NAŽIVO

Netanjahu sa v stredu vo Washingtone stretne s Trumpom. Hlavnou témou ich rozhovorov bude Irán. „Premiér je presvedčený, že akékoľvek rokovania musia zahŕňať obmedzenia týkajúce sa balistických rakiet a ukončenie podpory iránskej osi,“ uviedol úrad izraelského predsedu vlády.

Včera 20:06

Lars Lokke Rasmussen vyhlásil, že Dánsko je aktuálne v omnoho lepšej pozícii v súvislosti s Trumpovym záujmom o získanie Grónska. Zdôraznil však, že kríza ešte nie je zažehnaná.

Včera 19:09

Do Iraku už zo Sýrie doteraz presunulo 2225 väzňov napojených na Islamský štát. S ich prevozom do krajiny začali minulý mesiac USA.

Včera 19:08

Dvojica Francúzov dosiahla cieľ svojej takmer 1,5 roka trvajúcej pešej cesty z francúzskeho mesta Annecy do čínskeho mesta Šanghaj. Muži prekonali celkovo 16 krajín.

Včera 19:05

Niekoľko tisíc ľudí sa na výročie islamskej revolúcie z roku 1979 stretli v centre Berlína na demonštrácii proti iránskemu režimu.

Včera 17:43

Maďarská strana TISZA predstavila svoj volebný program. Sľubuje stanovenie dátumu pre prijatie eura, daň pre bohatých a pevné ukotvenie Maďarska v EÚ a NATO.

Včera 17:28

Po prevrátení minibusu v Afganistane zahynulo najmenej 15 ľudí. Na mieste zahynulo 12 ľudí, traja ďalší zomreli v nemocnici na následky vážnych poranení.

Včera 16:50

Nemecké colné úrady skonfiškovali milióny ilegálne vyrobených cigariet po tom, ako objavili veľkú, tajne prevádzkovanú továreň, kde zatkli štyri osoby.

Včera 15:56

Denník Kommersant s odvolaním sa zdroj oboznámený s priebehom vyšetrovania napísal, že dvoch podozrivých z pokusu o vraždu Vladimira Alexejeva budú čoskoro vypočúvať.

Včera 15:53

V prípade pokusu o atentát na zástupcu náčelníka GRU Vladimira Alexejeva sa objavili dvaja podozriví – predpokladá sa, že jeden z nich generálovi spôsobil tri strelné zranenia, informoval denník „Kommersant“ zdroj blízky vyšetrovaniu.

Generál prežil a úspešne podstúpil operáciu, dodal zdroj.

Ako spresnil zdroj, obaja podozriví budú čoskoro predvedení na výsluch. Na základe jeho výsledkov sa plánuje vznesenie obvinenia proti nim. V nedeľu 8. februára, ak sa podozrenia potvrdia, by mal súd rozhodnúť o opatreniach na zabránenie ich úteku.

Včera 15:28

Babiš uviedol, že Česko v súčasnosti neuvažuje o vstupe do Rady mieru.

Včera 15:18
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Slovan Bratislava – Sparta Praha 0:3. Duel zatienila vojna na tribúnach

Slovan čaká na víťazstvo už osem zápasov

❚❚
.

Neúspešný debut na lavičke slovenského šampióna si odkrútil Jozef Chovanec, ktorý vo funkcii po sérii zahanbujúcich výsledkov nahradil krajana Františka Straku. Slovan čaká na víťazstvo už osem zápasov, naposledy sa tešil z triumfu 10. septembra v zápase Slovnaft Cupu proti Modranke (5:1).

Zápas Slovana so Spartou v 42. minúte hlavný rozhodca prerušil po tom, ako desiatka agresívnych fanúšikov hostí strhla oplotenie na svojom sektore a napadla divákov na susednej tribúne. Keďže bola narušená bezpečnosť aktérov stretnutia, hráči na pokyn rozhodcu odišli do útrob štadióna a polčas sa dohral až po 40-minútovom prerušení.

.

V druhom súboji 3. kola I-skupiny SSC Neapol prehral s domácim Young Boys Bern 0:2. Slovan a Sparta proti sebe nastúpia v 4. kole EL, duel na Letnej v českej metropole je na programe vo štvrtok 6. novembra o 21.05 SEČ.

Do federálneho derby poviedol Slovan bývalý dlhoročný hráč Sparty Jozef Chovanec, ktorý však na svoju “srdcovku” neušil účinnú taktiku. Úvod zápasu sa niesol v obojstranne opatrnom tempe, ani jedno mužstvo si nevytvorilo gólovú šancu. Až na konci 20. minúty predviedli sparťania prvú peknú kombinačnú akciu a hneď z nej mohlo zahrmieť. Center Krejčího na zadnú žrď vrátil Lafata do gólovej šance Costovi, ktorý však z troch metrov hlavičkoval len do brvna a lopta sa odrazila tesne pred bránkovú čiaru. Hostia postupne zvyšovali obrátky a získali prevahu v strede poľa, vzadu boli kompaktní a Slovan sa v útoku vinou nepresných centrov nedostal prakticky k ničomu. V 36. minúte napriahol z 25 metrov Grendel, jeho pokus Bičík s prehľadom vytlačil na roh. Nezáživný zápas v 42. minúte hlavný rozhodca Strömbergsson zo Švédska prerušil po tom, ako sa desiatka agresívnych fanúšikov Sparty dostala zo svojho sektoru a napadla divákov na susediacej tribúne. Keďže bola narušená bezpečnosť aktérov stretnutia, hráči na pokyn rozhodcu odišli do útrob štadióna a prvý polčas sa dohral až po 40-minútovom prerušení. V prípade opakovania výtržností by bol arbiter nútený duel ukončiť.

Na snímke výtržnosti medzi divákmi počas prerušenia zápasu skupinovej fázy Európskej ligy v I-skupine medzi ŠK Slovan Bratislava - Sparta Praha

Slovan vstúpil do druhého polčasu aktívnejšie, ale paradoxne po chybičke v defenzíve pykal. V 56. minúte zoči-voči Pernišovi nezaváhal Lafata a hoci skóroval z evidentného ofsajdu, rozhodca gól uznal – 0:1. Po hodine hry mohli hostia zvýšiť náskok, na center Krejčího bol však Lafata prikrátky. Sparťania po prvom góle ovládli hru, čoho výsledkom bol druhý presný zásah Konatého po nedôraznom bránení Gorosita – 0:2. Sparťania v rýchlom slede rozhodli a zdecimovaného súpera nešetrili, v 74. minúte Dočkalovu strelu vytesnil na roh Perniš a zachránil svoj tím. V 77. minúte ešte mohol vykresať iskierku nádeje Halenár, jeho pokus spoza šestnástky však letel vysoko nad. Tretí klinec do “belasej” rakvy zatĺkol Krejčí po Konatého ukážkovom centri – 0:3.

 

Ohlasy

.

Jozef Chovanec, tréner Slovana (zdroj: RTVS): “Pozitívne dojmy nie sú, prehrali sme, je to sklamanie. Myslím, že vysoké tempo sme nedokázali dobre zvládnuť. My nedostupujeme súpera, lebo nestíhame fyzicky. Potom robíme chyby a inkasujeme góly. Už aj prvý polčas sme mali problémy. Dnes sa hrajú kolmé prihrávky a v pohybe, bude trvať, kým to naši hráči pochopia. Chlapcov som poznal v súboji s ťažkým súperom, to je pre mňa dôležitý materiál. Z toho, čo sa stalo pri prerušení je človeku smutno, futbal sa hrá pre divákov a toto v 21. storočí na štadióny nepatrí.”

Na snímke svetlica vhodená ku kameramanovi z hľadiska fanúšikov Sparty v zápase skupinovej fázy Európskej ligy v I-skupine medzi ŠK Slovan Bratislava - Sparta Praha

Vítězslav Lavička, tréner Sparty: “Myslím si, že Slovan ukázal svoju kvalitu a húževnatosť. V prvom polčase bol dobre vzadu sformovaný a našej hre chýbala plynulosť a presnosť v kombinácii, možno aj vinou hrboľatého terénu. Po prestávke sme sa zlepšili a z ofenzívnej kvality sme vyťažili tri dôležité góly. Prerušenie zápasu bolo komplikáciou pre všetkých aktérov a rozumných fanúšikov, ktorí prišli na zápas. Snažili sme sa hráčov udržať v koncentrácii, aj keď naše pocity boli zmiešané. Nevedeli sme, či sa zápas dohrá. Napokon sa hralo, ale incident pokazil renomé oboch klubov, Slovana aj Sparty.”

Igor Žofčák, kapitán Slovana: “Bolo to o prvom góle. Ak by sme ho dali my, možno by nám spadol kameň zo srdca a hlava by bola čistejšia. Bohužiaľ, dali ho oni a bolo to o to ťažšie. Cez nútenú prestávku sme stuhli, ale nebolo to nič príjemné.”

Dušan Perniš, brankár Slovana: “Prvý polčas sme hrali celkom dobre, mali sme aj príležitosti rovnako ako aj v druhom dejstve. Na gól ich však potrebujeme až príliš veľa a v podstate ešte aj z ofsajdu sme inkasovali. Neviem, kde je náš súčasný problém.”

Richard Lásik, stredopoliar Slovana: “Takto sme si to nepredstavovali. Zase nám raz nevyšla premiéra pred novým trénerom. Musíme však ďalej pracovať. Prvý polčas sme ešte udržali, ale potom sme postupne odpadávali. Prehrávali nás vo všetkom. Z toho, čo sa udialo, je mi smutno. Organizácia by mala byť lepšia. Výsledok, aj to čo sa stalo, je hanba.”

.
Na snímke rodič s dieťaťom uteká z ohrozenej zóny počas prerušenia zápasu skupinovej fázy Európskej ligy v I-skupine medzi ŠK Slovan Bratislava - Sparta Praha

Pavel Fořt, útočník Slovana (zdroj: RTVS): “Bola tam jedna moja dobrá šanca. Gól by síce už nič nezvrátil, ale aj pre mňa, aj pre tím by bol povzbudením. Musím povedať, že prvý polčas sme hrali celkom dobre a boli sme vyrovnaným súperom Sparte. Možno nám prerušenie uškodilo. V druhom polčase Sparta ukázala kvalitu a už dominovala. Má veľké sebavedomie a potvrdila to gólmi. Takéto výtržnosti na štadióny nepatria. Asi sa niečo podcenilo, veď zápas bol označený ako rizikový.”

David Lafata, útočník Sparty: “Sme radi, že sme vyhrali. Ale to, čo sa stalo, nepatrí na trávnik a už vôbec nie v pohárovej Európe. Nebolo príjemné následne stáť a mrznúť 20 minút niekde vo VIP-priestoroch, potom sa vrátiť a hrať. Bolo to ťažké a aj vietor a terén to komplikovali. Aj preto sme radi, že sme to zvládli.”

 

Európska liga UEFA 2014/2015:

I-skupina:

Slovan Bratislava – Sparta Praha 0:3 (0:0)

Góly: 56. Lafata, 61. Konaté, 81. Krejčí. Rozhodovali: Strömbergsson – Gustavsson, Flink (všetci Švéd.), bez kariet, 6891 divákov.

 

Zostavy a striedania:

Slovan: Perniš – Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Čikoš – Lásik – Žofčák, Halenár (79. Fořt), Grendel (76. Hudák), Jablonský (59. Kubík) – Soumah

.

Sparta: Bičík – Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa – Vácha – Konaté, Matějovský (80. Vacek), Dočkal (90.+1 Mareček), Krejčí – Lafata (86. Přikryl)

 

Tabuľka I-skupiny:

1. Young Boys Bern 3 2 0 1 8:3 6

2. Sparta Praha 3 2 0 1 7:4 6

.

3. SSC Neapol 3 2 0 1 5:3 6

4. SLOVAN BRATISLAVA 3 0 0 3 0:10 0

 

“Sparta vyhrala, duel zatienila vojna na tribúnach,” píšu české médiá

Ohlasy českých médií na zápas I-skupiny Európskej ligy UEFA 2014/2015 medzi Slovanom Bratislava a Spartou Praha (0:3):

.

idnes.cz: “Horúca futbalová bitka medzi slovenským a českým šampiónom v Európskej lige vyznela v Bratislave jednoznačne pre hostí. Nebude sa však spomínať len na víťazstvo sparťanských futbalistov, ale predovšetkým na nechutné výtržnosti, kvôli ktorým bol zápas na dlho prerušený. Sparta o výhre 3:0 rozhodla po prestávke.”

sport.cz: “Sparta vezie výhru z Bratislavy, futbal však v prestížnom dueli zatienila vojna na tribúnach”

isport.blesk.cz: “Peklo na Slovane! Kvôli vyčíňaniu fanúšikov Sparta takmer nedohrala.”

Česká televízia: “Sparta zdolala Slovan 3:0. Zápas prerušili potýčky fanúšikov.”

denik.cz: “Sparta si vezie z Bratislavy výhru a hanbu. Duel narušilo vyčíňanie chuligánov.”

ml

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Michal Durila

Ján Droppa

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

.
.

Slovensko sa chveje: pro-opozičné sily útočia na všetkých frontoch

Ak by existoval koordinovaný útok proti vláde, nevyzeral by ináč…

08. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

To, ako skončí vojna na Ukrajine, rozhodne o „osude Nemecka a Európy”

Ukončenie vojny na Ukrajine nie je pre Európu výhodné, znova vyhlásil predseda Mníchovskej konferencie Wolfgang Ischinger

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prokuratúra si z vlády robí dobrý deň. Črtá sa hrozivý scenár

Tento týždeň zasiahli občanov znepokojených šafarením predošlých vlád tvrdé údery – podpásovky zo strany niektorých prokurátorov. Politický boj sa očividne…

08. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Teória spochybňuje Epsteinovu smrť: Čo ak je stále nažive?

Svojho času sa šírili povesti, že samovražda odsúdeného pedofila Jeffreyho Epsteina je len trik. S otvorením jeho spisov však vychádzajú na…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Vznikla v Európe nová mocenská os medzi Nemeckom a Talianskom?

Francúzsko je „novým Talianskom“, tvrdí jeden britský portál, keďže Francúzsko pod vedením Emmanuela Macrona začína vyzerať ako „problematický členský štát…

05. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 02. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Osloboďte hory! Tisíce ľudí v Miláne protestovali proti zimným olympijským hrám

V talianskom Miláne sa v sobotu konal masový protest proti zimným olympijským hrám, a to len deň po slávnostnom otvorení…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Generálny prokurátor Žilinka reaguje na premiéra

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa ohradil voči vyjadreniam premiéra Roberta Fica, ktoré odzneli v sobotnej diskusnej relácii STVR Sobotné dialógy.…

07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

15 ľudí, ktorí zabudli na rozum a prekonali hranice logiky

Rozum je skvelá vec, kým ho niekto nezabudne doma, sadne do auta a rozhodne sa, že fyzikálne zákony sú len…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Nějak si troufají…

Dnes na chvíli obrátíme hlavu od domácích problémů do daleké ciziny, kde se rozhoduje o třetí světové válce – na…

08. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Pellegrini a Sagan boli hlavnými hviezdami Slovenského domu v Miláne. Neuhádnete, ktorý je ich obľúbený zimný šport

Kým súčasnú hlavu štátu Petra Pellegriniho najviac láka estetický a ladný šport, bývalý trojnásobný cyklistický majster sveta by chcel na…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Svätec dňa: Závoj svätej Agáty

História a tradícia

08. 02. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Gemini číta vaše e-maily? Tu je pravda a návod, ako to vypnúť

Gemini je nová umelá inteligencia od Googlu, ktorá mení Gmail na inteligentného osobného asistenta. Dokáže zhrnúť správy, navrhovať odpovede a…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Fico označil Žilinkovu tlačovku za „nepodarený vtip“. Moderátora uzemnil hneď v úvode

Žilinku nemožno odvolať, no u predstaviteľov vládnej koalície stratil akúkoľvek dôveru. Uviedol to predseda vlády Robert Fico v relácii STVR…

07. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Od Migov-29 po S-300: Keď politika preváži nad ústavou a bezpečnosťou štátu

Rozhodnutie krajského prokurátora Rastislava Remetu zastaviť trestné stíhanie bývalého ministra obrany Jaroslava Naďa za darovanie vojenskej techniky Ukrajine nepredstavuje len…

07. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Orbán sa zúčastní na inauguračnom zasadnutí Trumpovej „Rady mieru“

Maďarský premiér Viktor Orbán v sobotu potvrdil, že sa o dva týždne zúčastní na inauguračnom zasadnutí „Rady mieru“, novej iniciatívy…

07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Najzásadnejšie otázky dneška. V tejto výnimočnej knihe sa svetovo známy autor púšťa do jedného z najodvážnejších projektov

Toto dielo nie je len interpretáciou Biblie, je to pozvánka na nové, hlboké zamyslenie sa nad samým sebou a nad…

07. 02. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Čo sa deje v ukrajinskom energetickom sektore po ďalšom útoku?

Degradácia jadrových elektrární, útoky na „chrbticu“ energetického systému a 50 % deficit výroby energie. Čo sa deje v ukrajinskom energetickom…

07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Bomba z Milána! Petra Vlhová urobila dôležitý oznam

Slovenská slalomárka Petra Vlhová oznámila to, na čo všetci slovenskí športoví fanúšikova už dlho čakali \"Idem do Cortiny na moje…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Migy neboli žiadnou kopou šrotu, zbaviť sa týchto stíhačiek bolo podľa Pellegriniho chybou

Migy neboli žiadnou kopou šrotu. Zbaviť sa ich bola chyba. Vyhlásil to prezident Peter Pellegrini vo videu na sociálnej sieti.…

07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Unikli nové informácie z rokovaní v Abú Zabí

V marci prímerie, v máji referendum a voľby? Agentúra Reuters informuje o nových informáciách, ktoré unikli po mierových rokovaniach v…

07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajina po útokoch odpojila všetky energetické bloky jadrových elektrární

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

07. 02. 2026 | Aktualizované 07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Aktualizované 07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

„Robia si z nás srandu?!“ Uhrík adresuje výzvu Žilinkovi. Zlyhanie pripisuje strane HLAS-SD a odhľauje politické väzby prokurátora Remetu

Europoslanec Milan Uhrík ostro kritizuje záver vyšetrovania v prípade odovzdania slovenskej vojenskej techniky Ukrajine, označil to za obrovskú ranu pre spravodlivosť.…

07. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Svetový finančný systém sa rozpadá a dolár sa stal „nebezpečným aktívom“

Píše o tom britský časopis The Economist s odvolaním sa na dynamiku dolárového indexu, ktorý od januára minulého roka klesol…

07. 02. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Európa sa na monitorovaní prímeria nezúčastní, vyhlásil Zelenskyj

Ak bude konflikt na Ukrajine ukončený, Európa sa na monitorovaní prímeria nezúčastní. Vyplýva to zo slov ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského

07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Veľká Morava. Čo hovorí toponýmia?

Nie som sám, ktorý si všíma rozpory vedcov, bádateľov a verejnosti v tom, odkiaľ pokiaľ a kde až siahala zem…

07. 02. 2026 | Kultúra | 5 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Kultúra | 5 min. čítania | 0 komentárov

USA a India dospeli k dohode

USA zrušili dodatočné 25-percentné clo voči Indii, ktoré bolo zavedené kvôli nákupu ruskej ropy. Teraz Washington obnovil základnú sadzbu 18…

07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Epsteinom prekrývajú Šimečkovú

Opozičný progresívny tábor sa chytil kauzy vzniknutej okolo spisov Jeffreyho Epsteina,  sexuálneho predátora a pedofila. Ale nie sú tak trochu pokrytci?…

07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Teherán neustúpi USA

Minister zahraničných vecí Iránu Abbás Arákčí v rozhovore pre Al Jazeera vyhlásil, že Teherán nemá v úmysle zastaviť obohacovanie uránu…

07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Netanjahu sa v stredu vo Washingtone stretne s Trumpom. Hlavnou témou ich rozhovorov bude Irán. „Premiér je presvedčený, že akékoľvek rokovania musia zahŕňať obmedzenia týkajúce sa balistických rakiet a ukončenie podpory iránskej osi,“ uviedol úrad izraelského predsedu vlády.

Včera 20:06

Lars Lokke Rasmussen vyhlásil, že Dánsko je aktuálne v omnoho lepšej pozícii v súvislosti s Trumpovym záujmom o získanie Grónska. Zdôraznil však, že kríza ešte nie je zažehnaná.

Včera 19:09

.

Muskov záhadný výrok rozvíril špekulácie o jeho duševnom zdraví

Najbohatší muž sveta Elon Musk zverejnil na X záhadný príspevok.  Reakcie a špekulácie na seba nenechali dlho čakať

07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Danone sťahuje z trhu na Slovensku ďalšie dojčenské výrobky

Spoločnosť Danone sa na základe predchádzajúcej prítomnosti toxínu cereulid v niektorých jej výrobkoch rozhodla pre prevenciu stiahnuť z trhu na…

07. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Mier už na jar? USA to má v pláne. Zelenskyj sa vyjadril

USA sa snažia dosiahnuť mierovú dohodu už v marci a čo najskoršie voľby na Ukrajine, informuje agentúra Reuters s odvolaním…

07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Rusofóbom v Európe už nie je do smiechu: „Putin je na prahu historického víťazstva“

Brusel, 7. februára 2026 - Európske noviny nedávno zaznamenali pre seba nie príliš príjemný moment. Podľahli provokatívnej výzve hlavy kyjevského…

07. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump si našiel výhovorku a odmietol sa ospravedlniť za video s Obamovcami

Včera obletelo svet video, ktoré zdieľal americký prezident Donald Trump na svojej sociálnej sieti. V závere videa boli Barack Obama…

07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Časť poľského vzdušného priestoru museli uzavrieť, vo vzduchu boli dve lietadlá NATO

Vzdušný priestor v juhovýchodnom Poľsku, ktoré susedí so severovýchodom Slovenska, bol v sobotu opäť uzavretý. Referuje o tom špecializovaný portál…

07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Michal Durila

Ján Droppa

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov