Rozhovor s Antonom Martvoňom o dovolenkových poukazoch i politike: Veľmi úsmevné sa mi zdajú tlačovky „akože“ konzervatívnej KDH na čele s krčmárom murujúcim ženy v kanceláriách

Bratislava 28. augusta 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

 

Keďže je problematika rekreačných poukazov najviac aktuálna práve teraz v lete, prinášame vám v rozhovore s Antonom Martvoňom, kde sa v tejto problematike vyjadruje. V rozhovore nájdete aj jeho názory na politiku, koaličné i opozičné strany ako aj jeho ďalšie politické ambície

Na snímke Anton Martvoň

Na svojom Facebooku ste dali občanom návrh ako si uplatniť u zamestnávateľa svoj dovolenkový poukaz. Ako ste spokojný s jeho dopadom na turizmus na Slovensku? Počet dovolenkujúcich Slovákov doma na Slovensku sa zvýšil o desať percent  na 800 tisíc.

Priznám sa, že keď tento nástroj na podporu domáceho turizmu vymysleli a prvý krát zaviedli v Poľsku, tak sa mi to páčilo už vtedy a páči sa mi to i dnes. Chcel som ešte ako poslanec NRSR s jedným kolegom v 6. volebnom období podľa vzoru Poľska taktiež zaviesť tzv. rekreačné (resp. kúpeľné) poukazy v SR  ako obdobu dnešných dovolenkových poukazov, no neuspeli sme s tou myšlienkou i s návrhom a v Smere nás namiesto pochopenia s tým vtedy vysmiali. A to aj napriek nášmu argumentu, že by to pomohlo nielen podnikateľom v cestovnom ruchu v SR, ale aj bežným ľuďom a zamestnancom v SR. Preto  v súčasnosti ich zavedenie vítam a aj plne podporujem. No, treba ich určite ešte vylepšiť, rozšíriť  a vyprecizovať.

 

Ste za jeho rozšírenie na všetkých zamestnancov? Respektíve aby ho museli poskytovať všetci zamestnávatelia, aj tí, ktorí majú dnes menej ako 49 zamestnancov?

Určite áno, pričom štát by to mal potom následne plne akceptovať i ako odpočítateľnú položku pre zamestnávateľov, no nie z ich daňového základu, ale už priamo z vypočítanej dane z príjmu. Zavedenie dovolenkových poukazov len pre zamestnancov pracujúcich pre  subjekty zamestnávajúce viac ako 49 ľudí považujem dnes za diskriminačné… Vláda dodnes poriadne nezdôvodnila, že prečo to nastavili práve na číslo 49.

 

Má aj Národná koalícia námety v tejto téme? Prípadne, čo by sa dalo ešte spraviť pre domáci cestovný ruch?

Národná koalícia podporuje slovenský cestovný ruch a myslíme si, že k jeho ešte väčšej podpore by určite pomohlo zníženie DPH nielen na ubytovanie, ale hlavne na jedlo a na potraviny, napr. na 10 alebo na 15 percent, čo by pozitívne pocítili aj bežní občania, ktorí nemajú veľa peňazí na dovolenky. Ďalšou pomocou v oblasti cestovného ruchu, by určite bolo zrušenie odvodov z dohôd o brigádnickej práci študentov  a z dohôd o vykonaní práce pre dôchodcov, na základe ktorých by si slovenskí študenti a aj dôchodcovia mohli privyrábať práve v cestovnom ruchu v našich regiónoch a zároveň by sa tým podporili aj zamestnávatelia  v oblasti cestovného ruchu…

 

Ako hodnotíte súčasnú politickú situáciu? Ktoré z tých „akože“ koalícií vás najviac pobavili?

Ten kto dnes sleduje politiku, tak mu musí byť z nej naozaj zle. Na jednej strane máte vládne strany, pri ktorých sa ukázalo, že ich predstavitelia sú ovládaní oligarchiou, dokonca mali kontakty s daňovými podvodníkmi, s talianskou mafiou, so zločincami a javí sa, že dokonca aj s vrahmi v podobe „čiernych vdov“, či „lukratívnych sexi asistentiek“.

Na druhej strane máte večne hádajúcu sa opozíciu, ktorá sa dokáže pohádať ešte aj na tom, že kto je líder opozície a kto z nej bude budúcim premiérom, i keď ešte ani len voľby do NRSR nevyhrali.

A medzitým niekde v strede sú občania – bežní ľudia, ktorí na jednej strane boli oklamaní zo strany vládnych strán, sú zhrození z ich praktík a z prepojení na oligarchiu a mafiu, pričom na druhej strane je  vidina absolútnej neistoty, amatérizmu a hádok zo strany súčasnej opozície.

No, bežných ľudí však nezaujímajú hádky v koalícii a v opozícii, ale konkrétne reformy a zmeny v ich prospech, aby sa im lepšie žilo, aby mali menšie odvody a dane, lacnejšie a kvalitné potraviny, lepšie zdravotníctvo, modernejšie nemocnice, školstvo, či cesty a dopravné komunikácie,  a predovšetkým mohli v žiť v bezpečí, pracovať a vychovávať deti v štáte, kde ako dôchodcovia nezomrú na ulici alebo rukami nejakých zahraničných gangov za bieleho dňa.

A práve na bežných ľudí a na ich potreby (až na zopár výnimiek) súčasná koalícia a aj opozícia kašlú a odputáva pozornosť hádkami od problémov bežných ľudí! Veľmi úsmevné sa mi zdajú tlačovky „akože“ konzervatívnej KDH na čele s krčmárom murujúcim ženy v kanceláriách – A.Hlinom o tom, že ako ide spolupracovať s liberálmi a s progresívcami absolútne neuznávajúcimi kresťanské hodnoty a tradičnú rodinu.

Na druhej strane mi je úsmevný akože boj Smeru na čele s Ficom a Blahom proti Kotlebovcom, ktorým však nevadí, keď Kotlebovci pomáhajú Smeru a vláde pri uznášaniaschopnosti NRSR, pri priatí zákonov, či v prezidentskej kampani pri odstavení Harabina.  Je to jasný dôkaz, že opozičné i koaličné strany sú schopné sa spojiť aj s „kvázifašistami“, s „kvázisatanistami“ alebo i s osobami ospravedlňujúcimi pedofiliu, či obchodovanie s deťmi, len aby sa dostali k vláde alebo aby zostali pri vláde. No žiaľ, na tradičnú rodinu, sociálne reformy, na hájenie slovenských národných hodnôt a zachovania suverenity SR v EÚ, či na ochranu hraníc pred nelegálnou alebo pred ekonomickou migráciou absolútne kašlú…

 

Veríte v delenie na nových a starých politikov?

Ide o absolútne zbytočné delenie, lebo mnoho „akože“ nových politikov sú vlastne v minulosti odstavení starí politici (napr. Beblavý, Štefunko, či Hlina) a viacerí „akože“ starí politici zasa pôsobia ako amatéri v politike, na ktorých mediálnych výstupoch, či prejavoch sa smeje celé Slovensko (napr. Danko, Číž, či Vaľová).

Slovensko potrebuje reštart a hranie sa na nových a starých politikov, či na ľavicu a pravicu, tak to nikomu z občanov SR nijak nepomôže a nezvýši ich životnú úroveň. Občania – voliči chcú totiž vidieť konečne konkrétne návrhy na zlepšenie ich životnej situácie alebo na riešenie ich problémov, a nie iba sľuby alebo dokonca iba hádky medzi koalíciou a opozíciou, napríklad o nejaký stožiar pri NRSR alebo o nejakom jadre EÚ…

Preto, ja ako politik som vždy chcel a aj chcem pre voličov na Slovensku ponúkať odbornú a sociálnu alternatívu s rešpektovaním tradičnej rodiny, národných hodnôt a predovšetkým riešenia ich každodenných problémov, ktoré im prináša život, zákony a úradníci v ich každodennej práci, v podnikaní, či na dôchodku. Nie je normálne, že ľudia celý život platia dane i odvody a potom, keď ochorejú alebo sú na dôchodku, tak zažívajú hrôzu v rozbitých nemocniciach bez klímy, kde si ešte i vlastný toaletný papier, pitnú vodu  a často krát i obväzy a lieky musia priniesť, za všetko musia i tak doplácať a na nimi desiatky rokov platených sociálnych odvodoch dokonca často krát štát skôr zarobí, ako by im vyplatil dôstojný dôchodok, ktorého sa mnoho ľudí ani len žiaľ nedožije, keďže ho posunula táto vláda až na 64 rokov.

Podnikateľov a živnostníkov likvidujú nezmyselné pokuty a ešte nezmyselnejšie zákonné povinnosti. Proste celé zle, nečudujem sa preto letargii ľudí, a to nehovoriac o právnej neistote a prieťahoch na súdoch. Slovenská politika potrebuje reštart, no s ľuďmi, čo budú hľadať a ponúkať odborné riešenia pre ľudí a nie sa iba hádať a spať v parlamente.

 

Ako hodnotíte Národnú koalíciu? Vstupovali ste do nej aj na protest proti politike Smeru a SNS, čiže strán dnešnej koalície. Cítite v NK väčší cit pre návrhy riešení?

V Národnej koalícii sme dobrý kolektív ľudí, ktorým záleží na Slovensku, pričom v nej vidím snahu o verejnú službu a o zmenu politiky v prospech bežných ľudí.  Naša strana je založená na viacerých myšlienkach, a to na tradičnej rodine, na kresťanských hodnotách, na národnej suverenite a hlavne na odbornom a ľudskom riešení problémov bežných ľudí žijúcich v regiónoch, odkiaľ všetci pochádzame. Máme mnohé nové tváre z regiónov a pomaličky si ako strana chceme u ľudí vybudovať politickú dôveru, aby sme im následne ako politici mohli ponúkať odborné, legislatívne, sociálne a ľudské riešenia ich každodenných problémov vznikajúcich v ich živote či v práci. Občan musí byť konečne na prvom mieste a ľuďmi zvolení politici musia pracovať hlavne pre bežných ľudí, pre Slovenskú republiku a nie pre oligarchiu, či pre zahraničie.  Národná koalícia si myslím, že má veľmi dobrý cit pre návrhy riešení v prospech bežných ľudí, nakoľko máme rozvinuté štruktúry priamo v regiónoch a naši členovia každodenne komunikujú s ľuďmi, či už osobne alebo cez sociálne siete. Máme viacerých odborníkov, ktorí pracujú priamo v praxi v mnohých oblastiach, takže si vždy vieme zanalyzovať problém bežných ľudí z praxe, či zo života a následne vieme operatívne poskytnúť návrh odborného alebo praktického riešenia.

 

Aké máte Vy politické ambície v blízkej dobe?

Som ešte stále mladý, energický človek a výsledky mojej legislatívnej práce v NRSR, kde som ako poslanec vyhotovil a presadil viacero zmien zákonov v prospech bežných ľudí a proti oligarchii, ktoré sú dodnes efektívne v praxi (napr. úroky z omeškaného výživného pre mamičky, zákaz stáčania kilometrov na autách, zákony v boji proti šmejdom, úžerníkom, proti inkasným spoločnostiam, či proti nebankovkám, alebo zákony na úseku ochrany spotrebiteľa, vlastníkov bytov, či zlepšenia stavu justície), tak ma zaväzujú pokračovať ďalej a ponúkať tento štýl odbornej politiky voličom i naďalej. Politik má totiž slúžiť ľuďom a nie naopak, pričom musí robiť pre ľudí reformy a nie pre oligarchiu ako to vidíme dnes. A to sa dá robiť iba keď má politická strana zastúpenie v parlamente, takže to je teraz moja méta a aj cieľ našej strany Národná koalícia.

Preto, mám ako právnik s našim tímom odborníkov združeným v Národná koalícii záujem pred voľbami do NR SR všetkým sociálne, či národne zmýšľajúcim, ako aj Smerom sklamaným, či oklamaným voličom ponúkať odbornú a sociálnu politiku s akcentom na sociálne reformy v prospech bežných ľudí, na ktorých táto vláda absolútne zabúda, ako aj s akcentom na ochranu tradičnej rodiny a našej suverenity v rámci EÚ, no nie v pozícii „superštátu“. Občania si zaslúžia dôstojné dôchodky, vyššie platy, dôstojnú sociálnu a predovšetkým lepšiu zdravotnú starostlivosť, opravené cesty, dostupné a zrekonštruované školy i škôlky, či poriadnu právnu i súdnu ochranu v tejto republike. Je tu množstvo vecí, ktoré v tejto republike nefungujú v prospech bežných ľudí, a preto budem na to poukazovať a pokúšať sa s bežnými ľuďmi vytvárať tlak, aby sa veci zmenili a pohli k lepšiemu. Nie je totiž normálne, že platíte si odvody, dane, poplatky štátu a aj tak skoro za všetko si na konci musíte priplatiť a to ešte občanov tento štát buzeruje i nezmyselne vysokými pokutami za mnohé nezmyselné povinnosti. Slovensko potrebuje nielen politický, ale aj odborný reštart, aby ľudia konečne pocítili nejaké zmeny v prospech nich a ich detí.

 

Rokujete o možnej spolupráci s niektorou z politických strán? 

Ja osobne zatiaľ nie, nakoľko som podpredseda Národná koalície a sme tam dobrý kolektív ľudí, ktorým záleží na Slovensku a hlavne na bežných ľuďoch žijúcich v regiónoch. Naša predsedníčka Slavěna Vorobelová sa snažila na základe poverenia strany o rokovania s niektorými politickými stranami kvôli možnému spojeniu národných a sociálnych síl v slovenskom politickom priestore či s inými národne a sociálne zmýšľajúcimi politikmi, pričom táto etapa rokovaní nie je ešte stále uzatvorená.

A keďže ako samotná strana máme mnohé nové tváre z regiónov, taktiež skúsených regionálnych politikov, ako aj rádových členov pomáhajúcim ľuďom, tak sme sa rozhodli, že pomaly si ako politická strana sami tvrdou prácou chceme u ľudí vybudovať politickú dôveru, aby sme im následne ako politici mohli pomáhať reformami v ich prospech a aby sme mohli riadiť túto republiku tak, aby tu bezpečne a dôstojne mohli žiť naši slovenskí dôchodcovia i naše deti a príbuzní. Určite je dôležité dať do popredia naše regióny, lebo len tak môžeme vybudovať silné Slovensko.

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

18:46

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken v nedeľu na začiatku svojej návštevy Egypta povedal, že chce posilniť strategické partnerstvo medzi USA a Egyptom.

17:23

Podpora Severnej Kórey pre Rusko vo vojne na Ukrajine iba ukazuje, ako veľmi je potrebné, aby zvyšok sveta spolupracoval v oblasti bezpečnosti. Uviedol to v nedeľu generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg počas návštevy juhokórejskej metropoly Soul.

17:14

Miestni obyvatelia a turisti sa už nebudú môcť prechádzať po uliciach chorvátskeho mesta Split iba v plavkách. Tamojšie úrady totiž prijali novú vyhlášku, na základe ktorej dostanú dovolenkári a miestni obyvatelia pokutu vo výške 150 eur, ak budú chodiť po meste bez trička alebo iba v bikinách.

16:15

Podľa satelitných snímok, ktoré zverejnil ukrajinský vojenský portál Defense Express, továreň na výrobu bômb v Iráne nebola počas nočných náletov zasiahnutá. Informácie uvádzal, že 28. januára približne o 23:30 miestneho času došlo k útoku na tento konkrétny závod. Na satelitnej snímke SkySat od spoločnosti Planet Labs, ktorá bola zhotovená po útoku 29. januára o 10:10 miestneho času, však nie sú vidieť žiadne škody.

16:10

USA v skutočnosti nechcú Abramsy na fronte predovšetkým preto, že sú vybavené sofistikovaným pancierom z ochudobneného uránu, ktorého zloženie je prísnym štátnym tajomstvom, píše Washington Post.

16:08

Pápež František v nedeľu odsúdil najnovšiu vlnu násilností na Blízkom východe. Obe strany izraelsko-palestínskeho konfliktu vyzval, aby hľadali mierové riešenie.

16:07

Rusko neplánuje tento rok rokovať s Japonskom o obnovení dohody, ktorá japonským rybárom umožňovala loviť v okolí sporných Kurilských ostrovov, oznámilo v nedeľu ruské ministerstvo zahraničných vecí. Dôvodom je podľa Moskvy prijatie protiruských opatrení zo strany Tokia.

15:05

„Ak raz vláda padne, tak je fér ísť do predčasných volieb, nemusí to byť v čo najskoršom, ale v rozumnom termíne,“ vyhlásil Gábor Grendel.

15:02

Čína schválila dva perorálne podávané lieky, vyvinuté domácimi odborníkmi, pre pacientov s miernymi príznakmi ochorenia COVID-19, informoval v nedeľu čínsky Národný úrad pre liečivá.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Vážne zraneného lyžiara museli spod Chopku transportovať leteckí záchranári

0 icon

Brezno 29. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)   Záchranárov Horskej záchrannej služby (HZS) privolali v nedeľu popoludní k 34-ročnému lyžiarovi, ktorý si pri páde na zjazdovke na južnej strane Chopku privodil vážne zranenie dolnej končatiny v oblasti stehna. Záchranári mu poskytli neodkladné zdravotné ošetrenie a pripravili ho na letecký transport do…

Volko vyhral na mítingu Elán oba behy na 60 m: „Celková spokojnosť“

0 icon

Halový exmajster Európy v behu na 60 m Ján Volko vyhral oba behy na 60 m na 22. ročníku halového mítingu Elán v Bratislave, ktorý mal challengerový štatút seriálu World Athletics Indoor Tour.

Žilinka: „Zavádzanie občanov nepovažujem za korektné.“ Prezradil, či sa chystá kandidovať na funkciu prezidenta

0 icon

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka na sociálnej sieti reagoval na niektoré vyjadrenie politikov a médií. Jeho stanovisko vám prinášame v plnom znení.

Reznikov: Prísľub tankov nie je „koniec príbehu, ale len začiatok.“ Čo ešte obsahuje „zoznam želaní pre Ježiška“?

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-/Olivier Matthys)   Prísľub tankov nie je "koniec príbehu, ale len začiatok", povedal ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov pre CBC Canada Priznal, že prijatie tankov a zaškolenie posádok na ich používanie si vyžiada určitý čas, ale dúfa, že budú pripravené na jarnú kampaň. Predbežný termín je…

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Scholz: O stíhačkách nemôže byť ani reči

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Roman Hrytsyna) Aktualizované 29. januára 2023 20:13 V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií   20:00 - Pokusy "byrokratov" z Medzinárodného olympijského výboru vrátiť ruských športovcov na…

Za drzým a nelegálnym útokom na Irán trčia uši USA a Izraela

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (HSP/Foto:Screenshot)   Čo je známe o útoku dronov na zariadenie iránskeho ministerstva obrany Večer 28. januára bolo jedno z výrobných zariadení iránskeho ministerstva obrany napadnuté bezpilotnými lietadlami. Jedno z bezpilotných lietadiel bolo zostrelené a ďalšie dve zachytené a zničené. Podľa iránskeho ministerstva obrany, tri bezpilotné lietadlá…

OĽANO navrhuje odmenu pre oznamovateľov korupcie, chce rozšíriť ich okruh

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA-Patrick Pleul/ZB/dpa)   Oznamovatelia korupcie by mohli mať nárok na odmenu vo výške 50 percent zo sumy majetku navrátenej štátu. Rozšíriť by sa zároveň mohol okruh osôb, ktoré môžu byť nahlasovateľmi korupcie. Išlo by aj o uchádzačov o zamestnanie. Vyplýva to z návrhu novely zákona o…

Blaha: Čaputová, Lipšic, Hamran – čo to stvárate?!

0 icon

V Prahe sa v sobotu okrem prezidentky Zuzana Čaputovej nachádzal aj iný kontroverzný politik. Lipšic. A viete, čo tam robil? Odfotili ho, ako je na zaľúbenej prechádzke s cudzou ženou, zverejnil Ľuboš Blaha.

Chce Rusko dobyť celú Ukrajinu? Orbán odpovedá

0 icon

Maďarský premiér Viktor Orbán neverí, že Putin niekedy upustí od vojny. Vysvetlil aj dôvod.

Parlament skrýva staršie kuriozity, telefónne búdky využívali aj novinári

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Nová budova Národnej rady (NR) SR sídliaca v blízkosti Bratislavského hradu sa pamätá ešte na časy bez mobilov. Vo svojich útrobách skrýva telefónne búdky, ktoré využívali poslanci, ale aj novinári. Telefonovať z nich sa dalo zdarma do celého sveta. Na neformálne stretnutia slúži…

NAJNOVŠIE

BLOG

René Pavlík

Sľub poslanca.

0icon

Čakajú nás voľby do NRSR. Možno v máji, júni, júli, auguste, septembri, alebo možno na budúci rok. To možno nevie ani prezident USA. Ak budú, budeme si opäť hľadať zástupcov od ktorých budeme očakávať dôsledné, fundované, dôstojné zastupovanie v našom najvyššom a najdôležitejšom zákonodarnom orgáne. Robili by sme to sami,

Miro Majerník

Ako to bolo s gratuláciou pani prezidentky?

0icon

Naši českí priatelia a bývalí spoluobčania si 27 až 28 januára 2023 volili nového pána prezidenta. Isť k voľbám je to ich občianska povinnosť a nie je na tom nič neobvykle. Veľa bežných Slovákov už počas volebnej kampane fandilo jednotlivým kandidátom a tak čakali ako voľby skončia. V deň vo

Marek Brna

Protest proti vláde a prezidentke! (SNP2)

0icon

Protest treba, vážení a milí, usporiadať proti vláde a prezidentke, ktorá nás zaťahuje do vojny! Celonárodný protest! A Bratislava musí byť na prasknutie zaplnená protestujúcimi. Žiadať okamžitú demisiu - kvôli doterajším, národ ohrozujúcim počinom. Ohrozujú národnú bezpečnosť! Oni majú už dávno zakúpené letenky, tak nech to vyu

Peter Lipták

Čaputová vo vytržení z odchovanca KSČ

0icon

1. Ako uviedla TASR(28.01.2023) slovenská prezidentka Zuzana Čaputová prišla do volebného štábu Petra Pavla. Novozvolenému českému prezidentovi osobne zagratulovala a uviedla, že sa z

Andrej Sablič

Pravda o vojnách

0icon

>>>Plienenie Austrálie  nespôsobili zajace (voľný radikál,) ktorým chutila mrkva, ale zajace všeobecne, teda aj tie práve okotené!!!>>> Toto platí aj o zisku.

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke 18. ročník zimnej furmanskej súťaže ťažných koní o Hriňovskú fujarku pri futbalovom ihrisku na Murinke v Hriňovej, v okrese Detva

Autor: TASR-Ján Krošlák

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Vážne zraneného lyžiara museli spod Chopku transportovať leteckí záchranári

0 icon

Brezno 29. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)   Záchranárov Horskej záchrannej služby (HZS) privolali v nedeľu popoludní k 34-ročnému lyžiarovi, ktorý si pri páde na zjazdovke na južnej strane Chopku privodil vážne zranenie dolnej končatiny v oblasti stehna. Záchranári mu poskytli neodkladné zdravotné ošetrenie a pripravili ho na letecký transport do…

Volko vyhral na mítingu Elán oba behy na 60 m: „Celková spokojnosť“

0 icon

Halový exmajster Európy v behu na 60 m Ján Volko vyhral oba behy na 60 m na 22. ročníku halového mítingu Elán v Bratislave, ktorý mal challengerový štatút seriálu World Athletics Indoor Tour.

Žilinka: „Zavádzanie občanov nepovažujem za korektné.“ Prezradil, či sa chystá kandidovať na funkciu prezidenta

0 icon

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka na sociálnej sieti reagoval na niektoré vyjadrenie politikov a médií. Jeho stanovisko vám prinášame v plnom znení.

Reznikov: Prísľub tankov nie je „koniec príbehu, ale len začiatok.“ Čo ešte obsahuje „zoznam želaní pre Ježiška“?

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-/Olivier Matthys)   Prísľub tankov nie je "koniec príbehu, ale len začiatok", povedal ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov pre CBC Canada Priznal, že prijatie tankov a zaškolenie posádok na ich používanie si vyžiada určitý čas, ale dúfa, že budú pripravené na jarnú kampaň. Predbežný termín je…

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Scholz: O stíhačkách nemôže byť ani reči

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Roman Hrytsyna) Aktualizované 29. januára 2023 20:13 V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií   20:00 - Pokusy "byrokratov" z Medzinárodného olympijského výboru vrátiť ruských športovcov na…

Za drzým a nelegálnym útokom na Irán trčia uši USA a Izraela

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (HSP/Foto:Screenshot)   Čo je známe o útoku dronov na zariadenie iránskeho ministerstva obrany Večer 28. januára bolo jedno z výrobných zariadení iránskeho ministerstva obrany napadnuté bezpilotnými lietadlami. Jedno z bezpilotných lietadiel bolo zostrelené a ďalšie dve zachytené a zničené. Podľa iránskeho ministerstva obrany, tri bezpilotné lietadlá…

OĽANO navrhuje odmenu pre oznamovateľov korupcie, chce rozšíriť ich okruh

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA-Patrick Pleul/ZB/dpa)   Oznamovatelia korupcie by mohli mať nárok na odmenu vo výške 50 percent zo sumy majetku navrátenej štátu. Rozšíriť by sa zároveň mohol okruh osôb, ktoré môžu byť nahlasovateľmi korupcie. Išlo by aj o uchádzačov o zamestnanie. Vyplýva to z návrhu novely zákona o…

Blaha: Čaputová, Lipšic, Hamran – čo to stvárate?!

0 icon

V Prahe sa v sobotu okrem prezidentky Zuzana Čaputovej nachádzal aj iný kontroverzný politik. Lipšic. A viete, čo tam robil? Odfotili ho, ako je na zaľúbenej prechádzke s cudzou ženou, zverejnil Ľuboš Blaha.

Chce Rusko dobyť celú Ukrajinu? Orbán odpovedá

0 icon

Maďarský premiér Viktor Orbán neverí, že Putin niekedy upustí od vojny. Vysvetlil aj dôvod.

Parlament skrýva staršie kuriozity, telefónne búdky využívali aj novinári

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Nová budova Národnej rady (NR) SR sídliaca v blízkosti Bratislavského hradu sa pamätá ešte na časy bez mobilov. Vo svojich útrobách skrýva telefónne búdky, ktoré využívali poslanci, ale aj novinári. Telefonovať z nich sa dalo zdarma do celého sveta. Na neformálne stretnutia slúži…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

René Pavlík

Sľub poslanca.

0icon

Čakajú nás voľby do NRSR. Možno v máji, júni, júli, auguste, septembri, alebo možno na budúci rok. To možno nevie ani prezident USA. Ak budú, budeme si opäť hľadať zástupcov od ktorých budeme očakávať dôsledné, fundované, dôstojné zastupovanie v našom najvyššom a najdôležitejšom zákonodarnom orgáne. Robili by sme to sami,

Miro Majerník

Ako to bolo s gratuláciou pani prezidentky?

0icon

Naši českí priatelia a bývalí spoluobčania si 27 až 28 januára 2023 volili nového pána prezidenta. Isť k voľbám je to ich občianska povinnosť a nie je na tom nič neobvykle. Veľa bežných Slovákov už počas volebnej kampane fandilo jednotlivým kandidátom a tak čakali ako voľby skončia. V deň vo

Marek Brna

Protest proti vláde a prezidentke! (SNP2)

0icon

Protest treba, vážení a milí, usporiadať proti vláde a prezidentke, ktorá nás zaťahuje do vojny! Celonárodný protest! A Bratislava musí byť na prasknutie zaplnená protestujúcimi. Žiadať okamžitú demisiu - kvôli doterajším, národ ohrozujúcim počinom. Ohrozujú národnú bezpečnosť! Oni majú už dávno zakúpené letenky, tak nech to vyu

Peter Lipták

Čaputová vo vytržení z odchovanca KSČ

0icon

1. Ako uviedla TASR(28.01.2023) slovenská prezidentka Zuzana Čaputová prišla do volebného štábu Petra Pavla. Novozvolenému českému prezidentovi osobne zagratulovala a uviedla, že sa z

Andrej Sablič

Pravda o vojnách

0icon

>>>Plienenie Austrálie  nespôsobili zajace (voľný radikál,) ktorým chutila mrkva, ale zajace všeobecne, teda aj tie práve okotené!!!>>> Toto platí aj o zisku.

Vášeň v Tebe

Najväčší trapas Haliny Pawlowskej? Z mora ju ťahali vrtuľníkom na lane!

0 icon

Populárna česká spisovateľka a herečka Halina Pawlowská vo svojich knihách čitateľov nielen zabáva, ale odhaľuje aj zážitky zo svojho života. A nebojí sa vytiahnuť aj niektoré trápne situácie, ktoré, priznajme si, sa občas stanú každému. Veľmi vtipnú príhodu prezradila Jánovi Krausovi v jeho Show Jána Krausa. „Najväčší trapas bol, keď som uviazla v Severnom…

Ocot na znečistenú vodovodnú batériu ste už určite použili. Vyskúšali ste však školskú gumu?

0 icon

Častým problémom v domácnosti je usadený vodný kameň na vodovodnej batérii. Domáci trik s octom alebo kyselinou citrónovou ste už určite vyskúšali. Poznáte však trik na usadeniny s klasickou školskou gumou na gumovanie? Zanesené batérie pôsobia nielen neesteticky, ale zároveň môžu jej povrch poškodiť. Na usadeniny na vašej batérii v kuchyni či kúpeľni môžete…

Striekané šaty predviedli na modelke Hadid. Videli ste ale uvarené?

0 icon

Vo štvrtok 26. januára 2023 v novo zrekonštruovaných priestoroch Slovenskej národnej galérie odovzdávali v 27. ročníku Ceny Nadácie Tatra banky za umenie. V centre pozornosti bola Martina Ďurikovič. Podujatie moderovala Adela Vincezová, ktorá sa predviedla v šatách z bioplastických materiálov. Šaty vytvorila mladá dizajnérka Martina Ďurikovič, víťazka súťaže Best Fashion Talent 2022. Mladá…

TOP farby oblečenia, ktoré sa hodia k šedivým vlasom. Máte ich v šatníku?

0 icon

Časy, kedy sa ženy báli otravných šedín, sú už dávno preč. Strieborné, biele a dokonca aj šedivé vlasy sú teraz úplne trendy. Takže ak ste strieborná líška, je čas ponoriť sa hlboko do šatníka, aby ste zistili, čo vyhovuje vám a vašim krásnym vlasom, vyzýva portál Leaf.

Adela zverejnila súkromnú fotografiu. Ako keby ste videli svojho manžela?

0 icon

Moderátor Viktor Vincze dnes oslavuje 32. narodeniny. Jeho manželka moderátorka Adela mu zablahoželala aj verejne na sociálnej sieti. Zverejnila totiž súkromnú fotografiu Viktora, ku ktorej uviedla: „Všetko najlepšie, moja láska!“ Fotografia však nezobrazuje vystylovaného moderátora, ale spiaceho manžela, ktorý pravdepodobne zaspal po určitom fyzickom či psychickom vyčerpaní. Reakcia Viktora na…

Armádny Magazín

Wagnerovci obsadili dedinu Blagodatnoe. Nový batalión Azov bol vyslaný do Bachmutu

0 icon

Ukrajina, 29. januára 2023 (AM) – Obec Blagodatnoe, ležiaca juhozápadne od Soledaru, sa dostala pod kontrolu ruských síl, útočné skupiny „Wagner“ obsadili dedinu a začali ju čistiť. Oznámil to šéf a zakladateľ vojenskej spoločnosti Jevgenij Prigožin na oficiálnom kanáli TG. Prigožin, ktorý opakovane vyčítal vojenským korešpondentom unáhlené správy o zajatí tej

Scholz sľúbil občanom Nemecka, že vojna sa nepriblíži k ich hraniciam

0 icon

USA, 29. januára 2023 (AM) – Nemecký kancelár Olaf Scholz po schválení dodávky tankov na Ukrajinu urobil vyhlásenie, ktoré samo o sebe znie veľmi zvláštne. Šéf nemeckého kabinetu podľa vlastných slov prijme opatrenia, aby „zabránil priblíženiu vojny k hraniciam Nemecka“. Scholz na adresu Nemcov poukázal na to, že „v blízkosti prebieha…

O čo ide v ďalšej eskalácii izraelsko-palestínskeho konfliktu

0 icon

Izrael, 29. januára 2023 (AM) –Minulú stredu jednotky izraelských obranných síl (IDF) uskutočnili vojenskú operáciu proti militantom

Ukrajinská pravoslávna cirkev sa bude variť ako žaba. Cirkev a štát

0 icon

Rusko, 28. januára 2023 (AM) – Dmitrij Rode: Dmitrij Anatoljevič Žuravlev, lektor ФВУ(Факультет Высшего Управления-Fakulta vyššieho vzdelávania), má bohaté životné skúsenosti zo služby vo vyšších štruktúrach spojených s náboženskými organizáciami. Preto sme ho požiadali, aby nám dnes porozprával o organizácii, akou je Ruská pravoslávna cirkev (RPC). Nazval by

Ekonóm Chazin: Na začiatku špeciálnej vojenskej operácie všetci západní experti tvrdili, že ruská ekonomika sa zrúti

0 icon

Rusko, 29. januára 2023 (AM) – Všeruské centrum pre výskum verejnej mienky (VCIOM) nedávno predložilo tlačovej agentúre TASS štúdiu s názvom "Tri roky vo funkcii: výkon vlády podľa hodnotenia Rusov. Prieskum ukázal, že väčšina Rusov je vo všeob

TopDesať

10+ fotografií, ktoré ti ukážu, že si nemal až tak zlý deň

0 icon

Každý z nás môže mať zlý deň. Je však dôležité rozlíšiť tie zlé dni a tie oveľa horšie. Po vzhliadnutí týchto fotografií si určite spomenieš na svoje nešťastné dni a povieš si, že až také zlé neboli. Zlý deň môže byť plný stresu, neúspechov a sklamaní. Môže to znamenať, že…

Najsmrteľnejšie vody našej planéty: Môže za to ťažba lítia?

0 icon

Najsmrteľnejšie vody našej planéty. Aj takto by sme mohli nazvať vodné jazerá, ktoré sa nachádzajú v oblasti Atacama v Čile. Jedno z najsuchších miesta na planéte nie je miestom, kde by si očakával, že nájdeš tie najnebezpečnejšie vody na Zemi. Vysoko v Andách v Čile sú soľné pláne Salar de Atacama…

TEST: Dokážeš potlačiť zívanie pri týchto fotografiách?

0 icon

Dokážeš potlačiť zívanie pri pohľade na tieto fotografie? Podľa štúdie zverejnenej v roku 2017 zažívame nákazlivé zívanie, keď vidíme niekoho iného zívať. Takže je čas si túto teóriu vyskúšať na vlastnom tele. Vydržíš nezívať pri pohľade na nasledujúce fotografie? Alebo budeš automaticky otvárať ústa? Čo spôsobuje zívanie? Prečo vlastne zívame? Tento prejav…

Severná Kórea ako ju nepoznáme: Zakázané fotografie zachytávajú každodenný život

0 icon

Fotograf Eric Lafforgue je jedným z tých šťastlivcov, ktorí mali možnosť vidieť skutočnú Severnú Kóreu. Severná Kórea je totižto krajina, ktorá je "izolovaná" od celého sveta. K nám o nej prúdi strašne málo informácií a množstvo z nich je prikrášlených k horšiemu, ale aj k lepšiemu. Eric sa dostal do…

Instagram verzus realita: Žena poukázala na pálčivý problém dnešného sveta

0 icon

Instagram môže byť nádherným a inšpirujúcim miestom plným krásnych a umeleckých fotografií miest, ktoré chceme navštíviť, a ľudí, ktorými chceme byť. Avšak pod pozlátkom je tvrdá realita. Mnohé z týchto "dokonalých" fotografií podporujú úplne nereálne ideály a očakávania, ktoré sa nikdy nedajú dosiahnuť a vedú len k pocitom nedostatočnosti, žiarlivosti a možno až k depresiám.…

FOTO DŇA

Na snímke 18. ročník zimnej furmanskej súťaže ťažných koní o Hriňovskú fujarku pri futbalovom ihrisku na Murinke v Hriňovej, v okrese Detva

Autor: TASR-Ján Krošlák

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali