Martin Klus (SaS)

NAŽIVO

Predseda mimoparlamentnej opozičnej strany TISZA a jej kandidát na premiéra Péter Magyar  požiadal Rusko o to, aby sa zdržalo akéhokoľvek ovplyvňovania maďarských parlamentných volieb. 

Včera 19:38

Hovorkyňa Starmerovej kancelárie uviedla, že premiér diskutoval s Trumpom o najnovšej situácii na Blízkom východe. Zároveň riešili otázku vojenskej spolupráce medzi Spojeným kráľovstvom a USA prostredníctvom využitia základní Kráľovského letectva (RAF) na podporu kolektívnej sebaobrany partnerov v regióne.

Včera 19:34

Približne 62 percent voličov Švajčiarska odmietlo návrh na zníženie povinného koncesionárskeho poplatku za vysielanie. Výsledky vravia o tom, že verejnoprávne médiá financované z poplatkov podporujú demokratické hodnoty.

Včera 19:30

Podľa exit pollov televízií ARD a ZDF v krajinských voľbách v Bádensku-Württembersku tesne zvíťazili Zelení na čele s Cemom Özdemirom. Na druhom mieste skončili Kresťanskí demokrati.

Včera 19:26

Holandský premiér Rob Jetten sa v nedeľu stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Ten mu vyjadril vďaku za podporu, ktorú Ukrajine Amsterdam preukazuje od začiatku vypuknutia vojny s Ruskom.

Včera 18:41

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien sa v Španielsku konali demonštrácie. Množstvo ľudí vyšlo do ulíc, aby odsúdili násilie páchané na ženách a vojnu na Blízkom východe.

Včera 18:29

Čína varuje pre obnoveným konfliktom so spoločnosťou Nexperia. Predpokladá, že konflikt môže opäť narušiť globálne dodávateľské reťazce v polovodičovom priemysle.

Nexperia v piatok obvinila holandskú centrálu, že zablokovala pracovné účty všetkých zamestnancov v Číne.

Včera 18:20

Odbory v juhokórejskom koncerne Samsung Electronics sú odhodlané vstúpiť do štrajku. V prípade, ak zamestnanci odhlasujú príslušný návrh, sa 21. mája začne štrajk. Ten potrvá 18 dní.

Včera 18:16

V roku 2026  je vyčlenených 19,3 milióna eur na podporu projektov oblastných a krajských organizácií cestovného ruchu na Slovensku. 

„Cieľom výzvy je podporiť rozvoj ponuky, produktov a prvkov cestovného ruchu v destináciách, ktoré reflektujú aktuálne preferencie európskych návštevníkov, od kultúrno-poznávacieho cestovného ruchu, cez spoznávanie vidieka a prírody, športovo-rekreačné aktivity i mestský cestovný ruch až po ďalšie formy cestovania vrátane nerekreačných segmentov,“ uviedlo Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR.

Včera 16:59

V noci zo soboty na nedeľu evakuovali ruským lietadlom 117 Iráncov vrátane diplomatov a zamestnancov veľvyslanectva z Bejrútu. V nedeľu to potvrdil libanonský predstaviteľ pod podmienkou anonymity.

Včera 15:38

Sever Austrálie sužujú povodne. Polícia už evakuovala vyše 1000 ľudí. Výrazný problém im ešte spôsobujú aj všadeprítomné krokodíly .

Včera 15:35

Pápež Lev XIV. vyzýva na ukončenie konfliktu na Blízkom východe. Zároveň uviedol, že pretrvávajúci konflikt podnecuje strach a nenávisť.

Včera 15:31

Libanonský minister zdravotníctva Rakan Násiraddín uviedol, že izraelské útoky si vyžiadali za posledný týždeň 394 obetí. Zároveň tvrdo odsúdil útoky na lekárske tímy a sanitky.

Včera 15:27

Na Slovensku priemerná nákupná cena surového kravského mlieka v decembri 2025 klesla o 4,1 % na úroveň 45,70 eura/100 kg.

Včera 15:22

Cena ropy každý deň stúpa. Momentálne ide najväčší nárast od jari 2020.  Za celý tento týždeň cena ropy WTI vzrástla o 35,63 % a cena Brentu o 27 %.

Včera 15:19

Taliansko zvažuje zníženie spotrebných daní z pohonných látok. Opatrenia by chceli financovať z príjmov z dane z pridanej hodnoty (HDP). Tie sa zvýšili vďaka rastúcim cenám benzínu.

Včera 15:14
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Klus vyzdvihuje krajiny, ktoré nútia k očkovaniu ľudí prísnymi opatreniami, napríklad stratou zdravotnej starostlivosti. Za príklad pritom dáva aj tie, ktoré napriek vyššej zaočkovanosti majú problémy

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) Martin Klus (SaS) vo svojom profile na sociálnej sieti vymenúva, akými spôsobmi možno nezaočkovaných prinútiť, aby sa dali zaočkovať

Martin Klus (SaS)
Na snímke štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus (SaS)
❚❚
.

Prísnejšie opatrenia voči ľuďom, ktorí sa nedali zaočkovať, zaviedol napríklad Singapur. „Tento vyspelý ázijský mestský štát pacientom s COVID-19, ktorí sa nedali z vlastnej vôle zaočkovať, prestane od 8. decembra preplácať náklady na liečbu,“ uviedol ako príklad Klus.

Doplnil, že nezaočkovaní občania Singapuru si liečbu budú musieť hradiť zo svojho vlastného poistenia, keďže neočkovaní podľa singapurskej vlády „neúmerne prispievajú k zaťaženiu zdrojov zdravotnej starostlivosti“. Singapur pritom patrí s 85 percentnou zaočkovanosťou medzi najlepšie zaočkované krajiny.

Ďalším príkladom podľa Klusa sú Spojené štáty americké, ktoré nedávno zrušili cestovné obmedzenia pre zaočkovaných Európanov.

.

„Mesto New York navyše nariadilo povinné očkovanie všetkým zamestnancom verejného sektora, ako hasičom a policajtom. Tí, ktorí odmietnu, si musia vziať neplatené voľno,“ dodal štátny tajomník.

Klus spomenul aj Nemecko, kde niektoré spolkové krajiny začali sprísňovať pravidlá pre nezaočkovaných a tiež Českú republiku, kde sa tí, ktorí nie sú zaočkovaní, musia od polovice novembra povinne testovať najmenej raz týždenne.

„Som za to, aby sme čo najefektívnejšie motivovali občanov k väčšej zodpovednosti a krok za krokom zvyšovali mieru zaočkovanosti na Slovensku. Vychádzam pritom zo skúseností mnohých krajín, kde sa darí aspoň čiastočne dostať šírenie koronavírusu pod kontrolu,“ vyhlásil štátny tajomník.

Klus je presvedčený, že epidemiológovia a zdravotníci, ktorí radia slovenskej vláde, nechcú ešte viac rozdeľovať už aj tak rozdelenú spoločnosť, ale chcú chrániť zdravie všetkých občanov.

„A práve každodenná prax lekárov a sestier ukazuje, že očkovanie je tou najlepšou cestou z tejto pandémie. Tak im v tom, prosím, spoločne pomôžme,“ uzavrel štátny tajomník.

.

 

Je ale očkovanie skutočne zázračným riešením?

Čo už Klus ale nespomenul je napríklad fakt, že vysokú zaočkovanosť má napríklad aj Holandsko, kde je zaočkovaných viac ako 84 percent dospelej populácie. A vôbec na tom nie sú dobre.

Holandský inštitút verejného zdravia vo štvrtok nahlásil najvyšší denný počet nových prípadov ochorenia COVID-19 od vypuknutia pandémie. Vláda krajiny údajne uvažuje o obmedzenom lockdowne, aby zabrzdila vlnu infekcií. Kompetentní sa obávajú kolapsu zdravotníctva.

Nemocnice v južnej provincii Limburg, ktorá je najviac postihnutým regiónom krajiny, už začiatkom tohto týždňa začali biť na poplach, keď v liste ministerstvu zdravotníctva uviedli: „Smerujeme priamo k zablokovaniu zdravotníctva a celý systém melie z posledného.”

.

Počet infikovaných prudko rastie ale aj v Rakúsku, Grécku, Holandsku, na Islande, v Nemecku a v Nórsku, kde majú taktiež pomerne vysokú zaočkovanosť (vo všetkých je o cca 50% a viac % vyšší podiel tých, čo dostali dve dávky vakcíny, ako na Slovensku)

Graf

Čo sa týka Spojených štátov amerických, mesto New York síce nariadilo povinné očkovanie všetkým zamestnancom verejného sektora, ako hasičom a policajtom, mnohí s tým ale nesúhlasia. Guvernér Floridy dokonca vyjadril ochotu prijať a zamestnať policajtov prepustených v iných štátoch USA kvôli odmietnutiu očkovania proti COVID-19. Proti povinnému očkovaniu sa nepostavil pritom ako jediný. (viac v článku)

Klus spomenul aj Nemecko, kde niektoré spolkové krajiny začali sprísňovať pravidlá pre nezaočkovaných. Treba ale podotknúť, že napriek tomu, že je v Nemecku proti koronavírusu plne zaočkovaných 67,2% obyvateľov, počet nakazených raketovo rastie, čo je trend, ktorý bol viditeľný už niekoľko dní. Nemecké zdravotnícke úrady oznámili Inštitútu Róberta Kocha (RKI) čísla na koronavírus novo infikovaných za jeden deň: rekordných 50 196 nových prípadov.

Prísnejšie opatrenia začali platiť aj v Česku. Ale aj tu sa ukazuje, že iba očkovanie nie je riešením. Ako vyplýva z grafov iDnes.cz, za posledné dni končili pomerne často v nemocnici aj zaočkovaní (prevažne starší a chorí). Ale ukazuje to, že ani očkovanie nie je 100% záruka.

Počty novo hospitalizovaných podľa stupňa očkovania za 11.11: 151 neočkovaných, 116 plne očkovaných, 2 s posilňujúcou dávkou. Deň predtým (10.11) pomer vyzeral podobne: 203 neočkovaných, 169 plne očkovaných, 2 s posilňujúcou dávkou.

Graf iDens.cz

Prírastky mŕtvych podľa stupňa očkovania sú v Českej republike posledné dni pomerne vyrovnané: 11.11- zomrelo 14 neočkovaných, 13 očkovaných a jeden zaočkovaný prvou dávkou. Deň predtým zomrelo na koronavírus 33 neočkovaných, 31 plne očkovaných a 1 zaočkovaný posilňujúcou dávkou.

Graf iDens.cz

Klus v svojom príspevku spomína aj Rakúsko, kde budú môcť po novom navštevovať reštaurácie či kultúrne podujatia tiež iba zaočkovaní alebo tí, ktorí ochorenie COVID-19 už prekonali a práve tento krok spôsobil u našich susedov rekordný záujem o vakcínu.

Rakúsky kancelár Alexander Schallenberg dokonca vo štvrtok naznačil, že ľudia neočkovaní proti koronavírusu budú pravdepodobne musieť čeliť lockdownovým opatreniam.

Pritom za nárastom prípadov nestoja iba nezaočkovaní. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti vo Viedni je 13,5 percenta pacientov s covidom plne zaočkovaných, zvyšok tvoria nezaočkovaní alebo neúplne zaočkovaní. Z celkového počtu takmer 73.000 symptomatických prípadov covidu, ktoré v Rakúsku zaznamenali od 11. októbra do 7. novembra, sa 41 percent týkalo plne očkovaných osôb. Informovala o tom vo štvrtok verejnoprávna stanica ORF s odvolaním sa na údaje Agentúry pre zdravie a bezpečnosť potravín (AGES) s tým, že podiel plne zaočkovaných medzi nakazenými s príznakmi stúpa výraznejšie v poslednej dobe – celkovo od februára ich je 17 percent.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Nová Baňa plánuje obstarať nový územný plán

Mesto Nová Baňa plánuje obstarať nový územný plán mesta. Prípravnú územnoplánovaciu dokumentáciu plánuje spracovať v priebehu tohto roka a začiatkom…

08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lučenec vlani pokračoval v rozširovaní zelene, pribudlo 433 stromov a kríkov

Mesto Lučenec v minulom roku pokračovalo v systematickej obnove a rozširovaní mestskej zelene. V meste vlani vysadili 433 stromov a…

08. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Z podnetu mladých ľudí vznikla v Galante Mestská obývačka

V Galante vznikla nová Mestská obývačka. Jej zriadenie iniciovali členovia a podporovatelia Parlamentu mládeže mesta Galanta. Radnica projekt finančne podporila…

08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico rokoval s ministrom zahraničia SAE Abdulláhom bin Zájidom Ál Nahjánom

Premiér Robert Fico v nedeľu rokoval na Úrade vlády SR s ministrom zahraničných vecí Spojených arabských emirátov (SAE) Abdulláhom bin…

08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlina priznal, že hrá divadlo. Ani zvyšok opozície nezaostáva

Za posledné dni sa udiali snemy opozičných strán a padlo niekoľko silných výrokov. Figúrky na šachovnici sa presúvajú; isté osoby…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

.
.

Spojené arabské emiráty po prvýkrát zaútočili na Irán

Spojené arabské emiráty po prvýkrát zaútočili na Irán, tvrdí izraelské vydavateľstvo Ynet

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Fico rokoval s ministrom zahraničia SAE Abdulláhom bin Zájidom Ál Nahjánom

Premiér Robert Fico v nedeľu rokoval na Úrade vlády SR s ministrom zahraničných vecí Spojených arabských emirátov (SAE) Abdulláhom bin…

08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlina priznal, že hrá divadlo. Ani zvyšok opozície nezaostáva

Za posledné dni sa udiali snemy opozičných strán a padlo niekoľko silných výrokov. Figúrky na šachovnici sa presúvajú; isté osoby…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina stále bez dohody: Pomoc proti iránskym dronom zostáva otáznikom

Ukrajina zatiaľ nemá žiadne konkrétne dohody s USA a krajinami Perzského zálivu o pomoci pri ochrane pred iránskymi útokmi dronmi

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V čom by mohlo spočívať víťazstvo v tejto vojne?

USA už na vojnu s Iránom minuli približne 6 miliárd dolárov, ale doteraz nie je jasné, v čom by mohlo…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Rusko sa stáva jedným z hlavných víťazov vojny USA a Izraela

Rusko sa stáva jedným z hlavných víťazov vojny USA a Izraela s Iránom kvôli rastu cien ropy, píše WSJ

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Počuli ste niekedy niečo o nejakej záhadnej Tartárii? Čo a prečo to pred nami taja? Limitovaná ponuka je tu

Kniha Zničenie Tartárie od Jozefa Pachera zaznamenala veľký úspech a niekoľko mesiacov bola beznádejne vypredaná. Teraz je tu dobrá správa,…

07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér chce s Leyenovou rokovať o záväzkoch Ukrajiny

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár uviedol, že premiér SR Robert Fico chce rokovať s predsedníčkou Európskej…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská strana podľa Kaliňáka sľubuje, že pustí ropu už zajtra a potom tento krok odkladá

Nielen satelitné snímky podľa ministra obrany Roberta Kaliňáka dokazujú, že ropovod Družba pri meste Brody na Ukrajine nebol vážne poškodený.…

08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Irán podnikol vlnu raketových a dronových útokov na Izrael

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Bezpilotné lietadlá zaútočili na ropnú základňu v Rusku

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Výbuch pri americkom veľvyslanectve v Osle vyšetrujú ako možný teroristický čin

V noci došlo k výbuchu pri veľvyslanectve USA v Osle, informujú nórske médiá

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rada expertov zvolila nového najvyššieho vodcu Iránu

Informuje o tom Al Jazeera s odvolaním sa na ajatolláha Mohammada-Mahdího Mirbagherího. Podľa jeho slov sa ajatolláhovia definitívne dohodli na…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Hlas nateraz nepredloží návrh na vypustenie 1 volebného obvodu z ústavy

Koaličná strana Hlas-SD nateraz nebude predkladať do Národnej rady SR návrh na vypustenie jedného volebného obvodu z Ústavy SR. V…

08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko je podľa premiéra pripravené blokovať pôžičku pre Ukrajinu, ak bude treba

Premiér SR Robert Fico sa v utorok (10. 3.) stretne v Paríži s predsedníčkou Európskej komisie (EK) Ursulou von der…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Takáč otvoril tému cien pohonných látok na Slovensku

Je veľký predpoklad, že ceny pohonných látok na Slovensku budú rásť. Uviedol to v súvislosti so situáciou na Blízkom východe…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Irán „prísne varoval“ Azerbajdžan

Irán „prísne varoval“ Azerbajdžan pred konaním na strane Izraela

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Koniec kariéry? Ani náhodou! Djokovič oznámil, na aké veľké podujatie cieli

Srbský fenomén Novak Djokovič hovorí, že obhajoba zlatej olympijskej medaily na hrách v Los Angeles v roku 2028 je jedným…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

Koho už takto v zákulisí vydieral a čoho je ešte schopný, ak si to budú vyžadovať jeho záujmy?

Tento týždeň sa v európskej politike odohrala ďalšia šokujúca scéna. Volodymyr Zelenskyj sa otvorene vyhrážal Viktorovi Orbánovi, predsedovi vlády suverénneho…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sezónu začali fantasticky, Mercedes si zapísal v Austrálii double. Zvíťazil Russell pred kolegom Antonellim

George Russell zachoval pokoj, obhájil pole position a ovládol Veľkú cenu Austrálie pred tímovým kolegom z Mercedesu Kimim Antonellim a…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

Tri nebezpečia pre svet, ktoré môžu nasledovať po útoku na Irán

Pripomeniem, útok prišiel po tom, ako Irán v diplomatických rozhovoroch výrazne ustúpil USA a súhlasil s tým, že nebude skladovať…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Americko-izraelskú vojnu proti Iránu rozrušila „španielska anomália“

Španielsko, 8. marca 2026 - V Madride požadovali evakuáciu amerických základní v Pyrenejách.   Už som písal o tom, že…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

EC: Brusel plánuje monitorovať online komunity mladých mužov. Majú na to absurdný dôvod a ešte šialenejšie odôvodnenie

Brusel plánuje monitorovať online komunity, v ktorých mladí muži diskutujú o mužskosti a rodovej politike, a to s odôvodnením, že…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

"Už sme vyhrali": Trump nepotrebuje britskú lietadlovú loď na Blízkom východe

USA, 8. marca 2026 - Prezident Trump Keirovi Starmerovi: \"Spojené kráľovstvo, náš kedysi veľký spojenec, možno najväčší zo všetkých, konečne…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

V Caracase prepustili 17 politických väzňov na základe novej amnestie

Venezuelské úrady v sobotu prepustili z väzenia v hlavnom meste Caracas 17 politických väzňov po prijatí novej amnestie, ktorá sa…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Jačmeň: Ktoré krajiny dominujú v jeho pestovaní?

Jačmeň patrí medzi najstaršie pestované obilniny na svete a dodnes má veľký význam v globálnom poľnohospodárstve. Jačmeň sa využíva najmä…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

Lesk a bieda slovenskej politiky

Najskôr niekoľko všeobecných poznámok. Je to smutné konštatovanie, ale je to fakt. Slováci nemajú základný pud všetkého živého, čo je…

08. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

15 fotografií, pri ktorých nič nedáva zmysel

Situácie, pri ktorých nič nedáva zmysel - presne tak pôsobia situácie zachytené na týchto fotografiách. Keď sa človek na chvíľu…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

Nemecký priemysel na kolenách. Merza vyzývajú, aby začal konať

Popredné nemecké podnikateľské združenia vydali varovné upozornenie pre kancelára Friedricha Merza, v ktorom tvrdia, že Nemecko ako miesto pre podnikanie…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Predseda mimoparlamentnej opozičnej strany TISZA a jej kandidát na premiéra Péter Magyar  požiadal Rusko o to, aby sa zdržalo akéhokoľvek ovplyvňovania maďarských parlamentných volieb. 

Včera 19:38

Hovorkyňa Starmerovej kancelárie uviedla, že premiér diskutoval s Trumpom o najnovšej situácii na Blízkom východe. Zároveň riešili otázku vojenskej spolupráce medzi Spojeným kráľovstvom a USA prostredníctvom využitia základní Kráľovského letectva (RAF) na podporu kolektívnej sebaobrany partnerov v regióne.

Včera 19:34

Približne 62 percent voličov Švajčiarska odmietlo návrh na zníženie povinného koncesionárskeho poplatku za vysielanie. Výsledky vravia o tom, že verejnoprávne médiá financované z poplatkov podporujú demokratické hodnoty.

Včera 19:30

Podľa exit pollov televízií ARD a ZDF v krajinských voľbách v Bádensku-Württembersku tesne zvíťazili Zelení na čele s Cemom Özdemirom. Na druhom mieste skončili Kresťanskí demokrati.

Včera 19:26

.

Napadnutie Iránu vytvára podľa premiéra obrovský tlak na rozsiahlu krízu

Napadnutie Iránu vytvára obrovský tlak na ďalšiu rozsiahlu krízu spojenú s nelegálnou migráciou. Myslí si to premiér SR Robert Fico…

08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri nehode neďaleko Nového Mesta nad Váhom zomrel štvorročný chlapec

Tragická nehoda sa stala počas sobotňajšej noci na čerpacej stanici pri Novom Meste nad Váhom. Ako pre TASR potvrdila trenčianska…

08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump popiera zodpovednosť USA za útok na školu v iránskom meste Mínáb

Trump popiera zodpovednosť USA za útok na školu v iránskom Minabe, pri ktorom zahynulo 175 školačiek

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump zatína päste a hrozí Iránu ďalšími ničivými údermi: „Dnes bude zasiahnutý veľmi tvrdo!“

Americký prezident Donald Trump v sobotu naznačil, že Spojené štáty môžu výrazne rozšíriť vojenské útoky proti Iránu a zasiahnuť aj…

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Majerský po sneme KDH: Urobíme všetko pre to, aby Robert Fico v politike skončil

Človek a rodina musia byť opäť na prvom mieste, na sobotňajšom sneme opozičného KDH v Ružomberku to povedal jeho predseda…

07. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov