NAŽIVO

Minister energetiky Šmygal vyhlásil, že „má informácie o príprave nových útokov nepriateľa na energetiku“.

Včera 20:20

Daily Mail: V Afganistane bolo povolené biť manželky, ale s mierou.

Miestne orgány prijali zákon, ktorý povoľuje mierne domáce násilie. Avšak, silné bitie (napr. palicou) nie je povolené – v prípade vážneho zranenia manželky hrozí manželovi až 15 dní väzenia (žena však bude musieť svoje zranenia preukázať na súde, pričom bude musieť nosiť úplne zakrývajúce oblečenie).

Dokument nezakazuje sexuálne ani psychické násilie. A ak žena hľadá útočisko u príbuzných, hrozí jej až trojmesačné väzenie.

Včera 19:45

Péter Szijjártó:

Blokujeme pôžičku EÚ vo výške 90 miliárd eur pre Ukrajinu, kým sa neobnoví tranzit ropy do Maďarska cez ropovod Družba.

Ukrajina vydiera Maďarsko tým, že v koordinácii s Bruselom a maďarskou opozíciou zastavila tranzit ropy, aby spôsobila prerušenie dodávok v Maďarsku a zvýšila ceny palív pred voľbami.

Blokovaním tranzitu ropy do Maďarska cez ropovod Družba Ukrajina porušuje Asociačnú dohodu medzi EÚ a Ukrajinou a nedodržiava svoje záväzky voči Európskej únii. Tomuto vydieraniu nepodľahneme.

Včera 19:39

Český premiér Andrej Babiš oznámil, že vložil akcie holdingu Agrofert do súkromného zvereneckého fondu R. S. V. P. TRUST.

Urobil tak po tom, čo získal súhlas regulačných úradov troch členských štátov EÚ. Uviedol to na sociálnej sieti X. Dodal, že na spoločnosť nemá žiaden vplyv a ani z nej nebude mať žiaden prospech.

Včera 19:17

Nemecký kancelár Friedrich Merz bol v piatok znovuzvolený za predsedu vládnucej Kresťanskodemokratickej únie (CDU). Dostal 878 z 963 platných hlasov delegátov (91,17 percenta).

merz
Na snímke nemecký kancelár a predseda vládnucej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) Friedrich Merz a jeho manželka Charlotte Merzová / Foto: TASR/AP-Kay Nietfeld/dpa via AP
Včera 19:17

Ukrajina neprehráva vojnu, a výsledok tejto vojny je stále neistý, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v exkluzívnom rozhovore pre agentúru AFP.

Včera 19:16

„Tieto zasrané súdy“: CNN informoval o tom, ako sa Trump dozvedel o rozhodnutí Najvyššieho súdu týkajúcom sa ciel.

„Raňajky prebiehali dobre. Pracovali spolu, ale potom sa prezident Trump nahneval. Začal nadávať na rozhodnutie, nielenže ho nazval hanbou, ale aj útočil na súdy – v jednom momente vraj povedal „tieto zasrané súdy“, pričom použil vulgárny slovník“, informuje televízny kanál.

Pripomíname, že dnes Najvyšší súd USA zrušil všetky obchodné clá, ktoré zaviedol Trump.

Včera 18:46

Európska únia (EÚ) v piatok oznámila, že skúma rozhodnutie Najvyššieho súdu USA, ktorým zrušil množstvo ciel, ktoré prezident Donald Trump zaviedol od svojho druhého nástupu do úradu.

Trump
Na archívnej snímke z 22. marca 2018 vo Washingtone americký prezident Donald Trump hovorí pred podpísaním memoranda, ktorým sa ukladajú clá a investičné obmedzenia Číne, v Bielom dome vo Washingtone / Foto: TASR/AP-Evan Vucci
Čítať viac | Včera 18:09

Vláda USA možno bude musieť dovozcom vrátiť viac než 175 miliárd USD (148,72 miliardy eur). Dôvodom je rozhodnutie Najvyššieho súdu USA o nezákonnosti ciel uvalených prezidentom Donaldom Trumpom. Vyplýva to z odhadu analytického tímu PennWharton Budget Model. Ten si vyžiadala agentúra Reuters.

Včera 17:35

Trump označil rozhodnutie Najvyššieho súdu zrušiť väčšinu ciel, ktoré zaviedol voči iným krajinám, za „hanbu“, informuje CNN.

Včera 17:07

Britská polícia v piatok už druhý deň prehľadáva niekdajšie sídlo bývalého princa Andrewa po jeho šokujúcom zatknutí, ktoré uvrhlo monarchiu do jednej z najvážnejších kríz modernej éry.

princ Andrew
Policajti hliadkujú pri vstupnej bráne kráľovského panstva Sandringham v anglickom Sandringhame v piatok 20. februára 2026 po tom, ako bol Andrew Mountbatten-Windsor zatknutý a niekoľko hodín zadržiavaný britskou políciou pre podozrenie zo zneužitia verejnej funkcie v súvislosti s jeho väzbami na amerického finančníka Jeffreya Epsteina / Foto: SITA/AP-Alastair Grant
Čítať viac | Včera 16:50

Americký prezident Donald Trump dnes uviedol, že zvažuje obmedzený útok na Irán. Cieľom je vyvinúť naň tlak, aby uzavrel dohodu o svojom jadrovom programe.

Včera 16:37

Nemecký kancelár Friedrich Merz kategoricky odmietol akékoľvek zmiernenie postoja jeho vládnucej CDU v súvislosti so spoluprácou s krajnou pravicou.

Zároveň varoval, že AfD sa nemôže dostať k moci.

Včera 16:35
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Slováci na majstrovstvách končia: Ramsay chválil mladíkov i Nagya, celkovo hodnotil turnaj pozitívne

Slovenskí hokejisti sa ani piaty rok za sebou neprebojovali do štvrťfinále na majstrovstvách sveta, i keď získali najviac bodov za posledné roky. Na poslednú účasť medzi najlepšou osmičkou v Helsinkách 2013 im stačilo desať, tento raz získali ešte o jeden bod viac, no do vyraďovačky ich to neposunulo. Nenaplnili tak túžbu mnohých fanúšikov, no sami si pred turnajom žiadne konkrétne méty nedávali. Ako pre TASR pred turnajom povedal hlavný tréner Craig Ramsay, hlavne chceli odohrať naplno všetky zápasy

❚❚
.

Ani to sa však v Kodani úplne nepodarilo. Slováci mali množstvo svetlých momentov, no takmer v každom stretnutí prišli aj výpadky, ktoré ich stáli drahocenné body. “Myslím si, že sme odohrali veľa dobrého hokeja, no mali sme lapsusy, keď sme stratili koncentráciu,” povedal po záverečnej výhre nad Bieloruskom Ramsay. “Odohrali sme veľa 40, 50-minútových zápasov a potrebovali sme byť koncentrovaní počas celých 60 minút. Všetko je to o detailoch. My môžeme dať hráčom inštrukcie, apelovať na koncentráciu, ale nemôžeme ich donútiť, aby robili presne to, čo chceme. Veľa sme sa tu naučili. Najväčšia lekcia bola, že nemôžeme vypustiť ani chvíľu zo zápasu.”

Hlavného kormidelníka mrzela úvodná prehra s Českom 2:3 po predĺžení. Slováci proti favoritovi siahali na tri body, ale chybou deväť sekúnd pred koncom o ne prišli a nakoniec mali len jeden. Pokazený záver sa hneď na druhý deň podpísal aj pod ich výkon so Švajčiarskom, ktorému podľahli 0:2. Po úvodnom víkende tak mali na konte len jediný bod. “Vždy sa obávate, že sa niečo také vráti a poriadne vás ‘udrie’ neskôr v turnaji. Je to o sústredení, musíte vnímať skóre, čas a špeciálne ten útok. Česi nemali mať šancu tam tak rýchlo nakorčuľovať, mali sme ich zatlačiť a nie dovoliť im, aby sa tak ľahko dostali do nášho pásma a vystrelili,” povedal.

K negatívam zaradil aj streleckú produktivitu, tá sa prejavila najmä pri presilovkách. Slováci v nich skórovali len v úvodnom a záverečnom stretnutí, keď využili zhodne po dve. V ostatných zápasoch ich hrali kŕčovito a príliš komplikovane. “Stále sa trápime pri strieľaní gólov. Myslím si, že v niektorých prípadoch sa zbytočne snažíme hľadať ďalšie nahrávky namiesto toho, aby sme strieľali. Napríklad dnes sme odštartovali zápas rýchlou strelou a hneď z toho bol gól.”

.

Ramsay však celkovo zhodnotil turnaj pozitívne. “Veľmi ma potešil výkon tímu a to, že sa ukázali niektorí mladší hráči ako napríklad Fehérváry a Jaroš, ktorí nastúpili proti množstvu veľmi dobrých hráčov z NHL či KHL a odviedli skvelú prácu. Dobre sme odohrali oslabenia, dobre sme odštartovali aj presilovky, ale až do dnešného zápasu sme v nich potom neskórovali. Solídne výkony predvádzali aj brankári,” uviedol.

Ako už počas prípravy a na majstrovstvách, aj po nich vyzdvihol výkon popradskej lajny. Trio Dávid Bondra, Dávid Buc a Patrik Svitana prišli do tímu v podstate “na skusy”, ale svojou hrou si vybojovali miesto na šampionáte a dokonca sa posunuli z pozície štvrtej, takzvanej “checking line”, na formáciu, ktorá dokázala rozhodovať zápasy. “Opäť sa musím vrátiť k popradskej lajne, tá sa na turnaji ukázala výborne. Zaslúžili si svoje miesto a chopili sa svojej šance. Sú to chalani, ktorí mali za úlohu mnoho vecí a odviedli ich perfektne,” pochvaľoval si tréner.

K výrazným pozitívam zaradil aj Ladislava Nagya. Najstarší hráč tímu jednoznačne ovládol tabuľku produktivity mužstva, keď v siedmich dueloch nazbieral 10 bodov (1+9) a patril k najväčším lídrom na ľade. “Je to skutočne úžasné, že sem prišiel a hral tak dobre. Keď sa nad tým zamyslíte, počas klubovej sezóny a aj po nej hral množstvo zápasov a ja som ho tu využíval veľmi často. Hral v presilovkách i oslabeniach, dnes dokonca prvého centra. Je to chalan, ktorý musel robiť na ľade všetko a bolo úžasné ho sledovať. Som veľmi rád, že som ho mohol trénovať.”

V slovenskom výbere sa objavilo až deväť hráčov z domácej extraligy a podľa Ramsayho si zastali svoje miesto na šampionáte. Hlavný tréner verí, že vďaka nim sa môže zlepšiť kvalita súťaže a v budúcnosti môže produkovať ešte viac hokejistov pre potreby reprezentácie. “Ostatní z ligy videli zopár svojich hokejistov hrať na tomto fóre a myslím si, že by zo seba mali po tomto mať lepší pocit. Mali by sme tú ligu rešpektovať a dať šancu ďalším hráčom,” uviedol.

Svoju prvú sezónu v pozícii slovenského trénera zhodnotil pozitívne a verí, že v ďalších rokoch prinesie spoločná spolupráca lepšie výsledky. “Veľmi si užívam spoluprácu s hráčmi. Sú to skvelí chalani a majú snahu, ale vracajú sa ku svojim návykom. Tie sa však dajú zmeniť. Musíme pochopiť, že keď pôjdeme ďalej, a dúfajme, že aj vyššie, chceme sa snažiť zdolať všetky top tímy a nie len s nimi hrať. Hráči musia veriť v to čo robia, v mužstvo a v spoluhráčov a držať sa plánu počas celého zápasu,” dodal Ramsay.

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

Erik Majercak

Miroslav Urban

.
.

Maďarsko zablokovalo úver EÚ pre Ukrajinu

Maďarsko zablokovalo úver EÚ pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur, z ktorého Kyjev plánoval pokryť rozpočtový deficit a nakúpiť…

20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Veľký problém Západu – na čo „Macinkov manuál” nemyslel

…a možno na to myslel, ale iba implicitne, medzi riadky, avšak v prípade takého dôležitého aspektu – ktorý sa týka…

21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Indické ministerstvo obrany schválilo nákup 288 rakiet pre systém S-400 z Ruska

Na základe dohody dostane Naí Dillí 120 rakiet krátkeho doletu a 168 rakiet dlhého doletu, píše Hindustan Times

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo ďalej so obchodnou dohodou s USA po zrušení ciel

Poslanci EÚ zvolávajú mimoriadne zasadnutie o obchodnej dohode s USA, informuje agentúra Bloomberg

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump vychválil Vancea a Rubia do nebies

Prezident USA na zasadnutí Rady mieru chválil viceprezidenta J.D. Vancea aj ministra zahraničia Marca Rubia ako „výnimočných“ štátnikov s opačnými…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Kuriózny prípad. Bankový lupič uviazol v trezore na deväť hodín

24-ročného muža zatkli v Miláne po tom, čo strávil deväť hodín uväznený v trezore UniCredit banky počas neúspešného pokusu o…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko prehralo v semifinále s USA 2:6. Stále máme šancu na bronz zajtra proti Fínom

Je tu historické semifinále olympijského hokejového turnaja aj so slovenskou účasťou. Súperom nášho tímu v boji o postup do nedeľného…

20. 02. 2026 | 0 komentárov

Zrušenie ciel Trumpa neodradilo. Podpíše nové globálne clo

Donald Trump vyhlásil, že podpíše dekrét o zavedení 10-percentného globálneho cla na tovary dovážané do USA nad rámec už platných…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na Bali uniesli Čečenci synov dvoch ukrajinských “autorít”, informujú médiá

Podľa ich informácií ide o Jermaka Petrovského a Igora Komarova. Prvému sa podarilo utiecť, druhý je stále v rukách únoscov.…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Silný a skúsený spojenec sa nečakane pridáva na stranu Iránu

Je veľkou otázkou či USA napriek tomu zaútočia na Irán. V regióne sa totiž formuje nová protizápadná os: Irán a…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Už to dávno malo byť. Premiér Fico zvažuje zastavenie núdzových dodávok elektriny na Ukrajinu

Premiér Robert Fico v diskusii so študentmi Gymnázia Milana Rastislava Štefánika v Novom Meste nad Váhom naznačil, že Slovensko môže…

20. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najväčšia lietadlová loď na svete vplávala do Stredozemného mora, aby posilnila americkú prítomnosť na Blízkom východe

Americká lietadlová loď USS Gerald R. Ford vplávala v piatok do Stredozemného mora, informovala agentúra AFP na základe fotografií, ktoré…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ministri obrany piatich európskych krajín volajú po robustných bezpečnostných zárukách pre Kyjev

Akákoľvek mierová dohoda medzi Ukrajinou a Ruskom musí obsahovať pevné bezpečnostné záruky pre Kyjev, aby bola životaschopná, zhodli sa v…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Nenažraté USA varovali Európu, že urobí “vážnu chybu”

Zdá sa, že Trumpove USA sa nevedia zmestiť do kože a už to ani nezastierajú za frázy o slobode a…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spôsoby sa nemenia, iba herci v hlavných úlohách

Skôr než som sa nechal vtiahnuť do politiky, som pracoval v Historickom ústave SAV ako samostatný vedecký pracovník. Objektom môjho…

20. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Krvavočervené písmená – napínavý detektívny thriller o tajomstvách a lži

Krvavočervené písmená  je nový slovenský preklad napínavého detektívneho románu od Alex-a Pavesiho, ktorý slovenskí čitatelia nájdu po prvý raz v…

20. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia a jej sebadeštrukcia, to je niečo iné, ako sme akceptovali pri vstupe

Pri vstupe do EÚ sme netušili, že sa v nej budú diať také veci, akých sme dnes svedkami. Namiesto mieru…

20. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Jacques Baud prehovoril o vojne a o sankciách: „V Európe už neexistuje sloboda prejavu“

Bývalý predstaviteľ OSN a NATO Jacques Baud sa ocitol na sankčnom zozname EÚ. V rozhovore pre nemecké noviny Ostdeutsche Zeitung…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Huliak: Potvrdilo sa to... Šialený hazard SFZ

Minister cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak v piatok zverejnil nové informácie ohľadom kauze Slovenského futbalového zväzu SFZ spojenej s…

20. 02. 2026 | 0 komentárov

Polícia opäť prehľadáva dom bývalého princa Andrewa, monarchiou otriasa škandál s Epsteinom

Britská polícia v piatok už druhý deň prehľadáva niekdajšie sídlo bývalého princa Andrewa po jeho šokujúcom zatknutí, ktoré uvrhlo monarchiu…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ohnivá výmena Macinku s Clintonovou má dohru

Po nedávnej slovnej prestrelke českého šéfa diplomacie s bývalou americkou prvou dámou v rámci Mníchovskej bezpečnostnej konferencie sa vášne neupokojili.…

20. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kto je zodpovedný za nefunkčnú spravodlivosť?

Europoslanec za SMER-SSD Erik Kaliňák v najnovšom videu na sociálnej sieti rozoberá niekoľko medializovaných káuz, ktoré svedčia o tom, že za rozpadajúcu…

20. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Kňaz Šafárik pre HS: Pôst nie je diéta. Je to celoživotný tréning. Svätuškársky sen 90. rokov, keď boli plné spovednice a kňaz nemusel nič robiť, sa skončil

Najväčšie kresťanské sviatky roka – Veľká noc – sú pohyblivým sviatkom a pripadajú na prvú nedeľu po prvom jarnom splne…

20. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Na koľkých frontoch vlastne Ukrajina bojuje?

Vyzerá to tak, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj bojuje na viacerých frontoch, či už tých vojenských, či politických, konštatuje Berliner…

20. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Zelenskyj nariadil pripraviť sa na ďalšie tri roky vojny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Orbán vo Washingtone otvorene obvinil Ukrajinu zo zastavenia dodávok cez ropovod Družba

Maďarský premiér Viktor Orbán na otváracom zasadnutí Trumpovej Rady mieru otvorene prehlásil, že „ropovod Družba bol odstavený tými, ktorí vyhodili…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Popredné postavy „Koalície ochotných“ sa dostali do konfliktu

Francúzsky prezident Emmanuel Macron verejne skritizoval taliansku premiérku Giorgiu Meloniovú za prejav solidarity v súvislosti s vraždou 23-ročného francúzskeho pravicového…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Situácia je vážna: Irán vydal posledné varovanie OSN

Irán , 20. februára 2026 - Irán v urgentnom liste Organizácii Spojených národov: V prípade, že Islamská republika Irán bude…

20. 02. 2026 | 0 komentárov

Po Venezuele je na rade Kuba? Križiacka výprava USA na pokračovanie… a s jedlom rastie chuť

Zdá sa, že prezident D. Trump je naozaj pri chuti. Po Venezuele má záujem prevziať kontrolu nad ďalšou krajinou Latinskej…

20. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Minister energetiky Šmygal vyhlásil, že „má informácie o príprave nových útokov nepriateľa na energetiku“.

Včera 20:20

Daily Mail: V Afganistane bolo povolené biť manželky, ale s mierou.

Miestne orgány prijali zákon, ktorý povoľuje mierne domáce násilie. Avšak, silné bitie (napr. palicou) nie je povolené – v prípade vážneho zranenia manželky hrozí manželovi až 15 dní väzenia (žena však bude musieť svoje zranenia preukázať na súde, pričom bude musieť nosiť úplne zakrývajúce oblečenie).

Dokument nezakazuje sexuálne ani psychické násilie. A ak žena hľadá útočisko u príbuzných, hrozí jej až trojmesačné väzenie.

Včera 19:45

.

Štúdia naznačuje, že konzumácia tejto potraviny počas dvoch dní má neočakávaný vplyv na zdravie srdca

Výskum zistil, že u ľudí, ktorí konzumovali ovsené vločky počas 48 hodín, došlo k 10 % zníženiu „zlého“ cholesterolu. Informuje…

20. 02. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov

Liška pozná recept na Američanov. Pokúsime sa ich rozhodiť tak, aby im hra nechutila, prezradil

Slovenský hokejista Adam Liška je jedným z trojice vo výbere Vladimíra Országha, ktorý hrá v ruskej KHL. V štyroch zápasoch…

20. 02. 2026 | 0 komentárov

Je ukončenie vojny na Ukrajine do leta 2026 reálne?

Ako diplomat a vyjednávač som sa zúčastnil bilaterálnych aj multilaterálnych rokovaní na medzinárodnej scéne. Výsledkom úspešných rokovaní sú  dohodnuté zmluvy…

20. 02. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Test osobnosti: Vyberte si domov a odhalte svoju najvyššiu životnú prioritu

Test osobnosti vám môže prezradiť viac, než si myslíte. Tento test osobnosti odhalí, či je vašou najvyššou životnou prioritou pokoj,…

20. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Americká „rodovo zmätená“ aktivistka navrhuje dekriminalizovať pedofíliu. Šialené detaily

Portál Reduxx píše o tom, čo by mohlo byť doteraz najzvrátenejší LGBT príbeh roka – a to sme len v…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Je Fico vyššie v celosvetovom riadení ako Merz, či Macron?

Slovensko, 20. februára 2026 - EU potrebuje politických lídrov. V preklade slová R. Fica znamenajú, že keď sa nezjednotíme v…

20. 02. 2026 | 0 komentárov

Kyjev reaguje na obvinenia Slovenska a Maďarska, Budapešť vedela o poškodení Družby v ten istý deň

Zastavenie prepravy ropy ropovodom Družba spôsobil ruský útok na infraštruktúru pri meste Brody 27. januára, ktorý poškodil „kritické zariadenia“, vyhlásilo…

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

Erik Majercak

Miroslav Urban

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov