Uhrík: Za západné vakcíny preberá zodpovednosť štát, u Sputniku V ju má prebrať lekár? To je absolútna diskriminácia

Bratislava 3. marca 2021 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)

 

Rozhovor s poslancom Európskeho parlamentu Milanom Uhríkom o Matovičovom nákupe vakcíny Sputnik V a o korupčnej podstate koronabiznisu na Slovensku a v EÚ

Milan Uhrík
Na snímke podpredseda ĽS NS Milan Uhrík

Hlavné správy: Ako hodnotíte skutočnosť, že premiér Igor Matovič kúpil vakcínu, o ktorej jeho koaliční partneri hovoria, že je to „geopolitická zbraň Moskvy“?

 

Uhrík: Očkovanie musí byť v každom prípade dobrovoľné, najmä proti koronavírusu. A zároveň si myslím, že ľudia, ktorí sa pre očkovanie dobrovoľne rozhodnú, by jednoznačne mali mať možnosť vybrať si vakcínu, ktorej dôverujú. Tie vakcíny sú západné aj východné, každá má svoje špecifiká. Preto tento krok vlády, snahu ponúknuť ľuďom vakcínu na výber, ja osobne vítam, pričom stále zdôrazňujem nevyhnutnosť dobrovoľnosti očkovania.

Čo je trochu smutné, je informácia, ktorá v utorok vyšla na verejnosť: že pri západných vakcínach, európskych a a amerických, preberá za negatívne vedľajšie účinky zodpovednosť štát, kým u Sputniku V by mal prebrať zodpovednosť lekár, ktorý túto vakcínu človeku podá. Takto údajne podpísal minister Krajčí výnimku na používanie vakcíny Sputnik V. Považujem to za absolútnu diskrimináciu.

Keď sa jednalo o západných vakcínach, tak nikto hovoril, že by lekári mali preberať zodpovednosť: bolo povedané, že zodpovednosť preberá štát. A zrazu, keď sa jedná o ruskú vakcínu, tak zodpovednosť má mať lekár. Ale ukážte mi lekára, ktorý rád preberie zodpovednosť za akúkoľvek vakcínu alebo akýkoľvek liek pre prípad, že ak ho on podá, tak bude ručiť za následky jeho pôsobenia u pacienta.

To považujem za nemysliteľné. Ak raz štát nakúpil tie vakcíny a chce ich dávať do ponuky ľuďom, aby sa mohli nimi dobrovoľne očkovať, tak musí prebrať aj garanciu, keď ju nepreberá výrobca.

Hlavné správy: na sociálnej sieti ste napísali status o tom, že obrovský biznis, ktorý narástol okolo koronavírusu, sa bude prirodzene snažiť, aby sa neskončil, ale čím viac a čím dlhšie rástol. Kde vidíte riešenie tohto problému?

Uhrík: Je šialené, keď počúvam aj mojich známych lekárov, ktorí sa so mnou rozprávajú úprimne a hovoria mi: „vieš aký je to super biznis, ja otváram na našej ulici už tretie testovacie centrum“. To je predsa nehorázne! Samozrejme, že ak na tom takto profitujú, tak nebude ich záujem tú epidémiu tlmiť, bojovať za uzdravenie ľudí alebo vykazovať lepšie štatistiky. Je celkom neprávne, ak niekto zarába na tom, že ľudia sú nezdraví, resp. pozitívne testovaní.

To isté platí aj pre nemocnice, o ktorých takisto vieme, že dostávajú veľké dotácie, ak tam zomrie pacient s koronavírusom, ale keď zomrie niekto na rakovinu, tak dostanú len zlomok z tej sumy. Mnohí lekári sa snažia, sú poctiví, to nespochybňujem, ale zdravotnícky systém ako taký je evidentne nastavený zle; je to podobné ako v prípade asociálov v osadách, ktorí dostávajú peniaze za niečo, čo je proti verejnému záujmu. Tak aj tu, inštitúcie dostávajú peniaze za to, aby situáciu zhoršovali, aby strašili.

 

Hlavné správy: Vo vašom statuse ste to prirovnali k situácii, kde by policajti boli platení od toho, koľko pokút vyberú. Výsledok by bol, že by ľudí šikanovali viac, než je žiaduce…

Uhrík: Tento biznis je, žiaľ, obrovský aj na úrovni celej Európy. Nákupy vakcín, to sú biznisy za mnoho miliárd a z pohľadu farmaceutických firiem, keď majú takýto veľký kšeft, tak čo myslíte, aký bude ich záujem na tom, aby epidémia skončila? Samozrejme, že nijaký, budú sa snažiť to živiť a predlžovať, objavovať nové mutácie a strašiť ľudí, aby sa nechávali čím viac očkovať.

Jedna vec je rešpektovať verejné zdravie, snažiť sa, aby ľudia nezomierali, to samozrejme treba robiť a nijako to nespochybňujem. Ale druhá vec je, že to prebujnelo do podoby, keď sa z toho stal takýto megakšeft, a nielen vo svete, ale už aj v slovenských pomeroch, že systém je motivovaný, aby situáciu nafukoval. Za takýchto okolností sa to neskončí nikdy. A možno by sme boli prekvapení, keby sa prestali vyplácať prémie za pacientov s Covidom-19, že by sme zrazu zistili, že vlastne toľko ľudí na to ani nezomiera.

Známe sú prípady napríklad z Kežmarku či Nitry, keď nevedeli nájsť pacientov, ktorých mali údajne podľa papierov hospitalizovaných na Covid.

 

Hlavné správy: Podozrenia vzbudzoval aj spôsob, akým Brusel centrálne dohodol a podporil vývoj a distribúciu západných vakcín. Mnohí ľudia hovoria o obrovskom lobingu a protekcionizme. Máte ako europoslanec o tejto veci nejaké bližšie informácie?

Uhrík: Ťažko povedať ako to je, lebo Európska komisia (EK) doteraz nezverejnila zmluvy na nákup tých vakcín. Dokonca ich nezverejnila ani europoslancom, ktorí si ich žiadali. Kontrolné skupiny, ktoré si hromadne žiadali, že chcú vidieť originály zmlúv, že by si ich prišli pozrieť hoci aj v dôvernom režime do priestorov EK, dostali k nahliadnutiu len také papiere, kde boli začiernené tie podstatné zaujímavé informácie o sumách, množstvách, termínoch a pod.

Tento spôsob obstarávania je veľmi, veľmi zvláštny a vzbudzuje naozaj vážne pochybnosti. Vôbec by som sa nečudoval, keby za tým bola nejaká megakorupcia, či vlastne lobing, ako sa to po novom nazýva.

Nedávno sa dostala na verejnosť informácia, že globálne technologické giganty minulý rok oficiálne minuli na lobing v inštitúciách EÚ 19 miliónov eur. Povedzte, na čo tak asi mohli minúť 19 miliónov eur? Na kávu pre europoslancov? Na fľašu vína pre predsedníčku EK? Za tým je úplne jasná, „legálna“ korupcia. A som presvedčený, že rovnako to funguje aj v prípade farmaceutických firiem.

Ivan Lehotský

Status Milana Uhríka na sociálnej sieti o koronabiznise (originál viď tu🙂

Kým za tým bude veľký biznis, tak to nikdy neskončí

Biznis okolo korony nabral už príliš obludné rozmery. Farmaceutické korporácie a jedinci, nacucnutí na vládne „proticovidové“ kšefty, sa kúpu v peniazoch. Takto tu korona bude, aj keď nebude. Až kým ten systém nezmeníme!

Na kolosálne stámiliónové kšefty s testami a chorými je už aj na Slovensku nacucnutých príliš veľa ľudí a organizácií. Uzavreli sa do kruhu: vláda – núdzový stav – nákup testov – strašné výsledky – opäť núdzový stav – opäť nákupy, atď. Tento stav je chorý.

Ak dostane nemocnica za smrť covid pacienta napríklad 2000 eur a za smrť na infarkt 80 eur, tak hádajte, na čo budú všetci umierať? Netvrdím, že s Covidom ľudia nezomierajú. Tvrdím, že systém je nastavený nezdravo a až príliš mnoho ľudí a inštitúcií motivuje, aby krízu sami udržiavali alebo zhoršovali.

Potom sme svedkami takých bizarných scén, že nemocnice nevedia nájsť pacientov, ktorých majú podľa papiera hospitalizovaných na Covid, alebo že na jednej ulici sa otvoria aj štyri MOM-ky, lebo je to úžasný kšeft.

Bojovať proti epidémii tým, že okolo toho vytvoria super lukratívny kšeft, je ako keby chceli bojovať proti kriminalite tým, že policajtom zvýšia odmeny za každú vybranú pokutu. Zákonite to skončí len ako šikana ľudí. Alebo ako dávať asociálom z osady dávky za ničnerobenie a čakať, že jedného dňa sa zodvihnú a začnú pracovať. Proste logika postavená na hlavu.

Podobne je to aj s farmaceutickými firmami. Nielenže je naivné dúfať, že zbrojárskym firmám ide o mier a farmaceutickým firmám o zdravie. Pri takýchto gigantických miliardách je na mieste otázka, či im už nejde aj o presný opak. Veď načo liečiť ľudí lacným Ivermektínom, keď môžeme každý rok očkovať celý svet za stovky miliárd dolárov?!

Americká farmaceutická firma Moderna očakáva tento rok tržby z predaja vakcín proti koronavírusu 18 miliárd dolárov, BioNTech odhaduje tržby na 15 miliárd dolárov, atď. Za tento rok celkom slušné privyrobenie. A o rok znovu… Z toho sa už dá nejako vyžiť, no nie? Čo by pre to nespravili?

Nebojte sa, farmaceutický priemysel už myslí aj na naše budúce dobro (a popri tom aj na svoje budúce zisky). Konzorcium Pfizer a BioNTech už teraz testuje novú verziu vakcíny proti juhoafrickej mutácii vírusu. Už teraz si buďte istí, že potom príde ďalšia, ďalšia a ďalšia – mutácia aj vakcína… Až kým ľuďom nezapne, o čo tu naozaj ide.

Lekári a zdravotníci, ktorí sa trápia a v nemocniciach zachraňujú životy, si zaslúžia odmeny. Ale motivácia celého systému jednoducho nemôže byť nastavená tak, že „čím viac chorých, tým viac zarobíme“. Lebo aká je motivácia, taký bude výsledok.

Biznis s krízou musí skončiť! EÚ aj vláda musí prestať počúvať a poslúchať „odborníkov“ a obchodníkov z farmaceutických korporácií a začať počúvať lekárov, ktorým ide skutočne o zdravie ľudí, a ktorí sa ani teraz neboja ísť proti prúdu. Takí ľudia existujú, len sú súčasným systémom udupávaní do zeme.

Toho však tie súčasné poslušnícke „elity“ nebudú nikdy schopné. Pre týchto ľudí je to zlatá baňa. Vedia, že oni vládnuť už nikdy nebudú, a tak si chcú nahrabať, čo sa dá. Čím skôr skončia, tým lepšie pre Slovensko.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Vo verejnom vypočutí uspelo deväť uchádzačov na sudcu NSS SR

0 icon

Bratislava 15. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Vo verejnom vypočutí pred Súdnou radou SR uspelo deväť uchádzačov na sudcu Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR. Z nich traja sú v súčasnosti sudcami správneho kolégia Najvyššieho súdu (NS) SR Súdna rada ich navrhne prezidentke Zuzane Čaputovej na vymenovanie až po tom, ako…

Očkovať Sputnikom V by sa na Slovensku mohlo začiatkom mája, uviedol Heger

0 icon

Praha/Bratislava 15. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Slovensko by mohlo začať očkovanie vakcínou Sputnik V začiatkom mája, ak Maďarsko potvrdí jej vhodnosť. Ako vo štvrtok počas prvej zahraničnej cesty v Prahe na tlačovej konferencii za prítomnosti českého premiéra Andreja Babiša povedal premiér SR Eduard Heger, je to v rukách vedcov…

Nitriansky Jaguar Land Rover plánuje zamestnať ďalších 600 ľudí, uviedol Kollár

0 icon

Bratislava 15. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Jana Birošová)   Nitriansky Jaguar Land Rover plánuje zamestnať ďalších 600 ľudí. Na štvrtkovej tlačovej besede po návšteve automobilky to potvrdil predseda Národnej rady SR Boris Kollár Subdodávatelia by mali zároveň prijať 300 pracovníkov. „Tu v Nitre nájde takmer 1 000 ľudí dobre platenú prácu," uviedol…

Andrej Danko ponúkol Eduardovi Hegerovi pomoc so Sputnikom V, Čechom dohaduje stretnutia

0 icon

Bratislava 15. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Predseda mimoparlamentnej SNS Andrej Danko, ktorý pôjde s českou delegáciou do Moskvy na rokovanie o vakcíne Sputnik V, oslovil v súvislosti so situáciou okolo vakcíny slovenského premiéra Eduarda Hegera (OĽANO). Tvrdí, že chce pomôcť. Zatiaľ odpoveď nedostal. TASR to povedal bývalý predseda Národnej…

USA uvalili na Rusko sankcie, vyhostia desať ruských diplomatov

0 icon

Washington 15. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Patrick Semansky)   USA vo štvrtok oznámili uvalenie ekonomických sankcií proti Rusku a vyhostenie desiatich diplomatov. Ide o odvetu za to, čo Washington považuje za zasahovanie Kremľa do volieb v USA, rozsiahly kybernetický útok a ďalšie nepriateľské aktivity. Príslušné vykonávacie nariadenie vo štvrtok podpísal prezident USA…

Bratislavský závod Volkswagenu prijme 400 nových zamestnancov

0 icon

Bratislava 15. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Bratislavský závod Volkswagen Slovakia prijme v krátkom čase približne 400 nových zamestnancov. Pracovníkov hľadá do výrobnej oblasti pre montáž vozidiel v bratislavskom závode. Potrebu prijať nových zamestnancov so sebou podľa spoločnosti priniesol nárast dopytu na svetových trhoch v kontexte s mimoriadne náročnou situáciou…

Na procese s Lehelom Horváthom vypovedalo ďalších šesť svedkov

0 icon

Bratislava 15. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Ďalších šesť svedkov vypovedalo vo štvrtok pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku na procese s Lehelom Horváthom, ktorý je označovaný za hrobára zločineckej skupiny sátorovcov. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková V procese by sa malo pokračovať 26. a…

V očiste súdnictva vieme napredovať aj postupnou obmenou sudcov, uviedol Vetrák

0 icon

Bratislava 15. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   V očiste súdnictva vieme napredovať aj postupnou obmenou sudcov. Šéf ústavnoprávneho výboru parlamentu a poslanec Milan Vetrák (OĽANO) to uviedol po tom, čo prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala siedmich sudcov všeobecných súdov "Veľmi sa tomu teším, pretože to je cesta, ako napredovať v justícii,…

WHO: V Európe už na COVID-19 zomrelo viac ako milión ľudí

0 icon

Atény 15. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Andreea Alexandru)   Počet úmrtí spôsobených ochorením COVID-19 v Európe prekročil hranicu jedného milióna a situácia zostáva „vážna", keďže v regióne každý týždeň hlásia približne 1,6 milióna nových prípadov nákazy koronavírusom. Vo štvrtok to počas návštevy Grécka povedal regionálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu…

Pellegrini má podozrenie, že ruské vakcíny Sputnik V neboli včas uhradené

0 icon

Bratislava 15. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Predseda strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini sa pýta, či ruská strana nežiadala vrátiť vakcíny Sputnik V preto, že Slovensko za ne až do výzvy nezaplatilo. Tiež sa pýta, či cieľom cesty ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) do Moskvy nebolo „rýchlo…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Lucia Žužová

Božia česť pošliapaná, autorita biskupov zlomená!.... alebo, keď sa vyjednáva s diablom!

0icon

Písať či nepísať? Dlho som rozmýšľala, dlho som váhala... Rok tu zápasíme všetci nie len s niečím, ale hlavne stále s niekým a mnohé je na hlavu postavené. Vyjadrujem tu svoje postrehy, vlastné skúsenosti, osobné vnímanie, ako osoba veriaca. Neprednášam to ako kritiku či patent na riešenie všetkého. Chcem len poukázať na fakt,…

Marek Kupec

Z parlamentu rovno na galeje

0icon

Od nás pacienti, ku nám migranti? Začalo sa tu hrať s verejnosťou čudné divadlo: Slovenskému zdravotníctvu zrazu musia všetci pomáhať: Prišli k nám lekári a sestričky z Rumunska, pacientov ideme prevážať do Poľska, údajne desiatich, Nemecko prebralo zo Slovenska 2 pacientov. Prevoz do Nemecka bol letecký, s jedným letela letecká…

Erik Majercak

Slovenské zlato v Anglicku? Aké ekonomické vlastizrady robí naša Národná banka a slniečkári v nej? Ako centrálna banka môže dokonca pomôcť Majdanu?

0icon

Mayer Amschel Rothschild v 18. storočí povedal „Dajte mi riadenie nad peniazmi národa a nebude ma zaujímať kto vydáva zákony“ (“Give me control of a nation's money and I care not who makes the laws.”). Kontrola nad menou, ktorú má daný štát na svojom území je alfa a omega akéhokoľvek ekonomického, dokonca možno…

Ivan Štubňa

Dnepropetrovsk: Nové židovské hlavné mesto sveta?

0icon

Rabín v Dnepropetrovsku a Dnepropetrovskej oblasti Shmuel Kamenetsky, je jednou z najvplyvnejších náboženských osobností v postsovietskom priestore V Dnepropetrovsku  žije asi 50 000 - 60 000 Židov väčšinou Chasidov. Tu plánuje rabín založiť Medzinárodnú judaistickú univerzitu (IJU), na ktorej sa budú vyučovať dogmy „Chabad-Lubavitch“. Dnepropetrovskí Židia sú chasidi. Chasidizmus, doktrína aškenázskych Židov, sa…

Peter Kohút

Globálny parazit je pohoršený nad správaním Ruska

0icon

Globálneho parazita s hlavnou centrálou v Londýne veľmi tlačí topánka. To ho donútilo kolosálnym volebným podvodom ukradnúť prezidentské voľby v USA a dosadiť k moci svojich kumpánov, ktorých Trump nazval washingtonským močiarom, ktorý treba vysušiť. Vďaka svojmu primitivizmu globálny parazit vedie USA k rozpadu a krachu. Situácia sa neustále zhoršuje, hlavne v „demokratických“ štátoch, kým štáty…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

10 odvážnych žien, ktoré navždy zmenili svet

0 icon

Mnohé štúdie ukazujú, že práve ženy sú tým silnejším pohlavím. Už v maternici predbiehajú mužské pohlavie v rýchlosti vývinu, sú schopné žiť dlhšie ako muži aj v extrémnych podmienkach (epidémie, hladomory),... No naprieč históriu sú to práve ženy, ktoré to často mali omnoho ťažšie ako muži. Dokonca ani nemali právo voliť! Existujú…

Čo o tebe môže prezradiť tvoja kúpeľňa?

0 icon

Možno tomu neveríš, ale to, ako si zariadiš veci vo svojej kúpeľni, môže o tebe prezradiť veľa faktov. Veci, ako napríklad to, ako vkladáš toaletný papier do držiaka, môžu naznačovať niečo o tvojej osobnosti. Predtým, ako túto predstavu odmietneš, prečítaj si nižšie, čo na to hovoria odborníci. Kúpeľňa ukáže viac, ako si…

Bol človek skutočne na Mesiaci? (2. časť)

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku s názvom Bol človek skutočne na Mesiaci? Ako už z názvu vyplýva, snažíme sa zhrnúť základné fakty o lete na mesiac. V rámci druhej časti článku sa spoločne pozrieme na niekoľko nejasností, ktoré oplývajú misiu Apollo XI., ale aj na iné fámy, ktoré neustále „bežia“ v éteri. Po tom, ako sa…

20 úžasných čiernobielych fotografií, na ktoré jednoducho nebudeš môcť prestať pozerať

0 icon

Čiernobiele fotografie sú obzvlášť fascinujúce. Z nejakého dôvodu sa mnohokrát zdajú byť oveľa hlbšie a výraznejšie ako tie farebné. Možno je to preto, že sa nás nesnažia rozptýliť farbami, ale radšej sa zameriavajú na vystihnutie samotnej podstaty. 20 úžasných čiernobielych fotografií, ktoré dokazujú, aké expresívne čiernobiele fotografie môžu byť. Skús…

Prečo niektoré deti majú vlasy a iné nie?

0 icon

Existuje povera, ktorá hovorí, že žena, ktorá počas tehotenstva zažíva pálenie záhy, bude mať dieťa s množstvom vlasov. V roku 2006 to vedci naozaj preskúmali a zistili, že z 28 žien, ktoré zažívali pálenie záhy, malo 23 deti s dlhými vlasmi. Verili, že hormóny uvoľňované počas tehotenstva môžu tiež riadiť to, ako rastú deťom…

Vo svete IT

Ďalší veľký výrobca smartfónov odstráni nabíjací adaptér z balenia smartfónov

0 icon

Začal s tým Apple, ktorý ako prvý prestal dodávať v balení smartfónov iPhone 12 nabíjací adaptér. Následne sa zvrhla spŕška posmeškov zo strany konkurencie na čele so Xiaomi, či Samsungom. Nakoniec však Samsung, rovnako ako Apple, prestal pribaľovať nabíjací adaptér v balení smartfónov S21, ako aj Xiaomi vo vybraných „ECO-friendly“…

Hlasový asistent Google získava nové a hlavne užitočné funkcie. Ktoré z nich využijete!?

0 icon

Hlasový asistent Google vo všeobecnosti patrí medzi populárne služby a to aj v našom regióne, hoci zatiaľ nedisponuje hlasovou podporou Slovenčiny. Dôvodom je, že používateľom, ktorí ovládajú jeden zo svetových jazykov, dokáže pomôcť s ovládaním aplikácií, napríklad počas jazdy autom, s ovládaním domácich spotrebičov, vyhľadávať informácie na internete a podobne.…

Tieto Redmi smartfóny budú už čoskoro aktualizované na Android 11, je tam aj ten váš?

0 icon

Čínsky gigant v oblasti smartfónov len nedávno priznal, že aktualizácia smartfónov na Android 11 robí problémy. Teraz však svet obletela správa, že Xiaomi uvoľňuje aktualizáciu systému postavenú na Android 11 pre ďalšie populárne smartfóny. Ide o strednú triedu od dcérskej spoločnosti Redmi a nie je pochýb o tom, že Xiaomi…

YouTube spúšťa test: Chce podnietiť u používateľov kritické myslenie. Zavádza túto novú funkciu!

0 icon

Sociálne siete sú pre mnohých z nás, ak nie hlavným, tak najmenej významným zdrojom informácií. Dôvodom je jednoduchý a hlavne rýchly prístup k informáciám, ktoré spadajú do nášho okruhu záujmu. Nie však všetky informácie, ktoré sú nám týmto spôsobom servírované, sú v súlade s kostolným poriadkom. Video server YouTube na…

Dokáže nás jadrová energia ochrániť pred klimatickými zmenami?

0 icon

Dokáže jadrová energia zastaviť klimatické zmeny? Tejto téme sa venuje YouTube kanál Kurzgesagt – In a Nutshell. Tvrdia to environmentálni aktivisti, vedci, ale aj médiá. Zároveň sa objavuje aj veľa odporcov, ktorí nedôverujú jadrovej energii a poukazujú na riziká, ktoré s ňou prichádzajú. Lenže aby ľudstvo dokázalo zvrátiť rapídne zmeny našej klímy, potrebuje…

Armádny Magazín

Putin ohlásil výstavbu najsilnejšej flotily ľadoborcov v Rusku

0 icon

Rusko, 15. apríl 2021 (AM) – Najvýkonnejšia flotila ľadoborcov na svete sa buduje v Rusku, uviedol prezident Vladimir Putin na zasadnutí správnej rady Ruskej geografickej spoločnosti. Vysielanie hostil televízny kanál Rusko 24.  

Najnovšia kniha si kladie otázku či by mali byť vírusy SARS-CoV-2 považované za biologickú zbraň

0 icon

USA, 15. apríl 2021 (AM) - Greg Felton sa vo svojej najnovšej knihe zamýšľa, či je "oficiálny" príbeh o SARS-CoV-2 iba nedostatočne vedecky podložený, alebo ide o účelnú lož; vyvracia totiž tvrdenie, že vírus preskočil na človeka priamo z netopiera, alebo prostredníctvom iného zvieraťa. Nielen, že pre toto stano

Zástupcovia Slovenskej armády urobili vo Švédsku prieskum trhu bojových vozidiel pechoty

0 icon

Slovensko, 15.apríl 2021 (AM, MOSR) – Štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer absolvoval zahraničnú pracovnú návštevu Švédskeho kráľovstva. Pri tejto príležitosti spolu so zástupcami Ozbrojených síl SR navštívil spoločnosť BAE Systems Hägglunds v rámci prieskumu trhu, ktorý rezort obrany realizuje za účelom riešenia otázky plnenia medzinárodného záväzk

The Daily Mirror vydal zábery z vojenských cvičení na Sibíri za vojská pri hranici s Ukrajinou

0 icon

Rusko, 15. apríl 2021 (AM) – Britský bulvárny denník The Daily Mirror využil zábery ruskej televíznej stanice Zvezda z cvičení špeciálnych jednotiek Centrálneho vojenského okruhu na Sibíri ako ilustráciu k správe o "ruských vojskách pri hranici s Ukrajinou".  

Prečo Čína vyhlásila vojnu svetovým značkám

0 icon

Čína, 15. apríl 2021 (AM) – V posledných dňoch čínsky internet objavil zaujímavý trend: blogeri na videách pália tenisky zahraničných značiek a čínske celebrity rušia zmluvy so svetovými výrobcami oblečenia.   Prečo sa svetové firmy tak hnevajú na ľudí v Číne? Všetko je vina bavlny z autonómnej oblasti Sin-ťiang v Číne. Niekoľk

Svetlo sveta

Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

0 icon

Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

0 icon

V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

Arcibiskup Sheen: Pilát a najväčší justičný omyl

0 icon

Súdny proces, o ktorom budem dnes rozprávať je proces, na ktorom bolo prítomné celé ľudstvo. Jednotlivci, ktorí sa na tomto procese nachádzajú, v skutočnosti zastupujú jednotlivé kategórie ľudí. Súdny proces sa odohrával pred miestne najvyšším predstaviteľom Rímskej ríše, ktorý sa nazýval Poncius Pilát. Na to, aby sme boli schopní porozumieť…

Najdôležitejší žalm Veľkej noci

0 icon

Autorstvo žalmov sa pripisuje kráľovi Dávidovi, ktorý približne 1000 rokov pred príchodom Krista zostavil ich podstatnú časť. Starý zákon nám hovorí, že kráľ Dávid miloval hrať na harfe a žalmy boli oslavnými piesňami radosti, ale aj žiaľu v utrpení. Skutočný význam žalmov sa vie pochopiť, ak sa ich modlíme z…

Arcibiskup Sokol v knihe podrobne odhalil zákulisie intríg a klamstiev, ktorým čelil po nástupe Bezáka

0 icon

Žiadna kresťanská láska a milosrdenstvo, ale špinavosti, intrigy a klamstvá. Takto by sa dali dali zhodnotiť pomery po nástupe Roberta Bezáka voči arcibiskupovi Sokolovi od samotného jeho nástupu, tak ako ich arcibiskup Sokol podrobne rozpísal vo svojej knihe pamätí pod názvom „Je čas mlčať a čas hovoriť.“ Arcibiskup Sokol uviedol, že vymenovanie Bezáka…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali