NAŽIVO

Generálny štáb ukrajinskej armády vyhlásil, že počas útoku na cvičisko Kapustin Jar (odkiaľ sa podľa všetkého odpalujú rakety Orešnik) bol poškodený objekt slúžiaci na obsluhu balistických rakiet.

Rusko útoky nepotvrdilo.

Generálny štáb ukrajinskej armády skôr oznámil, že na cvičisko „Kapustin Jar“ bol vykonaný útok raketami raketou Flamingo.

útok-jd2026020817
Útok na Kapustin jar / Foto: Screenshot Telegram
11:13

08:32

Páchateľom atentátu na ruského generála Alexsejeva bol ruský občan Korba. Bol zadržaný za pomoci partnerov zo SAE a odovzdaný Ruskej federácii.

Spolupracovníkmi boli Rusi V. Vasin a Z. Serebritskaja. Vasina zadržali v Moskve, Serebritskaja ušla na Ukrajinu. Vyšetrovanie prípadu pokračuje.

V noci došlo k silnému bombardovaniu mesta Kramatorsk v Doneckej oblasti, zasiahnutá bola obytná výšková budova. Sú zranení.

08:12

Päťdesiattri miliónov oprávnených voličov v Thajsku v nedeľu volí nový parlament a zároveň v referende rozhoduje o tom, či sa začnú prípravy na vytvorenie novej ústavy. Cieľom je demokratizovať politický systém a znížiť vplyv nevolených inštitúcií v tejto krajine v juhovýchodnej Ázii. Vo svojich správach o tom píšu agentúry DPA a AFP.

Podľa prieskumov verejnej mienky mierne vedie v boji o dominanciu v 500-člennej dolnej komore parlamentu reformne orientovaná Ľudová strana (PP), nástupkyňa strany Vpred, ktorú rozpustil Ústavný súd.

08:06

Americký prezident Donald Trump v sobotu po stretnutí vo svojom rezorte Mar-a-Lago na Floride pochválil honduraskú hlavu štátu Nasryho Asfuru. Toho zároveň podporil počas volebnej kampane. Informovala o tom správa  agentúry AFP.

08:05

Po intenzívnych ruských raketových útokoch na rozvodne a vysokonapäťové vedenia vyrábajú ukrajinské jadrové elektrárne menej elektriny, vyhlásil v sobotu prezident Volodymyr Zelenskyj. Informuje o tom správa agentúry DPA.

08:04

Ekonomické náklady dlhotrvajúcej krízy v Nemecku sa za posledné roky vyšplhali na takmer bilión eur.

Hrubý domáci produkt (HDP) za šesť rokov od roku 2020 klesol o celkovo 940 miliárd eur, uvádza sa v štúdii, ktorú zverejnil v sobotu Nemecký ekonomický inštitút (IW).

Posledné tri roky hospodárska aktivita v Nemecku neprekročila úroveň z roku 2019. V dôsledku tejto de facto stagnácie sa ekonomické straty v posledných rokoch neustále a výrazne zvyšovali, uzavrel ekonóm.

07:58

Americký denník The Washington Post (WP) v sobotu oznámil, že jeho generálny riaditeľ a vydavateľ Will Lewis s okamžitou platnosťou odchádza z pozície, len niekoľko dní po tom, čo tento slávny denník miliardára a zakladateľa technologickej spoločnosti Amazon Jeff Bezos, pristúpil k drastickému znižovaniu počtu pracovných miest. Informuje o tom správa agentúry AFP.

07:42

Juhoafrická republika stiahne svojich 700 vojakov nasadených v rámci mierovej misie Organizácie Spojených národov v konfliktmi sužovanej Konžskej demokratickej republike (KDR). Informuje o tom správa agentúry AFP, ktorá sa odvoláva informácie z prezidentskej kancelárie.

07:41

Po vypršaní mandátu prechodnej prezidentskej rady sa prehlbuje politická kríza na Haiti, pretože rade zriadenej v apríli 2024 sa nepodarilo stabilizovať bezpečnostnú situáciu ani pripraviť podmienky pre usporiadanie volieb. Píše o tom agentúra DPA.

„Jasne a s pocitom zodpovednosti dnes uznávam, že napriek neustálym snahám, obetiam a neprestajnej ochote konať v najlepšom záujme národa sa stanovené ciele nepodarilo úplne dosiahnuť,“ napísal člen rady Emmanuel Vertilaire v príspevku na sieti X.

07:40

V Japonsku sa v nedeľu o 7.00 miestneho času (v sobotu o 23.00 SEČ) začali voľby do dolnej komory parlamentu – Snemovne reprezentantov. Prieskumy verejnej mienky jasne favorizujú Liberálnodemokratickú stranu (LDP) premiérky Sanae Takičiovej. Informovali o tom správy AFP a televízie BBC.

Takaičiová-jd2025112105
Na snímke japonská premiérka Sanae Takaičiová / Foto: TASR/AP-Eugene Hoshiko
07:34

Netanjahu sa v stredu vo Washingtone stretne s Trumpom. Hlavnou témou ich rozhovorov bude Irán. „Premiér je presvedčený, že akékoľvek rokovania musia zahŕňať obmedzenia týkajúce sa balistických rakiet a ukončenie podpory iránskej osi,“ uviedol úrad izraelského predsedu vlády.

Včera 20:06

Lars Lokke Rasmussen vyhlásil, že Dánsko je aktuálne v omnoho lepšej pozícii v súvislosti s Trumpovym záujmom o získanie Grónska. Zdôraznil však, že kríza ešte nie je zažehnaná.

Včera 19:09

Do Iraku už zo Sýrie doteraz presunulo 2225 väzňov napojených na Islamský štát. S ich prevozom do krajiny začali minulý mesiac USA.

Včera 19:08
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Uvažuje Rusko naozaj o útoku na Poľsko a Pobaltie?

Na ruskom serveri RusVesna publikovali článok Dmitrija Rodionova s názvom “NATO sa chystá k vojne”

❚❚
.

Podľa mienky špecialistov Atlantic Council vrátenie Krymu do zostavy Ruska ukázalo, ako rýchlo dokáže Rusko reagovať. Nakoniec odborníci z Atlantic Council konštatovali, že v prípade Ruska musí byť NATO pripravené na všetko, vrátane možnosti tvrdej odpovede, pretože ináč nebudú východné štáty NATO veriť, že sú v bezpečí.

Špecialisti navrhujú niekoľko variantov odvetného úderu, ktoré by smerovali na moskovské metro, elektrosieť Petrohradu, ruský televízny kanál RT a raketové batérie v Kalinindgradskej oblasti.

.

Okrem toho americkí experti doporučujú Poľsku zdôrazniť čo najskôr Rusom, že v prípade ruského útoku poľské špeciálne jednotky zaútočia na ruské strategické ciele, vrátane pobrežných raketových batérii v Kaliningrade. Úspech takejto akcie však závisí od toho, či USA rozmiestnia svoje rakety v regióne štátov v blízkosti ruskej hranice – informujú americkí odborníci.

Na začiatku musí byť cca 4000 vojakov vyslaných do Poľska, Litvy, Lotyššska a Estónska – píšu americkí experti. Riešenie o kontingente vojakov NATO v týchto štátoch bolo prijaté na začiatku júla, pričom Rusko tento krok kritizovalo. Odborníci v článku dokonca tvrdia, že Rusi sú schopní zapríčiniť rozkol v NATO, svojho času odzneli dokonca informácie, že Rusko potrebuje cca 60 hodín k porážke jednotiek NATO v oblasti Pobaltia.

Rusi niekoľko krát podčiarkli, že Rusko nebude útočiť na krajiny NATO, podľa informácii Sergeja Lavrova “NATO o tom všetkom dobre vie a bolo by načase, vzdať sa politiky “zdržiavania Ruska”. Informácie o “ruskej hrozbe” spochybnila aj Mária Zacharova na svojom brífingu dňa 20.7.2016, podrobné informácie o tom priniesol server Sputnik. Rusi požiadali západných politikov, aby nehovorili len o hypotetickej hrozbe útoku Ruska, ale svoje tvrdenia podložili aj dôkazmi.

Podľa slov ruského politológa Vadima Truchačeva, ktorý pôsobí na Lomonosovovej univerzite v Moskve – rétorika USA je formovaná názormi z obdobia Studenej vojny, kedy sa obyvateľstvo neustále masírovalo hrozbou vojny so ZSSR. Americkí predstavitelia touto propagandou sledujú vlastné ciele a záujmy.

Podľa Truchačeva útok na Poľsko nemá pre Rusko žiaden význam, nie je tam nič čo by Rusov zaujímalo. V oblasti Pobaltia žijú aspoň predstavitelia ruskej menšiny, ale v Poľsku nie sú žiadne významné závody, žiadne zdroje, žiadne strategicky zaujímavé body. Je tam len 40 miliónov protirusky zameraných Poliakov, ktorých ale Rusko k ničomu nepotrebuje. Tak prečo by mali Rusi na Poľsko útočiť? V minulosti, bolo síce Poľsko súčasťou Ruského impéria, názory na vedenie štátu, vedenie vojny, riadenie ekonomiky sa však diametrálne zmenili, dnes sa v politickej oblasti pracuje na iných princípoch, takže predstava, že sa Rusko snaží vojensky dobyť a obsadiť Poľsko je nereálna.

.

Podľa Truchačeva hystériu okolo útoku Ruska na Poľsko burcuje najmä strana Právo a spravodlivosť, najmä proamericky orientovaný minister obrany Antoni Macierewicz a hlava ministerstva zahraničných vecí Witold Waszczykowski. Sú to rusofóbi, ktorí všade vidia ruskú hrozbu a podľa ruského experta sa za túto hrozbu lídri Práva a Spravodlivosť skrývajú vždy, keď chcú zakryť neúspechy svojej ekonomickej politiky pred bežnými Poliakmi. Takisto Poliaci chcú, aby im NATO a EÚ dalo ďalšie peniaze, preto ako dôvod uvádzajú stále fiktívne ruské hrozby.

Truchačev vyjadril názor, že Ruska sa obáva takmer 80% Poliakov. Dôvodom sú vzťahy Ruska a Poľska v minulosti. No množstvo tých, ktorí veria v začatie vojny medzi oboma krajinami je niekoľkokrát menšie. Navyše Poliaci nie sú ochotní, aby sa ich krajina stala bojovým poľom a aby museli bojovať.

Podľa Truchačeva USA a NATO mu pripomínajú zvieratká, ktoré sa snažia ohraničiť svoje teritórium a ukázať že sú v regióne pánom. Zároveň presvedčujú štáty Pobaltia a Poľska, že sa na nich môžu spoľahnúť, keď ich napadne “zlé Rusko”. V prípade vojny by však malo všetkým jastrabom byť zrejmé, že z Poľska a Pobaltia neostane nič.

Na otázku, ako dlho bude ešte mýtus o ruskej hrozbe žiť na Západe a čo musí Rusko urobiť, aby sa tento mýtus skončil odpovedal Truchačev, že tento mýtus bude žiť ešte veľmi dlho a ešte dlhšie bude žiť v Poľsku. Mýtus o ruskej hrozbe bude slabnúť súbežne s tým, ako sa bude šíriť migračná kríza, ktorá v hlavách viacerých politikov údajnú ruskú hrozbu zatlačí do úzadia.

Rusko by sa malo podľa jeho slov sústrediť nie na politikov, ale na obyvateľstvo a občianske organizácie v krajinách EÚ, vrátane Poľska. Je potrebné, aby bežní ľudia vedeli, že Rusko to nie sú len rakety, vodka, medvede a podobne. Sputnik by mal existovať vo všetkých oficiálnych jazykoch EU, mal by sa v EU rozširovať počet  kultúrnych, spoločenských a vedeckých profesných organizácii, v ktorých by spolupracovali Rusi spoločne s občanmi jednotlivých krajín. V tejto oblasti ruský štát zaostáva.

.

Podľa slov Stanislava Vyšoka, analytika monitorovacej organizácie CIS-EMO si analytici vedia predstaviť aj čisto hypotetické scenáre, ktorých realizácia je však málo pravdepodobná. Reagoval tak na otázku, či sa obáva možného začatia vojny v oblasti Poľska a Pobaltia.

Podľa Vyšokových slov krajiny východnej Európy sa obávajú straty svojej štátnej suverenity. Vychádza to z ich historických skúseností. Lenže kým pre USA a lídrov západnej Európy má strašenie ruskou hrozbou čisto propagandistický charakter a predstavuje len formu nátlaku, u obyvateľov východoeurópskych krajín získava iný rozmer, európski obyvatelia v mnohých prípadoch tieto hry berú smrteľne vážne.

Vyšok reagoval takisto na tvrdenia amerických analytikov, že aj keď teraz Rusi nechcú priamu konfrontáciu s NATO, všetko sa môže zmeniť veľmi rýchlo. Rusi v prípade Kryma totiž ukázali, že dokážu veľmi rýchlo reagovať.

Podľa Vyšoka v čase Studenej vojny, ak sa uskutočnila konfrontácia medzi Moskvou a Washingtonom, konfrontácia sa uskutočnila na území iných krajín (Vietnam, Afganistan). Poľsko a Pobaltie sú členmi NATO, takže tam konfrontáciu Vyšok neočakáva. Vyšok okomentoval teoretickú možnosť útoku na Poľsko a Pobaltie, v prípade nekuontrolovania situácie na Ukrajine a poukázal na to, že by išlo o nezmyselnú akciu. Zároveň však zdôraznil, že s výnimkou útoku Tatárov na Rusko z východu, všetky útoky smerovali zo Západu, takže je zrejmé, že Rusko má vypracované varianty ako odpovedať na prípadný útok zo Západu.

Vyšok sa venoval aj faktu, že napriek neustálemu obviňovaniu Ruska sa nesnažia mnohí západní lídri svoje tvrdenia voči Rusku podložiť relevantnými dôkazmi. Okomentoval aj tvrdenie prezidenta Obamu, ktorý ISIL a Rusko ohodnotil ako dve najväčšie hrozby pre USA. Podľa Vyšoka sa bude Rusko aj v budúcnosti neustále démonizovať, aby sa odviedla pozornosť obyvateľov od problémov súvisiacich s moslimskými imigrantami v EÚ.

Na snímke americký prezident Barack Obama. Foto:TASR/AP-Evan Vucci
Na snímke americký prezident Barack Obama. Foto:TASR/AP-Evan Vucci

Podľa Vyšoka sa bude aj naďalej situácia polarizovať a nemyslí si, že by víťazstvo Trumpa v boji o prezidentské kreslo USA diametrálne zmenilo americkú politiku a vzťahy k Rusku. V Európe však existuje podľa neho dostatok politických síl, ktoré nemajú výrazne proamerický charakter, ako mnohé dnešné politické špičky. Vyslovil vpodstate názor, že čím viac budú tieto európske špičky sledovať svoje vlastné ekonomické a politické záujmy, tým viac sa bude situácia v medzinárodnej oblasti upokojovať.

Branislav Krasnovský

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ján Droppa

Ivan Štubňa

.
.

Raši: Nepovažujeme voľbu nového generálneho prokurátora v tomto volebnom období za tému

Podľa predsedu parlamentu Richarda Rašiho nepovažujú voľbu nového generálneho prokurátora v tomto volebnom období za tému. V relácii O 5…

08. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

O atentáte na generála Aleksejeva a jeho následkoch

Putin včera osobne poďakoval prezidentovi SAE za pomoc pri zadržaní podozrivého z atentátu na prvého zástupcu šéfa ruskej GRU generála…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matúš Šutaj Eštok k Šimečkovej matke: V tomto prípade ide o takú zlodejinu, že až sa práši

Kauza dotácií pre Projekt Fórum Marty Šimečkovej nesúvisí podľa poslanca Michala Trubana s hnutím Progresívne Slovensko. Vyhlásil to v relácii…

08. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Londýn zvažuje nasadenie vojakov na zadržanie tankerov ruskej „tieňovej flotily“

Spojené kráľovstvo zvažuje vojenské možnosti skonfiškovania tankerov z ruskej „tieňovej flotily“. Referuje o tom web The Guardian s odvolaním sa…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Gröhlinga veľmi vyrušuje myšlienka voľby nového generálneho prokurátora ešte pred najbližšími parlamentnými voľbami

Veľmi ma to vyrušuje, skonštatoval predseda strany Sloboda a Solidarita Branislav Gröhling na margo myšlienky voľby nového generálneho prokurátora ešte…

08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Zadržali vraha ruského generála Aleksejeva

Zadržali vraha ruského generála Aleksejeva

08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA údajne pripravujú novú vládu pre Irán v prípade pádu ajatolláhovho režimu

Spojené štáty pravdepodobne pracujú na vytvorení dočasnej vlády v Iráne pre prípad, že by súčasná vláda už nebola schopná riadiť…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Výkriky bolesti na olympíjskej trati. Veľký príbeh Vonnovej sa končí katastrofálne

AKTUALIZOVANÉ o video: Skúsená americká zjazdárka Lindsey Vonnová sa rozhodla štartovať na ZOH 2026 aj keď len pred niekoľkými dňami…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Systém komunikácie na Ukrajine sa začal rozpadávať

Systém komunikácie na Ukrajine sa začal rozpadávať, vyhlásil poslanec parlamentu za stranu „Sluha národa“ a predseda podvýboru pre otázky kybernetickej…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Prokuratúra si z vlády robí dobrý deň. Črtá sa hrozivý scenár

Tento týždeň zasiahli občanov znepokojených šafarením predošlých vlád tvrdé údery – podpásovky zo strany niektorých prokurátorov. Politický boj sa očividne…

08. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Blízky východ straší trhy, ponuka tlačí ceny dole. Čo čaká vodičov?

Ceny pohonných látok na Slovensku sa na prelome januára a februára opäť posunuli o pár centov nahor. No ako upozorňuje…

08. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Babiš obvinil z pokračovania vojny západného politika

Český premiér Babiš vyhlásil, že v roku 2022 bola pre externé zasahovanie premárnená šanca na mier medzi Ruskom a Ukrajinou.…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Správanie holandskej hviezdy Jutty Leerdamovej na olympiáde vyvoláva pobúrenie

Správanie 27-ročnej holandskej rýchlokorčuliarskej hviezdy Jutty Leerdamovej na zimných olympijských hrách v Miláne a Cortine d\'Ampezzo vyvolalo pobúrenie. Na sociálnych…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Slovensko sa chveje: pro-opozičné sily útočia na všetkých frontoch

Ak by existoval koordinovaný útok proti vláde, nevyzeral by ináč…

08. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Američania očakávajú pád vlády v Havane už tento rok

Kubánska vláda môže už tento rok padnúť pod tlakom USA, píše The New York Times s odvolaním sa na zdroje…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nechať ľudí mrznúť v tme je teror, odkázal Putinovi litovský minister

Litovský minister zahraničných vecí Kestutis Budrys vyhlásil, že ruský prezident Vladimir Putin iba blufuje o prímerí v oblasti energetiky a…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Teória spochybňuje Epsteinovu smrť: Čo ak je stále nažive?

Svojho času sa šírili povesti, že samovražda odsúdeného pedofila Jeffreyho Epsteina je len trik. S otvorením jeho spisov však vychádzajú na…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

To, ako skončí vojna na Ukrajine, rozhodne o „osude Nemecka a Európy”

Ukončenie vojny na Ukrajine nie je pre Európu výhodné, znova vyhlásil predseda Mníchovskej konferencie Wolfgang Ischinger

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tieto krajiny majú najväčšie zásoby uránu v roku 2026

Zásoby uránu v roku 2026 zohrávajú kľúčovú úlohu v globálnej energetike a jadrovej bezpečnosti. Rastúci záujem o jadrovú energiu zvyšuje…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – 20 hodín za deň bez elektriny, to je realita v Kyjeve

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Beriem to, chcem mužstvo ťahať. Slafkovský sa nebojí ťažkých výziev na olympijskom turnaji

Oficiálny web NHL priniesol zaujímavý článok, v ktorom sa pozrel na šance Slovákov na hokejovom turnaji v rámci Zimných olympijských…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Nějak si troufají…

Dnes na chvíli obrátíme hlavu od domácích problémů do daleké ciziny, kde se rozhoduje o třetí světové válce – na…

08. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Rusko spúšťa Európe závory. Všetky! Úplne všetky!

Rusko, 8. februára 2026 - Rusko precitlo. Vracia sa domov. Konečne si uvedomilo, že je veľké a bohaté. A začína…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Vznikla v Európe nová mocenská os medzi Nemeckom a Talianskom?

Francúzsko je „novým Talianskom“, tvrdí jeden britský portál, keďže Francúzsko pod vedením Emmanuela Macrona začína vyzerať ako „problematický členský štát…

05. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pedofilný škandál, ktorý môže pochovať britskú kráľovskú rodinu

Londýn, 8. februára 2026 - Politická budúcnosť premiéra bývalej veľkej Británie Keira Starmera sa ocitla pod vážnou hrozbou kvôli zverejneným…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Generálny prokurátor Žilinka reaguje na premiéra

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa ohradil voči vyjadreniam premiéra Roberta Fica, ktoré odzneli v sobotnej diskusnej relácii STVR Sobotné dialógy.…

07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

15 ľudí, ktorí zabudli na rozum a prekonali hranice logiky

Rozum je skvelá vec, kým ho niekto nezabudne doma, sadne do auta a rozhodne sa, že fyzikálne zákony sú len…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Zlyhanie rokovaní medzi USA a Iránom. Je vojna nevyhnutná?

V Ománe prebehli nepriame rokovania medzi USA a Iránom. Podľa slov ministra zahraničných vecí Iránu Abbása Arákčího sa týkali výlučne…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Závoj svätej Agáty

História a tradícia

08. 02. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO


.

Paralelní mocenské struktury

Charlieho Tillyho, teoretika revolucí a velkých společenských změn obecně, jsme zde citovali již dvakrát. Nejprve jeho výčet toho, jaké nutné záležitosti musí…

08. 02. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fico označil Žilinkovu tlačovku za „nepodarený vtip“. Moderátora uzemnil hneď v úvode

Žilinku nemožno odvolať, no u predstaviteľov vládnej koalície stratil akúkoľvek dôveru. Uviedol to predseda vlády Robert Fico v relácii STVR…

07. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Od Migov-29 po S-300: Keď politika preváži nad ústavou a bezpečnosťou štátu

Rozhodnutie krajského prokurátora Rastislava Remetu zastaviť trestné stíhanie bývalého ministra obrany Jaroslava Naďa za darovanie vojenskej techniky Ukrajine nepredstavuje len…

07. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Orbán sa zúčastní na inauguračnom zasadnutí Trumpovej „Rady mieru“

Maďarský premiér Viktor Orbán v sobotu potvrdil, že sa o dva týždne zúčastní na inauguračnom zasadnutí „Rady mieru“, novej iniciatívy…

07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Najzásadnejšie otázky dneška. V tejto výnimočnej knihe sa svetovo známy autor púšťa do jedného z najodvážnejších projektov

Toto dielo nie je len interpretáciou Biblie, je to pozvánka na nové, hlboké zamyslenie sa nad samým sebou a nad…

07. 02. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ján Droppa

Ivan Štubňa

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov