Ivan Feneš

NAŽIVO

Americký prezident Donald Trump poprel správy, podľa ktorých ukrajinské drony zaútočili na sídlo ruského prezidenta Vladimira Putina.

07:15

Venezuelská dočasná prezidentka Delcy Rodríguezová zriadila komisiu, ktorej úlohou je zabezpečiť prepustenie prezidenta Nicolása Madura a jeho manželky z USA, kam ich odviedli americkí vojaci.

07:13

Trump vyhlásil, že neverí, že ukrajinské bezpilotné lietadlá zaútočili na Putinovu rezidenciu.

„Neverím, že k tomuto útoku došlo… Niečo sa stalo úplne blízko, ale nemalo to s tým nič spoločné,“ povedal americký prezident.

07:05

Severokórejská štátna agentúra KCNA potvrdila, že KĽDR deň pred tým otestovala hypersonické rakety s cieľom preveriť schopnosť armády v oblasti odstrašovania. Na odpal dohliadal vodca krajiny Kim Čong-un.

06:55

Ukrajina doposiaľ každý deň v roku 2026 podnikla dronové útoky na Moskvu, vyplýva z údajov zverejnených ruským ministerstvom obrany.

06:54

Neznámy páchateľ sa pokúsil podpáliť budovu na pozemku komisára pre boj proti antisemitizmu v nemeckej spolkovej krajine Brandenbursko Andreasa Büttnera. Incident sa udial v meste Templin asi 70 kilometrov od Berlína. Podľa informácií z bezpečnostných zdrojov niekto na vchodové dvere susedného domu nakreslil červený trojuholník, symbol palestínskeho militantného hnutia Hamas.

06:52

Turecko je pripravené pomôcť pri sprostredkovaní dialógu medzi jemenskými frakciami. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan to povedal saudskoarabskému korunnému princovi Muhammadovi bin Salmánovi počas telefonátu, uviedol úrad prezidenta.

06:51

Predstaviteľ venezuelskej opozície Edmundo González Urrutia vyhlásil, že zvrhnutie prezidenta krajiny Nicolása Madura americkými silami bolo „dôležitým krokom“. Podotkol však, že to nestačí na to, aby sa krízou zasiahnutá krajina vrátila k „normálnemu“ fungovaniu. 

06:50

Španielsko spolu so skupinou piatich latinskoamerických krajín odsúdili vojenský zásah USA vo Venezuele, v rámci ktorého došlo k zatknutiu prezidenta Nicolása Madura. Krajiny to označili za porušenie medzinárodného práva.

06:49

Grónsko a Dánsko vyjadrili pohoršenie po tom, čo manželka vplyvného poradcu amerického prezidenta Donalda Trumpa zverejnila na sociálnej sieti obrázok, na ktorom je Grónsko vymaľované farbami vlajky USA. Šéf Bieleho domu zase zopakoval tvrdenie, že Spojené štáty potrebujú Grónsko. Dánska premiérka Mette Frederiksenová proti jeho výrokom vyjadrila protest.

06:37

Americký prezident Donald Trump trval na tom, že USA „riadia“ Venezuelu po zatknutí prezidenta Nicolása Madura. Podľa jeho slov sa Spojené štáty zároveň zaoberajú aj dočasným vedením Caracasu.

06:35

V niektorých okresoch SR môže byť v noci z nedele na pondelok (5. 1.) od mínus 15 do mínus 19 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu prvého stupňa pred nízkymi teplotami. Informuje o tom na svojom webe.
Výstraha platí pre celý Žilinský kraj, okresy Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Sabinov, Poprad, Gelnica, Spišská Nová Ves, Rožňava, Banská Bystrica a Brezno. „Ojedinele sa očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu mínus 15 až mínus 19 stupňov Celzia. Nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch,“ uviedli meteorológovia.

Včera 19:21

Iránska informačná agentúra s odvolaním sa na dôstojníka vnútorných bezpečnostných síl: začali sme zatýkať organizátorov protestov.

Včera 18:57

V dnešnej relácii televíznej stanice NBC „Stretnutie s tlačou“ o operácii na zajatie Nicolasa Madura sa minister zahraničných vecí Marco Rubio vyjadril o budúcich plánoch vo vzťahu k Latinskej Amerike.

Novinár: „Je kubánska vláda ďalším cieľom administratívy Trumpa?“

Rubio: „No, kubánska vláda je obrovský problém. Áno.“

Novinár: „To znamená „áno“?“

Rubio: „Myslím si, že majú veľké problémy, áno. Nebudem vám hovoriť, aké budú naše budúce kroky a naša politika v tejto oblasti. Ale nemyslím si, že je tajomstvom, že nie sme veľkými fanúšikmi kubánskeho režimu.“

Včera 17:55

Tunel Branisko je aktuálne z dôvodu nehody uzavretý. Pre TASR to potvrdila prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.
Spresnila, že ide o nehodu dvoch osobných áut. „Tunel je do odstránenia vozidiel neprejazdný, k zraneniam nedošlo,“ dodala.
Zelená vlna STVR informuje, že pre nehodu na severnej D1 v tuneli Branisko je úsek dočasne neprejazdný v oboch smeroch a obchádzka vedie cez horský priechod

Včera 16:01

Hliadka mestskej polície našla v Brezovom háji v Nitre mŕtve telo muža. Nachádzalo sa v kríkoch. Nitrianska mestská polícia o tom informovala v sobotu (3. 1.) na sociálnej sieti.
„Hliadka na mieste našla muža bez známok života. Muž bol sčasti zasnežený, preto je predpoklad, že sa na mieste nachádzal dlhšiu dobu,“ priblížila s tým, že vzhľadom na citlivosť prípadu nebude poskytovať bližšie informácie.

Včera 16:00
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Slováci v skupine na 5. mieste, na MS skončili, Feneš: “Krutá realita”

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov nepostúpili do štvrťfinále juniorských MS v Edmontone. Rozhodlo o tom nečakané víťazstvo Lotyšska nad Českom 5:2. Slováci obsadili v A-skupine so ziskom dvoch bodov konečné piate miesto a šampionát sa pre nich skončil. Tento rok nevypadáva z elitnej kategórie žiadny tím

Ivan Feneš
Na snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Ivan Feneš / Foto: TASR-Pavel Neubauer
❚❚
.

“Niekedy je realita krutá, bolí,” povedal tréner slovenskej “dvadsiatky” Ivan Feneš.

“Teraz prichádza určite čas na zamyslenie a analýzu, prečo sme zlyhali. Rozhodli o tom hlavne naše výkony. Bolo to o nás, nie o súperoch. My sme na tomto šampionáte hrali katastrofálne, bolo tam veľa chýb, ktoré sa na takomto turnaji nemôžu stávať,” dodal v rozhovore pre web hockeyslovakia.sk.

Slováci po vysokej prehre 3:9 s Fínmi vedeli, že na postup zo základnej skupiny potrebujú pomoc Čechov. Tá však neprišla, keď západní susedia podľahli Lotyšsku. Vďaka tomu oba tímy skončili v tabuľke pred SR a získali posledné dve postupové miestenky. Lotyši dokonca preskočili v tabuľke Čechov, keďže pri rovnosti bodov hral v ich prospech lepší vzájomný zápas. Hetrikom sa na ich víťazstve podieľal Ralfs Sebastjans Bergmanis. Lotyši pritom štartujú na MS 20 ako náhradníci za suspendované Rusko. Vlani obsadili v A-skupine I. divízie druhé miesto za Bieloruskom, ktoré však pre trest takisto nemôže hrať na turnajoch pod hlavičkou IIHF. Teraz majú Lotyši šancu vylepšiť svoje historicky najlepšie umiestnenie na juniorských MS, ktorým je 8. priečka.

.

“Píšeme históriu a ešte sme neskončili,” vyhlásil autor prvého gólu Lotyšov Martins Lavinš.

“Sme z toho skutočne nadšení. Na začiatku si z nás každý robil vtipy, hovorili nám, že máme byť šťastní z toho, že tu vôbec môžeme byť. No zapísali sme sa do histórie, sme tu na to, aby sme víťazili. Sme ako jedna veľká rodina,” dodal pre web IIHF autor hetriku Bergmanis.

 

MS hráčov do 20 rokov v Edmontone

A-skupina

Česko – Lotyšsko 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

.

Góly: 17. Gut (Myšák, Ticháček), 30. Svozil (Hauser, Herčík) – 5. Lavinš (Brants), 13. Rullers (Vitolinš, Ozolinš), 32. Bergmanis (Dukurs), 38. Bergmanis (Silkalns, Lavinš), 59.

 

Bergmanis tabuľka:

1. Kanada 3 3 0 0 0 21:4 9*

2. Fínsko 3 2 1 0 0 19:7 8*

3. Lotyšsko 4 1 0 1 2 10:16 4*

.

4. Česko 4 1 0 1 2 11:18 4* ————————————

5. SLOVENSKO 4 0 1 0 3 11:27 2 *-postup do štvrťfinále

 

Slováci po 9 rokoch bez vyraďovačky, Petrovický: “Cítime sa hrozne”

Slovenskí hokejisti do 20 rokov sa s juniorskými MS v Edmontone lúčia už po základnej skupine. Štvrťfinálové brány im definitívne zavrelo nečakané víťazstvo Lotyšska nad Českom (5:2), ktoré ich odsúdilo na nepostupové 5. miesto v A-skupine. Slovenská “dvadsiatka” zakončila svoje vystúpenie nedeľnou vysokou prehrou 3:9 s Fínskom

Rayen Petrovický
Na snímke hokejista Rayen Petrovický

Do štvrťfinále MS sa neprebojovala vôbec prvýkrát od zavedenia systému, keď z každej skupiny postupujú prvé štyri tímy. Naposledy nepostúpila v roku 2013, keď sa do vyraďovačky dostali len prvé tri tímy. Na poslednej priečke v základnej skupine bola naposledy na MS 2007.

“Niekedy je realita krutá, bolí. Pre nás sa, žiaľ, turnaj skončil zápasom s Fínskom,” povedal tréner slovenskej “dvadsiatky” Ivan Feneš.

“Teraz prichádza určite čas na zamyslenie a analýzu, prečo sme zlyhali. Rozhodli o tom hlavne naše výkony. Bolo to o nás, nie o súperoch. My sme na tomto šampionáte hrali katastrofálne, bolo tam veľa chýb, ktoré sa na takomto turnaji nemôžu stávať.”

Slováci doplácali na šampionáte na individuálne zlyhania, časté vylučovania, v každom zápase mali v defenzíve diery.

“Musíme do budúcna popracovať na mnohých veciach. Musíme si to celé rozanalyzovať, pozrieť sa pravde do očí a urobiť všetko pre to, aby sa mám takéto veci už neopakovali,” uviedol Feneš v rozhovore pre web hockeyslovakia.sk.

Jeho zverenci získali na šampionáte iba dva body za víťazstvo nad Lotyšskom 3:2 po samostatných nájazdoch. Aj tie im dávali nádej na postup, lenže prehra Česka s Lotyšskom všetky kalkulácie zmarila.

.

“Všetci sa cítime hrozne. Dá sa povedať, že sme si to zaslúžili. Mali sme to všetko vo vlastných rukách. Žiaľ, taký je hokej,” smutne konštatoval kapitán tímu Rayen Petrovický.

“Proti Fínom sme sa dopúšťali mnohých faulov, tak sa na medzinárodnej úrovni nedá hrať a už vôbec nie na majstrovstvách sveta. Aj sme si to odpykali, aj to tak dopadlo. Trápili sme sa v obrane i útoku, neviem, čo k tomu povedať…”

Hráči si po debakli od Fínov pozreli naživo z tribúny zápas Česka s Lotyšskom, v ktorom držali palce západným susedom.

Výsledok ich však nepotešil, prehra ČR definitívne zabuchla Slovákom dvere do štvrťfinále: “Veľmi zle sa na to pozeralo. Sme veľmi sklamaní, ako to dopadlo. Bohužiaľ, nič s tým nemôžeme urobiť.”

V slovenskom tíme bolo cítiť absenciu mnohých lídrov, ktorí nemohli z rôznych dôvodov štartovať na MS.

.

“Decembrové MS mohli dopadnúť lepšie, ale tie sa zrušili. S tým nič nenarobíme. Pre mňa budú tieto MS zlou spomienkou, že som zlyhal ako kapitán,” dodal Petrovický.

Takýto koniec na šampionáte mrzel aj Romana Faitha, ktorý nosil na drese “áčko”: “Nepresadzovali sme sa v situáciách, v ktorých sme mohli. Dostávali sme góly, za ktoré môžeme všetci. Každý musí začať sám od seba. Dal som do toho všetko, bohužiaľ to nestačilo. Súperi trestali každú našu individuálnu chybu a dopadlo to nepostupom do štvrťfinále. Myslím si, že ročník 2002 mal naviac. Ja som jeden z chlapcov, ktorí mohli viac zabodovať. Každý z nás sa musí pozrieť do zrkadla. Išli sme na sto percent, ale nevyšlo to. Mrzí nás to všetkých.”

Slovákov čaká po štyroch skupinových zápasoch smutná cesta domov.

“Pozerali sme všetci duel Česka s Lotyšskom, ešte sme dúfali, že to Česi zvrátia, ale nestalo sa. Je to všetko naša chyba, sami si za to môžeme. Mali sme získať body v prvom zápase s Čechmi, alebo zdolať Lotyšov v riadnom hracom čase. Aj ten jeden bod navyše nám mohol pomôcť. Nezostáva nám nič iné, len popriať Lotyšom šťastie,” vyjadril sa obranca Maxim Štrbák.

Slováci mohli mať postup vo svojich rukách, ak by zabodovali proti Fínom. Vo svojom záverečnom vystúpení však doplatili na nedisciplinovanosť, v oslabeniach inkasovali až päť gólov.

.

“Na tejto úrovni sme zlyhali. Mať toľko vylúčených – to bolo pre nás doslova a do písmena smrteľné,” poznamenal Feneš.

Jeho tím mohol získať viac bodov už v úvodnom dueli s Českom, v ktorom prehral tesne 4:5: “Mali sme ho výborne rozohratý, ale napokon sme ho nezvládli. Zápas s Kanadou (1:11) bol pre nás hokejovým fiaskom. Lotyši ukázali, že voľnú kartu, ktorú dostali, si asi zaslúžili. Hrali taký hokej, aký sme mali hrať my, s maximálnou bojovnosťou a obetavosťou. Na Čechov im to stačilo a takmer aj na nás. Proti Fínom sme chceli uspieť, ale nazbierať 35 trestných minút a dostať z toho päť gólov – to je neodpustiteľné.”

Feneš sa musel vyrovnať s absenciou viacerých hráčov, ktorí by patrili k lídrom tímu. Oproti nedohratým MS na prelome rokov chýbali draftová jednotka Juraj Slafkovský, dvojka Šimon Nemec, Filip Mešár, ďalej Samuel Kňažko, Martin Chromiak a Marko Stacha, tesne pred šampionátom vypadli i Alex Čiernik, Samuel Krajč, Ján Lašák a brankár Rastislav Eliaš.

“Máme veľmi malú základňu. Hráči tu z rôznych dôvodov neboli a nás to možno stálo dobré umiestenie na turnaji. Taká je realita. Mali sme tu však hráčov, ktorí sa mohli ukázať a konfrontovať s tými najlepšími na svete. Vidíme, že je to asi málo,” dodal Feneš.

 

Rulík po prehre s Lotyšskom: “Pokazili sme si dojem zo šampionátu”

Českí hokejisti do 20 rokov nezvládli svoj posledný zápas v A-skupine na MS v Edmontone. Prehra 2:5 s Lotyšskom znamenala, že na šampionáte končia aj Slováci. Vo štvrťfinále nahradia zverencov Ivana Feneša práve Lotyši, ktorí do vyraďovačky postúpili spolu s Kanadou, Fínskom a Českom. Lotyšskí hokejisti zvíťazili v skupinovej fáze MSJ po prvý raz v histórii. Predtým zaznamenali 27 prehier.

tréner Rulík, Zùbek
Na snímke vľavo tréner Radim Rulík

“Nemôžem s týmto výkonom absolútne súhlasiť, mal byť úplne iný,” uviedol tréner Čechov Radim Rulík pre server idnes.cz.

.

Česi začali svoj záverečný duel zle. Po štyroch lotyšských strelách totiž brankár Jan Bednář lovil dvakrát puk zo svojej siete.

“Zavinili sme si to sami. Do zápasu sme vstúpili veľmi zle. Asi sa na nás podpísalo to, že Slováci prehrali s Fínmi, čím sme mali účasť vo štvrťfinále istú. Náš celkový výkon bol hrozný,” dodal Rulík.

Český tréner však ocenil aj hru súpera: “Oni hrali o postup, dali do toho všetko. Padali po hlavách do striel, hrali veľmi obetavo a išli si za tým. My sme boli laxní, pomalí a nedôrazní. V podstate sme nehrali, z našej strany tam nebol tím dve tretiny. Nemohlo to dopadnúť inak. Týmto zápasom sme si pokazili dojem z celého šampionátu.”

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Erik Majercak

Emma Maťašovská

Viktor Pondělík

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

.
.
.

NAŽIVO: Venezuelská armáda uznala Delcy Rodríguezovú za dočasnú prezidentku

V tomto článku vás budeme informovať o situácii vo Venezuele, kde sa situácia vyvíja veľmi dramaticky

05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Hlúposť slovenskej opozície

Reakcie slovenskej opozície na vojenský útok USA vo Venezuele sú ďalším dôkazom toho, že oni nie sú reálnou alternatívou na…

05. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Horúci zemiak a hlúposť progresívcov

Horúci zemiak týchto dní je samozrejme únos Madura do USA. Už sme počuli veľa vyjadrení od vágnych až po odborné…

05. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dánska premiérka odpovedala Trumpovi po jeho ďalších nárokoch na Grónsko

Mette Frederiksenová vyzvala americké úrady, aby prestali s vyhrážkami voči Grónsku

05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico predsa len niečo na Trumpovom postupe ocenil

Premiér Robert Fico sa druhýkrát vyjadril k udalostiam vo Venezuele. Ku svojmu včerajšiemu videu považoval za potrebné doplniť viaceré detaily

04. 01. 2026 | Aktualizované 04. 01. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Aktualizované 04. 01. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Moderní otrokári na Ukrajine

Náborári ukrajinských územných náborových centier lovia ľudí formou náhlych razií na uliciach, v zábavných podnikoch, ba dokonca aj v ich…

05. 01. 2026 | 0 komentárov

Pár ošklivých a nesouvisejících paralel…

Ve Venezuele vládl diktátorský komouš a to byl jediný důvod jejích problémů. Teď byl tento komouš přepaden, vyvezen ze země,…

05. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Když se myšlení na univerzitách stává rizikem

Když jsem nastupovala na vysokou školu, věřila jsem, že akademická půda je tréninková hala pro rozum. Místo, kde se učíme…

05. 01. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Nevešajte (sa), volá Caracas. KDH vám vysvetlí, prečo USA môžu a Rusi nie

Kresťanskí demokrati naveľa vydali stanovisko k americkej intervencii vo Venezuele. A je to čoraz väčší surrealizmus. KDH na čele s Majerským…

04. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

TOP5: Výkonov slovenských juniorov na MS v Minnesote

Slováci ukončili pôsobenie na svetovom šampionáte hráčov do 20 rokov vysokou prehrou s Kanadou 1:7 a na turnaju zaznamenali iba…

05. 01. 2026 | 0 komentárov

Svätec dňa: Karol Houben

Svätý Karol Houben, známy aj ako svätý Karol z hory Argus, bol mužom nesmiernej pokory a ticha, ktorého život sa…

05. 01. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fínsko zabavilo loď Fitburg, ktorá údajne patrí k ruskému tieňovému loďstvu

Fínsko zabavilo loď Fitburg, ktorá údajne patrí ruskému tieňovému loďstvu, informujú fínske úrady. 3. januára fínske úrady zverejnili zábery z…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Nájdi rozdiely na tomto obrázku v časovom limite

Nájdi rozdiely na obrázku v časovom limite. Hľadanie rozdielov patrí medzi najobľúbenejšie vizuálne hádanky na internete a niet sa čomu…

05. 01. 2026 | 0 komentárov

Čo je už teraz, deň po operácii USA vo Venezuele, jasné a čo bude ďalej

V súčasnosti je už zrejmé, že išlo o bodovú akciu, ktorej hlavným a v podstate jediným cieľom bolo zajatie Nicolasa…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ako často prať zimné bundy a ako sa one správne starať?

Zimné bundy si vyžadujú špecifickú starostlivosť, no väčšina ľudí ju často podceňuje. Zvyčajne ich len vyvetráme, oprášime od snehu a…

05. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump inšpiroval Číňanov

Na čínskych sociálnych sieťach používatelia zastávajú názor, že Čína by mala voči Taiwanu použiť metódy Donalda Trumpa

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Sú známe hviezdne nominácie Kanady, USA, Švédska a Fínska na ZOH 2026

Tak ako sa čakalo, tímy štyroch veľkých favoritom na zisk zlata na olympiáde v Miláne a Cortine vo februári tohto…

05. 01. 2026 | 0 komentárov

Novelizácia Trestného zákona reagovala na neudržateľný stav v justícii, tresty boli niekedy až drakonické

Novelizácia Trestného zákona z roku 2024 reagovala na dlhodobo neudržateľný stav v slovenskej justícii, keď v mnohých prípadoch boli tresty…

04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nepokoje v Iráne sa rozširujú: kto a ako využije nestabilitu?

Irán, 4. januára 2026 - Severozápad krajiny je zatiaľ mimo protestov, ale situácia sa môže zmeniť.   Na šiesty deň…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

Kuba preleje za Venezuelu krv

Kubánsky prezident Miguel Díaz-Canel Bermúdez vyhlásil, že Kubánci sú pripravení bojovať za Venezuelu

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Výber fotografie, ktorá vás najviac desí, môže odhaliť skryté črty osobnosti

Výber fotografie, do ktorej by ste sa najviac báli vstúpiť, môže prezradiť viac, než si myslíte. Naše obavy totiž často…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

Trápny výrok Kallasovej zaskočil exposlanca

Kaja Kallasová vyhlásila, že venezuelský prezident Nicolas Maduro „nemá legitimitu“. Vyzvala k zdržanlivosti a dodržiavaniu medzinárodného práva v súvislosti so…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sloboda tlače? Machiavelli Vám vyvráti základné dogmy liberalizmu

Paríž, 4. januára 2026 - Kniha Mauricea Jolyho Beseda v pekle prináša fiktívny rozhovor dvoch významných postáv ľudských dejín a…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

Voči ktorým krajinám budú smerovať ďalšie útoky USA

Udalosti vo Venezuele vedú k „putinizácii“ politiky USA, píše britský denník The Guardian. Podľa neho Trump už viac neskúša obchádzať…

04. 01. 2026 | Aktualizované 04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Aktualizované 04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Pravoslávni kresťania sa pripravujú na sviatky Christovho narodenia

Pravoslávna cirkev na Slovensku i vo svete vstupuje do sviatočného obdobia Christovho narodenia, ktoré sa podľa takzvaného starého kalendára začne…

04. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Anarchisti podpálili elektráreň v Berlíne

Anarchisti podpálili elektráreň v Berlíne, píše denník Tagesspiegel. V juhozápadnej časti Berlína to včera spôsobilo rozsiahle výpadky elektrickej energie

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

KDH zľahčuje inváziu USA do Venezuely

Vojenská operácia Spojených štátov voči Venezuele je príkladom veľmocenskej politiky. Opozičné KDH takúto politiku považovalo od pádu Berlínskeho múru za…

04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Začiatok sveta bez pravidiel

USA uniesli prezidenta a jeho manželku. Útok nariadil prezident USA Trump pričom ako dôvod uviedol boj proti drogovým kartelom, ktoré…

04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Americký prezident Donald Trump poprel správy, podľa ktorých ukrajinské drony zaútočili na sídlo ruského prezidenta Vladimira Putina.

07:15

Venezuelská dočasná prezidentka Delcy Rodríguezová zriadila komisiu, ktorej úlohou je zabezpečiť prepustenie prezidenta Nicolása Madura a jeho manželky z USA, kam ich odviedli americkí vojaci.

07:13

Trump vyhlásil, že neverí, že ukrajinské bezpilotné lietadlá zaútočili na Putinovu rezidenciu.

„Neverím, že k tomuto útoku došlo… Niečo sa stalo úplne blízko, ale nemalo to s tým nič spoločné,“ povedal americký prezident.

07:05

Severokórejská štátna agentúra KCNA potvrdila, že KĽDR deň pred tým otestovala hypersonické rakety s cieľom preveriť schopnosť armády v oblasti odstrašovania. Na odpal dohliadal vodca krajiny Kim Čong-un.

06:55

Ukrajina doposiaľ každý deň v roku 2026 podnikla dronové útoky na Moskvu, vyplýva z údajov zverejnených ruským ministerstvom obrany.

06:54

.

Michelko: Na kandidátke SNS už budú len členovia strany

Na kandidátnej listine SNS v ďalších parlamentných voľbách budú len členovia strany. V rozhovore pre TASR to uviedol šéf poslaneckého…

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dôvod, prečo majú USA záujem o venezuelskú ropu. Nejde len o množstvo, ale o typ suroviny

Spojené štáty prejavujú čoraz výraznejší záujem o venezuelskú ropu. Prezident Donald Trump cez víkend vyhlásil, že USA plánujú prevziať kontrolu…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Švajčiarka Rastová ovládla obrovský slalom v Kranjskej Gore a vzdala hold obetiam z Crans Montany

Švajčiarka Camille Rastová sa stala víťazkou obrovského slalomu žien v pretekoch Svetového pohára v slovinskej Kranskej Gore. je to jej…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

Kotercový kašeľ sa u psov prejavuje silným a záchvatovým kašľom

Kotercový kašeľ je veľmi nákazlivé ochorenie dýchacích ciest, ktoré postihuje psy. Prejavuje sa intenzívnym, silným a záchvatovým kašľom

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelenskyj trvá na fyzickej prítomnosti vojakov koalície ochotných na Ukrajine

Zelenskyj vyhlásil, že bezpečnostné záruky musia zahŕňať všetko prítomnosť aspoň britských a francúzskych vojsk na území Ukrajiny. Uviedol to na…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Erik Majercak

Emma Maťašovská

Viktor Pondělík

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov