NAŽIVO

Putin obvinil Ukrajinu za útok pri pobreží Líbye, pri ktorom sa potopil ruský tanker.

19:55

Katarský premiér v telefonáte s Arákčím vyzval na okamžité ukončenie iránskych útokov na štáty Perzského zálivu.

19:53

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu uviedla, že v Iráne zatiaľ neexistuje žiadne riziko úniku rádioaktívnych materiálov.

19:52

Iracké ministerstvo energetiky oznámilo, že v Iraku úplne vypadol elektrický prúd. Podľa agentúry AFP sa časti Iraku stali v posledných dňoch cieľom útokov.

19:50

Americká ambasáda v Caracase informovala, že americký minister vnútra Doug Burgum bude vo Venezuele rokovať s Delcy Rodríguezovou.

19:48

Policajná inšpekcia prepustila vyšetrovateľku Alžbetu Farkašovú, údajne sa tak stalo bez toho, aby ju obvinili. Farkašovú zadržali v utorok v rámci akcie Kajúcnik ako podozrivú.

19:11

Pri útokoch armády Izraela na Hizballáh v Libanone od pondelka prišlo o život už najmenej 72 ľudí. Úrady v Libanone evidujú viac ako 83 000 presídlencov.

19:03

Putin oznámil, že prepustia dvoch maďarských občanov zajatých ruskou armádou. Podľa neho ide o osoby, ktoré majú ukrajinské aj maďarské občianstvo.

19:01

Podľa informácií z českého systému DROZD je na Blízkom východe približne 5800 Čechov. Macinka uviedol, že najväčší problém je doprava ľudí zo Spojených arabských emirátov.

19:00

Čínsky minister zahraničných vecí Wang uviedol, že Čína pošle špeciálneho vyslanca na Blízky východ, aby tam sprostredkoval mier.

18:44

Polícia varuje pred podvodnými SMS v mene Slovenskej pošty. Tento podvod je podľa nej nebezpečný najmä pre tých, ktorí čakajú na balík. Informuje o tom na sociálnej sieti. Podvodná SMS podľa polície obsahuje aj vetu „Potvrďte svoju adresu prostredníctvom odkazu do 12 hodín“. Pripomína, že Slovenská pošta také správy neposiela a vyzýva verejnosť, aby neklikala na doručené odkazy. Môže byť tak totiž presmerovaná na falošnú stránku Slovenskej pošty.

18:27

Armáda Izraela počas útokov na Irán zasiahla vojenský komplex v Teheráne, v ktorom sa nachádzajú veliteľské centrá Revolučných gárd, jednotiek Kuds a polovojenských formácií Basídž.

18:24

Veľká Británia nevylučuje možnosť vyslania vojsk na Blízky východ a pripojenia sa k úderom USA na Irán, informoval denník The i s odvolaním sa na zdroje.

Neuvádzaní západní predstavitelia poznamenali, že v súčasnosti takéto plány neexistujú, ale poukázali na to, že situácia sa rýchlo mení a vyvíja.

18:17

Námorníctvo Ománu zachránilo 24 členov posádky lode Safeen Prestige plaviacej sa pod maltskou vlajkou. Tú v Hormuzskom prielive zasiahli rakety. agentúra ONA informovala, že posádke bola poskytnutá potrebná lekárska starostlivosť a jej členovia sú v poriadku.

18:14

Poradca iránskej vlády pre národnú bezpečnosť uviedol, že kurdské jednotky v Iraku posilnili kontrolu na hranici s Iránom.

18:03

Ministerstvo zahraničia Turecka si kvôli balistickej rakete vypálenej z územia Iránu, ktorá smerovala k Turecku, predvolalo iránskeho veľvyslanca.

17:50

Americký Federálny úrad pre letectvo predĺžil kvôli riziku, že by sa lietadlá mohli stať cieľom tamojších gangov zákaz amerických komerčných letov do hlavného mesta Haiti do 3. septembra.

17:48
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Volebné miestnosti sa zatvorili, začalo sa sčítavanie hlasov. Už je známe, kto predbežne vedie v Bratislave a Košiciach

Volebné miestnosti sa zatvorili, komisie začínajú sčítavať hlasy, očakávame predbežné odhady na víťazov. Komunálne voľby na Slovensku sa zaobišli bez väčších problémov, nezaobišli sa však bez podnetov

❚❚
.

 

00:50 V boji o kreslo primátora v Košiciach vedie Jaroslav Polaček. Po sčítaní viac ako štvrtiny hlasov vedie v Košiciach v boji o kreslo primátora Jaroslav Polaček (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS). Podarilo sa mu získať 42,05 % hlasov. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb zverejnených Štatistickým úradom SR. Zatiaľ bolo spracovaných 25,12 % okrskových zápisníc.

Za Polačekom je zatiaľ na druhom mieste Martin Petruško, ktorý získal 24,18 % hlasov. Za ním nasleduje Alena Bašistová (nezávislá) s 14,45 % hlasov. Štvoricu uzatvára Viliam Novotný (Šanca), ktorý má vyše 10 % hlasov. V Košiciach volebná účasť zatiaľ dosiahla 31,45 %, pričom zapísaných voličov bolo 45.168.

.

 

00:40 Vaľová v Humennom už priznala prehru. Dosluhujúca primátorka mesta Humenné Jana Vaľová (Smer-SD) priznala na sociálnej sieti prehru. Voličom sa poďakovala za každý hlas a zároveň uviedla, že zanecháva mesto v lepšom stave.

 

00:30 V Bratislave zatiaľ vedie Vallo. Po sčítaní prvých 0,74 % okrskových zápisníc vedie v súboji o post primátora Bratislavy Matúš Vallo (Progresívne Slovensko, Spolu) so ziskom 39,18 percenta hlasov. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb zverejnených Štatistickým úradom (ŠÚ) SR.

Na druhom mieste za ním nasleduje Václav Mika (nezávislý), ktorý má zatiaľ 23,89 percenta hlasov. Tretí je zatiaľ Ján Mrva (OĽaNO, SaS, SME RODINA – Boris Kollár, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ) s 18,41 percentami, štvrtý Ivo Nesrovnal (nezávislý) s 14,54 percentami.

.

 

00:20 Volebná účasť sa predbežne vyšplhala na 52%. Po spracovaní viac ako tretiny zápisníc miestnych volebných komisií je volebná účasť v komunálnych voľbách 52,05 percent. Vyplýva to z údajov, ktoré na svojej webovej stránke zverejnil Štatistický úrad SR.

 

23:50 V Košiciach predbežne vedie Jaroslav Polaček. V súboji o post primátora Košíc vedie po sčítaní prvého percenta okrskových zápisníc Jaroslav Polaček. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb zverejnených Štatistickým úradom (ŠÚ) SR.

 

.

23:47 V Žiline predbežne víťazí súčasný primátor Richard Rybníček. Po zrátaní 14 percent odovzdaných hlasovacích lístkov v Trenčíne vedie v súboji dvojice kandidátov na primátora mesta úradujúci primátora Richard Rybníček (nezávislý), ktorému zatiaľ odovzdalo hlas 74 percent voličov. Vyplýva to z priebežných neoficiálnych výsledkov volieb, informovala zapisovateľka mestskej volebnej komisie v Trenčíne Iveta Plešová.

 

23:40 Post primátora v Prešove podľa všetkého obháji súčasná primátorka Andrea Turčanová: V Prešove podľa predbežných výsledkov vedie súčasná primátorka Andrea Turčanová s podporou strán KDH, OĽaNO, Nova pred Pavlom Hagyarim. Rozdiel medzi nimi dvoma je už vyše 1000 hlasov.

 

23:35 Volebná účasť podľa predbežných údajov dosiahla bez mála 48% Spracované sú momentálne výsledky v 104 obciach z celkového počtu 2919.

 

23:30 V Humennom podľa neoficiálnych výsledkov vedie hlavný vyzývateľ Jany Vaľovej (Smer) Miloš Meričko, ktorý taktiež dostal podporu liberálov spojených s kresťanskou kaviarňou. Zrátaných je zatiaľ sedem okrskov, účasť mala byť podľa predbežných údajov štatistického úradu vysoká.

 

23:07 Košický kandidát favorizovaný naprieč liberálnou a kresťanskou kaviarňou, Jaroslav Polaček, uvažuje o výhre. Jaroslav Polaček s podporou strán SaS, KDH, SMK, Nova, OKS pre novinárov uviedol: “Myslím si, že už dávno sme sa vyjadrili, že uvažujeme o výhre. Verím, že nám to vyjde.”

“Človek je, prirodzene, v napätí. V rámci volebnej kampane analyzuje, či urobil všetko, či niečo nezanedbal. Samozrejme, sme v očakávaní,” povedal s tým, že počas volebnej noci ho prídu podporiť priatelia, rodina, odborníci aj poslanci. “Postupne budú prichádzať, takže si myslím, že to bude veľký kolektív,” dodal.

.

Podľa jeho slov bol dnešný deň náročný, ako dôvod označil napätie. “Nakoniec som dve tretiny dňa prespal, i napriek tomu, že som chcel viac času stráviť v práci, potom som šiel do práce a napokon som aj tak nič neurobil,” vysvetlil.

 

23:00 Bratislavský kandidát Mrva: “Som geodet, keď neuspejem, môžem byť aspoň prednostom”. Ján Mrva očakáva  výsledky s optimizmom. V prípade, že voľby nedopadnú v jeho prospech, hovorí o viacerých možnostiach. “Som autorizovaný geodet, môžem byť prednostom hocijakého úradu, mám dlhoročné skúsenosti. Toto budem riešiť potom, keď by to nastalo. Ale chystám sa byť úspešný,” ozrejmil.

V prípade úspechu chce ako prvé urobiť zasadnutie krízového štábu, pretože mesto je podľa neho v hroznom stave, čo sa týka magistrátu, ďalej zvolá dopravnú komisiu zloženú z poslancov a odborníkov. “Treba dotiahnuť električky, treba využiť eurofondy a riešiť okamžite zlepšenie dopravy,” avizoval. Ako ďalšie chce zvolať vodohospodársku komisiu, pretože sa blíži zima. V tejto súvislosti ozrejmil, že začnú čistiť dlhé roky nečistené vpuste a robiť vodozádržné opatrenia.

Okrem jeho tímu, priateľov a manželky ho prišiel podporiť aj súčasný predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, predseda strany SaS Richard Sulík či šéf strany Nova Gábor Grendel. Mrvu v kandidatúre podporuje koalícia pravicových strán, okrem OĽaNO či SaS napríklad aj Sme rodina, Nova či OKS.

.

 

22:55 Košický viceprimátor, kandidát Martin Petruško má “dobrý pocit”. Martin Petruško, ktorý kandidoval na primátora mesta za Smer-SD a SNS, po uzatvorení volebných miestností nechcel tipovať konečný výsledok. So svojou kampaňou však vyjadril spokojnosť a celkovo dobrý pocit.

“Všetci štyria máme veľké šance a ja som človek, ktorý nerád tipuje, takže ja si počkám na výsledok. Samozrejme, išiel som do toho s tým, že by som rád vyhral, ale nechajme to na ľudí, ako rozhodnú. Ja mám však z toho dobrý pocit,” povedal pre novinárov.

K jeho hlavným vyzývateľov patrí nezávislá kandidátka Alena Bašistová, Jaroslav Polaček s podporou SaS, KDH, SMK, NOVA a OKS a lekár Viliam Novotný (ŠANCA).

 

.

22:50 Strana SMER v súvislosti s dnešnými voľbami hovorí o tlaku spoločenskej atmosféry: “Smer-SD chce poďakovať samospráve za to, čo pre občanov SR urobila a vníma, že dnešné voľby prebehli viac na báze osobnostnej ako straníckej. Občania si vyberali najmä starostov a primátorov podľa toho, čo pre nich urobili,” píše sa ďalej v stanovisku strany, v ktorom ďakuje aj kandidátom, ktorí kandidovali pod hlavičkou Smeru-SD alebo s jeho podporou. Berie na vedomie, že “pod tlakom spoločenskej atmosféry dávali kandidáti priestor nezávislej kandidatúre, hoci sa vo svojom živote prakticky hlásia ku konkrétnej politickej strane”.

 

22:40 Polícia v Sobranciach prijala v súvislosti s voľbami trestné oznámenie: Volič mal mať na lístku napísané čísla kandidátov na poslancov. “Išlo o rómskeho občana a mal na lístku napísané čísla kandidátov na poslancov. On odvolil a ten lístok odovzdal ďalšiemu Rómovi. Nahlásili sme to polícii, bolo to vyšetrované,” uviedol predseda okrskovej volebnej komisie Imrich Habušta.

 

22:08 Kandidát liberálov Matúš Vallo vraj očakáva výsledok s pokorou. Očakáva víťazstvo?

S miernym napätím, no predovšetkým pokorou očakáva výsledky sobotňajších primátorských volieb v Bratislave Matúš Vallo, ktorého podporovali mimoparlamentné strany – ultraliberálne Progresívne Slovensko a Beblavého strana Spolu-Občianska demokracia. Uviedol to pred novinármi v bratislavskej Novej Cvernovke, kde spolu so svojím tímom a podporovateľmi očakáva vyhlásenie výsledkov.

Vallo si myslí, že pre víťazstvo urobil so svojím tímom všetko, no vie, že “v rukách” to mali voliči. Nechcel sa pasovať za favorita podľa posledných zverejnených prieskumov. “Môže to byť zradné, cítil som však veľkú podporu verejnosti,” povedal. Doteraz neznámy Vallo bol skutočne favorizovaný a presadzovaný väčšinou liberálnych hnutí a médií, kvôli čomu môže mať pocit, že je víťazom.

.

Na otázky, či si v sobotu robil povolebný prieskum, odpovedal, že nie a nesnažil sa od posledných zverejnených prieskumov ani zisťovať preferencie. Je spokojný s tým, akú kampaň viedol. “Chcel som, aby sme tú kampaň poňali transparentne, čisto, aby sme hovorili len veci, ktorým verím, aby bola pre všetkých a trochu aj vtipná. To, si myslím, sa nám podarilo,” povedal.

V prípade, ak nevyhrá, verí, že bude myšlienky svojej kampane rozvíjať s čo najpočetnejším zastúpením Tímu Vallo v mestskom zastupiteľstve (MsZ) Bratislavy.

 

22: 05 Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán sa zaoberala podozreniami z kupovania hlasov, porušovania moratória či nespokojnosti s činnosťou okrskových volebných komisií. Počas dňa sa v niektorých obciach vyskytli incidenty. Napríklad v obci Lozorno mali k voľbám privážať Rómov v dodávke, na Luníku IX došlo ku krátkemu narušeniu volieb.

Na bezpečnosť a pokojný priebeh volieb dozerali policajné hliadky. Hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová potvrdila, že polícia počas volebného dňa dostala viacero podnetov od občanov. Týkali sa najmä možného narušenia prípravy volieb, podozrenia z porušenia moratória či volebnej korupcie.

Počas volebného dňa bolo otvorených viac ako 6000 volebných miestností. V týchto voľbách bolo možné voliť o dve hodiny dlhšie oproti minulosti, volebné miestnosti boli otvorené do 22. hodiny.

Neoficiálne predbežné výsledky bude zverejňovať Štatistický úrad SR na webstránke www.volbysr.sk. V Bratislave a Košiciach bude zverejňovať aj priebežné neoficiálne výsledky

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Matej Michalička

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Miroslav Iliaš

.
.

Prokurátora Michala Šúreka a ďalšie tri osoby prepustili zo zadržania

Prokurátora Generálnej prokuratúry SR Michala Šúreka a ďalšie tri osoby prepustili zo zadržania na slobodu. Pre TASR to potvrdil ich…

04. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Konať majú „ihneď…” Rusko by mohlo opustiť európsky trh s plynom, povedal Putin

Moskva zvažuje odstúpenie bez čakania na všeobecný zákaz EÚ týkajúci sa ruských zdrojov, uviedol prezident

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Žiadna škôlka. Kubina klamal. Dramatický opis zatýkania čurrilovcov sa rozpadol

Policajná inšpekcia v utorok ráno spustila rozsiahlu akciu zameranú na príslušníkov bývalej Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Ich advokát Peter Kubina…

04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Totálne odtrhnutý od reality

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj najnovšie vyhlásil, že chce pomáhať v boji proti Iránu vyslaním ukrajinských expertov. Človek sa musí pýtať:…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Izraelská armáda oznámila, že zasiahla tajný jadrový komplex neďaleko Teheránu

Aj dnes sledujeme aktuálnu situáciu na Blízkom východe po sobote , kedy Spojené štáty americké a Izrael zaútočili na Irán

04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Ďalší strhujúci príbeh od najobľúbenejšej slovenskej autorky

Lucia je slobodná mamička, ktorej život poslal do cesty neseriózneho partnera. Mráčiky na oblohe však rozháňa malý syn, v práci…

04. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: Koľko stálo stíhanie politickej opozície

Predseda vlády SR Robert Fico zdôrazňuje, že nedeľná tlačová konferencia straníckych špičiek nemá nič spoločné s utorkovou (3. 3.) akciou…

04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prvá z čurillovcov. Vyšetrovateľku Alžbetu Farkašovú prepustili zo zadržania bez obvinenia

Vyšetrovateľku Alžbetu Farkašovú prepustili zo zadržania na slobodu bez vznesenia obvinenia. TASR to potvrdil jej právny zástupca Ján Dulovič. Policajná…

04. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

O jednej nenápadnej škandálnej výstave

Z vnútorného zdroja europarlamentu sme dostali echo o škandálnej výstave a s tým súvisiacom pokryteckom postoji bruselských elít

04. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

MOL a Slovnaft podali sťažnosť na JANAF

Spoločnosti MOL a Slovnaft oficiálne podali formálnu sťažnosť Generálnemu riaditeľstvu pre hospodársku súťaž Európskej komisie. Dôvodom je ich podozrenie na…

04. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump naložil Starmerovi: „Ty nie si Churchill!“

Americký prezident Donald Trump uprostred sporu o Čagoské ostrovy a vojenskú spoluprácu uzemnil britského premiéra Keira Starmaera

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusko obvinilo Ukrajinu z útoku dronmi na ruský tanker pri pobreží Malty

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko tlačí na Moskvu, aby nezvyšovala ceny energií napriek kríze s Iránom

Maďarsko žiada od Ruska záruky, že Budapešti nebude účtovať vyššie ceny za dodávky ropy a zemného plynu napriek rastu cien…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Blanár má odpoveď na „tvrdé opatrenia“ holandskej vlády voči Slovensku

Nová ľavicová holandská vláda sľubuje „tvrdé opatrenia“ proti Maďarsku a Slovensku. Medzi nimi bolo aj obmedzenie práva veta pre „euroskeptické…

04. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Mikloško pre HS o zákaze sociálnych sietí a nevhodnej reklame

Sociálne siete v mozgu stimulujú tie isté dráhy a centrá, ako heroín. Sú dizajnované tak, aby nás pri ich používaní udržali…

04. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov

Vatikán: Neregulovaný rozvoj umelej inteligencie zvyšuje riziko sociálnej kontroly a manipulácie

Vatikán v stredu varoval pred sociálnou kontrolou a manipuláciami, ku ktorým môže viesť neregulovaný rozvoj umelej inteligencie, a vyzval na…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán pokračuje a realizuje plán Chameneího

Irán útočí na celom Blízkom východe a realizuje plán ajatolláha Chameneího, ktorý vypracoval krátko pred svojou smrťou, informuje Financial Times…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Vláda riešila ropnú núdzu a Družbu, SEPS má vypovedať zmluvu o havarijnej elektrine pre Ukrajinu

Vláda sa podľa premiéra Roberta Fica opäť zaoberala ropnou núdzou a riešila, kedy a či vôbec sa obnovia dodávky cez…

04. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kto by mohol vyplniť „mocenské vákuum“ v Iráne? Črtá sa niekoľko postáv

Smrť ajatolláha Alího Chámeneího zanechala v centre Iránu mocenské vákuum. Iránska mocenská štruktúra musí teraz vyriešiť, kto ho nahradí. V…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vojna na Ukrajine je „obchodný model“, tvrdí maďarský minister

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó vníma vojnu na Ukrajine ako obchodný model, píše Mandiner

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vučić predpovedal Európe „peklo“

Srbský prezident Aleksandar Vučić predpovedal Európe „peklo“ v oblasti energetiky, ak bude eskalácia na Blízkom východe pokračovať

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kajúcnici: zneužívaní alebo nie?

K horúcej téme dní sa vyjadril aj dekan právnickej fakulty UK, profesor Eduard Burda. Jeho odborný názor hovorí za veľa…

04. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nový verejný konflikt medzi Kličkom a Zelenským

Prezident po zasadnutí Bezpečnostnej rady opäť obvinil primátora hlavného mesta z nedostatočnej prípravy na uplynulú zimu a zároveň vyhlásil, že…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Robert Fico: Na marcovej schôdzi zrušíme zákon o transformácii ÚOO

Koalícia sa dohodla na zrušení zákona o transformácii Úradu na ochranu oznamovateľov na nový úrad, ktorého účinnosť pozastavil Ústavný súd.…

04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Sabalenková zostala kompletne v šoku, keď videla zásnubný prsteň

Aryna Sabalenková sa zasnúbila! Partner svetovej tenisovej jednotky ju požiadal o ruku - dva mesiace po tom, čo ho verejne…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

Gašpar: „My chceme len zdravý rozum“

Ako by vyzerala povolebná spolupráca Progresívneho Slovenska a KDH ?  Ako chce líder Kresťanskodemokratického hnutia Milan Majerský sedieť vo vláde…

04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruský expert: "Prekvapuje ma šialená spotreba izraelských rakiet protivzdušnej obrany a ich slabá účinnosť"

Rusko, 4. marca 2026 - Voľba syna zosnulého Rahbara za nového duchovného vodcu Iránu vyzerá trochu zvláštne. Predpokladal som inú…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

Sľub „do leta“ sa rozpadol. Hlas odložil lobing a dnes nemá nič

MNO zákon prešiel bez pravidiel vplyvu. ÚS dal brzdu. Audit ukázal dieru v krížovej kontrole

04. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Spojené arabské emiráty zvažujú možnosť vojenských akcií proti Iránu

Spojené arabské emiráty zvažujú možnosť vojenských akcií proti Iránu v reakcii na raketové a bezpilotné útoky, informuje Axios s odvolaním…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Servírovanie bez rozumu: 15 reštaurácií, ktoré robia všetko okrem dobrého jedla

Servírovanie sa v posledných rokoch stalo dôležitejším než samotná chuť jedla. Namiesto pohodlného stolovania vznikli reštaurácie, ktoré sa snažia zaujať…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

Putin sa v Kremli stretne so šéfom maďarskej diplomacie

Ruský prezident Vladimir Putin sa v stredu v Kremli stretne s maďarským ministrom zahraničných vecí Péterom Szijjártóm, s ktorým bude…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čínska rozviedka pomohla Iráncom odhaliť veliteľa - špióna Mossadu

Irán, 4. marca 2026 - Veliteľ síl „Kuds“ IRGC Ismail Kaani bol zadržaný pre podozrenie zo špionáže v prospech „Mossadu“…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

Muž zranený pri páde prístrešku Klientskeho centra v Komárne zomrel

Pád betónového prístrešku na budove Klientskeho centra v Komárne, ku ktorému došlo minulý týždeň, má druhú obeť. Vo Fakultnej nemocnici…

04. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Títo zamestnanci odsunuli bezpečnosť pri práci na druhú koľaj

Bezpečnosť na pracovisku by mala byť absolútnou prioritou, no realita často vyzerá úplne inak. Aj napriek jasným predpisom a varovaniam…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

Hrozí kolaps pracovného trhu. Navozí nám vláda Ázijcov?

Pokiaľ demografické faktory skutočne predurčujú budúcnosť, potom nás podľa čísiel nečaká nič dobré…

04. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Matej Michalička

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Miroslav Iliaš

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov