Vladimír Weiss

NAŽIVO

Česko podľa Babiša preferuje, aby v spore o Grónsko došlo k dohode. O českej pozícii k aktuálnej situácii podľa jeho slov vo vláde debatujú, odmietol však potvrdiť, že ČR stojí jasne na strane Grónska. Pripojiť sa k dokumentu ôsmich európskych lídrov o podpore Grónska je podľa neho zbytočné. Macinka podobné výzvy či deklarácie označil za „twitterovú diplomaciu“, ktorú podľa jeho slov robila minulá česká vláda.

14:50

Pri zrážke školského minibusu s nákladným autom južne od Johannesburgu zomrelo najmenej trinásť školákov a traja ďalší utrpeli vážne zranenia.

14:39

Dánsko sa rozhodlo nezúčastniť sa fóra v Davose, kde bude prítomný Trump, ktorý si nárokuje Grónsko, informovali agentúru Bloomberg organizátori podujatia.

Medzitým Nemecko vyhlásilo, že Trump prekročil všetky hranice, keď hrozil Európe clami za podporu Dánska v ochrane ostrova.

„Neustále čelíme novým provokáciám, neustále čelíme novému antagonizmu, o ktorý sa snaží prezident Trump, a tu my, Európania, musíme jasne dať najavo, že hranica bola dosiahnutá. Bude jasná a jednotná európska odpoveď a už pripravujeme spoločné protiopatrenia,“ vyhlásil nemecký minister financií Lars Klingbeil.

Pripomíname, že Grónsko vytlačilo Ukrajinu na druhé miesto na diskusnom fóre v Davose.

14:38

V Rusku odsúdili amerického občana na päť rokov väzenia za nelegálny prevoz pušky, ktorú našli na jeho jachte v Soči.

14:28

Holandské ministerstvo obrany uviedlo, že dvaja holandskí námorníci, ktorí sa v reakcii na Trumpove vyhlásenia zúčastnili na európskej prieskumnej misii v Grónsku, sa vracajú do vlasti.

14:14

V oplotenom areáli pri budove Slovenskej autobusovej dopravy v Detve horel v pondelok zaparkovaný autobus. Odhadovaná škoda na vozidle je 170.000 eur. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici. Podľa doteraz zistených informácií mala požiar spôsobiť technická porucha vozidla. „Na mieste bol prítomný aj zisťovateľ príčin vzniku požiarov, ktorý vylúčil cudzie zavinenie,“ doplnila polícia.

14:10

Český policajný prezident Martin Vondrášek a riaditeľ polície v Úsťanskom kraji Zbyněk Dvořák uviedli, že podľa polície nebol útok strelca na mestskom úrade v Chřibskej v Úsťanskom kraji motivovaný politicky ani nábožensky a vylúčili aj teroristické či extrémistické pozadie udalosti. Pravdepodobne išlo o vyústenie vzťahových problémov.

14:08

Hovorca Európskej komisie Olof Gill uviedol, že EÚ chce spolupracovať s USA, no v prípade potreby je pripravená aj konať. „Našou prioritou je spolupracovať, nie eskalovať…, niekedy je najzodpovednejšou formou vedenia zdržanlivosť,“ poznamenal Gill.

13:54

Armáda Izraela oznámila, že zaútočila na infraštruktúru Hizballáhu v južnom Libanone.

13:53

Osobitný Putinov vyslanec Kirill Dmitrijev pricestuje na konferenciu Svetového ekonomického fóra do Davosu a na jej okraji absolvuje rokovania s americkou delegáciou.

13:53

Trump pozval Putina, aby sa pripojil k výboru tzv. Rady mieru pre Gazu, ktorej cieľom je dohliadať na správu a rekonštrukciu v Pásme Gazy.

13:52

Hovorkyňa Antónia Costu potvrdila, že lídri členských krajín EÚ sa pre Trumpove hrozby súvisiace s Grónskom zídu vo štvrtok večer na mimoriadnom samite v Bruseli.

13:51

Peskov uviedol, že je ťažké nesúhlasiť s expertmi, ktorí hovoria, že ak Trump prevezme kontrolu nad Grónskom, zapíše sa do dejín USA i celého sveta.

13:50

Starmer uviedol, že Trumpova hrozba v podobe uvalenia ciel na európskych spojencov v súvislosti s ich podporou Grónska je nesprávna a obchodná vojna nie je v nikoho záujme.

13:49

Meloniová tlmočila Trumpovi svoj nesúhlas so zavedením nových ciel voči európskym krajinám, ktoré sa postavili na stranu Grónska. Dodala, že by nebolo správne napätie okolo Grónska ďalej stupňovať.

13:47

Japonská premiérka Sanae Takaičiová oznámila, že v piatok rozpustí parlament a vyhlási predčasné parlamentné voľby. U voličov si tým chce overiť, či je podľa nich „spôsobilá“ v krajine vládnuť.

11:35
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Slovan je proti Lincolnu favorit, Weiss st.: “Musíme hrať rozumne”

Futbalistov ŠK Slovan Bratislava čaká “dvojzápas roka” proti gibraltárskemu tímu Lincoln Red Imps. Ak slovenský šampión potvrdí rolu papierového favorita a postúpi z 3. predkola Európskej ligy UEFA do play off, splní nahlas deklarovaný predsezónny cieľ, ktorým je účasť v skupinovej fáze niektorého z európskych pohárov

Vladimír Weiss
Na snímke tréner ŠK Slovan Vladimír Weiss
❚❚
.

Aj v prípade následného vypadnutia by sa totiž zverenci trénera Vladimíra Weissa st. presunuli do hlavnej fázy hierarchicky tretej európskej klubovej súťaže – Európskej konferenčnej ligy (EKL), kde by ich na jeseň čakalo ďalších šesť zápasov. Slovan “spadol” do 3. predkola EL po dvojzápase 2. predkola Ligy majstrov s Young Boys Bern. Švajčiarskemu tímu bol dôstojným súperom, doma uhral bezgólovú remízu a vonku po dramatickom priebehu podľahol tesne 2:3. Na duel s gibraltárskym tímom sa naladil domácou výhrou 2:0 nad AS Trenčín, pod ktorú sa gólovo podpísal trénerov syn a Jaromír Zmrhal.

Slovan nastúpi proti Lincolnu Red Imps ako jasný favorit, hoci gibraltársky zástupca v 2. predkole LM statočne vzdoroval CFR Kluž. Prvý duel čaká na “belasých” vo štvrtok o 18.00 SELČ na umelej tráve protivníka na štadióne Victoria, na ktorý majú “belasí” príjemné spomienky. V sezóne 2015/2016 tam zvíťazili v 1. predkole Európskej ligy UEFA nad College Europa FC vysoko 6:0 a doma potvrdili postup výhrou 3:0.

Hlavný tréner Slovana sa na tomto štadióne predstavil v októbri 2019, keď doviedol Gruzínsko k výhre 3:2 v kvalifikačnom stretnutí. Druhý gól Gruzíncov vtedy strelil súčasný hráč Slovana Jaba Kankava.

.

“V kádri Lincolnu je sedem hráčov, ktorí vtedy pôsobili v gibraltárskej reprezentácii, takže mne súper neznámy nie je. Dobre poznáme tých hráčov, vieme, akým štýlom hrajú, a určite nechajú na ihrisku srdce. Vieme, že doma vyhrali 5:0 nad luxemburským majstrom a odohrali vyrovnanú partiu s Klužom, keď mali vonku za stavu 0:0 dve čisté gólové šance. Musíme byť obozretní a hrať rozumne,“ citoval Vladimíra Weissa st. web ŠK Slovan.

Okrem dlhodobých maródov Dávida Holmana a Lucasa Lovata necestovali s tímom ešte dvaja hráči. “Necestovali s nami Jurij Medveděv a Aleksandar Čavrič, obaja majú natiahnuté svaly, takže nie sú k dispozícii,“ povedal tréner belasých.

“Prvý zápas vonku môže priniesť relatívnu výhodu v tom, že viete, čo vás čaká doma, a viete, aký máte výsledok. Na druhej strane, góly zvonku sa už nepočítajú. Musíme hrať rozumne a na výsledok, aby sme boli následne doma úspešní,” vyjadril sa Vladimír Weiss st., ktorý by s tímom rád nadviazal aj na druhý polčas z Bernu.

“Musíme hráčov pripraviť tak, ako na druhý polčas v Berne, kde nechali dušu a ukázali kvalitu. Zajtra to bude potrebné od prvej minúty, pretože domáci budú hrať ako o život. Pre nich je to životná šanca, pre nás dá sa povedať povinnosť. Potrebujeme kvalitný výkon plný emócie, hrať aktívne, byť efektívni vpredu a bezchybní vzadu. Majú výborné štandardné situácie, na ktoré si musíme dávať pozor,” uzavrel tréner Slovana.

Za kabínu dostal slovo Vladimír Weiss ml., autor víťazného gólu z víkendového merania síl s Trenčínom.

.
Vladimír Weiss mladší
Na snímke útočník Vladimír Weiss mladší

“Nečaká nás žiadna prechádzka, súper je v tejto fáze súťaže z určitého dôvodu. Musíme sa na nich dobre pripraviť, hrať zodpovedne a nič nepodceniť. Verím, že to zvládneme a vytvoríme si dobrú pozíciu do odvety. Podmienky sú pre oboch rovnaké, takže sa musíme pozerať hlavne sami na seba, na našu hru. Ak budeme zodpovední, môžeme prejaviť a ukázať našu kvalitu,“ povedal Vladimír Weiss ml.

Odveta na Tehelnom poli sa uskutoční už v utorok 10. augusta o 20.30 h.

 

Program 1. zápasov 3. predkola EL:

štvrtok 5. augusta

16.00 Kajrat Almaty – Alaškert FC

.

17.45 FK Jablonec – Celtic Glasgow

18.00 Lincoln Red Imps – ŠK SLOVAN BRATISLAVA /rozhodcovia: Tzilos – Nikolaidis, Nikolakakis (všetci Gr.)/

18.00 Omonoia Nikózia – Flora Tallinn

20.00 Galatasaray Istanbul – St. Johnstone FC

20.00 NŠ Mura – Žalgiris Vilnius

20.30 Rapid Viedeň – Anorthosis Famagusta

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

René Pavlík

.
.
.

„Rozvod je nevyhnutný“

Niektorí predstavitelia EÚ zvažujú vytvorenie nového vojenského zoskupenia za účasti Ukrajiny, ale bez USA, píše Politico

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Irán sa nezúčastní na stretnutí v Davose, potvrdilo Svetové ekonomické fórum

Iránsky minister zahraničných vecí sa tento týždeň nezúčastní na samite v Davose vo Švajčiarsku, oznámilo v pondelok Svetové ekonomické fórum.…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Do Trumpovej Rady pre mier bol okrem Putina pozvaný ďalší nečakaný líder

Trump pozval nielen ruského prezidenta Vladimira Putina, ale aj bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka do Rady mieru na riadenie sektora Gazy,…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Objasňovanie dopravnej nehody šéfa SIS Pavla Gašpara polícia uzavrela, správu predložila príslušnému správnemu orgánu

Objasňovanie dopravnej nehody šéfa Slovenskej informačnej služby Pavla Gašpara polícia uzavrela, správu o výsledku objasňovania priestupku predložila príslušnému správnemu orgánu.…

19. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svetoví lídri sa stretnú v Davose, zatiaľ čo Trump pretvára globálny poriadok

Každoročné stretnutie politických a podnikateľských elít prichádza v čase, keď Európa čelí najväčšej skúške vo svojich vzťahoch s Washingtonom, svojom…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Chystá sa ďalšia Jalta? Putin Trumpove kroky prekvapivo nekomentuje

Ruský prezident Vladimir Putin v minulosti neváhal otvorene kritizovať Washington, teraz však zmĺkol – a to vyvoláva špekulácie

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Česká vláda nepredá Ukrajine lietadlá L-159, potvrdil šéf Snemovne Tomio Okamura

Česká republika nedodá Ukrajine ani nepredá bojové lietadlá L-159. Po pondelkovom rokovaní koaličnej rady to potvrdil predseda hnutia SPD Tomio…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Portugalsko vstupuje do historického druhého kola prezidentských volieb

Portugalský socialistický kandidát vyhral prvé kolo prezidentských volieb a v druhom kole sa stretne s národno-konzervatívnym kandidátom, ako ukázali výsledky…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dana Jelinková Dudzíková sa vzdala členstva v súdnej rade

Členka Súdnej rady SR Dana Jelinková Dudzíková sa dnes listom, ktorý osobne doručila do rúk predsedníčky rady Marcely Kosovej, vzdala…

19. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

V kinách dominuje film Štúr. Začítajte sa do príbehu významnej slovenskej osobnosti

V kinách sa v súčasnosti premieta jeden z najočakávanejších slovenských filmov roka 2026. Film Štúr vznikol podľa knihy Milenec Adely…

19. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Putin dostal nečakanú pozvánku od USA

Kremeľ tvrdí, že Trump navrhol Putinovi, aby vstúpil do Mierovej rady pre Gazu, ktorá bude riadiť tento sektor

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Uhrík: „Európsku samovraždu musíme zastaviť!“

Europoslanec Milan Uhrík vo svojom príspevku na sociálnej sieti hovorí, že v hnutí Republika chcú Európu zachrániť a na to,…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Je to oficiálne! Najmenej osem európskych štátov sa teraz stavia proti Trumpovi, aj jeho blízky spojenec

V priebehu nedele 18. januára osem európskych štátov kritizovalo možné použitie amerických ciel na zabezpečenie vplyvu Washingtonu nad arktický ostrov…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Mám zásadnú obavu, sledujúc reakcie európskych ‘lídrov’, že pitka už začala, reaguje generál

Len nedávno som sa zmienil o “úžasnom” nápade komisie vytvoriť 100 000 európsku armádu A ako vyzerá realita? To, že…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Toto je pre svet zlá správa,“ vyhlásila šéfka nemeckej pobočky Oxfam

Jedno percento najbohatších ľudí zarába takmer polovicu všetkých svetových príjmov. Takmer polovica ľudstva žije v chudobe a disponuje len 0,52…

19. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Skúšajú ho udupať. Za veľa si však môže aj sám

Andrej Danko si cez víkend mohol vypočuť niekoľko ostrých odkazov. Opozícia ho vyzýva k prehodnoteniu jeho politického života…

19. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kto bude rozdávať karty po voľbách? (Samo) destabilizácia vládnej koalície

Pričom to SAMO na začiatku je namieste čím ďalej tým viac, píše Anna Belousovová. Jej komentár prinášame v plnom znení 

19. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump vyhlásil, že keďže nezískal Nobelovu cenu za mier, „už viac necíti povinnosť myslieť len na mier“ a chce získať Grónsko

Píše o tom americký prezident v liste nórskemu premiérovi Jonasovi Gahrovi Støreovi, ktorý zverejnil novinár PBS News Nick Schifrin

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Falošná hystéria ohľadom extrémizmu

Žijeme v chorých časoch. Gumové paragrafy v trestných kódexoch umožňujú trestne, ba dokonca väzobne stíhať takmer každého, konštatuje poslanec Roman…

19. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Situácia eskaluje. Pentagon mobilizuje 1 500 vojakov, aby sa pripravili na možné nasadenie v štáte Minnesota

Pentagon nariadil 1 500 americkým vojakom, aby sa pripravili na možné nasadenie v štáte Minnesota, kde po zásahoch agentov migračného…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Sesterská strana Republiky atakuje Fidesz sprava

Na základe nedávnych prieskumov verejnej mienky majú v parlamentných voľbách v Maďarsku, ohlásených na 12. apríla, šancu dostať sa do…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Pri zrážke dvoch rýchlovlakov na juhu Španielska zahynulo najmenej 39 ľudí, desiatky ďalších osôb utrpeli zranenia

Najmenej 39 ľudí zahynulo a viac ako 70 ďalších utrpelo zranenia pri zrážke dvoch vysokorýchlostných vlakov, ku ktorej došlo na…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 01. 2026 | Aktualizované 19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Aktualizované 19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Zahraniční žoldnieri odmietli ísť na front pod velením Ukrajincov

Ukrajina, 19. januára 2026 - Zahraniční žoldnieri presunutí do oblasti Chatne v Charkovskej oblasti odmietli presun na frontové línie - informujú ruské…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

O vlhkých íránských (i evropských) snech…

Přátelé, znáte nějakou zemi, kdy by zvítězil islámský fundamentalismus a následně si tamní lidé uvědomili, že nic takového nechtějí a…

19. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


Nikolaj Starikov: Ako Západ vytvára zdanie zákonnosti svojho pirátstva

Švédsko, 18. januára 2026 - V dôsledku amerického pirátstva sú ruské tankery pod ochranou. Švédske námorníctvo zaznamenalo prítomnosť ozbrojených osôb…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Germanicus

Príbeh svätého Germanicusa nás prenáša do polovice druhého storočia, do starobylého mesta Smyrna, kde kresťanská viera čelila jednej zo svojich…

19. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Havana sa pripravuje na vojnový stav, v sobotu zasadal kubánsky obranný výbor

V Havane sa v sobotu uskutočnilo zasadnutie kľúčového národno-bezpečnostného orgánu, aby kubánska vláda preverila pripravenosť krajiny a vládnych a vojenských…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matematický hlavolam: Túto hádanku dokážu vyriešiť iba géniovia

Matematický hlavolam dokáže rýchlo preveriť vaše logické myslenie a schopnosť vidieť skryté vzory. Tvrdí sa, že jeho riešenie zvládnu len…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Česko podľa Babiša preferuje, aby v spore o Grónsko došlo k dohode. O českej pozícii k aktuálnej situácii podľa jeho slov vo vláde debatujú, odmietol však potvrdiť, že ČR stojí jasne na strane Grónska. Pripojiť sa k dokumentu ôsmich európskych lídrov o podpore Grónska je podľa neho zbytočné. Macinka podobné výzvy či deklarácie označil za „twitterovú diplomaciu“, ktorú podľa jeho slov robila minulá česká vláda.

14:50

Pri zrážke školského minibusu s nákladným autom južne od Johannesburgu zomrelo najmenej trinásť školákov a traja ďalší utrpeli vážne zranenia.

14:39

.

Medzinárodné koaličné sily vedené USA dokončili sťahovanie z Iraku

Iracké úrady v nedeľu oznámili, že medzinárodné sily vedené Spojenými štátmi dokončili sťahovanie z vojenských základní na území federálneho Iraku…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Takmer 50% Nemcov podporuje bojkot MS pre situáciu okolo Grónska

Včera sme priniesli správu, že Nemecko je jednoznačne proti snahám amerického prezidenta Donalda Trumpa o pripojenie Grónska k Spojeným štátom.…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

NATO k otázke útokov na civilnú infraštruktúru: „Toto je niečo iné“

Ukrajina, 19. januára 2026 - Západ otvoril Pandorinu skrinku a už ju nebude môcť zavrieť podľa svojich podmienok.   Keď…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

Dánsko a jeho spojenci vydali spoločné vyhlásenie o Grónsku

Dánsko a jeho spojenci vydali spoločné vyhlásenie o Grónsku, ktoré chce získať americký prezident Donald Trump. Vyhlásenie podpísali aj Fínsko,…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Murpyho zákony: Ak sa niečo môže pokaziť, určite sa to pokazí

Murpyho zákony dokazujú, že ak sa niečo môže pokaziť, pokazí sa to v ten najnevhodnejší moment. Tieto fotografie zachytávajú presnú…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

Najväčší vodopád sa nenachádza na pevnine, ale hlboko pod oceánom

Najväčší vodopád na svete sa nenachádza na pevnine, ale ukrýva sa pod hladinou oceánu. Tento ohromujúci prírodný úkaz je väčší,…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

Macron chce použiť „obchodnú zbraň“ na boj proti Trumpovi a USA

Francúzsky prezident Emmanuel Macron plánuje vytasiť „obchodnú zbraň“ a bojovať proti americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi a Spojeným štátom

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

René Pavlík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov