Johnson rokoval s afganským prezidentom Ašrafom Gháním, ako aj s ďalšími vysokopostavenými afganskými predstaviteľmi i zástupcami Severoatlantickej aliancie pôsobiacimi v tejto blízkovýchodnej krajine.
Britský politik uvítal a ocenil úsilie vlády začať mierový proces s tamojším fundamentalistickým hnutím Taliban. V júni sa vláde podarilo dohodnúť trojdňové prímerie, ktoré znamenalo krátku prestávku v 17 rokov trvajúcej vojne, dodala AP.
“V tejto dôležitej chvíli, keď úsilie o mier a politické urovnanie, ktoré inicioval Afganistan, získalo značný impulz, ma pobyt v Kábule inšpiroval a naplnil hrdosťou a videl som, ako Spojené kráľovstvo pracuje na podpore afganskej vlády na dosiahnutie tohto cieľa,” uvádza sa v Johnosonovom vyhlásení.
Vedenie Talibanu návrh vlády, aby došlo k predĺženiu prímeria aj po poslednom dni moslimského sviatku íd al-fitr v závere posvätného pôstneho mesiaca ramadán, odmietlo. Hnutie, naopak, svoje útoky následne ešte viac vystupňovalo.