NAŽIVO

Plánovaná schôdzka českého prezidenta Petra Pavla s kandidátom na ministra životného prostredia v budúcej vláde Filipom Turkom sa v pondelok neuskutoční.

Turek sa zo stretnutia ospravedlnil zo zdravotných dôvodov, uviedla v nedeľu večer kancelária hlavy štátu. České média predtým informovali, že Turek má problémy s chrbticou.

Včera 20:23

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmietol myšlienku, aby sa stiahol z politiky výmenou za milosť, ktorú by mu udelil prezident Jicchak Herzog v rámci korupčného procesu.

Ako možnosť to navrhovali niektorí opoziční predstavitelia. Informuje agentúra Reuters.

Včera 19:37

Maďarsko a Slovensko budú na Európskom súdnom dvore iniciovať zrušenie nariadenia RePowerEU o zákaze dovozu ruských energií a požiadajú o pozastavenie jeho účinnosti počas trvania konania. Na Facebooku to uviedol maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Informuje agentúra MTI.

Včera 19:35

Slovensko si tento rok do konca novembra požičalo spolu 12,181 miliardy eur. V roku 2025 už ďalšia pravidelná mesačná aukcia štátnych dlhopisov nebude, najbližšia je plánovaná na polovicu januára budúceho roka. Vyplýva to z aktuálneho mesačného reportu Agentúry pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL).

Včera 19:34

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v nedeľu pohrozil Číne clami, ak nepodnikne kroky na zníženie svojho masívneho obchodného prebytku s EÚ. Informuje AFP.

Včera 17:15

Nemeckí spotrebitelia zostali počas prvého decembrového týždňa opatrní, pokiaľ ide o vianočné nákupy. Vyplýva to z prieskumu Nemeckej maloobchodnej federácie (Handelsverband Deutschland, HDE). Informuje DPA.

Včera 17:14

Európske ekonomiky by mohli znášať najväčšiu záťaž z čoraz intenzívnejšej čínskej konkurencie, keďže vláda v Pekingu obnovuje svoje úsilie o oživenie hospodárstva založené na exporte. Uviedla to vo svojej analýze banka Goldman Sachs.

Tá zároveň znížila svoje prognózy rastu európskych ekonomík v reakcii na obnovený exportný tlak Číny. Informuje portál Yahoo.

Včera 17:12

Tradičné predvianočné a vianočné zvyky predstavilo v nedeľu Múzeum slovenskej dediny v Martine počas podujatia Vianoce na dedine. Ako informovala Michaela Konečná zo Slovenského národného múzea (SNM) v Martine, nedeľným podujatím ukončili tohtoročnú sezónu v martinskom skanzene.

Múzeum slovenskej dediny
Na snímke uprostred anjel s Mikulášom počas podujatia Vianoce na dedine v Múzeu slovenskej dediny Slovenského národného múzea (SNM) v Martine v nedeľu 7. decembra 2025 / Foto: TASR-Daniel Stehlík
Čítať viac | Včera 15:50
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ruské jednotky obsadili všetky viacposchodové budovy v centre Torecka

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

❚❚
.

19:00 – Veľvyslanci Európskej únie sa dohodli na pôžičke pre Ukrajinu vo výške 35 miliárd eur, ktorá bude splatená zo zisku zo zmrazených ruských aktív. Informoval o tom spravodajca Rádia Sloboda Rikard Jozwiak v X.

„Veľvyslanci EÚ sa práve dohodli na balíku pomoci pre Ukrajinu vo výške 35 miliárd eur na rok 2025,“ napísal.

Jozwiak však dodal, že veľvyslanci sa nedohodli na predĺžení sankcií voči aktívam ruskej centrálnej banky na 36 mesiacov namiesto šiestich. Maďarsko je proti takémuto rozhodnutiu.

.

 

18:10 – Prvým bodom „plánu víťazstva“ je pozvanie Ukrajiny do NATO, povedal Volodymyr Zelenskyj na samite Ukrajina – juhovýchodná Európa.

„Bude mať Ukrajina miesto v NATO? Ak áno a bude to riadne potvrdené, Putin geopoliticky stratí. Pozvanie Ukrajiny do NATO a budúce členstvo Ukrajiny by boli skutočnými krokmi k mieru,“ povedal Zelenskyj.

 

17:20 – Ruské ministerstvo obrany zverejnilo video zničenia ukrajinského systému Patriot v Dnepropetrovskej oblasti.

.

Tvrdia, že bol zničený radarový systém a poškodené odpaľovacie zariadenie.

Na videu je vidieť, ako systém protivzdušnej obrany vypúšťa rakety zo zeme a potom prichádzajúci útok. Všetko to nakrútil prieskumný dron.

Ukrajina to nepotvrdila.

16:30 – Kabinet ministrov pozastavuje výhradu z mobilizácie.

.

Publikácia „Telegraf“ uverejňuje údajne výňatok zo zápisnice zo včerajšieho zasadnutia vlády, na ktorom sa rozhodlo o pozastavení platného poradia výhrady do 15. novembra. Od 15. novembra sa plánuje kontrola podnikov, ktoré získali právo na výhradu.

Do 20. novembra musí kabinet dostať správu o tomto audite.

Orgány majú „zdržať sa rozhodovania o uznaní podnikov, inštitúcií a organizácií za rozhodujúce pre fungovanie hospodárstva a zabezpečenie života obyvateľstva v osobitnom období až do vyriešenia týchto otázok.

Zároveň, ak sa zistia porušenia v procese rezervácie, takéto osoby podliehajúce vojenskej službe budú zbavené práva na odklad.

 

15:40 – Rusi dosiahli výrazný pokrok v Rabotinskom okrese, ako aj v Ugledarskom, Pokrovsko-Kuračovskom a Toreckom okrese, informoval Deep State.

 

14:45 – Tempo mobilizácie na Ukrajine sa od jari zvýšilo päťnásobne, uviedol nemecký generál Christian Freiding, ktorý na nemeckom ministerstve obrany vedie špeciálny štáb pre Ukrajinu. Jeho slová cituje Tagesschau.

„Máme predstavu o počte ukrajinských brancov. A ten sa od jari výrazne zvýšil, konkrétne v päťcifernom rozsahu,“ povedal Freiding.

Podľa neho sa zvýšili aj dodávky munície.

.

 

14:40 – V Torecku pokračujú boje o každý vchod na Centrálnej ulici, uviedol hovorca luhanskej skupiny.

„Situácia sa nemení – zadržiavame nepriateľa na Centrálnej ulici. Boje v meste sú však veľmi dynamické. Niekde prichádzajú, my ich ničíme a hádžeme späť, niekde sa im podarí obsadiť nejaký vchod a my ich tiež hádžeme späť. Takže situácia je tam veľmi odlišná doslova v priebehu hodín,“ povedala Anastasia Bobovniková v teletóne.

Ruské blogy zároveň tvrdia, že ich jednotky už obsadili všetky viacposchodové budovy v centre Torecka. Ukrajina to nepotvrdila.

 

.

14:00 – Ukrajina chce v decembri zorganizovať druhý „mierový samit“ s Ruskou federáciou.

Ukrajinský veľvyslanec v Turecku pre agentúru Reuters uviedol, že toto podujatie chcú zorganizovať do konca roka. V novembri, ako sa už predtým uvádzalo v OP, sa to nestihne. Kyjev sa teda zameriava na december.

Veľvyslanec Vasyľ Bodnar vylúčil, že by sa na podujatí uskutočnili priame bilaterálne rozhovory medzi Kyjevom a Moskvou.

„Nehovoríme tu o formáte, v ktorom by Ukrajina a Rusko sedeli oproti sebe a Ukrajina by počúvala požiadavky Ruska. Medzinárodné spoločenstvo si sadne s Ukrajinou a vytvorí zoznam krokov, ktoré je možné podniknúť pre spravodlivý mier na Ukrajine, a na základe tohto zoznamu budú diskutovať o tom, aké požiadavky predložiť Rusku. Nebude to priame dvojstranné stretnutie, pravdepodobne to bude vo formáte, ktorý bude zahŕňať aj tretie strany a (rokovania) sa budú viesť prostredníctvom tretích strán. Dúfame, že tento samit sa uskutoční do konca roka,“ povedal Bodnar na brífingu v Ankare.

Turecko bude podľa neho dôležitým sprostredkovateľom.

.

 

13:17 – Ruská armáda oslobodila osady Novaja Soročyna a Pokrovskij v Kurskej oblasti, uviedlo ruské ministerstvo obrany.

 

13:14 – Podľa nemeckého generála Christiana Freidinga, ktorý na nemeckom ministerstve obrany vedie špeciálny štáb Ukrajiny, Nemecko v priebehu minulého týždňa odovzdalo Ukrajine dve zariadenia Iris-T.

Oznámil, že do konca roka budú odovzdané ďalšie dva systémy protivzdušnej obrany, niekoľko desiatok obrnených transportérov a tankov, ako aj až milión kusov delostreleckej munície.

Pripomeňme, že Nemecko prisľúbilo postupne previesť na Ukrajinu 17 systémov IRIS-T.

 

.

11:50 – Zelenskyj odletel do Chorvátska.

Má údajne naplánované stretnutia s miestnym premiérom, zástupcami ďalších krajín regiónu a účasť na treťom samite Ukrajina – juhovýchodná Európa.

Zelenskyj v Chorvátsku

 

10:36 – Rusko pohrozilo Západu úderom v reakcii na použitie západných zbraní dlhého doletu na svojom území.

„Rusko dá adekvátnu odpoveď nielen Ukrajine, ale aj tým krajinám, ktoré sa rozhodli dodávať zbrane, vojenskú techniku a zabezpečovať tieto údery,“ povedal zástupca šéfa výboru pre obranu ruskej Štátnej dumy Andrej Krasov

 

10:22 – Hlavný veliteľ americkej armády v Európe Chris Cavoli odovzdal Kongresu zoznam zbraní, ktoré USA majú, ale zatiaľ ich Ukrajine neodovzdali, hoci by jej mohli pomôcť, citovala CNN svoje zdroje.

.

Podľa televíznej stanice zoznam zahŕňa rakety dlhého doletu JASSM pre stíhačky F-16, ktoré sú schopné zasiahnuť ciele na vzdialenosť až 370 km, a sieť na výmenu údajov Link 16, ktorá zabezpečuje nepretržitú komunikáciu medzi bojovými systémami a je užitočná najmä na velenie a riadenie protivzdušnej a protiraketovej obrany.

Zoznam bol predložený Kongresu začiatkom minulého mesiaca. Bol súčasťou tajnej správy o stratégii Bidenovej administratívy na Ukrajine.

Cavoliho zoznam nevysvetľuje, prečo USA tieto systémy neposkytli. Zdroj uvádza, že JASSM sú pre Ukrajinu zbytočné, pokiaľ nezíska vzdušnú prevahu, a Link 16 USA nechcú poskytnúť, pretože sa obávajú, že technológie NATO padnú do rúk Rusom.

 

09:56 – Stretnutie v Ramsteine naplánované na 12. októbra bolo odložené, informovalo Rádio Sloboda s odvolaním sa na svoje zdroje.

Kvôli hurikánu Biden nebude môcť do tohto termínu pricestovať.

Nový termín sa ešte určuje.

.

 

09:35 – Väčšina členov NATO je proti vstupu Ukrajiny, pretože nechcú vyprovokovať vojnu bloku s Ruskom uplatňovaním piateho článku o kolektívnej obrane.

Uviedol to maďarský minister zahraničných vecí Szijjártó.

Podľa neho niektoré krajiny nehovoria Ukrajine úprimne, „čo si myslia a aký je ich skutočný postoj“.

Toto stanovisko podľa jeho slov minulý týždeň tlmočil ukrajinskému ministrovi zahraničných vecí Sibigovi.

Erdogan predtým tiež povedal, že USA a ďalší členovia NATO nechcú, aby Ukrajina vstúpila do NATO.

 

.

09:14 – Ukrajina sa „snaží zrušiť“ zákaz vývozu zbraní, aby zarobila na predaji bezpilotných lietadiel a rozšírila ich výrobu, uviedol denník Financial Times.

Šéf ekonomického podvýboru Oleksandr Marikovskyj tvrdí, že by to mohlo priniesť príjmy až 20 miliárd dolárov – „práve tieto peniaze nám chýbajú“.

Spoločnosti chcú mať možnosť vyvážať svoje prebytočné výrobky.

AFU „pociťuje kolosálny nedostatok dronov“, povedal Dmytro Chasapov, šéf spoločnosti Ukrspetssystems, jedného z najväčších výrobcov dronov. Odborníci odhadujú, že Ruská federácia má 5 až 10-násobnú prevahu.

Chasapov hovorí, že nedostávajú dostatok štátnych zákaziek pre svoje výrobné zariadenia, pretože „štát nemá peniaze na ich nákup“. Aby obišli vývozné obmedzenia a našli dodatočný príjem, niektoré spoločnosti presúvajú výrobu do zahraničia. To vedie k „úniku mozgov“ a zníženiu daňových príjmov.

 

08:41 – Podľa denníka Politico sa EÚ možno 9. októbra dohodne na poskytnutí 35 miliárd eur Ukrajine z výnosov z ruských aktív.

.

 

08:16 – Gruzínsko neplánuje nasledovať rezolúciu Európskeho parlamentu, ktorá vyzýva na sankcie voči Rusku, uviedol minister hospodárstva krajiny.

Levan Davitašvili zdôraznil, že Tbilisi prijíma rozhodnutia „na základe záujmov gruzínskeho ľudu“.

 

07:55 – Úrady Odeskej oblasti hlásia ďalší útok dronom na Černomorsk.

.

Tvrdia, že bolo zranených približne päť ľudí. Poškodená bola viacposchodová budova a vznietila sa aj rozostavaná budova.

 

07:03 – Rusko tvrdí, že v noci zostrelilo 47 ukrajinských dronov. Z toho 24 nad územím Brjanskej oblasti a 12 nad Azovským morom.

Ukrajinské médiá píšu, že v Brjanskej oblasti došlo k leteckému útoku nad vojenským skladom v Karačeve. Ruské zdroje a orgány to nepotvrdili.

 

07:02 – Kvôli neprítomnosti Bidena a Blinkena môže Pentagón odložiť stretnutie vo formáte „Ramstein“ v Nemecku, ktoré je naplánované na 12. októbra.

Informovala o tom zástupkyňa amerického vojenského rezortu Sabrina Singhová.

„Kvôli hurikánu Milton prezident Biden už neodcestuje do Ramsteinu, aby sa zúčastnil na stretnutí kontaktnej skupiny pre obranu Ukrajiny. Stále pracujeme na tom, ako to ovplyvní program ministra,“ uviedla hovorkyňa Pentagónu.

Na otázku, či plánujú preložiť stretnutie v Ramsteine, Singhová odpovedala, že sa o tom rokuje. „Práve to zisťujeme,“ uviedla.

Pripomeňme, že na tomto stretnutí Zelenskyj plánoval predstaviť „plán víťazstva“ lídrom krajín NATO.

 

07:00 – Situácia v Torecku sa v posledných dňoch pre ukrajinské ozbrojené sily zhoršila.

Vyplýva to predovšetkým z ukrajinských komentárov. Luhanské zoskupenie ukrajinských ozbrojených síl včera uviedlo, že Rusi útočia na východné štvrte Torecka a „boje prebiehajú pri každom vchode“.

A dnes hovorca útočnej brigády „Ľut“ Artem Džepko povedal, že ruské jednotky už dosiahli baňu „Centrálna“. Tá sa nachádza v centre Torecka.

Súdiac podľa mapy ukrajinského telegramového kanála Deep State, ruské vojská tam skutočne dorazili.

.
Mapa 1

Z-publics zároveň tvrdí, že baňa je už pod kontrolou Ruskej federácie. A že ukrajinské jednotky sa stiahli zo štvrte Zabalka v južnej časti mesta pod hrozbou odrezania od hlavných síl.

„DĽR“ dnes uviedla, že Ruská federácia kontroluje všetky viacposchodové budovy v Torecku a že AFU zostali severné a západné predmestia s haldami trosky. Ukrajina nič z toho nepotvrdila.

Význam bojov o Toreck spočíva v snahe Rusov odsunúť frontovú líniu od Gorlivky a vytvoriť podmienky na ofenzívu z juhovýchodu smerom na Konstantinovku. K tomuto mestu si Ruská federácia razí cestu aj zo severovýchodu – zo smeru od Časov Jaru.

Mapa 2

 

06:57 – Blinken nasledoval Bidena, ktorý zrušil návštevu Nemecka pre „Ramstein“, uviedol hovorca amerického ministerstva zahraničných vecí Matthew Miller.

„Biely dom dnes ráno oznámil, že vzhľadom na predpokladanú trajektóriu, ako aj silu hurikánu Milton prezident Biden odkladá plánovanú cestu do Nemecka a Angoly,“ informoval Miller.

 

06:54 – Ukrajinskí spojenci sa domnievajú, že Zelenskyj môže zmierniť svoj postoj k podmienkam ukončenia konfliktu, uviedla tlačová agentúra Bloomberg s odvolaním sa na svoje zdroje.

Podľa nich, hoci Zelenskyj naďalej verejne trvá na tom, že jeho tzv. mierový plán zostáva nezmenený, blížiaca sa zima konfliktu a slabnúca podpora zo strany Západu nútia Kyjev hľadať možnosti.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Ladislav Kubík

Dušan Doliak

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Marek Brna

Ján Droppa

.
.
.

Poľsko nebolo pozvané na samit, na ktorom sa plánuje diskutovať o krokoch na ukončenie vojny

Poľsko nebolo pozvané na samit, ktorý sa bude konať 8. decembra v Londýne, a na ktorom sa plánuje diskutovať o…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Syn prezidenta USA skritizoval ukrajinské orgány

Donald Trump ml., syn prezidenta USA, opäť skritizoval ukrajinské orgány, keď vyhlásil, že posielajú na front chudobných a pokračujú vo…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Verejný ochranca práv preverí incident zo Slovenskej Ľupče, pri ktorom mal policajt biť muža

Verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský preverí incident zo Slovenskej Ľupče v okrese Banská Bystrica, pri ktorom mal policajt bez služobného…

07. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

India vedie rokovania s Ruskom o spoločnej výrobe dronov

India vedie rokovania s Ruskom o spoločnej výrobe dronov, píše americký Inštitút pre štúdium vojny, citujúc Putina a šéfa „Rostechu“…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Danko politický problém koalície vidí v tom, že prezident Pellegrini so stranou Hlas-SD nasľuboval niečo ľuďom

Politický problém koalície vidí predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko v tom, že prezident Peter Pellegrini so stranou Hlas-SD nasľuboval…

07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Tomáš: Ferenčák nie je najzásadnejšou témou politickej scény

Poslanec Ján Ferenčák nie je najzásadnejšou témou politickej scény. V relácii Na telo TV Markíza to vyhlásil minister práce, sociálnych…

07. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kňaz Šafárik pre HS: Deti dnes nevedia, čo je práca. A bez nej človek stráca dôstojnosť

Žijeme v konzumnej spoločnosti a odzrkadľuje sa to na všetkom, čo sa nás dotýka a je okolo nás… Dokonca už…

07. 12. 2025 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok ide do Bruselu s tým, že Slovensko odmieta tzv. migračný pakt EÚ

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok v pondelok (8. 12.) odcestuje na rokovanie ministrov vnútra do Bruselu. Ako uviedol, odchádza so…

07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Časť armády v africkom štáte Benin tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera

Príslušníci armády v africkom štáte Benin v nedeľu oznámili, že zosadili prezidenta Patricea Talona. Ľudia z jeho okruhu však vyhlásili,…

07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Žiga: Nový šéf európskeho výboru by mohol byť známy budúci týždeň

Meno nového šéfa Výboru Národnej rady SR pre európske záležitosti by mohlo byť známe budúci týždeň. V nedeľnej diskusnej relácii…

07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vláda Merza v Nemecku zaznamenala rekordný pokles podpory

Vláda Friedricha Merza v Nemecku zaznamenala rekordný pokles podpory. Podľa prieskumu INSA pre Bild 70 % respondentov uviedlo, že nie…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Z lúpeže vo Zvolene obvinila troch mužov vrátane jedného mladistvého

Zo zločinu lúpeže obvinila polícia troch mužov vrátane jedného mladistvého, ktorí ešte v nedeľu 30. novembra v skorých ranných hodinách…

07. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Historický americký obrat vyvolal hystériu eurohujerov

Bezpečnostná architektúra sveta sa prepisuje s definitívnou určitosťou

07. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prezidenta Slovenska Petra Pellegriniho zaradili na čiernu listinu na ukrajinskom extrémistickom zozname Mirotvorec. A EÚ mlčí...

Ukrajina, 7. decembra 2025 - Slovenský prezident, Peter Pellegrini bol pridaný do databázy uk

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Kellogg vyhlásil, že dohoda o Ukrajine je v záverečnej fáze. A uviedol dva body, ktoré bránia uzavretiu dohody

Odchádzajúci špeciálny predstaviteľ Trumpa Joseph Keith Kellogg hovorí, že nevyriešené zostávajú otázky vlastníctva Zaporožskej jadrovej elektrárne a Doneckej oblasti

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rekordná jeseň – tempo postupu nebolo nikdy také rýchle: aké úspechy dosiahla ruská armáda za tri mesiace?

Rusko, 7. decembra 2025 - Vojenský korešpondent Komsomoľskej pravdy plukovník Viktor Baranec vysvetlil, prečo USA súria Zelenského, aby prijal Trumpov plán.…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Poľské vedenie vstúpilo do polemiky s Bielym domom a Elonom Muskom

Poľský premiér Donald Tusk sa obrátil na USA v súvislosti s diskusiou o novej americkej bezpečnostnej stratégii, ktorá kritizuje Európu…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dvališvili už nie je kráľom bantamu v UFC. Zosadil ho Rus Piotr Jan

Piotr Jan je prvým Rusom, ktorému sa podarilo vybojovať späť titul šampióna UFC Ruský bojovník zmiešaných bojových umení Piotr Jan…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Ľavica alebo pravica? Budúcnosť Maďarska závisí od voličov

Maďarská ľavica vždy verila, že práve ona vie najlepšie, čo treba s peniazmi daňovníkov urobiť. Preto vždy vzala rodinám a…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Obranyschopnosť detí možno zvýšiť prechádzkami, umývaním rúk či vitamínmi

Detskú obranyschopnosť možno zvýšiť pravidelnými prechádzkami, umývaním rúk, vitamínmi i odpočinkom. Dôležitá je aj zdravá strava. Poukázal na to Úrad…

07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Košickí kriminalisti odhalili dvojicu mužov, ktorí vytvárali falošné ženské profily na zoznamke a vydierali mužov

Košickí kriminalisti odhalili dvojicu mužov, ktorí vytvárali falošné ženské profily na zoznamke a vydierali mužov. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva…

07. 12. 2025 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ví něco, co my nevíme?

Přátelé, pamatujete, jak to bylo po minulých volbách v roce 2021? Den před volbami se nadávalo na Babiše za covid…

07. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina by mala pri rokovaniach s Američanmi “čo najviac zdržiavať”

Ukrajina by mala pri rokovaniach s Američanmi „čo najviac zdržiavať“, myslí si ukrajinský poslanec Roman Kostenko. Podľa neho situácia na…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na obrázku je ukrytá sova. Podarí sa vám ju nájsť?

Sova sa ukryla v rušnom supermarkete - a vašou úlohou je nájsť túto šibalskú sovu v časovom limite 9 sekúnd!…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Rozhovor s Whitkoffom a Kushnerom bol ťažký a týkal sa území

Rozhovor s Whitkoffom a Kushnerom bol ťažký a týkal sa území, píše vydanie Axios. Rozhovor trval dve hodiny

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nasledujúce fotografie si budete musieť priblížiť, aby ste pochopili pointu

Keď sa na fotku pozriete len letmo, zdá sa byť úplne obyčajná, no všetko sa zmení, keď sa rozhodnete priblížiť…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Celkové straty Ruska a Ukrajiny vo vojne presiahli 2 milióny ľudí

Celkové straty Ruska a Ukrajiny vo vojne presiahli 2 milióny ľudí, vyhlásil špeciálny predstaviteľ Trumpa Keith Kellogg

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rekordný záujem o podporu bývania. Štátny fond rozvoja bývania hlási žiadosti nad rámec disponibilných zdrojov

Počet žiadostí o úvery zo Štátneho fondu rozvoja bývania rastie z roka na rok. Napriek zvýšenému rozpočtu zaznamenal fond aj…

07. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Plánovaná schôdzka českého prezidenta Petra Pavla s kandidátom na ministra životného prostredia v budúcej vláde Filipom Turkom sa v pondelok neuskutoční.

Turek sa zo stretnutia ospravedlnil zo zdravotných dôvodov, uviedla v nedeľu večer kancelária hlavy štátu. České média predtým informovali, že Turek má problémy s chrbticou.

Včera 20:23

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmietol myšlienku, aby sa stiahol z politiky výmenou za milosť, ktorú by mu udelil prezident Jicchak Herzog v rámci korupčného procesu.

Ako možnosť to navrhovali niektorí opoziční predstavitelia. Informuje agentúra Reuters.

Včera 19:37

Maďarsko a Slovensko budú na Európskom súdnom dvore iniciovať zrušenie nariadenia RePowerEU o zákaze dovozu ruských energií a požiadajú o pozastavenie jeho účinnosti počas trvania konania. Na Facebooku to uviedol maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Informuje agentúra MTI.

Včera 19:35

Slovensko si tento rok do konca novembra požičalo spolu 12,181 miliardy eur. V roku 2025 už ďalšia pravidelná mesačná aukcia štátnych dlhopisov nebude, najbližšia je plánovaná na polovicu januára budúceho roka. Vyplýva to z aktuálneho mesačného reportu Agentúry pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL).

Včera 19:34

.

Požiar v nočnom klube v Indii zabil 25 ľudí vrátane turistov

Požiar, ktorý zachvátil nočný klub v indickom štáte Góa, zabil 25 ľudí. Uviedli to v nedeľu miestne úrady. Hlavný minister…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Umelá inteligencia ovplyvňuje vzdelávanie detí po celom svete

Informuje o tom portál The Economist. Publikácia analyzuje trendy zavádzania umelej inteligencie do života detí a mladých ľudí, ktorí teraz…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Košice dlho čakali na zápas, v ktorom nedostali gól. Dočkali sa proti Slovanu aj so 16-ročným obrancom

Výsledky sobotných zápasov 17. kola futbalovej Niké ligy zrejme nepotešili tradičných tipérov. Svoje zápasy prehrali prvý, druhý aj piaty tím…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Kresťania slávia druhú adventnú nedeľu

Kresťania slávia 7. decembra druhú adventnú nedeľu. Katolíci i evanjelici počas tohto dňa na adventnom venci zapaľujú druhú sviečku, ktorá…

07. 12. 2025 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Svätec dňa: Svätý Mikuláš

Muž zrodený pre dobrotu

07. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ladislav Kubík

Dušan Doliak

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Marek Brna

Ján Droppa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov