NAŽIVO

Azerbajdžanský vojenský súd odsúdil päť vysokopostavených predstaviteľov rozpustenej Republiky Arcach na doživotie.

14:26

Na diaľnici D1 pri obci Hybe v okrese Liptovský Mikuláš narazilo v piatok poobede osobné vozidlo do zvodidiel. Dopravná nehoda si vyžiadala aj zranenie. Informovalo o tom operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline. Na mieste zasahujú piati príslušníci Okresného riaditeľstva HaZZ v Liptovskom Mikuláši s dvoma kusmi hasičskej techniky.

14:00

Švédska vláda oznámila plán na sprísnenie migračnej politiky. Johan Forssell uviedol, že žiadatelia budú musieť preukázať, že sa do centier presťahovali, inak riskujú stratu sociálnych dávok.

13:59

Pápež vyzval národy na rešpektovanie tradície olympijského prímeria ako „nástroja nádeje“ pred slávnostným otvorením zimných olympijských hier.

13:56

Generálne riaditeľstvo Európskej komisie (EK) pre obchod a ekonomickú bezpečnosť vo svojom piatkovom informačnom zhrnutí pripomenulo, že eurokomisia v posledných dňoch prikročila k ďalším antidumpingovým clám voči Číne.

Komisia spresnila, že uloženie antidumpingových ciel pomôže obnoviť spravodlivú hospodársku súťaž medzi čínskymi výrobcami a ich partnermi so sídlom v EÚ.

13:29

Svetové ceny potravín klesli v januári piaty mesiac po sebe, a to najmä v dôsledku nižších cien mlieka, cukru a mäsa. Informuje o tom správa agentúry Reuters, ktorá v piatok zverejnila údaje Organizácie Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO).

Index cien potravín FAO, ktorý sleduje mesačné zmeny v cenách obilnín, olejnín, mliečnych výrobkov, mäsa a cukru, v januári klesol na 123,9 bodu z decembrových 124,3 bodu.

13:23

Pozvoľné rozširovanie prebytkov zahraničného obchodu SR by malo pretrvať aj v tomto roku. Uviedol to Ľubomír Koršňák, analytik UniCredit Bank, v komentári k údajom o slovenskej zahranično-obchodnej bilancii za december 2025 a celý minulý rok, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

13:16

Stovky demonštrantov v piatok v talianskom Miláne protestovali proti prítomnosti príslušníkov amerického Imigračného a colného úradu (ICE) počas Zimných olympijských hier. Nesúhlasia ani s uzatvorením škôl a ulíc v meste, informuje agentúra Reuters.

13:15

Poľský premiér Donald Tusk vo štvrtok v príspevku na sociálnych sieťach vyzval amerického veľvyslanca v Poľsku Toma Rosea na vzájomný rešpekt. Reagoval na jeho rozhodnutie prerušiť kontakty s maršálkom (predsedom) Sejmu Wlodzimierzom Czarzastym. Tuskovo vyjadrenie Rose vníma ako adresované Czarzastému, a ocenil premiérovo líderstvo aj jeho prínos pre poľsko-americké vzťahy.

Donald Tusk
Na snímke poľský premiér Donald Tusk / Foto: SITA/AP-Ebrahim Noroozi
13:13

Pri výbuchu v šiitskej mešite v pakistanskej metropole Islamabad zomrelo v piatok najmenej 30 ľudí a zranených je ďalších viac ako 130 osôb, informovala tamojšia polícia. Informuje o tom správa agentúry AFP.

výbuch mešita-jd2026020623
Na snímke záchranári a dobrovoľníci odvážajú telo z miesta výbuchu v šiitskej mešite v pakistanskej metropole Islamabad / Foto: TASR/AP-Ehsan Shahzad
13:10

Libanonská armáda musí dostať prostriedky na odzbrojenie militantného hnutia Hizballáh, uviedol francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Noël Barrot pred očakávanou piatkovou cestou do libanonskej metropoly. Informovala o tom správa agentúry AFP.

„Francúzsko si predstavuje silný a suverénny Libanon, ktorý má štátny monopol na zbrane,“ povedal minister.

Jean-Noel Barrot
Na snímke francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Noel Barrot / Foto: SITA/AP-Thomas Traasdahl/Ritzau Scanpix via AP
13:08

Najmenej 30 ľudí zahynulo a viac ako 130 osôb utrpelo zranenia pri výbuchu v šiitskej mešite v pakistanskej metropole Islamabad. Informovali o tom v piatok miestne úrady, podľa ktorých útok vykonal samovražedný atentátnik.

Islamabad
Na snímke pakistanskí bezpečnostní dôstojníci držia ľudí ďalej od miesta výbuchu bomby v šiitskej mešite v Islamabade v Pakistane, piatok 6. februára 2026 / Foto: SITA/AP-Anjum Naveed
Čítať viac | 12:55

Čínske ministerstvo zahraničných vecí v piatok uviedlo, že je otvorené dialógu s Litvou po tom, čo jej premiérka Inga Ruginiené označila rozhodnutie povoliť Taiwanu v roku 2021 zriadiť de facto veľvyslanectvo vo Vilniuse za chybu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Ruginiené-jd2026020620
Na snímke litovská premiérka Inga Ruginiené / Foto: TASR/AP-Ebrahim Noroozi
12:36
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

“Stretnutie bývalých” alebo VIII. Národné expertné fórum v Kyjeve. Veľké mená, protichodné nápady

V Kyjeve sa konalo VIII. Národné expertné fórum „Ukrajina: snaha o rovnováhu“, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 350 známych politikov z celého sveta, diplomatov, biznismenov, občianskych aktivistov a expertov z 34 štátov.

❚❚
.

Účastníci fóra diskutovali o aktuálnych otázkach ukrajinskej reality, hlavne o situácii na Donbase, vzťahoch s Ruskom, hospodárskej a sociálnej situácii, bezpečnosti, medzinárodných vzťahoch a investíciách do ukrajinskej ekonomiky.

Ukrajinské média dnes komentujú hlavne vystúpenia niektorých zahraničných hostí a predovšetkým „výbuch“, ktorý spôsobil ukrajinský minister vnútra Arsen Avakov. Vo svojom vystúpení navrhol zrušiť Minské dohody a fakticky dobyť Donbas vojenskou silou. Vyhlásil, že Minské dohody sú už mŕtve.

Novinári poukazujú na to, že minister nepochodil: prezident Petro Porošenko a viacerí rečníci, hlavne, americkí hostia, navrhovali úplne opačné riešenie a dokazovali, že záväzky, ktoré má Ukrajina v súlade s dohodami Minsk-2, Kyjev bude musieť splniť a iná alternatíva nie je. Avakov pomerne razantne reagoval na tieto vyhlásenia vo svojom rozhovore pre ukrajinské média a zopakoval, že Ukrajina vôbec nemusí dodržiavať Minské dohody.

.

Špeciálny predstaviteľ Bieleho domu na Ukrajine Kurt Volker kritizoval pozíciu ukrajinského ministra vnútra a vo svojom prejave znova prízvukoval, že Ukrajina musí dodržiavať Minské dohody, pripomenul, že presne podobný názor má aj jeho ruský kolega Vladislav Surkov, s ktorým rokuje o upokojení situácie na Donbase.

Ukrajinské média prízvukujú, že na tom však prekvapenia pre súčasné ukrajinské vedenie neskončili. Dosť nečakane veľvyslankyňa USA na Ukrajine Marie Louise Yovanovitchová vyhlásila, že Kyjev má obnoviť vyplácanie dôchodkov pre obyvateľov Donbasu, ktorí žijú na územiach, ktoré nekontroluje ukrajinská armáda. Pripomenula, že týmto ľuďom Kyjev už takmer 4 roky nevypláca dôchodky a označila to za porušovanie ľudských práv. Pripomenula, že Kyjev nevypláca dôchodky ani mnohým tým ľuďom, ktorí presťahovali z Donecku a Luhansku a v súčasnosti žijú v mestách a obciach Ukrajiny.

Dosť razantný prejav na margo situácie s Krymom predviedol šéf Medžlisu krymsko-tatárskeho ľudu Refat Čubarov, ktorý však priznal, že v súčasnosti neexistuje ani jeden viac-menej reálny projekt návratu polostrova „pod krídla Ukrajiny“, ako podčiarkol. Vyzval medzinárodné spoločenstvo, aby vytváralo stále väčší tlak na Rusko a požiadal aj o sprísnenie a rozšírenie sankcií voči Moskve.

Bývalý Generálny tajomník NATO Fog Rasmussen zdôraznil, že nikto na svete neuznáva Ruskom anektovaný Krym za ruské územie. Poznamenal, že osud Krymu sa asi bude podobať osudu pobaltských štátov, ktoré, ako povedal, „strávili 40 rokov v sovietskej okupácii“. Hneď na to vystúpil bývalý ukrajinský prezident Leobid Kučma a zdôraznil, že Ukrajina nemôže a ani nechce čakať 40 rokov, ako Lotyšsko, Litva a Estónsko.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko vo svojom prejave sa skôr venoval hospodárskym otázkam, pretože ostatní rečníci neustále „prežúvali“ situáciu na Donbase, Krym a sankcie voči Rusku. V podobnom duchu vystúpil aj ukrajinský premiér Vladimír Grojsman, ktorý poukázal na to, že na Ukrajine treba predovšetkým riešiť hospodárske a sociálne otázky. Generálny prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko prezentoval recepty, ako by sa dalo odstrániť korupciu z ukrajinského súdnictva.

.

Bývalý americký minister zahraničia John Kerry sa pokúsil prezentovať americký pohľad na situáciu na Ukrajine a tiež predložil niekoľko návrhov, ako by sa dalo vyriešiť tie otázky, ktoré sám nestihol, keď ešte bol vysoko postaveným predstaviteľom americkej vlády. Prízvukoval, že Majdan daroval Ukrajine šancu samostatne rozhodovať o svojej budúcnosti, podotkol však, že, ako povedal, „bude nám veľmi ľúto, ak Ukrajina kvôli gigantickej korupcii túto šancu stratí…“ Podčiarkol, že treba pozorne študovať všetky návrhy Moskvy: možno s niečím by sa dalo súhlasiť, „…ale všetky návrhy treba preverovať: čo keď v niektorom z nich bude pasca?“ podčiarkol John Kerry.

Exminister obrany USA Robert Gates a niektorí iní americkí hostia sa vyjadrili v tom duchu, že Rusko skôr či neskôr, ale predsa prehrá vojnu na Donbase, pretože nepostačí so silami a ruské hospodárstvo skrachuje. Ďalšia bývalá americká ministerka zahraničia Condoleezza Riceová poukázala na to, že Kremeľ, podľa nej, počíta s tým, že Západ bude unavený z ukrajinských problémov a korupcie a prestane pomáhať Kyjevu. Vyhlásila, že sa to však nikdy nestane a Západ bude vždy pomáhať Ukrajine.

Poľský exprezident Aleksander Kwaśniewski poukázal na to, že v budúcnosti by sa Európska únia zasa mala rozširovať, ale pripomenul, že v súčasnosti existuje veľa problémov kvôli tomu, že, ako podčiarkol, „v súčasnosti Európu rozdeľujú odlišné rýchlosti.“ Podčiarkol, že Ukrajina musí dokázať, že to s členstvom v EÚ myslí vážne a preto musí vyriešiť veľa otázok, aby ukázala, že sa môže stať členskou krajinou EÚ.

Bývalý britský premiér Tony Blair podčiarkol: „Ako bývalý premiér krajiny, ktorá v súčasnosti odchádza z EÚ, hovorím vám, že ste na správnej ceste, a mali by ste sa pripojiť k Európe. Musíte však vyriešiť viaceré problémy,“ zdôraznil. Bývalý ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk podporil myšlienku britského kolegu a vyzval Ukrajinu, aby sa stala členskou krajinou EÚ.

Ukrajinské média označili toto fórum za významné medzinárodné podujatie. Niektorí novinári však poukázali na zaujímavý fakt: na fóre vystúpili niektorí súčasní vedúci ukrajinskí politici a zahraniční hostia – prakticky všetko „bývalí“: bývalí ministri, bývalí prezidenti, bývalí premiéri… Niektorí ukrajinskí novinári už označili VIII. Národné expertné fórum „Ukrajina: snaha o rovnováhu“ za „stretnutie bývalých…“

.

Eugen Rusnák

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ivan Štubňa

Milan Šupa

.
.

Ministerstvo obrany podá podnet na preskúmanie rozhodnutí OČTK vo veci darovania techniky

Ministerstvo obrany SR podá podnet na preskúmanie rozhodnutí orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) v prípadoch súvisiacich s darovaním vojenskej…

06. 02. 2026 | Aktualizované 06. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Vallo rieši obrazovku na Kukurici, podľa Kaliňáka by sa mal skôr zaujímať o cyklopruh, ktorý nikto nevyužíva

Ministerstvo obrany SR upraví fungovanie veľkej LED obrazovky na budúcom sídle rezortu, známom ako Kukurica, v bratislavskom Novom Meste. Obrazovku…

06. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Únia vyzýva TikTok na zmenu „návykového“ dizajnu platformy

Európska únia vyzvala platformu TikTok, aby zmenila svoj „návykový dizajn“ po tom, čo zistila, že porušuje pravidlá bloku týkajúce sa…

06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Politici Smeru-SD pripúšťajú voľbu generálneho prokurátora pred voľbami

Minister obrany Robert Kaliňák aj podpredseda Národnej rady SR Tibor Gašpar si vedia predstaviť voľbu nového generálneho prokurátora pred najbližšími…

06. 02. 2026 | Aktualizované 06. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Aktualizované 06. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Opozičný poslanec František Majerský podá žalobu na Gašpara, dôvodom je obvinenie z korupcie

Opozičný poslanec František Majerský podá civilnú žalobu na podpredsedu Národnej rady SR Tibora Gašpara (Smer-SD) a bude sa domáhať verejného…

06. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Rozpadá sa „koalícia ochotných“? Macron koná na vlastnú päsť

Zatiaľ čo francúzsky prezident Emmanuel Macron posiela na rokovania do Moskvy svojho blízkeho poradcu, nemecký kancelár Friedrich Merz blokuje rokovania…

06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

V Moskve postrelili vysokopostaveného generála ruskej armády

Ruský generál Vladimir Alexejev bol v piatok ráno postrelený v obytnom dome v Moskve a následne ho previezli do nemocnice,…

06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka bude musieť z hrušky dole

Maroš Žilinka, čoby generálny prokurátor v stredu na tlačovke vyhlásil otvorenú vojnu koalícii, keď ju kritizoval za nestíhanie korupcie, aby…

06. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Lenivá kuchárka – Babičkine nezabudnuteľné recepty

Vráť sa v čase s knihou plnej nostalgie, spomienok na detstvo a nezabudnuteľných receptov od babičky. Prešla som stovky receptov…

06. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Krišanda zo SNS o zbližovaní s Republikou aj o Druckerovi a o tom, ako fungujú mimovládky na školách

Ján Krišanda je štátnym tajomníkom na ministerstve školstva, a to dokonca už po druhýkrát. Prvýkrát na tento post nastúpil hneď…

06. 02. 2026 | Rozhovory | 12 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Rozhovory | 12 min. čítania | 0 komentárov

Lavrov prezradil, aký osud čaká Ukrajinu po uzavretí dohody

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v rozhovore pre televíziu RT prehovoril o situácii po uzavretí mierovej dohody s Ukrajinou

06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo chce Žilinka zatajiť?

Generálny prokurátor Maroš Žilinka má na každého iný meter. Tlačovku bratislavského krajského prokurátora, ktorá obhajuje konanie predošlej vlády Eduarda Hegera,…

06. 02. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

06. 02. 2026 | Aktualizované 06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Aktualizované 06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Opozícia šalie: Bartek rozdrvil Mikloškov kult osobnosti

Rokovanie NR SR spojené s snahou opozície o vyslovenie nedôvery vláde malo jeden zo svojich vrcholov, keď poslanec Michal Bartek…

06. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vážení chlapci z PS, KDH, SaS … už ste sa prebrali alebo ešte potrebujete vyfasovať nejakú inú facku?

Pred pár dňami Washington vzniesol voči Európskej únii vážne obvinenia: Európska komisia zasahovala do volieb až v 8 krajinách, vrátane Slovenska.…

06. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Muž pri škole žiadal od žiakov peniaze a vyhrážal sa

V okolí jednej z košických škôl sa v uplynulých dňoch pohyboval muž, ktorý od žiakov žiadal peniaze a vyhrážal sa…

06. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovenské voľby 2023: pokusný králik “ochrany” volieb Európskou komisiou

Ako sme sa od odporúčaní Európskej komisie dostali k situácii, keď TikTok v rozhodujúcich dňoch pred voľbami prepol do špeciálneho…

06. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Úspech, pracovný tlak a smrť. Čínski finančníci nedokážu udržať tempo

Čínskym finančným sektorom otriasla ďalšia náhla smrť. Riaditelia, top manažéri či finančníci umierajú mladí. V krajine sa rozvinula „toxická kultúra…

05. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Export ruského plynu do Európy v januári prudko vzrástol

Rekordné dodávky LNG a zvýšený prietok plynovodmi poukazujú na pokračujúcu závislosť Európy od ruskej energie napriek plánom na jej postupné…

06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nové oblečenie: Naozaj ho treba prať pred nosením?

Nové oblečenie vyvoláva prekvapivo veľa otázok, najmä pokiaľ ide o jeho nosenie hneď po kúpe. Niektorí ľudia ho automaticky hádžu…

06. 02. 2026 | 0 komentárov

Ukrajina v EÚ? Raz možno, ale nie v roku 2027

V Bruseli sa objavujú nápady, že Ukrajina musí byť členom Európskej únie od roku 2027. Europoslankyňa Judita Laššáková zhrnula stanovisko slovenskej…

06. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

SFZ reaguje na kauzu ohľadom nákupu iPhonov za 17 miliónov eur

Médiá spájajú Slovenský futbalový zväz s kauzou okolo problémového nákupu tisícok mobilných telefónov od výrobcu Apple Denníky Pravda a Športový…

06. 02. 2026 | 0 komentárov

Ak Hamas nezloží zbrane, „proste prestanú existovať“

Ak Hamas nezloží zbrane, „proste prestanú existovať“, vyhlásil Donald Trump

06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nechutí jej ani jesť. Cibulková sa otvorila a uviedla, čo zažíva pred rozvodom

Dominika Cibulková koncom januára potvrdila, že sa bude rozvádzať s manželom Michalom Navarom, s ktorým má dve deti. Médiá už…

06. 02. 2026 | 0 komentárov

Mladá politička z Walesu postavila svoju kampaň na interrupcii. Dieťa by jej prekazilo kariéru, tvrdí

Mladá waleská politička zo Strany zelených je hrdá na to, že sa ako 15-ročná rozhodla pre interrupciu – dokonca na…

06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Bude WADA preverovať penisy športvcov na ZOH?

Svetová antidopingová agentúra WADA by mohla začať vyšetrovanie, ak sa objaví viac dôkazov o tom, že mužskí skokani na lyžiach…

06. 02. 2026 | 0 komentárov

O čom svedčí druhé kolo rokovaní v Abú Zabí

Druhé kolo rokovaní delegácií Ruska, USA a Ukrajiny v Abú Zabí svedčí o „vážnom úmysle účastníkov nájsť diplomatické riešenie ukrajinskej…

06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Napriek tomu Mossad

USA, 5. februára 2026 - Analytici „Epsteinových súborov“ si všimli, že Jeffrey Epstein po mnohých takýchto stretnutiach podáva správy bývalému…

06. 02. 2026 | 0 komentárov

Európsky parlament rozmrazil obchodnú dohodu medzi EÚ a USA

Zákonodarcovia EÚ sa v stredu dohodli na obnovení uplatňovania obchodnej dohody medzi EÚ a USA. Rokovania o tom, ako by…

06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Azerbajdžanský vojenský súd odsúdil päť vysokopostavených predstaviteľov rozpustenej Republiky Arcach na doživotie.

14:26

Na diaľnici D1 pri obci Hybe v okrese Liptovský Mikuláš narazilo v piatok poobede osobné vozidlo do zvodidiel. Dopravná nehoda si vyžiadala aj zranenie. Informovalo o tom operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline. Na mieste zasahujú piati príslušníci Okresného riaditeľstva HaZZ v Liptovskom Mikuláši s dvoma kusmi hasičskej techniky.

14:00

.

Trump nevylučuje tretie funkčné obdobie

Trump sa rozhodol zachovať napätie v otázke svojho tretieho funkčného obdobia

06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Už se stalo…

Tak nám na Ostravsku zavřeli poslední černouhelný důl. Nezavřeli ho proto, že by došlo uhlí, ale proto, že přišli blbci.…

06. 02. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
06. 02. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Nájdite 3 skryté rozdiely v scéne s dievčaťom, ktoré je jedlo

Rozdiely v tejto 49-sekundovej vizuálnej výzve otestujú vaše pozorovacie schopnosti a schopnosť vnímať detaily. Táto hádanka typu „nájdi rozdiel“ ponúka…

06. 02. 2026 | 0 komentárov

Parlament odmietol vysloviť nedôveru vláde

Poslanci Národnej rady SR odmietli vo štvrtkovom popoludňajšom hlasovaní opozičný návrh na vyslovenie nedôvery vláde SR. Za návrh hlasovalo zo…

05. 02. 2026 | Aktualizované 05. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2026 | Aktualizované 05. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Kto stojí za vraždou Kaddáfího syna?

Líbya, 5. februára 2026 - Na Seifa al-Islama Kaddáfího zaútočili štyria neznámi páchatelia v záhrade domu, kde býval v malom…

06. 02. 2026 | 0 komentárov

Witkoff zhodnotil výsledky dvojdňových rokovaní o Ukrajine

Špeciálny vyslanec prezidenta USA Steve Witkoff zhodnotil výsledky dvojdňových rokovaní o Ukrajine v Abú Zabí a označil ich za „konštruktívne“

05. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ivan Štubňa

Milan Šupa

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov