NAŽIVO

Francúzski prokurátori v utorok oznámili, že 79-ročného muža vlani obvinili z kvalifikovaného znásilnenia a sexuálneho napadnutia najmenej 89 maloletých osôb. K skutkom malo dochádzať v období od roku 1967 až do roku 2022.

Podľa prokuratúry v meste Grenoble je muž od vznesenia obvinenia vo väzbe. Vyšetrovanie odhalilo rozsiahlu sériu útokov, ktoré sa mali odohrávať počas viac než piatich desaťročí.

13:22

Ruská federálna spravodajská a bezpečnostná služba FSB minulý rok zaznamenala na svojich informačných linkách takmer 150 tisíc telefonátov, z ktorých tisíce obsahovali udania o protištátnej činnosti či sabotážach.

Na ústrednú národnú linku prišlo 68 785 hovorov, regionálne pobočky zaznamenali ďalších 77 772, informovala FSB v utorok. Ide o prudký nárast občianskych udaní, pričom kritici súčasnú mieru špehovania a donášania medzi obyvateľmi prirovnávajú k ére Sovietskeho zväzu.

13:00

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v súčasnosti eviduje výpadok svojich online predajných systémov v aplikácii IDeme vlakom. ZSSK o tom informovala na sociálnej sieti s tým, že lístok na vlak je možné si kúpiť bez poplatku za servis v pokladnici alebo u vlakového personálu.

12:21

Rakúsko-nemecký výrobca osvetľovacej techniky AMS Osram plánuje zrušiť približne 2000 pracovných miest, z čoho jedna polovica pripadne na Európu a druhá na Áziu. Najviac zasiahnuté bude Nemecko, pričom v závode na výrobu polovodičov v Regensburgu zanikne niekoľko stoviek pozícií, oznámila spoločnosť v utorok. Informovala o to mspráva agentúry DPA.

12:20

Nemecké hospodárstvo zrejme prekonalo svoju najslabšiu fázu a nachádza sa na začiatku oživenia. Prichádzajú pozitívne signály, pričom využitie kapacít vzrástlo už tretí mesiac po sebe, oznámil v utorok mníchovský ekonomický inštitút Ifo. Informovala o tom správa agentúry DPA.

12:19

Viac ako 20.000 občanov podpísalo výzvu, v ktorej žiadajú poslancov Národnej rady (NR) SR, aby odmietli vládnu novelu zákona o katastri nehnuteľností. Do parlamentu ju v utorok doručili predstavitelia Nadácie Zastavme korupciu. Poslanci majú o návrhu rokovať v prvom čítaní na aktuálnej schôdzi.

12:19

Nech nám je mladícka statočnosť a celoživotná odolnosť Otta Šimka príkladom. Vyhlásil to premiér Robert Fico (Smer-SD) na sociálnej sieti. Uctil si tým pamiatku jedného z posledných priamych svedkov holokaustu a účastníka Slovenského národného povstania (SNP), ktorý zomrel v noci na utorok vo veku 101 rokov.

12:14

Americká federálna sudkyňa dočasne zastavila platnosť kalifornského zákona, ktorý zakazoval ozbrojeným príslušníkom imigračných úradov počas zásahu v teréne zakrývať si tvár maskou. Zároveň potvrdil, že sú povinní nosiť na viditeľnom mieste odznak so svojím číslom. Informovala o tom správa agentúry AFP.

12:13

Nemecko-britský startup Hypersonica uskutočnil 3. februára na kozmodróme Andöya v Nórsku úspešnú skúšku prvej európskej nadzvukovej rakety. Prototyp HS1, ktorý neniesol bojovú hlavicu, dosiahol rýchlosť Mach 6 (viac ako 7400 kilometrov za hodinu) a preletel vzdialenosť 300 kilometrov. Informovala o tom správa agentúry DPA.

12:12

Francúzsky prezident Emmanuel Macron chce zorganizovať rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, pričom zdôrazňuje potrebu koordinácie s európskymi partnermi a obmedzenia počtu účastníkov. Uviedol tiež, že prvé „technické“ kontakty s Moskvou potvrdili aj to, že „Rusko momentálne nechce mier“. Informoval o tom v utorok denník Le Monde.

12:11

Zlepšovanie vzťahov medzi Európskou úniou a Tureckom je dôležité pre obe strany, myslí si politologička Lucie Tungul z Univerzity Palackého v Olomouci. Turecko je podľa nej pre EÚ potrebným partnerom so zásadným strategickým významom v ekonomickej, vojenskej aj geopolitickej oblasti.

12:11

Britský farmaceutický gigant AstraZeneca v utorok uviedol, že jeho čistý zisk v minulom roku vzrástol o 45 % vďaka silným tržbám za lieky proti onkologickým ochoreniam. Zisk firmy po zdanení sa zvýšil na 10,2 miliardy USD (8,58 miliardy eur) z úrovne 7 miliárd USD v predošlom roku. Príjmy spoločnosti sa posilnili o 9 % na 58,7 miliardy USD. Informovala o tom správa agentúry AFP.

10:50

Aktuálne trendy a riešenia v stavebníctve predstavuje stavebný veľtrh BigMarket. Prezentuje sa na ňom 37 vystavovateľov. Druhý ročník dvojdňového veľtrhu sa začal v utorok na národnom výstavisku Agrokomplex v Nitre, informovalo výstavisko.

10:49

Protimonopolný úrad (PMÚ) SR odhalil kartel vo verejnej súťaži na fotovoltické zariadenia, uložil pokuty v celkovej výške viac ako jeden milión eur. Informovala o tom Lívia Cseresová, riaditeľka odboru komunikácie a protokolu úradu. Rozhodnutie PMÚ je prvostupňové a účastníci konania majú podľa nej možnosť sa proti nemu v zákonnej lehote odvolať.

10:49

Nemecká cestovná kancelária TUI zaznamenala svoj doteraz najúspešnejší štart zimnej sezóny. Vo zvyčajne stratovom štvrťroku do konca decembra dosiahla prevádzkový zisk vo výške 77 miliónov eur, čo je približne o 50 % viac ako v rovnakom období prechádzajúceho roka. Informovala o tom agentúra DPA.

10:48

Francúzsky prezident Emmanuel Macron je presvedčený, že Európa by sa mala pripraviť na ďalšie strety s USA a vnímať nedávnu kauzu s Grónskom ako „budíček“ a príležitosť na presadenie dlho odkladaných hospodárskych reforiem a posilnenie globálnej moci spoločenstva.

10:42

Austrálsky premiér Anthony Albanese v utorok uviedol, že je „šokovaný“ stretmi na proteste v Sydney proti návšteve izraelského prezidenta Jicchaka Herzoga. Zároveň obhajoval konanie polície voči protestujúcim, informuje AFP.

10:42
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Televízna debata lídrov Smeru a SaS zarezonovala: “Bolo to stretnutie učiteľa a žiaka, chudák Sulík, dostal preplesk”, smeje sa Blaha. Sulík: “Radšej keby ste znížili dane”

V nedeľnej diskusnej relácii v televízii TA3 sa stretli lídri pravice a ľavice. Šéf SaS Richard Sulík a predseda vládneho Smer-SD Robert Fico diskutovali o ekonomike, sociálnych opatreniach a dôchodkoch.

❚❚
.

“Z množstva reakcií na dnešnú televíznu debatu vidím, že slovenská verejnosť sa s pohľadom na zrušenie všetkých týchto opatrení, ktoré prezentuje Richard Sulík, nestotožnila, uviedol na margo víkendovej diskusie v TA3 predseda Smeru-SD Robert Fico.

Strana Smer-SD na Facebooku dodala, že “Richard Sulík bez ostychu a priamo stihol prezentovať zámer rušenia vlakov zadarmo, obedov zadarmo, poukazov na lyžiarske zájazdy, či rušenia zastropovania veku odchodu na dôchodkov. Po dnešnej diskusii môže slovenská verejnosť jasne vidieť, čo by sa stalo s našou krajinou, keby v nej moc prebrala pravica,” hodnotia v Smere.

Sulík však upozornil, že lepšie by bolo, keby ľuďom štát toľko nebral na daniach: “Diskusia podľa mňa prebiehala štandardne, pomerne konštruktívne, myslím si, že to bolo dobré. Som celkom spokojný. To, čo som chcel Ficovi povedať, som mu povedal. Pripadá mi smiešne, že človek, ktorý vyberie na daniach na jedného občana o 800 eur a býva v byte daňového podvodníka, potom rozdáva ľuďom almužny a často ľuďom, ktorá to nepotrebujú, lebo tí, ktorí to potrebujú majú už dnes obedy zadarmo,” povedal po diskusii Richard Sulík pre Hospodárske noviny.

.

 

 

“Chudák Sulík, dostal preplesk”, myslí si Blaha

“V TA3 sa stretli učiteľ a žiačik. Robert Fico vyškolil Sulíka ako malého chlapca – Sulík zažil hororovú sedmičku ako v tom slávnom filme Sedem. V každej téme ho politicky dostal tam, kde ho potreboval mať a už len lietali facky. Strašný výprask,” okomentoval diskusnú reláciu poslanec Smer-SD Ľuboš Blaha.

.

Fico obhajujoval sociálny štát, vrátane obedov pre deti zadarmo či vlakov zadarmo. “Sulík by to zrušil a vraj by dal ľuďom 800 euro viac na menších daniach. Lenže v čase, keď vládol, tak dane zvyšoval, za čo sa musel kajať a vyznieť ako idiot. Šach-mat.”

Sulík podľa Blahu táral, že Smer vyberá o 800 euro na človeka viac na daniach. “Čistá demagógia, pretože keď rastú príjmy, logicky sa vyberie viac daní aj pri rovnakých sadzbách daní. Toto vie aj žiačik základnej školy. Sulík týmto argumentom len umožnil Ficovi, aby pripomenul, ako pravica uvrhla do chaosu finančnú správu a zlyhala pri výbere daní. Pravičiari Sulík a Mikloš sa hrajú na veľkých ekonómov a Fico ich školí ako malých chlapcov. Šach-mat.”

“Sulíkov 800-eurový argument je detinský aj preto, lebo 800 eur je priemerné číslo. Väčšina ľudí 800 euro ani nezarobí, čiže zjavne toľko neplatí na daniach. Sulíkove zníženie daní by im nedalo nič, zato by prišli o obedy, vlaky a ďalšie sociálne služby. Ak by Sulík niekomu polepšil znížením daní, tak len tým najbohatším. Logika nepustí: Fico sa prihlásil k sociálnym opatreniam pre chudobnejších ľudí, Sulík otvorené obhajoval hŕstku tých najbohatších. Krásny kontrast: Fico kope za robotníkov z fabriky, dôchodcov, študentov, mamičky… A Sulík? Ten kope za milionárov a kšeftárov na spôsob Kočnera. Božechráň, aby všelijakí Kočnerovia a Haščákovia museli platiť dane. Fico Sulíka dostal do polohy bezcitného milionára, ktorý obhajuje svojich kumpánov. Šach-mat.”

Líder Smeru obhajoval sociálne opatrenia aj tým, že pomáhajú rozhýbať slovenskú ekonomiku. Sulík úplne absurdne obhajoval pomoc chorvátskej ekonomike. “Čiže Sulík nielenže vyznel ako sociálny netvor a ekonomický diletant, ale aj ako politik, ktorému je ukradnuté Slovensko. Kontrast ako delo: Fico vlastenec a hrdý Slovák a Sulík ako odrodilecký neoliberál z Bruselu, ktorý vyčíta Ficovi, že nepomáha chorvátskej turistike. Ako blázon. Šach-mat.”

“Hviezdny moment Sulíka prišiel pri obhajobe svojho odvodového kolieska. Vraj to je ľavicové, lebo však ani SaS nechce, aby ľudia umierali od hladu. Gratulujem, robot Sulík sa odhodlal ukázať, že je až taký sociálny, že by ľudí nenechal umrieť od hladu, prosím, pošlite mu niekto prihlášku do KSS, ten chlap je hotový komunista… Fico mu správne oplieskal o hlavu, že odvodový bonus slúži len 7% najbohatším a že z neho spravil idiota aj bloger na internete. Nielen bezcitný, ale aj nekompetentný. Šach-mat.”

.

Richard Sulík v diskusii odmietol dôchodkový strop 64 rokov s argumentom, že aj jeho opoziční partneri sú populisti. “Čiže nielen potvrdil, že mu nezáleží na senioroch, ale ešte si aj kopol do OĽaNO a Sme rodina, s ktorými chce zložiť vládu. Fico ho zase nachytal ako malého chlapca: nielenže ho dostal do polohy sociálneho netvora ako pri každej téme, ale ešte ho aj dotlačil do úplne absurdného útoku na vlastných partnerov, ktorí mu to určite neodpustia. Sulík vyznel ako politický diletant. Šach-mat.”

Blaha zopakoval, že Fico vyškolil Sulíka z politickej profesionality, keď poukázal na to ako Sulík rozbil vládu, kým on politickú stabilitu zachránil aj za cenu osobnej obety. “A k tomu dostal Sulík pecku po hlave, keď mu Fico pripomenul, že politické novotvary (rozumej Kiska a jeho “progresívci”) zožerú práve jeho a on je politicky naivný, ak to nevidí. Tresk-plesk. Kontrast ako delo: Sulík vyznel nielen ako sociálny netvor a pomýlený excelovský účtovníček, ktorý nerozumie makroekonomickým súvislostiam, ale ešte aj ako kompletný politicky diletant, ktorého musí skúsenejší konkurenčný politik upozorniť ako malého chlapca, že mu hrozí nebezpečenstvo. Šach-mat. Fico Sulíka rozobral na súčiastky. Pokojne, vecne, s prehľadom. Ja som si to užil. Fico dnes vystúpil tak, ako by mala vystupovať celá strana Smer – odborne a ľavicovo. Chudák Sulík, dostal preplesk,” dodal.

 


Sulík kritizoval obedy zadarmo

Podľa šéfa liberálov Richarda Sulíka majú obedy zadarmo veľa úskalí. Tvrdí, že to nebudú zvládať školské jedálne, ktorých kapacita bude nepostačujúca. Problém vidí aj v nedostatku personálu. Podľa Sulíka sa bude plytvať i jedlom, lebo deti sa často z obedov nebudú odhlasovať, keďže budú zadarmo. “To je taká tradícia, že čím je človek bohatší, tým viac závidí aj to posledné euro, ktoré ľuďom možno dať,” reagoval šéf Smeru, “ak vidíme, že ekonomika šliape a platy našich ľudí stále nemajú úroveň platov v západnej Európe, tak sa snažíme niektoré veci kompenzovať opatreniami.”

Podľa neho nie sú tieto opatrenia samoúčelné. “Nerobíme ich preto, aby sme dali rodičom 1,20 eura na obed,” doplnil. Dosah obedov zadarmo je podľa Fica zanedbateľný. Ide podľa neho o 100 miliónov eur. Malo by sa to týkať zhruba 513.000 detí, ktoré chodia do posledného ročníka materskej školy a všetkých žiakov základných škôl.

Šéf Smeru-SD pripomenul, že liberáli kritizovali, keď sa zaviedli dotácie pre žiakov na pobyty v škole v prírode alebo na lyžiarske výcviky. “Pomohli sme penziónom a malým hotelom v období, keď nie je sezóna,” poznamenal. Šéf liberálov nechápe, prečo má byť práve lyžovačka zadarmo. Opýtal sa, prečo to nemôže byť napríklad plavecký kurz alebo výlet do zahraničia k moru. Tvrdí, že SaS by dala rodičom detí voľnočasový poukaz a nech sa oni rozhodnú, kde pôjde ich dieťa. Fico argumentoval, že nechce takýmto štýlom podporovať cestovný ruch v zahraničí.

Lídri pravice a ľavice sa dotkli i témy vlakov zadarmo. Podľa šéfa Smeru-SD má práve toto sociálne opatrenie svoje opodstatnenie. Podotkol, že sa zvýšil počet cestujúcich, stúpol aj počet spojov a klesla strata železníc. “Štát nemá financovať jazdu vlakom, lebo to nie je verejný statok,” vyhlásil Sulík. Poukázal na to, že túto možnosť nemajú ako využiť ľudia, ktorí nemajú blízko železnice. On sám by ich zrušil a financie by dal radšej naspäť ľuďom. “Ako prvú by sme mohli znižovať DPH, lebo tú platíme všetci,”povedal. Zároveň doplnil, že namiesto toho, aby sa dávali ľuďom vlaky zadarmo, by sa malo radšej dohliadať na stav škôl či zdravotníctva. Podľa neho je školstvo v katastrofálnom stave.

 

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

.
.

Kauza pochybnej fakturácie graduje: opozícia defenzívne, Danko zasahuje

Utorok v parlamente na tému auditu čerpania verejných financií pokračuje horúcimi slovnými prestrelkami

10. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Poľské ambície: polmiliónová armáda a cieľ NATO na dosah

Poľsko plánuje vytvoriť veľké počty záložníkov v rámci svojho úsilia vybudovať armádu s 500 000 príslušníkmi, ktorí by mali byť…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hlas-SD a SNS pri hlasovaní nepodporili Migaľa, chceli mu vyslať signál

Poslanci koaličných strán Hlas-SD a SNS sa pri hlasovaní v Národnej rade SR o návrhu na odvolanie ministra investícií, regionálneho…

10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šimečkova matka mohla byť podľa podpredsedu parlamentu zneužitá, Gašpar sa pýta, kde skončili peniaze

Matka predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku Marta Šimečková mohla byť v kauze dotácií pre Projekt Fórum zneužitá. Myslí ti to…

10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

5 bodov pre vstup Ukrajiny do EÚ. Budapešť reaguje

Brusel vypracoval 5-bodový pán pre vstup Ukrajiny do EÚ. Zároveň siaha na právo veta členských štátov. Bližší pohľad na túto tému…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Parlament neschválil návrhy na vyslovenie nedôvery siedmim ministrom

Poslanci Národnej rady SR odmietli opozičné návrhy na odvolanie siedmich ministrov. Urobili tak v utorkovom hlasovaní

10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ponorte sa do napínavého príbehu. Nová kriminálna záhada Sherlocka Holmesa je tu!

Patríte medzi fanúšikov detektívnych záhada legendárneho Sherlocka Holmesa? Máme pre vás dobrú správu! Novinka plná záhad, zvratov a profesora Moriarty…

10. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lekár Fischer okomentoval prípady Vlhovej i Vonnovej. Obáva sa, aby Slovenka nedopadla rovnako zle

V diskusiách na sociálnych sieťach počas nedávno začatej olympiády v Miláne a Cortine mnohí fanúšikovia porovnávajú alebo dávajú do súvislosti…

10. 02. 2026 | 0 komentárov

Macron varuje pred rozdelením Európy a konfliktom s USA

Macron vyhlásil, že Trump sa snaží o „rozdelenie“ Európy, a preto vyzval, aby sa pripravili na konfrontáciu s USA a…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Slafkovského spoluhráč nie je zaradený v štyroch útokoch Fínska

Spoluhráč Juraja Slafkovského v Montreale Canadiens Oliver Kapanen zatiaľ nefiguruje v základnej dvanástke útočníkov Fínska, ktoré bude prvým súperom Slovenska…

10. 02. 2026 | 0 komentárov

Takáč pre HS: Šimečková fakturovala trikrát to isté, účtovníctvo jej robila poslankyňa PS Jaurová. Zastavme korupciu je čisto politická organizácia, nahrádzajú prácu opozície

Minister pôdohospodárstva Richard Takáč v rozhovore pre Hlavné správy komentuje výsledky auditu mimovládok. OZ matky predsedu PS podľa neho triplicitne…

10. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Najnovší ruský raketomet Sarma prvýkrát v zahraničí

Rijád, 10. februára 2026 - Na svetovej výstave obrannej techniky World Defense Show 2026 v Rijáde Rusko prvýkrát predstavilo najnovší…

10. 02. 2026 | 0 komentárov

Konferencia MSC: Pred čím varujú lídri?

Na konferencii MSC by sa malo zísť 65 hláv štátov a vlád, ako aj približne 450 zástupcov svetovej politiky, akademickej…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Vonnová vydala emotívne vyhlásenie v súvislosti s jej škaredým pádom: "Budem potrebovať niekoľko operácií..."

Americká zjazdárka Lindsey Vonnová sa prvý raz verejne vyjadrila od jej nedeľného pádu na trati Tofane v Cortine, kedy ju…

10. 02. 2026 | 0 komentárov

Šimečkovi prejde aj tanec na hroboch, keď to otočí proti vláde

Akosi to „ušlo” pozornosti našich mainstremových masovokomunikačných prostriedkov, ale šimečkovci pred niekoľkými dňami obrátili smrť dvoch ľudí proti slovenskej vláde

10. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA práve naštartovali výrobu a vývoj strategických zbraní Ruska

USA, 9. februára 2026 - Keby Amerika neexistovala, bolo by ju treba vymyslieť. Proste neviem, čo by Rusko robilo bez…

10. 02. 2026 | 0 komentárov

Už sa naozaj nedá mlčať

Prokuratúra zmietla kauzu exministra obrany Jaroslav Naďa zo stola. Za odzbrojenie Slovenska vyšiel bez trestu. Jeho konanie však nebolo znakom…

10. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Záhadné predmety dokážu potrápiť aj tých najzvedavejších ľudí

Záhadné predmety sa občas objavia v starých zásuvkách, na povalách, vo vidieckych domoch alebo medzi vecami po starých rodičoch. Ich…

10. 02. 2026 | 0 komentárov

Bude členstvo Ukrajiny v EÚ súčasťou mierovej dohody?

EÚ zvažuje možnosti, ako zahrnúť záruky členstva Ukrajiny v Európskej únii do možnej dohody o urovnaní ukrajinskej krízy, informovala v…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tieto obrovské veci vám vyrazia dych

Obrovské veci majú schopnosť okamžite zastaviť scrollovanie a prinútiť človeka pozerať sa dvakrát. Aj keď sa často hovorí, že na…

10. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Epsteinove spisy: Jeho pravá ruka odmieta vypovedať

Ghislaine Maxwellová, pravá ruka sexuálneho predátora Jeffreyho Epsteina a  odsúdená obchodníčka so sexom, odmieta v prípade vypovedať – a zároveň  žiada o…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Epstein, progresívci a ich pokrytectvo

Zverejnená komunikácia slovenského diplomata Miroslava Lajčáka so zosnulým finančníkom a sexuálnym predátorom Jeffreym Epsteinom „nahrala“ opozícii do karát. Lenže Lajčák nebol…

10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump dosiahol „obrovské“ právne víťazstvo v oblasti imigrácie

Americký prezident Donald Trump dosiahol minulý týždeň v piatok večer významné právne víťazstvo v oblasti imigrácie na odvolacom súde. Informuje…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Stratégia kybernetickej bezpečnosti: Bez vplyvov na papieri, štát v karanténe

Kybernetická bezpečnosť sa nedá schvaľovať „bez vplyvov“. Dôvera občana sa rodí až v akčnom pláne, v rozpočte a v merateľnom…

10. 02. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Bartek: „Opozícia je prázdna bandaska bez obsahu“

Poslanec NR SR Michal Bartek odkazuje opozícií, že si veľmi rád s nimi v každej jednej diskusii obháji svoje názory

10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nočná mora pre Starlink

Môže nová čínska high-tech zbraň zničiť satelity Starlink miliardára Elona Muska?

09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Splnomocnenkyňa vlády vyvolala diskusiu o nestrannosti úradníkov

Simona Zacharová vo svojom videu na sociálnej sieti kritizovala predsedu Progresívneho Slovenska za jeho krčmové videá. Okamžite sa do nej…

09. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Premiér sa stretol s novým ruským veľvyslancom, zdôraznil význam dialógu

Predseda vlády SR Robert Fico sa v pondelok stretol s novým ruským veľvyslancom na Slovensku Sergejom Andrejevom. Opätovne pritom zdôraznil…

09. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Francúzski prokurátori v utorok oznámili, že 79-ročného muža vlani obvinili z kvalifikovaného znásilnenia a sexuálneho napadnutia najmenej 89 maloletých osôb. K skutkom malo dochádzať v období od roku 1967 až do roku 2022.

Podľa prokuratúry v meste Grenoble je muž od vznesenia obvinenia vo väzbe. Vyšetrovanie odhalilo rozsiahlu sériu útokov, ktoré sa mali odohrávať počas viac než piatich desaťročí.

13:22

Ruská federálna spravodajská a bezpečnostná služba FSB minulý rok zaznamenala na svojich informačných linkách takmer 150 tisíc telefonátov, z ktorých tisíce obsahovali udania o protištátnej činnosti či sabotážach.

Na ústrednú národnú linku prišlo 68 785 hovorov, regionálne pobočky zaznamenali ďalších 77 772, informovala FSB v utorok. Ide o prudký nárast občianskych udaní, pričom kritici súčasnú mieru špehovania a donášania medzi obyvateľmi prirovnávajú k ére Sovietskeho zväzu.

13:00

.

Ambiciózny cieľ Zelenského sa bude napĺňať desaťročia

Cieľ, ktorý si stanovil Zelenskyj, kúpiť 250 moderných stíhačiek , bude Ukrajinu stáť približne 50 miliárd eur a potrvá desaťročia,…

09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ruského strelca na generála Alexejeva naverbovala a vycvičila Ukrajina

Rusko v pondelok vyhlásilo, že strelec, ktorý minulý týždeň v Moskve postrelil vysokopostaveného dôstojníka vojenskej rozviedky GRU, generála Vladimira Alexejeva,…

09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prečo nám to taja? Úmyselné i neúmyselné omyly a klamstvá historikov?

Viete si predstaviť, že všetko, až na pár drobností, čo sa píše v tých desiatkach kníh o tzv. Veľkej Morave,…

09. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Epstein: Nielen pedofil, ale aj vrah?

Sexuálny predátor, pedofil a finančník Jeffrey Epstein nevlastnil len jeden ostrov „hrôzy“. Ohavné činy praktizoval aj inde, nové dokumenty poskytujú informácie…

09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










„Zóna smrti“. Ukrajina sa chystá na útok

Zelenského generáli podnikli prekvapivý krok. Ukrajina by mohla s touto stratégiou začať protiútok na fronte – cieľom Ukrajiny môže byť…

09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov