kráľovná Alžbeta II. princ Filip

NAŽIVO

Rusko odsúdilo útok na jadrovú elektráreň v meste Búšehr v Iráne. Podľa MAAE ju zasiahol projektil.

16:26

Zelenskyj vyzval EÚ, aby riešila veto Maďarska vo veci sľúbenej pôžičky pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur.

16:14

Wladyslaw Kosiniak-Kamysz označil Nawrockého veto k zákonu o mechanizme SAFE za chybu Vyzval ho, aby sa ospravedlnil.

16:09

Dôstojník NATO vyzýva Alianciu, aby rozšírila svoju sieť produktovodov z čias studenej vojny o stovky kilometrov na východ, kvôli zabezpečeniu dostatočných zásob pre jednotky NATO v prípade budúceho konfliktu s Ruskom.

16:08

Armáda Iránu vyhlásila, že zaútočí na energetickú infraštruktúru v celom Perzskom zálive. Urobí tak v reakcii na útok na plynárenské zariadenie v južnom Iráne.

16:07

Pakistan ohlásil dočasnú prestávku v útokoch na Afganistan. Je to na žiadosť viacerých krajín.

16:05

Španielsko poskytne Ukrajine ďalšiu miliardu eur. Časť prostriedkov pôjde na zorganizovanie spoločnej vojenskej výroby.

Vyhlásil to španielsky premiér Pedro Sánchez na stretnutí so Zelenským v Madride. Celkovo od roku 2022 investovalo Španielsko do Ukrajiny 4 miliardy eur.

15:47

Zo správy UNICEF vyplýva, že každú minútu zomrie vo svete približne deväť detí, ktoré nemajú ani päť rokov.

15:14

Pri protidrogovej razii v jordánskom meste Ammán zastrelili troch príslušníkov protidrogovej jednotky.

15:02

Poľská ministerka školstva Barbara Nowacka oznámila, že ministerstvo školstva Poľska chce od septembra zaviesť zákaz používania mobilov na základných školách.

15:01

Poľský súd schválil vydanie ruského archeológa Alexandra Buťagina na Ukrajinu. Pripomeňme, že ho Poľsko zadržalo v decembri za vykopávky na anektovanom Kryme, keď cestoval z Holandska na Balkán.

15:00

Podľa francúzskeho osobitného vyslanca pre Libanon Jeana-Yvesa Le Driana by bolo absurdné očakávať, že libanonská vláda odzbrojí Hizballáh, zatiaľ čo na Libanon útočí Izrael.

14:25

Iránska štátna televízia uviedla, že Izrael a USA zasiahli významné plynárenské zariadenie v južnom Iráne.

14:24

V lyžiarskom stredisku Engelberg vo Švajčiarsku sa kvôli vetru odtrhla a zrútila lanovka. Prebieha tam záchranná operácia.

14:22

Pápež uviedol, že prístup ku kvalitnej zdravotnej starostlivosti sa nemôže stať luxusom iba pre tých, ktorí si to môžu dovoliť.

14:08
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa redakcie Hlavných správ, ktoré denne sleduje viac ako 200 000 čitateľov, je toto jedna z kľúčových tém aktuálneho diania na Slovensku i vo svete. Viac informácií nájdete na hlavnespravy.sk

Zomrel princ Philip, manžel britskej kráľovnej Alžbety II.

Britský princ Philip, manžel kráľovnej Alžbety II., zomrel v piatok vo veku 99 rokov. Oznámil to Buckinghamský palác, informujú svetové agentúry i britské médiá

kráľovná Alžbeta II. princ Filip
Na snímke vľavo britská kráľovná Alžbeta II. a jej manžel princ Filip
❚❚
.

“S hlbokým zármutkom Jej Veličenstvo kráľovná oznamuje smrť svojho milovaného manžela, Jeho kráľovskej výsosti princa Philipa, vojvodu z Edinburghu,” píše sa vo vyhlásení paláca.

“Jeho kráľovská výsosť zomrela dnes ráno pokojne na Windsorskom zámku,” dodal palác s tým, že ďalšie informácie zverejnia v náležitom čase.

Princ Philip tento rok strávil mesiac v nemocnici, kde podstúpil zákrok z dôvodu problémov so srdcom, a po prepustení 16. marca sa vrátil na Windsorský zámok.

.

Philip, ktorý sa s budúcou kráľovnou Alžbetou oženil v roku 1947, bol najdlhšie slúžiacim životným partnerom britského panovníka v dejinách a súčasne najstarším mužským členom kráľovskej rodiny všetkých čias.

 

Johnson: Princ Philip si získal náklonnosť generácií po celom svete

Britský premiér Boris Johnson uviedol, že princ Philip, manžel kráľovnej Alžbety II., ktorý zomrel v piatok vo veku 99 rokov, si získal náklonnosť generácií nielen v Británii, ale aj po celom svete. Informovala o tom spravodajská stanica Sky News.

Johnson pred svojim londýnskym sídlom na Downing Street uviedol, že krajina spolu s panovníčkou bude smútiť za stratou vojvodu z Edinburghu. Podľa jeho slov princ Philip “pomohol viesť kráľovskú rodinu a monarchiu” a kráľovnej ponúkol “neochvejnú podporu”.

Buckinghamský palác v piatok oznámil, že princ Philip zomrel. “S hlbokým zármutkom Jej Veličenstvo kráľovná oznamuje smrť svojho milovaného manžela, Jeho kráľovskej výsosti princa Philipa, vojvodu z Edinburghu,” píše sa vo vyhlásení paláca.

.

“Jeho kráľovská výsosť zomrela dnes ráno pokojne na Windsorskom zámku,” dodal palác s tým, že ďalšie informácie zverejnia v náležitom čase.

 

Kondolencie britskej kráľovnej zaslali írsky premiér aj šéfka škótskej vlády

Kondolencie britskej kráľovnej Alžbete II. zaslal v súvislosti s piatkovým úmrtím jej manžela princa Philipa aj írsky premiér Micheál Martin. Informovala o tom agentúra AFP.

britská kráľovná Alžbeta II. britský princ Philip
Na archívnej snímke zo septembra 1947 britská korunná princezná Alžbeta a Philip Mountbatte

“Naše myšlienky a modlitby sú v tomto čase pri kráľovnej Alžbete a obyvateľoch Spojeného kráľovstva,” uviedol Martin. Manželská dvojica navštívila Írsko v roku 2011. Išlo o prvú cestu britského monarchu do Írska za posledných 100 rokov, ktorá sa považovala za kľúčový okamih zmierenia medzi oboma krajinami.

Medzi prvými osobami, ktoré kráľovskej rodine kondolovali, bol i šéf britskej Labouristickej strany Keir Starmer. Pripomenul dlhý zoznam princovej činnosti vo verejnej službe – najprv v námorníctve počas druhej svetovej vojny a neskôr desaťročia trvajúcu službu krajine ako vojvoda z Edinburghu.

.

“Bude sa naňho spomínať predovšetkým za jeho mimoriadnu vernosť a oddanosť kráľovnej,” uviedol Starmer vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra AP. “Po jej boku stál viac ako sedem desaťročí. Ich manželstvo bolo symbolom sily, stability a nádeje, a to aj keď sa v poslednom období svet počas pandémie (COVID-19) zmenil,” dodal s tým, že ich zväzok inšpiroval milióny ľudí nielen v Británii.

Bývalý britský premiér Tony Blair ocenil podľa agentúry AFP Philipa za jeho “predvídavosť, odhodlanie, odvahu” a tiež úsilie v oblasti ochrany životného prostredia a podpory charitatívnej práce.

Škótska premiérka Nicola Sturgeonová na sociálnej sieti napísala: “Posielam moje osobné a najhlbšie kondolencie – a tiež kondolencie škótskej vlády a obyvateľov Škótska – Jej Veličenstvu kráľovnej a jej rodine”.

Dosiaľ neboli zverejnené nijaké oficiálne detaily ohľadom pohrebu vojvodu z Edinburghu, píše stanica Sky News. V súlade s jeho prianím by sa mal uskutočniť kráľovský, a nie štátny pohreb. O konečných plánoch rozhodne v nadchádzajúcich dňoch kráľovná.

 

Čaputová zaslala britskej kráľovnej sústrastný telegram

Prezidentka SR Zuzana Čaputová zaslala v piatok sústrastný telegram britskej kráľovnej Alžbete II. v súvislosti s úmrtím princa Philipa, vojvodu z Edinburghu. TASR o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec. Britský princ zomrel v piatok vo veku 99 rokov.

Prezidentka zdôraznila, že vojvoda z Edinburghu bol nezastupiteľnou oporou britskej monarchie a jeho oddanosť verejnej službe bola vzorom pre občanov Spojeného kráľovstva.

“Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu, ktorá vznikla z jeho iniciatívy, inšpirovala mnoho mladých ľudí po celom svete vrátane mnohých Sloveniek a Slovákov. Pomohla im objaviť svoj potenciál, rozvinúť svoj talent a uspieť v dosahovaní svojich snov a cieľov,” vyzdvihla.

Prezidentka v telegrame vyjadrila úprimnú sústrasť kráľovnej Alžbete II., smútiacej rodine, blízkym a všetkým občanom Spojeného kráľovstva, a to vo svojom mene, ako aj v mene občanov Slovenskej republiky.

 

.
Na úmrtie princa Philipa reagovali EÚ, Nemecko, Rusko, Izrael či Kanada

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier v piatok uviedol, že zosnulý britský princ Philip sa zaslúžil o demokraciu a mier, keď ako člen Kráľovského vojenského námorníctva bojoval za oslobodenie Európy spod nacistického teroru. Philip zohral podľa Steinmeiera “dôležitú úlohu pri zmierení našich krajín po hrôzach druhej svetovej vojny”. Informovala o tom agentúra AP.

Lojálnym služobníkom Spojeného kráľovstva nazval Philipa nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas. “Sme hlboko zarmútení úmrtím Jeho Výsosti princa Philipa. Naše myšlienky a modlitby sú s kráľovskou rodinou, obyvateľmi Commonwealthu a všetkými, ktorí ho vrúcne milovali,” napísal na Twitteri šéf nemeckej diplomacie. “Prežil dlhý život v službe svojej krajine,” dodal.

Zármutok nad piatkovým úmrtím princa Philipa vyjadrila na sociálnych sieťach i predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová. “V tento smutný deň by som chcela vyjadriť moju úprimnú sústrasť Jej Veličenstvu kráľovnej, kráľovskej rodine a obyvateľom Spojeného kráľovstva,” napísala šéfka EK na Twitteri.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na sociálnej sieti uviedol, že princ Philip bude veľmi chýbať Izraelu aj celému svetu.

Kanadský premiér Justin Trudeau uviedol, že na princa Philipa sa bude “láskyplne spomínať ako na oporu v živote našej kráľovnej”. “Myšlienky všetkých Kanaďanov sú s kráľovnou a celou kráľovskou rodinou, ktorá smúti v dôsledku tejto obrovskej straty,” napísal na Twitteri.

.

Tlačová služba Kremľa podľa denníka The Guardian oznámila, že sústrasť kráľovnej Alžbete II. vyjadril v telegrame i ruský prezident Vladimir Putin. Princ Philip bol podľa Putina “spojený s mnohými dôležitými udalosťami v najnovších dejinách vašej krajiny”. Philipa rešpektovala britská verejnosť i zahraničie, dodal.

Úprimnú sústrasť vyjadrili kráľovnej i celej jej rodine a občanom Spojeného kráľovstva aj rakúsky kancelár Sebastian Kurz, indický premiér Naréndra Módí a ďalší štátni predstavitelia.

 

Zosnulý princ Philip nebude mať štátny pohreb

Posledná rozlúčka s princom Philipom sa neuskutoční formou štátneho pohrebu. V piatok o tom informovala britská spravodajská stanica SkyNews.

Windsorský hrad zámok úmrtie britský princ Philip Buckinghamský palác
Na snímke kvety pred Windsorským hradom

Kráľovská rodina zároveň vyzvala ľudí, aby naďalej dodržiavalí pandemické nariadenia a nezúčastňovali sa na spomienkových zhromaždeniach.

.

Princ Philip, ktorý zomrel v piatok vo veku 99 rokov, bude pochovaný v kráľovskej rezidencii Windsorský zámok v súlade s jeho prianím. Štátne vlajky budú viať na pol žrde až do 8.00 h deň po jeho pohrebe, píše SkyNews.

Spravodajská stanica ešte predtým informovala, že sám princ si želal kráľovský, a nie štátny pohreb. O konečných plánoch rozhodne v nadchádzajúcich dňoch kráľovná.

 

Aj keď sme sa v tomto článku venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj článok Mestské zastupiteľstvo v Seredi schválilo prerozdelenie dotácií v objeme 267.700 eur , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Prezident: Slovensku chýba vízia, väčšinou sa riadi od jedných volieb k druhým

Slovensku chýba vízia, krajina sa riadi od jedných volieb k druhým a v štvorročnom cykle sa menia priority, ciele a…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mimoriadnu situáciu v areáli Bukózy bude riešiť odborná pracovná skupina

Ústredný krízový štáb pod vedením ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka dnes rokoval o riešení úniku nebezpečných látok v areáli bývalého…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Súd podľa ministerstva zdravotníctva zrušil rozsudok týkajúci sa žaloby Union zdravotnej poisťovne pre liek Keytruda

Krajský súd v Bratislave zrušil rozsudok pre zmeškanie vo veci žaloby Union zdravotnej poisťovne v súvislosti s kategorizáciou lieku Keytruda…

18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Asociácia nemocníc Slovenska dosiahla na rokovaniach so zdravotnými poisťovňami rámcovú dohodu

Asociácia nemocníc Slovenska v stredu dosiahla na rokovaniach so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a zdravotnou poisťovňou Dôvera rámcovú dohodu na financovaní.…

18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rada Učenej spoločnosti Slovenska považuje za chybu odmietnutie revízie IHR

Rada Učenej spoločnosti Slovenska , ktorej zriaďovateľom je Slovenská akadémia vied, považuje za chybu odmietnutie revízie Medzinárodných zdravotníckych predpisov (IHR)…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.
.
.

Premiér: „Progresívci absurdne obhajujú Zelenského poškodzovanie Slovenska“

Premiér Robert Fico na tlačovej konferencii polopate vysvetlil, prečo je taký problém s ropovodom Družba a prečo progresívci obhajujú konanie…

18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Česko a Slovensko pripravujú test reverzného toku ropy cez Družbu

Česká republika a Slovensko po rokovaní v Prahe oznámili, že chcú naštartovať prípravu reverzného toku ropy cez ropovod Družba zo…

18. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Otvorená diskreditačná kampaň: Facebook obmedzuje príspevky Viktora Orbána krátko pred voľbami

Maďarská opozícia hrá špinavú hru: Bývalý zamestnanec spoločnosti Meta, spriaznený s opozičnou stranou Tisza, vyzval používateľov Facebooku, aby nahlasovali príspevky…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Oponoval Trumpovi, teraz mu idú po krku: Tucker Carlson tvrdí, že CIA ho vyšetruje ako „agenta cudzej mocnosti“

Konzervatívny komentátor Tucker Carlson vyjadril podozrenie, že CIA sleduje jeho súkromnú textovú komunikáciu v údajnej snahe obviniť ho z trestného…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

V Iráne popravili švédskeho občana, Štokholm ostro protestuje

Švédska ministerka zahraničných vecí Maria Malmer Stenergardová v stredu potvrdila, že Irán popravil švédskeho občana, ktorý bol odsúdený za špionáž.…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Kto sú najväčší vrahovia, zlodeji a podvodníci všetkých čias?

Kto sú najväčší vrahovia, zlodeji a podvodníci všetkých čias? Ako prišiel Jack Rozparovač k svojmu strašnému menu? Kto „predal“ eifelovku…

18. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prekročil profesionálny rámec. Rezort vnútra podal sťažnosť a žiada preskúmať vyjadrenia Kubinu

Ministerstvo vnútra SR podalo sťažnosť na Slovenskú advokátsku komoru . Žiada preskúmať vyjadrenia advokáta skupiny policajtov, známych ako čurillovci, Petra…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Stratil Korčok súdnosť alebo priam zradil národné záujmy?,“ pýta sa generál

Ivan Korčok sa tento týždeň vybral do Bruselu presvedčiť svojich „partnerov“ o tom, koho záujmy v skutočnosti zastupuje. Zvesti o jeho návštevách sa…

18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Naď, byť na mieste Zelenského, zbombardoval by ropovod Družba

Exminister obrany Jaroslav Naď sa počas tlačovky otvorene vyjadril, že ak by bol on na mieste prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského,…

18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Gešper pre HS: Čínske fabriky neplatia Green Deal, nemajú také drahé energie, ani vysoké odvody. Nemáme šancu s nimi súperiť

Neografia, jedna z najväčších tlačiarní v strednej Európe a posledný národný výrobca v Turci, sa ocitla v reštrukturalizácii. Predseda Matice…

18. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov

Merz pláta diery. Nemecká vláda využila 95% dlhu určeného na infraštruktúru na úplne iný účel

Nemecká vláda nezákonne použila 95 percent zadlženia, ktoré malo byť pôvodne určené na infraštruktúru, na úplne iný účel – zaplnila…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Jána Ferenčáka vylúčili z Hlasu-SD

Koaličná strana Hlas-SD vylúčila zo svojich radov Jána Ferenčáka. Informovala o tom strana v stanovisku. Verí, že Ferenčák dodrží prísľub…

18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Žiadna ropa, žiadne peniaze“: Orbán reaguje na dohodu EÚ a Kyjeva o ropovode Družba

„Žiadna ropa – žiadne peniaze“: maďarský premiér Viktor Orbán sa vyjadril k dosiahnutiu dohody medzi EÚ a Kyjevom o pomoci…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Irán vyhlásil, že USA a Izrael zaútočili na jeho ložisko Južný Párs

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Na belgického premiéra sa za tvrdenia o potrebe obnovenia vzťahov s Ruskom zniesla tvrdá kritika

Belgický premiér Bart de Wever otvorene prezentoval názor, že po skončení vojny na Ukrajine bude musieť Európa nadviazať vzťahy s…

18. 03. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci pri riešení krízy bývania upustili uzdu fantázii

Európa v posledných rokoch zápasí aj s krízou bývania, preto je táto téma pravidelne na pretrase v Európskom parlamente. Europoslanci…

18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajinské ozbrojené sily zatlačili Rusov v okolí Pokrovska

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.


Týždeň pre politikov z PS nezačal najlepšie

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka nevie, kde je centrála HLAS-u; poslankyne Zuzana Mesterová a Zuzana Števulová prišli s revolučným nápadom…

18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rokovania o Ukrajine sa blížia k “okamihu pravdy”

Rokovania o Ukrajine sa blížia k „okamihu pravdy“, ktorý môže prinútiť Kyjev, aby Moskve ustúpil v otázke územia

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zakázali by verejné pochody katolíkov. Slovo môže mať aj americký minister vojny

Čaká konzervativistov na Západe mimoriadny rozkol? Najnovšie vyjadrenia vplyvného pastora rozpútali Peklo…

18. 03. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

Izraelská armáda musela zbombardovať celú štvrť v Teheráne aby zabila Larijaniho aj s rodinou

Irán, 18. marca 2026 - V Iráne potvrdili smrť tajomníka Najvyššej rady pre národnú bezpečnosť Aliho Larijaniho.   Spojené štáty…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Kuba je pripravená na odpor v prípade útoku USA, vyhlásil jej prezident

Kuba je pripravená na odpor v prípade útoku USA, vyhlásil jej prezident Miguel Díaz-Canel

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Štát chce akreditovať prevenciu kriminality. Otázka je, komu tým otvorí dvere

Ministerstvo tvrdí, že ide o profesionalizáciu. Z návrhu však rovnako vidno rast reportovania, dohľadu a silnejšiu moc štátu rozhodovať, kto…

17. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Veľká Británia a Francúzsko narazili na hranice ruskej trpezlivosti

USA, 18. marca 2026 - Veľká Británia má v súčasnosti množstvo vážnych problémov tak na vnútroštátnej, ako aj na medzinárodnej…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Trump sa snaží odložiť stretnutie so Si Ťin-pchingom v Číne

Americký prezident Donald Trump v pondelok uviedol, že kvôli vojne s Iránom plánuje odložiť približne o mesiac dôležitú návštevu Číny,…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Premiér pravdepodobne nepodporí závery samitu Európskej únie týkajúce sa Ukrajiny

Predseda vlády SR Robert Fico pravdepodobne nepodporí závery blížiaceho sa samitu EÚ, ktoré sa budú týkať Ukrajiny. Avizoval to na…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Celá kubánska elektrická sieť zlyhala, čím zostal celý ostrov bez elektriny

Do niektorých oblastí sa pomaly vrátila dodávka elektriny, zatiaľ čo ostrov naďalej sužuje zastaraná infraštruktúra a nedostatok paliva. Informuje o…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Upalte čarodějnici!

V posledních dnech sleduju trampoty Milionu chlívek, kterak mají problém, proti čemu a za co vlastně mají demonstrovat. Prezident si…

18. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ruská dilema pri Svetovom pohári v hokeji

Niektoré krajiny hrozia bojkotom prestížneho hokejového Svetového pohára 2028, ktorý nedávno oznámilo vedenie NHL s tým, že na podujatí sa…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Rusko odsúdilo útok na jadrovú elektráreň v meste Búšehr v Iráne. Podľa MAAE ju zasiahol projektil.

16:26

Zelenskyj vyzval EÚ, aby riešila veto Maďarska vo veci sľúbenej pôžičky pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur.

16:14

.

Zelenskyj má dostať ocenenie Európskej únie za zásluhy: „Znie to naozaj ako zlý vtip“

Miroslav Suja z hnutia Republika vo svojom najnovšom videu na sociálnej sieti kritizuje Európsku úniu za to, že chce ukrajinskému…

17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nájdite 3 rozdiely na tomto obrázku za menej ako 23 sekúnd!

Rozdiely sú jadrom tejto rýchlej vizuálnej výzvy, ktorá preverí vaše pozorovacie schopnosti. Dokážete nájsť tri skryté rozdiely medzi dvoma obrázkami…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Tento týždeň môže byť prelomový pre svetovú ekonomiku a finančný systém

Centrálne banky viacerých veľkých krajín budú prijímať rozhodnutia o zmenách svojich úrokových sadzieb. Ide okrem iného o americký Federálny rezervný…

17. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Namiesto radostí cíti hnev. Matka paralympioničky Rexovej sa ohradila voči klamstvám v médiách

Mama a členka podporného tímu našej úspešnej paralympioničky Alexandry Rexovej, ktorá má s trojicou bronzových medailí z hier v Miláne…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Slovensko je na treťom mieste v počte prijatých Ukrajincov v celej EÚ. A čo sme za to dostali

V európskych krajinách našlo k 1. januáru 2026 útočisko celkovo 4,38 milióna ukrajinských utečencov. Vyplýva to zo štatistiky zverejnenej na…

17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

"Uplakaný, ufňukaný a ublížený plačko.“ Bývalý slovenský reprezentant dal najavo, čo si myslí o hviezde Realu Madrid

Vinicius Junior vysvetlil skutočný dôvod svojej gólovej oslavy pri víťazstve Realu Madrid v Lige majstrov nad Manchestrom City. Brazílčan je…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Tuskova vláda ignoruje prezidentské veto týkajúce sa výdavkov na obranu

Stredoľavicová poľská vláda na čele s premiérom Donaldom Tuskom prijala uznesenie o pokračovaní čerpania prostriedkov z úverového nástroja EÚ „Security…

17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov