NAŽIVO

Vo viacerých okresoch môže byť v noci zo soboty na nedeľu (18. 1.) od mínus 15 do mínus 18 stupňov Celzia. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa pred nízkymi teplotami. Informuje o tom na svojom webe.

18:11

Trump oznámil clá na tovar od spojencov Dánska uprostred sporu o Grónsko.

Od 1. februára 2026 sa bude na všetok tovar dovážaný do Spojených štátov z Dánska, Nórska, Švédska, Francúzska, Nemecka, Spojeného kráľovstva, Holandska a Fínska uplatňovať 10 % clo.

Od 1. júna 2026 sa plánuje zvýšenie cla na 25 %.

18:02

Päť ľudí prišlo v sobotu popoludní o život pri páde dvoch lavín v regióne Pongau v rakúskej spolkovej krajine Salzbursko. Informovala o tom agentúra APA.

Prvá lavína sa uvoľnila v katastri obce Bad Hofgastein krátko popoludní v oblasti nazývanej Schmugglerscharte v nadmorskej výške približne 2200 metrov. Masy snehu tam strhli lyžiarku, ktorú sa už nepodarilo zachrániť. Jej manžel, ktorý sa v tom čase nachádzal neďaleko nej, nešťastie prežil bez ujmy.

17:45

Francúzsky prezident Emmanuel Macron a prezident irackého Kurdistanu Nečirvan Barzání v sobotu v spoločnom telefonickom rozhovore naliehali na ukončenie bojov v Sýrii, uviedol Macronov úrad v Paríži, o čom informovala správa agentúry AFP.

Obaja prezidenti „vyzvali všetky strany na okamžitú deeskaláciu a trvalé prímerie“, uvádza sa vo vyhlásení.

17:42

Taliansky expremiér a bývalý šéf Európskej centrálnej banky (ECB) Mario Draghi získa prestížnu medzinárodnú Cenu Karola Veľkého za zásluhy o európsku jednotu, uviedli v sobotu organizátori. Informovala o tom agentúra DPA.

Správna rada ocenila 78-ročného Draghiho za to, že „s cieľavedomosťou a neochvejným odhodlaním dosiahol veľké veci pre Európu“.

Mario Draghi.
Na snímke Mario Draghi / Foto: SITA/AP-Teresa Suarez
17:40

Miliardár Elon Musk požaduje od spoločnosti OpenAI, ktorá stojí za jazykovým modelom ChatGPT, až 109,4 miliardy USD (94,17 miliardy eur). Informuje o tom správa agentúry DPA.

Musk tvrdí, že mu patria „neoprávnené zisky“, keďže patril k spoluzakladateľom firmy a na začiatku ju finančne podporil, ako vyplýva z dokumentov podaných v piatok (16. 1.) na kalifornskom súde.

17:37

Českí občianski demokrati si v sobotu na kongrese v Prahe zvolili nového predsedu. Je ním exminister dopravy ČR Martin Kupka, ktorý v prvom kole voľby porazil svojho protikandidáta Radima Ivana. Kupka na čele ODS nahradil bývalého českého premiéra Petra Fialu. Informovala o tom správa servera iDnes.cz.

Martin Kupka-jd2026011732
Na snímke z decembra 2024 vtedajší minister dopravy ČR Martin Kupka / Foto: TASR-Barbora Vizváryová

 

15:13

Colná politika amerického prezidenta Donalda Trumpa znamená pre nemecké hospodárstvo trvalú záťaž napriek dosiahnutej obchodnej dohode medzi Spojenými štátmi a Európskou úniou, upozorňuje ekonomický inštitút Ifo. Informáciu priniesla správa agentúry DPA.

14:21

Akcie v USA v piatok (16. 1.) takmer stagnovali, no za celý týždeň sa oslabili. Trhy spracovávali nové vyjadrenia prezidenta Donalda Trumpa týkajúce sa americkej centrálnej banky (Fed) a geopolitiky. Informovala o tom správa CNBC.

14:13

Až 29 % zamestnávateľov na Slovensku očakáva v nasledujúcom období pokles počtu svojich zamestnancov. Zvyšovanie ich počtu očakáva iba 25 % firiem. Čistý index trhu práce na Slovensku, ktorý vyjadruje rozdiel medzi podielom zamestnávateľov plánujúcich zvyšovať počet zamestnancov a podielom tých, ktorí počítajú s jeho znižovaním, tak dosahuje záporné hodnoty. Vyplýva to z prieskumu ManpowerGroup Employment Outlook Survey pre 1. štvrťrok 2026, ktorý oslovil v októbri 2025 celkovo 39.063 zamestnávateľov v 41 krajinách.

14:12

Ozbrojenci v sobotu skoro ráno zastrelili v štvrti neďaleko Kapského Mesta v Juhoafrickej republike (JAR) sedem ľudí. Podľa tamojšej polície tento incident pravdepodobne súvisí s vydieraním. Informovala o tom správa agentúry AFP.

„Polícia vyšetruje streľbu v Marikane, pri ktorej zahynulo sedem ľudí – jedna žena a šesť mužov vo veku od 30 do 50 rokov,“ polícia uviedla vo svojom vyhlásení.

14:10

Český expremiér a končiaci predseda opozičnej ODS Petr Fiala v prejave na 32. kongrese strany označil občianskych demokratov za najlepšiu a najúspešnejšiu politickú stranu v krajine. Zároveň dodal, že o jej vedenie sa už neuchádza, aby dal priestor ambicióznym spolustraníkom, a tiež vylúčil svoju kandidatúru na post prezidenta, informuje správa servera iDnes.cz.

Petr Fiala
Na snímke Petr Fiala / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
14:09

Iránsky najvyšší duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí v sobotu obvinil amerického prezidenta Donalda Trumpa zo zodpovednosti za „obete“ počas vlny protestov v krajine. Podľa ľudskoprávnych skupín boli celoštátne masové demonštrácie v Iráne krvavo potlačené iránskou vládou, informuje správa agentúry AFP.

“Americkému prezidentovi pripisujeme zodpovednosť za obete, škody a obvinenia, ktoré vzniesol proti iránskemu národu,“ vyhlásil Chameneí pred davom svojich stúpencov počas prejavu pri príležitosti náboženského sviatku.

Trump-Mideast ajatolláh Alí Chameneí
Na tejto kombinácii fotografií je prezident Donald Trump (vľavo) počas prejavu na spoločnom zasadnutí Kongresu v Kapitole vo Washingtone 4. marca 2025 a najvyšší vodca ajatolláh Alí Chameneí na slávnostnej ceremónii v Teheráne v Iráne 8. marca 2025 / Foto: TASR/AP-Ben Curtis – Office of the Iranian Supreme Leader via AP
14:07

Sýrska armáda oznámila, že jej jednotky v sobotu prevzali kontrolu nad časťou regiónu východne od mesta Aleppo. Stalo sa tak po tom, ako kurdské sily v piatok súhlasili, že sa z tejto oblasti po niekoľkých dňoch bojov stiahnu. Informovali o tom správy agentúr AFP a AP.

14:04

Londýnska polícia v piatok počas protestov pred iránskym veľvyslanectvom zadržala niekoľko osôb. Podľa polície utrpelo zranenia viacero jej príslušníkov. Informovali o tom správy agentúr AFP a DPA.

„Počas prebiehajúcej demonštrácie pred iránskym veľvyslanectvom dnes večer jeden z demonštrantov nelegálne vstúpil na súkromný pozemok, preliezol cez viacero balkónov na strechu veľvyslanectva a odstránil z nej (iránsku) vlajku,“ uviedla londýnska polícia v príspevku na platforme X.

10:29
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Prezidentka vymenovala zvyšných sudcov Ústavného súdu. Čierny deň pre Procházku?

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok vymenovala zvyšných sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR. Sú nimi Libor Duľa, Ladislav Duditš, Peter Straka, Miloš Maďar, Martin Vernarský a Rastislav Kaššák. Prezidentka o tom informovala na tlačovom brífingu. Ústavným sudcom sa nestal bývalý líder strany Sieť Radoslav Procházka

❚❚
.

Ústavný súd SR už nielen uznášaniaschopný, ale aj plne obsadený. Môže pracovať tak, ako to stanovuje Ústava SR. Vyhlásila to prezidentka a poznamenala, že menovaní z jej pohľadu najviac spĺňajú všetky kritéria.

“Pri výbere ústavných sudcov som dôkladne zvažovala a posudzovala schopnosti každého z kandidátov, ktorých mi predložila Národná rada SR. Zvažovala som splnenie odborných a osobnostných predpokladov, k čomu výrazne prispel hlavne nový inštitút verejného vypočutia. Veľmi dôležité bolo aj kritérium osobnej integrity, zohľadňujúc informácie zo všetkých verejne dostupných a mne známych zdrojov. Prihliadala som tiež na hlasy, ktoré získali jednotliví kandidáti od poslancov Národnej rady,” skonštatovala prezidentka.

Na Ústavnom súde SR sa vo februári uvoľnilo deväť sudcovských miest, Ústavný súd tak chvíľu fungoval s iba štyrmi sudcami. Parlament mal zvoliť 18 kandidátov, z ktorých mala hlava štátu vymenovať deviatich sudcov.

.

Plénum vyberalo kandidátov na niekoľko pokusov počas viacerých mesiacov. Finálny počet poslanci dovolili v piatej voľbe na septembrovej schôdzi parlamentu.

Niekoľko sudcov vymenoval už predchádzajúci prezident Andrej Kiska, predsedom súdu sa stal Ivan Fiačan. Po vymenovaní zvyšných sudcov prezidentkou Čaputovou už má Ústavný súd všetkých 13 sudcov a je tak plne funkčný.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová verí, že noví ústavní sudcovia prispejú k spravodlivosti a dôvere v súdnu moc.

Pri menovaní nových sudcov vo štvrtok pripomenula aj excesy sudcov a zdôraznila, že spoločnosť potrebuje dôverovať tomu, že sudcovský stav sa sám dokáže s týmito excesmi vyrovnať. Občanov žiada, aby pri volaní po spravodlivosti boli aj oni spravodliví.

“Prípad sudcov podozrivých z ovplyvňovania rozsudkov je natoľko závažný, že dobré meno a dôveryhodnosť súdnictva sa už nedá obhájiť ani obnoviť mlčaním alebo predstieraním, že sa nič vážneho nestalo. Ak sa potvrdia podozrenia, o ktorých v posledných dňoch čítame, bude to dôkaz najväčšieho zlyhania, aké sa v justícii môže vyskytnúť. Zároveň to bude jasná výzva pre súdnu moc na jej sebauzdravenie. Túto príležitosť nesmieme premárniť,” vyhlásila prezidentka.

.

Povinnosťou štátnych orgánov, ministerstva spravodlivosti, polície, prokuratúry a súdov, vrátane Ústavného súdu, je podľa Čaputovej konať tak, aby nevznikla ani najmenšia pochybnosť, že ústavný princíp rovnosti pred zákonom platí bez výnimky pre každého. Prezidentka chce veriť, že ústavní sudcovia svojimi rozhodnutiami a svojím príkladom prispejú k tomu, aby spravodlivosť na Slovensku získala dôveryhodnejšiu tvár.

“O to viac, že práve vy, sudcovia, ako jediní máte možnosť nastaviť justícii zrkadlo bez toho, aby vás ktokoľvek mohol obviniť, že zasahujete do jej nezávislosti. Aj od vašich rozhodnutí závisí, či Slovenská republika bude štátom zvrchovaným, demokratickým a právnym,” doplnila hlava štátu.

Prezidentka chápe, že s pribúdajúcimi správami o ovplyvňovaní sudcov, prokurátorov a policajtov majú ľudia veľa dôvodov na sklamanie, ale žiada ich, aby pri volaní po spravodlivosti boli aj oni spravodliví. “Aby sme zlyhania jednotlivcov neprenášali na celý justičný stav. Aby sme rozlišovali, nezovšeobecňovali a ak sa dá, dôverovali. Samozrejme, je pritom nevyhnutné, aby pokračovalo objasnenie všetkých podozrení a spravodlivosť zvíťazila. Posledné mesiace ma utvrdzujú, že sme v tomto na dobrej ceste,” uzavrela.

 

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

Marek Horňanský psychológ

.
.
.

Disciplinárny proces s Danielom Lipšicom sa blíži ku koncu

Na pôde Najvyššieho správneho súdu SR by mal vo štvrtok 22. januára pokračovať disciplinárny proces s prokurátorom Generálnej prokuratúry SR…

17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

USA a Slovensko podpísali dohodu o posilnení civilného jadrového programu

Minister energetiky USA Christopher A. Wright a predseda vlády SR Robert Fico podpísali v piatok vo Washingtone medzivládnu dohodu o…

17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Unikla nahrávka, ako vyzeral rozhovor Zelenského a Macrona s Trumpom o „ultimáte“ Putinovi

Vo Francúzsku bola zverejnená nahrávka rozhovoru medzi Trumpom a Zelenským z 10. mája 2025. Macron, Merz, Tusk a Starmer navštívili…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump sa už údajne rozhodol, čo urobí s Iránom

Wall Street Journal informuje, že Trump sa rozhodol neurobiť útok na Irán kvôli varovaniam od ľudí blízkych jeho okoliu

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nečakané odhalenie: Fero Joke a pokrytectvo liberálneho tábora

Stalo sa to v programe Adela trochu inak: humorista Fero Joke priznal, že niektorí liberáli sa správajú ako falošní moralizátori

17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Ruský politológ hovorí o jadrovom útoku v Európe, ak lídri EÚ neprestanú brániť mierovej dohode. Prvé na rane má byť Nemecko

Rusko by mohlo do roka spustiť jadrové útoky na Britániu a Nemecko, ak bude Európa naďalej „blokovať mierovú dohodu“ o…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Generálny tajomník OSN varoval pred mocnými silami, ktoré v dnešnom svete pôsobia proti globálnej spolupráci

Vo svete v súčasnosti pôsobia mocné sily, ktoré sa snažia narúšať globálnu spoluprácu, varoval v sobotu v Londýne generálny tajomník…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Petr Pavel chce Ukrajine dodať bojové lietadlá

Český prezident Pavel sľúbil Zelenskému bojové lietadlá schopné zostreľovať drony, informuje agentúra Reuters

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Postaví sa Ukrajina proti USA v otázke Grónska?

Uprostred škandálu okolo pokusov USA o odobratie Grónska od Dánska mnohí diskutujú o tom, ako zareagujú spojenci Kodane – krajiny…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Podľa Stoltenberga je potrebné viesť dialóg s Ruskom „ako so susedom“

Bývalý generálny tajomník NATO Stoltenberg vyzval na dialóg s Ruskom „ako so susedom“. Uviedol to v rozhovore pre nemecký časopis…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vynikajúca správa! Vlhová oznámila svoj návrat po takmer dvoch rokoch, chce súťažiť aj na ZOH

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová na sociálnej sieti zdieľala video, v ktorom sa prihovorila svojim priaznivcom a oznámila informácie o jej…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Miliónová pokuta, ktorá „zmizla“ v dohode o urovnaní

Kontajnerové mestečko v Lešti ukazuje, ako sa dá „časovou tiesňou“ obísť súťaž a zo zmluvnej sankcie spraviť vyjednávací žetón

17. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Odborník odhadol, že až 150-tisíc Kyjevčanom môže prasknúť zamrznuté potrubie

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Pracovníci Veľvyslanectva SR v Teheráne sú už v bezpečí, ministerstvo radí občanom urýchlene opustiť krajinu

Šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár rozhodol o evakuácii personálu a dočasnom uzatvorení Veľvyslanectva SR v Teheráne. Dôvodom je zhoršujúca sa…

17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kto napokon rozhodol že nebude útok na Irán?

Rusko, 17. januára 2026 - Verím, že Donald Trump sám prijal rozhodnutie nezaútočiť na Irán. Sledoval som, ako ho tlačili…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Manévre Číny okolo Taiwanu pripomínajú americký scenár vo Venezuele

Čína podľa japonských novín Nikkei Asia nacvičuje únosovú operáciu v štýle Madura proti Taiwanu

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nič osobné, len biznis. Prvá ropa z Venezuely bola dodaná Trumpovmu sponzorovi

USA, 17. januára 2026 - Sadzby za prepravu tankermi prudko vzrástli v dôsledku posledných udalostí vo Venezuele. Zásah Washingtonu do…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

.

KOMENTÁRE

Oslobodený Harabin vracia úder

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Štefan Harabin na súdnom pojednávaní v kauze hanobenia rasy a národa na Najvyššom súde SR

Európsky plán, slovenský problém

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Európsky plán

Kadyrov mladší mal mať vážnu autonehodu

Syn Ramzana Kadyrova bol hospitalizovaný po vážnej autonehode, informuje ruský opozičný denník „Kavkaz Realii“ s odvolaním sa na svoje zdroje

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Použila Americká armáda vo Venezuele vysokofrekvenčné mikrovlnné zbrane?

USA, 17. januára 2026 - Americká armáda mohla počas operácie na zajatie venezuelského prezidenta Nicolasa Madura použiť silné sonické alebo…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

V rámci „integrácie” migranti znásilňovali študentov

Rezidenčný komplex s názvom Stek Oost bol v roku 2018 predstavený ako vzorový projekt riešenia bytovej a migračnej krízy. Podľa…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Machadová navždy ostáva nositeľkou Nobelovej ceny za mier, potvrdil jej výbor

Nobelova cena mieru je neoddeliteľná od osoby, ktorá ju získala, uviedol v piatok Nobelov výbor v reakcii na štvrtkové oznámenie…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Pochybujem, že sa KDH podarí spojiť konzervatívne sily, komentuje publicista

Zámer predsedu KDH Milana Majerského pokúsiť sa v nadchádzajúcich parlamentných voľbách spojiť na kandidátnej listine tohto hnutia konzervatívne sily môže…

17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tisíce ľudí v Kodani protestovali proti Trumpovým snahám o získanie Grónska

Tisíce ľudí vyšli v sobotu do ulíc dánskej metropoly na protest proti snahám amerického prezidenta Donalda Trumpa získať kontrolu nad…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Herec Matthew McConaughey bojuje proti AI po svojom

Herec Matthew McConaughey si dal zaregistrovať svoju ikonickú frázu „alright, alright, alright“ ako ochrannú známku, aby zabránil jej zneužívaniu umelou…

17. 01. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov

Podľa Lišku sa hokej v KHL ani život v Rusku od začatia vojny a zavedenia sankcií príliš nezmenil

Slovenský hokejový reprezentant a kapitán tímu KHL Severstaľ Čerepovec Adam Liška sa tento týždeň zaskvel štvorbodovým zápasom a hetrikom do…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


Chameneí obvinil USA z podnecovania protestov a Trumpa vinní za obete

Iránsky najvyšší duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí v sobotu vyhlásil, že úrady „musia zlomiť chrbát buričom“ a obvinil amerického prezidenta…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kuba dokáže vyrobiť len polovicu elektriny, ktorú potrebuje

Kuba v roku 2025 vyrobila len približne polovicu elektriny, ktorú potrebuje na pokrytie svojej spotreby, informuje agentúra AFP na základe…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecká armáda posiela do Grónska 13-členný tím na podporu Dánska

Nemecké ministerstvo obrany vo štvrtok uviedlo, že prieskumná misia niekoľkých európskych členov Organizácie Severoatlantickej zmluvy v Grónsku má za cieľ…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

SaS chce opätovne ustanoviť 17. november ako deň pracovného pokoja

Opozičná strana SaS chce opätovne ustanoviť štátny sviatok Deň boja za slobodu a demokraciu ako deň pracovného pokoja. Upozorňuje pri…

17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Vo viacerých okresoch môže byť v noci zo soboty na nedeľu (18. 1.) od mínus 15 do mínus 18 stupňov Celzia. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa pred nízkymi teplotami. Informuje o tom na svojom webe.

18:11

Trump oznámil clá na tovar od spojencov Dánska uprostred sporu o Grónsko.

Od 1. februára 2026 sa bude na všetok tovar dovážaný do Spojených štátov z Dánska, Nórska, Švédska, Francúzska, Nemecka, Spojeného kráľovstva, Holandska a Fínska uplatňovať 10 % clo.

Od 1. júna 2026 sa plánuje zvýšenie cla na 25 %.

18:02

Päť ľudí prišlo v sobotu popoludní o život pri páde dvoch lavín v regióne Pongau v rakúskej spolkovej krajine Salzbursko. Informovala o tom agentúra APA.

Prvá lavína sa uvoľnila v katastri obce Bad Hofgastein krátko popoludní v oblasti nazývanej Schmugglerscharte v nadmorskej výške približne 2200 metrov. Masy snehu tam strhli lyžiarku, ktorú sa už nepodarilo zachrániť. Jej manžel, ktorý sa v tom čase nachádzal neďaleko nej, nešťastie prežil bez ujmy.

17:45

.

Minuloročný pokles inflácie v Rusku prekvapil analytikov aj centrálnu banku

Inflácia v Rusku v roku 2025 výrazne klesla a prekonala očakávania analytikov aj centrálnej banky, informoval v piatok štátny štatistický…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V beznádeji urobil Zelenskyj niečo, čo nikto nečakal

Ukrajinský prezident sa posadil sa za rokovací stôl so svojím najväčším rivalom. Chcel týmto stretnutím vyslať jasný signál, píše denník…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na územie, kde sa bude stavať nová jadrová elektráreň, sa pozrú najskôr archeológovia

Krajský pamiatkový úrad v Trnave v súvislosti s plánovanou výstavbou nového jadrového zdroja v Jaslovských Bohuniciach rozhodol o vykonaní predstihového…

17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump si uťahoval z Kanady, že už 32 rokov nezískala Stanleyho pohár. Darí sa nám lepšie ako im, povedal

Hokejisti Floridy Panthers zavítali do Bieleho domu v americkom Wahsingtone druhýkrát v rade vďaka dvom po sebe idúcim triumfom vo…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Blanár rozhodol o evakuácii a zatvorení veľvyslanectva SR v Iráne

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár rozhodol o evakuácii personálu a dočasnom uzatvorení Veľvyslanectva SR v Teheráne.…

16. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Putin ide na súd kvôli 200 miliardám eur zmrazeným v Európe

Moskovská sudkyňa začala súdny spor medzi Ruskou centrálnou bankou a belgickou spoločnosťou Euroclear, ktorá spravuje viac ako 200 miliárd eur…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

Marek Horňanský psychológ

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov