NAŽIVO

Iránska štátna televízia v piatok po prvýkrát informovala o rozsiahlych protestoch, ktoré v krajine trvajú už takmer dva týždne. Násilnosti počas nich podľa reportáže vyvolávajú „teroristickí agenti“ Spojených štátov a Izraela, uviedla správa agentúry AP.

08:24

Pri izraelských útokoch v Pásme Gazy zahynulo vo štvrtok najmenej 11 Palestínčanov, uviedli zdravotníci. Izraelská armáda ich považuje za odpoveď na štvrtkový útok militantov, ich strela však nezasiahla izraelské územie. Informovala o tom správa agentúry Reuters.

08:23

Predseda francúzskej strany Národné združenie (RN) a europoslanec Jordan Bardella vo štvrtok večer oznámil, že sa opäť pokúsi zosadiť Európsku komisiu (EK) na čele s Ursulou von der Leyenovou. Dôvodom pre návrh na vyslovenie nedôvery je pripravovaná obchodná dohoda medzi Európskou úniou a juhoamerickým blokom Mercosur. Informoval o tom portál Euractiv.com.

Bardella-jd2025113041
Na snímke francúzsky pravicový líder Jordan Bardella / Foto: SITA/AP-Pascal Bastien
08:19

Ruské ministerstvo obrany v piatok ráno potvrdilo, že v reakcii na údajný ukrajinský útok na rezidenciu ruského prezidenta Vladimira Putina zaútočilo na ciele na Ukrajine mimo iné aj balistickou raketou stredného doletu Orešnik (Lieska). Informovali o tom správy agentúr DPA a TASS.

„Ruské ozbrojené sily podnikli masívny útok s použitím vysoko presných pozemných a námorných zbraní dlhého doletu vrátane mobilného pozemného raketového systému stredného doletu Orešnik,“ vyhlásilo ruské ministerstvo obrany s tým, že „ciele útoku boli dosiahnuté“.

08:13

Juhokórejský prezident I Če-mjong v dňoch 13. a 14. januára navštívi Japonsko. Prijme ho premiérka Sanae Takaičiová, s ktorou bude rokovať o regionálnych i globálnych otázkach, oznámila v piatok jeho kancelária. Informovala o tom správa agentúry AFP.

I Če-mjong
Na snímke juhokórejský prezident I Če-mjong / Foto: SITA/AP-Yonhap via AP
08:11

Generálny tajomník OSN António Guterres vyjadril poľutovanie nad rozhodnutím amerického prezidenta Donalda Trumpa o vystúpení Spojených štátov zo 66 medzinárodných organizácií. Vo štvrtok to uviedol Guterresov hovorca Stéphane Dujarric, píše správa agentúry AFP.

UN General Assembly President
Na snímke Antonio Guterres / Foto: TASR/AP-Seth Wenig
07:53

Sýrske ministerstvo obrany v noci na piatok oznámilo zastavenie bojov v niekoľkých štvrtiach mesta Aleppo. Cieľom podľa neho je bezpečný návrat vysídlených civilistov a snaha predísť ďalšej eskalácii v obytných častiach mesta, kde pri zrážkach medzi vládnymi jednotkami a kurdskými Sýrskymi demokratickými silami zahynulo v priebehu niekoľkých dní najmenej 21 ľudí. Informovala o tom agentúra AFP.

Sýria Aleppo-jd2026010909
Na snímke príslušníci sýrskych vládnych síl sa rozmiestnili v uliciach, aby prevzali kontrolu nad štvrťou Ahrafieh od kurdských bojovníkov počas prebiehajúcich stretov, ktoré vypukli v utorok v spornej oblasti severného mesta Aleppo v Sýrii / Foto: SITA/AP-Omar Albam
07:52

Desiatky farmárov vo Francúzsku a Grécku vo štvrtok vo svojich krajinách blokádami ciest protestovali proti plánovanej dohode o voľnom obchode medzi Európskou úniou a piatimi juhoamerickými štátmi. Medzičasom francúzsky prezident Emmanuel Macron vo štvrtok večer avizoval, že Francúzsko bude v piatok hlasovať proti jej podpísaniu, informovala agentúra AFP.

protest Grécko-jd2026010907
Na snímke traktory gréckych farmárov blokujú cestu počas protestu v rámci sporu o vyplácanie agrodotácií v meste Kastro, zhruba 130 kilometrov severne od Atén / Foto: TASR/AP-Thanassis Stavrakis
07:39

Iránska organizácia pre ľudské práva (IHRNGO) tvrdí, že počas pokračujúcich protestov v Iráne zabili bezpečnostné zložky najmenej 45 demonštrantov vrátane ôsmich mladistvých. V islamskej republike zároveň vo štvrtok došlo k rozsiahlemu výpadku internetového pripojenia, oznámila organizácia Netblocks, ktorá monitoruje kybernetickú bezpečnosť a správu internetu. Informovala o tom správa agentúry AFP.

07:37

Africká únia (AÚ) potvrdila svoj záväzok k rešpektovaniu politiky jednej Číny a odmietla nezávislosť Taiwanu. Stalo sa tak vo štvrtok počas návštevy čínskeho ministra zahraničných vecí Wang Iho v sídle bloku v Etiópii. Informovala o tom správa agentúry AFP.

„Africká únia potvrdila svoj pevný záväzok voči princípu jednej Číny a potvrdila, že na svete existuje len jedna Čína a Taiwan je neoddeliteľnou súčasťou čínskeho územia,“ uviedla AÚ vo svojom vyhlásení.

07:36

Vyšetrovanie okolností smrti ženy zastrelenej agentom amerického Imigračného a colného úradu (ICE) v Minneapolise má pod výhradnou kontrolou Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI), informovala vo štvrtok agentúra AP, ktorá dodala, že Úrad kriminálneho vyšetrovania (BCA) štátu Minnesota bol z prípadu vyradený.

Rene Good-jd2026010906
Na snímke uprostred fotografia Renee Nicole Goodovej, ktorá bola v stredu zastrelená a zabitá americkou imigračnou a colnou políciou v Minneapolis, je vystavená počas sviečkovej vigílie v Pliny Parku v Brattleboro vpVermonte / Foto: TASR/AP-Kristopher Radder/The Brattleboro Reformer prostredníctvom AP

 

07:28

Senát amerického Kongresu vo štvrtok v procedurálnom hlasovaní pomerom hlasov 52 ku 47 schválil návrh uznesenia, ktoré požaduje, aby prezident Donald Trump požiadal Kongres o súhlas s ďalšími vojenskými operáciami voči Venezuele. K 47 opozičným demokratom sa pridalo aj päť republikánov, čo Trump kritizoval v príspevku na svojej platforme Truth Social, informujú o tom správy agentúr AFP a DPA a televízie NBC News.

Maduro oslobodenie-jd2026010905
Na snímke cestujúci jazdia autobusom okolo nápisu na stene vyzývajúceho na prepustenie venezuelského prezidenta Nicolása Madura po jeho zadržaní americkými jednotkami vo venezuelskej metropole Caracas / Foto: TASR/AP-Matias Delacroix
07:17

Vyslanci Dánska a Grónska v USA sa vo štvrtok stretli s predstaviteľmi Národnej bezpečnostnej rady (NSC) Bieleho domu, aby prediskutovali záujem amerického prezidenta Donalda Trumpa získať Grónsko. Agentúru AP o tom pod podmienkou zachovania anonymity informovali dánske zdroje.

Americká vláda v uplynulom čase vystupňovala svoju rétoriku týkajúcu sa Grónska.

07:14

Americkí federálni agenti v meste Portland vo štvrtok popoludní miestneho času postrelili dvoch ľudí, oznámila tamojšia polícia. Oboch podľa nej previezli do nemocnice, ich stav však nie je známy. Informovala o tom agentúra Reuters.

07:13
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Sabovčík dá v rodnej Bratislave definitívnu bodku za exhibíciami, salto vzad už priaznivcom nepredvedie

Jozef Sabovčík síce ukončil súťažnú krasokorčuliarsku kariéru už pred viac ako troma dekádami, doteraz však výkonmi na ľade zabáva fanúšikov po celom svete. Má však už 55 rokov a dva dni po 56. narodeninách plánuje dať za exhibičnými vystúpeniami definitívnu bodku – v rodnej Bratislave. Ako sám priznal, už dlhší čas nevystupoval

❚❚
.

“V roku 2016 som korčuľoval počas exhibície na majstrovstvách Európy v Bratislave, bolo to pre mňa symbolické. Vtedy to bolo tridsať rokov od chvíle, keď som skočil ako prvý na súťaži štvoritý skok. Po vystúpení som prestal s vlastnými tréningmi, venoval som sa na ľade iba mojim zverencom. Tomáš Verner, Michal a Eliška Březinovci ma však oslovili s myšlienkou osláviť moju kariéru a poriadne sa rozlúčiť. Bol som z toho nadšený a už sa neviem dočkať exhibície. Dávame dokopy záverečné body scenára,“ priznal vo videorozhovore Jozef Sabovčík.

Na rozlúčke v Bratislave už od neho nemôžu priaznivci očakávať kúsok, ktorý ho preslávil po celej planéte – salto vzad. “Zo zdravotných dôvodov ho už nerobím, po päťdesiatke to už veľmi nejde. Od šiestich rokov som odskákal veľa skokov, poznačili aj moje telo. Aj moja manželka sa už o mňa bála. Skočiť salto zdanlivo nie je ťažké, potrebujete rýchlosť a dobrý rozbeh. Viem však, že mnohí krasokorčuliari to nedokázali, skúšal ho aj Jevgenij Pľuščenko a nezvládol to. Často niekto príde za mnou a hovorí mi, aby som ho naučil salto. Nerobím to, môže spadnúť na chrbát či na hlavu a potom je zle. V minulosti si pri tréningu salta Kurt Browning vykĺbil rameno a radšej to nechal tak,“ prezradil bronzový medailista zo ZOH 1984 v Sarajeve.

Jozef Sabovčík dlhodobo žije v USA, domov našiel v Salt Lake City, kde počas otváracieho ceremoniálu ZOH 2002 previedol spomenuté salto. Vystúpenia na ľade mu už veľmi nechýbajú. “Pred časom som sa bavil so Scottom Hamiltonom. Hovoril mi podľa svojej skúsenosti, že krasokorčuľovanie po skončení kariéry mi nebude chýbať. Neveril som mu, myslel som si, že to nie je možné. A vidíte. Dnes mu úplne rozumiem. Človek sa dostane do inej fázy života. Ja som si svoje už odkorčuľoval, nechávam to už na iných,“ pokračoval. Na ľade však trávi veľa času, avšak ako tréner.

.

Našiel si však nového koníčka, vo voľnom čase sa venuje stolárčine. “Nedávno som synovi postavil do izby písací stôl. Potrebujem sa venovať aj niečomu inému. Krasokorčuľovanie mám rád, ale 24 hodín denne sa nedá robiť. Mám viaceré hobby. Nedávno som si vystaval veľký počítač, aby som sa mohol hrať so synom hry cez internet,“ poznamenal s úsmevom dvojnásobný majster Európy z Göteborgu 1985 a Kodane 1986.

Slovenské krasokorčuľovanie v súčasnosti nemá zástupcov medzi najlepšími v Európe ani vo svete. “Slovensko je malá krajina, ale vychovala veľa skvelých krasokorčuliarov. Veď len z Bratislavy sme Ondrej Nepela, Karol Divín a ja. Keď sa pozriete na základňu v USA, Rusku a u nás, potom je to náročné. V mase ľudí sa vždy niekto nájde, kto vyskočí,“ poznamenal Sabovčík.

Definitívnu bodku za vystúpeniami Jozefa Sabovčíka príde urobiť mnoho hviezd svetového krasokorčuľovania. V rámci šou Fire on Ice sa na ľade predstavia aj Alexej Jagudin, Adelina Sotnikovová, Tatiana Totmianinová s Maximom Marininom či mnohí ďalší. “Bude to skvelá spoločnosť. Škoda, že nemôžu prísť moji veľkí priatelia – rivali z amatérskych dôb a skvelí korčuliari Scott Hamilton a Brian Orser. Obaja majú pracovné povinnosti v zámorí a do Bratislavy to majú ďaleko,“ povedal 55-ročný Bratislavčan Sabovčík. Bol to práve on, kto v roku 1986 previedol prvý štvoritý skok na súťaži. Medzinárodná korčuliarska únia ISU ho neskôr neuznala. Celý svet však stále hovorí o Sabovčíkovi ako o prvom krasokorčuliarovi so štvoritým súťažným skokom.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

Ján Droppa

.
.
.

Odveta Ruska po útoku na Putinovu rezidenciu. Zasiahli Ukrajinu Orešnikom

Zelenskyj potvrdil, že Rusko dnes v noci zaútočilo na Ukrajinu raketami „Orešnik“

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Heredoš vyčíslil čiastku, akú doteraz EÚ zaplatila Ukrajine: „Táto suma je absolútne šialená!“

506 miliárd amerických dolárov – to je suma, ktorá doteraz odišla na Ukrajinu z kasy Európskej únie a teda aj…

09. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Orság pre HS: Kolaps prišiel krátko po očkovaní a odvtedy sa môj stav zhoršuje. Dnes som odkázaný na pomoc iných

Vakcína je sloboda. A je bezpečná. Nie až tak dávno sme podobné vyhlásenia počúvali dookola a odvšadiaľ. Opakovali nám ich politici, lekári,…

09. 01. 2026 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov

Namiesto solidarity kolektívne šialenstvo

Kyjev a jeho spojenci z EÚ a partneri z G7 rokujú o ďalších 800 miliardách dolárov na povojnovú obnovu Ukrajiny.…

09. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka podá vo veci záchrankového tendra správne žaloby

Minister zdravotníctva Kamil Šaško nevyhovel protestom generálneho prokurátora Maroša Žilinku vo veci záchrankového tendra. Pretože nedošlo k odstráneniu zásadného poškodenia…

09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Milujete mytológiu? Svetový hit, ktorý sa umiestňuje na popredných priečkach bestsellerov po celom svete

Mytológia Edith Hamiltonovej po prvý raz vyšla v roku 1942 vo vydavateľstve Little, Brown and Company, a odvtedy sa umiestňuje…

09. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko dobieha v eurách, ale zaostáva v kúpnej sile. Prečo a čo s tým

Keď ceny dobiehajú rýchlejšie než výkon, pridané eurá na výplatnej páske sa v obchode stratia. Potrebujeme nový motor: produktivitu, investície…

09. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Karibská kríza Trumpa a Putina. Prečo Moskva mlčí

Udalosti posledných dní – operácia USA vo Venezuele, zajatie ruského tankera vyvolali silné rozrušenie na ruských Z-kanáloch

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Rok 2026 – začiatok konca liberálnej demokracie?

Politický vývoj v kľúčových štátoch Západu je v tejto chvíli vyslovene dramatický, upozornil bývalý minister Juraj Draxler. Rok 2026 preto…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusi vykonali odvetu za útok na Putinovu rezidenciu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

09. 01. 2026 | Aktualizované 09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Aktualizované 09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

„Budíček pre Európu“

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok o tom, že sa Európa už musí zobudiť a Európska únia sa už musí…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump pripustil, že môže „vrátiť“ Grónsko za cenu rozpadu NATO

Povedal to v rozhovore pre The New York Times

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čína útočí. Úpadok európskeho automobilového priemyslu pocítime všetci

Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí – USA sa obracia do seba, zatiaľ čo EÚ márne naťahuje vojnu na Ukrajine…

09. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Prevrátený hodnotový svet KDH

Magistrát hlavného mesta Bratislavy a Bratislavská župa má v oblasti tradícií a kultúrnych podujatí nové  priority. Poukázal na to poslanec…

09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump navrhol radikálne zvýšiť vojenský rozpočet USA. Podľa Carlsona tieto plány znamenajú prípravu na veľkú vojnu

Americký prezident Donald Trump navrhol radikálne zvýšiť vojenský rozpočet USA – z 901 miliárd dolárov v tomto roku na 1,5…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Video: Dlho očakávaná ruská odpoveď raketa „Orešnik“ znovu ukázala svoju silu

Ukrajina, 9. januára 2026 - Všetky ukrajinské zdroje uvádzajú, že do podzemného skladu plynu v Ľvovskej oblasti dopadol Orešnik. To…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Pri dopravnej nehode nákladného vozidla v Babíne umreli dvaja muži

V piatok nadránom umreli dvaja muži pri dopravnej nehode nákladného motorového vozidla v ťažko prístupnom teréne v katastri obci Babín…

09. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Pyramida projevu a hledání ideálu

Díky všem za zaslané názory k otázkám v článku  Kde končí svoboda projevu při hodnocení historie. U některých reakcí stále…

09. 01. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nechcú mrznúť kvôli Zelenskému, ale vláda má iné starosti

Nemci vyšli do ulíc s transparentmi Mrznúť pre Zelenského?

09. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Takto lejú peniaze z Bruselu do Sorosových médií

Brusel nalieva peniaze do mediálnych produktov patriacich ku globálnej progresívnej sieti. Najnovšie získali značné prostriedky v rámci mediálneho projektu financovaného…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Do třetice u soudu. Opět bez ztráty květinky

Asi není příliš běžné, aby členové vědeckého sdružení trávili tolik času u soudů, jako je tomu v případě SMIS. Za…

09. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Románik medzi hviezdnymi zápasníkmi Oktagonu. "Aké je to s ňou chodiť?" Podpichol šéf Novotný

České bulvárne médiá priniesli správy o novom prominentnom páre z radov najväčších hviezd organizácie Oktagon MMA. Dvojnásobný írsky šampión Will…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump predpovedá „oveľa dlhší“ dohľad Spojených štátov nad Venezuelou

Americký prezident Donald Trump v stredu 8. januára vyhlásil, že očakáva, že Spojené štáty budú po odvolaní venezuelského prezidenta Nicolása…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovský s gólom a prihrávkou pri ďalšom víťazstve Habs. Na konte má už skvelých 35 bodov

V zámorí sa začína Juraj Slafkovský stávať jedným z najviac ospevovaných útočníkov celej ligy. V decembri a na začiatku januára…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Francúzsko a Veľká Británia chcú do Ukrajiny vyslať až 15-tisíc vojakov, čo je podstatne menej, ako sa očakávalo

Francúzsko a Veľká Británia chcú do Ukrajiny vyslať až 15-tisíc vojakov, čo je podstatne menej, ako sa očakávalo, píše The…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Neohľaduplnosť týchto ľudí vás pobúri

Neohľaduplnosť je jav, s ktorým sa denne stretávame na uliciach, v obchodoch aj v dopravných prostriedkoch, no internet ju dokáže…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Raději smlouvu s ďáblem…

Tak se nám Donald Trump v posledních dnech vybarvuje. Nejprve nadějný mírotvůrce, ukončovatel válek… snižovatel vojenských rozpočtů… America first, ale…

09. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Tajomný ostrov Sommarøy: Miesto, kde čas plynie inak

Čas na niektorých miestach sveta ľudia vnímajú úplne inak než v bežnom živote, a jedným z nich je nórsky ostrov…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Smrteľné strety v Iráne vstúpili do 11. dňa protestov

V celom Iráne pokračujú násilné strety medzi protivládnymi demonštrantmi a bezpečnostnými silami, keďže demonštrácie vyvolané prehlbujúcou sa ekonomickou krízou vstúpili…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Je náš svet simulácia? Vtipné fotografie nám ho ukazujú z inej perspektívy

Simulácia reality je myšlienka, ktorá sa zvyčajne objavuje vo vedeckej fantastike, no niektoré skutočné momenty ju dokážu znepokojivo pripomenúť. Svet…

09. 01. 2026 | 0 komentárov

Venezuela je otvorená dohode o rope, tvrdí Rodríguezová, zatiaľ čo Vance tvrdí, že Spojené štáty „kontrolujú“ zdroje krajiny

Trumpova administratíva si nárokuje kontrolu nad venezuelskou ropou po tom, ako v stredu zadržala dva sankcionované tankery, informuje o tom…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kolumbijský prezident sa dohodol s Trumpom na spoločnom postupe proti povstalcom pašujúcim kokaín

Kolumbijský ľavicový prezident Gustavo Petro sa dohodol so svojím americkým kolegom Donaldom Trumpom na „spoločných akciách“ proti povstalcom pašujúcim kokaín…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vojská na Ukrajinu iba so súhlasom Ruska? To sa načakajú

Merz vyhlásil, že bez súhlasu Ruskej federácie Británia a Francúzsko nebudú môcť vyslať svoje vojská na Ukrajinu

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Rusko posiela odkaz koalícii ochotných: Zahraničné jednotky na Ukrajine budú pokladané za legitímne vojenské ciele

Rusko vo štvrtok vyhlásilo, že prítomnosť akýchkoľvek zahraničných vojsk na Ukrajine bude považovať za legitímny vojenský cieľ

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

Ján Droppa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov