NAŽIVO

Automobilka Porsche eviduje za minulý rok pokles zisku. Dôvodom sú vysoké náklady spojené s návratom k autám so spaľovacími motormi.

10:28

Server 444.hu s odvolaním sa na denník Financial Times dal do pozornosti informáciu, ktorá oboznamuje s tým, že Kremeľ spustil v Maďarsku dezinformačnú kampaň na pomoc premiérovi Viktorovi Orbánovi v aprílových parlamentných voľbách.

10:24

Predsedníčka nemeckého Spolkového snemu Julia Klöcknerová sa nachádza na Ukrajine. Pricestovala dnes a je to jej prvá návšteva Ukrajiny. Cieľom jej príchodu je vyjadriť krajine solidaritu a podporu. Zároveň bude s predstaviteľmi Ukrajiny diskutovať o výzvach súvisiacich s dodávkami energie a protivzdušnou obranou.

10:21

Cieľom útokov Iránu budú banky a finančné inštitúcie, ktoré sú spojené s USA a Izraelom. Irán zároveň vyzval ľudí, aby sa nezdržiavali v blízkosti týchto objektov.

10:17

Na mesto Charkov na východe Ukrajiny opäť zaútočili ruské drony. Hlásia dve obete.

09:54

Z vojnovej lode triedy Čchö Hjon opäť prebehli testy strategických rakiet. Dohliadal na to severokórejský vodca Kim Čong-un.

09:52

V nedeľu sa bude konať prvé kolo komunálnych volieb vo Francúzsku. Tieto voľby sú vnímané ako test politických nálad v krajine pred budúcoročnými prezidentskými voľbami.

09:38

V blízkosti medzinárodného letiska v Dubaji spadli dva drony. Štyria ľudia sú zranení.

09:37

V latinskej Amerike sa podnikajú kroky na potlačenie drogových kartelov.

„Zasiahneme proti nim (obchodníkom s drogami) s plnou silou… v rámci tejto aliancie, ktorú máme s inými krajinami, najmä so Spojenými štátmi,“ povedal ekvádorský minister vnútra John Reimberg.

09:31

Nemecký zbrojársky koncern Rheinmetall dosial za rok 2025 rekordný zisk. Na základe dostupnej správy môžeme zhodnotiť, že za výsledkami firmy je snaha Európy o prezbrojenie.

09:14

Nový iránsky najvyšší vodca Modžtaba Chameneí je „zdravý a v bezpečí“, reagoval v stredu syn iránskeho prezidenta Júsuf Pezeškján na správy o jeho zranení počas vojny s Izraelom a Spojenými štátmi.

09:13

Analytici banky UOB uviedli, že „ceny ropy sa po pondelkovom prudkom raste naďalej premenlivo normalizujú“. Situácia s rastom alebo poklesom cien sa bude odvíjať od diania na Blízkom východe.

08:27

Magazín Politico s odvolaním na dva diplomatické zdroje uviedol, že Európska únia poskytne finančnú pomoc Ukrajine. Aj keď bude Slovensko a Maďarsko naďalej blokovať pôžičku, tak pobaltské a severské krajiny vytvoria plán, ako Ukrajine peniaze poskytnúť.

08:10

V oblasti Hormuzského prielivu bola zasiahnutá nákladná loď neznámym projektilom. Tá začala horieť, preto muselo dosť k následnej evakuácii posádky.

08:00
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

V referende v Doneckej oblasti hlasovala drvivá väčšina za nezávislosť

Doneck/Moskva 12. mája (TASR/HSP)

 

Obyvatelia Doneckej oblasti sa vyslovili jednoznačne za samostatnosť

Takmer 90 percent voličov hlasovalo v nedeľňajšom v referende o štatúte regiónu za “štátnu samostatnosť” Doneckej oblasti. Oznámil to podľa ruskej agentúry RIA Novosti predseda ústrednej volebnej komisie separatistami vyhlásenej Doneckej ľudovej republiky Roman Ľagin.

Za samostatnosť hlasovalo 89,7 percenta účastníkov referenda, proti bolo 10,19 percenta a 0,74 percenta hlasovacích lístkov bolo neplatných.

“Počítanie hlasovacích lístkov bolo prekvapivo jednoduché. Ľudí, ktorí hlasovali proti, bolo pomerne málo, aj percento neplatných hlasovacích lístkov bolo malé, takže sčítanie sme boli schopní urobiť pomerne rýchlo a ľahko,” konštatoval Ľagin na tlačovej konferencii v Donecku.

.

Konečné výsledky plebiscitu v Doneckej oblasti zverejnia dnes.

Rovnaké referendum sa v nedeľu konalo aj v susednej Luhanskej oblasti, kde proruskí separatisti vyhlásili Luhanskú ľudovú republiku. Jeho výsledky budú známe až dnes dopoludnia, no predseda tamojšej volebnej komisie oznámil, že plebiscit je možné považovať za platný, keďže sa na ňom zúčastnilo 81 percent voličov a z nich sa 96.2 percent vyslovilo za samostatnosť.

Ruský prezident Vladimir Putin sa k obom referendám vyjadrí až po analýze ich výsledkov, povedal pre noviny Kommersant jeho hovorca Dmitrij Peskov. Hoci Putin vyzval organizátorov referend, aby hlasovanie odložili, podľa Peskova im vojenský zásah ukrajinských bezpečnostných zložiek nenechal inú možnosť.

Vyhrážky EÚ a USA novými sankciami voči Rusku kvôli dianiu na východe Ukrajiny označil Peskov za “absolútnu hlúposť”. “Prečo Západ nezabránil použitiu obrnených transportérov v Slovjansku a Kramatorsku a nezamedzil streľbe na nevinných ľudí? Nevyužili svoj vplyv a všetko je to chyba Ruska,” uviedol Peskov.

Treba si pripomenúť, že referendá sa uskutočnili počas Kyjevom vedenej trestnej operácie, ktorá mala obyvateľov týchto oblastí odradiť od ich konania. Hlavne v Luhanskej oblasti sa potĺkali prokyjevské bandy, ktoré zastrašovali obyvateľov od účasti v referende.

.

 

EÚ neuznáva výsledok referend v Doneckej a Luhanskej oblasti

Európska únia neuznáva takzvané referendá organizované proruskými separatistami, ktoré sa uskutočnili v nedeľu v Doneckej a Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny. Uviedla to v nedeľu večer hovorkyňa Európskej komisie (EK) Maja Kocijančičová.

“Takzvané referendá v častiach regiónov Luhansk a Doneck sú nezákonné a my neuznávame ich výsledky,” povedala hovorkyňa šéfky európskej diplomacie Catheriny Ashtonovej.

Podľa Kocijančičovej tí, ktorí zorganizovali sporné referendá, nemajú žiadnu demokratickú legitimitu, pričom ich organizovanie je v rozpore s cieľmi spoločného vyhlásenia zo Ženevy o znížení napätia na východe Ukrajiny.

.

Predseda Európskej rady Herman Van Rompuy dnes pricestuje na Ukrajinu a stretne sa s jej vedením. V rovnaký deň budú ministri zahraničných vecí členských štátov EÚ diskutovať v Bruseli o rozšírení sankcií proti fyzickým a právnickým subjektom v Rusku a na Kryme, podieľajúcim sa na destabilizácii situácie na Ukrajine.

 

Vedenie v Kyjeve hrozí trestnoprávnymi dôsledkami

Dočasný ukrajinský prezident Oleksandr Turčynov označil dnes nedeľňajšie referendá o nezávislosti tzv. Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky za frašku. Oznámil, že kyjevské vedenie ich výsledok neuzná. Ubezpečil, že “prieskum pod hlavňami samopalov” nebude mať v právnej rovine nijaké dôsledky.

Organizátorom referenda Turčynov pohrozil trestnou zodpovednosťou a “pseudoreferendum” označil za “propagandistické krytie zabíjania, únosov, násilia a ďalších ťažkých zločinov”.

Upozornil, že vyhlásenie nezávislosti v oboch oblastiach má ničivý efekt na ich ekonomiku i na životnú úroveň miestneho obyvateľstva.

Omnoho väčší dopad však bude mať na celú Ukrajinu, pretože juhovýchod Ukrajiny produkuje viac ako 70 % HDP celej krajiny.

Turčynov podľa televízie TSN opäť vyslovil podozrenie, že referendá boli naplánované v Rusku s cieľom destabilizovať situáciu na Ukrajine a zosadiť tam vládu.

Turčynov uviedol, že ukrajinské vedenie bude pokračovať v protiteroristickej operácii (ATO) na východe a juhu krajiny, ale súčasne bude viesť dialóg s tými tamojšími silami, ktoré “nemajú ruky od krvi a sú pripravené presadzovať svoje záujmy zákonnými prostriedkami”.

Tzv. ľudový primátor mesta Slovjansk Viačeslav Ponomariov dnes podľa agentúry Ukrinform uviedol, že separatisti na východe Ukrajiny “s Ruskom veľmi tesne spolupracujú a ich ďalším spoločným projektom bude postupné pripojenie Doneckej ľudovej republiky k Colnej únii”.

.

“Rusko je náš brat. Medzi nami je plná súčinnosť, vrátane vstupu do Colného zväzu,” uviedol Ponomariov.

Dodal, že rozhodnutie o vstupe Doneckej oblasti do zväzku Ruskej federácie zatiaľ nebolo prijaté. “Ak bude treba, do troch dní usporiadame akékoľvek voľby alebo referendum,” vyhlásil.

Predseda proruskej krymskej vlády Rustam Temirgalijev dnes avizoval, že podobné referendá, ako sa v nedeľu uskutočnili v Doneckej a Luhanskej oblasti, by sa v krátkom čase mohli konať aj v Charkovskej a Odeskej oblasti.

Peskov – hovorca prezidenta Ruskej federácie spresnil, že Putin organizátorov “nežiadal, aby referendum odložili na iný termín”, len “im to odporučil”. Peskov dodal, že bez ohľadu na Putinovu autoritu “vzhľadom na bojové operácie boli obyvatelia nútení konať podľa svojho plánu, vychádzajúc pritom z reálnej situácie”.

Obvinenia zo strany EÚ a USA, že Putinova výzva na odklad referend je len súčasťou politickej hry, označil Peskov za “absolútnu hlúposť” – naopak, obvinil ich, že im nezáleží na dialógu či zastavení bojov na Ukrajine, ide im podľa neho len o vykonanie prezidentských volieb a “ukončenie legitimizácie nimi organizovaného prevratu”.

.

 

Luhanská republika chce požiadať o uznanie

Luhanská ľudová republika na východe Ukrajiny chce požiadať OSN, aby uznala jej nezávislosť. Informovala o tom ruská tlačová agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na hovorcu “armády juhovýchodu” Vasilija Nikitina.

“Pripravujeme výzvu (adresovanú) OSN a medzinárodnému spoločenstvu na uznanie (Luhanskej ľudovej republiky),” spresnil Nikitin.

Predstavitelia Luhanskej ľudovej republiky súčasne nevylučujú usporiadanie referenda o pripojení tejto oblasti k Rusku. Podobné sa uskutočnilo v polovici marca na Krymskom polostrove a v meste Sevastopol, ktoré sa už medzičasom stali novými subjektmi Ruskej federácie.

.

Nikitin dodal, že ak bude v Luhanskej ľudovej republike záujem občanov o podobné referendum, vôľa národa bude rešpektovaná.

Spresnil tiež, že v Luhanskej oblasti sa 25. mája neuskutočnia predčasné voľby ukrajinského prezidenta.

“Na území Luhanskej oblasti by voľby mohli byť, ale odteraz sme Luhanskou ľudovou republikou, ktorá považuje za nevhodné, možno priam až hlúpe vykonanie volieb niečieho prezidenta,” vyhlásil Nikitin.

jf

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Protifašistické hnutie reaguje na uznanie Daniela Bombica vinným za extrémizmus

Slovenské protifašistické hnutie prijalo s uznaním verdikt súdu, ktorý uznal Daniela Bombica vinným z trestného činu extrémizmu. „Rozhodnutie nezávislého súdu…

11. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zavedenie „stavu ohrozenia“ je podľa Karasa zbytočné, Slovensko má už dnes dostatok nástrojov na zásah voči hrozbám

Zavedenie „stavu ohrozenia“ je podľa exministra spravodlivosti Viliama Karasa zbytočné. Slovensko má podľa neho totiž dostatok nástrojov na zásah proti…

11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava ponúkne bezplatnú analýzu vzoriek vody zo studní

Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava budúcu stredu 18. marca ponúkne bezplatnú analýzu vzoriek pitnej vody zo studní na dusičnany a…

11. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Partizánske chce obstarať techniku pre oddelenie údržby verejných priestranstiev

Samospráva Partizánskeho má záujem obstarať novú komunálnu techniku pre nedávno zriadené oddelenie údržby verejných priestranstiev. Vybavenie plánuje kúpiť prostredníctvom lízingu,…

11. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán predložil USA tri požiadavky na rokovania

Teherán predložil Washingtonu tri požiadavky na obnovenie rokovaní, informoval Al Mayadeen

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

Anton Čapkovič

.
.

Gedra pre HS: Skončila sa vláda mimovládok. A my sa tohto hesla držíme

Ústavný súd koncom minulého roka stopol zákon, ktorý novelizoval právnu úpravu mimovládnych organizácií. Vláda to rešpektuje, ale nesúhlasí s tým

11. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

.

Irán predložil USA tri požiadavky na rokovania

Teherán predložil Washingtonu tri požiadavky na obnovenie rokovaní, informoval Al Mayadeen

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

K možnému nasadeniu pozemných síl USA v Iráne: „Som vystrašený ako nikdy predtým,“ reagujú senátori

„Som vystrašený ako nikdy predtým“: úplný komentár demokratického senátora Blumentala k možnému nasadeniu pozemných síl USA v Iráne po brífingu…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Politico: V europarlamente stúpa averzia voči von der Leyenovej

V Európskom parlamente rastie nespokojnosť s Ursulou von der Leyenovej, ktorá by mohla viesť k jej rezignácii, informuje Politico s…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lesk a bieda…. a čo ďalej?

Po uverejnení môjho posledného príspevku sa objavili komentáre, že zase mlátim prázdnu slamu, že popisujem veci, ale nepredkladám žiadne riešenia.…

11. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Vojna sa pre kaviareň nezačína prvou bombou, ale prvým zrušeným letom

Príbeh jednej pokazenej dovolenky ukázal selektívny súcit, slepotu voči príčinám vojny. Rozbil ilúziu, že americká ochrana prináša len bezpečie, nie…

11. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Ako nestarnúť. Vedecké poznatky o starnutí a chronických ochoreniach, ktoré vám zlepšia život

Keď sa Dr. Michael Greger, medzinárodne uznávaný lekár, odborník na výživu, zakladateľ NutritionFacts.org a autor bestsellerov Ako nezomrieť a Ako…

11. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Grendel robí poplach: Čaká nás stav ohrozenia?

Opozícia tvrdo reaguje na vystúpenie prezidenta s ministrom obrany a náčelníkom generálneho štábu. Kto však reálne maľuje čerta na stenu?

11. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nielen Slovensko. Česká vláda pripravuje zákon proti mimovládkam

Progresívne médiá v Česku tento týždeň priniesli správy plné obáv z toho, že tamojšia vládna koalícia na čele s hnutím…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Fínsky útočník čelí kritike za odmietnutie dúhového LGBTI dresu. Ako jediný si ho neobliekol

Koncom minulého roka sme informovali o ruskej hviezde Alexovi Ovečkinovi, ktorý v NHL odmietol LGBT akciu svojho klubu Washington Capitals…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Hraničná liberalizácia Ukrajincov – sobáše mužov sú budúcnosť?

Ideologický boj importovaný z krajín kolektívneho Západu si vypýtal ďalšiu obeť na starom kontinente. Prvá LGBTi svadobná lastovička v Ukrajine…

11. 03. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Co už nepůjde vzít zpět…

Velký oranžový otec ve Washingtonu dal v pondělí rozhovor, kterým si koupil pár dní času. Řekl v něm, že válka…

11. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Momenty, kedy jedno rozhodnutie mohlo všetko ukončiť

Rozhodnutie jediného človeka alebo malej skupiny ľudí môže niekedy zmeniť smer celých dejín. História je plná momentov, keď jedno rozhodnutie…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Slovensko hrozí blokovaním predĺženia sankcií EÚ voči Rusku

Slovensko pohrozilo zablokovaním predĺženia sankcií Európskej únie voči viac než 2600 ruským jednotlivcom a subjektom o ďalších šesť mesiacov, uviedli…

11. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Chutí vám ryža? Táto krajina je jej najväčším spotrebiteľom

Ryža patrí medzi najdôležitejšie základné potraviny na svete a denne ju konzumujú miliardy ľudí. Táto obilnina zohráva zásadnú úlohu najmä…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

.

Ukrajina môže čeliť oslabeniu protivzdušnej obrany

Totiž, vojna s Iránom vyčerpáva svetové zásoby systémov Patriot, informuje agentúra Bloomberg

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lezie Taraba Huliakovi do kapusty? Rezort životného prostredia dá 3,4 milióna na hokejový štadión v Bratislave

Minister životného prostredia Tomáš Taraba na utorkovej tlačovej konferencii svojho rezortu informoval o tom, že na modernizáciu Zimného štadióna Vladimíra…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Sú známe výsledky rokovaní premiéra Fica s predsedníčkou EK. Ako dopadnú dodávky ropy pre Slovensko?

Premiér Robert Fico po stretnutí s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou vyhlásil, že sa dohodli na obnovení tranzitu…

10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Poľsko si povedie lepšie ako zvyšok sveta, tvrdí poľský ekonóm v súvislosti s rastom cien ropy

Napriek masívnemu nárastu cien pohonných hmôt spôsobenému útokmi Spojených štátov a Izraela na Irán, poľský ekonóm profesor Marcin Piątkowski verí,…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci vypustili britské rakety Storm Shadow na Brjansk, šesť civilistov zahynulo

Rusko, 10. marca 2026 - Ukrajinské formácie spustili masívny raketový útok na Brjansk. Podľa predbežných informácií sa trom alebo štyrom…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj: Nové kolo mierových rokovaní s Moskvou by sa mohlo konať budúci týždeň

Spojené štáty navrhli ďalšie kolo rokovaní medzi Moskvou a Kyjevom o ukončení vojny na Ukrajine, ktoré by sa mohlo konať…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó o panike na Ukrajine

Predvolanie maďarského veľvyslanca na ministerstvo zahraničných vecí Ukrajiny svedčí o tom, že v Kyjeve vypukla panika po tom, ako Budapešť…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán opäť použil svoju super ťažkú raketu pri útoku na Izrael

Irán, 11. marca 2026 - Iránske a izraelské médiá uvádzajú, že dnes Irán opäť použil svoju najnovšiu superťažkú raketu Khorramshahr-4.…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj vyhlásil, že Rusko chce využiť vojnu s Iránom

Podľa neho Rusko chce využiť vojnu s Iránom a „možné predĺženie americkej vojenskej operácie“, vyjadril sa po správe GUR

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Režim v Iráne sa nepoddá

Vojna s Iránom potrvá ešte minimálne dva týždne a je nepravdepodobné, že skončí zvrhnutím režimu ajatolláhov, informuje izraelské vydanie Ynet…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ministerstvo zahraničia: Slovensko nateraz uzatvára repatriácie z Blízkeho východu

Slovensko tento týždeň uzatvára proces repatriácií občanov SR, ktorí uviazli v regióne Blízkeho východu a Perzského zálivu. Ministerstvo zahraničných vecí…

10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Automobilka Porsche eviduje za minulý rok pokles zisku. Dôvodom sú vysoké náklady spojené s návratom k autám so spaľovacími motormi.

10:28

Server 444.hu s odvolaním sa na denník Financial Times dal do pozornosti informáciu, ktorá oboznamuje s tým, že Kremeľ spustil v Maďarsku dezinformačnú kampaň na pomoc premiérovi Viktorovi Orbánovi v aprílových parlamentných voľbách.

10:24

Predsedníčka nemeckého Spolkového snemu Julia Klöcknerová sa nachádza na Ukrajine. Pricestovala dnes a je to jej prvá návšteva Ukrajiny. Cieľom jej príchodu je vyjadriť krajine solidaritu a podporu. Zároveň bude s predstaviteľmi Ukrajiny diskutovať o výzvach súvisiacich s dodávkami energie a protivzdušnou obranou.

10:21

.

Volkswagen ruší pracovné miesta – zisky klesli takmer o polovicu

Zisky koncernu Volkswagen klesli v roku 2025 takmer o polovicu. Obchodné konflikty, ťažkosti v Číne a zmena stratégie v Porsche…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Daniel Bombic je vinný z extrémizmu

Daniel Bombic, obžalovaný z viacerých extrémistických trestných činov, tvrdí, že nie je hrozbou pre spoločnosť. Za trestné stíhanie vedené voči…

10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Aktualizované 10. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Polícia potvrdila streľbu na americký konzulát v Toronte

V Toronte došlo v utorok k streľbe na americký konzulát, informovala miestna polícia s tým, že na svitaní prijala hlásenie…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Leyenová: Odklon Európy od civilnej jadrovej energetiky bol strategickou chybou

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová označila odklon Európy od civilnej jadrovej energetiky za „strategickú chybu“. Podľa nej vojna…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










“Hrozivé straty”. Médiá odhalili, čím Irán zaskočil Trumpa

Teherán sa na bojové operácie pripravil lepšie, ako očakával tím amerického prezidenta Donalda Trumpa, píše The New York Times s…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

Anton Čapkovič

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov