NAŽIVO

Súd v Nemecku zrušil zákaz vstupu pre bývalého väzňa z Guantánama Mohamedoua Oulda Slahiho. Zákaz už nie je platný, lebo Slahi medzičasom získal holandské občianstvo.

Včera 20:25

Neznámy dron dopadol 28. januára do areálu vojenského objektu v poľskom meste Przasnysz, kde sídli špecializovaná jednotka monitorujúca rádiovú komunikáciu v tejto oblasti. Incident vyšetruje vojenská polícia.

Včera 20:20

Sébastien Lecornu a francúzska vláda ustáli dve hlasovania o vyslovení nedôvery. Vládny návrh rozpočtu na rok 2026 je definitívne prijatý.

Včera 20:18

Britský súd uznal za vinného z neúmyselného zabitia kapitána nákladnej lode, ktorej vlaňajšia zrážka s kotviacim ropným tankerom v Severnom mori si vyžiadala smrť jedného z členov jej posádky.

Včera 20:17

Z vyhlásenia Maďarskej lekárskej komory vyplýva, že v Maďarsku výrazne stúpa počet samovrážd. Podľa komory až do roku 2019 štyri desaťročia postupne klesal počet samovrážd, no tento trend sa zastavil.

Včera 20:15

Babiš navrhol zriadiť v EÚ skupinu „priateľov konkurencieschopnosti“. Krajiny by sa v nej podrobne venovali návrhom, ktoré by podľa Babiša mali posilniť európsku ekonomiku a strategickú sebestačnosť EÚ.

Včera 20:00

Asociácia mobilných operátorov víta zámer MIRRI pripraviť zákon o ochrane maloletých v digitálnom priestore. „Za kľúčovú považujeme predovšetkým účasť čo najširšieho spektra odborníkov z oblasti školstva, ochrany zdravia, digitálnych technológií, ochrany práv detí, viacerých oblastí práva vrátane expertov z neziskových organizácií,“ uviedol výkonný riaditeľ ASMOS Henrich Krejčí.

Včera 19:59

Predstaviteľ Bieleho domu uviedol, že USA sa chystajú odštartovať projekt tvorby rezerv kritických nerastov s počiatočným financovaním vo výške 12 miliárd USD.

Včera 19:51

Hasičský a záchranný zbor doobeda zasahoval pri nehode dvoch áut na Trnavskom mýte v Bratislave. Informoval o tom na sociálnej sieti. „Zasahujúci hasiči zabezpečili miesto udalosti, na havarovaných vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia a v spolupráci so záchrannou zdravotnou službou sa podieľali na poskytovaní pomoci zraneným účastníkom nehody,“ ozrejmil HaZZ.

Včera 19:45

Talianske ministerstvo kultúry a rímska diecéza oznámili, že preverujú rekonštrukciu fresiek v Bazilike svätého Vavrinca v Lucine. Reagujú tak na fotografie jedného z anjelov, ktorého tvár je podobná Meloniovej.

Včera 19:43

Portugalsko chce zakázať sociálne siete do 16 rokov. Z navrhovaného zákona vyplýva, že dospievajúci vo veku 13 až 16 rokov môžu pristupovať k sociálnym sieťam iba so súhlasom rodičov a že tieto platformy musia zaviesť systém overovania veku a rodičovskej autorizácie kompatibilný so softvérom používaným portugalskou administratívou.

Včera 19:33

Zelenskyj vyhlásil, že Ukrajina verí, že dosiahnuť dôstojný a trvalý mier s Ruskom je reálne.

Včera 19:17

Rakúske ministerstvo životného prostredia oznámilo, že v rámci nového programu dotácií s účinnosťou od 2. februára akceptuje iba žiadosti o výmenu kotlov.

Včera 19:16

Do Egypta vstúpili cez Rafah prví palestínski pacienti evakuovaní z Gazy. Zdravotnícki predstavitelia tvrdia, že do Egypta sa potrebuje dostať približne 20.000 palestínskych detí a dospelých, ktorí potrebujú lekársku starostlivosť.

Včera 18:42

Zajtra na otvorení novej schôdze Verchovnej rady vystúpi generálny tajomník NATO Mark Rutte, informoval poslanec Gončarenko.

Prísahu zloží aj nový poslanec za stranu „Sluha národa“, podnikateľ Sergej Karabuta.

Včera 18:42

V Nemecku boli zatknutí občania Ukrajiny, Nemecka a Ruska podozriví z organizovania dodávok ruským obranným spoločnostiam v rozpore so sankciami, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na prokuratúru.

Presne čo sa exportovalo, nie je uvedené, ale za roky vojny bolo realizovaných 16-tisíc dodávok v hodnote 30 miliónov eur. Na utajenie boli použité fiktívne spoločnosti.

Včera 18:32

V noci na utorok budú na Ukrajinu najsilnejšie mrazy tejto zimy. Podľa predpovedí by teplota mohla klesnúť až na mínus 30 stupňov Celzia.

Včera 18:28

Čína skritizovala udelenie ceny Grammy dalajlámovi: Tento krok označila za „nástroj protičínskej politickej manipulácie.“

Včera 18:28
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Prezident vyzval na vytvorenie priestoru na zrušenie Mečiarových amnestií

Prezident SR Andrej Kiska vyzval na vytvorenie dostatočného časového priestoru pre zrušenie tzv. Mečiarových amnestií. Kiska to uviedol dnes po stretnutí s 22 osobnosťami práva, ktoré sa podpísali pod vyhlásenie k tejto téme.

❚❚
.

Prezident oznámil, že dnes posiela list predsedovi Národnej rady SR Andrejovi Dankovi (SNS) a predstaviteľom štandardných politických strán. V ňom ich vyzýva nepremárniť historickú šancu a tiež na diskusiu, snahu o porozumenie a argumentovanie.

„Domnievam sa, že k diskusii o návrhu na zrušenie Mečiarových amnestií treba vytvoriť dostatočný časový priestor. Nepokladám za správne, aby sme tento ústavný zákon, zmenu ústavy prebehli v priebehu niekoľkých dní, aby prebehla v skrátenom legislatívnom konaní,“ uviedol Kiska na margo koaličného návrhu, ktorý schválila vláda.

Prezident sa právnikom poďakoval za ich zásadný postoj, ktorý podľa jeho slov bol jedným z kľúčových momentov, že tu je dnes historická šanca zrušiť Mečiarove amnestie. Diskutoval s nimi pritom o koaličnom návrhu a jeho prípadných problémoch. „Ak čakáme na zrušenie Mečiarových amnestií skoro už 20 rokov, tak nemeňme ústavu za niekoľko dní, nechajme prebehnúť diskusiu, vypočutie všetkých argumentov a hlavne prosím o vzájomné porozumenie,“ doplnila hlava štátu.

.

Viacerí ústavní právnici, bývalí ústavní sudcovia, sudcovia Najvyššieho súdu SR, advokáti a akademici sa koncom januára podpísali pod spoločné vyhlásenie, v ktorom sa zhodli, že zrušenie amnestií vydaných bývalým predsedom vlády Vladimírom Mečiarom formou ústavného zákona je legitímne.

Podľa ústavného právnika a koaličného poslanca NR SR Petra Kresáka (Most-Híd) prezident povedal, že je toho názoru, že by sa nemalo konať v skrátenom konaní. „Ja tomu rozumiem, ale to nebol návrh všetkých prítomných právnikov. Ja netvrdím, že je to nevyhnutne nutné,“ uviedol Kresák.

Ďalší zo signatárov – Jozef Vozár s riešením, ktoré presadzuje koalícia, nesúhlasí. Ak by malo byť jediným priechodným riešením, podľa neho je lepšie vec opäť odsunúť. „Ja by som si radšej počkal na generáciu iných politikov, ktorí prídu po týchto a ktorí to možno zrušia neskôr,“ uviedol. Riaditeľ Ústavu štátu a práva SAV je presvedčený, že pre Mečiarove amnestie netreba novelizovať ústavu. „Teraz meniť kvôli týmto nepodareným amnestiám ústavu, meniť koncepciu Ústavného súdu, jeho doktrínu, si myslím, že je absolútne nenáležité,“ zdôraznil.

Bývalá ústavná sudkyňa Viera Mrázová nesúhlasí s návrhom, aby rozhodnutie prijaté parlamentom o zrušení Mečiarových amnestií parlamentom posudzoval ešte Ústavný súd, ako to navrhuje koalícia. „Nezaujíma ma, kto je na Ústavnom súde ani v parlamente, ale každopádne, akonáhle je vôľa ľudu vyjadrená v parlamente a takým veľkým kvórom, ja už v tomto prípade nevidím dôvod, aby sa vyšlo v ústrety tomu, že si niekto želá, aby do toho zasiahol aj Ústavný súd,“ ozrejmila.

Ani bývalý predseda Ústavného súdu Juraj Babjak nevidí dôvod, aby rozhodnutie parlamentu bolo preskúmavané ešte Ústavným súdom. Navyše sa mu nepozdáva, že by účastníkom takéhoto konania nemal byť prezident, ktorého amnestia alebo milosť bola zrušená. „Prezident môže mať doživotný biľag, že rozhodol v rozpore s princípmi demokratického a právneho štátu a nemal žiadnu možnosť sa brániť. To je absurdné v právnom štáte,“ domnieva sa Babjak.

.

Národná rada SR by na svojej 14. schôdzi, ktorá sa začne v utorok 21. marca, mala rozhodnúť o zrušení tzv. Mečiarových amnestií. Na programe bude okrem opozičného návrhu aj návrh koalície, ktorá tvrdí, že na rozdiel od opozície ponúka ústavne čisté riešenie.

Opozícia chce zrušiť Mečiarove amnestie prijatím ústavného zákona. Koaličné riešenie pozostáva zo zmeny Ústavy SR, kde má Národná rada SR dostať všeobecnú právomoc rušiť amnestie a milosti prezidenta SR. Následne by sa malo pristúpiť k zrušeniu Mečiarových amnestií. Rozhodnutie má preskúmať Ústavný súd SR. Keď ho odobrí, bude platné.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.

ĎALŠIE Z HS













.

.

Blogy

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ján Droppa

Erik Majercak

.
.

Polícia začala trestné stíhanie v kauze dotácií pre Projekt Fórum Marty Šimečkovej

Polícia začala trestné stíhanie v kauze dotácií pre Projekt Fórum Marty Šimečkovej. Informovala o tom Nadácia Zastavme korupciu, ktorej ministerstvo…

02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Najlepší darček na Valentína! Veľká zľava na klasický Office 2021 Pro a najnovší Windows 11 Pro len za 12€!

Najromantickejší sviatok roka klope na dvere a už teraz je v ponuke množstvo valentínskych zliav. Potešte hráčov originálnymi kľúčmi WinOS…

03. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Lajčák sa dištancuje od toho, čo napáchal zosnulý sexuálny predátor Jeffrey Epstein a dôrazne to odsudzuje

Slovenský diplomat a donedávna aj poradca predsedu vlády Roberta Fica pre národnú bezpečnosť Miroslav Lajčák sa dištancuje od toho, čo…

02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ruské vojská prekročili hranicu na ďalšom úseku

Ruské verejné zdroje uvádzajú, že ruské vojská prekročili hranicu na ďalšom úseku v Sumskom regióne, keď vstúpili do obce Pokrovka…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Syna korunnej princeznej vzali do väzby

V Nórsku bol zatknutý 29-ročný syn korunnej princeznej Mette-Marit podozrivý zo štyroch znásilnení, informuje agentúra NTB

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Nazbieralo sa to: Šimečka by chcel kázať, no stratil morálne právo

Začneme ich miláčikom. Václav Havel kedysi „dokázal” majstrovský kúsok – napriek kontroverznému, priam pochybnému životnému štýlu sa stal nekriticky adorovanou…

03. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Americký tlak na Kubu je podľa Moskvy neprijateľný, Kremeľ jej prisľúbil politickú aj materiálnu podporu

Ekonomický a vojenský nátlak na spojeneckú Kubu je neprijateľný, vyhlásil v pondelok ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Po skončení vojny na Ukrajine hrozí veľký problém na našej východnej hranici

Podľa Róberta Kaliňáka môže hroziť určité narušenie bezpečnosti na našich východných hraniciach v momente, keď sa skončí vojna na Ukrajine. Povedal…

02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 02. 2026 | Aktualizované 02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Aktualizované 02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Súd zamietol zastaviť exekúciu ministra vnútra Šutaja Eštoka

Okresný súd Banská Bystrica zamietol zastavenie exekúcie ministra vnútra SR Matúša Šutaja Eštoka v spore so skupinou policajtov známou ako…

02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev „nemá čas“

„Ukrajina je vyčerpaná.“ Guvernér Kim vyzval k mierovej dohode, „ktorá stavia ľudí nad zem“, píše britský denník The Independent

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Macron kopíruje Trumpa: rozhodol sa eliminovať "nežiaducich" afrických lídrov

USA, 2. februára 2026 - Podľa ruskej zahraničnej spravodajskej služby francúzsky prezident Emmanuel Macron schválil vykonávanie špeciálnych operácií špeciálnych služieb…

02. 02. 2026 | 0 komentárov

Trhák či prepadák? Za film o Melanii Trumpovej sa hanbia aj samotní tvorcovia

Prvá dáma Bieleho domu  Melania Trumpová si splnila sen a stala sa hlavnou postavou filmu „Melania“. Film s obrovským rozpočtom…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Kanada to priznala: Vakcíny Covid-19 ublížili tisícom ľudí

Kanada priznáva, že vakcíny proti Covid-19 poškodili tisíce ľudí, a preto od apríla prevezme tamojšia vláda priamu kontrolu nad programom…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vybudujte si bohatší život

Od detstva nás učia, že existuje len jedna správna cesta: dobre sa učiť, nájsť si „normálnu“ prácu a hlavne nikdy…

02. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Infantino chce, aby FIFA urobila rázny krok v súvislosti s Ruskom

Medzinárodná futbalová federácia FIFA by mala zrušiť zákaz pre Rusko zúčastňovať sa medzinárodných súťaží, uviedol to v pondelok v rozhovore…

02. 02. 2026 | 0 komentárov

Nový nápad Sikorského: Európska armáda je zbytočná, čo tak „európska légia“?

Poľský minister zahraničných Radosław Sikorski vecí vyhlásil, že vytvorenie armády Európskej únie je nereálne, ale navrhol, aby členské štáty vytvorili…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Hnutie Igora Matoviča kritizuje projekt za 17 miliónov eur pre rómske komunity

Opozičné hnutie Igora Matoviča kritizuje projekt zameraný na marginalizované rómske komunity, na ktorý má ísť 17 miliónov eur z eurofondov.…

02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Proces s Bombicom, kajúcnik Bernard Slobodník, Lajčák, Epstein a dozvuky Davosu

Proces s Bombicom jasne ukázal, že súdna moc je v područí mediálneho mainstreeamu. Osoba Dannyho Kollára alias Bombica, nie je…

02. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Spoločnosť Uber dlží vo Francúzsku 1,7 miliardy eur na neodvedených daniach z miezd

Francúzske úrady oznámili, že spoločnosť Uber dlží 1,7 miliardy eur na neodvedených daniach z miezd, uviedol v pondelok online magazín…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Len tak na okraj

Človek, rozhliadajúci sa po slovenských šírinách i po bližšom i vzdialenejšom okolí, málokedy má čas všetko vstrebať a nedajbože ešte…

02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Opatrne! Dôsledky migrácie môžu viesť až k občianskej vojne

Niektorí politici sú schopní zneužiť na predvolebnú kampaň čokoľvek. Nešťastie druhých predovšetkým…

02. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Moderátor Grammy v priamom prenose prestrelil poznámkou voči Trumpovi. Bude to mať dohru

Kritiku a posmech, ktoré v priamom prenose uštedril prezidentovi USA moderátor prestížnych cien Grammy Trevor Noah, Trump nenechá len tak:…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Víťazka Australian Open Rybakinová označila Bratislavu za svoj druhý domov

Moskovská rodáčka, ktorá pred siedmimi rokmi prijala občianstvo Kazachstanu, Jelena Rybakinová zvíťazila vo finále ženskej dvojhry na Australian Open s bieloruskou…

02. 02. 2026 | 0 komentárov

Komplikácie a uzavretá diaľnica na severe Slovenska. Na ceste leží telo

Na severnej časti diaľnice D1 pri Sučanoch v okrese Martin sa v pondelok ráno stala vážna dopravná nehoda. Diaľnica je…

02. 02. 2026 | Auto-Moto | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Auto-Moto | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kult zkázy…

Tak se nám v Praze odehrála demonstrace Milionu chvilek. Na to, jaké je počasí, měla velmi solidní účast. Tolik Ukrajinců…

02. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko vyrába jednu z najčistejších energií, no platí za ňu najviac v EÚ

Slovensko vyrába jednu z najčistejších foriem elektrickej energie vo svete, napriek tomu však na spoločnom trhu EÚ platí za elektrinu…

02. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Gašpar: „Bez slušnosti a rešpektu nemá Ukrajina v EÚ čo hľadať“

Podpredseda NR SR Tibor Gašpar v príspevku na sociálnej sieti zdôrazňuje, že ak Ukrajina bude iniciovať kroky na poškodenie energetických…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Schumacherov priateľ tvrdí, že legenda urobila veľké pokroky. Takto reaguje na blízkych

Bývalý jazdec formuly 1 Riccardo Patrese si v rozhovore pre web hochgepokert.com zaspomínal na jeho kolegu z čias tímu Benetton…

02. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Súd v Nemecku zrušil zákaz vstupu pre bývalého väzňa z Guantánama Mohamedoua Oulda Slahiho. Zákaz už nie je platný, lebo Slahi medzičasom získal holandské občianstvo.

Včera 20:25

Neznámy dron dopadol 28. januára do areálu vojenského objektu v poľskom meste Przasnysz, kde sídli špecializovaná jednotka monitorujúca rádiovú komunikáciu v tejto oblasti. Incident vyšetruje vojenská polícia.

Včera 20:20

Sébastien Lecornu a francúzska vláda ustáli dve hlasovania o vyslovení nedôvery. Vládny návrh rozpočtu na rok 2026 je definitívne prijatý.

Včera 20:18

Britský súd uznal za vinného z neúmyselného zabitia kapitána nákladnej lode, ktorej vlaňajšia zrážka s kotviacim ropným tankerom v Severnom mori si vyžiadala smrť jedného z členov jej posádky.

Včera 20:17

Z vyhlásenia Maďarskej lekárskej komory vyplýva, že v Maďarsku výrazne stúpa počet samovrážd. Podľa komory až do roku 2019 štyri desaťročia postupne klesal počet samovrážd, no tento trend sa zastavil.

Včera 20:15

.

Epstein a ďalšie monštrá

Kauza sexuálneho delikventa a pedofila Jeffreyho Epsteina v poslednej dobe rezonuje vo svetovej, ale aj v domácej politickej sfére. Ale…

02. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Video: Kanadský profesor vysvetlil smerovanie globálneho riadenia k policajnému superštátu

Kanada, 2. februára 2026 - Prinášame rozhovor s autorom knihy „Globalizácia chudoby a nový svetový poriadok“. Michel Chossudovsky je kanadský…

02. 02. 2026 | 0 komentárov

Raši pre HS: Rokovací poriadok sme menili, lebo opozícii preplo. Čo robili nebolo normálne

Koncom minulého roka, pár dní pred Vianocami, sme mnohí iba v nemom úžase sledovali nechutné divadlo, ktoré sa odohralo v…

01. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Obrovské víťazstvo nemeckej pravice

Žeby konečne prevládla politická realita nad cenzúrou? Po troch rokoch nútenej absencie sa nemecká AfD môže opäť zúčastniť Mníchovskej bezpečnostnej…

02. 02. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ruské kamikadze aj po "Muskovom vypnutí Starlinku" ničia ciele na Ukrajine

Ukrajina, 2. februára 2026 - Prichádzajú správy o početných príchodoch do zariadení na územiach kontrolovaných kyjevským režimom. Niekoľko dní sa…

02. 02. 2026 | 0 komentárov

Čína pomohla Rusku strojnásobiť výrobu balistických rakiet „Iskander-M“

Čína pomohla Rusku strojnásobiť výrobu balistických rakiet „Iskander-M“ v rokoch 2023 až 2024, informuje Centrum strategických a medzinárodných štúdií

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS













.

Blogy

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ján Droppa

Erik Majercak

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov