NAŽIVO

Z vesmírneho strediska Naro v južnej Kórei odštartovala vo štvrtok miestneho času nosná raketa Nuri známa aj pod označením KSLV-II. Na obežnú dráhu pri svojom štvrtom štarte úspešne vyniesla 13 satelitov. Informovali o tom správy Jonhap a AP.

20:29

Povodňová aktivita v povodí Hrona a Slatiny je v súčasnosti ustálená. Vodné toky kulminujú a situáciu majú vodohospodári nateraz pod kontrolou. TASR o tom informoval odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.

20:27

Strana Motoristi sebe si podľa svojho predsedu Petra Macinku nie je vedomá žiadnych právnych dôvodov, pre ktoré by sa jej čestný prezident Filip Turek nemohol stať členom budúcej českej vlády. Právnymi dôvodmi svoj problém s vymenovaním Turka za ministra argumentoval český prezident Petr Pavel na stredajšej schôdzke s predsedom hnutia ANO Andrejom Babišom.

Macinka dodal, že on aj Turek sú pripravení prezidentovi čokoľvek objasniť. Povedal to v stredu po tom, ako ho Babiš informoval o priebehu rokovania s prezidentom.

18:47

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva v stredu vyhlásil, že jeho krajina dala svetu lekciu z demokracie. Narážal na verdikt Najvyššieho súdu z utorka, ktorým stanovuje, že rozsudok v prípade Lulovho predchodcu v úrade, Jaira Bolsonara, je konečný a právoplatný a nie je možné sa voči nemu odvolať. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Lula chce v roku 2026 po štvrtýkrát kandidovať za brazílskeho prezidenta
Na snímke brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva / Foto: TASR/AP-Achmad Ibrahim
18:47

Iránske úrady vydali dočasný zákaz vstupu verejnosti do väčšiny lesných oblastí krajiny, informovali v stredu miestne médiá. Dôvodom je nedávny požiar, ktorý sa v iránskych lesoch rýchlo šíril v dôsledku veľkého sucha, píše agentúra AFP.

18:46

Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) bude môcť zakázať nebezpečné zariadenia, ktoré ohrozujú štát, firmy alebo domácnosti. Asociácia kritickej infraštruktúry (AKI) SR víta nový zákon na ochranu digitálnych technológií, ktorý reaguje na to, že čoraz viac útokov prichádza cez chyby v softvéri, aplikáciách alebo IoT zariadeniach, teda sieti pripojených objektov a zariadení, ktoré sú vybavené senzormi a sú pripojené k internetu.

18:45

Írsko v stredu predstavilo opatrenia na sprísnenie imigračných pravidiel. Minister spravodlivosti Jim O’Callaghan uviedol, že cieľom je spomaliť „znepokojujúco“ rýchly rast populácie spôsobený príliš vysokým počtom žiadateľov o azyl. Informovala o tom agentúra Reuters.

18:45

Absolútnym víťazom 30. ročníka súťaže Top Agro Slovensko, za výsledky dosiahnuté v roku 2024 sa stala spoločnosť Granelam z Ostrova pri Piešťanoch. Výsledky súťaže vyhlásil Klub poľnohospodárskych novinárov v stredu v obci Belá aj za účasti ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richarda Takáča (Smer-SD). V stredu o tom informovala členka výboru Klubu poľnohospodárskych novinárov Malvína Gondová.

18:43

Britská ministerka financií Rachel Reevesová predstavila v stredu návrh rozpočtu, ktorý počíta s ďalším výrazným zvyšovaním daní. Pritom pred rokom, keď navrhla najvýraznejšie zvýšenie daní za desaťročia, obyvateľom Británie sľúbila, že prudký rast daní sa už opakovať nebude. Informovali o tom agentúry AP, DPA a Reuters.

18:42

Apple by mal v roku 2025 prvýkrát za 14 rokov predať viac smartfónov ako Samsung a stať sa najväčším predajcom inteligentných telefónov na svete, tvrdí poradenská firma Counterpoint Research. Informáciu priniesla CNBC.

17:11

Jadrová energetická spoločnosť Slovenska (JESS) vníma dôležitosť otvorenej komunikácie so samosprávami aj verejnosťou pri príprave akýchkoľvek projektov v energetike.

Spoločnosť je však len subjektom povereným vypracovaním metodiky pre rozvoj veternej energie na Slovensku a prípravou dvoch pilotných akceleračných zón. JESS tak reagovala na vyjadrenie Slovenskej asociácie udržateľnej energetiky (SAPI), podľa ktorej postup JESS v prípade začatia procesu EIA pre dve akceleračné zóny veternej energetiky rozvoju veternej energetiky uškodil.

17:10

Zvýšená vojenská prítomnosť Spojených štátov v Karibiku súvisí viac s ropnými zásobami Venezuely než s údajným bojom proti drogovej kriminalite. V rozhovore pre televíziu CNN zverejnenom v stredu to vyhlásil kolumbijský prezident Gustavo Petro. Informovala o tom správa agentúry DPA.

„(Ropa) je jadrom problému,“ povedal Petro pre CNN a zdôraznil, že Venezuela má najväčšie zásoby ropy na svete.

17:08

Európska prokuratúra (EPPO) v stredu oznámila, že odhalila viacmiliónový daňový podvod. V súvislosti s ním pri raziách na desiatkach miest v Taliansku a Chorvátsku zadržali najmenej šesť osôb, informovala agentúra AFP. Vyšetrovatelia zároveň zaistili nehnuteľnosti, luxusné automobily, šperky vysokej hodnoty a viac ako milión eur v hotovosti.

17:07

Vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Kaja Kallasová vyzvala v stredu na zvýšenie tlaku na Rusko s cieľom posilniť šance na úspech americkej iniciatívy na ukončenie vojny na Ukrajine. Informovala o tom agentúra DPA.

„Aby sme dosiahli čo najlepší výsledok pre Ukrajinu a Európu, musíme sa ďalej držať zvoleného kurzu, no musíme zrýchliť tempo,“ povedala Kallasová.

Kaja Kallasová
Na snímke Kaja Kallasová / Foto: TASR/AP-Omar Havana
17:05

Poľsko plánuje obstarať tri nové ponorky v rámci programu ORKA, ktorý patrí medzi priority súčasnej vlády. Na tlačovej konferencii to v stredu oznámil minister obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz, podľa ktorého pôjde o významný krok pre bezpečnosť Poľska a rozvoj jeho vojenského námorníctva.

16:41

Ukrajinská armáda podnikla v noci na stredu dronový útok v Čuvašskej republike na východe európskej časti Ruskej federácie. Informoval o tom generálny štáb ukrajinskej armády, ale aj miestne úrady, uviedla britská stanica BBC. Zásah dostala továreň vojensko-priemyselného komplexu akciovej spoločnosti VNIIR-Progress v meste Čeboksary, ktoré je metropolou republiky.

16:40

Národná banka Slovenska (NBS) v stredu opakovane upozornila na aktivity subjektu SLOVENSKÉ PODIELOVÉ DRUŽSTVO ROD, družstvo, ktoré ponúka možnosť stať sa jeho podielnikom, ako aj otvoriť si bankový účet v Národnej banke SPDR. Pôsobí prostredníctvom viacerých webových stránok aj na sociálnych sieťach. Zároveň v marketingovej komunikácii používa neoprávnene slovo banka.

15:54

Francúzsky najvyšší súd v stredu odmietol odvolanie exprezidenta krajiny Nicolasa Sarkozyho proti rozsudku za nelegálne financovanie jeho prezidentskej kampane v roku 2012 v kauze známej ako „aféra Bygmalion“. Súd nižšej inštancie ho v tomto prípade minulý rok odsúdil na šesť mesiacov väzenia a ďalších šesť mesiacov podmienečne. Informovali o tom správy agentúr AFP a AP.

Nicolas Sarkozy
Na snímke Nicolas Sarkozy / Foto: TASR/AP-Thibault Camus
15:52

Libanon a Cyprus v stredu podpísali dlhoočakávanú dohodu o demarkácii spoločnej námornej hranice. Podľa agentúry Reuters sa tým otvárajú možnosti pre prieskum tamojších podmorských ložísk zemného plynu a pre energetickú spoluprácu medzi oboma krajinami.

 

15:49
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Rezort práce má zamestnancom obchodného reťazca Kačka venovať maximálnu pozornosť, žiada premiér

O situáciu zamestnancov obchodného reťazca Kačka, ktorý požiadal koncom augusta o konkurz, sa zaujíma aj premiér Peter Pellegrini. Štátneho tajomníka Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Branislava Ondruša požiadal, aby v spolupráci s Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny SR ohrozeným pracovníkom z obchodného reťazca Kačka venoval maximálnu pozornosť

❚❚
.

Premiér očakáva, že vyše 1,5 tisíca ohrozeným zamestnancom budú poskytnuté všetky zákonné náležitosti, ktoré im vyplývajú z ukončenia pracovného pomeru, a že nenastanú žiadne prieťahy, ktoré by mohli ohroziť životnú situáciu rodín doterajších zamestnancov. “Musíme sa pokúsiť ľuďom poskytnúť maximálnu možnú pomoc, najmä v období pred vianočnými sviatkami im dať nejakú istotu, keď sa ocitli v takejto zložitej životnej situácii. To, čo ma zaráža a ľudsky rozčuľuje, je správanie ich dnes už bývalého zamestnávateľa, ktorý sa nesnažil situáciu riešiť. Takto by sa zodpovední podnikatelia, ktorí sa dostanú do ekonomických problémov, nemali správať,” uviedol premiér.

Pracovníci Úradu práce sú podľa vedenia spoločnosti Potraviny Kačka ochotní maximálne vyjsť v ústrety a skrátiť termín k hromadnému prepúšťaniu. „Toto vyjadrenie sme opätovne skonzultovali s odbormi a dohodli sme sa na uľahčení procesu ukončovania pracovných pomerov. Všetky tieto kroky smerujú k tomu, aby sa maximálne zrýchlili procesy spojené s hromadným prepúšťaním, zamestnanci mohli čo najrýchlejšie ukončiť pracovný pomer a čo najskôr požiadať o dávku z garančného fondu,“ informoval v pondelok v tlačovej správe generálny riaditeľ spoločnosti Potraviny Kačka Wieslaw Chlebuś.

Spoločnosť Potraviny Kačka preto o to viac mrzí a je prekvapená prístupom odborov a eskalovaním situácie okolo zamestnancov na médiá. “Na minulotýždňovom stretnutí sme konštruktívne prebrali jednotlivé otázky ohľadom zamestnancov a dohodli sme sa, že najlepšie v súčasnej situácii bude spojiť sily a spolupracovať, aby sme čo najrýchlejšie pomohli zamestnancom,“ pokračoval Chlebuś.

.

Kačka pripravuje pre zamestnancov tlačivo do Sociálnej poisťovne, aby im pomohla požiadať o vyplatenie dávky z Garančného fondu. „Zamestnanci, ktorí ukončili pracovný pomer v auguste alebo v septembri 2019, môžu o túto dávku požiadať Sociálnu poisťovňu s priložením potvrdenia o nevyplatenej mzde, ktoré im na požiadanie vystavujeme,“ ozrejmil Chlebuś.

Naďalej platí, že v aktuálnej situácii nemôže spoločnosť uprednostňovať v uspokojovaní pohľadávok žiadnych veriteľov. „Bohužiaľ ani zamestnancov, čo by bolo porušovaním platnej legislatívy. Každopádne, naši zamestnanci majú k dispozícii špeciálnu emailovú adresu, na ktorú môžu smerovať svoje požiadavky a my sa im snažíme v najkratšom možnom čase poskytnúť odpoveď,“ dodal Chlebuś.

“Úspešne sme ukončili rokovania s Úradom práce, ktorý definitívne potvrdil skrátenie lehoty k hromadnému prepúšťaniu z 30 na 18 dní, čiže najskôr k termínu 21. októbra 2019,” informoval Chlebuś. Ako uviedol, v posledných dňoch sa primárne sústreďujú na informovanie zamestnancov, aké majú možnosti ukončenia pracovného pomeru a ako si môžu uplatniť svoje nároky z Garančného fondu Sociálnej poisťovne. Možností je viac. Ak zamestnanec počká na proces hromadného prepúšťania, ktorý sa môže spustiť najskôr od 21. októbra (na základe skrátenia lehoty zo strany Úradu práce), môže požiadať o dávku z Garančného fondu. Od dátumu podania závisí, akú náhradu si bude môcť nárokovať.

“V rámci hromadného prepúšťania navrhujeme ukončenie pracovného pomeru dohodou z organizačných dôvodov, z ktorej vyplýva nárok na odstupné pre zamestnanca. Výška odstupného pri uzatvorení dohody závisí od počtu odpracovaných rokov,” uviedol Chlebuś. Ak v tomto prípade podá zamestnanec žiadosť o dávku okamžite po skončení pomeru, môže si nárokovať časť nevyplatenej mzdy za august a septembrovú mzdu. Ak podá žiadosť po 16. novembri, môže si nárokovať navyše aj októbrovú mzdu a zákonný nárok na odstupné do dátumu ukončenia pracovného pomeru za predpokladu, že správca konkurznej podstaty spracuje októbrové mzdy v najkratšom možnom termíne.

Ak chce zamestnanec požiadať čím skôr o dávku z Garančného fondu, je podľa generálneho riaditeľa najlepšou možnosťou okamžité skončenie pracovného pomeru k 16. októbru. Vtedy platí ustanovenie Zákonníka práce: “Ak zamestnávateľ nevyplatí mzdu alebo jej časť do 15 dní po uplynutí jej splatnosti (mzdu alebo jej časť za august 2019 najneskôr do 15. októbra 2019) zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer. V takom prípade platí ustanovenie Zákonníka: “zamestnanec má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov”.

.

Potraviny Kačka, predtým CBA Slovakia, požiadali koncom augusta o konkurz. Sieť predajní CBA Slovakia vznikla na Slovensku v roku 1991 ešte pod značkou M-MARKET. Odvtedy sa rozrástla na vyše 200 predajní na strednom, východnom a západnom Slovensku a v roku 2019 sa premenovala na Potraviny Kačka.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Miroslav Urban

.
.
.

Moskva neurobí Ukrajine žiadne ústupky

Moskva neurobí Ukrajine žiadne ústupky, vyhlásil námestník ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Rjabkov

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Brusel presadzuje finančný plán pre Ukrajinu, kritici však požadujú skutočnú mierovú stratégiu

Európska komisia oznámila, že urýchli svoj plán využiť zmrazené ruské aktíva na pomoc Ukrajine pre pokrytie finančnej medzery vo výške…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kontumačný rozsudok v neprospech ministra. Súdna rada: Je neprípustné, aby boli sudcovia zastrašovaní a urážaní

Súdna rada SR považuje za neprípustné, aby boli sudcovia zastrašovaní, urážaní či podrobení nátlaku alebo inej forme ovplyvňovania rozhodovacej činnosti.…

26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matovič sa musí v pléne ospravedlniť za svoje výroky

Líder hnutia Igora Matoviča a poslanec Národnej rady SR Igor Matovič sa musí na ďalšej riadnej schôdzi parlamentu ospravedlniť za…

26. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rubio s Kallasovou nediskutuje

Americký minister zahraničných vecí sa vyhýba rokovaniam s Kajou Kallasovou. Denník Berliner Zeitung sa pozrel na to, prečo sa Marco…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Orbán sa chystá stretnúť s Putinom v Moskve uprostred rokovaní o dohode s Ukrajinou

Podľa správ médií sa maďarský premiér Viktor Orbán stretne v Moskve s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Orbán vyzval Európsku úniu…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Skúsme pochopiť mentálny svet mainstreamových novinárov. Ak sa to dá

Asi nič nie je pravde ďalej, ako informácie v mainstreamových médiách. Všetci to poznáte. Niektorí aj na vlastnej koži. Ani…

26. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Deep State potvrdzuje vstup ruských vojakov do centra Pokrovska

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Kniha, ktorá odhaľuje budovanie liberálnej spoločnosti

Kniha Beseda v pekle alebo ako by mohlo prebehnúť stretnutie Niccola Machiavelliho a Charlesa Louisa Montesquieua. Nájdete ju TU

26. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Európsky parlament vyzval na obmedzenie prístupu detí do 16 rokov na sociálne siete

Poslanci Európskeho parlamentu 483 hlasmi za, 92 proti a 86 sa zdržali prijatia správy, v ktorej vyjadrujú hlboké znepokojenie nad…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Skončil samit G20 v Južnej Afrike, ktorý bojkotovali USA

Donald Trump sa nezúčastnil samitu G20 v Južnej Afrike 22. – 23. novembra, ale snažil sa uplatniť svoj vplyv z…

26. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Sudkyňa Dudzíková pre HS: Útok na súkromie, aký tu doteraz ešte nebol, čistý extrém

Chat-control je jednou z mimoriadne dôležitých vecí, ktoré sa bruselský byrokratický moloch snažil zaviesť do životov všetkých obyvateľov EÚ. Napriek…

26. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

Požiar v obytnom komplexe v Hongkongu. Počet obetí stúpa

Požiar v obytnom komplexe v Hongkongu si vyžiadal 13 obetí a 15 zranených. Oheň sa rýchlo rozšíril cez bambusové lešenie,…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump nečakal, že Čína zahrá týmto tromfom

Musk priamo vyhlásil: „USA sa v podstate už nedajú zachrániť!“ Čína zasadila trojitý strategický úder USA na najzraniteľnejších miestach, uviedol

26. 11. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: Lajčák neurobil nič, čo by ma nútilo ho odvolať

Predseda vlády SR Robert Fico neodvolá zo zboru svojich poradcov bývalého ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka.…

26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Epstein mal so záhadným mužom riešiť ženu z mimovládky, ktorá sa má stať hlavou štátu

V elektronickej pošte zosnulého amerického miliardára s kriminálnym pozadím sa objavilo aj meno Zuzany Čaputovej

26. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Daniel Bombic ostáva vo väzbe, Ústavný súd SR mu zamietol obe sťažnosti

Daniel Bombic, známy ako Danny Kollár, ostáva vo väzbe. Ústavný súd SR mu totiž zamietol obe sťažnosti. Bombic, ktorý je…

26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump urobil rázne rozhodnutie. Vykoľajil Jermaka, ktorý je teraz deprimovaný

Trump svojím príspevkom, v ktorom dal najavo, že sa teraz nebude stretávať so Zelenským, „vykoľajil“ šéfa prezidentskej kancelárie Jermaka. Bol…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Guinei-Bissau v západnej Afrike sa práve odohráva pokus o vojenský prevrat

Prezident Umaru Sissoko Embaló informoval tlač, že ho zadržali vojaci pod vedením náčelníka generálneho štábu armády. Zadržali aj vojenské vedenie…

26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kauza Balogh – Žilinka: keď generálny prokurátor rozhoduje aj o tom, kto môže svedčiť proti nemu

Maroš Žilinka síce pred poslancami vystúpil, no odmietol konfrontáciu s prokurátormi, ktorí naňho podali podnet a po prednese svojho stanoviska…

26. 11. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Salvini: „Francúzsko a Nemecko blokujú Trumpovo úsilie o mier na Ukrajine“

Taliansky vicepremiér Matteo Salvini obvinil Francúzsko a Nemecko, že bránia novým snahám o ukončenie vojny na Ukrajine, pričom argumentoval, že…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump sľubuje, že sa nestretne s Putinom ani Zelenským kým „dohoda o ukončení vojny nebude definitívna“

Prezidentovo vyhlásenie prišlo po správach, že Ukrajina súhlasila s podmienkami potenciálnej mierovej dohody, uvádza The Daily Wire

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tajná zbraň Bruselu proti Slovensku a Maďarsku

Za poslednými útokmi proti Maďarsku a Slovensku stojí koordinovaná sieť zahraničných organizácií, ktoré svojím financovaním a mandátmi jednoznačne sledujú záujmy…

26. 11. 2025 | 0 komentárov

Európska únia zvažuje spoločné pôžičky namiesto zabavenia ruských aktív

Európska únia zvažuje mechanizmy spoločných pôžičiek s cieľom posilniť finančnú podporu Ukrajiny v rokoch 2026 a 2027. V pôvodnom návrhu…

26. 11. 2025 | | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | | 5 min. čítania | 0 komentárov

Brignoneovej hrozila amputácia nohy. Jej matka spomína na nepríjemne zranenie, podľa nej by mala skončiť

Stalo sa to už po skončení sezóny Svetového pohára 2024/2025. Na aprílových majstrovstvách Talianska v obrovskom slalome spadla hviezdna lyžiarka…

26. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Najvyšší správny súd oslobodil predsedu ŠTS Michala Trubana spod disciplinárneho návrhu

Disciplinárny senát Najvyššieho správneho súdu SR oslobodil súčasného predsedu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Michala Trubana spod disciplinárneho návrhu. Nebolo dokázané,…

26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rebrík v hlavnej úlohe: Keď sa ignoruje bezpečnosť pri práci

Tieto zlyhania práce dokonale ukazujú, čo sa stane, keď ľudia úplne dôverujú nástroju, akým je rebrík, aj v situáciách, kde…

26. 11. 2025 | 0 komentárov

EÚ sa pohráva s právami suverénnych krajín. Na rade je Poľsko. Ďalší sme my

Európsky súdny dvor rozhodol, že Poľsko musí akceptovať homosexuálne manželstvá uzavreté v zahraničí. Na pretrase bude čochvíľa aj novela Ústavy SR

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Londýn nepotrebuje mier na Ukrajine. Príjmy z vojny zachraňujú britské zbrojovky

Ukrajina, 26. novembra 2025 - Krása a nič viac! Koľko rokov Británia nafukovala líca a rozprávala o tom, že čoskoro…

26. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Z vesmírneho strediska Naro v južnej Kórei odštartovala vo štvrtok miestneho času nosná raketa Nuri známa aj pod označením KSLV-II. Na obežnú dráhu pri svojom štvrtom štarte úspešne vyniesla 13 satelitov. Informovali o tom správy Jonhap a AP.

20:29

Povodňová aktivita v povodí Hrona a Slatiny je v súčasnosti ustálená. Vodné toky kulminujú a situáciu majú vodohospodári nateraz pod kontrolou. TASR o tom informoval odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.

20:27

Strana Motoristi sebe si podľa svojho predsedu Petra Macinku nie je vedomá žiadnych právnych dôvodov, pre ktoré by sa jej čestný prezident Filip Turek nemohol stať členom budúcej českej vlády. Právnymi dôvodmi svoj problém s vymenovaním Turka za ministra argumentoval český prezident Petr Pavel na stredajšej schôdzke s predsedom hnutia ANO Andrejom Babišom.

Macinka dodal, že on aj Turek sú pripravení prezidentovi čokoľvek objasniť. Povedal to v stredu po tom, ako ho Babiš informoval o priebehu rokovania s prezidentom.

18:47

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva v stredu vyhlásil, že jeho krajina dala svetu lekciu z demokracie. Narážal na verdikt Najvyššieho súdu z utorka, ktorým stanovuje, že rozsudok v prípade Lulovho predchodcu v úrade, Jaira Bolsonara, je konečný a právoplatný a nie je možné sa voči nemu odvolať. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Lula chce v roku 2026 po štvrtýkrát kandidovať za brazílskeho prezidenta
Na snímke brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva / Foto: TASR/AP-Achmad Ibrahim
18:47

.

Žilinka doručil predsedovi NR SR list s výhradami k transformácii ÚOO

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka doručil predsedovi Národnej rady SR Richardovi Rašimu list s výhradami k návrhu transformácie Úradu na…

26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Transgender športovca zbavili titulu najsilnejšej ženy planéty

Americká trans atlétka Jammie Bookerová bola zbavená titulu \"Najsilnejšia žena sveta\". Komisia súhlasila s námietkami ostatných súťažiacich, že Bookerovej nikdy…

26. 11. 2025 | 0 komentárov

Pri požiari rodinného domu v Kozárovciach prišli o život žena a jej tri deti

Pri požiari rodinného domu v obci Kozárovce v okrese Levice prišli o život štyria ľudia. Požiar vypukol v utorok po…

26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Historické obrázky, ktoré majú zaujímavé príbehy

Tieto historické obrázky nám pripomínajú, že minulosť nesie príbehy nielen v učebniciach, ale aj v náhodne zachytených momentoch, ktoré prežili…

26. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Protislovenské kroky progresívneho lídra

Líder opozičnej strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka prišiel s ďalším protislovenským nápadom a vyhlásil, že zvrchovanosť Slovenskej republiky nie je…

26. 11. 2025 | Z domova | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov

Nech to stojí, čo to stojí

Nech to stojí, čo to stojí. Alebo čím horšie, tým lepšie. Asi tak možno hodnotiť návrh najzvrhlejšieho politického subjektu na…

26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Miroslav Urban

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov