Štátna reprezentácia Slovenskej republiky už nepotrebuje slovenský národ

Bratislava 11. apríla 2021 (HSP/Foto:Facebook, Pixabay)

 

Podľa predbežných zhodnotení priebehu sčítania obyvateľstva štátne orgány a inštitúcie nepodporili v tohtoročnom sčítaní obyvateľov, aby sa hlásili k slovenskej národnosti ani jediným eurom, ani jediným plagátom alebo videom. Okrem zopár vlasteneckých organizácií. Zato finančná, mediálna a informačná podpora pre prihlásenie sa k národnostným menšinám bola štedrá. Štátna reprezentácia Slovenskej republiky, ktorej voličský hlas odovzdalo mnoho veriacich a roduverných Slovákov už nepotrebuje slovenský národ, iba bezmenné, bezduché a neidentifikovateľné osoby

logo sčítanie obyvateľstva
Ilustračné foto

Nemilé fakty hovoria, že počet obyvateľov hlásiacich sa k slovenskej národnosti od posledného sčítania klesol o takmer 300 tisíc a za súčasného kultúrno-spoločenského stavu a „slobodnej“ atmosféry v spoločnosti nemožno očakávať nárast počtu Slovákov. Na Slovensku žije väčšina slovenského obyvateľstva viažuceho sa na stáročiami preverené tradičné hodnoty a právom očakáva od štátu podporu primeranú väčšine v spoločnosti. Navyše, na juhu Slovenska rovnako dochádza k asimilácii Slovákov ako ostatného inonárodnostného obyvateľstva. Pritom dnes už môžeme povedať, že príslušníkov maďarskej menšiny štát izoloval v uzavretom cykle, v takmer 500 obciach už nepotrebujú a nemusia používať štátny jazyk v žiadnych verejných a úradných komunikáciách – na úradoch, u lekára, na pošte, v poisťovniach, bankách, základných, stredných a vysokých školách, zamestnaní, okrem zopár výnimiek, v kostoloch a v obchodoch už vôbec nie, domácnosti sú vybavené vynikajúcim dosahom médií z Maďarska, operátorské služby, operačné programy v počítačoch, mobily, návody spotrebičov a tovaru sú v maďarskom jazyku. Preto je z tohto pohľadu na mieste otázka – ktorá národnosť je viac asimilovaná a pod väčším asimilačným tlakom? Štatistický úrad SR, ministerstvo kultúry a ďalšie príslušné štátne inštitúcie tento fakt zámerne ignorujú.

Dnes ešte nie je možné vyčísliť, koľko peňazí sa použilo zo štátneho rozpočtu na národnostnú kampaň a podporu tradičných a tzv. nových menšín (utečenci a migranti). Vieme však, že menšinovú kampaň finančne, mediálne a informačne podporilo minimálne päť štátnych inštitúcií, päť mimovládnych organizácií a politických strán, desiatka webových portálov a minimálne jedna masová organizácia z Maďarska (Rákóczi Szovetség – RSZ).

 

Obohacovanie menšinami ako vnucovaná povinnosť väčšiny

Štatistický úrad vyhotovil videá, plagáty a pútače na podporu občanov hlásiacich sa národnostným menšinám aj v menšinových jazykoch, v sčítacom dotazníku vyšiel v ústrety menšinovým požiadavkám, aby bola striktne oddelená štátna príslušnosť a národnosť a bol zrozumiteľný rozdiel medzi nimi. Rozhodovanie o tom, ako si bude priznávať slovenský národ svoju národnosť nezodpovedne ponechal na predstaviteľov maďarskej a ďalších národnostných menšín. Ministerstvo kultúry sa podieľalo na výrobe krátkeho videa s výzvou o prihlásenie sa k svojej národnosti (alebo dvom národnostiam), ani náhodou však nie slovenskej.

madarsko, koronavirus
Ilustračné foto

Maďarské RSZ, údajne až s 28 tis. členmi a stovkou zástupných organizácií na juhu Slovenska (slovenské gymnáziá, stredné školy, miestne organizácie RSZ a pod.), sa postaralo o veľkú mediálnu kampaň. Okrem videí a plagátov vyhotovilo asi stovku plagátov pre záujemcov s percentuálnym počtom príslušníkov maďarskej menšiny v konkrétnej obci a s otáznikom počtu príslušníkov v tohtoročnom sčítaní. Tie mohli využiť napríklad aj mestá a obce. Niektoré realizovali vlastnú národnostnú kampaň, prevažne maďarskú (napr. Veľké Kapušany). Úrad splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny sa cíti už natoľko suverénne, že vyhlasuje obohacovanie národnostných menšín Slovenska takmer za povinnosť prístupu väčšinovej spoločnosti k menšinám.

 

Trvalé napätie na juhu

Niektoré občianske subjekty, v dôsledku masívnej menšinovej politickej kampani, zaslali starostom a primátorom obcí SR požiadavku, aby obce pomohli zamedziť dezinformáciám a chaosu a pri smerovaní slovenského národa k národnej identite, vlastenectvu, tradičným hodnotám a základným ľudským právam. Reakcie predovšetkým predstaviteľov obcí s maďarskou menšinou nesvedčia o dobrej nálade na juhu Slovenska, deklarovaných vynikajúcich slovensko-maďarských vzťahoch a potvrdzujú to, ako intenzívne sa šíria menšinové politické klamstvá a polopravdy. Jednou z odpovedí bola aj reakcia primátora istého nemenovaného mesta na juhu Slovenska: „Odnárodňovanie Slovákov! Vám úplne preskakuje v tom nacionalistickom hlave. Stále platia Benešove dekréty, každý Madar a Nemec je vojnový zločinec. Slovakizácia na juhu má neočakávané výsledky. Maďarská menšina každých 10 rokov klesne o 7-8 % a Vy rozprávate o odnárodňovaní Slovákov. Maďari sú ohrození, my Madari neišli sme bývať na Slovensko ale Slovensko prišiel na juh. Ešte všetko pamätáme fašistické dekréty, vysídlenie, premenovanie našich miest na rýdzo slovenské (Štúrovo, Hurbanovo, Sládkovičovo a pod.) to sú všetko staroslovenské názvy, pamätáme si Slovákov, ktorí prišli na juh aby robili predsedov JRD, MNV, predsedov KSS. potom doniesli svoje rodiny. Slovakizácia prebieha neuveriteľne rýchlo a potom nijaký idioti rozprávajú o odnárodňovanie Slovákov.“

Pre správnosť faktov treba uviesť, že počet Slovákov v sčítaní v roku 2011 klesol o 5 %. Počet príslušníkov maďarskej menšiny o 1 % a podobne to je aj za ostatné desaťročia. „Slovakizácia“ ani zďaleka neprebieha tak neuveriteľne rýchlo, slovenské rodiny sa síce prisťahovali, ale ako slovenské zväčša neprežili a ich potomkovia sa pomaďarčili alebo odsťahovali. Na juhu Slovenska je pomerne vysoká fluktuácia slovenských obyvateľov, najmä v západnej časti vplyvom zvýšenej zamestnanosti v bratislavskom okolí počet slovenských rodín pribúda.

 

Prečo iba jedna národnosť?

Sčítanie však ešte nie je ukončené. Práve v poslednej etape, kedy nie je sčítaných ešte stále viac ako pol milióna obyvateľov môže ísť o najrizikovejšiu fázu. S pomocou tzv. sčítacích asistentov a kontaktných miest môže, a s veľkou pravdepodobnosťou aj bude, dochádzať k manipulácii s občanmi pri priznávaní si národnosti a materinského jazyka, podobne ako počas volieb dochádza k manipulácii voličov zo strany členov volebných komisií, pravdepodobne usmerňovaných menšinovými politickými stranami. Upozorňovali sme na tento fakt už v minulých zverejnených príspevkoch. Dnes sa zo slovenských médií píšucich v menšinovom maďarskom jazyku dozvedáme, že menšinové subjekty vyzývajú, aby menšinové politické orgány kontaktovali sčítacích asistentov a spolupracovali s nimi pri asistovanom sčítaní. Na jazykovo zmiešanom území Slovenska to bude znamenať manipuláciu najmä s nezorientovanými a neistými obyvateľmi a tým nižší počet občanov, ktorí by sa inak, prirodzene a logicky prihlásili najskôr k slovenskej národnosti. Podobný osud čaká aj príslušníkov rómskej menšiny. To všetko pod drobnohľadom Štatistického úradu, štátnych orgánov a nás, všetkých.

Jedno zo zverejnených odporúčaní, ako sa dať sčítať uvádza vo svojom odôvodnení, prečo si majú obyvatelia uviesť iba jednu národnosť, že „počet Slovákov dramaticky klesá, kým počet iných národov rastie. Národnosť, viera, jazyk, pohlavie a rodina môžu byť iba jedno. Dvojitosť a rozpoltenosť človeka – schizofrénia je chorobný stav a koncept cudzej ideológie zameraný na škodenie osobnosti človeka aj životu spoločenstva. Trvalá identita je ochranou voči zneužívaniu identít a jej negatívnych dôsledkov na občanov SR. Kultúrne a hodnotovo ukotvený občan s jednou trvalou identitou môže oveľa úspešnejšie predchádzať psychologickým, politickým a iným manipuláciám. Podiel Slovákov v obciach, kde sa popri štátnom jazyku používajú aj jazyky národnostných menšín, zvýši podiel slovenskej národnej kultúry v obci a účasti Slovákov na rozhodovaní v obci.“

Metodika vyhodnocovania sčítania podľa národnosti zostáva stále otvorená. Štatistický úrad na tento účel zriadil komisiu, ktorej členmi sú o. i. aj zástupcovia jednotlivých ministerstiev, miest a obcí, poisťovňa, ale aj Slovenská akadémia vied. Ministerstvo kultúry vyhlásilo, že zriadi dočasnú komisiu na interpretáciu výsledkov sčítania. Preto je potrebné vyvinúť občiansky tlak a požadovať prijatie za členov komisie vlasteneckých organizácií. Na podporu väčšinového názoru v spoločnosti – na vyhodnotenie výsledkov sčítania na základe iba jednej národnosti vznikla občianska iniciatíva na dohľad nad sčítaním a vyhodnocovaním výsledkov sčítania na základe národnosti. Iniciatíva navrhne riešenia vyhodnocovania výsledkov sčítania z hľadiska národnosti, ale aj občania budú môcť iniciatíve nahlasovať svoje sťažnosti, pripomienky a skúsenosti zo sčítania ohľadom uvádzania si národnosti a materinského jazyka.

Skutočná identita je iba jedna, preto je možné vyhodnocovať iba jednu národnosť, jeden jazyk, jednu vieru. Takto to chápe a žiada väčšina Slovákov.

 

Orientačný zoznam:
Finančná, mediálna a informačná podpora pre národnostné menšiny zo Slovenska

Fond na podporu kultúr národnostných menšín

Úrad vlády SR pre národnostné menšiny

Štatistický úrad SR

Ministerstvo kultúry SR

Ministerstvo vnútra SR (Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity)

Fórum inštitú pre výskum menšín

Inštitút Mateja Bela

SMK (politická strana)

Most (politická strana)

mestá a obce

ďalšie občianske združenia a internetové portály

Finančná a mediálna podpora z Maďarska

Rákóczi szovetség

Finančná, mediálna a informačná podpora slovenskej národnej identity

občianske združenia a vlastenecké internetové portály

 

Margaréta Vyšná

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Nišikori a Osaková majú pochybnosti o bezpečnosti hier v Tokiu

0 icon

Tokio 10. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Paul White)   Japonskí tenisti Kei Nišikori a Naomi Osaková majú pochybnosti o bezpečnosti tohtoročných olympijských hier v Tokiu. V Japonsku sa už dlhšie ozývajú hlasy, ktoré volajú po ďalšom odklade alebo zrušeniu Situácia s koronavírusom sa stále nezlepšuje a v piatok predĺžili núdzový stav v…

Rumunský prezident: Vo východnej Európe je potrebná väčšia prítomnosť NATO

0 icon

Bukurešť 10. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexandru Dobre)   Východoeurópske členské štáty Severoatlantickej aliancie (NATO) by si želali väčšiu prítomnosť spojeneckých vojenských síl na východnom krídle tohto bloku. Uviedol to rumunský prezident Klaus Iohannis v pondelok po skončení videosummitu prezidentov krajín Bukureštskej deviatky (B9), s ktorými sa spojil aj americký prezident Joe…

Dozorný orgán pre etiku preveruje Johnsonovu dovolenku v Karibiku

0 icon

Londýn 10. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)   Dozorný orgán britského parlamentu pre etické správanie v pondelok potvrdil, že vyšetruje premiéra Borisa Johnsona v súvislosti s financovaním dovolenky v Karibiku na prelome rokov 2019-20 - krátko pred vypuknutím pandémie koronavírusu. Informovala o tom tlačová agentúra AP Kathryn Stoneová, ktorá je na…

Borrell oznámil, že EÚ chystá nové kolo sankcií voči bieloruskému režimu

0 icon

Brusel 10. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-John Thys, Pool via AP)   Šéf diplomacie Európskej únie Josep Borrell v pondelok v rámci zasadnutia Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli vyhlásil, že euroblok pripravuje v poradí už štvrté kolo sankcií proti bieloruskému vládnemu režimu. Dôvodom sú pokračujúce represie voči opozícii Borrell podľa…

Koniec biznisu? Štátny tajomník rezortu zdravotníctva končí s prevádzkou mobilných odberových miest

0 icon

Bratislava 10. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Kamil Száz končí s prevádzkou mobilných odberových miest (MOM). O jeho stanovisku informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová Štátny tajomník považuje za dôležité predísť akýmkoľvek podozreniam z konfliktu záujmov. Poukázal na to, že verejnosť nezavádzal a otvorene priznal,…

„Tešte sa, ktorí sa tešiť chcete.“ Matovič hovorí o výborných výsledkoch z laboratória v Maďarsku, Sputnikom sa možno začne očkovať už v najbližších dňoch. Čo na to ruská strana?

0 icon

Bratislava 10. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Jana Birošová)   Na Slovensku by sa mohlo začať očkovať ruskou vakcínou Sputnik V už v najbližších dňoch. Ako na sociálnej sieti uviedol minister financií Igor Matovič, k očkovaniu sa schyľuje „po výborných výsledkoch testov v certifikovanom OMCL laboratóriu v Maďarsku a po 3-mesačných všemožných obštrukciách…

Hamas vypálil rakety na Jeruzalem

0 icon

Jeruzalem 10. mája 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Ariel Schalit)   Palestínska militantná organizácia Hamas, ktorá vládne v Pásme Gazy, vypálila v pondelok rakety na izraelské hlavné mesto Jeruzalem. Jedna raketa dopadla na západné predmestie, ľahko poškodila dom a spôsobila požiar krovia Izraelská armáda uviedla, že na Jeruzalem bolo vypálených sedem rakiet, pričom…

V USA šesťročné dievčatko smrteľne postrelili na zraze automobilového klubu

0 icon

San Antonio 10. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-KSAT via AP)   Šesťročné dievčatko smrteľne postrelili počas hádky na zraze automobilového klubu v meste San Antonio v americkom štáte Texas, informovala v pondelok polícia. Správu priniesla tlačová agentúra AP V nedeľu krátko pred 23.00 h miestneho času vypukla roztržka a dievčatko zasiahla streľba…

OĽaNO: Kolíkovú si opäť zavoláme na poslanecký klub a definitívne to rozlúskneme

0 icon

Bratislava 10. mája 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel, SITA-Kancelária Národnej rady SR, TASR-Jaroslav Novák,Jakub Kotian)   V pléne Národnej rady (NR) SR sa začala diskusia k návrhu na vyslovenie nedôvery ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej (Za ľudí). Záujem zapojiť sa do diskusie prejavili zatiaľ 16 písomne prihlásení poslanci. Z nich traja sú…

EÚ: Celkové stimuly únie zamerané na zotavenie ekonomiky sú v sume 5,85 bilióna dolárov

0 icon

Brusel 10. mája 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Stephanie Lecocq, Pool via AP)   Opatrenia na zotavenie ekonomiky z pandémie, ktoré uplatnila Európska únia a jej 27 členských štátov, sú v celkovej sume zhruba 5,85 bilióna dolárov. Povedal to v pondelok eurokomisár pre hospodárstvo Paolo Gentiloni Vo výbore Európskeho parlamentu uviedol, že ak sa…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Tony Belohorec

Rusi sa zmietajú v bolestiach. Poďme si do nich kopnúť aj my

0icon

Strávil som analýzou ľudskej povahy takmer celý život a nemyslím si, že neexistuje ľudské konanie, ktoré by ma prekvapilo, v zmysle - ohúrilo preto, lebo som sa s ním alebo podobným typom dodnes nestretol. Na druhej strane, je pravda, že veľa ľudských vzruchov dnes ľuďom ubližuje natoľko, že potrebujú terapiu.…

Ivan Lehotský st.

O vlastenectve trochu ináč

0icon

Dennodenne nás naša vláda, „najlepšia“ v histórii, kŕmi hoaxmi (používam jej súčasnú terminológiu) o agresívnom Rusku, o strašnej pandémii, o úžasných perspektívach obnovy štátu, atď. Nepočul som však, že by sa táto skvelá vláda niekedy venovala inej veľkej a potrebnej téme – vlastenectvu. Od roku 2011 je v Organizácii spojených…

Gustáv Murín

Sociálna poisťovňa – fabrika na problémy

0icon

Na úvod treba povedať, že táto dôležitá štátna inštitúcia je masívne prezamestnaná. Len im známym organizačným zauzlením sa podarilo, že v niektorých prípadoch riešia jedného klienta v konkrétnom prípade tri až štyri pracovníčky (vrátane vedúcich), ktoré spolu ale nekomunikujú! Takže pravá ruka netuší, čo robí ľavá a obeťou je občan Slovenska. Ďalšou ich…

Marek Brna

Čo prinesie Slovensku plán obnovy?

0icon

Slovensko sa v roku 2021 ocitlo s dlhom 61% k hdp. Náš štát sa za prvý rok tejto vlády takto masívne zadĺžil a vláda plánuje pokračovať ďalšie tri roky. Ako súčasť NATO kupujeme americké a izraelské zbrane a systémy, dávame 750 miliónov eur na výsledkami pochybné antigénové testovania (testovalo sa…

Matej Kečkéš

Divoký údiv

0icon

Zišli sa tie kmene, kmene nesúrodých druhov, v krásu sfarbené, o niečo ako pocit prosiace. Prebývajú všade vôkol, cítia ich aj koníky slnečných lúčov, lúčov, ktoré vypaľujú medzery do našich životov. Musíme skákať, lietať, sa aj jašiť a tie temné tiene do jadra Zeme splašiť. Idea prebývajúca v tých čo…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Jazero smrti Karačaj je najznečistenejším miestom na svete

0 icon

V Čejlabinskej oblasti Ruska nájdeš jazero Karačaj, ktoré je tak rádioaktívne, že stačí na jeho brehu stráviť 10 minút a dostaneš smrteľnú dávku radiácie. Ak by si na brehu strávil hodinku, máš takmer 100 % istotu, že nachytané žiarenie ťa do niekoľkých hodín zabije. Prečo ľudia Karačaj vôbec vytvorili? Pritom sa na…

Odkiaľ pochádza pojem karanténa a pri akej príležitosti vznikol?

0 icon

Aby sme našli pôvod slova, musíme sa obzrieť späť až do polovice 14. storočia. V tom čase mor neslávne známy ako Čierna smrť brázdil Ázijský a Európsky kontinent. Ako tam vznikla karanténa? Čierna smrť zničila odhadom jednu tretinu európskej populácie počas rokov 1347-1350. Výsledok tohto moru spôsobil jedno z najvyšších úmrtí v dejinách ľudstva.…

Kamerun a jeho krásy očami cestovateľského fotografa

0 icon

Ziya Akturer je turecký cestovateľský fotograf, ktorý kombinuje umelecké postupy. V roku 2006 si po návšteve Filipín kúpil prvý profesionálny fotoaparát. Čoskoro si uvedomil, že cestovateľská fotografia je to, čomu chce venovať svoj život. O niekoľko rokov neskôr opustil hlavné zamestnanie, aby viac cestoval a spoznával svet objektívom svojho fotoaparátu. Inšpirujte sa jeho…

Tragédia tunelu smrti - 1. časť

0 icon

Tretieho marca roku 1944 sa obec Balvano v Apeninách na juhu talianska premenila v dejisko hrôzostrašnej tragédie. Deň predtým o šiestej večer vyrazil zo Salerna vlak č. 8017 so 47 vagónmi a pomaly ukrajoval kilometre zo svojej trasy. Teoreticky to bol čisto nákladný vlak, ale častokrát prevážal vojakov a taktiež húfy šmelinárov. V ten večer sa…

Malbork: Hromadné hroby - 1. časť

0 icon

Mesto Malbork v Poľsku bolo po stáročie známe pod nemeckým názvom Marienburg. Bolo to v podstate nemecké „koloniálne“ mesto a stovky rokov spadalo pod Prusko. Behom sovietskeho postupu v roku 1945 väčšina civilného obyvateľstva utiekla, ale asi 4 000 sa buď rozhodlo ostať, alebo nemohlo utiecť do bezpečia. V meste prebiehali urputné boje medzi nemeckými a sovietskymi…

Vo svete IT

Vedci zaznamenali obrovský záblesk od susednej hviezdy: Čo to znamená pre život na planéte Proxima b?

0 icon

Hviezda Proxima Centauri je najbližšou hviezdou pri Slnku, vo vzdialenosti približne 4 svetelné roky, píše portál Scitech Daily. Hviezda je pod pozorovaním vedcov, pretože okolo nej obieha planéta, ktorá je len o trošku väčšia, ako naša Zem. Nazýva sa Proxima b a nachádza sa v obývateľnej zóne okolo hviezdy. Keď…

WhatsApp: „Ak nepotvrdíte nové podmienky používania služby, tak vám účet neodstránime“. Kde je však háčik?

0 icon

15. máj sa nezastaviteľne blíži a spolu s príchodom tohto dátumu, používatelia služby WhatsApp musia potvrdiť nové podmienky používanie. Tie v mnohých prípadoch vzbudzujú vášne. Dôvodom je, že služba chce zbierať údaje, ktoré budú môcť byť následne spracovávané a využité napríklad na lepšie cielenie reklamy. Treba však dodať, že ide…

Lei Jun zo Xiaomi: „V Európe sme už číslo 2.“ Čínsky gigant predbehuje Apple a brúsi si zuby na Samsung!

0 icon

Nedávno spoločnosť Strategy Analtics zverejnila globálne štatistiky predaja smartfónov za prvý kvartál tohto roka. Dobrou správou je, že o smartfóny vzrástol záujem a trh sa viac menej dostal do starých koľají. Dáta rovnako odhalili, že s výnimkou spoločnosti Huawei, trh dobýjajú čínski výrobcovia smartfónov. Xiaomi sa stalo 3. najväčším globálnym…

Hodnota digitálneho zlata dosiahla historický míľnik. Presiahla hodnotu amerických dolárov v obehu

0 icon

Digitálne zlato, alebo digitálne meny sú v posledných mesiacoch horúcou témou. Dôvodom nie je len Bitcoin, ktorý je vo viacerých médiách „varený pečený“, ale aj rast ďalších mien na čele so známou menou Doge Coin, ktorá mimochodom vznikla z recesie. Najnovšie portál futurism.com upozorňuje na to, že sumárna hodnota digitálnych…

WhatsApp pracuje na kľúčovej funkcii pre webovú aplikáciu pre desktopy. Bezpochyby ju uvítate aj vy!

0 icon

Používatelia populárnej aplikácie WhatsApp a jej desktopovej chatovacej verzie, či už vo webovom prehliadači alebo priamo aplikácie WhatsApp Web, sa zrejme môžu tešiť na zásadné vylepšenie. Už v najbližšej dobe by sa totižto z týchto desktopových verzií mohla stať naozajstná chatovacia aplikácia bez nutnosti neustáleho prepojenia so smartfónom. Zásadné vylepšenie…

Armádny Magazín

Luboš Blaha: Naši osloboditelia si zaslúžia večnú vďaku a úctu! Video

0 icon

Slovensko, 10.máj 2021 (AM) – Slovenský poslanec Ľuboš Blaha vo svojom videu hovorí o úlohe Červenej armády pri oslobodení Slovenska:  

Izraelský analytik Kedmi povedal, aký osud čaká Bielorusko po nadchádzajúcej rezignácii Lukašenka

0 icon

Bielorusko, 10.máj 2021 (AM) – Bieloruskému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi nezostáva veľa času na vedenie krajiny, uviedol bývalý šéf izraelskej služby „Nativ“ Jakov Kedmi.   Oficiálny Minsk čelil v auguste minulého roka novým problémom zahraničnej politiky. USA a európske krajiny, medzi ktorými boli zvlášť pobaltské pobaltské r

Silný prejav Vladimíra Putina počas oslavy Víťazstva. Video

0 icon

Rusko, 10.máj 2021 (AM) –  V nedeľu 9. mája sa v Moskve konala tradičná vojenská prehliadka na počesť 76. výročia Veľkého víťazstva. Spomienka na hrdinov, ktorí oslobodili svet od útlaku fašizmu počas Veľkej vlasteneckej vojny je dostupná vo video prenose. Pripájame prejav ruského prezidenta z tejto prehliadky:  

Ruská armáda prijala 19 nových modelov zariadení rádio-elektronického boja

0 icon

Rusko, 10.máj 2021 (AM) – Do výzbroje ruských ozbrojených síl postúpilo 19 nových modelov zariadení rádio-elektronického boja (REB) vrátane leteckých. Oznámil to v nedeľu 9. mája podpredseda vlády Ruskej federácie Jurij Borisov. „Spoločným úsilím ruského ministerstva obrany, vedeckými a obranno-priemyselnými komplexmi sa od roku 2015 vytvorili moderné rušiace

Okamura: Vyhladenie či oslobodenie? TOPka chybne porovnáva 68.rok s II. svetovou vojnou

0 icon

Česko, 9.máj 2021 (AM) – Na Klárove 8. 5. 2021 kládli vence pri príležitosti výročia konca druhej svetovej vojny v Európe. Akcie sa zúčastnil aj predseda českej SPD Tomio Okamura. Pýtali sme sa ho, čo sa to teraz zase deje okolo miesta, kde stál

Svetlo sveta

1.5. Svätý Jozef robotník

0 icon

V cirkevnom roku sú dva dni venované sv. Jozefovi. Dňa 19. marca ho uctievame ako ženícha Panny Márie a pestúna Božieho syna. 1. mája ako príkladného robotníka. Jozef bol predovšetkým Máriiným zákonitým manželom. Mária nemohla dostať čnostnejšieho a lepšieho manžela a ochrancu. Aj Jozef bol po jej boku istotne šťastný. Jozef bol jednoduchý tesár, remeselník, robotník. Pracoval vo svojej…

Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

0 icon

Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

0 icon

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

0 icon

Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

0 icon

V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali