NAŽIVO

Tajomník iránskej Najvyššej rady národnej bezpečnosti Alí Larídžání uviedol, že prípravy na rokovania so Spojenými štátmi pokročili.

Americký prezident Donald Trump deň predtým vyjadril nádej, že Irán sa bude chcieť dohodnúť a odvrátiť tak možnú vojenskú konfrontáciu. Informuje agentúra AFP.

Včera 20:09

Británia a Japonsko sa dohodli na posilnení svojich väzieb v obrane a ekonomike, uviedol britský premiér Keir Starmer. Ten je na návšteve v Japonsku.

Takaičiová Starmer
Na snímke britský premiér Keir Starmer (vľavo) si podáva ruku s japonskou premiérkou Sanae Takaičiovou / Foto: TASR/AP-Kin Cheung, Pool
Včera 18:03

Francúzsko sprísni limity pre prítomnosť toxínu cereulid v potravinových výrobkoch pre dojčatá. Tento krok prišiel po tom, ako niekoľko výrobcov muselo stiahnuť z trhu šarže dojčenského mlieka, pretože mohli obsahovať tento toxín. Informovala agentúra AFP.

Včera 18:02

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa schválila možné predaje zbraní Izraelu v celkovej hodnote 6,67 miliardy dolárov a Saudskej Arábii v hodnote deväť miliárd dolárov. Informovali agentúry AP a AFP.

Včera 18:00

Pápež Lev XIV. prijal v sobotu v Apoštolskom paláci vo Vatikáne mladých politických lídrov z rôznych krajín sveta, ktorí sa zišli na podujatí nazvanom Jedno ľudstvo, jedna planéta. Informovali Vatican News a agentúra APA.

Včera 17:59

Vyslanec Kremľa pre ekonomické záležitosti Kirill Dmitrijev v sobotu pricestoval do mesta Miami na Floride a rokoval tam s predstaviteľmi USA.

Včera 17:58

Ústredná volebná komisia v Kosove v sobotu po prepočítaní všetkých hlasov odovzdaných v predčasných parlamentných voľbách potvrdila víťazstvo strany Sebaurčenie (Vetëvendosje – LVV) dočasného premiéra Kosova Albina Kurtiho.

Strane LVV dalo svoj hlas 51,1 percenta kosovských voličov. Informovala agentúra AFP.

Včera 17:57

Poľsko dočasne obmedzilo civilnú leteckú dopravu nad Podleským vojvodstvom v severovýchodnej časti krajiny. Dôvodom obmedzenia bolo, že vo svojom vzdušnom priestore zo smeru z Bieloruska zaznamenalo objekty podobné balónom. Informovalo operačné velenie poľských ozbrojených síl DORSZ. Informuje agentúra PAP.

Včera 17:55

Portugalsko sa v sobotu začalo pripravovať na ďalšie výdatné zrážky, pričom približne 200-tisíc odberateľov zostáva stále bez dodávok elektriny niekoľko dní po tom, ako krajinu zasiahla búrka Kristin, ktorá si vyžiadala šesť obetí.

Portugalsko Počasie Búrka Kristin
Na snímke hasiči evakuujú na gumennom člne ľudí v zaplavenej portugalskej obci Alcácer do Sal vo štvrtok 29. januára 2026 / Foto: TASR/Lusa-Rui Minderico
Čítať viac | Včera 17:39

Irán začína cvičenia v Perzskom zálive, v bezprostrednej blízkosti amerických vojnových lodí.

Včera 14:06

Meno Trumpa sa v „Epsteinových súboroch“ spomína viac ako tritisíckrát.

Informuje o tom denník The Times s odvolaním sa na zverejnené dokumenty, ktoré obsahujú svedectvá o násilí na maloletých.

Ministerstvo spravodlivosti USA už vyhlásilo, že tvrdenia o účasti Trumpa na týchto zločinoch sú „neopodstatnené a nepravdivé“.

Včera 14:06
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Rusko je pripravené dodať Iránu 24 lietadiel Su-57

Poľský portál Defence 24 publikoval materiál, v ktorom tvrdí, že Rusko je pripravené dodať Iránu 24 moderných stíhačiek Su-57

❚❚
.

Irán je pripravený tieto lietadlá okamžite kúpiť, 24 nových ruských Su-57 sa však obávajú Američania, Izraelci a Saudi. Tí tvrdia, že ruské Su-57 narušia krehkú rovnováhu síl na Blízkom východe (možnosti Američanov, Izraelcov a Saudov sa opäť oslabia). Podľa ďalších informácii Irán okrem Su-57 prejavil záujem o nákup ruských nadzvukových moderných rakiet typu vzduch-vzduch.

Irán je terčom amerického, izraelského a saudského tlaku, preto vyčleňuje obrovské zdroje na vojenské výdavky. Zvýšená prítomnosť Ruska na Blízkom východe a ruský zásah v Sýrii zmenili v oblasti celkovú geopolitickú situáciu. Irán a Sýria posilnili svoje postavenie na úkor Izraela, Saudov či USA a Iránci napriek americkým sankciám a snahám Američanov prinútiť Európu participovať vo zvýšenej miere v tlaku voči Iránu (Európanom sú americké predstavy nevýhodné, EÚ stráca obrovské financie, sankcie voči Iránu sú prospešné len USA a Izraelu) dokážu pomerne úspešne americkému tlaku i podpore farebných revolúcii v Iráne odolávať.

 

.

Video ruské Su-57 

 

Irán úspešne obchoduje aj s Čínou a podobne ako Rusi získava od Číňanov dostatok financií k tomu, aby mohol ruské zbrane kupovať. Pred iránskym režimom stojí dôležitá úloha eliminovať geopolitický tlak USA, Izraelu a Saudov, tieto tri krajiny sa opakovane vyhrážajú Iránu vojenským zásahom a Irán túto hrozbu považuje za úplne reálnu. Pokiaľ nebude mať Irán k dispozícii jadrové hlavice, možnosti útoku USA, Izraela a Saudov na Irán sú stále na programe dňa.

Američania od roku 2006 presadzujú, aby sa dodržiavalo embargo na predaj zbraní Iránu. Iránci vyvíjajú preto vlastné zbrane a v oblasti rakiet či dronov sú pomerne úspešní. Iránsky systém PVO Bavar 373 (dlhý dolet) a Khorad-15 (stredný dolet) sú aj podľa Rusov a Číňanov hodnotené pomerne vysoko (Bavar 373 je približne na úrovni modernizovaných ruských S-300), Iránci dosiahli pomerne veľké úspechy aj vo vývoji svojich pozemných a námorných vojenských síl. Achillovou pätou Iránu je však jeho letectvo.

Irán má dnes k dispozícii bojové stroje F-5E a F-4D / E z vojny vo Vietname (predstavené hlavne v rokoch 1968-1974), novšie F-14 v obmedzenom množstve z polovice 70 rokov 20.storočia. Okrem toho má k dispozícii MiG-29, všetko typy z 90.rokov 20.storočia, vrátane irackých koristných MiG-29, ktoré po vpáde Američanov preleteli z Iraku do Iránu (nie všetky MiG-29 Irán Iraku vrátil), okrem toho majú Iránci k dispozícii aj staršie lietadlá F-7 a Mirage F-1. V súčasnosti môže Irán zorganizovať podľa odborníkov 17 stíhacích letiek, ktoré však majú značne obmedzené možnosti v boji proti súperom, vyzbrojených F-15, F-16, F-18 a F-35 (Američania, Izraelci a Saudi).

.

Ruské Su-57 V. generácie, vyzbrojené ruskými modernými raketami vzduch- vzduch by veľkú časť iránskych problémov vyriešil. Okrem toho sú Rusi ochotní pri vývoznej verzii ochotní spolupracovať aj s Iráncami, ktorí by mohli získať aj technickú dokumentáciu k výrobe niektorých komponentov, Rusi nemajú námietky ani proti tomu, aby servis zabezpečovali iránske spoločnosti čím by sa pre Iráncov cena lietadiel a ich údržba značne znížila. Rusi postupujú úplne odlišne od Američanov, ktorí F-35 predávajú za horibilné ceny a s výnimkou Izraelcov poskytujú možnosti servisu pre neamerické spoločnosti vo veľmi obmedzenej miere.

 

Video iránske Bavar -373 

 

Iránsky brigádny generál Abdolkarim Baintarafi (letectvo) uviedol, že Iránci okrem Su-57 majú záujem aj o kúpu čínskych strojov J-10 a JF-17. Čo sa týka Su-57 Iránci sú ochotní kúpiť stroje v cene 3 miliárd USD, okrem toho chcú Iránci kúpiť ruské Su-35 a Su-30. Ruské Su-57 majú byť protizbraňou voči F-35, ktorými disponujú na Blízkom východe najmä USA a Izrael.

.

Za 3 miliardy USD mohol získať Irán aj tri pluky S-400 Triumph s dlhým doletom. Iránske analýzy však ukázali, že 24 ruskách Su-57 vybavených nadzvukovými modernými ruskými raketami bude mať v iránskom vzdušnom obrannom systéme oveľa vyššiu hodnotu, pretože nebudú obmedzené radarovým stropom a takisto budú schopne efektívne fungovať v nízkych i veľmi vysokých výškach. Iránci považujú vlastné vyvinuté systémy PVO Bavar – 373 za dostačujúce.

India ruské Su-57 odmietla, pretože Indovia mali obavy z údržby a servisného zabezpečenia nových lietadiel. Iránci sú si však vedomí skutočnosti, že zvyšovať efektívnosť lietadiel F-5E, F-4D/E a F-14, ktoré majú k dispozícii by ich stálo oveľa viac úsilia a financií ako zaviesť do iránskej výzbroje Su-57.

Rusi pri svojích Su-57 predstavili diametrálne odlišný princíp ako Američania. Rusom nevadí, keď niektoré komponenty Su-57 budú vo vlastnej réžii vyrábať samotní zákazníci, ktorí tieto lietadlá kúpili, najväčšími záujemcami o kúpu ruských strojov Su-57 sú Iránci, Indovia a Turci.

Američania a Izraelci sa značne obávajú vývoja situácie pri ktorej by Irán v značnej miere odkúpil ruské systémy PVO S-400, ruské tanky T-90, vrtuľníky Mi-28, raketové námorné batérie Bastion, výcvikové a bojové lietadlá Jak – 130 a lietadlá Su-30 a Su-35. Možnosti beztrestného a náhleho útoku na Irán zo strany USA a Izraela by sa tak opätovne značne znížili.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Peter Bielik

.
.

Premiér Fico prijal rezignáciu Lajčáka

Premiér Robert Fico prijal rezignáciu svojho poradcu Miroslava Lajčáka, ktorý sa rozhodol vzdať funkcie pre svoju komunikáciu s americkým sexuálnym…

31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Tento druh čaju pomáha v boji s obezitou a starnutím

Zelený čaj sa ukázal ako účinný v boji proti obezite a starnutiu

01. 02. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Strategické prebudenie.” Fico sa vyjadril k rozhovoru s Macronom, ktorý vyvolal rozruch

Premiér SR Robert Fico odmieta interpretáciu správy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona o ich spoločnom stretnutí zo strany niektorých médií. Rozhovor,…

31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európski lídri vypracovali tajný plán proti Trumpovi

Európski lídri na mimoriadnej večeri minulý týždeň vypracovali tajný plán proti Trumpovi, píše The New York Times s odvolaním sa…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Je naozaj profesor? Český europoslanec odhaľuje, kto podal trestné oznámenie na Kotlára

Ako sme vás už v priebehu týždňa informovali, český vedec avizoval podanie trestného oznámenia na splnomocnenca vlády Petra Kotlára za…

31. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Pápež Lev k mladým lídrom: “Najväčším ničiteľom mieru je potrat”

Pápež Lev XIV. prijal v sobotu v Apoštolskom paláci vo Vatikáne mladých politických lídrov z rôznych krajín sveta, ktorí sa…

31. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tajná zbraň

Prečo nás motivuje strata a nie zisk? Ako získať ľudí na svoju stranu? Odpoveď na tieto a ďalšie otázky nájdete…

31. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Iránci, Číňania a Rusi začínajú spoločné námorné cvičenia pod nosom lietadlovej lode USA Abraham Lincoln

Každá náhodne vypálená raketa môže zničiť nielen Blízky východ, píše v článku v ruských novinách Svobodnaja Pressa Konstantin Olšankij

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Lajčák prehovoril. S odstupom času si komunikáciu nevybavuje

Poradca predsedu vlády SR a exminister zahraničných vecí Miroslav Lajčák odsudzuje zločiny zosnulého amerického finančníka Jeffreyho Epsteina. Lajčák zdôraznil, že…

31. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – “Sme nadšení,” vyhlásil Witkoff po stretnutí s Dmitrijevom

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tlak Západu? Putin má pre nás jasný odkaz

Tlak Západu na ruský zbrojársky priemysel nedokázal zastaviť náš vývoz obranných technológií, tvrdí ruský prezident Vladimir Putin

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nové odhalenia z Epsteinových spisov. Trump si vydýchol. Billa Gatesa spajajú s „ruskými dievčatami“ a pohlavnou chorobou

Včera mnoho verejných zdrojov informovalo o tom, že Trump figuruje v nových dokumentoch týkajúcich sa prípadu Epsteina, ktoré zverejnilo americké…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Teherán varoval USA a Izrael pred útokom, armáda je v plnej pohotovosti

Iránsky minister obrany Amir Hatamí v sobotu varoval Spojené štáty a Izrael pred prípadným útokom a vyhlásil, že ozbrojené sily…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Príliš mladé dievčatá a ich sestry. Lajčákovo meno sa objavilo v ďalších Epsteinových spisoch

Americké Ministerstvo spravodlivosti zverejnilo ďalšiu komunikáciu zosnulého miliardára a sexuálneho predátora Jeffreyho Epsteina. Dialógy, ktoré podľa materiálov mal viesť s…

31. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Polícia potvrdila vyšetrovanie, ktoré sa týka čias ministra vnútra Mikulca

Polícia i Európska prokuratúra potvrdili vyšetrovanie, týkajúce sa Ministerstva vnútra SR v období, keď bol šéfom rezortu Roman Mikulec (Slovensko-Za…

31. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

“Zoberiem ťa so sebou.” Migrant z Južného Sudánu v Hamburgu stiahol dievča pod vlak. Oboch ich prešiel

Vo štvrtok večer zahynuli dve osoby na stanici metra Wandsbek Markt v Hamburgu po tom, ako mal 25-ročný muž z…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bober: Cirkev klope na dvere v súvislosti s prijatím zvyšných zmlúv s Vatikánom

Katolícka cirkev na Slovensku podľa predsedu Konferencie biskupov Slovenska Bernarda Bobera klope politikom na dvere v súvislosti s uzavretím zostávajúcich…

31. 01. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Zákon o mimovládkach je späť v parlamente. Čo ukazuje história peňazí v slovenskej občianskej spoločnosti

Historické dáta z rokov 2000–2020 ukazujú, kto formoval profesionálnu vrstvu slovenskej občianskej spoločnosti a prečo dnes funguje tak, ako funguje

31. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší poslanec KDH ukazuje, že strana zliberálnela. Pacienti by mali mať možnosť spísať závet, že nechcú byť oživovaní

Pacienti by mali mať možnosť spísať závet, že nechcú byť oživovaní, ak sa im zastaví v nejakej situácii srdce. Povedal…

31. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Európa je v slepej uličke

Európske krajiny budú môcť upustiť od zvyšovania výdavkov na obranu a sústrediť sa na svoj rozvoj len za podmienky obnovenia…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Umývačka riadu: Kedy by ste ju nemali používať

Umývačka riadu je jedným z najpraktickejších pomocníkov v kuchyni, no nie je určená na všetko. Umývačka riadu síce šetrí čas,…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

Kuba obvinila USA z neofašizmu a vyhlásila mimoriadny stav

Kuba obvinila USA z neofašizmu a vyhlásila mimoriadny stav v reakcii na kroky Washingtonu zablokovať dodávky ropy a hrozbu útoku…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako ďaleko dokáže ľudské oko dovidieť?

Ľudské oko je biologický zázrak, ktorý vyvažuje fyzikálne zákony, anatómiu a vlastnosti prostredia. Ľudské oko je obmedzené zakrivením Zeme, ktoré…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

Policajti v Bratislave zachránili mladú ženu, ktorá skočila do Dunaja

Policajtom sa podarilo zachrániť mladú ženu, ktorá v Bratislave skočila do Dunaja. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Katarína Bartošová, dnes…

31. 01. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prečo sú európske armády bez USA a NATO bezmocné

Brusel, 31. januára 2026 - „NATO sa musí stať viac európskou organizáciou, aby si udržala svoju silu.“ Vyhlásila to európska…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

Miroslav Lajčák podľa národniarov predstavuje bezpečnostné riziko na úrade vlády

Slovenská národná strana v súvislosti s pokračujúcim zverejňovaním informácií o kontaktoch poradcu premiéra SR Miroslava Lajčáka s Jeffreym Epsteinom dôrazne…

31. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bezpečnosť v práci, ktorú by ste nechceli zažiť na vlastnej koži

Bezpečnosť na pracovisku je téma, ktorú mnohí berú na ľahkú váhu, kým sa nestane nehoda. Bezpečnosť však nie je formalita…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

Každý svého štěstí strůjcem…

Posledních několik dní bylo velmi… jak to kulantní říci… zajímavých. Například jsme se dozvěděli, že pokud vyjednáváte s Hradem, nepíšete…

31. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Šéf hokejového Liptovského Mikuláša mal skončiť vo vyšetrovacej väzbe

Majiteľ hokejového klubu HK 32 Liptovský Mikuláš Róbert Ľupták mal skončiť v rukách polície. Informovala o tom verejnoprávna televízia STVR…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Tajomník iránskej Najvyššej rady národnej bezpečnosti Alí Larídžání uviedol, že prípravy na rokovania so Spojenými štátmi pokročili.

Americký prezident Donald Trump deň predtým vyjadril nádej, že Irán sa bude chcieť dohodnúť a odvrátiť tak možnú vojenskú konfrontáciu. Informuje agentúra AFP.

Včera 20:09

.

Zomrela herečka Catherine O’Harová, medzi prvými reagoval jej filmový syn Macaulay Culkin

Vo veku 71 rokov zomrela v piatok herečka Catherine O’Harová. Na správu o jej úmrtí medzi prvými reagoval jej filmový…

31. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Izraelský analytik Kedmi: Čo európski nevedkovia ani len netušia?

Izrael, 31. januára 2026 - „Jediná sila, ktorá môže Európe pomôcť , nie ju zachrániť, sú Spojené štáty,“ tvrdí izraelský…

31. 01. 2026 | 0 komentárov

Šialené! Oficiálne britské usmernenia nabádajú k vyhýbaniu sa osloveniu “pán” a “pani”

Zamestnancom NHS v Birmingham a Solihull Mental Health Trust bolo odporúčané, aby prestali oslovovať pacientov ako „pán“ alebo „pani“, aby…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Chodíte spať neskoro? Hrozí vám jedno riziko

Ľudia, ktorí zostávajú hore do neskorých hodín a sú v noci veľmi aktívni, majú podľa novej štúdie väčšiu pravdepodobnosť, že…

31. 01. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Raši: Návrh zákona o lobingu bude v blízkej dobe predstavený

Ministerstvo vnútra SR má v blízkej dobe predstaviť návrh zákona o lobingu. Malo by sa tak stať v priebehu jedného…

31. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Peter Bielik

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov