NAŽIVO

Michelonová získala zlato v pretekoch s hromadným štartom

15:08

Po sobotnom zemetrasení na juhozápadnom Slovensku nie sú hlásené následky na životoch a zdraví obyvateľov. Informácie o škodách na majetkoch sa zbierajú. TASR o tom informoval odbor strategickej komunikácie Ministerstva vnútra (MV) SR. Dotknuté odbory krízového riadenia okresných úradov sú v pohotovosti. Centrálne monitorovacie a riadiace stredisko sekcie krízového riadenia MV SR komunikuje s relevantnými inštitúciami.

15:00

Macron vyzýva na zachovanie pokoja pred zhromaždením v Paríži. Očakáva sa, že na zhromaždení sa zúčastní približne 2000 až 3000 ľudí, píše AFP.

14:53

V 17 českých mestách sú vystavené drony Šáhid, cieľom je ukázať hrozbu. Iniciatíva Darček pre Putina umiestnila vedľa každého dronu aj informačný panel. Uvádza v ňom, že drony Šáhid môžu mať dolet až 2500 kilometrov.

14:51

Akcie v USA uzavreli ziskový týždeň rastom. PCE vrátane výdavkov na potraviny a energie medzimesačne vzrástol o 0,4 % a medziročne o 2,9 % (v novembri + 0,2 %, respektíve + 2,8 %).

14:24

Británia dosiahla na začiatku roka rekordný rozpočtový prebytok. Údaje sú lepšie aj v porovnaní s odhadmi britského Úradu pre rozpočtovú zodpovednosť (OBR). Ten očakával prebytok na úrovni 24,1 miliardy libier.

14:23

České letiská zaznamenali vlani rekordný rok. V minulom roku prešlo českými letiskami celkovo 19,28 milióna pasažierov, o 8 % viac než v roku 2024.

14:22

Pri izraelských útokoch v Libanone zahynulo osem členov Hizballáhu. Libanonské ministerstvo zdravotníctva v piatok oznámilo, že desať ľudí zahynulo pri izraelských útokoch v údolí Bikáa na východe krajiny.

14:21

Srbsko a Švédsko vyzvali svojich občanov, aby opustili Irán. Trump dal Iránu desať až 15 dní na to, aby s USA uzavrel dohodu o svojom jadrovom programe. Tým podľa médií naznačil, že v opačnom prípade dá pokyn na Irán zaútočiť.

14:21

13:58

Po zemetrasení hlási Afganistan malé škody a jednu zranenú osobu. Epicentrum zemetrasenia bolo podľa americkej geologickej služby (USGS) približne 130 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta Kábul v hĺbke približne 79 kilometrov.

12:24

Nemecké koncerny napriek kríze zvyšujú dividendy. V Nemecku sa dividendy zvyčajne vyplácajú raz ročne po valnom zhromaždení na jar.

12:24

V Iráne hrozí trest smrti najmenej 30 osobám. V ôsmich prípadoch už bol rozsudok smrti vynesený, ďalších 22 prípadov je stále pred súdmi, uviedla organizácia. Iránske súdy zatiaľ oficiálne nepotvrdili žiadnu z týchto popráv.

11:44

Predaj nových rezidenčných nehnuteľností v USA v decembri klesol. Mediánová cena nových domov predaných v decembri dosiahla 414.400 USD (352.171 eur), čo je o 4,2 % viac ako novembri, no o 2 % menej ako v rovnakom mesiaci pred rokom.

11:39

Produkcia vína v Rakúsku sa v roku 2025 výrazne zvýšila. Rozhodujúcim faktorom pre tento nárast boli priaznivé poveternostné podmienky s dostatočnými zrážkami bez rozsiahlych škôd spôsobených mrazom alebo krupobitím.

11:39

Ukrajina útočila v ruskej Udmurtskej republike, zranených je 11 ľudí. Z dôvodu leteckého poplachu letisko v meste Iževsk dočasne pozastavilo prevádzku.

11:12

V Maďarsku začala predvolebná kampaň aprílových parlamentných volieb. Kandidáti majú do 6. marca vyzbierať aspoň 500 odporúčaní od voličov, pričom pravidlá kampane upravujú umiestňovanie plagátov, financovanie a povinnosti médií.

11:11

Kyjev navrhol EÚ využiť ropovod Odesa–Brody pre dodávky na Slovensko. Ukrajina zároveň zdôraznila, že nepretržité a stabilné fungovanie ropnej infraštruktúry je možné len v prípade, že Rusko zastaví masívne raketové a dronové útoky na energetické zariadenia.

11:09

Polícia odvolala pátranie po nezvestnej 39-ročnej Barbore Kozičovej zo Žiliny. Ženu našla hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky zo Žiliny, je živá a v poriadku. TASR o tom informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Daniela Kocková.
Žena bola nezvestná od 19. februára.

 

11:02

Pasívne saldo agroobchodu k novembru 2025 dosiahlo 2,612 mld. eur. V medziročnom porovnaní sa zvýšilo o 0,5 %.

10:42

Kyjev navrhol EÚ využiť ropovod Odesa–Brody pre dodávky na Slovensko. Ukrajina zároveň zdôraznila, že nepretržité a stabilné fungovanie ropnej infraštruktúry je možné len v prípade, že Rusko zastaví masívne raketové a dronové útoky na energetické zariadenia.

10:41

Slovensko zlyháva v identifikovaní i vzdelávaní ľudí. MŠVVaM reagovalo, že s cieľom udržania mladých na Slovensku realizuje kroky ako implementácia nového zákona o vysokých školách či investovanie do infraštruktúry vysokých škôl a internátov.

10:41

Úrady vo Venezuele udelia amnestie pre 379 politických väzňov. Amnestia sa však nevzťahuje na osoby stíhané alebo odsúdené za podnecovanie vojenských operácií proti krajine.

09:23

Dánsko plánuje sprísniť ochranu pre Ukrajincov. Podľa nového návrhu by osoby vylúčené z programu mohli naďalej požiadať o pobyt prostredníctvom štandardných imigračných alebo azylových postupov.

08:37
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Svitko bude na Dakare obhajovať 2. miesto, Jakeš chce vyhrať

V pondelok 2. januára 2017 odštartuje 39. ročník slávnej Rely Dakar. Na jej štarte nebude opäť chýbať ani dvojica slovenských motocyklistov Štefan Svitko a Ivan Jakeš

❚❚
.

Tohtoročná Rely sa začne v hlavnom meste Paraguaja Asunción, cieľ je 14. januára v argentínskej metropole Buenos Aires. Na programe je cekovo 12 etáp a pretekári budú mať voľný deň 8. januára v kolumbijskom meste La Paz.

Vlaňajšia Rely Dakar sa pre 43-ročného Jakeša skončila v úvode 6. etapy. V piatej utrpel ťažký pád, pri ktorom si potrhal väzy v pravom kolene a pomliaždil prsty na ľavej nohe. Napriek tomu nastúpil do nasledujúcej etapy, ale približne po 20-tich kilometroch to napokon vzdal. Rely mal pritom solídne rozbehnutú a aj preto má pred jubilejnou desiatou účasťou na Dakare vysoké ambície. “Môžem povedať, že urobím všetko pre to, aby som vyhral. Viem, že Dakar je vždy peklo, navyše teraz máme informácie, že to má byť najťažší ročník v histórii. To nám však ‘sľubujú’ každý rok,” poznamenal Jakeš, ktorého dakarským maximom je 4. miesto v roku 2013.

.

S konštruktérskym tímom počas roka vymenili motor na motorke, zlepšili jej elektroniku a popracovali na krútiacom momente. “Ten sme v minulosti mali slabší a preto sa motorka dostávala na maximálnu rýchlosť neskôr. To sme potrebovali zlepšiť,” poznamenal Jakeš, ktorého trénerom na Dakare bude bývalý francúzsky pretekár David Frétigné.

O vysokých ambíciách hovorí aj člen Slovnaft teamu Štefan Svitko. Ten vlani skončil na skvelom druhom mieste, vyhral 10. etapu z Belénu do La Rioja a na ôsmej účasti na Dakare bude mať novú továrenskú motorku od KTM. “Mal som viacero ponúk od iných značiek, táto je však obratná a ľahká. Ja chcem mať čo najväčšiu šancu dokončiť Dakar, takže odchod od KTM si neviem predstaviť. Myslím si, že výhodou bude, že počas Dakaru budeme na nej môcť jednoduchšie vymieňať súčiastky,” poznamenal Svitko na tlačovej konferencii pred Dakarom.

Podobne ako Jakeš, aj Svitko mal nedávno problémy s kolenom. Verí však, že tie mu neznepríjemnia ôsmu účasť na Dakare. V rámci prípravy absolvoval sústredenie v Chorvátsku a Vysokých Tatrách a po vlaňajšom druhom mieste budú očakávania od 34-ročného motocyklistu vysoké. “Ja to radšej nevnímam. Myslím si, že z pätnástky najlepších jazdcov môže vyhrať hocikto,” uviedol Svitko, ktorý vlani skončil za Tobym Priceom. Ten bude na štarte najslávnejšej rely aj tentoraz.

 

Svitko poškuľuje po triumfe, no najmä chce dojazdiť zdravý

.

Štefan Svitko už niekoľko rokov trávi sviatočné obdobie na prelome rokov v Južnej Amerike, kde ho aj teraz čaká jedno z najprestížnejších motoristických podujatí na svete – Rely Dakar. Tridsaťštyriročný pretekár sa v pondelok 2. januára postaví na štart podujatia s túžbou ešte vylepšiť vlaňajšiu druhú priečku.

“Vlani som bol druhý, bol som na stupni víťazov a tým som si splnil taký svoj veľký cieľ. Ale určite by som sa chcel posunúť ešte o to jedno miestečko vyššie, ale to chce aj takých desať-pätnásť ďalších pretekárov. Je iba vo hviezdach, ako to tentokrát dopadne,” povedal Svitko s tým, že pre neho už nemôže byť cieľ umiestnenie “len” v prvej desiatke.

Svitko odletel do Južnej Ameriky už 27. decembra po krátkom oddychu od tréningu s rodinou počas Vianočných sviatkov. Inak však naplno zaberal a musel sa vyrovnať aj so zranením. “Pred dvomi mesiacmi som mal problém, keď som si natrhol väzivo v pravom kolene aj členku a vyzeralo to zle. Asi dva týždne som bol mimo prípravy, čo je dosť, ale dúfam, že ma to nejako neobmedzí počas Dakaru.”

Zo zdravotných problémov sa rýchlo zotavil a posledné týždne strávil na sústredeniach v Chorvátsku a Vysokých Tatrách. Podstatnú časť prípravy si odkrútil vo vysokohorskom prostredí. “Poriadne som sa venoval skialpinizmu, aby som mal tréningy v čo najvyššej nadmorskej výške. Počas Dakaru budeme deväť dní v nadmorskej výške nad 3000 metrov a dokonca prechádzame aj cez 4950 metrov, čo je už naozaj veľmi vysoko. Určite bude rozhodovať aj toto, pretože nadmorská výška dokáže s človekom urobiť veľmi veľa,” povedal.

Svitko si uvedomuje všetky nástrahy prestížneho podujatia, ktoré si vo svojej histórii vyžiadalo množstvo obetí. “Preteky na Slovensku si dokážem užiť, ale na Dakare je predsa len ten tlak. Navyše, človek vyjde spoza zákruty a nevie, čo ho čaká. Je to najnebezpečnejší motoristický šport. Štatistky sú jasné, každý rok tam príde nejaký jazdec o život, človek musí myslieť aj na toto. Treba sa s tým popasovať, takže ja si to príliš neužívam, skôr som taký strnulý. Aj preto je pre mňa hlavné, aby som dojazdil zdravý. Treba mať rešpekt z toho terénu. Keď ide jazdec 150-160 kilometrovou rýchlosťou a nabehne na nejakú nerovnosť, kameň, výmoľ od vody, tak je veľká šanca, že príde pád a v tej rýchlosti to väčšinou nedopadne dobre,” zdôraznil.

.

Prestížne podujatie odštartuje už v pondelok 2. januára v paraguajskom Asuncióne a finiš je na pláne 14. v argentínskom Buenos Aires.

Svitko nezabudol ani svojich športových kolegov zo Slovenska a poslal im novoročný vinš. “Želám všetkým športovcom, aby boli hlavne zdraví a aby sa im darilo ako minulý rok. Ten bol pre taký malý štát ako Slovensko úžasný. Tóth, Sagan, Cibulková, Škantárovci, ten olympijský rok bol naozaj veľmi dobrý,” dodal.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

.
.

Fico naznačil tvrdú odvetu Zelenskému: Pondelok môže všetko zmeniť

Ak v pondelok ukrajinský prezident neobnoví dodávky ropy na Slovensko, v ten istý deň premiér Robert Fico požiada príslušné slovenské…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

USA podporili návrat Ruska do svetového športu

USA podporili návrat Ruska do svetového športu, píše The New York Times s odvolaním sa na vyhlásenie špeciálneho vyslanca Trumpa…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump minulý rok opustil Svetovú zdravotnícku organizáciu. Teraz ju nahrádza

Americký prezident Donald Trump minulý rok opustil zdravotnícky orgán OSN s odôvodnením, že náklady sú nespravodlivé a organizácia prijíma zlé…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ostrá výmena medzi Dankom a Huliakom: ,,Opäť trafil semafór a totálne sa zosmiešnil”

Rudol Huliak na svojej sociálnej sieti zdieľal video, v ktorom ostro reaguje na slová lídra strany SNS Andreja Danka. Podpredseda…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rozdelí sa najväčšia konzervatívna strana v Poľsku?

Rozdelenie strany Právo a spravodlivosť by znamenalo zemetrasenie v poľskej politike. Informuje o tom spravodajský portál Remix News

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Denník N nebude rozhodovať o hokejovej reprezentácii

Po Štefancovi sa do našich hokejistov pustil aj komentátor Denníka N. Vraj reprezentácia, ktorá uprednostní športový úspech pred jeho predstavou…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo nám tajili? Odhalili autori falšovanie histórie?

Set dvoch kníh od slovenských autorov o pôvode Slovanov. Ako bonus je tu kniha Zahmlievanie dejín, ktorá je k nim…

21. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Západné Slovensko v sobotu zasiahlo zemetrasenie

Slovensko v sobotu popoludní zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 4,6. Informuje o tom na svojom webe Európsko-stredomorské seizmologické centrum

21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj priznal, že USA a Rusko spoločne vyvíjajú tlak na Kyjev, aby stiahol vojská z Donbasu

Washington a Moskva vyvíjajú tlak na Kyjev, aby v rámci akejkoľvek dohody o ukončení štvorročnej vojny odstúpil obliehaný Donbas Kremľu,…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Hrnko reaguje na situáciu okolo Družby

Dnes nebudem dlhý. Však je víkend. Predsa však musím zareagovať na situáciu, ktorá sa vytvorila okolo ropovodu Družba. Podľa môjho…

21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Západná propaganda sa na výročie začiatku vojny pripravuje masívnymi lžami

Vyjadril sa o tom exminister Juraj Draxler na sociálnej sieti

21. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Veľký problém Západu – na čo „Macinkov manuál” nemyslel

…a možno na to myslel, ale iba implicitne, medzi riadky, avšak v prípade takého dôležitého aspektu – ktorý sa týka…

21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Indické ministerstvo obrany schválilo nákup 288 rakiet pre systém S-400 z Ruska

Na základe dohody dostane Naí Dillí 120 rakiet krátkeho doletu a 168 rakiet dlhého doletu, píše Hindustan Times

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Maďarsko hrozí blokovaním 90-miliardovej pôžičky EÚ pre Ukrajinu

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó v piatok na tlačovej besede uviedol, že Maďarsko bude v EÚ blokovať kroky potrebné…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina mala zničiť ruský závod na výrobu rakiet

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Horolezec odsúdený za zabitie po tom, čo nechal svoju priateľku na najvyššom vrchole Rakúska, aby išiel po pomoc

Súd v Innsbrucku odsúdil Thomasa P. na päťmesačný podmienečný trest odňatia slobody a pokutu 9 400 eur za smrť jeho…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Predseda Európskej rady otvorene vyhlásil, že „snom“ EÚ je dostať Ukrajinu do bloku

Predseda Európskej rady António Costa bez okolkov vyhlásil, že európski lídri by si želali, aby Ukrajina čo najskôr vstúpila do…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Gáborík a Valábik nazvali amerických hráčov "potkanmi"

Americkí hokejoví bratia Brady Tkachuk a Matthew Tkachuk sa v semifinálovom zápase ZOH 2026 so Slovenskom prezentovali svojou typickou provokatívnou…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Čo ďalej s obchodnou dohodou s USA po zrušení ciel

Poslanci EÚ zvolávajú mimoriadne zasadnutie o obchodnej dohode s USA, informuje agentúra Bloomberg

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vlhová: Dnes budem pre istotu komentovať od začiatku

Slovenská lyžiarka sa v piatok večer v tretej tretine semifinálového zápasu hokejového turnaja medzi Slovenskom a USA na pár minút…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Vlak v Turčeku zrazil medveďa hnedého

Vlak v noci na sobotu zrazil v Turčeku neďaleko Hornej Štubne medveďa hnedého. Informoval o tom na sociálnej sieti štátny…

21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko prehralo v semifinále s USA 2:6. Stále máme šancu na bronz zajtra proti Fínom

Je tu historické semifinále olympijského hokejového turnaja aj so slovenskou účasťou. Súperom nášho tímu v boji o postup do nedeľného…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Kuriózny prípad. Bankový lupič uviazol v trezore na deväť hodín

24-ročného muža zatkli v Miláne po tom, čo strávil deväť hodín uväznený v trezore UniCredit banky počas neúspešného pokusu o…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Katastrofa zo skvelých nápadov, ktoré pokazili zlé prevedenia

Katastrofa pri domácich projektoch nie je ničím výnimočným, najmä keď sa do DIY pustia nadšenci bez dostatočných skúseností. Stačí trochu…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Hrabko: Ak bude Sulík kandidovať za inú stranu, SaS príde o veľa voličov

Ak ostane Richard Sulík mimo politiky, SaS príde o istú časť elektorátu, ktorý ju volil kvôli nemu. Ak by ale…

21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Historické fotografie: 15 fascinujúcich, ale zriedka videných záberov minulosti

Historické fotografie nám umožňujú nahliadnuť do momentov, ktoré učebnice dejepisu často obchádzajú, a práve historické fotografie dokážu zachytiť realitu minulosti…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Koalícia ochotných je prekážkou mieru a opozícia žije v bludoch

V relácii Na telo plus som poslankyni Beáte Jurík z Progresívneho Slovenska pripomenul, že politika nie je o naivných snoch,…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rokovania rozdelili Zelenského gang na dva tábory

Ukrajina, 20. februára 2026 - Ďalšie kolo rokovaní je ukončené. Nadchádzajúce bolo ohlásené . Predstavitelia všetkých troch zúčastnených strán -…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Maďarsko zablokovalo úver EÚ pre Ukrajinu

Maďarsko zablokovalo úver EÚ pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur, z ktorého Kyjev plánoval pokryť rozpočtový deficit a nakúpiť…

20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Michelonová získala zlato v pretekoch s hromadným štartom

15:08

Po sobotnom zemetrasení na juhozápadnom Slovensku nie sú hlásené následky na životoch a zdraví obyvateľov. Informácie o škodách na majetkoch sa zbierajú. TASR o tom informoval odbor strategickej komunikácie Ministerstva vnútra (MV) SR. Dotknuté odbory krízového riadenia okresných úradov sú v pohotovosti. Centrálne monitorovacie a riadiace stredisko sekcie krízového riadenia MV SR komunikuje s relevantnými inštitúciami.

15:00

Macron vyzýva na zachovanie pokoja pred zhromaždením v Paríži. Očakáva sa, že na zhromaždení sa zúčastní približne 2000 až 3000 ľudí, píše AFP.

14:53

V 17 českých mestách sú vystavené drony Šáhid, cieľom je ukázať hrozbu. Iniciatíva Darček pre Putina umiestnila vedľa každého dronu aj informačný panel. Uvádza v ňom, že drony Šáhid môžu mať dolet až 2500 kilometrov.

14:51

Akcie v USA uzavreli ziskový týždeň rastom. PCE vrátane výdavkov na potraviny a energie medzimesačne vzrástol o 0,4 % a medziročne o 2,9 % (v novembri + 0,2 %, respektíve + 2,8 %).

14:24

.

Trump vychválil Vancea a Rubia do nebies

Prezident USA na zasadnutí Rady mieru chválil viceprezidenta J.D. Vancea aj ministra zahraničia Marca Rubia ako „výnimočných“ štátnikov s opačnými…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Taliansko zvažuje vekové obmedzenia pre sociálne siete. Tínedžeri sú závislí od svojich telefónov

Taliansko varuje pred rastúcou digitálnou závislosťou u tínedžerov, pričom odborníci ju spájajú s rodinnými a vzdelávacími problémami a tvrdia, že…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zrušenie ciel Trumpa neodradilo. Podpíše nové globálne clo

Donald Trump vyhlásil, že podpíše dekrét o zavedení 10-percentného globálneho cla na tovary dovážané do USA nad rámec už platných…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Silný a skúsený spojenec sa nečakane pridáva na stranu Iránu

Je veľkou otázkou či USA napriek tomu zaútočia na Irán. V regióne sa totiž formuje nová protizápadná os: Irán a…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Na Bali uniesli Čečenci synov dvoch ukrajinských “autorít”, informujú médiá

Podľa ich informácií ide o Jermaka Petrovského a Igora Komarova. Prvému sa podarilo utiecť, druhý je stále v rukách únoscov.…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov