NAŽIVO

Maďarský opozičný líder a predseda mimoparlamentnej strany TISZA Péter Magyar v piatok na Facebooku zverejnil výzvu: „Zastavme vojnové šialenstvo Viktora Orbána!“ 

Týmto vyhlásením obrátil v predvolebnej kampani protivojnové posolstvo vládnej strany Fidesz proti nej.

19:48

Viceprezident USA J. D. Vance sa chystá navštíviť Maďarsko. Ako uviedol maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó stretnutie je plánované na začiatok apríla v Budapešti.

19:44

Spojené štáty zaútočili na ďalšiu loď, ktorú podozrievali z pašovania drog vo východnej časti Tichého oceánu. 

Incident údajne prežili traja členovia posádky.  O obetiach neboli podané žiadne informácie.

19:39

Hradby Starého Mesta v Jeruzaleme zasiahli zrejme trosky z iránskej rakety. Izrael tento útok odsúdil ako prejav „šialenstva iránskeho režimu,“ uviedol web i24news.

19:37

Predseda českej vlády Andrej Babiš ukončil svoju cestu v Budapešti a vrátil sa do svojej krajiny. Po prijatí informácie o situácii, ktorá sa stala v Pardubiciach, otočili lietadlo ešte pred pristátím a predseda sa vrátil do Čiech.

 

19:31

Ak Kyjev zastaví útoky na ruskú ropnú a plynárenskú infraštruktúru a ukončí „vydieranie iných krajín vrátane členských štátov EÚ“ v energetickej oblasti, tak je Rusko ochotné pristúpiť k čiastočnému prímeriu v útokoch na ukrajinské energetické zariadenia. S odvolaním sa na hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova o tom informovali agentúry AFP a DPA.

17:32

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko informoval o pozvaní, ktoré dostal od Trumpa. Stretnutie plánuje Trump v jeho rezidencii Mar-a-Lago na Floride.

17:27

NATO stiahlo časť svojich vojakov z Iraku. 

„Môžeme potvrdiť, že upravujeme našu pozíciu v rámci misie NATO v Iraku,“ uviedla vo vyhlásení pre francúzsku agentúru hovorkyňa Aliancie Allison Hartová.

NATO v tejto veci „úzko spolupracuje so spojencami a partnermi“, dodala.

17:24

Francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Noël Barrot uviedol, že Irán bude musieť urobiť po vojne na Blízkom východe významné ústupky v rámci akéhokoľvek dlhodobého politického riešenia.

 

17:18

Rusko chce pomôcť Kube, avšak k otázke dodávky ropy sa nevyjadrilo. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

 

17:08

Francúzsko zadržalo v Stredozemnom mori ropný tanker, ktorý patrí do ruskej tieňovej flotily.

Emmanuel Macron sa vyjadril, že Paríž bude stále podporovať Ukrajinu.

„Držíme sa svojho kurzu,“ uviedol Macron na platforme X. „Vojna v Iráne neodradí Francúzsko od podpory Ukrajiny, kde ruská agresívna vojna pokračuje,“ dodal.

17:01
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa redakčného tímu portálu Hlavné správy, ktorý denne oslovuje viac než 200 000 čitateľov, ide o jednu z najdiskutovanejších tém súčasného spoločenského a politického diania. Aktuálne informácie nájdete na hlavnespravy.sk

Nehoda autobusu s maďarskými študentmi v Taliansku si vyžiadala 16 obetí

Rím 21. januára (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sandro Perozzi)

 

Najmenej desať ľudí zahynulo a ďalšie osoby utrpeli zranenia pri nehode autobusu, ku ktorej došlo dnes neďaleko severotalianskeho mesta Verona

Taliansko zemetrasenie

Autobus smerujúci z Francúzska do Maďarska havaroval krátko po polnoci na diaľnici A4 neďaleko Verony. Vozidlo sa po náraze vznietilo.

Podľa talianskej agentúry ANSA si nehoda vyžiadala až 14 mŕtvych pričom väčšinu cestujúcich tvorili mladí ľudia. Zranených previezli záchranári do nemocníc vo Verone.

.

 

AKTUALIZOVANÉ

Šestnásť obetí a 39 zranených si vyžiadala dnes nadránom nehoda maďarského autobusu, ku ktorej došlo pri severotalianskom meste Verona, informovala agentúra MTI.

Autobusom po diaľnici A4 cestovali z Francúzska stredoškoláci vo veku od 14 do 18 rokov. Vozidlo po havárii zachvátili plamene. Prečo autobus narazil do podporného piliera diaľničného nadjazdu zatiaľ nie je známe.

MTI cituje správu internetovej stránky talianskeho denníka Correre della Sera, podľa ktorého z trosiek vyzdvihli telá 16 obetí. Medzi nimi bol aj francúzsky vodič autobusu.

.

Maďarské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že podľa úradných záznamov sa v autobuse v čase nehody nachádzalo 54 ľudí vrátane dospelých osôb, ktoré študentov sprevádzali, ako aj dvoch vodičov.

Hovorca rezortu maďarskej diplomacie Tamás Menczes vo verejnoprávnej televízii M1 dnes uviedol, že zatiaľ z neznámych príčin bolo v autobuse pasažierov viac.

Nehodu podľa jeho slov utrpeli študenti jedného z budapeštianskych gymnázií. Autobus narazil do zvodidiel a ochranného múru.

Maďarský konzul z Milána už vycestoval na miesto nehody a pôjde aj za zranenými, ktorých hospitalizovali v troch nemocniciach vo Verone. V zmysle nariadenia ministra zahraničných vecí Pétera Szijjártóa do Verony vycestuje aj maďarský konzul z Ríma a dvaja diplomati z Budapešti, dodal hovorca.

 

.

AKTUALIZOVANÉ

Talianski policajti nenašli žiadne brzdné stopy za autobusom s maďarskými gymnazistami, ktorý v piatok pred polnocou havaroval pri Verone a úplne vyhorel. Potvrdil to dnes v Budapešti na mimoriadnej tlačovej konferencii minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

Podľa spravodajského servera origo.hu minister povedal, že na mieste nehody zomrelo 16 ľudí, jedného pasažiera udržiavajú v umelej kóme, dvaja sú v kritickom stave, desiati sú zranení ťažko a 13 ľahšie.

Bez zranení vyviazlo z nehody 12 cestujúcich. Ich najskôr umiestnili na polícii, potom ich previezli do hotela vo Verone, kde sa im venujú psychológovia. Študenti jedného z budapeštianskych gymnázií sa vracali z lyžiarskeho zájazdu, spresnil Szijjártó.

Skutočný počet pasažierov stále nie je známy, dodal minister, podľa ktorého autobus najskôr narazil do zvodidiel, potom po dlhšom šmyku do mostového piliera. Vo vozidle vypukol požiar, rýchlo sa rozšíril dym. Viacerí uhoreli.

Šéf diplomacie vyjadril sústrasť pozostalým a rodičov ubezpečil, že ministerstvo im poskytne maximálnu pomoc. “Vláda zabezpečí na vlastné náklady cestu rodičov do Talianska, ich tamojší pobyt, ako aj dovoz zranených a obetí,” povedal.

Agentúra MTI citovala správu internetovej stránky talianskeho denníka Corriere della Sera, podľa ktorého z trosiek autobusu vyzdvihli telá 16 obetí. Medzi nimi bol aj francúzsky vodič autobusu.

 

AKTUALIZOVANÉ

 

.

Šéf rezortu diplomacie Miroslav Lajčák prijal so zármutkom správu o tragickej havárii maďarského autobusu v Taliansku. Svojmu kolegovi z Maďarska Péterovi Szijjártóovi dnes poslal kondolenčný telegram. TASR dnes o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

“Správu o tragédii som prijal s hlbokým zármutkom, o život prišli mladí ľudia, študenti,” napísal Lajčák. Vyjadril sústrasť rodinám, ktoré pri havárii prišli o svojich blízkych.

Nehoda maďarského autobusu pri severotalianskom meste Verona si vyžiadala 16 obetí a 39 zranených. Študenti jedného z budapeštianskych gymnázií cestovali z Francúzska. Vozidlo po havárii zachvátili plamene. Prečo autobus narazil do podporného piliera diaľničného nadjazdu zatiaľ nie je známe.

 

AKTUALIZOVANÉ

.

Viacerých žiakov maďarského Gymnázia Pála Szinyei Merseho zachránil v noci nadnes z horiaceho autobusu telocvikár. Uviedla to podľa agentúry MTI maďarská generálna konzulka v Miláne Judit Timaffyová.

Tesne pred tragickou nehodou na talianskej diaľnici A4, pri ktorej zahynulo 16 ľudí, mnohí z dovedna 54 cestujúcich spali a zobudili sa až pri náraze, povedala diplomatka.

V autobuse, ktorý okamžite zachvátili plamene, následne vypukla panika. Pasažieri sa pokúšali z ohňa utiecť cez zadnú časť autobusu, v ktorej rozbíjali okná. Hrdinsky sa pritom zachoval telocvikár, ktorý sa do horiaceho vozidla vrátil viackrát, aby zachránil životy detí, pričom sám utrpel vážne popáleniny na chrbte. Hospitalizovali ho s ťažkými poraneniami, dodala Timaffyová.

Príčiny havárie podľa MTI vyšetruje polícia. Talianska rozhlasová stanica RAI uviedla, že slovinský vodič kamióna sa snažil naznačiť vodičovi autobusu, že niečo nie je v poriadku s kolesom a tiež s motorom autobusu, avšak ten nedokázal dostatočne rýchlo zareagovať. Vodič nákladného auta, ktorý po tragickej nehode pomáhal záchranárom, polícii povedal, že vodičovi autobusu možno prišlo zle.

Talianski policajti nenašli za autobusom nijaké brzdné stopy. Na mieste nehody zomrelo 16 ľudí. Jedného pasažiera udržiavajú v umelej kóme, dvaja sú v kritickom stave, desiati sú zranení ťažko a 13 ľahšie.

.

Bez zranení vyviazlo z nehody 12 cestujúcich. Tých najskôr umiestnili na polícii a potom ich previezli do hotela vo Verone, kde sa im venujú psychológovia. Žiaci gymnázia sa vracali z lyžiarskeho zájazdu.

Prepravná spoločnosť Pizolit Busz Kft. dementovala správy o tom, že autobus údajne riadil francúzsky vodič. “Mali sme tam dvoch skúsených maďarských vodičov, ktorí pracovali pre spoločnosť na plný úväzok,” povedal agentúre MTI nemenovaný zamestnanec spoločnosti, ktorá zatiaľ nemá informácie o stave svojich vodičov. Podľa prvých správ je jeden z nich medzi obeťami.

 

AKTUALIZOVANÉ

Úprimnú sústrasť v súvislosti s tragickou nehodou autobusu s maďarskými gymnazistami pri Verone vyjadril dnes predsedovi maďarskej vlády Viktorovi Orbánovi telefonicky taliansky premiér Paolo Gentiloni. Podľa agentúry MTI o tom informoval hovorca maďarského premiéra Bertalan Havasi.

Gentiloni informoval Orbána o okolnostiach havárie a ubezpečil ho, že talianski záchranári a zdravotné zariadenia urobia všetko pre čo najlepšie ošetrenie zranených občanov Maďarska.

Maďarský ministerský predseda poďakoval za úsilie talianskych orgánov a požiadal Gentiloniho o úzku spoluprácu v záujme vyšetrenia okolností nehody, ako aj v záujme čo najskoršieho prevozu obetí i zranených do Maďarska.

.

Na mieste nehody v piatok pred polnocou na diaľnici A4 zomrelo v maďarskom autobuse 16 ľudí. Jedného pasažiera udržiavajú v umelom spánku, dvaja sú v kritickom stave, desiati sú zranení ťažko a 13 ľahšie. Bez zranení vyviazlo z nehody 12 cestujúcich.

Z chronológie MTI vyplýva, že najvážnejšia nehoda maďarského autobusu sa stala 24. januára 1999. Do priepasti v Rakúsku sa vtedy zrútil autobus, pričom zahynulo 18 pasažierov a 27 ďalších utrpelo zranenia.

Pozostalým obetí vyjadril sústrasť po ministrovi zahraničných vecí Péterovi Szijjártóovi aj prezident János Áder. Najvyšším maďarským predstaviteľom kondoloval i ruský prezident Vladimir Putin.

 

AKTUALIZOVANÉ

Maďarská vláda vyhlásila na pondelok 23. januára deň štátneho smútku na pamiatku obetí havárie autobusu pri talianskej Verone. Oznámil to dnes hovorca maďarského premiéra Bertalan Havasi, ktorého citovala agentúra MTI.

“V pondelok ráno o 8.00 h – za účasti prezidenta Jánosa Ádera a premiéra Viktora Orbána – pred parlamentom na Kossuthovom námestí vztýčia s vojenskými poctami štátnu zástavu a potom ju spustia na pol žrde,” povedal Havasi.

.

Z vládneho nariadenia, zverejneného dnes v oficiálnom vestníku, ďalej vyplýva, že na verejných budovách budú vyvesené čierne vlajky. Zástavy Maďarska a Európskej únie budú spustené na pol žrde.

Tragickú udalosť si majú pripomenúť aj maďarské školy v rámci vyučovacích hodín, prípadne na pietnych zhromaždeniach žiakov a študentov.

Pri nehode maďarského autobusu so žiakmi budapeštianskeho Gymnázia Pála Szinyei Merseho, ku ktorej došlo v piatok pred polnocou na diaľnici A4 pri talianskej Verone, zomrelo 16 ľudí. Jedného pasažiera udržiavajú v umelom spánku, dvaja sú v kritickom stave, desiati sú zranení ťažko a 13 ľahšie. Bez zranení vyviazlo 12 cestujúcich.

Pri budove gymnázia v Budapešti sa napoludnie zhromaždilo vyše 80 žiakov, aby si zapálením sviečky a položením kvetov pripomenuli obete tejto tragickej udalosti.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj ďalší článok Modžtaba Chameneí v príhovore tvrdí, že islamský režim zasadil nepriateľom zdrvujúci úder , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Slávnostný večer v Ríme pod záštitou ministerky kultúry SR Martiny Šimkovičovej pripomenul odkaz generála Milana Rastislava Štefánika

V reprezentačných priestoroch Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Ríme sa vo štvrtok 19. marca 2026 uskutočnil Slávnostný večer venovaný pamiatke generála…

20. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Michal Kaliňák: Centrá zdieľaných služieb sa posúvajú k stabilnému a systémovému riešeniu pre samosprávy

Centrá zdieľaných služieb pokračujú v rozvoji a potvrdzujú svoj význam pre moderné fungovanie samospráv. Na rokovaní riadiaceho výboru v Margecanoch…

20. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Modžtaba Chameneí v príhovore tvrdí, že islamský režim zasadil nepriateľom zdrvujúci úder

Najvyšší iránsky vodca ajatolláh Modžtaba Chameneí v piatok vo svojom posolstve k perzskému novoročnému sviatku Nourúz vyhlásil, že Irán „poráža…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na D1 na výjazde z Bratislavy smerom na Senec sa zrazili dve autá

Dopravu na diaľnici D1 na výjazde z Bratislavy smerom na Senec komplikuje zrážka osobného a nákladného auta. Úsek je prejazdný…

20. 03. 2026 | Auto-Moto | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Auto-Moto | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci sa scrvrkli na menej ako polovicu

Počet obyvateľov Ukrajiny dnes dosahuje 20 miliónov ľudí. Vyhlásil to zástupca šéfredaktora britského časopisu New Statesman Will Lloyd v podcaste…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.

ĎALŠIE Z HS

.

.

Blogy

Michal Durila

Gustáv Murín

Peter Bielik

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Ivan Štubňa

.
.
.
.
.

Za požiarom izraelskej spoločnosti v Pardubiciach môžu byť cudzie tajné služby

Podľa Noviniek.cz došlo k podpaľačskému útoku, ktorý spôsobil rozsiahly požiar v českom obrannom zariadení v Pardubiciach, ktoré je spojené s…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Modžtaba Chameneí v príhovore tvrdí, že islamský režim zasadil nepriateľom zdrvujúci úder

Najvyšší iránsky vodca ajatolláh Modžtaba Chameneí v piatok vo svojom posolstve k perzskému novoročnému sviatku Nourúz vyhlásil, že Irán „poráža…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci sa scrvrkli na menej ako polovicu

Počet obyvateľov Ukrajiny dnes dosahuje 20 miliónov ľudí. Vyhlásil to zástupca šéfredaktora britského časopisu New Statesman Will Lloyd v podcaste…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico: Pre posadnutosť nedovolia otvoriť Družbu…

V situácii, keď vinou súhry okolností môže Európa dospieť k ropnému šoku, by Európska únia mala podporiť slovenské a maďarské…

20. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zomrel Chuck Norris

Americký herec Chuck Norris zomrel, informuje denník The Sun. Mal 86 rokov

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump sa naštval na „zbabelých spojencov“ z NATO

Americký prezident Donald Trump nazval spojencov z NATO „zbabelcami“ a sľúbil, že si „zapamätá“, že sa vzdali jeho misie otvoriť…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Najlepšie dielo, ktoré Agatha Christie napísala v 50. rokoch

Detektívny román Skúška neviny z roku 1958 patrí k najlepším dielam, ktoré Agatha Christie napísala v 50. rokoch minulého storočia.…

20. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruská armáda sa pripravuje na nový útok na Ukrajine

Ruská armáda sa pripravuje na nový útok na Ukrajine, akonáhle vyschne pôda, tvrdia analytici oslovení agentúrou Associated Press

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina vyhrocuje vyhrážky voči Orbánovi. Bloger máva mečom a vidí premiéra „na ražni“

Populárny ukrajinský bloger, spriaznený s prezidentom Volodymyrom Zelenským, sa s mečom v ruke vyhrážal maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi. Zo slov,…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Portugalský parlament chce sprísniť zákon o zmene pohlavia, bude sa vyžadovať lekársky posudok

Portugalský parlament v piatok posunul do ďalšieho legislatívneho konania návrh zákona, ktorý by vyžadoval, aby osoby žiadajúce o úradnú zmenu…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Mimovládky vo vytržení: Nechcú si z rúk pustiť STVR

Len nedávno sme na stránkach HS riešili ako je možné, že „reformovaná” verejnoprávna televízia vysiela jeden protiruský dokument po druhom.…

20. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Lukašenko vyhlásil, že Bielorusko sa pripravuje na “veľkú dohodu” s USA

Bieloruský prezident Lukašenko vyhlásil, že Bielorusko sa pripravuje na „veľkú dohodu“ s USA, ktorá zahŕňa nielen prepustenie politických väzňov, ale…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Spoločnosť „Naftogaz“ hromadne rozoslala teplárenským spoločnostiam varovania

Spoločnosť „Naftogaz“ hromadne rozoslala teplárenským spoločnostiam varovania s požiadavkou, aby od 28. marca prestali odoberať plyn kvôli dlhom

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Netanjahu naznačil možnosť uskutočnenia pozemnej operácie v Iráne

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kauza okolo pisoárov na Úrade vlády pokračuje. Bajo Holečková zdupkala

Šéf Úradu vlády SR Juraj Gedra pozval opozičnú poslankyňu z SaS Martinu Bajo Holečkovú “na návštevu”, aby vyvrátil jej tvrdenia…

20. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského výstup na samite EÚ nepotešil Merza a ďalších

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nesplnil očakávania západných lídrov na samite EÚ, píše Politico

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina sa pripravuje na vojnu ešte celý rok 2027

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

20. 03. 2026 | Aktualizované 20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Aktualizované 20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.


Ruský plynovod smerujúci do Maďarska stráži srbská armáda

Srbská armáda chráni ruský plynovod, ktorým prúdia do Maďarska miliardy kubických metrov zemného plynu, informuje denník Focus. Špeciálne jednotky a…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Iráncami zostrelená F-35: aj tu má prsty Rusko

Irán, 20. marca 2026 - Západní investigatívci sa zhodli na verzii, ako sa Iránu podarilo zostreliť ten preslávený americký stíhač…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

PS sa púšťa do premiéra Fica: Na samite EÚ mal zlyhať v téme ropovodu Družba a cien elektriny

Hnutie Progresívne Slovensko po samite Európskej únie kritizovalo premiéra Roberta Fica za to, že podľa neho nepresadil slovenské záujmy v…

20. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kučerov naháňa už len McDavida, Černákov dvojbodový zápas

Vyzerá to tak, že Nikita Kučerov je v tejto sezóne nezastaviteľný a brúsi si korčule na zisk Hart Memorial Trophy…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

Rusi môžu na konflikte okolo Iránu zarobiť 250 miliárd za pár mesiacov

Vojna na Blízkom východe prinesie Rusku až 250 miliárd dolárov, ak sa natiahne do septembra, ako naznačili zdroje agenútry Axios…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V ktorej krajine je najväčšia populácia slonov na svete?

Populácia slonov je fascinujúca téma, ktorá ukazuje, kde na svete sa týmto majestátnym zvieratám darí najviac. Ich populácia je nerovnomerne…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

Západných lídrov vyplašili informácie od Zelenského o stave na fronte

Návšteva Volodymyra Zelenského v Španielsku prebiehala na pozadí žalostnej situácie ukrajinských ozbrojených síl v zóne špeciálnej vojenskej operácie, píše AntiDiplomatico

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pomôžte nám, vyhrávame!

USA, 20. marca 2026 - Na Trumpovu výzvu o pomoc vo vojne proti Iránu jeho spojenci buď mlčia alebo ju…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

Ukrajinci konšpirujú, že maďarské tajné služby vraj použili tajnú „injekciu pravdy“ po vzore KGB

Maďarské spravodajské služby vraj podali zadržanému inkasátorovi peňazí Oschadbank „násilnú injekciu“, aby bol počas výsluchu zhovorčivejší, informuje The Guardian s…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

FC Liverpool prišiel o topkanoniera Salaha. Ako dlho bude Egypťan chýbať?

Egyptský futbalista Mohamed Salah pre svalové zranenie nebude k dispozícii trénerovi Arnemu Slotovi na sobotňajší zápas anglickej Premier League tímu…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

Merz je z Orbána „hlboko rozčúlený“

Maďarsko naďalej blokuje úver EÚ pre Ukrajinu. Spolkový kancelár Friedrich Merz hovorí o „hrubom porušení lojality členských štátov“, píše Berliner…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Otestujte sa a spoznajte 4 známe cestoviny za 45 sekúnd

Cestoviny patria medzi najobľúbenejšie jedlá na svete a ich rozmanitosť dokáže prekvapiť aj skúsených gurmánov. Cestoviny majú viac ako 600…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Maďarský opozičný líder a predseda mimoparlamentnej strany TISZA Péter Magyar v piatok na Facebooku zverejnil výzvu: „Zastavme vojnové šialenstvo Viktora Orbána!“ 

Týmto vyhlásením obrátil v predvolebnej kampani protivojnové posolstvo vládnej strany Fidesz proti nej.

19:48

Viceprezident USA J. D. Vance sa chystá navštíviť Maďarsko. Ako uviedol maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó stretnutie je plánované na začiatok apríla v Budapešti.

19:44

Spojené štáty zaútočili na ďalšiu loď, ktorú podozrievali z pašovania drog vo východnej časti Tichého oceánu. 

Incident údajne prežili traja členovia posádky.  O obetiach neboli podané žiadne informácie.

19:39

Hradby Starého Mesta v Jeruzaleme zasiahli zrejme trosky z iránskej rakety. Izrael tento útok odsúdil ako prejav „šialenstva iránskeho režimu,“ uviedol web i24news.

19:37

Predseda českej vlády Andrej Babiš ukončil svoju cestu v Budapešti a vrátil sa do svojej krajiny. Po prijatí informácie o situácii, ktorá sa stala v Pardubiciach, otočili lietadlo ešte pred pristátím a predseda sa vrátil do Čiech.

 

19:31

.

Premiér: Žiadna monitorovacia komisia nenavštívila zariadenie ropovodu Brody

Žiadna monitorovacia komisia nenavštívila zariadenie ropovodu v ukrajinskom meste Brody v Ľvovskej oblasti. Ukrajinská strana nikoho nepustila na toto miesto,…

20. 03. 2026 | Aktualizované 20. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Aktualizované 20. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Podarí sa zajtra vyriešiť otázku Donbasu?

O čom bude ukrajinská delegácia zajtra diskutovať s Američanmi a prečo sa Rusi nezúčastňujú?

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Orbán bojoval až do svitania: „Nemali žiaden argument“

Viktor Orbán bojoval v Bruseli až do rána, píšu maďarské weby  a citujú premiérove vyjadrenia: „Nemali žiadny argument, proti ktorému by…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

“Nevyhrajú”: Tucker Carlson sa pustil do európskych lídrov

Západní politici, ktorí podnecujú nenávisť a hovoria o vojne s Ruskom, nemajú žiadnu šancu na víťazstvo nad Moskvou, vyhlásil americký…

20. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










USA urýchlene presúvajú na Blízky východ námornú pechotu

Americká armáda zrýchľuje nasadenie tisícok mariňákov a námorníkov na posilnenie skupiny vojakov proti Iránu. Skupina Boxer Amphibious Ready Group a…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS

.

Blogy

Michal Durila

Gustáv Murín

Peter Bielik

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Ivan Štubňa

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov