Azerbajdžan - Slovensko

NAŽIVO

Výbuch auta, ku ktorému došlo v Odese, klasifikovala SBU ako teroristický čin.

18:42

Zelenskyj uviedol, že tento týždeň bude mať vo Francúzsku rokovania zamerané na energetiku.

18:30

Prokuratúra v Rakúsku obvinila 21-ročného mladíka z terorizmu pre plánovaný bombový útok na viedenský koncert Taylor Swift.

18:29

Organizácia Emergency Lawyers oznámila, že pri dronovom útoku na trh v Sudáne prišlo o život najmenej 28 ľudí.

17:46

Stránka Down Detector a spoločnosť Netblocks oznámili, že používatelia sociálnej siete X hlásili problémy so zobrazovaním príspevkov.

17:45

Dánsky kňaz, ktorý si stiahol 80.000 fotografií a 2300 filmov, kde bolo zobrazené sexuálne zneužívanie detí predstúpil pred súd. Vyhlásil, že to robil preto, že to bolo ako „zbieranie známok.“

17:43

Chorvátsky minister hospodárstva Ante Šušnjar uviedol, že Chorvátsko je pripravené pomôcť Maďarsku a Slovensku so zabezpečením dodávok ropy po zastavení tranzitu cez Ukrajinu. Podmienkou je dodržiavanie práva EÚ a sankčných predpisov OFAC.

17:42

Husté sneženie v pondelok podvečer komplikuje dopravu i na hornej Nitre. Pre nepriaznivé počasie je neprejazdná cesta III/1750 medzi Ješkovou Vsou (okres Partizánske) a Skýcovom (okres Zlaté Moravce). Informuje o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti. Polícia vodičov vyzvala, aby rešpektovali jej pokyny a jazdili bezpečne.

17:14

Steinmeier prisľúbil podporu stabilizácie Libanonu. Zároveň vyzval tamojšiu vládu, aby pokračovala v odzbrojovaní Hizballáhu.

16:49

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu ukončila rokovania s Arákčím v Ženeve . Arákčí sa v utorok stretne s vyjednávačmi USA.

16:33

„Bol som korisťou, teraz som lovec.“

Touto citáciou na X zablahoželal Biely dom Trumpovi k Prezidentskému dňu (čo je oficiálny sviatok v USA).

trump
Príspevok Bieleho domu / Foto: Screenshot
16:31

Agentúra pre riadenie katastrof uviedla, že počet obetí cyklónu Gezani na Madagaskare sa zvýšil na najmenej 59. Ďalších 15 ľudí je stále nezvestných.

16:15

Francúzska prokuratúra uviedla, že v kanceláriách Jacka Langa vykonali vyšetrovatelia razie. Tie sú súčasťou vyšetrovania týkajúceho sa väzieb na Epsteina.

16:04

Polícia upozorňuje, že v Košiciach na zjazde zo Sečovskej cesty je aktuálne uzavretý jeden jazdný pruh. „Na mostnom závere došlo k poruche, ktorá môže pri prejazde vozidiel spôsobiť jeho nadvihovanie a predstavovať riziko poškodenia vozidla alebo ohrozenia bezpečnosti v cestnej premávke,“ uviedla košická krajská polícia na sociálnej sieti. Slovenská správa ciest zabezpečuje označenie miesta a realizáciu opravy. Polícia žiada vodičov o zvýšenú opatrnosť a prispôsobenie rýchlosti jazdy aktuálnemu stavu komunikácie.

16:03
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Slováci zvíťazili nad oslabeným Azerbajdžanom

Slovenská futbalová reprezentácia zvíťazila nad domácim Azerbajdžanom 3:1 v zápase C-divízie Ligy národov. S desiatimi bodmi figuruje priebežne na čele tabuľky 1. skupiny o tri body pred Švédskom, ktoré však čakal večerný duel v Estónsku

Azerbajdžan - Slovensko
Na snímke zľava brankár Mehdi Dženetov, Rahil Mammadov (obaja Azerbajdžan) a vpravo Milan Škriniar (14, Slovensko) v zápase 4. kola C-divízie Ligy národov Azerbajdžan – Slovensko
❚❚
.

Slováci v pondelkovom súboji so 113. tímom rebríčka FIFA s ťažkosťami potvrdili rolu favorita. Na Štadióne Tofika Bachramova v Baku otvorili skóre v 15. minúte zásluhou vlastného gólu domáceho stopéra Rahila Mammadova. V 38. minúte vyrovnal hlavou Tural Bajramov. Azerbajdžan prišiel v 70. minúte o vylúčeného Mahira Emreliho a oslabenie neustál, keď o trojbodovom zisku hostí rozhodol Lukáš Haraslín. V závere ešte prikrášlil triumf striedajúci Dávid Ďuriš. Stredopoliar Ondrej Duda nastúpil na jubilejný 80. medzištátny zápas.

Pravdepodobne kľúčový duel z hľadiska boja o postup do B-divízie odohrajú zverenci Francesca Calzonu 16. novembra v Štokholme proti priamemu konkurentovi Švédsku. Účinkovanie v Lige národov uzavrú 19. novembra v Trnave proti Estónsku.

 

.

Len jedna zmena

Slováci nastúpili s jedinou zmenou v základnej zostave v porovnaní s piatkovým domácim duelom so Švédskom (2:2). Po boku kapitána Škriniara hral na stopérskom poste Šatka namiesto potrestaného Vavra. V 6. minúte Šejdajev oklamal Pekaríka, ale prvá šanca zápasu z toho po jeho centri do pokutového územia nebola. Slováci otvorili skóre v 15. minúte, keď si po prudkom centri Hancka do šestnástky zrazil loptu do vlastnej brány Mammadov – 0:1.

Azerbajdžan mohol vyrovnať v 21. minúte. Na zadnej žrdi nechali hostia úplne voľného T. Bajramova, ktorý zblízka v čistej príležitosti neprekonal Rodáka. Inkasovaný gól nabudil domácich k väčšej aktivite, no v 27. minúte zabudli na Haraslína. Slovenský krídelník však po krížnej prienikovej prihrávke Dudu vypálil vedľa brány. Domáci sa za podpory riedko obsadených tribún naďalej tlačili dopredu a v 38. minúte vyrovnali. T. Bajramov po centri Šejdajeva tentokrát hlavičkou nedal Rodákovi šancu na zákrok – 1:1.

Obrat v skóre mohol nastať krátko po prestávke. V šanci sa ocitol nový muž na ihrisku Machmudov, Škriniar obetavým zákrokom pred bránkovou čiarou poslal loptu do bezpečia. O chvíľu neskôr napriahol spoza šestnástky Isajev, Rodák nemusel zasahovať. Na dostrel súperovej brány sa dostali aj hostia. V 54. minúte však Bénesov pokus minul cieľ a cestu do siete si nenašla lopta ani po hlavičke Strelca po hodine hry. Slovenský útočník sa v ďalšej príležitosti ocitol v 64. minúte, ale opäť nemal presnú mušku. Od 70. minúty mali Slováci o jedného hráča v poli naviac po tom, ako sa Emreli vyfauloval na Haraslínovi. Domáci sa stiahli do defenzívnej ulity, ale dlho neodolali. Haraslín v 75. minúte ukázal svoje majstrovstvo, keď si pred šestnástkou prebral loptu a poslal ju parádnou strelou presne k ľavej žrdi – 1:2. V závere ešte po prihrávke Tuptu prikrášlil triumf druhý striedajúci hráč Ďuriš – 1:3.

 

Hlasy po zápase /zdroj: STVR/:        

  • Lukáš Haraslín, autor víťazného gólu SR: “Miestami to bol z našej strany kostrbatý výkon. Nedarilo sa nám robiť veci tak, ako sme si povedali pred zápasom. Azerbajdžan hrozil z toho, o čom sme vedeli. Trochu sme si nedali na to pozor, ale v závere sme sa snažili kontrolovať priebeh a zaslúžene vyhrali. Dosť tomu pomohla červená karta, ale snažíme sa tlačiť dopredu. Mali sme možnosť vidieť, že na tejto úrovni už nie je slabého súpera.”
  • Ondrej Duda, stredopoliar SR: “Bol to veľmi náročný zápas. Som rád, že práve môj 80. zápas bol víťazný a verím, že ich ešte bude pribúdať. Súper mal nejaké brejky po našich nie ideálnych rozohrávkach. Myslím si, že aj ani v druhom polčase sme nerobili to, čo sme mali, nepressovali sme a boli sme veľmi pasívni. Z toho pramenilo, že si to súper vedel prihrať a vytvoriť si šance.”
  • Francesco Calzona, tréner SR: “Bol to ťažký zápas, ale očakávali sme takýto priebeh. Prišli sme veľmi unavení, bolo to vidno. Zápas so Švédmi nám vzal veľmi veľa energie. Doma sme si vytvorili proti Azerbajdžanu určite viac príležitostí, ale tiež sme dovolili súperovi veľa a to sa mi nepáči. Hráčom musím vytknúť nejaké veci aj dnes. Celkovo si však myslím, že mužstvo sa ukazuje v dobrom svetle, ideme hrať proti Švédsku, ktoré je neskutočne silné.”
  • Dávid Ďuriš, autor tretieho gólu SR: “Som veľmi rád, že som mohol gólom pomôcť tímu ako striedajúci hráč. Takisto som rád aj za Ľuba Tuptu, že mi to skvele nachystal a ja som to doklepol do prázdnej brány. Ideme od zápasu k zápasu, chceme sa na každého súpera čo najlepšie pripraviť. Verím, že takto budeme ďalej pokračovať.”

 

.

1. skupina C-divízie Ligy národov – 4. kolo – Baku:

Azerbajdžan – Slovensko 1:3 (1:1)

Góly: 38. T. Bajramov – 15. Mammadov (vlastný), 75. Haraslín, 87. Ďuriš. ŽK: Emreli, G. Alijev (obaja Azer.) ČK: 70. Emreli (po druhej ŽK). Rozhodovali: Saggi – Jensen, Dale (všetci Nór.), 4148 divákov.
Azerbajdžan: Dženetov – G. Alijev (84. A. Hüsejnov), Mammadov, B. Hüsejnov, Krivocjuk (46. Machmudov) – Isajev (76. Dadašov), Nurijev (88. Abdullajev), Čafargulijev – T. Bajramov, Emreli, Šejdajev (76. Akmedzade)
Slovensko: Rodák – Pekarík (90. Tomič), Šatka, Škriniar, Hancko – Duda (90. Rigo), Lobotka (83. Hrošovský), Bénes – Suslov, Strelec (83. Tupta), Haraslín (83. Ďuriš)

Tabuľka:

1. SLOVENSKO 4 3 1 0 8:3 10
2. Švédsko 3 2 1 0 8:3 7
3. Estónsko 3 1 0 2 3:5 3
4. Azerbajdžan 4 0 0 4 3:11 0

 

.

Slováci zlomili súpera až v oslabení, Duda: “Boli sme pasívni”

Slovenskí futbalisti vyťažili z októbrového dvojzápasu štyri body a v tabuľke 1. skupiny C-divízie Ligy národov sú naďalej druhí len o skóre za vedúcim Švédskom, ktoré zvíťazilo v Estónsku 3:0. Oba tímy tak majú po pondelku istú minimálne účasť v play off. V Baku proti Azerbajdžanu sa zverencom Francesca Calzonu takmer vypomstila pasivita v určitých úsekoch zápasu, napokon však od brehov Kaspického mora vezú víťazstvo 3:1. Stretnutie ovplyvnili dva momenty – vylúčenie domáceho Mahira Emreliho v 70. minúte a rýchlo využitá početná výhoda hostí po parádnej strele v podaní Lukáša Haraslína.

Azerbajdžan - Slovensko
Na snímke sprava radosť Lukáša Haraslína po strelení druhého gólu, Milan Škriniar a Ondrej Duda (všetci Slovensko) v zápase 4. kola C-divízie Ligy národov Azerbajdžan – Slovensko

Pre 28-ročného krídelníka Sparty Praha to bol siedmy gól za národný tím v 44. zápase a prvý v tejto edícii Ligy národov. Už v piatkovom domácom súboji proti Švédsku (2:2) z podobnej pozície tesne minul, v Baku mu to tam padlo. V 12. vzájomnom zápase s Azerbajdžanom sa tak zrodilo deviate víťazstvo Slovákov popri dvoch prehrách.

“Konečne. So Švédmi mi to nevyšlo, teraz som sa opäť dvakrát zastreľoval. Nakoniec mi to sadlo tak, ako som chcel a som rád, že som pomohol mužstvu,” povedal Haraslín, na ktorom sa Emreli päť minút pred exportným gólom vyfauloval.

Ondrej Duda nastúpil na jubilejný 80. zápas v najcennejšom drese a sám si dobre uvedomoval, že výkon mužstva nebol ideálny.

“Bol to diametrálne odlišný zápas ako so Švédskom, samozrejme, že aj súper bol iný. Prvých 30 minút sme dominovali a viedli sme po vlastnom góle, potom sme si to však skomplikovali a po chybách v rozohrávke bolo 1:1. Boli sme veľmi pasívni a skoro sa nám to vypomstilo, no som rád, že sme to v závere aj vďaka červenej karte doviedli do víťazného konca,” uviedol stredopoliar Hellasu Verona.

Domáci po vyrovnávajúcom góle ožili a krátko po zmene strán nepremenili dve dobré príležitosti.

“Gól na 1:1 nás troška rozhodil, domáci dostali vietor do plachiet. Nemôžeme hrať pasívne, pretože aj súper ako Azerbajdžan si vie nahrať a dať gól. Musíme sa takých vecí do ďalších zápasov vyvarovať,” poznamenal Duda.

Priznal, že mužstvo štvorbodovým úlovkom v októbrovom asociačnom termíne splnilo cieľ.

“Ním bolo zostať v hre o prvé miesto aj pred novembrovým zrazom. Som rád, že je to takto a budeme o neho bojovať so Švédmi.”

Pri absencii Denisa Vavra dostal šancu v základnej zostave Ľubomír Šatka a svoje miesto si pri kapitánovi Milanovi Škriniarovi zastal.

.

“Zápas som si užil. Som rád, že po zranení som mohol byť s chlapcami a po zranení dvoch stopérov som dostal šancu nastúpiť. Teším sa, že sme to zvládli trojbodovo. Po fyzickej stránke to bolo náročné, pretože hrali s wingbekmi a museli sme ich veľa pressovať. Cítil som sa však fajn. Systém hry v našom tíme je daný, všetci vieme, čo môžeme od seba očakávať. Sú tu nejaké automatizmy, na lopte máte vždy ponuku od stredových hráčov, takže je to super,” vravel Šatka.

Duel s Azerbajdžanom mal fázy, v ktorých slovenský tím ťahal za kratší koniec proti súperovi z druhej stovky rebríčka FIFA.

“Mali sme to pod kontrolou, ale po pár stratách a vyrovnaní sme ich dostali na koňa. Našťastie sme to ustáli, hoci na začiatku druhého polčasu sme boli vo veľkých problémoch. Potom sme prebrali iniciatívu, pomohla nám červená karta a dva góly,” dodal Šatka.

Haraslínov gól ho neprekvapil: “Všetci vieme, že to je ’Šulova’ klasika. On keď si vezme loptu na pravačku a trafí to, ako on vie, tak je brankár bez šance. Po jeho góle už boli domáci bezbranní. My sme sa snažili držať sa pri lopte, vytiahnuť si ich a pridať tretí gól, čo sa nám aj podarilo.”

Nasledujúce stretnutie so Švédskom, ktoré je na programe 16. novembra v Štokholme, bude kľúčové z hľadiska boja o prvé miesto v skupine. Iba to totiž garantuje priamy postup do B-divízie, tím z druhého miesta čaká v marci play off.

.

“Po prvom zápase s nimi už vieme, čo od nich môžeme očakávať. Museli sme to v Azerbajdžane zvládnuť, aby sme mohli ísť do Švédska s postupovými šancami,” uzavrel Šatka.

 

 

Podľa Calzonu treba zlepšiť defenzívu: “Súperom dovoľujeme veľa”

Tréner slovenských futbalistov Francesco Calzona nebol napriek víťazstvu 3:1 v Azerbajdžane v pondelkovom stretnutí 1. skupiny C-divízie Ligy národov úplne spokojný s hrou a predovšetkým defenzívnou činnosťou svojich zverencov. Tí podľa neho neodohrali fantastický zápas, podpísať sa pod to mohla aj únava z piatkového domáceho súboja so Švédskom (2:2).

Azerbajdžan - Slovensko
Na snímke tréner Slovenska Francesco Calzona

“Nebolo to ideálne, súperovi sme toho dovolili veľa. Určite to nebol žiadny fantastický zápas. Čakali sme, že to bude ťažké stretnutie, pretože Azerbajdžan je doma silnejší, ako keď hrá u súpera. Ďalšia vec je, že sme boli veľmi unavení a chceli sme vymeniť niektorých hráčov, lenže na tento zápas som potreboval technickejšie typy a aj preto som použil v podstate úplne rovnakú jedenástku ako v predošlom zápase,” obhájil si Calzona základnú jedenástku na zápas, v ktorej prišlo k jedinej vynútenej zmene. Potrestaného Denisa Vavra nahradil na stopérskom poste Ľubomír Šatka.

.

“Z Ľuba sa teším, pretože je to fajn chalan a skvelý futbalista. Dlhší čas nehral, pretože ho prenasledovali zranenia, ale teraz je späť a podal skvelý výkon,” pochválil stopéra tureckého Samsunsporu.

Duel so Švédskom hráčov fyzicky vyčerpal.

“Keď som videl Hancka, Lobotku a Strelca, ktorí na tom neboli úplne najlepšie, tak mi bolo jasné, že zápas so Švédskom nás stál veľké množstvo síl. Aj preto som rád, že sa nám podarilo vyhrať. Pre nás je určite dôležité, aby sme dokázali zvládať aj takéto zápasy, keď nám to na ihrisku nejde úplne podľa predstáv,” poznamenal Calzona na pozápasovej tlačovej konferencii.

Do ďalších zápasov však bude musieť jeho tím zapracovať najmä na defenzívnej činnosti.

“Pred mesiacom som povedal, že vzadu nie sme natoľko pevní, ako sme boli v minulosti. Vyhrali sme, no na ihrisku to neladilo podľa našich predstáv. Pre nás je dôležité mať pevnú obranu.”

V Baku chýbalo Calzonovi celkovo až šesť hráčov.

“Dostali sme sa do náročnej situácie. Všetci si tu dobre uvedomujeme, že náš tím nie je najmladší, no snažíme sa hľadať riešenia, aby sme ho omladzovali. Bohužiaľ, títo chalani nehrávajú v ligách, ktoré sú na tej najvyššej úrovni. Preto bude potrebný čas, aby naši mladší hráči postupne dozreli a dokázali časom nahradiť starších.”

.

O priamom postupujúcom do B-divízie LN sa pravdepodobne rozhodne 16. novembra v Štokholme v zápase so Švédskom, ktoré má pri rovnosti 10 bodov lepšie skóre ako Slováci. Calzona si uvedomuje, že výkon z Baku na triumf stačiť nebude.

“Musíme byť oveľa kompaktnejší. V poslednom čase toho totiž našim súperom dovoľujeme veľa a to nie je dobré. Som presvedčený, že keby sa tento zápas hral v čase, keď som prichádzal pred dvomi rokmi, tak by sme prehrali. A rovnako by to dopadlo aj proti Švédsku. Odvtedy sa to už zmenilo, prišlo k zlepšeniu a tento tím dokáže zvládať zápasy a vyhrávať ich aj za takých okolností, keď mu to až tak nejde na ihrisku. Čo sa týka zápasu vo Švédsku, tak tam pôjdeme v rovnakom nastavení ako vždy. Švédsko vzhľadom na svoju kvalitu má potenciál pohybovať medzi 15 najlepšími v Európe. Je to mladý tím, ktorý má určite pred sebou svetlú budúcnosť. Ak sa nám podarí zvíťaziť, tak sa budeme veľmi tešiť. V opačnom prípade im len zagratulujeme k úspechu,” podotkol Calzona.

 

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.

ĎALŠIE Z HS













.

.

Blogy

Ján Droppa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

.
.

Kauza „Reyndersgate“ so sebou stiahla ďalších podozrivých

V rámci vyšetrovania prania špinavých peňazí kauzy známej ako „Reyndersgate“ polícia obvinila dve ďalšie osoby

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Otvorený list Petrovi Pellegrinimu, prezidentovi Slovenskej republiky, od Soni Pekovej

 Česká molekulárna biologička Soňa Peková počas víkendu vo svojom príspevku zverejnila otvorený list, ktorý adresovala prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu. List…

16. 02. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia voči Maďarsku „mení tón“

Európska komisia sa rozhodla zmierniť kritiku voči maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi pred parlamentnými voľbami, ktoré sa majú konať 12. apríla

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Haló! Budíček

Minulý týždeň priniesol viacero zaujímavých momentov, ktoré by mohli zobudiť niektorých našich verejných činiteľov z ružových snov. Predovšetkým ma zaujalo…

16. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kim Dotcom vyhlásil, že veľká americká IT spoločnosť sleduje svetových lídrov a vyrába jadrové a biologické zbrane pre Ukrajinu

Bývalý hacker a známy internetový podnikateľ Kim Dotcom vyhlásil, že veľká americká IT spoločnosť Palantir sleduje svetových lídrov a vyrába…

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Za zatvorenými dverami: Príbeh, ktorý prezradila pomocníčka

V každom dome existujú tajomstvá. Niektoré sú ukryté v zásuvkách, iné v pohľadoch, ktoré sa odvracajú príliš rýchlo. A potom…

16. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Posledná poznámka k Mníchovu? Prečo si NABU spomenulo na Haluščenka a vznieslo proti nemu obvinenie

Zadržanie bývalého ministra energetiky Hermana Haluščenka a následné podanie obvinenia ukázalo, že tlak na Zelenského zo strany protikorupčných orgánov prostredníctvom…

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nemecká polícia našla mumifikované telo ženy, dcéra zrejme roky poberala jej dôchodok

Nemecká polícia objavila v dome v bavorskej obci Ruhmannsfelden mumifikované telo viac ako 100-ročnej ženy, informoval v pondelok denník Bild.…

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bundeswehr chce poslať vojakov do zahraničia – povinne

Bundeswehr má s jednotkou v Litve po prvýkrát veľké vojenské zoskupenie trvalo umiestnené v zahraničí, aby posilnili východné krídlo NATO.…

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Marta Šimečková a vplyv jej kauzy na rozbroje v opozícii

Kauza Marty Šimečkovej, matky predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku, otvorila viacero pandoriných skriniek. Jednak zbavili progresívcov étosu morálnych autorít, ktoré…

16. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 02. 2026 | Aktualizované 16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Aktualizované 16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina nás vydiera ropou. Jej susedia sa obracajú na Chorvátsko

Podľa premiéra Roberta Fica Ukrajina prostredníctvom ropovodu Družba vydiera svojich susedov, Slovensko a Maďarsko.  Krajiny sa preto spájajú a posielajú…

16. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Koniec progresívnych ilúzií: svet sa vracia k realite

Vyjadrenia amerického ministra Rubia potvrdzujú to, čo hovorím už dlho, no naša progresívna opozícia to odmieta počuť: Základnou povinnosťou vlády…

16. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To, čo na tlačovej konferencii s Robertom Ficom hovoril Marco Rubio, bolo učebnicovo demagogické

To, čo včera na tlačovej konferencii s Robertom Ficom hovoril Marco Rubio, bolo učebnicovo demagogické. Vyhlásil, že sa očakáva, že…

16. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Neuveriteľné, ako zbil Francúz Crinon obávaného Wilsona z NHL. Kanaďania majú vysvetlenie

Kanada včera porazila Francúzsko vysokým skóre 10:2 a spečatila svoje prvenstvo v skupine a aj priamy postup do štvrťfinále. V…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

Je dátum vstupu Ukrajiny už na stole?

Šéfka európskej diplomacie sa vyjadrila k vstupu Ukrajiny do EÚ

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rubio sa zo Slovenska presúva k ďalšiemu „spojencovi“ Washingtonu

Zahraničné média informujú o návšteve amerického ministra zahraničných vecí Marca Rubia na Slovensku a o jeho ďalšej zastávke v rámci stredoeurópskeho turné, Budapešti.…

16. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Britská armáda vsadila na drony. Vojakov však musia školiť Ukrajinci

Britská armáda zásadným spôsobom zmenila svoju stratégiu: Prvý  prápor Írskej gardy venuje čoraz viac pozornosti dronom – a to najmä…

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Brušný tuk: 6 najdôležitejších ponaučení o brušnom tuku

Brušný tuk patrí medzi najrizikovejšie typy telesného tuku a jeho nadbytok zvyšuje riziko viacerých chronických ochorení. Vedci ho skúmajú už…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

Ekonomické ambície Európy testujú hranice jednoty bloku

Nedávny neformálny samit lídrov EÚ na zámku Alden Biesen bol prezentovaný ako diskusia o konkurencieschopnosti. V praxi však odhalil nepríjemnejšiu pravdu

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Česi krútia hlavami, že takto to rozhodne nechceli

Český sen o medaile z hokejového turnaja na zimných olympijských hrách v Miláne sa poriadne vzdialil. A môže za to…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

Muž skončil po útoku medvedice v nemocnici, prípadom sa zaoberá enviropolícia

Muž skončil po útoku medvedice v nemocnici na ošetrení. Medvedicu zabil v sebaobrane. Informoval o tom štátny tajomník Ministerstva životného…

16. 02. 2026 | Aktualizované 16. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Aktualizované 16. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Syn olympijského šampióna tvrdo spadol počas premiérovej ZOH. Krátky čas bol aj v bezvedomí

Počas nedeľnej kvalifikácie disciplíny big air v akrobatickom lyžovaní na zimných olympijských hrách došlo k hrôzostrašnému pádu fínskeho tínedžera. Len…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

Niektoré prieskumy predpovedajú víťazstvo Magyara, isté však nie je nič

Maďarský premiér Viktor Orbán a jeho hlavný rival Péter Magyar uplatňujú rozdielne stratégie, aby zvíťazili počas nadchádzajúcich volieb, ktoré budú…

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Uhrík: Kvôli Leyenovej a Šefčovičovi padá Európa na hubu

Europoslanec Milan Uhrík vyzval v Európskom parlamente predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú a eurokomisára pre obchod a ekonomickú…

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Maria Zacharovová: "Západu sa podarilo urobiť Ukrajinu európskou v zmysle nacizmu"

Ukrajina, 16. februára 2026 - Západu sa podarilo urobiť Ukrajinu európskou v zmysle nacizmu, vyhlásila Maria Zacharovová. Fínsky prezident na…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

Po páde z bytového domu v Bratislave zomrela žena

Bratislavskí policajti sa zaoberajú okolnosťami pádu 90-ročnej ženy zo siedmeho poschodia jedného z bytových domov na Vilovej ulici v Petržalke.…

16. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svet je v nebezpečenstve: Putin na to upozorňoval

Rusko, 16. februára 2026 - Víťazný ťah ruskej špeciálnej vojenskej operácie mal neočakávaný účinok: kolektívny Západ, ktorý nevydržal hybridný konflikt…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

Ruské FPV drony dostanú novú EFP-trieštivú bojovú hlavicu „Kvapka"

Rusko, 16. februára 2026 - Môžeme sa zamyslieť nad tým, či je to evolúcia FPV dronu ako zbrane alebo posilnenie…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

.


.

Brusel sa zúčastní zasadnutia Trumpovej Rady mieru, členom sa však nestane

Európska únia sa tento týždeň zúčastní inauguračného zasadnutia Rady mieru, ktorú inicioval americký prezident Donald Trump, no jej členom sa…

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dokážete vyriešiť tento matematický problém za 17 sekúnd?

Matematický problém, ktorý dnes prinášame, preverí vašu logiku, schopnosť rozpoznávať vzory aj rýchlosť myslenia. Podobné úlohy patria medzi obľúbené mozgové…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

Brutálna vražda vo Francúzsku

Počas ľavicového protestu vo francúzskom Lyone bol na smrť ubitý mladík, ktorý mal zabezpečovať bezpečnosť

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Izraelský premiér vyhlásil, že dohodu s Iránom uzavrie len za splnenia troch podmienok

Podľa jeho slov musí Teherán úplne vyviezť urán a demontovať všetky zariadenia na jeho obohacovanie

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Naprosto neškodní…

Jak jsem slíbil, v dnešním článku se ještě vrátíme na Mnichovskou bezpečnostní konferenci, protože bych chtěl na jednom příkladu ilustrovat…

16. 02. 2026 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS













.

Blogy

Ján Droppa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov