Aramis Naglič

NAŽIVO

Včerajšie rokovania v USA môžu viesť k prvému telefonickému rozhovoru Zelenského s Putinom za viac ako päť rokov. Informuje o tom Fox News s odvolaním sa na zdroj.

Podľa informácií televíznej stanice by zorganizovanie priamych telefonických rokovaní medzi prezidentmi Ukrajiny a Ruska bolo „diplomatickým víťazstvom“ pre Trumpa.

Putin a Zelenskyj naposledy telefonovali 26. júla 2020.

Zdroj tiež uviedol, že Zelenskyj bol pravdepodobne nervózny pred stretnutím s Trumpom v jeho rezidencii Mar-a-Lago na Floride.

06:42

Americký prezident Donald Trump zablahoželal lídrom Thajska a Kambodže k prímeriu, na ktorom sa obe krajiny dohodli po týždňoch pohraničných stretov.

06:41

Najmenej 13 ľudí zahynulo a 98 utrpelo zranenia pri čiastočnom vykoľajení vlaku na trati spájajúcej Tichý oceán s Mexickým zálivom, ku ktorému došlo v štáte Oaxaca ležiacom na juhu Mexika.

06:40

V Taliansku pravdepodobne na otravu jedlom zomrela žena a jej 15-ročná dcéra. Oznámila miestna polícia.

06:39

Vládnuca strana Vetëvendosje (Sebaurčenie, VV) premiéra Albina Kurtiho zvíťazila v predčasných parlamentných voľbách v Kosove so ziskom 49,8 percenta hlasov. Oznámila to v Prištine štátna volebná komisia po sčítaní hlasov v 95 percentách volebných miestností.

06:39

Severná Kórea skúšobne odpálila do Žltého mora dve strategické rakety dlhého doletu s plochou dráhou letu. Test osobne sledoval aj severokórejský vodca Kim Čong-un, ktorý pri tejto príležitosti vyzval na „neobmedzený a trvalý“ rozvoj jadrových síl svojej krajiny. Informovala o tom severokórejská štátna agentúra KCNA,

06:38

Jedna osoba prišla o život a ďalšia utrpela vážne zranenia pri zrážke dvoch vrtuľníkov vo vzduchu, ku ktorej došlo nad letiskom v meste Hammonton v americkom štáte New Jersey. 

06:37

Americký prezident Trump po rokovaní so svojím ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským vo svojom sídle Mar-a-Lago na Floride uviedol, že sa dosiahol „veľký pokrok“. Nevyriešené sú podľa neho jedna alebo dve chúlostivé otázky vrátane územných, na ktoré majú Rusko a Ukrajina rozdielne názory a rokovania o nich budú pokračovať.

Stretnutia Trumpa so Zelenským
Na snímke americký prezident Donald Trump (vpravo) a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas stretnutia v sídle Mar-a-Lago na Floride / Foto: TASR/AP-Alex Brandon
06:35

Čínske ozbrojené sily začali v blízkosti Taiwanu rozsiahle vojenské cvičenia s názvom Misia spravodlivosť 2025. 

06:33

Hrozba vetra so silou víchrice potrvá na horách severného a stredného Slovenska aj v prvej polovici pondelka (29. 12.). Na svojom webe to potvrdzuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).
Výstraha platí do začiatku pondelkového popoludnia (13.00 h) pre okresy Žilinského, Banskobystrického a Prešovského kraja a očakáva v polohách nad 1500 metrov miestami výskyt vetra s rýchlosťou v nárazoch 110 – 135 km/h, resp. s priemernou rýchlosťou 70 – 85 km/h, čo zodpovedá víchrici.

Včera 19:23

Profesionálni i dobrovoľní hasiči v nedeľu podvečer pracujú na likvidácii požiaru haly hydinárne vo Vištuku v okrese Pezinok. „Z miesta zásahu nie sú v súčasnosti nahlásené žiadne zranené ani usmrtené osoby,“ informovali TASR z Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Bratislave.
Požiar nahlásili o 16.29 h, na mieste sa nachádza takmer 40 hasičov. „Medzi nimi sú príslušníci HaZZ z Bratislavy, Trnavy, Pezinka i Senca, rovnako členovia dobrovoľných hasičských zborov z obcí Budmerice, Šenkvice, Blatné, Voderady a Častá,“ uviedli z operačného strediska. Dodali, že požiar likvidujú pomocou 13 vozidiel a strojov hasičskej techniky.

Včera 18:25

Horská záchranná služba (HZS) v nedeľu predpoludním zasahovala v Malej Fatre. Na modrom turistickom značenom chodníku v doline Hradské sa nachádzala 58-ročná žena slovenskej národnosti, ktorá si pádom spôsobila úraz dolnej končatiny. HZS o tom informovala na webe.
Na miesto pod Chatou pod Suchým smerovali záchranári z Oblastného strediska HZS Malá Fatra, ktorí pacientku po príchode vyšetrili a podali jej medikamentóznu liečbu. „Po zafixovaní bola transportovaná nosidlami a terénnym vozidlom HZS k rázcestníku Podhradské, kde si ju do starostlivosti prevzala privolaná posádka rýchlej zdravotnej pomoci,“ dodali horskí záchranári.

Včera 17:34

Polícia upozorňuje na nebezpečenstvo spojené s nepriaznivým počasím v okrese Gelnica. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach na sociálnej sieti uviedlo, že najmä v oblasti Nálepkovo dochádza v dôsledku silného vetra k pádu stromov a poškodeniu infraštruktúry.
„Zvýšené riziko sa týka predovšetkým zalesnených úsekov, dolín a menej frekventovaných komunikácií, kde sa môžu náhle objaviť prekážky na ceste. Upozorňujeme na možný výskyt popadaných stromov, uvoľnených konárov, poškodeného elektrického a telekomunikačného vedenia, ako aj na lokálne výpadky elektrickej energie,“ uviedla polícia. V tejto súvislosti odporúča zvýšenú opatrnosť pri pohybe v exteriéri, parkovaní vozidiel v blízkosti stromov a pri jazde dotknutými úsekmi.

Včera 15:16

Akademický senát Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici vyhlásil voľbu kandidáta na rektora UMB pre funkčné obdobie rokov 2026 až 2030. Informuje o tom univerzita na webe i sociálnej sieti.
Lehota na podávanie návrhov uchádzačov o kandidáta na rektora UMB začala plynúť dňom zverejnenia uznesenia na webovom sídle UMB a skončí sa 31. marca 2026 o 14.00 h. Návrhy uchádzačov o kandidáta na rektora musia byť doručené do podateľne univerzity najneskôr do uplynutia tejto lehoty.
„Volebné zhromaždenie na voľbu kandidáta na rektora UMB, ktorého súčasťou bude aj verejné vypočutie uchádzačov, sa uskutoční 6. mája,“ doplnila univerzita.
Voľbu kandidáta na rektora UMB organizuje, zabezpečuje a na jej priebeh dohliada volebná komisia, ktorej členov zvolili Akademický senát a Správna rada UMB.

Včera 14:51

Sobotňajšiu dopravnú nehodu v Detve neprežil 80-ročný chodec. Ako na sociálnej sieti informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici, tragická dopravná nehoda sa stala v sobotu 27. decembra vo večerných hodinách, na ulici M. R. Štefánika v Detve. „Podľa doposiaľ zistených informácií mal 28-ročný vodič zraziť na osvetlenom priechode 80-ročného chodca. Chodec napriek snahe záchranárov, žiaľ, svojim zraneniam na mieste podľahol,” uviedla polícia. Doplnila, že vodiča podrobili dychovej skúške na alkohol, aj orientačnému testu na drogy. Výsledok bol v oboch prípadoch negatívny. „Na mieste bol prítomný aj znalec z odboru dopravy,” dodala polícia s tým, že presná príčina nehody a bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Včera 14:51

Na nárazový vietor musia byť pripravení šoféri, ktorí prechádzajú cez Čertovicu, rovnako môže silný vietor spôsobiť komplikácie aj v okolí Liptovského Hrádku, kde je navyše spojený so snehovými prehánkami. Upozornila na to Slovenská správa ciest (SSC).
Na webe zjazdnost.sk varuje tiež pred poľadovicou, ktorá je na ceste II/589 medzi Chotínom a Pribetou v okrese Komárno. „Zľadovatený sneh je na ceste II/578 v úseku Kremnica – Skalka,“ doplnili cestári.

Včera 14:08

 Polícia vystríha pred nepriaznivým počasím v okrese Gelnica. Ako na sociálnej sieti uviedlo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, v danom okrese, najmä v oblasti Nálepkovo, v dôsledku silného vetra padajú stromy a dochádza k poškodeniu infraštruktúry. „Zvýšené riziko sa týka predovšetkým zalesnených úsekov, dolín a menej frekventovaných komunikácií, kde sa môžu náhle objaviť prekážky na ceste,” uviedla polícia. Varovala aj pred možným výskytom popadaných stromov, uvoľnených konárov, poškodeného elektrického a telekomunikačného vedenia, a tiež možnými lokálnymi výpadkami elektrickej energie. „Odporúčame zvýšenú opatrnosť pri pohybe v exteriéri, parkovaní vozidiel v blízkosti stromov a pri jazde dotknutými úsekmi,” doplnili policajti.

Včera 14:04

Oravský hrad ukončí tohtoročnú turistickú sezónu podujatím s názvom Vianoce na hrade. Od nedele do utorka 30. decembra bude historická prehliadka hradu obohatená o divadelno-hudobné spracovanie príbehu narodenia betlehemského dieťaťa. Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava o tom informovalo na webe.
V Rytierskej sále bude v čase prehliadok živá hudba s tradičnými vianočnými vinšmi a koledami. „Návštevníci, ktorí budú mať záujem o takýto druh prehliadky, budú môcť vstupovať do hradu každú hodinu od 11.00 h do 14.00 h v skupinách s lektorom,“ uviedli z múzea.
Počas nedele je pre návštevníkov Oravskej lesnej železnice pripravená Vianočná jazda. Na stanici Sedlo Beskyd sa predstaví súbor Klinčeky s hudobným pásmom vianočných kolied. Vlak s vyhrievaným vozňom bude na železnici premávať podľa platného cestovného poriadku do 31. decembra.

Včera 13:58

Verejnosť si môže 3. januára v čase od 14.30 do 16.30 h na oboch ľadových plochách zimného štadióna v Trnave zakorčuľovať s hráčmi z hokejového klubu (HK) Gladiators Trnava. Návštevníkov čaká aj sprievodný program, môžu sa tiež osobne stretnúť a odfotiť s hráčmi. TASR o tom informovali z hokejového klubu.
Ako uviedli, najprv bude na hlavnej ploche od 14.30 do 15.00 h zápas detí do desať rokov z oboch trnavských hokejových klubov proti mužom. Po tomto zápase si hráči prídu zakorčuľovať s návštevníkmi verejného korčuľovania. V priestoroch vchodu D bude pripravené fotenie s hráčmi. Organizátormi sú mesto Trnava a HK Gladiators Trnava.

Včera 13:58

STVR mení nedeľný večerný program na Dvojke. Dôvodom je úmrtie významnej francúzskej herečky Brigitte Bardotovej.
„V reakcii na túto udalosť si STVR pripomenie hereckú legendu na Dvojke od 20.10 h uvedením šesťdielnej životopisnej minisérie Bardot, ktorá približuje jej výnimočný život a umelecký odkaz,“ informovala vedúca odboru komunikácie STVR Zuzana Vicelová.
Bývalá francúzska filmová hviezda Brigitte Bardotová zomrela vo veku 91 rokov. V nedeľu to oznámila jej nadácia.

Včera 12:41

Cesta I/65 v úseku Turček – Kremnické Bane je uzatvorená, dôvodom je spadnutý strom na vozovku. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC).
Na webe zjazdnost.sk cestári tiež upozorňujú na poľadovicu v úseku cesty III. triedy medzi Červenou studňou a Banskou Štiavnicou, poľadovica je aj na horskom priechode Vrchslatina. „V úseku cesty II/578 Kremnica – Skalka je zľadovatený sneh,“ dodáva SSC.
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) tiež v aktuálnej výstrahe, platnej počas celej nedele, varuje pred rizikom snehových jazykov a závejov na severnom Slovensku.

Včera 09:02

Dôvera verejnosti v Srbsku voči Európskej únii klesá po štyroch rokoch bez otvorenia jedinej novej kapitoly prístupových rozhovorov. Podľa nedávneho prieskumu pre portál Savremena politika by v hypotetickom referende o členstve v EÚ budúci týždeň hlasovalo za 35,8 percenta respondentov, pričom 33 percent by bolo proti.

Včera 08:27

Rusko je proti akejkoľvek forme nezávislosti Taiwanu a považuje ostrov za neoddeliteľnú súčasť Číny, vyhlásil ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. V rozhovore pre agentúru TASS, ktorého celé znenie zverejnia v nedeľu ráno, takisto vyzval Japonsko, aby zvážilo možné dôsledky toho, čo označil za smerovanie k „militarizácii“.

Včera 08:27

Angola a Namíbia súhlasili s prijatím nelegálnych migrantov a ďalších osôb podozrivých z trestnej činnosti z Británie po tom, ako Londýn pohrozil sankciami v podobe vízových obmedzení krajinám, ktoré v tejto veci odmietnu spolupracovať. Naopak, Konžská demokratická republika (KDR) pre nesplnenie požiadaviek prišla o zrýchlené vízové služby a preferenčné zaobchádzanie s určitými osobami.

Včera 08:26

Polícia v Paríži v sobotu večer zadržala približne 40 ľudí, ktorí v centre metropoly neďaleko Eiffelovej veže odpaľovali zábavnú pyrotechniku. 

Včera 08:26
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Slováci prehrali v Rige s Lotyšskom 52:64

Slovenská mužská basketbalová reprezentácia neuspela ani vo svojom druhom vystúpení v C-skupine kvalifikácie majstrovstiev Európy 2025, v Rige prehrala s Lotyšsskom 52:64. V tabuľke tak má po februárovom asociačnom termíne na konte dve prehry a postupové šance sa zverencom trénera Aramisa Nagliča výrazne vzdialili

Aramis Naglič
Na snímke tréner basketbalistov Slovenska Aramis Naglič
❚❚
.

Miestenku na záverečný turnaj si vybojujú dvaja najlepší z „céčka“, Lotyšsko ako spoluorganizátor už má vopred istý postup. Slovákov najbližšie čaká v kvalifikácii dvojzápas so Španielskom, najskôr 22. novembra doma a následne 25. novembra na palubovke súpera.

Kvalifikácia ME 2025 muži – C-skupina:
Lotyšsko – SLOVENSKO 64:52 (31:27)
najviac bodov Lotyšsko: Gražulis 18, Zoriks 11, Lomažs 7
zostava a body Slovenska: Krajčovič 12, Ihring 9, Mokráň 5, Malovec a Volárik po 3 (Ihring 11, Jones 7, Doležaj 2, Pavelka 0). TH: 20/15 – 14/12, fauly: 19 – 25, trojky: 7 – 6, rozhodovali: Lanzarini (Tal.), Györgyiová (Maď.), Deman (Fr.), štvrtiny: 15:10, 16:17, 14:11, 19:14.

Tréner Aramis Naglič zamiešal základnou päťkou, ale Lotyšov to nevyviedlo z miery, keďže po dvoch minútach viedli 6:0. Obom stranám to strelecky nepadalo podľa predstáv, Mokráň sa postaral v 4. minúte o prvé slovenské body v zápase a následne prišiel aj prvý kôš z poľa. Súper však výraznejšie neodskočil, preto z toho bola vyrovnaná partia. Koncovku sa ale Slovákom nepodarilo vyriešiť ideálne, Šteinbergs upravil zároveň s klaksónom na 15:10 z pohľadu domácich po prvej štvrtine. Druhá 10-minútovka už bola zo slovenského pohľadu ofenzívnejšia. Hostia hrali sebavedomejšie, koncentrovanejšie a Lotyšov nepúšťali do žiadneho výraznejšieho náporu. Vďaka tomu sa darilo držať nielen nádej na dobrý výsledok, ale aj prípadné víťazstvo. Posledné slovo mal v prvom polčase opäť Ihring, trojkou upravil na 27:31.

.

Do druhého polčasu vstúpili Slováci sebavedomo, cítili, že v Rige môžu dosiahnuť na dôležité body do tabuľky. Dvojica rozohrávačov Ihring a Krajčovič 9-bodovou šnúrou dostala duel najskôr do vyrovnaného stavu, hneď dokonca do prvého vedenia – 36:34. Lotyšsko to v tomto momente zobralo do svojich rúk a tiež zareagovalo 9 bodmi za sebou, všetko strelami za tri body. Z pohľadu vývoja stretnutia išlo o dôležitý moment, keďže domáci si vypracovali výraznejší odstup od slovenského tímu 45:38: Slováci sa ale nenechali zlomiť, keď sa priblížili na rozdiel jedného útoku. Vtedy ale domáci tím preukázal svoju kvalitu a skúsenosť, 8-bodovou šnúrou definitívne rozhodol o tom, že si do tabuľky C-skupiny zapíše druhé víťazstvo. Slovensko ešte v závere skúšalo zdramatizovať dianie v Rige, ale na obrat to nestačilo.

 

Hlasy po zápase:
Luca Banchi, tréner Lotyšska: „Sme veľmi šťastní z tohto druhého víťazstva počas tohto asociačného okna. Ukázali sme vďaka našej vôli, že sme solídnym a konzistentným tímom. S týmto prístupom bolo pre nás dôležité pristúpiť k tejto novej výzve. Ak sa pristavíme v tomto stretnutí pri číslach, tak si možno všimnúť, že nám útočne nedarilo tak, ako sme zvyknutí. To patrí k basketbalu, súper sa na nás dobre pripravil. Slovensko bolo fyzické, snažili sa hrať svoj najlepší basketbal a podali asi jeden zo svojich najlepších výkonov. Prečkali sme starosti, ktoré nám robili a pokojným tímovým výkonom sme to ustáli. Zlepšili sa naše rozhodnutia na oboch stranách palubovky a každému sme ukázali, že vieme hrať, aj keď je to vyrovnaný duel. Toto je dobrý signál do budúcna.“
Andrejs Gražulis, hráč Lotyšska: „Bol to náročný zápas, z ktorého sme napokon vzišli ako víťazi. Hrali sme solídnu defenzívu, Slovensku sme dovolili len 52 bodov. V útoku sme sa trochu trápili, donútili nás k niekoľkým zlým streleckým rozhodnutiam, ale napokon sme to zvládli. Na konci dňa je rozhodujúce víťazstvo.“
Aramis Naglič, tréner Slovenska: „Gratulujem Lotyšsku k úspechu, hrali sme vo veľmi dobrej atmosfére. Musím povedať, že som hrdý na svojich chalanov, pretože sme hrali proti jednému z najlepších tímov na svete. Ukázali sme veľký charakter, na palubovke sme nechali všetko, čo bolo v nás. Snažili sme sa meniť obranu, aby sme zastavili obvyklú hru súpera. V tomto smere sme urobili dobrú robotu. Bol to pre nás fyzicky náročný zápas. Nechcem povedať, že som šťastný, pretože sme prehrali, ale u tohto tímu môžem vyjadriť hrdosť nad tým, že sme dokázali hrať proti top tímu.“
Andre Jones, hráč Slovenska: „V prvom rade chcem pogratulovať Lotyšsku k víťazstvu, sú momentálne v dobrej forme. Hrali sme v úžasnej atmosfére. Potešilo ma, ako tento tím zahral a bojoval. Lotyšsko má síce kvalitných hráčov, ktorí hrajú kvalitné súťaže, ale dokázali sme sa im rovnať. Tridsať minút sme ukázali, že na nich máme. Som hrdý na chalanov, bola to skvelá skúsenosť.“

Ďalší výsledok C-skupiny:
Belgicko – Španielsko 58:53 (19:26)
Najviac bodov: Obasohan 19, Gillet 15, Bako 8 – Brizuela 14, Parra 10, Sima 6

Tabuľka C-skupiny:
1. Belgicko 2 2 0 133:113 4
2. Lotyšsko 2 2 0 143:127 4
3. Španielsko 2 0 2 128:137 2
4. SLOVENSKO 2 0 2 112:139 2

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Zdeno Drdol

Michal Durila

Milan Šupa

.
.
.

Prežili sme slintačku, krívačku, aj Pročka. TOP udalosti roka 2025 v súvislostiach

Hádka v Bielom dome, konkláve, návrat Andreja Babiša k moci, či potýčka v NR SR. V uplynulých mesiacoch sme boli…

29. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Čo sa ukázalo po rokovaniach Zelenského a Trumpa a telefonáte Trumpa Putinovi? Zmarený plán EÚ a ukrajinských orgánov

Hlavným výsledkom včerajších rokovaní je zmarený plán ukrajinských orgánov a Európy presvedčiť Trumpa, aby prijal 20 bodov, ktoré oznámil Zelenskyj,…

29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Slovám Šimečku staršieho počas diskusie Denníka N treba venovať pozornosť

Anna Belousovová a upozornila na diskusiu DenníkaN, v ktorej exceloval progresívny „guru“ Martin Milan Šimečka. Lži, ktoré tam odzneli, nie sú náhodné

29. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zlá správa pre samotné KDH, ale ešte horšou pre Slovensko a jeho občanov, varuje generál

Je síce koniec roka, sviatočný čas, ľudia majú iné starosti a záujmy než sa venovať vnútornej politike a aj ja…

29. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Víc válčí s námi než s Rusy…

Už to bude rok, kdy byl Donald Trump inaugurován a začal pracovat na ukončení války na Ukrajině. Začalo to setkáním…

29. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump pred privítaním Zelenského telefonoval s Putinom. O čom sa rokovalo?

Trumpov rozhovor s Putinom trval hodinu a 15 minút a podľa ruského prezidentského poradcu Ušakova sa uskutočnil z iniciatívy Spojených…

28. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Migračné šialenstvo: rok 2026 bude rozhodujúci

Plán Európskej komisie je cynicky jednoduchý: „zaplať alebo prijmi migrantov”. Inými slovami, desaťročia nezodpovednosti západoeurópskych krajín chcú dať zaplatiť tým,…

29. 12. 2025 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

KDH mohlo byť štyrikrát vo vláde s Ficom, nebolo však ani raz. Spojenie so Smerom odmietajú aj teraz

Kresťanskodemokratické hnutie štyrikrát mohlo byť vo vláde s Ficom, a nebolo ani raz. V rozhovore pre spravodajskú televíziu TA3 to…

28. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Päsť a jej tvar. Čo o vás prezradí?

Stačí jednoduché gesto - päsť - a môžete o sebe či druhých zistiť viac, než by ste čakali. Reč tela…

29. 12. 2025 | 0 komentárov

Ukrajinci hlásia problém. Ruským vojskám často pomáhajú miestni civilisti

Obyvateľstvo vo frontových oblastiach pomáha Rusom preniknúť cez línie ukrajinských ozbrojených síl. Miestni obyvatelia im poskytujú prístrešie, jedlo a oblečenie,…

28. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Manchester United je spájaný s ďalšou potenciálnou 100-miliónovou posilou

Manchester United je stále v kontakte s agentom Carlosa Balebu pred januárovým prestupovým obdobím, potvrdil taliansky novinár Fabrizio Romano. Tím…

29. 12. 2025 | 0 komentárov

Letisko Sliač by mohlo byť pripravené pre stíhačky F-16 už koncom roka 2026

Letisko Sliač by mohlo byť pripravené pre stíhačky F-16 už koncom budúceho roka. Uviedol to minister obrany Robert Kaliňák na…

28. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Aká vysoká je pyramída v Gíze? Výška a fakty na jednom mieste

Pyramída v Gíze patrí medzi najikonickejšie stavby ľudských dejín a dodnes fascinuje vedcov aj turistov. Jej rozmery, presnosť a vek…

29. 12. 2025 | 0 komentárov

Zelenskyj uviedol, že pred Novým rokom by sa mohlo rozhodnúť o „veľa veciach“

„Toto sú jedny z najaktívnejších diplomatických dní v roku a pred Novým rokom by sa mohlo rozhodnúť o mnohých veciach.…

28. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najvtipnejšie rodinné vianočné fotografie

Vianočné fotografie majú zachytávať pokoj, radosť a dokonalú sviatočnú atmosféru, no realita býva často úplne iná. Práve tie neplánované momenty…

29. 12. 2025 | 0 komentárov

Tibor Gašpar povedal viac o tom, ako chcú upraviť zákon o mimovládkach, ktorému dal stopku Ústavný súd

Podpredseda parlamentu Tibor Gašpar očakáva, že budú musieť pripraviť novú úpravu zákona o mimovládkach

28. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Švihlíková pre HS: Európska únia sa postavila na stranu vojny a nesie za to plnú zodpovednosť. Kým vojna trvá, elity majú pocit moci. EÚ dnes nemá v rukách takmer žiadne karty, stratila rozum aj smerovanie

Globalizácia je proces rastúcej prepojenosti a vzájomnej závislosti národov, spoločností, ekonomík a kultúr po celom svete, poháňaný nárastom obchodu, kapitálu,…

28. 12. 2025 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: V Kyjeve stále pokračujú výpadky prúdu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

28. 12. 2025 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov

Šipoš ospravedlňuje vulgárnu parlamentnú opozíciu: “Na šialené a radikálne kroky koalície musíme reagovať adekvátne”

Na šialené a radikálne kroky koalície musí opozícia reagovať adekvátnym spôsobom. Koalícii prechádzajú škodlivé návrhy v Národnej rade SR bez…

28. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prevzatie kontroly nad Radou? Aké budú dôsledky útoku NABU na poslancov Zelenského strany?

Nedávna obnova vo vyšetrovaniach agentúr NABU a SAPO voči Zelenského vnútornému kruhu krátko pred odchodom ukrajinského prezidenta na stretnutie s…

28. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Čo zapríčinilo rýchly pád Severska

Po rýchlej strate Severska v Doneckej oblasti boli z funkcií odvolaní velitelia dvoch brigád, ktoré bránili tento úsek, informuje „UP“…

28. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šimkovičová: Plné divadlá, sály, návštevnosť knižníc je najlepšou odpoveďou na nevyberavú kritiku

Úspešnosť organizácií Ministerstva kultúry SR, záujem o predstavenia, výstavy i ponuku knižníc je tou najlepšou odpoveďou na často nevyberavú kritiku…

28. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko chce v budúcom roku naverbovať viac ako 400-tisíc vojakov, tvrdí Budanov

Rusko splnilo svoje mobilizačné ciele v tomto roku a na budúci rok chce do armády naverbovať 409-tisíc ľudí. Ako referuje…

28. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hnus v Betleheme: Nemci predstavili „slizkého Ježiša”

Nemeckí katolíci podporili provokačné trendy v súčasnom umení. V tamojšej televízii ste tak mohli vidieť nevkusné zobrazenie živého Krista ako…

28. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Zámorský odborník po prvých dvoch zápasoch MS juniorov vypichol výkony piatich slovenských mladíkov

Slovenská reprezentácia do 20 rokov odohrala na svetovom šampionáte do 20 rokov prvý dvojzápas proti silným Švédom a včera večer…

28. 12. 2025 | 0 komentárov

Zomrela francúzska filmová legenda 50. a 60. rokov

Do hereckého neba vo veku 91 rokov odišla francúzska filmová legenda Brigitte Bardotová, ikona kinematografie 50. a 60. rokov. Oznámila…

28. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Globalistická lož o Ukrajine, ktorá ešte môže zvíťaziť

S úplne nepodloženým tvrdením, že Ukrajina ešte môže poraziť Rusko, sa vo svojom najnovšom analytickom článku zaoberal, bezpečnostný expert maďarského…

28. 12. 2025 | 0 komentárov

Michelko: Predčasné voľby sú veľmi málo pravdepodobné, SNS nepovalí túto vládu

Predčasné parlamentné voľby sa nedajú úplne vylúčiť, ale je to veľmi málo pravdepodobný scenár. Uviedol to v rozhovore pre TASR…

28. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Včerajšie rokovania v USA môžu viesť k prvému telefonickému rozhovoru Zelenského s Putinom za viac ako päť rokov. Informuje o tom Fox News s odvolaním sa na zdroj.

Podľa informácií televíznej stanice by zorganizovanie priamych telefonických rokovaní medzi prezidentmi Ukrajiny a Ruska bolo „diplomatickým víťazstvom“ pre Trumpa.

Putin a Zelenskyj naposledy telefonovali 26. júla 2020.

Zdroj tiež uviedol, že Zelenskyj bol pravdepodobne nervózny pred stretnutím s Trumpom v jeho rezidencii Mar-a-Lago na Floride.

06:42

Americký prezident Donald Trump zablahoželal lídrom Thajska a Kambodže k prímeriu, na ktorom sa obe krajiny dohodli po týždňoch pohraničných stretov.

06:41

Najmenej 13 ľudí zahynulo a 98 utrpelo zranenia pri čiastočnom vykoľajení vlaku na trati spájajúcej Tichý oceán s Mexickým zálivom, ku ktorému došlo v štáte Oaxaca ležiacom na juhu Mexika.

06:40

V Taliansku pravdepodobne na otravu jedlom zomrela žena a jej 15-ročná dcéra. Oznámila miestna polícia.

06:39

Vládnuca strana Vetëvendosje (Sebaurčenie, VV) premiéra Albina Kurtiho zvíťazila v predčasných parlamentných voľbách v Kosove so ziskom 49,8 percenta hlasov. Oznámila to v Prištine štátna volebná komisia po sčítaní hlasov v 95 percentách volebných miestností.

06:39

.

Opozícia tvrdí, že Šutaj Eštok je “v úplne inej realite než občania”. Podľa Mikulca sa kriminalita zvyšuje

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok žije v úplne inej realite ako občania Slovenska. Vysmieva sa im štatistikami, v ktorých tvrdí,…

28. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Objavila sa fotografia po zuby ozbrojeného mierového čínskeho nákladného plavidla

USA, 28. decembra 2025 - Na Západe vznikol nemalý rozruch v dôsledku toho, že v čínskom prístave sa objavil kontajnerový…

28. 12. 2025 | 0 komentárov

Vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy ženu, ktorá muža dobodala kuchynskými nožmi

Vyšetrovateľ trnavskej krajskej kriminálky obvinil 55 ročnú ženu z okresu Trnava z obzvlášť závažného zločinu vraždy v prípade, ktorý sa…

28. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vojna a klauni. To, čo ponúka ukrajinská vláda je nepredstaviteľné

Ukrajina, 28. decembra 2025 - Keby som si pred rokom alebo dvoma prečítal Zelenského „mierový plán“ , povedal by som,…

28. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Svet spomaľuje, no nezastavuje. Rast má ťahať Amerika a umelá inteligencia

Svetová ekonomika vstupuje do budúceho roka s mierne slabšou dynamikou, no bez dramatického zlomu, ktorý by signalizoval príchod globálnej recesie

28. 12. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

Koniec bojov na Ukrajine by podľa 52,3% opýtaných pomohol ekonomike SR

Pozitívny vplyv konca vojny na Ukrajine na slovenskú ekonomiku, ak k nemu v roku 2026 príde, očakáva 52,3 percenta respondentov,…

28. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Zdeno Drdol

Michal Durila

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov