NAŽIVO

Luiz Inácio Lula da Silva povedal, že Trump by mal zaobchádzať so všetkými krajinami rovnako. Reagoval tak na Trumpa, ktorý oznámil svoj plán zvýšiť globálne clá na tovar dovážaný do USA na 15%.

08:16

Merz uviedol, že pred návštevou USA bude rokovať s európskymi spojencami o spoločnej reakcii na americkú colnú politiku.

08:10

Islamské a arabské štáty odsúdili výroky Mikea Huckabeeho. Ten naznačil, že Izrael má biblické právo na rozsiahle územie na Blízkom východe.

08:03

Islamský štát vyzvala svojich členov, aby sa postavili proti novej sýrskej vláde.

07:47

Pakistan podnikol útoky na tábory patriace militantom pakistanskej vetvy hnutia Taliban.

07:46

Predseda venezuelského parlamentu Jorge Rodríguez uviedol, že vo Venezuele požiadalo o amnestiu viac ako 1500 politických väzňov.

07:44

Riaditeľ NASA Jared Isaacman vylúčil marcový štart misie Artemis 2. Odvolal sa na technické problémy.

07:43

Trump vyhlásil, že USA pošlú do Grónska nemocničnú loď, ktorá sa tam bude starať o „chorých ľudí“.

07:40

Po tom čo ukrajinské úrady varovali pred možným útokom balistickými raketami a vyzvali obyvateľov, aby sa uchýlili do úkrytov, tak silné výbuchy otriasli Kyjevom.

07:17

Z prieskumu, ktorý zverejnil nórsky verejnoprávny vysielateľ NRK vyplýva, že popularita nórskej kráľovskej rodiny po sérii škandálov klesla na historické minimum.

07:16

Ministerstvo zahraničia Ukrajiny uviedlo, že odsudzuje „ultimáta a vydieranie“ zo strany maďarskej a slovenskej vlády, ktoré pohrozili zastavením dodávok elektriny na Ukrajinu, ak Kyjev neobnoví prísun ruskej ropy.

06:56

Vysokoškoláci zorganizovali protivládne protesty v Iráne. Koncom decembra vypukli v Iráne pre prehlbujúcu sa hospodársku krízu masové protesty, ktoré sa rýchlo rozšírili po celej krajine.

Včera 19:54

Na spomienke na zabitého aktivistu sa v Lyone zúčastnilo 3200 ľudí. Študent Quentin Deranque (23) zomrel pred týždňom na následky závažných zranení hlavy po tom, ako ho napadli v Lyone.

Včera 19:53

Kuciaka a Kušnírovú si pripomenuli aj v zahraničí. V Prahe vystúpila Vášáryová.

Včera 19:52

Trump plánuje zvýšiť globálne clá na tovar dovážaný do USA. Sudcovia v pomere šesť k trom rozhodli, že spôsob, akým Trump v apríli minulého roka zaviedol globálne clá vrátane tzv. recipročných, bol nezákonný a že prezident prekročil svoje právomoci

Včera 18:52

Maďarský prezident rokoval vo Vatikáne s pápežom Levom XIV. o mieri. Server poznamenal, že Sulyok pozval hlavu katolíckej cirkvi na návštevu Maďarska, ktorej dátum a detaily zatiaľ nezverejnili.

Včera 18:30

Trump plánuje zvýšiť globálne clá na tovar dovážaný do USA

Včera 18:14

Po silnom snežení pretrváva v Alpách nebezpečenstvo lavín. V Tirolsku, kde v posledných dňoch napadalo 40 centimetrov snehu, úrady zaznamenali v piatok viac ako 30 výjazdov záchranárov k lavínam.

Včera 18:14

Umelá inteligencia by mala byť bezpečná. Na summite o umelej inteligencii sa zúčastnili tisíce ľudí vrátane riaditeľov popredných technologických spoločností.

Včera 17:45

Zasiahli sme výrobcu rakiet v ruskej Udmurtskej republike. Ukrajinská armáda okrem toho informovala, že zasiahla závod na spracovanie plynu v Samarskej oblasti na juhozápade Ruska.

Včera 17:43
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Zamestnanci podľa odborov odmietajú úvahy o zmrazení minimálnej a zavedení štartovacej minimálnej mzdy

Zamestnanci z východného Slovenska odmietajú úvahy o zmrazení minimálnej mzdy, zavedení štartovacej minimálnej mzdy a regionálnej minimálnej mzde. Naopak, podporujú rast minimálnej mzdy tak, ako navrhuje Konfederácia odborových zväzov. Na piatkovej tlačovej besede v Košiciach to uviedli zástupcovia Odborového zväzu (OZ) KOVO a občianskeho združenia Pracujúca chudoba

❚❚
.

Podľa člena predsedníctva OZ KOVO Jozefa Balicu musí zamestnanec za odvedenú prácu dostať spravodlivú mzdu. Teda takú, ktorá jemu a jeho rodine zabezpečí dôstojnú životnú úroveň. „S rozhorčením sledujeme vystúpenia niektorých ministrov o zmrazení minimálnej mzdy, zavedení štartovacej minimálnej mzdy vo výške 465 eur v hrubom, teda približne 396 eur v čistom, ba dokonca úvahy o regionálnej minimálnej mzde. Rezolútne odmietame takéto experimentálne praktiky, ktoré vôbec nezohľadňujú sociálny rozmer mzdy. Výška takejto disponibilnej mzdy zďaleka nepokrýva náklady zamestnanca a jeho rodiny na každodenný život,“ zdôraznil Balica.

Podľa Tomáša Želinského z Ekonomickej fakulty Technickej univerzity v Košiciach odhady minimálneho požadovaného príjmu domácností s dvoma pracujúcimi dospelými sa pohybujú na úrovni 1 100 až 1 300 eur mesačne, teda približne 550 až 650 eur v čistom na jedného dospelého. V prípade, že v domácnosti je zamestnaný len jeden dospelý, odhady sú mierne nižšie. Najvyššie hodnoty minimálne požadovaného príjmu sa týkajú jednočlenných domácností a predstavujú zhruba 680 eur mesačne, pričom jednotlivci splácajúci hypotéku požadujú v priemere o približne 340 eur mesačne viac než jednotlivci bez takého záväzku. „Uvedené odhady nemožno považovať za jediné a nemenné, keďže iná technika odhadu by mohla viesť k iným výsledkom. Avšak nepredpokladám, že rozdiely by presiahli 10 percent,“ dodal Želinský.

Ako uviedol Ján Košč z občianskeho združenia Pracujúca chudoba, zamestnávatelia svojím nemenným postojom, keď požadujú zmrazenie minimálnej mzdy, hrajú o to, aby sa zrušil v súčasnosti platný zákon o automatickom zvýšení minimálnej mzdy na 60 percent z priemernej mzdy z pred dvoch rokov. „Tým, že najprv žiadali zrušenie minimálnej mzdy a následne akože ustúpili na požiadavku jej zmrazenia, takticky dotlačili odbory k rovnako tvrdému postoju. Zamestnávatelia znefunkčnili efektívny a odborný dialóg, a tým pádom, ak nepríde k dohode, tak podľa zákona by sa mala minimálna mzda zvýšiť podľa automatu v zákone, čo zamestnávatelia, a napríklad aj strana SaS, považujú za neprijateľné,“ uviedol Košč.

.

Zvyšovaním minimálnej mzdy sa má podľa Balicu docieliť posilňovanie kúpnej sily obyvateľstva s následnou vyššou spotrebou a dopytom tovarov a služieb, čo má mať pozitívny dopad na malých a stredných podnikateľov. „Pokiaľ nebudeme brať ohľad na sociálny rozmer mzdy pre zamestnanca, ale iba na ekonomický rozmer dôležitý pre vrecká akcionárov a majiteľov firiem, nikdy nedosiahneme návrat státisícov slovenských zamestnancov zo zahraničia a stabilitu mladých rodín tu doma,“ dodal s tým, že šetriť by sa malo na ziskoch kapitálu. “Zvýšenie minimálnej mzdy pomôže prelomiť začarovanú bariéru nízkej ceny práce a smerovaniu k vyššej zamestnanosti a postupnej vyššej spravodlivosti v odmeňovaní,“ uviedol Balica.

Argumentácia o udržaní, respektíve zvýšení zamestnanosti podľa člena predsedníctva OZ KOVO Jozefa Balicu neobstojí. Doterajšia prax na Slovensku totiž podľa neho ukazuje, že práve zvýšenie minimálnej mzdy znížilo nezamestnanosť vyšším záujmom o prácu. „Pokiaľ zamestnávateľ nemá dostatočnú zákazkovú náplň, neuchráni pracovné miesta ani extrémne nízka mzda. Podiel mzdových nákladov na celkových nákladoch sa totiž pohybuje v priemere na úrovni 7,5 percenta. Ak by platy stúpli napríklad o 13 percent, celkové náklady by sa zvýšili o necelé percento. Pre takéto navýšenie by slovenská ekonomika určite neskolabovala,“ zdôraznil Balica.

Minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak navrhuje, aby sa hrubá minimálna mzda na Slovensku od začiatku budúceho roka zvýšila zo súčasných 580 eur na 620 eur. V čistom by tak zamestnanci pracujúci za minimálnu mzdu mali od začiatku budúceho roka zarábať 506 eur, čo je o 30 eur viac ako v tomto roku. Minimálna mzda sa má týkať 121 600 ľudí. Šéf rezortu práce tak reaguje vlastným návrhom na to, že sa zamestnávateľom a odborárom na spoločných rokovaniach do 15. júla tohto roka nepodarilo dohodnúť na výške minimálnej mzdy na rok 2021.

Rezort práce chce tiež zaviesť tzv. štartovaciu hrubú minimálnu mzdu vo výške 75 percent z minimálnych hrubých mesačných zárobkov, v budúcom roku by išlo o sumu 465 eur. V čistom vyjadrení by štartovacia minimálna mzda dosiahla 404 eur. Túto minimálnu mzdu môžu podľa navrhovanej novely dostávať dlhodobo nezamestnaní, ktorí sú v evidencii úradov práce viac ako jeden rok. Štartovaciu minimálnu mzdu by mohlo podľa Krajniaka počas najviac jedného roka poberať 62,6-tisíca dlhodobo nezamestnaných. Ak si tieto osoby nájdu prácu, po roku poberania štartovacej minimálnej mzdy prejdú na klasickú minimálnu mzdu.

So zvýšením minimálnych hrubých zárobkov len na 620 eur zásadne nesúhlasí Konfederácia odborových zväzov SR (KOZ). Odborári žiadajú stanoviť sumu mesačnej minimálnej mzdy na rok 2021 ako 60 percent priemernej mzdy na Slovensku za rok 2019, s čím počíta aktuálne znenie zákona o minimálnej mzde. Minimálna mzda na rok 2021 v zmysle zákona by podľa nich mala byť 656 eur. Prehodnotenie návrhu na zavedenie štartovacej minimálnej mzdy pre dlhodobo nezamestnaných odporučil ministrovi aj Úrad vlády SR.

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

.
.

Zelenskyj v panike: Odvetu Slovenska a Maďarska nečakal

„Ultimáta by mali byť adresované Kremľu, nie Kyjevu,“ uviedlo ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí vo svojom vyhlásení, ktorým reagovalo na hrozby…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Korčok proti Slovensku

Bývalý poslanec György Gyimesi si posvietil na to, ako Ivan Korčok v politike prezlieka kabáty

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Orbán pomenoval, prečo konflikt na Ukrajine pretrváva

Maďarský premiér Viktor Orbán obvinil Ukrajinu z toho, že nemá v pláne ukončiť konflikt – kvôli financiám plynúcim zo Západu

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Podivná Majerského hra

Šéf kresťanských demokratov vysiela do éteru protichodné signály…

22. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Má Irán šancu v boji proti USA?

Podľa celého radu indícií sa príprava USA na útok na Irán dostala do záverečnej fázy a nevyprovokovaná agresia USA a…

22. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
.

Objavte cestu k trvalému šťastiu a slobode

Táto kniha odhaľuje, ako prevziať kontrolu nad svojím životom a prekonať strach zo zmeny. Nájdete ju TU

22. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Švajčiarsko chce v referende hlasovať za obmedzenie počtu obyvateľov na 10 miliónov

Švajčiarska ľudová strana nazbierala dostatočný počet podpisov, aby vynútila referendum na 14. júna 2026, keďže cudzinci tvoria v súčasnosti 27…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ofenzíva Tet

Co se změnilo volbami? Střízlivě vzato, nic moc. Ano, máme novou vládu, ano, ta se hlásí k Trumpovi, ale to…

22. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Trumpova FDA zamietla žiadosť spoločnosti Moderna o registráciu vakcíny proti chrípke na báze mRNA

Trumpova administratíva vyhlásila, že sa vzhľadom na nedostatok dôvery verejnosti vzdáva kontroverznej a nebezpečnej technológie mRNA

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Witkoff prezradil možný termín stretnutia Putin/Zelenskyj. Akceptuje stanovisko ruského prezidenta

Americký vyjednávač Steve Witkoff pripustil, že o tri týždne by sa mohlo uskutočniť stretnutie ukrajinského a ruského prezidenta, Volodymyra Zelenského…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To štvrté miesto hrozne se***

Vysokú sobotnú prehru s Fínskom 1:6 v dueli o bronzovú priečku na ZOH 2026 v Miláne hodnotili aj Dalibor Dvorský…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj rokoval s generálnym tajomníkom NATO Markom Ruttem

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj rokoval s generálnym tajomníkom NATO Markom Ruttem

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Video: Hŕstka ľudí si v Košiciach pripomenula smrť novinára

Slovensko, 21. februára 2026 - \"Prešlo 8 rokov od protivládneho prevratu, ktorý spustil na Slovensku majdan s ľudovým hanlivým označením…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Ukrajina čelí narastajúcim problémom ako na fronte, tak aj v krajine

Ukrajina čelí narastajúcim problémom ako na fronte, tak aj v krajine, píše komentátor denníka The Times Mark Bennetts

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Byť štvrtý a byť posledný je to isté... Slafkovský, Tatar a Hlavaj s obrovskými emóciami po prehre s Fínskom

Naša najväčšia hviezda - Juraj Slafkovský - v pozápasovom rozhovore pre STVR vyhlásil, že z jeho pohľadu je to isté,…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Svet si ani nevšimol kedy Kaja Kallasová porazila ruskú armádu - predstavila podmienky kapitulácie Ruska

Brusel, 22. februára 2026 - Kallasová predstavila podmienky kapitulácie Ruska. Na stretnutí ministrov zahraničných vecí EÚ 23. februára sa očakáva…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

.

USA podporili návrat Ruska do svetového športu

USA podporili návrat Ruska do svetového športu, píše The New York Times s odvolaním sa na vyhlásenie špeciálneho vyslanca Trumpa…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Domáce pečenie nemusí skončiť vždy katastrofou

Domáce pečenie dokazuje, že na vytvorenie majstrovského diela nepotrebujete cukrársky diplom. Stačí vášeň, trpezlivosť a chuť skúšať nové veci. Títo…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Orbán porovnal šéfku diplomacie EÚ Kaju Kallasovú s Napoleonom a Hitlerom

Maďarský premiér Orbán porovnal šéfku diplomacie EÚ Kaju Kallasovú s Napoleonom a Hitlerom. Podľa neho „ich jedinou nádejou je poraziť…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bronz v Miláne oslavuje Fínsko po výhre 6:1 nad Slovenskom. Štvrté miesto pre náš tím je úspechom

Slovenská hokejová reprezentácia zostala na zimných olympijských hrách v Miláne a Cortine d\'Ampezzo bez medaily. Zverenci trénera Vladimíra Országha v…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Čo nám tajili? Odhalili autori falšovanie histórie?

Set dvoch kníh od slovenských autorov o pôvode Slovanov. Ako bonus je tu kniha Zahmlievanie dejín, ktorá je k nim…

21. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

15 fotiek, ktoré dokazujú, že zdravý rozum nie je samozrejmosť

Zdravý rozum by mal byť naším každodenným kompasom, no niekedy si zdravý rozum zrejme vezme neplánovanú dovolenku. Každému sa občas…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Fico naznačil tvrdú odvetu Zelenskému: Pondelok môže všetko zmeniť

Ak v pondelok ukrajinský prezident neobnoví dodávky ropy na Slovensko, v ten istý deň premiér Robert Fico požiada príslušné slovenské…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Denník N nebude rozhodovať o hokejovej reprezentácii

Po Štefancovi sa do našich hokejistov pustil aj komentátor Denníka N. Vraj reprezentácia, ktorá uprednostní športový úspech pred jeho predstavou…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina mala zničiť ruský závod na výrobu rakiet

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump minulý rok opustil Svetovú zdravotnícku organizáciu. Teraz ju nahrádza

Americký prezident Donald Trump minulý rok opustil zdravotnícky orgán OSN s odôvodnením, že náklady sú nespravodlivé a organizácia prijíma zlé…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rozdelí sa najväčšia konzervatívna strana v Poľsku?

Rozdelenie strany Právo a spravodlivosť by znamenalo zemetrasenie v poľskej politike. Informuje o tom spravodajský portál Remix News

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Západné Slovensko v sobotu zasiahlo zemetrasenie

Slovensko v sobotu popoludní zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 4,6. Informuje o tom na svojom webe Európsko-stredomorské seizmologické centrum

21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Luiz Inácio Lula da Silva povedal, že Trump by mal zaobchádzať so všetkými krajinami rovnako. Reagoval tak na Trumpa, ktorý oznámil svoj plán zvýšiť globálne clá na tovar dovážaný do USA na 15%.

08:16

Merz uviedol, že pred návštevou USA bude rokovať s európskymi spojencami o spoločnej reakcii na americkú colnú politiku.

08:10

Islamské a arabské štáty odsúdili výroky Mikea Huckabeeho. Ten naznačil, že Izrael má biblické právo na rozsiahle územie na Blízkom východe.

08:03

.

Zelenskyj priznal, že USA a Rusko spoločne vyvíjajú tlak na Kyjev, aby stiahol vojská z Donbasu

Washington a Moskva vyvíjajú tlak na Kyjev, aby v rámci akejkoľvek dohody o ukončení štvorročnej vojny odstúpil obliehaný Donbas Kremľu,…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hrnko reaguje na situáciu okolo Družby

Dnes nebudem dlhý. Však je víkend. Predsa však musím zareagovať na situáciu, ktorá sa vytvorila okolo ropovodu Družba. Podľa môjho…

21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ostrá výmena medzi Dankom a Huliakom: ,,Opäť trafil semafór a totálne sa zosmiešnil”

Rudol Huliak na svojej sociálnej sieti zdieľal video, v ktorom ostro reaguje na slová lídra strany SNS Andreja Danka. Podpredseda…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Západná propaganda sa na výročie začiatku vojny pripravuje masívnymi lžami

Vyjadril sa o tom exminister Juraj Draxler na sociálnej sieti

21. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Veľký problém Západu – na čo „Macinkov manuál” nemyslel

…a možno na to myslel, ale iba implicitne, medzi riadky, avšak v prípade takého dôležitého aspektu – ktorý sa týka…

21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov