Calgary Flames - St. Louis Blues

NAŽIVO

Libanonský minister zahraničných vecí Júsif Radždži vyzval Irán, aby našiel „nový prístup“ k otázke odzbrojenia Hizballáhu.

17:28

V kauze Vémolu polícia obvinila z drogových trestných činov ďalších dvoch ľudí. Celkovo tak je v prípade distribúcie kokaínu trestne stíhaných už päť osôb.

17:27

Ukrajina informovala, že ruská armáda pri útokoch v oblasti Čierneho mora zasiahla dve nákladné lode. O život prišiel sýrsky člen posádky jednej z lodí.

17:25

Tusk povedal, že transatlantické väzby medzi Európou a USA sú jedinou šancou na prežitie slobodného sveta. „Nie som fanúšikom všetkých činov a správania súčasnej americkej administratívy, ale nič to nemení na mojom presvedčení, že Spojené štáty, Európa a NATO sú jedinou šancou na prežitie nášho sveta, v ktorom sú hodnoty slobody a ľudskosti dôležité,“ zdôraznil Tusk.

17:03

Spolumajiteľ baru Le Constellation, Jacques Moretti, kde počas novoročných osláv prišlo pri požiari o život 40 ľudí, bol vzatý do väzby. Vypočutá bola aj jeho manželka Jessica, ktorú však prepustili.

16:35

Prezident Švajčiarskej konfederácie Guy Parmelin uviedol, že Švajčiarsko je otrasené tragédiou, ku ktorej došlo počas novoročnej noci v Crans-Montana, kde pri požiari v bare zahynulo 40 ľudí.

16:02

Strana Jean-Luca Mélenchona iniciovala vystúpenie Francúzska z NATO.

Rezolúciu predkladá poslankyňa „Nepokoreného Francúzska“ (La France insoumise), podpredsedkyňa parlamentu Clémence Guetté.

Trumpove Spojené štáty uniesli hlavu štátu vo Venezuele. Trumpove Spojené štáty podporujú a poskytujú vojenskú pomoc genocíde v Palestíne. Trumpove Spojené štáty hrozia Grónsku ozbrojenou anexiou. Trumpove Spojené štáty bombardujú národy v úplnom rozpore s medzinárodným právom. Dnes je ako nikdy predtým aktuálna otázka účasti Francúzska v Severoatlantickej aliancii, vojenskom zväze na čele s USA, ktorý slúži ich záujmom. Predkladám návrh rezolúcie o plánovanom vystúpení z NATO, počnúc jej integrovaným velením,” píše Guetté na X.

Clémence Guetté
Príspevok Clémence Guetté / Foto: Screenshot
15:43

Európska komisia považuje úder „Orešnikom“ na Ukrajine za varovanie pre Európsku úniu a USA, vyhlásila predstaviteľka EK Anitta Hipperová.

„EÚ má v úmysle pokračovať vo vojenskej podpore Ukrajiny a pripravovať sa na ďalšie kroky, ktoré diskutovala koalícia ochotných,“ vyhlásila Hipperová.

V podobnom duchu sa vyjadrila aj šéfka európskej diplomacie Kallasová.

Kallasová
Príspevok Kallasovej / Foto: Screenshot
15:38

Zelenskyj informoval, že pri útoku na Kyjev bola poškodená aj ambasáda Kataru.

15:27

Kurdskí militant odmietli výzvu sýrskej vlády na opustenie Aleppa. Miestne rady v štvrtiach Šajch Maksúd a Ašrafíja dopoludnia uviedli, že kurdskí bojovníci neodídu.

14:50

Meloniová poprela ambíciu stať sa prezidentkou. „To, čo robím, je akurát pre mňa a som z toho nadšená,“ vyhlásila

14:47
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Asistencia Pospíšila nepomohla Flames: “Hrali sme dobre, no nestačilo to”

Slovenský hokejový útočník Martin Pospíšil prihral na jediný gól hráčov Calgary, ktorí prehrali na ľade St. Louis 1:2. Bol to pre neho 13. kanadský bod v sezóne a prvý po piatich zápasoch. V nočných zápasoch NHL nastúpili aj ďalší štyria slovenskí hráči, no nezapísali sa do kanadského bodovania

Calgary Flames - St. Louis Blues
Na snímke slovenský hokejový útočník Martin Pospíšil (76) a hráč St. Louis Blues Jordan Kyrou v zápase hokejovej NHL Calgary Flames – St. Louis Blues / Foto: TASR/AP-Jeff Roberson
❚❚
.

Pospíšil odohral v prvej formácii hostí 15:30 minúty a so štyrmi strelami na bránku bol najaktívnejší spomedzi hráčov Flames. Tí prehrávali už od 49. sekundy gólom Coltona Parayka a tesný stav vydržal až do 47. minúty. V nej Pospíšil vybojoval puk pri mantineli, prihral ho obrancovi Kevinovi Bahlovi, ktorý svojím druhým gólom v sezóne vyrovnal na 1:1. O triumfe Blues napokon rozhodol český útočník Radek Faksa. Flames prehrali prvýkrát po troch víťazstvách. “Bol to tesný zápas. Myslím si, že sme hrali celkom dobre, ale nestačilo to. Teraz sa už treba reštartovať a pripraviť sa na ďalší duel,” poznamenal Pospíšil pre nhl.com. Hráči Calgary odohrali druhý zápas v priebehu dvoch dní a v ich bránke dostal príležitosť Čech Dan Vladař. Bol to pre neho prvý zápas od 3. januára. Piatykrát za sebou však prehral, hoci tím podržal 23 zákrokmi. “Bol skvelý, no nebolo to pre neho ľahké. Myslím si, že podal dobrý výkon a držal nás v hre,” povedal Pospíšil.

Slovenský útočník Juraj Slafkovský z Montrealu mal dva plusové body v stretnutí, v ktorom jeho tím uspel na ľade Utahu 5:3. Na ľade strávil takmer šestnásť minút a prezentoval sa aj jednou strelou a dvoma trestnými minútami. Canadiens bodovali v piatom zápase za sebou. Jeden z ich gólov strelil fínsky útočník Patrik Laine, ktorý zaokrúhlil svoj bodový súčet v NHL na 400 (214 gólov, 186 asistencií).

Hráči Tampy Bay prestrieľali domáci Boston 45:24, no napriek tomu prehrali 2:6. V drese Bruins získali po tri kanadské body českí útočníci David Pastrňák a Pavel Zacha, obaja mali bilanciu gól a dve asistencie. Slovenský obranca hostí Erik Černák odohral 18:01 minúty. Do štatistík mu pribudli dva mínusové body, dve strely a aj päť trestných minút za bitku s urasteným ruským obrancom Nikitom Zadorovom (197 cm, 113 kg). Vo svojej prvej pästnej výmene v sezóne ťahal za kratší koniec. Domáci dosiahli presvedčivé víťazstvo aj vďaka dvom gólom do prázdnej bránky v závere zápasu. Tampa prehrala na ľade súperov piaty zápas z uplynulých šiestich. V jej zostave chýbal produktívny útočník Brayden Point, ktorý bol zdravý náhradník po tom, čo vynechal tímový míting. “Odkedy som v klube, tak máme určité štandardy. Je to profesionálny šport, v ktorom platia pravidlá a nikto nie je viac ako tím. Je to poľutovaniahodné, pretože v tomto zápase sme ho (Pointa) skutočne potrebovali. Najhoršie však dopadol on, pretože je to skvelý chlap a výborný tímový hráč. Pochybujem, že bude posledný hráč v tejto lige, ktorému sa niečo také stalo, no cítil som sa hrozne a prial som si, aby sme ho mali v tomto zápase,” povedal tréner Jon Cooper.

Hokejisti Columbusu dosiahli piate víťazstvo v sérii, keď triumfovali nad Philadelphiou 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Oba góly domácich v riadnom hracom čase strelil obranca Zach Werenski a o ich triumfe napokon rozhodol nájazd Kenta Johnsona.

Víťazná séria hráčov Detroitu sa skončila na čísle sedem. Postarali sa o to hráči San Jose, ktorí uspeli na súperovom ľade 6:3. Bolo to pre nich prvé víťazstvo po troch prehrách, no naďalej sú na predposlednom mieste tabuľky Západnej konferencie. Tromi kanadskými bodmi sa na triumfe hostí podieľal švédsky útočník William Eklund.

.

Z triumfu na ľade súpera sa tešili aj hráči Seattlu, ktorí zvíťazili v Pittsburghu 4:2. Pre “tučniakov” to bola tretia prehra za sebou. Po nej figurujú na 13. mieste Východnej konferencie a vzďaľuje sa im play off. Na druhú voľnú kartu strácajú štyri body. “Jednoducho musíme odviesť lepšiu prácu než v tomto zápase. Predovšetkým v defenzíve a pred vlastnou bránkou. Aj ja musím odviesť lepšiu prácu,” povedal tréner “tučniakov” Mike Sullivan.

Pred vlastnými fanúšikmi neuspeli ani hráči Toronta, keď podľahli Dallasu 1:4. Kanadský útočník slovenského pôvodu Logan Stankoven prispel k triumfu Dallasu dvoma gólmi a asistenciou. “Vždy je príjemné prispieť k víťazstvu. Nedá sa však povedať, že by som zmenil spôsob, akým hrám. Iba som sa viac tlačil k bránke a využil dorážky. Snažím sa získavať puky, byť dobrý v defenzíve a správne robiť maličkosti,” uviedol Stankoven pre nhl.com. Tri body nazbieral aj jeho spoluhráč Matt Duchene (1+2). Maple Leafs prehrali tretí duel za sebou. Ich jediný gól strelil v úvode zápasu najlepší strelec minulej sezóny Auston Matthews, ktorý sa po zdravotných problémoch dostáva do obvyklej gólovej formy. V uplynulých siedmich zápasoch strelil 5 gólov a v sezóne má na konte 15 presných zásahov. “Bola to bitka špeciálnych tímov. Vyhrali ju oni, ale myslím si, že počas hry piatich proti piatim sme im nedali priestor. V tretej tretine to bolo tesné, no spravili sme pár chýb a to rozhodlo,” poznamenal Matthews. Dallas zvíťazil v ôsmich zápasoch z uplynulých deviatich.

Hokejisti Washingtonu potvrdili pozíciu lídra Východnej konferencie, keď na domácom ľade zdolali Anaheim 3:0. Slovenský obranca domácich Martin Fehérváry nebodoval. V stretnutí odohral takmer 17 minút, počas ktorých dvakrát vystrelil na bránku. Capitals bodovali v ôsmom zápase za sebou, na domácom ľade získali minimálne bod vo všetkých 11 dueloch od 24. novembra. K víťazstvu ich nasmerovala prvá tretina, po ktorej viedli 2:0. “Myslím si, že to bola jedna z najlepších tretín, aké sme odohrali za veľmi dlhú dobu. V druhej to už nebolo ideálne, no (brankár Logan) Thompson nás podržal,” konštatoval Spencer Carbery, tréner Washingtonu.

Nebodoval ani Tomáš Tatar z New Jersey, ktorý odohral proti Floride 13 minút. Prezentoval sa dvoma strelami aj dvoma hitmi. Na 10. kanadský bod v sezóne čaká od 29. novembra. Jeho tím podľahol obhajcovi Stanleyho pohára 1:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch, keď v rozhodujúcom skóroval Anton Lundell. Devils prehrali doma prvýkrát po šiestich víťazstvách.

Fínsky brankár Leevi Meriläinen potvrdil skvelý vstup do NHL, keď svojím druhým čistým kontom pomohol k triumfe Ottawy na ľade NY Islanders 2:0. Bol to iba jeho tretí zápas v kariére, no zatiaľ vo všetkých zvíťazil a inkasoval iba dva góly od hráčov Dallasu. Islanders prehrali prvýkrát po troch víťazstvách a sú na predposlednom mieste Východnej konferencie. Ottawa dosiahla tretí triumf za sebou.

.

Ani hetrik Pavla Dorofejeva nepomohol hokejistom Vegas k bodovému zisku na ľade Nashvillu. Domáci triumfovali 5:3, keď sa dvoma gólmi a asistenciou prezentoval Steven Stamkos. Vegas sú naďalej na druhom mieste tabuľky Západnej konferencie.

Na jej čele je Winnipeg, ktorý triumfom 6:1 prehĺbil krízu Vancouveru. Canucks prehrali piaty zápas z uplynulých šiestich. Hráči Winnipegu dosiahli ako prvý tím v sezóne 30. víťazstvo. Na ich presvedčivom triumfe sa čistým hetrikom podieľal útočník Kyle Connor, pričom na to potreboval iba úvodných 14 minút zápasu. Na všetkých jeho góloch mal asistenciu Gabe Vilardi. “Dostal som od neho naozaj dobré prihrávky. Bol to ten duel, keď sa zdá, že všetko ide správnym smerom. V predošlých zápasoch sme zažili ten pocit, že sme útočili na súpera, no nevedeli sme sa presadiť,” poznamenal Connor. Canucks prehrávali po prvej tretine 0:3 a v druhej dovolili súperovi až 20 striel na bránku. “Samozrejme, nehrali sme dobre. V tíme však nebol nikto, kto by to vzdal. Proti nám stál kvalitný tím, ktorý vám nedá veľa priestoru. Aj preto je v popredí tabuľky NHL,” poznamenal Conor Garland, útočník Vancouveru.

Hokejisti Colorada zvíťazili nad New Yorkom Rangers 3:2 po predĺžení. O ich triumfe rozhodol obranca Devon Toews. “Jazdci” bodovali vo štvrtom zápase za sebou.

 

NHL – sumáre:

St. Louis Blues – Calgary Flames 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

.

Góly: 1. Parayko (Schenn, Fowler), 52. Faksa (Tucker, Toropčenko) – 47. Bahl (POSPÍŠIL). Brankári: Binnington – Vladař, strely na bránku: 25:27

 

Boston Bruins – Tampa Bay Lightning 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Góly: 5. Frederic (Poitras, Coyle), 10. Wotherspoon (Pastrňák, Zacha), 22. Marchand (Pastrňák), 27. Pastrňák (Zacha, Peeke), 57. Peeke (E. Lindholm), 57. Zacha (Marchand, Zadorov) – 29. Geekie (Hedman, Raddysh), 40. Hedman (Kučerov, Paul). Brankári: Swayman – Vasilevskij, strely na bránku: 24:45

 

Columbus Blue Jackets – Philadelphia Flyers 3:2 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1)

Góly: 11. Werenski, 56. Werenski (Marčenko, Fantilli), rozh. sn Johnson – 4. Brink (Seeler, Drysdale), 49. Tippett (Frost). Brankári: Tarasov – Fedotov, strely na bránku: 28:25

 

Detroit Red Wings – San Jose Sharks 3:6 (0:2, 1:0, 2:4)

Góly: 22. Tarasenko (Edvinsson, Berggren), 47. Tarasenko (Gustafsson, Veleno) – 2. Rutta (Smith, Wennberg), 18. Sturm (Eklund, Vlasic), 41. Eklund (Celebrini, Toffoli), 48. Granlund (Celebrini), 51. Toffoli (Eklund), 59. Ferraro. Brankári: Husso – Georgijev, strely na bránku: 28:24

.

 

Pittsburgh Penguins – Seattle Kraken 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Góly: 10. Tomasino (O´Connor, Letang), 25. Rust (Karlsson, Malkin) – 3. Stephenson (McCann, Daccord), 49. Oleksiak (Bjorkstrand, Larsson), 49. Tolvanen (Wright, Mahura), 59. Kakko (Larsson). Brankári: Jarry – Daccord, strely na bránku: 33:18

 

Toronto Maple Leafs – Dallas Stars 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

.

Góly: 5. Matthews (Marner) – 9. Stankoven (Steel, Duchene), 33. Bourque (Stankoven, Harley), 42. Duchene (Johnston, Heiskanen), 43. Stankoven (Duchene, Robertson). Brankári: Woll – Oettinger, strely na bránku: 28:23

 

Washington Capitals – Anaheim Ducks 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 8. Duhaime (Chychrun, Dowd), 15. Carlson), 40. Frank (Dubois, Duhaime). Brankári: Thompson – Gibson, strely na bránku: 25:19

 

.

New Jersey Devils – Florida Panthers 1:2 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 43. Hischier (Meier, Bastian) – 41. Boqvist (Verhaege, Schmidt), rozh. sn Lundell. Brankári: Markström – Knight, strely na bránku: 27:28

 

New York Islanders – Ottawa Senators 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 29. Gaudette (Kleven, Pinto), 59. Zub (Norris, Batherson). Brankári: Högberg – Meriläinen, strely na bránku: 23:25

 

Nashville Predators – Vegas Golden Knights 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)

.

Góly: 10. Stamkos (Forsberg), 13. Forsberg (Stamkos), 26. Barron (Josi, Nyquist), 29. Stamkos (Marchessault), 60. O´Reilly (Sissons) – 30. Dorofejev (Olofsson, Hertl), 35. Dorofejev (Hertl, Stone), 56. Dorofejev (Olofsson, Theodore). Brankári: Annunen – Samsonov, strely na bránku: 23:22

 

Winnipeg Jets – Vancouver Canucks 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Góly: 7. Connor (Vilardi), 14. Connor (Pionk, Vilardi), 14. Connor (Vilardi, Scheifele), 21. Pionk (Perfetti, Niederreiter), 26. Niederreiter (Kupari, Perfetti), 42. Scheifele (Ehlers, Connor) – 50. Höglander. Brankári: Hellebuyck – Lankinen, strely na bránku: 33:24

 

Colorado Avalanche – New York Rangers 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 5. Kelly (Colton, Makar), 59. Lehkonen (Rantanen, MacKinnon), 65. Toews (MacKinnon, O´Connor) – 12. Carrick, 30. Edström. Brankári: Blackwood – Šesťorkin, strely na bránku: 26:29

.

 

Utah HC – Montreal Canadiens 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)

Góly: 3. Doan (Keller, Schmaltz), 20. Bjugstad (Kesselring, Maccelli), 44. Cooley (Schmaltz, Keller) – 4. Matheson (Caufield, Hutson), 31. Laine (Newhook, Carrier), 39. Dach (Hutson), 47. Caufield (Hutson, Matheson), 57. Dach (Carrier). Brankári: Vejmelka – Montembeault, strely na bránku: 25:26

 

Slováci v akcii:

Martin Pospíšil (Calgary) 15:30 0 1 1 0 4 0

Erik Černák (Tampa Bay) 18:01 0 0 0 -2 2 5

.

Martin Fehérváry (Washington) 16:51 0 0 0 0 2 0

Juraj Slafkovský (Montreal) 15:57 0 0 0 +2 1 2

Tomáš Tatar (New Jersey) 12:59 0 0 0 0 2 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Andrej Valihora

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.

Bez alternatívy. Kyjev nemá plán B. Ľudia budú musieť odísť

Plán „B“ neexistuje. Prečo v Kyjeve po nočnom útoku na hlavné mesto vypúšťajú vodu a Kličko radí obyvateľom, aby opustili…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusi vykonali odvetu za útok na Putinovu rezidenciu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

09. 01. 2026 | Aktualizované 09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Aktualizované 09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

USA brnkajú Rusom po nose. Zadržali ďalší tanker

USA zadržali ďalší tanker z tieňovej flotily, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na amerického úradníka

09. 01. 2026 | Aktualizované 09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Aktualizované 09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák nevylučuje po voľbách spoluprácu s Republikou, aj najtvrdšie vyjadrenia hnutia mu pripadajú ako „ružový vánok” v porovnaní s Matovičom

Podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák nevylučuje po voľbách spoluprácu strany Smer-SD s hnutím Republika

09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Odveta Ruska po útoku na Putinovu rezidenciu. Zasiahli Ukrajinu Orešnikom

Zelenskyj potvrdil, že Rusko dnes v noci zaútočilo na Ukrajinu raketami „Orešnik“

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Tender na ťažbu lítia na Ukrajine vyhral “Trumpov priateľ”

Ukrajina prenecháva ťažbu veľkého ložiska lítia „Dobra“ v Kirovohradskej oblasti Trumpovmu priateľovi, informuje The New York Times s odvolaním sa…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Orság pre HS: Kolaps prišiel krátko po očkovaní a odvtedy sa môj stav zhoršuje. Dnes som odkázaný na pomoc iných

Vakcína je sloboda. A je bezpečná. Nie až tak dávno sme podobné vyhlásenia počúvali dookola a odvšadiaľ. Opakovali nám ich politici, lekári,…

09. 01. 2026 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov

Milujete mytológiu? Svetový hit, ktorý sa umiestňuje na popredných priečkach bestsellerov po celom svete

Mytológia Edith Hamiltonovej po prvý raz vyšla v roku 1942 vo vydavateľstve Little, Brown and Company, a odvtedy sa umiestňuje…

09. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vance varuje Európu pred Trumpovými ambíciami

Americký viceprezident JD Vance včera varoval Európu, aby brala Donalda Trumpa „vážne“ v otázke Grónska. Americký prezident totiž stupňuje hrozby…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Namiesto solidarity kolektívne šialenstvo

Kyjev a jeho spojenci z EÚ a partneri z G7 rokujú o ďalších 800 miliardách dolárov na povojnovú obnovu Ukrajiny.…

09. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Heredoš vyčíslil čiastku, akú doteraz EÚ zaplatila Ukrajine: „Táto suma je absolútne šialená!“

506 miliárd amerických dolárov – to je suma, ktorá doteraz odišla na Ukrajinu z kasy Európskej únie a teda aj…

09. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko dobieha v eurách, ale zaostáva v kúpnej sile. Prečo a čo s tým

Keď ceny dobiehajú rýchlejšie než výkon, pridané eurá na výplatnej páske sa v obchode stratia. Potrebujeme nový motor: produktivitu, investície…

09. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Kuzminová sa môže so synom zapísať do histórie. Ak Jelisej dosiahne skvelé výsledky, obaja môžu byť na ZOH

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová môže na zimných olympijských hrách v Taliansku štartovať spolu so synom Jelisejom. Každý však vo svojom…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Karibská kríza Trumpa a Putina. Prečo Moskva mlčí

Udalosti posledných dní – operácia USA vo Venezuele, zajatie ruského tankera vyvolali silné rozrušenie na ruských Z-kanáloch

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka podá vo veci záchrankového tendra správne žaloby

Minister zdravotníctva Kamil Šaško nevyhovel protestom generálneho prokurátora Maroša Žilinku vo veci záchrankového tendra. Pretože nedošlo k odstráneniu zásadného poškodenia…

09. 01. 2026 | Aktualizované 09. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Aktualizované 09. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Rok 2026 – začiatok konca liberálnej demokracie?

Politický vývoj v kľúčových štátoch Západu je v tejto chvíli vyslovene dramatický, upozornil bývalý minister Juraj Draxler. Rok 2026 preto…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

„Budíček pre Európu“

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok o tom, že sa Európa už musí zobudiť a Európska únia sa už musí…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump pripustil, že môže „vrátiť“ Grónsko za cenu rozpadu NATO

Povedal to v rozhovore pre The New York Times

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čína útočí. Úpadok európskeho automobilového priemyslu pocítime všetci

Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí – USA sa obracia do seba, zatiaľ čo EÚ márne naťahuje vojnu na Ukrajine…

09. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prevrátený hodnotový svet KDH

Magistrát hlavného mesta Bratislavy a Bratislavská župa má v oblasti tradícií a kultúrnych podujatí nové  priority. Poukázal na to poslanec…

09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump navrhol radikálne zvýšiť vojenský rozpočet USA. Podľa Carlsona tieto plány znamenajú prípravu na veľkú vojnu

Americký prezident Donald Trump navrhol radikálne zvýšiť vojenský rozpočet USA – z 901 miliárd dolárov v tomto roku na 1,5…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Video: Dlho očakávaná ruská odpoveď raketa „Orešnik“ znovu ukázala svoju silu

Ukrajina, 9. januára 2026 - Všetky ukrajinské zdroje uvádzajú, že do podzemného skladu plynu v Ľvovskej oblasti dopadol Orešnik. To…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Vo Vígľaši-Pstruši bolo ráno mínus 25,6 stupňa, je to najmenej za 5 rokov

Meteorológovia namerali počas noci na piatok najnižšiu teplotu za uplynulých päť rokov. Vo Vígľaši-Pstruši bolo ráno mínus 25,6 stupňa Celzia.…

09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri dopravnej nehode nákladného vozidla v Babíne umreli dvaja muži

V piatok nadránom umreli dvaja muži pri dopravnej nehode nákladného motorového vozidla v ťažko prístupnom teréne v katastri obci Babín…

09. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pyramida projevu a hledání ideálu

Díky všem za zaslané názory k otázkám v článku  Kde končí svoboda projevu při hodnocení historie. U některých reakcí stále…

09. 01. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Románik medzi hviezdnymi zápasníkmi Oktagonu. "Aké je to s ňou chodiť?" Podpichol šéf Novotný

České bulvárne médiá priniesli správy o novom prominentnom páre z radov najväčších hviezd organizácie Oktagon MMA. Dvojnásobný írsky šampión Will…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Nechcú mrznúť kvôli Zelenskému, ale vláda má iné starosti

Nemci vyšli do ulíc s transparentmi Mrznúť pre Zelenského?

09. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Takto lejú peniaze z Bruselu do Sorosových médií

Brusel nalieva peniaze do mediálnych produktov patriacich ku globálnej progresívnej sieti. Najnovšie získali značné prostriedky v rámci mediálneho projektu financovaného…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Do třetice u soudu. Opět bez ztráty květinky

Asi není příliš běžné, aby členové vědeckého sdružení trávili tolik času u soudů, jako je tomu v případě SMIS. Za…

09. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Libanonský minister zahraničných vecí Júsif Radždži vyzval Irán, aby našiel „nový prístup“ k otázke odzbrojenia Hizballáhu.

17:28

V kauze Vémolu polícia obvinila z drogových trestných činov ďalších dvoch ľudí. Celkovo tak je v prípade distribúcie kokaínu trestne stíhaných už päť osôb.

17:27

Ukrajina informovala, že ruská armáda pri útokoch v oblasti Čierneho mora zasiahla dve nákladné lode. O život prišiel sýrsky člen posádky jednej z lodí.

17:25

.

Trump predpovedá „oveľa dlhší“ dohľad Spojených štátov nad Venezuelou

Americký prezident Donald Trump v stredu 8. januára vyhlásil, že očakáva, že Spojené štáty budú po odvolaní venezuelského prezidenta Nicolása…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovský s gólom a prihrávkou pri ďalšom víťazstve Habs. Na konte má už skvelých 35 bodov

V zámorí sa začína Juraj Slafkovský stávať jedným z najviac ospevovaných útočníkov celej ligy. V decembri a na začiatku januára…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Francúzsko a Veľká Británia chcú do Ukrajiny vyslať až 15-tisíc vojakov, čo je podstatne menej, ako sa očakávalo

Francúzsko a Veľká Británia chcú do Ukrajiny vyslať až 15-tisíc vojakov, čo je podstatne menej, ako sa očakávalo, píše The…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Neohľaduplnosť týchto ľudí vás pobúri

Neohľaduplnosť je jav, s ktorým sa denne stretávame na uliciach, v obchodoch aj v dopravných prostriedkoch, no internet ju dokáže…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Raději smlouvu s ďáblem…

Tak se nám Donald Trump v posledních dnech vybarvuje. Nejprve nadějný mírotvůrce, ukončovatel válek… snižovatel vojenských rozpočtů… America first, ale…

09. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Tajomný ostrov Sommarøy: Miesto, kde čas plynie inak

Čas na niektorých miestach sveta ľudia vnímajú úplne inak než v bežnom živote, a jedným z nich je nórsky ostrov…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Smrteľné strety v Iráne vstúpili do 11. dňa protestov

V celom Iráne pokračujú násilné strety medzi protivládnymi demonštrantmi a bezpečnostnými silami, keďže demonštrácie vyvolané prehlbujúcou sa ekonomickou krízou vstúpili…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Andrej Valihora

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov