NAŽIVO

V USA padol jeden z najväčších jackpotov v histórii lotérií – obyvateľ Arkansasu vyhral 1,817 miliardy dolárov vo vianočnom žrebovaní, keď uhádol šesť čísel.

Výherné čísla boli 04, 25, 31, 52 a 59, pričom číslo Powerballu bolo 19.

Výherca môže získať naraz 835 miliónov dolárov , alebo si rozložiť vyplácanie väčšej sumy na 30 rokov.

Je to druhý rekord výhier v histórii lotérie. Rekordným zostáva jackpot vo výške 2,04 miliardy dolárov, ktorý v novembri 2022 vyhral obyvateľ Kalifornie.

13:52

Zomrela ruská herečka Viera Alentova, známa hlavnou úlohou vo filme „Moskva slzám neverí“, ktorý v roku 1981 získal Oscara v kategórii „Najlepší cudzojazyčný film“ 1981.

83-ročná herečka sa počas poslednej rozlúčky s hercom Anatolijom Lobotským, niekoľko minút po tom, ako uvidela rakvu s jeho telom, “necítila dobre”. Privolali jej sanitku a naliehavo ju hospitalizovali. Krátko po hospitalizácii u nej nastala klinická smrť a krátko na to zomrela, ako príčinu smrti stanovili akútny infarkt myokardu, ktorý spôsobila trombóza.

Alentová a Lobotský spolu hrali vo filme „Závisť bohov“ z roku 2000, ktorý nakrútil Vladimir Meňšov, manžel Alentovej.

Viera Alentova
Na snímke Viera Alentova / Foto: Telegram
13:47

Peskov uviedol, že Rusko predložilo ponuku Francúzsku ohľadom väzneného francúzskeho vedca Laurenta Vinatiera, ktorému pre obvinenia zo špionáže hrozí 20 rokov väzenia.

13:44

Peskov povedal, že Putin už poslal vianočné pozdravy Trumpovi. Putin podľa neho plánuje vo večerných hodinách telefonovať so svetovými lídrami, Trump ale medzi nimi nie je.

13:00

Moskva dementovala správu agentúry Bloomberg o tom, že Rusko má v úmysle požadovať zásadné zmeny v najnovšej verzii amerického mierového plánu pre Ukrajinu.

12:59

Gideon Saar odmietol kritiku zo strany 14 krajín v súvislosti s plánom Izraela zriadiť na okupovanom Západnom brehu Jordánu ďalších 19 osád ako diskriminačnú voči Židom.

11:27

Ukrajinský dronový útok spôsobil požiar v meste Temriuk, kde sa zapálili nádrže s ropnými produktami, oznámili tamojší predstavitelia.

11:18

Prokuratúra v Istanbule oznámila, že v Turecku zadržali 115 predpokladaných členov teroristickej organizácie Islamský štát, ktorí údajne plánovali útoky počas vianočných sviatkov a novoročných osláv v Turecku.

09:46

Súostrovie Palau prijme z USA 75 migrantov v rámci dohody v hodnote 7,5 milióna dolárov, oznámili v stredu predstavitelia oboch krajín.

09:22

Nemecká ministerka pre rozvoj vyzvala na intenzívnejšie medzinárodné úsilie s cieľom ukončiť konflikt v Sudáne. Upozornila, že nesmie zostať prehliadaný.

09:21

Španielsky kráľ Filip VI. vyzval Španielov, aby chránili „demokratické spolunažívanie“ pred nebezpečenstvami polarizácie.

08:48

Vianočný jazzový koncert v Kennedyho centre vo Washingtone bol zrušený. Hudobník Chuck Redd, vysvetlil, že koncert odvolal po tom, čo Biely dom minulý týždeň oznámil, že na budovu kultúrneho centra pridá meno Donalda Trumpa.

08:31

Kim Čong-un navštívil závod na výrobu jadrových ponoriek. Počas návštevy Kim kritizoval snahy Južnej Kórey vyvíjať vlastné jadrové ponorky a označil ich za hrozbu, ktorú treba odvrátiť.

08:24
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Konečný výsledok Wales-Slovensko 2:1

Slovenskí futbalisti prehrali v sobotu v ich prvom zápase na ME vo Francúzsku s výberom Walesu 1:2. V ďalšom stretnutí základnej B-skupiny budú zverenci trénera Jána Kozáka čeliť v stredu 15. júna v Lille Rusom (15.00 SELČ).

❚❚
.

V prvom dejstve duelu dvoch debutantov na EURO sa na Stade de Bordeaux waleskí “draci” dostali do vedenia už v 10. minúte, keď z priameho kopu otvoril skóre Gareth Bale. V druhom polčase Slovákom skvele vyšlo striedanie, keď Ondrej Duda v 61. minúte vyrovnal len niekoľko sekúnd po príchode na ihrisko. Wales sa ale opäť dostal do vedenia v 81. minúte, keď tiež striedajúci Robson-Kanu dostal loptu do slovenskej siete medzi nohami Jána Ďuricu a rozhodol o výsledku.

B-skupina, 1. kolo:
Wales – Slovensko 2:1 (1:0)
Góly: 10. Bale, 81. Robson-Kanu – 61. Duda, ŽK: Hrošovský, Mak, Weiss, Kucka, Škrtel (všetci SR), rozhodovali: Moen – Haglund, Andas (všetci Nór.)
zostavy a striedania:
Wales: Ward – Chester, A. Williams, Davies – Gunter, Allen, Edwards (69. Ledley), Ramsey (88. Richards), Talyor – J. Williams (71. Robson-Kanu), Bale
SLOVENSKO: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Švento – Hrošovský (60. Duda), Kucka – Mak, Hamšík, Weiss (83. Stoch) – Ďuriš (59. Nemec)

Na snímke slovenskí futbalisti pózujú pred zápasom B-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale medzi Walesom a Slovenskom 11. júna 2016 vo francúzskom Bordeaux. Dolný rad zľava Peter Pekarík, Marek Hamššík, Róbert Mak, Michal Ďurišš a Patrik Hroššovský. Horný rad zľava Ján Ďurica, Martin Њkrteľ, brankár Matúšš Kozáčik, Vladimír Weiss, Duššan Њvento a Juraj Kucka
Na snímke slovenskí futbalisti pózujú pred zápasom B-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale medzi Walesom a Slovenskom 11. júna 2016 vo francúzskom Bordeaux. Dolný rad zľava Peter Pekarík, Marek Hamššík, Róbert Mak, Michal Ďurišš a Patrik Hroššovský. Horný rad zľava Ján Ďurica, Martin Њkrteľ, brankár Matúšš Kozáčik, Vladimír Weiss, Duššan Њvento a Juraj Kucka

Wales začal s veľkou aktivitou, ale boli to Slováci, ktorí mohli otvoriť skóre ako prví. Už v 3. minúte Hamšík predviedol nádherný prienik a jeho strelu už za prekonaným Wardom odkopol do bezpečia pred bránkovou čiarou v poslednej sekunde obranca Davies.

.

Slováci pôsobili nervózne, stred poľa ovládol ich súper, ktorí ťažil so slovenských nepresností. Ani krajní záložníci “sokolov” neboli úplne v hre. V 10. minúte po strate lopty v slovenskom strede hasil Hrošovský pred šestnástkou iba faulom a loptu si k priamemu kopu postavil Bale. Jeho dobre trafený projektil preletel ponad múr a Kozáčik naň už nezareagoval, hoci sa hodil po smere lopty.

“Draci” neukazovali žiadny veľký výkon, ale “pomáhali” im nervóznym dojmom pôsobiaci Slováci. V 20. minúte po ďalšej strate Hrošovského v strede strelu Ramseyho Kozáčik kryl. Hamšík bol suverénne najlepším hráčom na ihrisku, ale spoluhráči mu príliš nepomáhali a jeho sily sa trieštili aj hrou smerom dozadu, kam si chodil pýtať lopty.

Jedna z mála šancí na vyrovnanie prišla v 23. minúte, ale Kuckov priamy kop po faule Allena na Hamšíka išiel nad. Kozákovci mali o čosi väčšie držanie lopty, aj viac striel, ale všetky mimo bránuu, do priestoru ktorej v prvom polčase netrafili. V 45. minúte to ešte vyskúšal Bale, ale Kozáčik bez problémov kryl.

Do druhého polčasu sa išlo bez zmien. Slováci hľadali recept na finálnu prihrávku, v 54. minúte Weiss našiel medzeru v defenzívnej hradbe súpera, vyslal do nábehu Maka, ten ale strieľal nad. Na druhej strane odpovedalo v 57. minúte duo Allen – Bale, keď prvý menovaný pekne odcentroval, ale Baleovu hlavičku cez Pekaríka skvele na čiare vyrazil Kozáčik.

Po hodine hry Kozák urobil dvojité striedanie a bolo skvelé. Ďuriša vystriedal Nemec a Hrošovského Duda. A okamžite po pár sekundách po výbornom prieniku a prihrávke Maka si naviedol loptu v strede šestnástky Duda a chladnokrvne k ľavej žrdi prekonal bezmocného Warda.

.
Na snímke hráči Slovenska Ján Ďurica a Marek Hamššík (vpravo) sa teššia po góle Ondreja Dudu na 1:1, vľavo brankár Danny Ward (Wales) v zápase B-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale medzi Walesom a Slovenskom 11. júna 2016 vo francúzskom Bordeaux
Na snímke hráči Slovenska Ján Ďurica a Marek Hamššík (vpravo) sa teššia po góle Ondreja Dudu na 1:1, vľavo brankár Danny Ward (Wales) v zápase B-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale medzi Walesom a Slovenskom 11. júna 2016 vo francúzskom Bordeaux

Povzbudení Slováci ožili, v 63. minúte to skúsil z priameho kopu Weiss, ale opäť nad. Slovenská lavína pokračovala, o dve minúty to skúsil zo stredu tvrdo Kucka a Ward s námahou vyrazil. Slovenskí fanúšikovia ožili, dokázali prekričať aj mohutnú prevahu Walesu v hľadisku. V 68. minúte jedovku nad vyslal Mak, Slováci prebrali stred poľa a tlačili sa dopredu.

V 73. minúte sa ale nebezpečne pripomenul Wales, striedajúci Robson-Kanu našiel pekným centrom hlavu Ramseyho, ale lopta išla našťastie nad. V 80. minúte pálil z priameho kopu Bale, ale Kozáčik bol na mieste.

Slováci akoby na chvíľu vypustili a ich súper z ničoho nič opäť udrel. V 81. minúte Ramseymu pred Škrtelom ušla lopta k Robsonovi-Kanuovi, ktorý ju pomedzi nohy Ďuricu dostal do slovenskej siete.

Slováci v nápore zatlačili a v 86. minúte trafil hlavou pravú tyč Nemec po centri Šventa. Slovensko hralo vabank, dvakrát sa rútil v úniku dvoch na dvoch dopredu Bale, ale skóre sa už nezmenilo. Hoci v nadstavenom čase ešte odrazenú loptu z 13 metrov napálil nad bránu Warda Mak.

Hlavná štatistika zápasu:
Wales – Slovensko 2:1 (1:0)
Celkový počet striel: 10:13
Strely na bránu: 8:2
Strely mimo bránu: 2:7
Zblokované strely: 0:4
Strely do konštrukcie brány: 0:1
Rohové kopy: 2:3
Ofsajdy: 0:3
Držanie lopty: 44%:56%
Počet prihrávok: 393:529
Presnosť prihrávok: 65%:74%
Odpískané fauly: 17:16
ŽK: 0:5
ČK: 0:0
Nabehaná vzdialenosť: 109,0 km : 109,3 km

.

Hlasy po zápase /zdroj: RTVS,dpa/:
Ján Kozák, tréner SR: “Mali sme dobrý začiatok. Marek to pri tej šanci spravil fantasticky. Potom prišla prvá štandardka proti nám a bol z toho gól. V druhom polčase sme vyrovnali a hrali lepšie. V závere sme aj my aj súper chceli vyhrať, hralo sa otvorene a oni boli šťastnejší. Myslím si, že tomuto zápasu by pristala viac remíza. Máme ešte dva zápasy, skúsime sa na ne čo najlepšie pripraviť a uhrať nejaké body.”
Ondrej Duda, stredopoliar a strelec jediného gólu SR: “Dostal som pokyn tlačiť sa pred bránku. Pri góle mi to Robo Mak fantasticky pripravil. No ten gól je len slabá náplasť, prehra nás mrzí. V druhom polčase bolo futbalové umenie na našej strane, no škoda, že sme ho nezúročili na góly. Oni boli húževnatí, nebezpeční hlavne z protiútokov. V druhom polčase sme im dovolili jeden a dali z toho taký zlepený gól.”
Marek Hamšík, stredopoliar SR: “Škoda tej moje šance, bolo by super, keby sme dali hneď na začiatku gól. Po tej šanci zobral hru pod kontrolu Wales a do polčasu bol lepší. V druhom sme boli lepší my. Škoda ale, že sme nedali druhý gól. Za stavu 1:1 sme cítili šancu na tri body a možno sme to až príliš otvorili.”
Róbert Mak, krídelník SR: “Pripravili sme sa na nich. Vedeli sme, že hrajú s piatimi obrancami a v prvom polčase nás všetkých útočiacich hráčov zastavili. Do druhého sme nastúpili tak, ako sme si predstavovali. Dali sme gól a držali sme priebeh zápasu, no potom sme dostali taký nešťastný gól. Musíme si oddýchnuť a poriadne sa pripraviť na ďalší zápas.”
Gareth Bale, autor prvého gólu Walesu: “Pre nás to bol akoby domáci zápas. Naši fanúšikovia sú najlepší na svete a my sme im dali dôvod oslavovať. Je to pamätný moment pre našu krajinu a určite si ho poriadne vychutnáme.”

Ohlasy zahraničných médií:

iDnes.cz (ČR): “Wales – Slovensko 2:1, šťastné slovenské striedanie na body nestačilo. Slováci odchádzajú z premiérového vystúpenia na európskom šampionáte s prázdnymi rukami.”
sport.cz (ČR): “Historická premiéra na európskom šampionáte dopadla neslávne. Futbalisti Slovenska, v ktorých základnej zostave nastúpili i štyria hráči z najvyššej českej súťaže, podľahli v Bordeaux rovnako debutujúcemu mužstvu na ME Walesu.”
Mirror (V.Brit.): “Wales – Slovensko 2:1. Robson-Kanu naskočil z lavičky a strelil víťazný gól Colemanovej družiny.”
Daily Mail (V.Brit.): “Wales vyletel nahor. Robson-Kanu sa postaral o víťazný gól v zápase so Slovenskom po tom, čo skóre otvoril z parádneho priameho kopu Bale.”
APA: “Wales vyhral duel dvoch debutantov na ME nad Slovenskom 2:1.”
Kicker (Nem.): “Žolík Robson-Kanu zatienil ďalšieho striedajúceho hráča Dudu.”

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.

„Ukrajina sa môže rozpadnúť“

Ešte dlho pred vojnou na Ukrajine Putin varoval USA, že Moskva bude brániť vstupu Ukrajiny do NATO – aj prostredníctvom…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Gašpar rozdával darčeky opozičným lídrom. Pozrite sa, čo by dostali Šimečka, Gröhling, Majerský či Matovič

Podpredseda parlamentu Tibor Gašpar sa počas Vianoc rozhodol obdarovať štyroch opozičných lídrov. Pozrite sa, čo by si u Gašpara pod…

25. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj vo vianočnom príhovore zaželal Putinovi smrť

V tradičnom prejave na Štedrý večer ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyjadril želanie Ukrajincov, aby „Putin zahynul“

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo sa deje v Kupjansku a prečo?

Včera sa v sieti ruských vojenských verejných skupín, ktoré predtým aktívne podporovali Prigožina a viedli kampaň proti veleniu armády RF,…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Hunter Biden označil Ukrajinu za „ohnisko zla“

Hunter Biden, „podarený“ syn bývalého amerického prezidenta Joea Bidena, nazval Ukrajinu „ohniskom zla“ s „neuveriteľnou mierou korupcie“ a svoju prácu…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Európska únia ostro odsudzuje americké sankcie voči piatim európskym predstaviteľom

Európska únia a niektoré členské štáty ostro reagovali na americké sankcie voči piatim európskym predstaviteľom zapojeným do regulácie technologických spoločností,…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ťažké roky a platy

Slovákov čaká ťažký rok. Platovo sme na chvoste Únie

25. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Viktor Orbán odmieta logiku “vojnovej ekonomiky”

„V Maďarsku budeme mať Vianoce bez vojny, ale nebezpečenstvo vojny ešte nepominulo,“ varoval maďarský premiér Viktor Orbán v televíznom programe…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Odmietne Kremeľ 20-bodový mierový plán Zelenského?

Americký denník The New York Times sa domnieva, že Kremeľ odmietne 20-bodový mierový plán, ktorý predložil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj,…

25. 12. 2025 | Aktualizované 25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Aktualizované 25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump na Štedrý deň zaútočil na demokratov ako na „radikálnu ľavicovú spodinu“

Americký prezident Donald Trump využil Štedrý deň ako príležitosť na ostrú kritiku opozičných demokratov, ktorých označil za „radikálnu ľavicovú spodinu“,…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

 V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

25. 12. 2025 | Aktualizované 25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Aktualizované 25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Advokát Karlosa Vémolu sa vyjadril k drogovej kauze

Počas vianočného obdobia športových i šoubiznisových fanúšikov zaskočila správa o veľkej razii vo vile českej hviezdy - najznámejšieho MMA bojovníka…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

Kresťania na Slovensku i vo svete slávia jeden z najväčších sviatkov

Slávnosť Narodenia Pána, ktorá je popri Veľkej noci a Turícach najväčším cirkevným sviatkom, slávi vo štvrtok väčšina kresťanov na Slovensku…

25. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

USA vytvárajú viac problémov, ako ich riešia, tvrdí prieskum Politico

Väčšina občanov v Nemecku, Francúzsku a Kanade považuje Spojené štáty za krajinu, ktorá vytvára viac problémov, ako ich rieši. Vyplýva…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pavel Durov označil francúzskeho prezidenta Macrona za homosexuála

Pavel Durov nazval francúzskeho prezidenta Macrona homosexuálom

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Od začátku to budilo jen pohoršení…

Představte si to. Spasitel, Kristus král, Boží syn… a on se narodí ve chlívě jako nemanželské dítě. Syn tesařův. Žádný…

25. 12. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj po prvýkrát vyhlásil, že je pripravený stiahnuť vojská

Zelenskyj po prvýkrát vyhlásil, že je pripravený stiahnuť vojská, píše The Washington Post, ktorý analyzuje návrh mierovej dohody, ktorý prezident…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Ruský rubeľ sa na konci roka dostal do top 5 najvýnosnejších aktív

Ruský rubeľ sa na konci roka dostal do top 5 najvýnosnejších aktív po platine, striebre, paládiu a zlate, informuje Bloomberg

25. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Spájanie kontinentov? Na Africkom pohári národov sa objavuje reklamná kampaň Európskej komisie

Mnohí fanúšikovia futbalového Afrického pohára národov, ktorý sa od 21. decembra koná v Maroku, si počas úvodných zápasov na reklamných…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

Tvrdý zásah. Američania uvalili sankcie na európskych úradníkov za cenzúru

Americká podtajomníčka ministerstva zahraničných vecí Sarah Rogers zverejnila zoznam piatich Európanov, ktorých Washington sankcionoval za extrateritoriálnu cenzúru Američanov, informuje CNN

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Orbán vyhlásil, že v budúcom roku môže v Európe vypuknúť vojna

„To nemožno vylúčiť,“ odpovedal maďarský premiér na otázku denníka Magyar Nemzet, či bol rok 2025 posledným mierovým rokom pre Európu

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Divadlo Progresívneho Slovenska a šokujúci výrok Remišovej

Rozmýšľam, ako nazvať spôsob „privítania“ dokončenia stavby dvoch tisícročí zo strany našej progresívnej časti spoločnosti. Slušné slová nenachádzam a v…

24. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Je čas skoncovať s liberálnou migračnou politikou

„Verejná bezpečnosť v Európe sa výrazne zhoršila tým, že európske krajiny považovali nelegálnu migráciu za humanitárnu otázku” - upozornil György…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

Zelenskyj zverejnil 20 bodov mierového plánu

Zelenskyj zverejnil 20 bodov mierového plánu, ktorý sa prerokúva na rokovaniach v USA. Na základe jeho informácií o viacerých bodoch…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

 V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Zomrela manželka Daniela Heviera Mária

V utorok vo veku 77 rokov zomrela po krátkej a ťažkej chorobe rozhlasová redaktorka a prekladateľka Mária Hevierová. TASR o…

24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nové dokumenty o Epsteinovi obsahujú viaceré zmienky o Donaldovi Trumpovi

Nová séria dokumentov týkajúcich sa vyšetrovania Jeffreyho Epsteina, zverejnená v utorok, obsahuje množstvo odkazov na prezidenta Donalda Trumpa, vrátane záznamov…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Riabkov spresnil svoje vyhlásenie, že Ukrajina a Rusko sú „na prahu“ mierovej dohody

Zástupca ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Riabkov spresnil svoje vyhlásenie, že Ukrajina a Rusko sú „na prahu“ mierovej dohody

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

História vianočného stromčeka. Spája sa s viacerými legendami

So vznikom tradície vianočných stromčekov je spojených viacero legiend. Podľa jednej z nich sa prvý vianočný stromček objavil v 7.…

24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V USA padol jeden z najväčších jackpotov v histórii lotérií – obyvateľ Arkansasu vyhral 1,817 miliardy dolárov vo vianočnom žrebovaní, keď uhádol šesť čísel.

Výherné čísla boli 04, 25, 31, 52 a 59, pričom číslo Powerballu bolo 19.

Výherca môže získať naraz 835 miliónov dolárov , alebo si rozložiť vyplácanie väčšej sumy na 30 rokov.

Je to druhý rekord výhier v histórii lotérie. Rekordným zostáva jackpot vo výške 2,04 miliardy dolárov, ktorý v novembri 2022 vyhral obyvateľ Kalifornie.

13:52

Zomrela ruská herečka Viera Alentova, známa hlavnou úlohou vo filme „Moskva slzám neverí“, ktorý v roku 1981 získal Oscara v kategórii „Najlepší cudzojazyčný film“ 1981.

83-ročná herečka sa počas poslednej rozlúčky s hercom Anatolijom Lobotským, niekoľko minút po tom, ako uvidela rakvu s jeho telom, “necítila dobre”. Privolali jej sanitku a naliehavo ju hospitalizovali. Krátko po hospitalizácii u nej nastala klinická smrť a krátko na to zomrela, ako príčinu smrti stanovili akútny infarkt myokardu, ktorý spôsobila trombóza.

Alentová a Lobotský spolu hrali vo filme „Závisť bohov“ z roku 2000, ktorý nakrútil Vladimir Meňšov, manžel Alentovej.

Viera Alentova
Na snímke Viera Alentova / Foto: Telegram
13:47

Peskov uviedol, že Rusko predložilo ponuku Francúzsku ohľadom väzneného francúzskeho vedca Laurenta Vinatiera, ktorému pre obvinenia zo špionáže hrozí 20 rokov väzenia.

13:44

Peskov povedal, že Putin už poslal vianočné pozdravy Trumpovi. Putin podľa neho plánuje vo večerných hodinách telefonovať so svetovými lídrami, Trump ale medzi nimi nie je.

13:00

.

“Odtrhnutí od reality!” Bývalý poľský premiér varuje Európu, že zastrašovanie vlastných spoločností sa stáva náhradou stratégie

Bývalý poľský premiér Leszek Miller vyhlásil, že strach v Európe z „nevyhnutnej vojny s Ruskom“ sa stal politicky výhodnou konštrukciou,…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Blackout môže nastať kedykoľvek. Čo sa deje po ďalšom masívnom útoku?

23. decembra Rusi opäť masívne zaútočili na Ukrajinu – použili viac ako 600 dronov a desiatky rakiet, z ktorých väčšina…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Minister opäť nakúpil základné vianočné potraviny, oproti minulému roku ho vraj stál výrazne menej. Aká je vaša skúsenosť?

Nákup základných potravín pred Vianocami je oproti minulému roku lacnejší o viac ako 23 percent. Uviedol to minister pôdohospodárstva a…

24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Farmári vyšli do ulíc. Jeden z najdôležitejších bodov je vo veľkej miere ignorovaný

Zatiaľ čo sa Brusel zameriava na protesty poľnohospodárov, obchodné dohody a environmentálne požiadavky, jeden z najdôležitejších tlakových bodov v európskom…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ukrajinský vojak sa vzdal vlastnému bratovi bojujúcemu za Rusko

Ukrajina, 24. decembra 2025 - Vojna prináša zaujímavé príbehy a jeden z nich nedávno zverejnila ruská splnomocnenkyňa pre ľudské práva…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Vianočné večere sa v regiónoch líšili, o slovo sa hlásia aj zabudnuté recepty

Hoci sú dnes ryba a zemiakový šalát považované za takmer neoddeliteľnú súčasť štedrovečernej večere, pohľad do histórie ukazuje oveľa pestrejšiu…

24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov