Roman Stopka: Skutočne konštruktívny a pronárodný kandidát na prezidenta SR je vo výbere len jeden

Bratislava 27. februára 2019 (HSP/Extra plus/Foto:Extra plus-Jana Birošová)

 

Prezidentské voľby sú pred dverami a propaganda natoľko pomútila vodu, že sme ako nevedomí vojaci bez velenia. Hádame sa, či budeme strieľať do svojich, alebo za svojich

Na snímke Štefan Harabin

Je to až smiešne, ale nemôžem si pomôcť. Všimnite si, ako po vstupe Slovenskej republiky do EÚ a NATO menili predstavitelia politických strán preferované hodnoty. Len čo je pravda, boli veľmi nenápadní.

Najprv bolo: Občania musia byť bohatí a slobodní!

Potom: Občania musia byť bohatí!

Teraz: Občania musia!

Dobre sa im darí postupovať a prostredníctvom ponúkaných kandidátov na post prezidenta SR sa nám ešte aj posmievajú. Pozrite sa, čo nám páni manipulátori na svojich kandidátkach ponúkli. Po imigrantskom škandále vymenili diplomatického Newyorčana za Bruselčana hrajúceho sa na európskeho princa. Akoby zabudli, že len naivní uveria tým, ktorí sa nás pokúsili otráviť prostredníctvom svojho „vychýreného“ kuchára, len preto, že kuchára vymenili. Na upokojenie duševne pasívnejších, ale o to zotrvačnejších clintonovských globalistov predostreli nemú, bezduchú tvár. Opatrne, aby pokryli aj nežnú stránku ľudského pohlavia, podstrčili neveľmi jemnú Karkulku, prenikavo sústredenú na vlkov chvost.

Na snímke Maroš Štefčovič Foto:TASR-Dano Veselský

Judášove strieborniaky

V diskusných reláciách sa objavili aj takí kandidáti na prezidenta, ktorí sú odhodlaní pomôcť vyriešiť životné problémy aspoň niekoľkým občanom SR. Zdanlivo užitočné predsavzatie, v skutočnosti však smerujúce k ignorovaniu záujmov ostatných. Občania SR od svojho prezidenta neočakávajú, že počas výkonu funkcie zredukuje svoje pôsobenie na pomoc pri nesení životného batoha len niekoľkým z nich. Od takého štátnika sa žiada, aby staval pevné cesty, kde smerové tabule na križovatkách nebudú klamať, po ktorých sa každý z nás môže vlastným úsilím dostať do svojho cieľa. Iní kandidáti sa začali krútiť okolo slova národ. Žiaľ, jeho obsahu, ako svojou činnosťou sami dokazujú, vôbec nerozumejú. Lenže ani títo tanečníci republike nepomôžu. Tobôž, keď jeden z nich je presvedčený, že dubasí odzemok a vôbec si nevšimol, že mu jeho cigánočka už dávno spustila čardáš. Ten druhý sa trápi s mazúrkou. Len, usudzujúc podľa niektorých agitačných akcií, nie je jasné, či on vedie tanečnicu, alebo ona jeho. Časť propagandistov v súťaži o prezidentský úrad mláti okolo seba hlava-nehlava, akoby nevedeli, že občan a Slovensko tu zostane, kým na nich sa bude pamätať len so smútkom, úmerne k napáchanej škode. Ak ich majstrom ešte nesvitlo, že samostatný spojenec je lepší ako nemotorný poskok, veru nevedia, čo je politika a nemajú potuchy, ako sa riadi štát. Činnosť takýchto tovarišov dobrému menu majstra neprospieva, lebo majú jazyk rýchlejší ako myseľ, žiaľ, na škodu všetkých, čo ich počúvajú. Navyše, akoby nevedeli, že kde sa dvaja bijú, víťazí tretí. Možno im je to jedno, veď ako profíci svoju výplatu aj tak dostanú. Obávam sa len, aby to naostatok neboli tie povestné Judášove strieborniaky. Dali sa na cestu subverzie a keďže sú domáci, tak aj zrady. Ten, kto ešte verí, že nevedia, čo činia, že nedovidia na koniec následkov svojich rečí, stal sa obeťou príliš prostoduchej samoľúbosti, a teda je veľmi ľahko manipulovateľný. Možnosť dostať osobnosť takej nekvality do prezidentskej kancelárie by mala nabudiť ostražitosť nielen v mysliach jej nekritických priaznivcov.

Na snímke Zuzana Čaputová Foto:TASR-Martin Baumann

Kto za koho kope

Je očividné, že protislovenské živly sa usilujú o znemožnenie vybrať prezidenta už v prvom kole, čo by bola najlepšia cesta pre celú republiku. Svedčia o tom aj tendenčne usmernené správy o prieskumoch preferencií jednotlivých kandidátov. To im umožňuje trieštiť mienku voličov aj nahlodávať odhodlanosť verejnosti, zaneprázdnenej každodennými starosťami o vlastné živobytie, a núti verejnosť spoliehať sa na názory podsúvané cudzine slúžiacimi masmédiami. Ich rozptylová taktika im v druhom kole umožní zjednotiť sa na svojom kandidátovi tak, ako sa to stalo už neraz. Viacej som sa tomuto postupu venoval vo februárovom čísle EP. Preferencie kandidátov podporovaných vlastníkmi masmédií sú očividne nadhodnocované. Ale aspoň zreteľnejšie vidíme, kto za koho kope, keďže každá líška svoj chvost chváli. Ani by som to nespomínal, nebyť opodstatnenej otázky: Ak môžu robiť také kľučky s preferenciami, čo môžu spraviť pri výslednom sčítavaní volebných hlasov? Výstražným majákom nech je, najprv vynútené a vzápätí najvyšším súdom zakázané, prepočítavanie hlasov na americkej Floride pri voľbe Busha za prezidenta. Iste si to ešte pamätáte. Ľudská myseľ je už raz taká. Usmerneným prieskumom sa dá nanútiť človeku s nedostatkom informácií vôľa manipulátorov. Ak z pohodlnosti podľahne úsudok našich voličov ich taktike, po voľbách sa tvár na obraze v štátnych inštitúciách síce vymení, ale náprava stavu nenastane. Likvidácia štátu bude ďalej pokračovať nastoleným tempom a možno aj rýchlejšie, ak nám väčší hráči na zahraničnej politickej scéne svojím tlakom nepomôžu dostať sa z kaše, ktorú si sami doma varíme.

Na snímke Béla Bugár Foto:TASR-Jakub Kotian

Škodná v revíri

Ale ako vždy, ani taká pomoc zadarmo nebýva. Kto bude to kukučie mláďa napchaté do druhého kola volieb, bude závisieť od miery zmanipulovania voličov. Bude to následok prijatia propagandy, spôsobený zníženou schopnosťou samostatne rozlíšiť, kto je pre SR štátnickým prínosom a kto len premnoženou škodnou v revíri. Najvýhodnejšia situácia pre neprajníkov slovenskej štátnosti nastane, keď do druhého kola pretlačia len samé kukučky. Taká hrozba existuje. Bude totiž ťažšie presadiť pronárodných kandidátov do druhého kola volieb, lebo práve tí, čo sa odvolávajú na povestné Svätoplukove prúty, sami jednotu znemožňujú. Aj takto sa pomáha kukučkám podstrčiť svoje vajíčka do nášho hniezda. V tejto štátodeštrukčnej práci im budú šikovne ladené masmédiá decentne nahrávať, pravdaže len natoľko, aby aj z nich napokon spravili potravu pre kukučky. Ech, koľko „pronárodných“ jedov sa skrýva v slovách prázdnej hlavy, kde prezieravú myseľ nahradí kartotéka a šibký jazyk. Podivuhodné je, že popritom sú všetci tvrdo presvedčení o svojej pronárodnej orientácii. Dúfam, že po skúsenostiach s generáciami slovných žonglérov dá myseľ našich občanov prednosť skutkom, nie slovným frázam a vyberie si prezidenta podľa svojej vôle. Voliči tak urobia škrt cez rozpočet predstaviteľom politických strán, ktorí ich považujú za neschopných samostatne myslieť a ako svojmu majetku im hádžu svoje poloslepé návrhy. Je teda na nás voličoch, či si vyberieme naozaj svojho štátnika, alebo dovolíme cudzincom naďalej ohýbať záujmy SR na ich prospech.

Roman Stopka: Po imigrantskom škandále vymenili diplomatického Newyorčana za Bruselčana hrajúceho sa na európskeho princa

Polopravdy, klebety aj ohovárania

Skutočne konštruktívny a pronárodný kandidát na prezidenta SR je vo výbere len jeden. Proti nemu sa sústreďuje celý masmediálny svet vrátane niektorých „pronárodných“ tárajov. Púšťajú všemožne poprekrúcané polopravdy, klebety aj ohovárania, ktoré boli už i súdnou cestou vyvrátené. Samozrejme platí, kto chce psa biť, palicu si nájde. Ak propagačný tlak vytvorí nimi želaný ohlas vo vedomí voličov a zvíťazia tí, čo samostatnú Slovenskú republiku nechceli, pokračovaním po voľbách bude ďalšie osekávanie už nielen zvrchovanosti SR, ale aj celistvosti jej územia a spochybňovanie štátnych hraníc prinajmenšom marginalizáciou ich významu a o prírodných zdrojoch a výsledkoch práce občanov ani nehovorím. Záleží na nás, či sme schopní odolať tlaku majiteľov masmédií a zužitkovať priamu voľbu hlavy štátu na svoj prospech, alebo tá možnosť zostane len nástrojom, na ktorého používanie sme ešte nedorástli, a predstavitelia politických strán povedú svoje ovce do tej maštale, ktorú im mecenáši určili.

Roman Stopka

(Autor je predseda politickej strany Práca slovenského národa, www.psn.sk)

 

Článok pôvodne vyšiel v mesačníku Extra plus, www.extraplus.sk

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Advokát Šabík prevzal neznámy predmet,dopustil sa disciplinárneho previnenia

0 icon

Bratislava 21. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)   Advokát Andrej Šabík sa dopustil disciplinárneho previnenia v súvislosti s tým, že prevzal od klienta neznámy predmet. Informovala o tom Slovenská advokátska komora (SAK), ktorá odmietla, že by šlo o "motáky" Ako opisuje komora, Šabík mal od svojho klienta prevziať neznámy predmet tak,…

Aj Slováci žijúci v zahraničí sa môžu dať zaočkovať v SR

0 icon

Bratislava 21. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Aj Slováci, ktorí žijú v zahraničí, sa môžu dať zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 na Slovensku. Ak sú poistení v inom členskom štáte Európskej únie (EÚ), náklad na očkovanie slovenskej zdravotnej poisťovni, ktorá očkovanie uhradila na Slovensku, vráti zdravotná poisťovňa štátu, v ktorom sú poistení.…

Prvé prostriedky z fondu obnovy by mohli Slovensku prísť v lete, resp. na jeseň

0 icon

Bratislava 21. júna 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Sekcia plánu obnovy na ministerstve financií vníma schválenie plánu Európskou komisiou ako zásluhu všetkých, ktorí sa na jeho tvorbe podieľali. A to vrátane Útvaru hodnoty za peniaze, Inštitútu finančnej politiky, ministerstiev a všetkých zainteresovaných strán, ktorých pripomienky sa zapracovali do konečnej verzie plánu.…

Otvorili múzeum venujúce sa osudu Nemcov vyhnaných po druhej svetovej vojne

0 icon

Berlín 21. júna 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Leon Neal)   V Nemecku v pondelok otvorili múzeum venujúce sa osudu miliónov Nemcov, ktorí boli donútení odísť z východnej a strednej Európy na konci druhej svetovej vojny. Múzeum však približuje aj ďalšie nútené vysídlenia v 20. a 21. storočí. Dokumentačné centrum vysídlenia, vyhnania, zmierenia otvorili…

Matovič avizuje možný výpadok z plánu obnovy vo výške 900 miliónov eur. „Je to trest za úspech!“

0 icon

Bratislava 21. júna 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Slovensko zrejme získa z plánu obnovy menej, ako sa očakávalo. Minister financií Igor Matovič hovorí o "900 milónovom treste za úspech"  "Dnes nám Európska komisia slávnostne oznámila, že nám schválila Plán obnovy v hodnote 6,3 miliardy eur. Nuž s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou…

Únia uvalila nové sankcie na Bielorusko, zameriava sa na jeho hospodárstvo

0 icon

Brusel 21. júna 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Shelega/BelTA, SITA/AP-Petros Karadjias   Ministri zahraničných vecí Európskej únie sa v pondelok dohodli na uvalení sankcií na desiatky predstaviteľov a niekoľko bieloruských organizácií. Séria hospodárskych opatrení má zasiahnuť režim prezidenta Alexandra Lukašenka a jeho spojencov EÚ uvalila zákazy cestovania a zmrazila majetok 78 bieloruských predstaviteľov.…

PCR testy zatiaľ odhalili jednu pozitívnu osobu po príchode z Maďarska

0 icon

Bratislava 21. júna 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Od polovice júna sa do systému e-Hranica prihlásilo 1 327 osôb s príchodom z Maďarska na Slovensko. Ako informuje Ministerstvo zdravotníctva SR, množstvo z nich absolvuje PCR testovanie „Zo zatiaľ vyšetrených vzoriek možno skonštatovať, že aktuálne je jedna vzorka pozitívna na ochorenie COVID-19, ktorá…

Slovensko spúšťa prihlasovanie na očkovanie vakcínou od Johnson & Johnson

0 icon

Bratislava 21. júna 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/Mary Altaffer)   Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR v pondelok spúšťa prihlasovanie na očkovanie jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson Určená je osobám od 18 rokov. Plnú zaočkovanosť získa osoba už o 14 dní po aplikácii. Registrácia je spustená na korona.gov.sk po dobu troch…

Prezidentka Zväzu ambulantných poskytovateľov je pri komentovaní legislatívnych zmien o obhliadkach mŕtvych tiel podľa ÚDZS v konflikte záujmov

0 icon

Bratislava 21. júna 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Prezidentka Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP) Zuzana Dolinková je pri komentovaní legislatívnych zmien týkajúcich sa obhliadok mŕtvych tiel v konflikte záujmov. Tvrdí to Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) Ako uviedla Erika Kováčiková z kancelárie predsedníčky úradu, od ukončenia zmluvy v roku 2019…

Kvalita a kvantita telesnej výchovy na školách sa musí zvýšiť, tvrdia odborníci

0 icon

Bratislava 21. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Kvalita a kvantita telesnej výchovy sa musí zvýšiť, deti musia športovať viac. Počas pondelkovej odbornej konferencie Pohyb detí a mládeže na školách po covide sa na tom zhodli odborníci zo školstva, ale aj lekári či riaditelia škôl. Splnomocnenec vlády SR pre mládež a…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Tony Belohorec

Pôvodne Igor Matovič chcel, aby sa vysťahoval z domu Fico. Dnes sa chce vysťahovať on sám. Dokonca zo Slovenskej republiky

0icon

Igor Matovič, v prípade že prejde referendum reálne uvažuje nad tým, že sa vystahuje zo Slovenska kvôli Róbertovi Ficovi a jeho ďalšiemu pôsobeniu v politike. Povedal to aktuálne v interview pre korporátne médium “Dostal som tip na doplnenie programu vlády: “Obchody otvárať, smerákov zatvárať.” Dokelu, škoda, že už je programko…

Ivan Lehotský st.

Niečo tu nesedí

0icon

Z oficiálnych celoeurópskych štatistík sa možno dozvedieť, že ku dňu 8. 6. 2021 došlo v Európskej únii po očkovaní proti Covidu-19 k 13 867 úmrtiam a ťažkým poškodeniam zdravia. Menované sú tam všetky štyri západné druhy očkovania. Z celkového počtu 448 miliónov obyvateľov EÚ je to 0,0031 %. Štatistika Slovenskej…

Pavol Lazar

Slovenské dôchodky v ohrození?

0icon

Dôchodky na Slovensku v ohrození! Kotlebovci od roku 2016 neustále upozorňujú na potrebný vyrovnaný štátny rozpočet a zásadnú obozretnosť pri akomkoľvek zadlžovaní. 👉 Varujú pravidelne pred tým, čo všetko spôsobí veľké zadĺženie Slovenska. 👉 Ich nespočetné upozornenia, že sociálny systém musí byť založený aj na princípe zásluhovosti, aby mohol motivovať tých,…

Ivan Štubňa

„Arbeit macht frei“ alebo „Vakcína je sloboda“

0icon

„Arbeit macht frei“ – smutne známy nápis z koncentračných táborov nacistov, známy v preklade ako prácou k slobode, práca oslobodzuje alebo práca Vás urobí slobodným. Týkalo sa to koncentrákov a cynizmus nacistov sa prejavil v tom, že keď ste neboli schopní pracovať, skončili ste v plynovej komore ako odpad. Čiže ste boli „oslobodení“ - smrťou... Dnes…

Štefan Harabin

Výzva občanov Slovenskej republiky parlamentu na okamžite odvolanie náčelníka podvodných pyramídových hier, Jána Mazáka, z členstva v Súdnej rade.

0icon

Ťažký kriminálnik Mazák sa pre Sorošovské ultraliberálne, fašistické média vyslovil, že je nehorázne u sudcu Mgr. Dalibora Miľana, ak si v súvislosti s rozhodovacím procesom viažucim aj k protipandemickým opatreniam Mikasa a vlády dovolil vykladať Ústavu. Treba mu preto okamžite zastaviť výkonu funkcie sudcu. Mazák bez najmenších pochybnosti na politickú…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Zrod atómovej bomby: Keď výnalezcov desí ich vlastný výtvor

0 icon

Keď prvýkrát vyskúšali tvorcovia atómovej bomby jej silu v praxi – v púšti, zostali zhrození. Výbuch bol oveľa mocnejší, ako predpokladali. Ale poďme pekne po poriadku. Vedci, ktorí za druhej svetovej vojny v supertajnom americkom výskumnom centre, sedeli na pušnom prachu. Pušnom prachu... teda to je iba zlomok pravdy, na čom skutočne sedeli. A to…

6 výchovných tajomstiev, ktoré vaše dieťa v budúcnosti ocení

0 icon

Starostliví rodičia chcú, aby z ich deti vyrástli úspešné, šťastné a bohaté osobnosti. Na to nie je vôbec potrebné nútiť dieťa, aby študovalo od rána do večera, a cez víkendy, aby ho vzali do všetkých krúžkov v meste. Od detstva je oveľa dôležitejšie vštepovať dieťaťu správne finančné a životné návyky a…

Rúška na tvár a latexové rukavice sú novým environmentálnym problémom

0 icon

Pandémia Covid-19 dala našej planéte dočasnú možnosť dýchať, keďže sa počas tejto doby znížili emisie skleníkových plynov. Rovnako sme ale vytvorili novú environmentálnu pohromu - pláže plné latexových rukavíc a kanály upchaté rúškami na tvár. Niekoľko organizácií vyjadrilo obavy, že oceány, rieky a kanalizácie sú čoraz viac zaplavené jednorázovými rúškami…

Záhada nacistických pokladov: Kde je zlato? 5. časť

0 icon

Všetko, čo sa vykopalo, bolo poslané do Frankfurtu a tam uložené v budove ríšskej banky, ale i behom ukladania sa niečo niekde „mimovoľne“ ukradlo. Stráže v budove evidentne neboli tak dôsledné, ako byť mali. Nikto ani nespísal všetko, čo sa tam ukladá. Vitajte pri v poradí piatej časti série článkov s podtitulom Záhada nacistických pokladov. Úlohu…

TOP10: Najdrsnejšie filmové matky, z ktorých ide strach a rešpekt

0 icon

Možno by si aj ty viac poslúchal ako malý, keby tvoja mama ovládala perfektnú hru s katanou alebo dokázala odstreliť muža na niekoľko kilometrov. Vyslúžila by si tak konečne tvoj rešpekt? Nuž, nie všetci majú v reálnom živote akčnú ženu, ale všetky matky si zaslúžia náš obdiv a uznanie nielen…

Vo svete IT

Xiaomi pracuje na zaujímavej technológii, ktorá by umožnila nabíjať smartfón s nabíjačkou, ktorá nie je pripojená k zdroju energie

0 icon

Xiaomi v priebehu posledných mesiacov viackrát pútalo pozornosť médií v súvislosti s technológiou nabíjania zariadení. Jednou z najviac inovatívnych technológií, ktorú spoločnosť v nedávnej minulosti ukázala svetu, je Xiaomi Mi Air Charge. Ide o technológiu, ktorá umožňuje bezdrôtové nabíjanie zariadenia na väčšie vzdialenosti niekoľko metrov (zatiaľ) pri výkone 5W. Neskôr…

Mi 10T Lite dostáva MIUI 12.5 nadstavbu. Ktoré ďalšie Xiaomi smartfóny sú teraz na rade?

0 icon

O aktualizácii na MIUI 12.5 sme už pár dní nepočuli. Xiaomi sa však znovu ozýva s aktualizáciou pre ďalší smartfón, ktorý bol predstavený necelý rok dozadu. Mi 10T Lite ako dostupný 5G smartfón na trhu so 120Hz displejom tak získava aktualizáciu krátko potom, ako Xiaomi začalo distribuovať aktualizáciu pre zariadenia…

Nová metóda recyklácie batérií z elektromobilov by mohla byť nielen účinnejšou, ale hlavne ekologickejšou. O čo presne ide?

0 icon

Elektromobilita je v súčasnosti jednou z najhorúcejších tém. Má ísť o jeden z hlavných nástrojov, ako môžeme znížiť emisie produkované spaľovaním fosílnych palív. Podľa odhadov analytikov zo začiatku mesiaca, už v roku 2024 až 2025 by elektromobily mohli byť cenovo porovnateľné s konvenčnými vozidlami. Analytici tvrdia, že to umožňuje hlavne…

AKTUÁLNE: Telekom rozširuje pokrytie 5G signálom už aj mimo Bratislavy. Ste v pokrytí aj vy?

0 icon

Len pár dní dozadu mobilný operátor Telekom oznamoval, že rozširuje pokrytie 5G signálom o ďalšie lokality naprieč Bratislavou. Išlo konkrétne o oblasť Dúbravky a Lamaču. Najnovšie spoločnosť oznamuje, že rozširuje pokrytie už aj mimo Bratislavy, kde aktuálne pokrýva 17 oblastí. 5G už nie je „exkluzivitou“ hlavného mesta Slovak Telekom najnovšie…

Ako sa líši kvantový počítač od bežného stolového počítača, ktorý máme doma?

0 icon

Kvantové počítače sú zariadenia ktoré na svoje výpočty a ukladanie dát využívajú vlastnosti fyziky. Tieto počítače sú vhodné na špecifické úkony, v ktorých dokážu prekonať aj tie najvýkonnejšie superpočítače. Lenže ako sa líšia od zariadení, ktoré máme doma? Tejto téme sa venuje portál Science Focus. Počítače, ktoré bežne nájdeme doma pracujú s…

Armádny Magazín

Video: Výbuchy vedľa lietadlovej lode - americké námorníctvo uskutočnilo nárazové testy USS Gerald Ford

0 icon

USA, 21. júna 2021 (AM) – V USA sa uskutočnili ďalšie testy lietadlovej lode Gerald R. Ford (CVN-78) prvej lietadlovej lode novej triedy v americkom námorníctve. Pentagón uvádza, že testy boli spojené s kontrolou stability lode v prípade silných morských vĺn v dôsledku pravdepodobného nepriateľského útoku. Za týmto účelom došlo v blízkosti lietadlovej l

Čím chcú v Rusku nahradiť medzikontinentálne rakety Topol?

0 icon

Rusko, 21. júna 2021 (AM) – Ruský jadrový potenciál má byť zrejme vážne obnovený. Budeme sa o tom môcť dozvedieť už v druhej polovici roka 2021, kedy sa začnú letové skúšky novej rakety. Hlavná otázka spočíva v tom, či nahradí Jarsy, alebo sa bude používať spolu s nimi ...   V…

Putin napísal článok pre nemecký denník k 80. výročiu útoku nacistov na Sovietsky zväz

0 icon

Nemecko, 21. júna 2021 (AM) – Ruský prezident Vladimir Putin pripravil špeciálny článok pri príležitosti 80. výročia od útoku nacistického Nemecka na Sovietsky zväz, čo znamenalo začiatok Veľkej vlasteneckej vojny. Článok bude publikovaný v jednom z veľkých nemeckých vydaní, informovali v programe Moskva. Kremeľ.

Mäsiar z Teheránu: Izrael kritizuje nového Iránskeho vodcu

0 icon

Izrael, 21. júna 2021 (AM) – Predstaviteľ izraelského ministerstva zahraničia  Lior Hayat označil Ibrahima Raisiho, ktorý bol 19. júna zvolený za prezidenta Iránu, za „mäsiara z Teheránu“. O iránskom vodcovi to napísal na svojej stránke na Twitteri. Poznamenal, že

The Guardian: Čína nepredstavuje tú najväčšiu hrozbu pre USA

0 icon

Veľká Británia, 21. júna 2021 (AM) –Počas povojnovej histórie Spojených štátov sa Washington snažil obviňovať ostatných za svoje problémy a démonizovať súperiace krajiny, uviedol v článku pre denník The Guardian politický komentátor profesor Robert Reich.   Reich pripomenul, že pred viac ako 60 rokmi viedli obavy USA o to, že Soviets

Svetlo sveta

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

Je dovolené, aby katolík, ktorý je súčasťou inej sekty pristupoval k sviatostiam?

0 icon

Otázka: Je to v poriadku keď človek, ktorý je v sekte napr. scientológii prehlasuje, že každý kresťan katolík môže byt v sekte a pristupovať k sviatostiam? Odpoveď o. Gajdoš, predseda liturgickej komisie: V Kristovej cirkvi sa vždy považovalo zapretie viery za jedno z najvážnejších previnení – spolu s vraždou a…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali