiť. Preto vždy vzala rodinám a…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Mikuláš

Muž zrodený pre dobrotu

07. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slovan pohorel s poslednými Košicami. Weiss: "Ak som problémom ja, odchádzam"

Po druhej prehre v rade v Niké lige v sobotu proti Košiciam tréner Vladimír Weiss st. avizoval, že v pondelok…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Analytici hodnotia Trumpovu bezpečnostnú stratégiu a zhodujú sa na jednom: „Dokument zasadil úder európskym hlavným mestám“

V novej americkej bezpečnostnej stratégii sa Čína a Rusko už nespomínajú ako strategickí protivníci, ale najostrejšie výrazy sú adresované európskym…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zatýkanie v EÚ: Trumpov signál Európanom, aby prestali brániť realizácii mierového plánu?

Londýn, 6. decembra 2025 - Ďalší škandál naberá na obrátkach. 2. decembra bola v Bruseli zadržaná bývalá šéfka európskej diplomacie…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Ochranný kryt černobyľskej jadrovej elektrárne stratil svoje základné ochranné funkcie

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu vykonala inšpekciu ochranného krytu černobyľskej jadrovej elektrárne. Podľa výsledkov inšpekcie ochranný kryt stratil svoje základné…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ktorá krajina je známa ako krajina lesov?

Surinam je celosvetovo známy ako krajina lesov, pretože viac než 90 % jeho územia pokrývajú nedotknuté tropické dažďové pralesy. Surinam…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Ukrajinské drony zaútočili na rafinériu v ruskom meste Riazaň

Ukrajinská armáda v noci na sobotu zaútočila na ropnú rafinériu v ruskom meste Riazaň. Oznámil to ukrajinský generálny štáb, informuje…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ktorý pohár sa naplní ako prvý?

Myslíte si, že ste génius? Potom povedzte, ktorý pohár sa ako prvý naplní pomarančovým džúsom. Otestujte si svoju inteligenciu s…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Orbán pohrozil EÚ jej vlastnou medicínou

Maďarský premiér Viktor Orbán varuje pred žalobou, ak Európska únia obíde veto týkajúce sa sankcií voči Rusku v oblasti energetiky.…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Správy o smrti Oľgy Feldekovej sa potvrdili. Syn Martin Feldek objasnil, že otec sa so smrťou manželky ešte nevyrovnal

Správy o smrti Oľgy Feldekovej sa potvrdili. Vo veku 82 rokov v sobotu zomrela slovenská prozaička, novinárka, scenáristka a dramaturgička…

06. 12. 2025 | Aktualizované 06. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Aktualizované 06. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO


.

Zrazu je ticho. O priebehu mierových rokovaní mlčia všetky strany. Ukrajina poskytla strohé odpovede

Dnes sa má v USA uskutočniť už tretie stretnutie ukrajinskej delegácie v zložení tajomníka Rady národnej bezpečnosti a obrany Rustema…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Utajená skupina, ktorá rozhoduje o budúcnosti nášho súkromia

V Bruseli sa rodí legislatíva, ktorá môže umožniť štátu vidieť do našich mobilov aj súkromných dát. Kto ju pripravuje? A…

06. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Dvojitá zrada: Koniec koalície môže byť znovu témou dňa

Pamätáte na štvoricu rebelov HLASu okolo Jána Ferečnáka? Jeden z nich sa „pichol” do ministerského kresla a na stranu nemá…

06. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

“Vláda celý týždeň nerieši reálne problémy tejto krajiny, ale zástupnú tému.” Prezident pripustil možnosť, že návrh k ÚOO po preštudovaní vráti parlamentu

Prezident SR Peter Pellegrini pripustil možnosť, že návrh zákona o zmene Úradu na ochranu oznamovateľov na nový úrad po preštudovaní…

06. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Začína vojna? Muskova X dostala pokutu od EÚ. Politici sa búria

Európska komisia udelila spoločnosti X pokutu vo výške 120 miliónov dolárov za „klamanie používateľov“. Rozhodnutie Európskej únie o udelení pokuty…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Ján Droppa

Michal Durila

Dušan Hirjak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov