Porentroy 14. októbra (TASR) – Dve strieborné medaily získali slovenské psie záprahy na ME v cany crosse vo švajčiarskom Porentroy. V kategórii juniorov ju vybojoval Matej Jakubášek a v súťaži mužov Tibor Samajda, obaja z BKM Bardejov.
NAŽIVO
Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Alexander Daško počas štvrtkovej návštevy spoločnosti Linora v obci Hencovce v okrese Vranov nad Topľou ocenil príklady zamestnávania Rómov a avizoval prípravu nových programov podpory pre firmy, ktoré vytvárajú stabilné pracovné miesta. Spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výrobu pančúch, zamestnáva približne 150 Rómov.
Čítať viac | 17:53Ruská redakcia RBK tiež píše, že v Rusku zakážu Telegram začiatkom apríla.
Dva zdroje blízke Kremľu to označujú za konečné rozhodnutie.
17:48Opozičné PS tvrdí, že podľa aktualizovanej daňovej prognózy Ministerstva financií (MF) SR sa v tomto roku znížia príjmy miest, obcí a vyšších územných celkov o desiatky miliónov eur. Poslanec PS Marek Lackovič uviedol, že samosprávy zostavovali rozpočty podľa septembrovej prognózy z minulého roka, pričom jej aktuálna verzia podľa neho ukazuje nadhodnotenie príjmov o 64 miliónov eur.
Čítať viac | 17:43Peskov povedal, že Rusko vidí ukrajinskú sabotáž ropovodu Družba, ako aj postoje Slovenska a Maďarska.
17:27Slovenská národná strana (SNS) sa pripravuje na marcový snem, komunálne aj regionálne voľby a zároveň plánuje „legislatívnu ofenzívu“ s vlastnými témami. „Urobíme všetko pre to, aby sme išli nad päť percent,“ povedal v rozhovore pre SITA poslanec Národnej rady za SNS Roman Michelko, ktorý napriek značnému poklesu preferencií strany verí v návrat nad päťpercentnú hranicu potrebnú na vstup do parlamentu. Za hlavné dôvody prepadu národniarov považuje vnútorné konflikty po odchode poslanca Rudolf Huliak a nepopulárne kroky vládnej koalície.
Čítať viac | 17:24Súd v Kolíne nad Rýnom rozhodol, že kontrarozviedka nesmie označovať AfD za extrémistickú organizáciu.
17:16Marija Zacharovová uviedla, že Rusko zareaguje na obmedzenie maximálneho počtu členov ruskej diplomatickej misie pri EÚ na 40 osôb.
17:13Hovorca iránskeho ministerstva zahraničných vecí Esmáíl Bakájí uviedol, že americká a iránska delegácia v rámci prestávky viedli konzultácie so svojimi vládami. Tie budú pokračovať okolo 18.00 h.
17:11Mesto Prešov vyhlási v piatok (27. 2.) v súvislosti s poddolovaným územím v dobývacom priestore Prešov I – Solivary mimoriadnu situáciu. Dôvodom je pokles územia spôsobený historickou ťažbou soli. Tento krok má umožniť vstup odborníkom na súkromné pozemky za účelom vypracovania štúdie. Vo štvrtok sa na Mestskom úrade v Prešove uskutočnilo koordinačné stretnutie i za účasti zástupcov rezortu hospodárstva či životného prostredia.
Čítať viac | 16:59Pre návrh zonácie Tatranského národného parku (TANAP) sa opozičná strana Demokrati obracia so sťažnosťou na Európsku komisiu. Ako v tejto súvislosti strana informovala, návrh nielenže ohrozuje prírodu, ale je v rozpore aj so slovenskou a európskou legislatívou. Zároveň Demokrati vyzývajú vládu SR, aby do vyjadrenia EK návrh nariadenia o zonácii neschvaľovala.
Čítať viac | 16:49Kuba sa bude brániť proti akejkoľvek „teroristickej agresii“, vyhlásil vo štvrtok prezident Miguel Díaz-Canel v reakcii na stredajší incident, pri ktorom kubánska pobrežná stráž zastrelila štyri osoby.
Čítať viac | 16:28Predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico uviedol, že pacientovi nezáleží na tom, či je nemocnica súkromná, alebo štátna, očakáva kvalitu. Povedal to pri príležitosti otvorenia zrekonštruovaného chirurgického oddelenia Nemocnice Penta Hospitals Spišská Nová Ves. Informoval o tom vo štvrtok tlačový a informačný odbor Úradu vlády Slovenskej republiky.
Čítať viac | 16:18Rezort školstva v súčasnosti eviduje vyše 61 500 podaných prihlášok na stredné školy. Tento rok sa žiaci najčastejšie hlásia na gymnáziá a stredné odborné školy. Ako informovalo z Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR, bezmála 40-tisíc z týchto prihlášok už základné školy skontrolovali a odoslali na stredné školy, ide o 64 percent celkového počtu.
Čítať viac | 16:07Prvá pokuta za neuhradené parkovné v Bratislave v rámci celomestskej parkovacej politiky (PAAS) počas jedného roka sa zmení od 1. apríla na upozornenie na porušenie pravidiel aj s odporúčaním, ako sa mu v budúcnosti vyhnúť. Vyplýva to zo zmeny zásad hospodárenia s majetkom, ktorú vo štvrtok schválilo bratislavské mestské zastupiteľstvo (MsZ). Vyhnúť sa pokute bude môcť aj majiteľ vozidla, ak si do týždňa opätovne zakúpi ročnú alebo polročnú rezidentskú či abonentskú parkovaciu kartu, ktorej platnosť vypršala v predchádzajúcich siedmich dňoch.
Čítať viac | 16:02Nórsky kráľovský palác informoval, že nórskeho kráľa Haralda V. prepustili z nemocnice.
15:55Gergely Gulyás uviedol, že pre znovuotvorenie ropovodu Družba neexistuje žiadna technická prekážka. Podľa jeho slov Kallasová uviedla, že Slovensko a Maďarsko by mali namiesto expertov poslať na Ukrajinu vojakov.
15:54Strana Sloboda a Solidarita (SaS) informuje, že jej podnet v súvislosti s nastavením energopomoci bol podľa doručenej informácie postúpený Európskej prokuratúre. SaS tvrdí, že schéma môže byť nastavená chybne, môže spôsobovať škody pre verejné financie a vyžaduje si preverenie.
Čítať viac | 15:42Sociálna poisťovňa aktuálne prepočítava poslednú veľkú skupinu poberateľov predčasných starobných dôchodkov priznaných pred 1. januárom 2023, ktorí získali 40 odpracovaných rokov. Ide o štvrtú etapu prepočtu, v ktorej Sociálna poisťovňa zvýši dôchodok vyše 12 000 poberateľom. Dôchodky v novej výške začne poisťovňa vyplácať od marca, respektíve apríla. Doplatky na dôchodku od 1. januára 2023 začne postupne vyplácať od 27. februára. Vo štvrtok o tom informovala Sociálna poisťovňa s tým, že tieto kroky vykonáva automaticky a netreba podávať žiadosť.
Čítať viac | 15:31Minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) podporil z Modernizačného fondu investície za vyše 141 miliónov eur do energetickej hospodárnosti verejných budov. Podpora smeruje do 140 projektov, predovšetkým do modernizácie a obnovy obecných úradov, kultúrnych domov, materských, základných či stredných škôl, ale aj športovísk či kultúrnych inštitúcií.
Čítať viac | 15:23Podľa Babiša Ukrajina nie je prioritou jeho vlády. Vojnu podľa neho musí vyriešiť Trump spolu so Zelenským a európskymi lídrami.
15:20Najmenej piati veriaci zahynuli a ďalší traja utrpeli zranenia pri útoku džihádistov na mešitu v Nigérii.
15:19Polícii sa podarilo vypátrať osoby podozrivé z lúpežného prepadnutia čerpacej stanice v Podbrezovej, ku ktorému došlo v stredu (25. 2.) vo večerných hodinách.
Čítať viac | 15:08Nemecké prezidentské voľby sa uskutočnia 30. januára 2027. Na tento deň zvolala predsedníčka Bundestag Julia Klöcknerová Spolkové zhromaždeni.
15:06Ministerstvo spravodlivosti SR zaznamenalo v uplynulom období zvýšený výskyt rozličných výziev na úhradu rôznych „členských“ alebo „registračných“ poplatkov, ktoré sú zasielané komerčnými subjektmi po zápise do obchodného alebo iného registra. Tieto výzvy však nemajú charakter úradnej komunikácie štátu ani povinného poplatku, vyplývajúceho zo zákona. Upozorňuje preto podnikateľov a verejnosť, že rezort ani súdy takéto poplatky nevyberajú a nezasielajú na ich úhradu žiadne individuálne výzvy.
Čítať viac | 15:00V Ženeve začali rokovania medzi Ukrajinou a USA, informuje Sky News.
Umerov, Arachamia a minister hospodárstva Sobolev sa stretli s Whitkoffom a Kushnerom.
14:59



















