Richard Sulík: Havran – 5 x NEPRAVDA, 6 x ZAVÁDZANIE, 1 x HLÚPOSŤ

Bratislava 21. januára 2017 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

 

„Michal Havran poskytol Denníku N rozhovor, ktorý je prakticky celý o mne (moje ego jasá J). Musím povedať, že od Havrana som čakal precíznejšiu, korektnejšiu a najmä pravdivejšiu argumentáciu. Na Demagog.sk by Michal Havran dopadol veľmi zle.“

Uviedol to Richard Sulík vo svojom blogu a pokračoval: „Veď posúďte sami:

Na snímke predseda strany Sloboda a solidarita (SaS) Richard Sulík
Na snímke predseda strany Sloboda a solidarita (SaS) Richard Sulík

 

NEPRAVDA

Havran:

„ak však niekto začína vyhlasovať, že ľudské práva tu platia iba pre Slovákov a nie pre všetkých, tak nerozumie univerzalizmu ľudských práv.“

Tento môj výrok už raz prekrútený bol (lebo priznávam, že v nejakej diskusii som sa nevyjadril dosť presne) a preto som ho tu spresnil: https://dennikn.sk/blog/obcania-slovenska-su-privilegovani-na-slovensku/. Dnes tvrdiť, že vyhlasujem, že ľudské práva platia iba pre Slovákov, je lož.

NEPRAVDA

Havran:

„Keď niekto hovorí, že nejaké skupiny obyvateľstva musia mať kontrolovanú pôrodnosť, tak popiera základy rovnosti.“

Nepovedal som, že by nejaké skupiny mali mať kontrolovanú pôrodnosť, ale viackrát som povedal a aj sme to navrhli, aby všetky matky nad 35 rokov so štyrmi a viac deťmi mali možnosť dobrovoľnej sterilizácie zadarmo. Tvrdiť na základe návrhu „sterilizácie zadarmo pre matky nad 35 rokov a so štyrmi deťmi“, že hovorím, aby niektoré skupiny mali kontrolovanú pôrodnosť, je také prekrútenie skutočnosti, až je to lož.

ZAVÁDZANIE

Havran:

„Nehovoriac už o tom, že ak sa niekto tajne stretáva s Kotlebom, je to vážnejší signál pre spoločnosť ako to, že ja ho nazvem trápnučkým fašistom.“

S Kotlebom som sa stretol jeden krát začiatkom roka 2010, teda pred siedmimi rokmi. Ešte raz: nestretávam sa s Kotlebom, ale stretol som sa s ním jeden krát. Tvrdiť, že sa stretávam s Kotlebom je hrubé zavádzanie.

NEOVERITEĽNÉ

Havran:

„Ak by sa ospravedlnil za svoje výroky a stretnutia s Kotlebom, ospravedlnil by som sa aj ja.“

Tak toto veru počujem prvý krát. Totiž, ja keď som chcel, aby sa mi Havran ospravedlnil, napísal som mu slušný list (na ktorý Havran neodpovedal), v ktorom som mu vysvetlil, že s tým fašistom to prestrelil a požiadal som ho o ospravedlnenie a zmazanie statusu. Havran však mne nijakým spôsobom nedal vedieť, že by som sa mal za niečo ospravedlniť.

Teraz k veci: za moje výroky a činy, ak boli za čiarou, som za ospravedlnil vždy (napr. stretnutia s Kočnerom, to nešťastné tričko a pod.) a aj teraz som pripravený sa za moje nevhodné výroky ospravedlniť, len to by som musel vedieť, za konkrétne ktoré.

Čo sa týka stretnutí s Kotlebom, tak nerozumiem presne za čo sa mám ospravedlniť. Ako píšem vyššie, neboli to stretnutia, ale len jedno, avšak iné je podstatné: ja žiadam od Havrana ospravedlnenie, lebo on o mne napísal, že som fašista, čím na mňa osobne zaútočil. Avšak moje stretnutie s Kotlebom nebol žiaden osobný útok ani urážka voči Havranovi, to po prvé. Po druhé, to už má byť aj jedno stretnutie neprípustné? Má sa aj Kiska ospravedlniť, lebo sa s stretol s Kotlebom v jeho kancelárii? Má sa ospravedlniť vedenie STV a TA3, lebo Kotlebu pozvali do relácie a tam sa s ním stretli?

HLÚPOSŤ

Havran:

„Ak aj Richard Sulík fašistom nie je, hovorí veci, ktoré hovorili fašisti.“

Dovolím si zaviesť novú kategóriu, ktorú Demagog.sk doteraz nemá a to je (do neba volajúca) hlúposť, uvediem príklad: Kotleba hovorí, že chce zaviesť Rovnú daň, má to vo svojom programe. To teraz každý, kto hovorí, že treba zaviesť Rovnú daň má byť fašista?

Bavme sa teda o tom, ktorý môj konkrétny výrok je fašistický (a ja tvrdím, že žiaden a táto hystéria a osočovanie mojej osoby a označovanie mňa za fašistu je len nulová tolerancia voči iným názorom tých, ktorí si myslia, že len oni majú pravdu). Ale paušálne povedať, že všetky Kotlebove výroky sú fašistické a povedať čokoľvek čo povie Kotleba má byť problém, je jednoducho hlúpe.

 

NEPRAVDA

Havran:

„…ešte by sa chcel páčiť aj takzvanej bratislavskej kaviarni, ktorú však nenávidí.“

Nie je pravda ani jedno, ani druhé. Ani sa nechcem bratislavskej kaviarni páčiť, ani nie je pravda, že by som je nenávidel. Áno, viackrát som sa na adresu bratislavskej kaviarni vyjadril, ale nie nenávistne a ani nie vtierajúc. Len pre porovnanie: nenávistný výrok je napríklad Ficov výrok o novinároch.

ZAVÁDZANIE

Havran:

„Vydával sa za reinkarnát Ivana Mikloša, dokázal ľudí zmámiť libertariánskymi utópiami o slobode, ktorá má podľa jeho prepočtov hodnotu 60 eur na znížení daní.“

Áno, sloboda sú pre mňa aj nižšie dane, avšak zďaleka nie len to. Svedčí o tom náš program, ktorý obsahuje Odvodový bonus výrazne znižujúci odvody, Liberálny zákonník práce, eutanáziu, dekriminalizáciu marihuany, registrované partnerstvá, rozvody dohodou, zrušenie desiatok regulácií a všeličo iné. Toto všetko zúžiť na 60 eur je také isté ignorantstvo, ako keď Denník N si dá na titulku text, v ktorom sa píše, že „SaS ponúka po šiestich rokoch svojej existencie už len recepty“.

 

ZAVÁDZANIE

Havran:

„Okrem toho zo začiatku hovoril o legalizácii marihuany, právach homosexuálov. Postupne sa tých tém však vzdáva, lebo má pocit, že mu to škodí.“

Nie je pravda, že sme hovorili o legalizácii marihuany, ale vždy len o dekriminalizácii, no to je pri ostatných Havranových výrokoch skutočne len drobnosť. Podstatné je, že týchto tém sa nevzdávame. Naďalej sú v našom programe a ostanú tam, i keď toho času nepatria medzi naši 8 priorít uvedených vo „Vízii SaS do roku 2024“. To má však vzdávania sa niečoho hodne ďaleko.

NEPRAVDA

Havran:

„Je jediný európsky šéf opozície, ktorý sa rozhodol odísť do Európskeho parlamentu, a preto sem chodí len na víkendy.“

Ďalšia nepravda. Väčšinu času som v Bratislave, to som povedal tu alebo tu, aj tu. Tiež nie je pravda, že som jediný šéf opozície, Le Penová a svojho času Farage sú europoslancami a sú šéfmi opozície.

 

NEOVERITEĽNÉ

Havran:

„Naozaj si myslím, že slová Richarda Sulíka sú nebezpečné.“

Nuž, k tomuto sa neviem vyjadriť, lebo Havran síce tvrdí o mne, že moje slová sú nebezpečné, žiaľ neuviedol ktoré (pokiaľ teda prehliadnem tie nepravdy, ktoré o mne povedal).

ZAVÁDZANIE

Havran:

„Hovoria nám: Buď pokojne hovädo, lebo tak je to v poriadku, nemusíš na sebe pracovať, nemusíš sa meniť, to nevadí, že biješ ženu a deti, nenávidíš cudzincov a píšeš hnusné veci na falošnom profile.“

Úvodom musím doplniť, že na základe položenej otázky a prvej časti odpovede vyznieva, ako keby som vyššie uvedený citát hovoril ja a práve proti tomu sa chcem ohradiť. Nikomu nevravím „buď pokojne hovädo“ (i keď chápem, že to je povedané obrazne). Čo je ale vážnejšie, je „bitie ženy a detí“ a „hnusné veci na falošnom profile“.

Tak po prvé, nikdy v živote a nikde som falošný profil nemal, ani na FB, ani nikde inde (pred 15 rokmi som mal nick salat na pokeci a to je všetko J) a po druhé, veď práve preto vravím, že ideológia menom islam nie je zlučiteľná s našou kultúrou, lebo (medzi iným) povoľuje ženy biť.

NEPRAVDA

Havran:

„Richard Sulík veľmi často označuje ľudí za komunistov, boľševikov. V jeho očiach je ním každý, kto nechce, aby bola rovná daň vyššia ako 11 percent. Považujem to za veľmi úbohý stereotyp.“

Úbohé je, ctený pán Havran, takto podlo argumentovať. Áno, často som označil niekoho za komunistu, no vždy len toho, kto bol členom komunistickej strany, naposledy kandidáta Denníka N J na župana v BB kraji Mičeva. A pochybujem, že vôbec niekoho som označil ako boľševika. Spájať to s rovnou daňou alebo inou vecnou otázkou je od veci tiež.

 

ZAVÁDZANIE

Havran:

„Mne na tom celom najviac prekáža, že útočí na intelektuálov.“

Asi si musíme vyjasniť, čo to je útok. Útok je napríklad, keby o niekom bezdôvodne poviem, že je fašista. Problém skôr vidím v tom, že samozvaní zástupcovia liberálnej demokracie sú v skutočnosti ľavicoví „pokrokári“, ktorí namiesto slobody chcú rovnostárstvo a o svojej pravde a neomylnosti sú tak presvedčení, že akýkoľvek nesúhlasný názor považujú za útok.

ZAVÁDZANIE

Havran:

„Ak dnes volá po potrestaní bratislavskej kaviarne, neuvedomuje si, že aj on sám je v skutočnosti jej súčasťou.“

Žasnem, čo údajne som všetko povedal a urobil. Škoda, že Havran si trochu nepogúglil moje výroky, predtým ako dal rozhovor venovaný prakticky celý mne. Veľmi by ma zaujímal nejaký môj výrok, na základe ktorého Havran usúdil, že volám po „potrestaní bratislavskej kaviarne“.

OTÁZKA NA ZÁVER

Kostolný:

„Prečo to tak láka politikov, ktorí by mohli byť štandardní?“

Pán Kostolný, odpoveď je jednoduchá. Možno by som mohol byť štandardný politik, ale práve toho sa desím. Štandardní politici túto krajinu rozkradli (i keď to Havran v jednej zo svojich odpovedí zľahčuje), iní štandardní politici poslali do Grécka dobré dve miliardy eur (vo forme neodvolateľných a bezpodmienečných záruk) a ďalší štandardní politici nám s imperatívom, že musíme byť dobrými Európanmi zavádzajú čistý socializmus. Práve preto majú ľudia plné zuby štandardných politikov a volia Kotlebu, Brexit, Trumpa, takmer Hofera, možno LePenovú atď. Len vám to ešte nedošlo.

P.S. Myslím, že nie je správne môj spor s Havranom štylizovať do polohy dobro verzus zlo (a musím povedať, že čítať to, čo o mne povedal Havran o niekom, koho nepoznám, tiež by som si myslel, že to je zlý človek). Jednoducho Havran ma urazil lebo ma nazval fašistom a ja sa tomu bránim, lebo to nie je pravda. Presne tak, ako vy sa ohradíte, keď Fico o novinároch povie, že sú prostitútky. Ešte k tomu aj špinavé,“ zdôrazňuje v závere svojho komentáru Richard Sulík.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

20:17

Bývalý americký prezident Donald Trump je obvinený z 37 trestných činov týkajúcich sa zaobchádzania s utajovanými informáciami, marenia spravodlivosti a nepravdivých vyhlásení. Vyplýva to z dokumentov podaných na federálny súd, ktoré v piatok zverejnili.

 

Trump opäť tvrdil, že nepozná novinárku, ktorú podľa súdu sexuálne napadol
Na snímke americký exprezident Donald Trump

19:03

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v piatok uviedlo, že si predvolalo japonského veľvyslanca v Moskve na protest proti rozhodnutiu Tokia poskytnúť Kyjevu vojenské vybavenie.

18:54

Estónsko vydalo zákaz vstupu pre najvyššieho predstaviteľa ruskej pravoslávnej cirkvi, patriarchu Kirilla.

18:20

Spojené štáty v piatok oznámili novú dlhodobú vojenskú pomoc pre Ukrajinu v hodnote 2,1 miliardy dolárov. Zahŕňa ďalšie strely pre protivzdušný systém Patriot, systémy protivzdušnej obrany Hawk s raketami a menšie drony Puma.

18:10

Život ťažko zraneného holandského dievčatka je “mimo ohrozenia”, oznámil v piatok holandský minister zahraničných vecí Wopke Hoekstra. Vo štvrtok sa vo francúzskom meste Annecy stalo obeťou útočníka s nožom.

17:34

V meste Litvínov v Úsťanskom kraji havaroval v piatok popoludní autobus. Pri nehode sa vážne zranilo dieťa, ďalších sedem ľudí je zranených ľahko. O nehode informovala polícia na sociálnej sieti Twitter.

17:33

Americké špionážne satelity zaznamenali výbuch na priehrade Kachovka tesne pred jej zrútením, ale analytici stále nevedia, čo spôsobilo zrútenie vodnej stavby, uviedol denník The New York Times.

17:32

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok uviedol, že očakávaná ukrajinská protiofenzíva proti ruským silám sa už začala, zatiaľ je však bez úspechu.

17:32

Ruský prezident Vladimir Putin a arménsky premiér Nikol Pašinjan spolu práve rokujú.

17:09

Rusko dostáva od Iránu materiál na výstavbu továrne na drony. Do plnej prevádzky by sa mohla dostať v prvej časti budúceho roka, uviedol v piatok hovorca americkej Rady pre národnú bezpečnosť John Kirby.

16:46

Bývalého talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho v piatok znovu hospitalizovali v milánskej nemocnici San Raffaele.

16:35

Nórsky seizmologický ústav NORSAR v piatok oznámil, že zaznamenal “explóziu” na mieste Kachovskej priehrady na Ukrajine v čase, keď došlo k jej pretrhnutiu.

16:32

Belgicko dodá Ukrajine delostreleckú muníciu za 32,4 milióna eur, uviedlo v piatok belgické ministerstvo obrany.

16:28

Ruské sily ostreľovali v piatok nemocnicu v malom meste Huljajpole v Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny a zabili dvoch ľudí, oznámil vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Andrij Jermak.

16:06

Väčšina lokalít s vodou na kúpanie v Európe spĺňala v roku 2022 najprísnejšie normy Európskej únie o kvalite vody. Označenie “vynikajúce” dostalo aj 19 z 32 kúpacích lokalít na Slovensku.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Kadyrov obvinil Prigožinových spolupracovníkov z porušovania dohôd

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:Telegram)   Čečenský vodca Ramzan Kadyrov po jeho slovách o Achmate hovoril o svojom rozhovore so zakladateľom spoločnosti Wagner Jevgenijom Prigožinom a obvinil jeho spolupracovníkov z porušovania dohôd, ktoré medzi sebou uzavreli Prigožin 31. mája v odpovedi na otázku, "do akej miery sú špeciálne jednotky Achmatu…

WHO: SR nedostatočne využíva možnosti, ktoré ponúkajú zdravotnícke dáta

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Zber zdravotníckych dát a informácií na Slovenskú je dostatočný, ich využitie je však nedostatočné a často chaotické. Skonštatovali to odborníci zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorí tento týždeň navštívili Slovensko a zamerali sa na hodnotenie informačných systémov vo vzťahu k zdravotníckym dátam a…

SHMÚ: Výstraha pred búrkami platí aj pre sobotu

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Výstraha pred búrkami na celom území Slovenska naďalej trvá, do sobotňajšieho (10. 6.) večera je vyhlásený jej najnižší stupeň. Na juhu stredného Slovenska pretrváva výstraha pred povodňami. Vyplýva to z aktualizovaných údajov, ktoré zverejnil na webe Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) "Búrky môžu sprevádzať lejaky,…

Migračná politika opäť na stole: Pozrite si, ako dopadlo hlasovanie a aký postoj zaujalo Slovensko

0 icon

Bratislava/Luxemburg 9. júna 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák) Aktualizované 9. júna 2023 o 13:08 Slovenský minister vnútra Ivan Šimko sa na štvrtkovom zasadnutí Rady EÚ pre spravodlivosť a vnútorné záležitosti v Luxemburgu zdržal hlasovania pri návrhu smerovania azylovej reformy Únie. Ministri návrhy napokon schválili. Šimko sa podľa vlastného vyjadrenia zdržal…

Djokovič zdolal Alcaraza, postúpil do finále

0 icon

Paríž 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)   Srbský tenista Novak Djokovič sa siedmykrát v kariére prebojoval do finále mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V piatkovom semifinále zdolal v pozícii turnajovej trojky najvyššie nasadeného Španiela Carlosa Alcaraza za tri hodiny a 15 minút 6:3, 5:7, 6:1 a 6:1. V…

Čaká nás regulácia cien potravín? Minister prezradil, že uvažujú nad týmto opatrením

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Teraz/Foto:TASR-Martin Baumann)   Súčasná vláda odborníkov nemá dostatok času na reguláciu cien potravín. Musela by vstúpiť do zákona o cenách a nemá na to podmienky. Riešením by bola pomoc konkrétnej, sociálne slabšej skupine. V piatok to na tlačovej konferencii po rokovaniach so stavovskými a štátnymi organizáciami…

Obvinený Adam Puškár z kauzy vraždy Tupého zostáva stíhaný vo väzbe

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Obvinený Adam P., ktorý je podozrivý z vraždy študenta Daniela Tupého, zostáva vo vyšetrovacej väzbe. Mestský súd Bratislava I v piatok zamietol žiadosť obvineného o prepustenie z väzby. Rozhodnutie nie je právoplatné. TASR to potvrdil obhajca Adama P. Michal Ellinger Súd pri rozhodovaní…

Putin sa oficiálne vyjadril k ukrajinskej protiofenzíve

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Vladimir Astapkovich, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)   Vladimir Putin oznámil začiatok ukrajinskej ofenzívy. "S určitosťou môžeme povedať, že ukrajinská ofenzíva sa začala, o čom svedčí aj použitie strategických rezerv," povedal ruský prezident Tvrdí, že ukrajinské ozbrojené sily "nedosiahli svoje ciele v žiadnej časti" frontu…

Ministerka kultúry rokovala s predstaviteľkou OBSE pre slobodu médií Teresou Ribeiro

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Ministerka kultúry SR Silvia Hroncová sa stretla vo štvrtok 8. júna na pôde rezortu kultúry s Teresou Ribeiro, predstaviteľkou OBSE pre slobodu médií. Témou rokovania boli aktuálne otázky súvisiace s oblasťou nezávislosti médií a slobody a bezpečnosti novinárov a novinárok OBSE ocenilo a…

Fica kritizujú za účasť na akcii ambasády USA. Jasná reakcia šéfa Smeru

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:Facebook R.F.)   Viacero komentárov kritizovalo lídra Smeru-SSD Roberta Fica za jeho nedávnu účasť na podujatí Veľvyslanectva USA na Slovensku pri príležitosti amerického Dňa nezávislosti. Samotný expremiér zverejnil reakciu na svojej stránke na Facebooku "Žiadna izolácia, ale rešpekt a suverenita," odkázal svojim kritikom Robert Fico s…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Slavěna Vorobelová

Čaputovej zvodky pre vojenské rozviedky

0icon

Sami sa usvedčili z podvodu na občanoch Slovenska a z ohrozenia bezpečnosti štátu!! Hlavná veliteľka ozbrojen&

Viktória Hellenbart

Ako uvažuje Orbánove Maďarsko o vojne - II. časť

0icon

Prezidentka varuje pred hrozbou maďarskej cesty na Slovensku, k hystérii sa poslušne pridávajú západné médiá. Poľsko s pobaltskými štátmi už iniciatívne vyhlasuje, že je ochotné namiesto NATO vstúpiť po boku Ukrajiny do vojny s Ruskom. Či to myslia naozaj tak, to sa uvidí. Iný názor na vec majú Maďari. V…

Ladislav Hvižďák

Otvorený list predstaviteľom strany Smer

0icon

Tento článok vyšiel na stránke belobog.   Ja niktoš, dezolát a konšpirátor som si dovolil osloviť čelných predstaviteľov strany smer aby mi odpovedali

Pavel Jacz

Voľte prosím prvú, jednu a jedinečnú Remišovú – zakladateľku politikárskej humoriády!

0icon

Pri našej turbulentnej politickej scéne dobre padnú argumentácie „najúžasnejšieho mozgového trustu Slovenska a asi aj Európy“ našej Verči Remosky, prepáčte Remisky, či Remišky? Už presne neviem, ako ju zo zmätenosti volať. Jej politikárske gagy však dokážu zabaviť všetkých, čo pozerajú politick

Vášeň v Tebe

Brazílska influencerka je mŕtva. Zabil ju vlastný zadok. Bol jej vstreknutý podomácky vyrobený silikón

0 icon

9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram @lygiafazio). Médiami obletela mimoriadne smutná informácia o smrti brazílskej influencerky. Predtým podstúpila zdvihnutie zadku, ktoré mohlo viesť k mozgovej príhode.

Máte ich v chladničke. Pridajte ich do vody a zalejte kvety, orchidea rozkvitne ako nikdy predtým!

0 icon

9.06.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram.com/orchids.heaven). Táto krásna črepníková kvetina sa líši nielen svojím orientálnym vzhľadom, ale aj potrebami starostlivosti. Kobieta Gazeta tvrdí, že aby bujne kvitla, stačí jej trochu pomôcť hnojivom s prísadou bežne používanou v kuchyni. Máloktorá črepn

Biologické rytmy ovplyvnené svetlom vypovedajú veľa o zdraví

0 icon

9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto:pixabay.com/sasint). Niekoľko dní po každom novembrovom splne sa na Veľkom bariérovom útese v Austrálii odohráva úžasné divadlo: koraly vypúšťajú do vody miliardy vajíčok a spermií, ktoré sa spájajú a vytvárajú voľne plávajúce larvy. Tie sa nakoniec usadia a založia nové kolónie koralov. Podľa časopisu EÚ…

Najbohatšia speváčka má na účte miliardu. Vedľa nej je Madonna "chudobnou príbuznou"

0 icon

9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/OSSA). Magazín Forbes zverejnil rebríček najbohatších Američaniek, ktoré si svoj majetok zarobili samy. V zozname nechýbali hviezdy šoubiznisu. Najbohatšia z nich sa ukázala byť Oprah Winfrey - s majetkom odhadovaným na 2,5 miliardy dolárov obsadila 13. miesto. Najbohatšia speváčka s miliardovým kontom sa umiestnila na 20. mieste…

Uchopte niekoľko listov a vložte ich do ryže. Potravinové mole v okamihu zmiznú

0 icon

9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram.com/wzdrowymdomu). Mnohí z nás majú v kuchyni radi zásoby suchých produktov, ako je múka, ryža alebo cestoviny. Ich skladovanie v skrini však predstavuje riziko zahniezdenia potravinových molí. Zbaviť sa ich nie je jednoduchá úloha. Ako zabrániť tomu, aby sa potravinové mole usadili vo vašich…

Armádny Magazín

"Prenikne pancierovaním akéhokoľvek západného tanku": zahraničná tlač ocenila rakety Vichr

0 icon

Rusko, 9.jún 2023 (AM) – Armádne letectvo ozbrojených síl Ruskej federácie sa aktívne podieľa na odstrašovaní útočných operácií Ozbrojených síl Ukrajiny, ničení útočných bojových formácií, zastavovaní prielomov a dokončovaní ustupujúcich síl. Početné videá zachytávajú efektívnu prevádzku ruských bojových vrtuľníkov v posledných dňoch. Jednou z hlavnýc

"Arktická výzva": konfrontácia Ruska a NATO v ľadových zemepisných šírkach narastá

0 icon

USA, 9.jún 2023 (AM) – USS Gerald R. Ford 24. mája priplávala do prístavu v Osle, kde sa zdržala niekoľko dní pred odchodom na cvičenie Arctic Challenge. Očakáva sa, že bude vykonávať cvičenia s nórskymi ozbrojenými silami pozdĺž arktického pobrežia krajiny. "Táto návšteva je dôležitým signálom úzkych bilaterálnych vzťahov medzi USA a…

Londýn a Kyjev pracujú na pláne "ukončenia ruskej agresie"

0 icon

Ukrajina, 9.jún 2023 (AM) – Nie, nie je náhoda, že britské a ukrajinské médiá 4. júna zhodne informovali o úspechu OS Ukrajiny. Začnime senzačnou správou námestníčky ukrajinského ministra obrany Anny Malyarovej, ktorá to oznámila svetu: "V niektorých oblastiach vedieme útočné operácie. Najmä Bachmut zostáva epicentrom bojov. Postupujeme pozdĺž veľmi rozsiahlej frontovej…

Cudzinci, nie bratia. O Galícii ako nositeľke "ukrajinskej identity"

0 icon

Ukrajina, 9.jún 2023 (AM) – Ako je možné, že ľudia, ktorí žijú na rôznych brehoch Zbruču (rieky, ktorá rozdeľuje Halič a zvyšok Ukrajiny), majú spoločné etnonymum "Ukrajinci" a žijú (zatiaľ) v jednom štáte?   Podľa historických prameňov v prvom tisícročí nášho letopočtu tieto krajiny obýval slovanský kmeň tzv. bielych Chorvátov. Po…

Rozpojené Štáty Americké pred prezidentskými voľbami v roku 2024

0 icon

USA, 9.jún 2023 (AM) – V Amerike sa začali nominácie na prezidentské voľby v roku 2024. Demokrati to majú jednoduchšie, výberom kandidátov sa nezaoberajú. Stále padajúceho Bidena nemá kto nahradiť, keďže to prísne pravidlá "oslovskej strany" nepredpokladajú. V skutočnosti sa Demokratická strana USA skladá z dvoch strán.   Z "vnútornej strany", v…

TopDesať

Kvôli požiaru v Kanade je New York oranžový

0 icon

Vidieť oranžovú oblohu je nádherný zážitok, za predpokladu ak je výsledkom úžasného východu alebo západu slnka. Pre obyvateľov mesta New York ale aj rôznych iných miest na východnom pobreží Spojených štátov sa však oranžová obloha, žiaľ, zmenila na absolútnu nočnú moru. V posledných 6 týždňoch Kanada bojuje s ničivými lesnými…

Máte dobrý zrak? Tieto fotografie vám dokážu opak

0 icon

Myslíte si, že máte dobrá zrak? Máme fotografie, ktoré vám zrejme dokážu opak. Nasledujúce fotografie ovplyvňujú skutočnú realitu. Tú si všimnete, až keď sa poriadne a dôkladne zadívate z tej správnej strany. Vravieva sa, že každý robí chyby, pretože je to súčasť ľudského žitia. Vyzerá to tak, že je to…

Dôkaz, že niektoré veci je lepšie nechať na profesionálov

0 icon

Hovorí sa, že prax robí z ľudí majstra a profesionáli vedia, že je to pravda. Ak však nezavoláš na pomoc profesionálov, môže to dopadnúť aj takto tragicky.  Existuje dôvod, prečo zvyčajne existuje jasný rozdiel medzi konečným výsledkom poskytnutým profesionálom a amatérom, či už ide o výrobu dezertov alebo stavbu domov.…

Mark Wahlberg odhalil, prečo sa s rodinou odsťahoval z Hollywoodu

0 icon

Mark Wahlberg, legendárny herec a oddaný otec štyroch detí nedávno urobil životné rozhodnutie a spoločne s rodinou sa odsťahoval z Hollywoodu. Po boku svojej manželky Rhea Durham sa Mark rozhodol začať odznova a v nedávnom úprimnom rozhovore sa podelil o podrobnosti tohto významného rozhodnutia. V roku 2022 sa Wahlberg s…

Fotografie zvieratiek, ktoré vám zaručene zlepšia deň

0 icon

Zábavné zvieratá a fotografie zábavných zvierat boli vždy zdrojom radosti a zábavy pre ľudí na celom svete. Od veselých memečiek až po virálne videá - zvieratá nám dokážu vyčariť úsmev na tvári a rozjasniť naše dni. Okrem zábavy však môžu zábavné zvieratá zohrávať aj úlohu pri zlepšovaní našej pohody. Fotografie…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali