Ak progresívci vyhrajú, bude to prehra pre Slovensko

Ak progresívci vyhrajú, bude to prehra pre Slovensko

Bratislava 9. júna 2024 (HSP/Foto:TASR – František Iván)

 

Voľby do europarlamentu majú vždy dvoch víťazov: jeden je individuálny, druhý kolektívny. Tým prvým bude – podľa predbežných, neoficiálnych výsledkov – Progresívne Slovensko. Tým druhým sa stanú konzervatívne, pronárodné, vlastenecké sily

TK po sneme hnutia Progresívne Slovensko v Košiciach
Na snímke predseda PS Michal Šimečka

Najprv sa pozrime, ako sa šimečkovci snažili obchádzať moratórium. Líder PSka napísal pred troma dňami status, ktorý začína výzvou: „Žiaľ, toto je veľmi dôležitá a veľmi zlá správa. Pomôžte ju prosím rozšíriť zdieľaním, v moratóriu je to jediná šanca, ako sa môže dostať k ľuďom, reklamy sú všetky vypnuté. Po včerajšku už nie je žiadna pochybnosť, že Smer nás ťahá preč z Európy.“

Reklama

Čítate dobre: „nie je žiadna pochybnosť, že SMER nás ťahá preč z Európy.“ Prečo? „Lebofico“, samozrejme.

Týmto hrubým zavádzaním, prekrucovaním reality, teda vlastne lžou – pretože SMER nás predsa nikam neťahá – sa snažili progresívci na poslednú chvíľu získať extra hlasy. Na Facebooku mal ten príspevok vyše tisíc priamych zdieľaní. Dokonca istý môj starý priateľ, toho času profesor žurnalistiky (nebudem konkretizovať, aby som mu neublížil), si dovolil zdieľať tento tendenčný príspevok, čím pomohol PSku obísť moratórium a šíriť paniku medzi ľuďmi…

Reklama

Je na mieste, aby akademik, garant magisterského štúdia, takto otvorene podporoval liberálny extrémizmus? V akom ovzduší a ideologickom podhubí sa formujú budúci novinári? Keď kľúčový pracovník katedry verejne dáva najavo svoju politickú orientáciu? Veď tí ľudia budú o niekoľko rokov tvoriť mediálnu scénu, a teda formovať myšlienky celého národa!

Len tu odložím tento postreh ako podnet na premýšľanie pre tých, ktorí majú mandát s tým niečo robiť – napríklad pre pána ministra Druckera. Školstvo predsa nesmie byť v ideologickom zovretí či už jednej, alebo druhej strany.

Šimečka teraz, v aktuálnom statuse ďakuje voličom za to, že ho takto pred piatimi rokmi posunuli do Bruselu: „Vďaka vašej podpore som tam mohol presadzovať dôležitú legislatívu, bojovať za slovenské aj európske záujmy. Vďaka vášmu hlasu som mohol pre Slovensko historicky prvýkrát získať pozíciu podpredsedu Európskeho parlamentu.“

Konkrétne, prosím: Ktorá to bola tá dôležitá legislatíva, ktorú ste presadili? Za aké slovenské záujmy ste bojovali? Slovensko získalo pozíciu podpredsedu parlamentu, to je veľmi pekné – aké pozitíva konkrétne z toho pre nás vyplývajú?

Tieto otázky by mal Šimečka zodpovedať predovšetkým svojim voličom. Pretože ani tí, domnievam sa, nepoznajú odpovede. Medové motúzy ťahať popod fúzy, to áno – ale skutek utek. Stačí si pozrieť Šimečkov profil na Facebooku: samé európske symboly a farby, prakticky ani náznak niečoho slovenského. Ani vlajka, ani štátny znak.

Reklama

Akým prínosom pre slovenskú ekonomiku, kultúru, či rozvoj boli progresívci v europarlamente? A nech mi niekto nehovorí o tom, ako pomáhajú spasiť globálnu klímu tým, že bojujú za zníženie stavov dobytka, aby plyny, ktoré zo zvierat unikajú, neubližovali atmosfére.

Ale dobre, už tradične sa im podarilo mobilizovať celú volebnú základňu. Toto je ich maximum. Je z minulých volieb známe, že celková účasť býva na Slovensku relatívne nízka, a že na tom majú svoj podiel voliči konzervatívnych strán. Jednoducho, tradičné Slovensko nepripisuje voľbám do EÚ taký význam, ako voľbám do NR SR. Doteraz to aj dávalo zmysel – zákony sú nastavené, dohody uzavreté; samoregulačné mechanizmy byrokratickej EÚ pracujú aj bez toho, aby sa konali vážnejšie rokovania a hlasovacie procesy.

Lenže…

„Jó, časy se mění,“ spieva klasik.

Pozrite, na aký formát sa postupne EÚ transformovala. Z mierového projektu hospodárskej spolupráce ostali franforce. Iste, peniaze sa naďalej krútia, chvalabohu! To je však asi posledná výhoda (aj keď zásadná – teda taká, akou vás môžu držať v šachu), akú členstvo v EÚ poskytuje.

Reklama

O akom mierovom zoskupení chceme hovoriť, ak posielame na Ukrajinu zbrane a peniaze na ďalšie zbrojenie? A na základe čoho tak činíme? Ten štát nie je v NATO ani v EÚ. Merať rovnakým metrom by znamenalo, že pošleme tanky aj do iných ohnísk svetových konfliktov!

To, že Ukrajina je štát na našich hraniciach, je len výhovorka. Isteže ide o zástupnú vojnu Ruska s USA – to už potvrdilo mnoho odborníkov a analytikov aj z USA. Pozrite si videá generálov a profesorov ako John Mearsheimer alebo Scott Ritter.

Na tomto sa chceme podieľať? A dokedy? Kým západné štáty povolia Ukrajine útočiť na ruské územia zbraňami hromadného ničenia? To tak túžime po aktivovaní Nukleárnej doktríny Ruskej federácie?

Treba si uvedomiť, že strany typu PS podporujú práve túto križiacku výpravu. Je teda ich výhra v eurovoľbách aj výhrou pre Slovensko? Rečnícka otázka.

Za kolektívneho víťaza, a to je to podstatné pri tomto formáte, môžeme považovať slovenské konzervatívne prúdy. PS má dostať 6 mandátov, no SMER, Republika, Hlas a KDH dovedna až 9. Ešte aj keby KDH učinilo svoj obvyklý zradný obrat, s jedným hlasom pridaným k PS by stále nemali väčšie slovo, než úzky konzervatívny krúžok.

Ďalším víťazom týchto volieb sa, v samostatnej kategórii, stal aj SMER. Veď dosiahne, zdá sa, až päť kresiel, čo je oproti poslednému výsledku úspech. Navyše tým spôsobí Šimečkovcom bezsenné noci – veď to hrali na plagátoch na súboj „Ódor – Blaha“ s tým, že nechcú, aby nás Blaha zastupoval na európskej pôde…

Nuž, nevydalo – Blaha sa prekrúžkoval, a podľa toho, ako ho poznáme, bude výrazným hlasom Slovenska v Bruseli.

To je dôležité aj z toho dôvodu, že z EÚ sa stáva akýsi moloch liberálnej ideológie. Ako som spomínal, toky peňazí fungujú, a tak to má byť – preto sme predsa toho času bojovali o členstvo. Lenže „sponzoring“ priniesol so sebou vedľajší efekt: vnucovanie určitej formy myslenia.

Vidíme, čo to s našimi ľuďmi robí: na protestoch opozície vejú prevažne európske vlajky, progresívci sa obliekajú v modrých mikinách so žltými hviezdami, a hrdo si hovoria „Európan“. Nuž, milí moji, nedá sa dlho sedieť na dvoch stoličkách. Buď prioritne zastávam záujmy mojej vlasti, alebo hrám za nadnárodný superštát…

EÚ teraz vykladá ohromujúce prostriedky na šírenie LGBTi agendy (písali sme o tom v inom článku), a niektorí poslanci PS sa zaviazali písomne (!), že budú túto agendu tiež presadzovať. Aktívne, všade, kam budú chodiť.

Reklama

Chápete, čo ste volili, ak ste hodili hlas týmto ľuďom?

Vyjadrili ste súhlas s tým, aby sa novým dobrým štandardom stali toalety pre rodovo neistých, alebo aby po námestiach mohli demonštrovať ľudia prezlečení za zvieratá (umne a nenápadne zahrnutí pod homosexuálne kruhy), a prezentovať sa, že takto je to v poriadku. Že každý má žiť „ako to cíti“. Čo si z toho vezmú naše deti? A na toto majú ísť naše peniaze?

Ale ešte silnejšia káva je oslabovanie pozícií národných štátov. EÚ kedysi hlásala rovnosť v rozmanitosti. Kde sú tie časy…

Teraz máme byť všetci rovnakí. Modrí, pro-kapitalistickí, zástancovia západných neokolonizačných tendencií a politík. Ukrajina za posledné roky postupne obmedzovala ústavou garantované práva ruskej menšiny na používanie ruského jazyka v úradnom styku (dokonca v reštauráciách a podobne vás majú najprv osloviť po ukrajinsky, po rusky až na vyžiadanie), ale teraz ide zavádzať angličtinu ako kľúčový jazyk. To je mentálna kolonizácia ako bič. Veď to kritizovala aj Benátska komisia, či Maďarsko, ktoré má na Ukrajine početné národnostné zastúpenie.

Ale každému je to fuk – pretože národnostné menšiny sú dnes nezaujímavé, kým angličtina, a všetko, čo má angloamerický pôvod, je predsa „univerzálne dobré“, pokrokové a teda nevyhnutné pre náš ďalší rozvoj…

Reklama

Takto chcú západné elity postupne oslabovať osobité identity zvrchovaných národných štátov, až do ich úplného zapadnutia prachom…

Preto môžeme konštatovať, že ak PS naozaj vyhralo tieto voľby, nebude to, paradoxne, pre Slovensko vôbec žiadna výhra.

 

Prečítajte si tiež

 

Reklama

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
Reklama

Odporúčame

Reklama

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

13:33

Kandidátom poľskej centristickej aliancie Tretia cesta bude v budúcoročných prezidentských voľbách v Poľsku súčasný predseda Sejmu Szymon Holownia. Oznámil to v pondelok vysokopostavený člen Tretej cesty a bývalý poľský premiér Waldemar Pawlak.

13:32

Predseda francúzskej strany Národné združenie (RN) Jordan Bardella v pondelok oznámil, že Francúzsko nepošle na Ukrajinu vojakov a ani strely dlhého doletu, ak sa jeho strana v predčasných parlamentných voľbách dostane k moci.

13:13

Diplomati členských krajín EÚ na pracovnom stretnutí v Luxemburgu schválili dodatočné sankcie voči šiestim osobám zapojeným do kybernetických útokov na kritickú infraštruktúru v členských štátoch EÚ.

13:02

Bitcoin, ako aj ďalšie kryptomeny, pokračuje v poklese po výraznom oslabení v minulom týždni, ktorý bol pre digitálne meny jedným z najhorších v tomto roku.

13:01

Kybernetickí útočníci neustále hľadajú spôsoby, ako sa vyhnúť detekcii bezpečnostných softvérov. Jedným z nich je ukrytie malvéru v obrázkoch na webových stránkach či v dokumentoch. 

13:00

Americký technologický gigant Apple riskuje pokuty vo výške miliárd eur. Európska únia totiž zistila, že pravidlá jeho obchodu App Store sú v rozpore so zákonom o digitálnych trhoch, pretože bránia vývojárom aplikácií voľne nasmerovať spotrebiteľov na alternatívne kanály pre ponuky a obsah. 

12:59

Raziace práce v tuneli Okruhliak, ktorý je súčasťou stavby R4 Prešov – severný obchvat, II. etapa, napredujú. Národná diaľničná spoločnosť zahájila razenie 1,8 kilometra dlhého tunela zo západného portálu koncom apríla. Aktuálne je v ľavej tunelovej rúre vyrazených viac ako 95 metrov a v pravej tunelovej rúre už takmer 50 metrov. Začiatok razenia tunela z východného portálu sa predpokladá začiatkom septembra. 

12:57

Členstvo Slovenska v EÚ prinieslo pre slovenské firmy mnoho prínosov, ako napríklad prístup k jednotnému trhu EÚ dnes už 27 krajín, dostupnosť k zdrojom financovania EÚ, zjednodušenie administratívy či posilnenie konkurencieschopnosti. Na druhej strane prinieslo aj niektoré výzvy, ako nárast konkurencie, tlak na vyrovnávanie miezd či stratu kontroly nad niektorými trhmi.

12:55

Národná implementačná a koordinačná autorita odporúča po technických rokovaniach s Európskou komisiou oddialiť revíziu plánu obnovy. Vyplýva to z aktualizovanej Správy o pokroku v implementácii plánu obnovy, ktorú na rokovanie vlády predložil podpredseda vlády Peter Kmec (Hlas-SD).

12:53

V máji tohto roka ceny tovarov a služieb na Slovensku medziročne vzrástli o 2,2 %. Oproti aprílu sa inflácia mierne zrýchlila, avšak naďalej ide o jednu z jej najnižších úrovní za posledné tri roky. Tempo zdražovania v krajine by sa malo na obdobne nízkych úrovniach držať aj počas nasledujúcich letných mesiacov.

12:52

Ukrajina by mohla dostať prvú splátku z výnosov zo zmrazených ruských fondov v hodnote 1,4 miliardy eur už na budúci týždeň. Uviedol to vysoký predstaviteľ EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Josep Borrell, podľa ktorého Európska únia našla spôsob, ako využiť výnosy z ruských aktív na pomoc Ukrajine napriek blokáde Maďarska. 

12:51

Európska únia má riešenie, ako využiť zmrazené ruské fondy pre Ukrajinu. Uviedol to vysoký predstaviteľ EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Josep Borrell.

12:50

Rusko začalo prehodnocovať svoju jadrovú doktrínu s cieľom dať ju do súladu so súčasnou realitou, uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov s odvolaním sa na vyjadrenia ruského prezidenta Vladimira Putina.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE


Reklama

NAJNOVŠIE


Reklama
Reklama

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

NAJNOVŠIE ROZHOVORY

NAJNOVŠIE Z DOMOVA

NAJNOVŠIE ZO ZAHRANIČIA

NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

NAJNOVŠIE ZO SVETONÁZORU

FOTO DŇA

Na snímke invazívny a obzvlášť nebezpečný druh rastliny Boľševník obrovský (Heracleum mantegazzianum) pri meste Sobrance

Autor: FOTO TASR-Roman Hanc

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Reklama
Reklama

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Erik Majercak

Milan Šupa

Reklama
Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali