Na proteste proti základniam NATO: Slovenskí vojaci sa stávajú nástrojom provokačných snáh NATO

Bratislava 10. februára 2017 (HSP/Foto: SZS , ASV)

 

Vo štvrtok 9. februára sa v Bratislave na  Hviezdoslavovom námestí uskutočnil protest proti základniam NATO na území Slovenska. Hlavným cieľom podujatia bolo vysloviť razantnú kritiku tým, ktorí sa snažia urobiť z našej vlasti cudzím vojskom obsadenú kolóniu. Na podujatí vystúpili viacerí rečníci, vrátane právnika Romana Ruhiga z iniciatívy Spoločne za Slovensko, ktorý nám priblížil priebeh protestu.

Protest proti základniam NATO na Slovensku
Protest proti základniam NATO na Slovensku

 

Aké hlavné témy rezonovali počas protestu?

Včerajší protest sa niesol proti rozpínajúcej sa organizácií NATO po celej Európe smerujúce k ruským hraniciam. Občania protestovali proti budovaniu cudzineckých vojenských základní na zvrchovanom slovenskom území a vysielaniu slovenských vojakov do Pobaltia k ruským hraniciam. Všetky tieto schvaľovacie akty predstaviteľmi slovenskej politiky sú hrozbou pre mierové Slovensko.

Na proteste sme si pripomenuli, že v marci 2017 sa preklápame už k tretiemu roku  protestov proti arogancii – agresii NATO a jeho rozťahovaniu sa aj na Slovensku.  Na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave sa v priemere každý mesiac pravidelne  stretávajú protestujúci občania pod oknami americkej ambasády, ktorí odmietajú prítomnosť cudzineckých vojsk na Slovenskom zvrchovanom území, vrátane odmietania budovania vojenských základní pre cudzineckú armádu z daní slovenských občanov.

Vystupujúci na pódiu a protestujúci občania sa zhodli, že súčasné politické vedenie sú kolaboranti s proamerickou vojenskou lobby a treťosektorovými vojnovými štváčmi.

Protest proti základniam NATO na Slovensku
Protest proti základniam NATO na Slovensku

Najväčšími slovenskými kolaborantmi sú vrcholoví predstavitelia Slovenskej republiky, a to Andrej Kiska (prezident SR), Robert Fico (predseda vlády SR) a jeho smeracká družina, ku ktorej sa pridala po parlamentných  voľbách 2016 aj SNS s kapitánom Andrejom Dankom (predseda NR SR), ktorý pritom pred parlamentnými voľbami sám odsudzoval – kritizoval práve Andreja Kisku a Roberta Fica za servilnosť k západnému diktátu a schvaľovanie budovania cudzineckých vojenských základní na Slovensku. V slovenskom parlamente je kolaborantov ďaleko viac, než je samotná trojka najvyšších ústavných činiteľov.

Apeloval som na Andreja Danka, aby odstúpil z postu predsedu NR SR za jeho farizejský postoj k Slovensku, a aby sa súčasná SNS premenovala na Slovenskú Farizejskú Stranu. K svojmu prejavu som na dôkaz farizejstva Andreja Danka dal pustiť do reproduktorov pre zúčastnených ľudí protestu aj originál nahrávky, kde sa pre EXTRA Plus vyjadroval Danko z čias, keď sa šplhala SNS do parlamentu.

Rečník Robert Švec z SHO pripomenul, že už aj v nedávnej histórii Slovenska, ktoré bolo súčasťou spoločného štátu Čechov, Moravanov a Slovákov, nás demokratickí spojenci zradili Mníchovskou zradou (1938), alebo v období  socialistického zriadenia vpádom vojsk na naše územie Varšavskej zmluvy(1968).

 

Koľko ľudí sa protestu zúčastnilo?

Na verejné občianske zhromaždenie prišli odporcovia NATO z rôznych kútov Slovenska, napríklad z Bardejova, Trenčína, Revúcej… Občania, ktorým záleží na Slovensku, nemajú problém prísť z rôznych kútov Slovenska, a za to im patrí aj touto cestou veľká vďaka.

Čo sa týka samotného počtu ľudí zúčastnených na proteste, začiatkom bol odhad od 100 do 150 občanov. Počas protestu a vystúpení rečníkov sa účasť ľudí zvyšovala a mohla sa pohybovať medzi 200 až 300 účastníkmi.

 

Vykonávali na protestoch proti základniam NATO na Slovensku dozor aj policajné zložky?

Policajne zložky pod heslom „pomáhať a chrániť“ už nechýbali v čase prípravy verejného zhromaždenia.

Bolo vidieť, že okrem policajtov v rovnošatách a sediacich v autách, sa tam nenápadne pohybovali, v snahe sa infiltrovať, aj  policajti v civile, možno už z nového policajného oddelenia boja proti extrémizmu.

 

Ktoré známe osobnosti vystúpili s prejavom počas programu? Aké slová adresovali zúčastneným?

Moderátor Vlado Mikunda otvoril protest občanov so slovenskou hymnou. Neskôr prečítal aj list Jozefa Žarnovičana z Asociácie slovenských vojakov, ktorý sa ospravedlnil, že sa nemôže protestu zúčastniť.

Zo známych osobnosti vystúpil JUDr. Ján Čarnogurský za Slovensko-ruskú spoločnosť.

Medzi vystupujúcich prišiel aj so svojim prejavom Peter Marček – poslanec NR SR (nezaradený), ktorý hlasoval v parlamente (02. februára 2017) proti vyslaniu slovenských vojakov do Lotyšska.

Ďalšími rečníkmi bol Jalal Suleiman zo Sýrie, ktorý žije už 30 rokov na Slovensku a je podpredsedom KSS; Tomáš Dvorský za Frontu ľavicovej mládeže; Juraj Janošovsky hovorca Stálej radikálnej konferencie ľavice.

Na snímke Roman Ruhig
Na snímke Roman Ruhig

Za proslovensko, národné, vlastenecké subjekty som sa ľuďom prihovoril aj ja. Priviedol so sebou už dnes prvého politicko-trestnoprávne odsúdeného Rudolfa Steigaufa – z mimoparlamentnej Slovenskej ľudovej strany, ktorý si vypočul svoj odsudzujúci rozsudok 1. februára 2017 Krajským súdom v Banskej Bystriciz údajného extrémizmu, a to všetko len za svoj osobný názor, ktorý odprezentoval na svojom  facebookovom profile.

Tradične vystúpil so svojim príhovorom aj Robert Švec zo Slovenského hnutia obrody.

Všetci rečníci vyzývali ľudí, aby sa nebáli a pozývali svojich priateľov k verejnej diskusii. Aby sa občan postavil za svoje práva a zabojoval za právny, demokratický a zvrchovaný štát, a aby sa každý občan stal súčasťou premeny slovenskej politiky za spravodlivejšie nové Slovensko. Samotní rečníci sa vo svojich príspevkoch držali základnej témy verejného zhromaždenia  “Stop NATO na Slovensku”, zastavme budovanie vojenských základní pre cudzinecké armády a neprilievajme olej do pahreby tým, že slovenskí vojaci sa stávajú nástrojom provokačných snáh NATO proti Rusku.

Téma protestu sa rozšírila o aktuálne otázky, ktoré rezonujú  v spoločnosti, kde určite skupiny politikov začali nálepkovať svojich občanov, že sú extrémisti a ba čo je horšie, začala perzekúcia mnohých pronárodne orientovaných ľudí, ktorí nesúhlasia so súčasným vedením politiky, a to len preto, že  nezdieľajú tie isté názory ako vládnuca garnitúra. Na Slovensku sloboda prejavu dostala facku, ba už sa po nej strieľa trestnými paragrafmi a odsudzujúcim rozsudkami.

 

Protestu sa zúčastnila aj Rudolf Steigauf, ktorému slovenské súdy udelili za statusy na sociálnej sieti najprv 40 mesiacov nepodmienečne, potom druhostupňovým súdom podmienečný trest. Aké boli reakcie zúčastnených, keď ste ich oboznámil s prípadom pána Steigaufa?

Ľudia túto tému vnímajú veľmi citlivo, ale tu na proteste v Bratislave odsúdili všetci túto justičnú – neústavnú činnosť slovenských súdov, ktorá je namierená proti vlastným občanom, teda aj proti odsúdenému Rudolfovi Steigaufovi. Počas vystúpenia na pódiu mu niekoľkokrát dal dav ľudí svojim potleskom najavo, že stoja za jeho názormi, ktoré predniesol k téme slobody prejavu, ale aj k téme odsúdenia diabolskej organizácie NATO a servilnosti našich politikov k tejto diktátorsko mocenskej organizácii, ktorá sa stále viac a viac rozťahuje po územiach zvrchovaných štátov.

Na snímke Rudolf Steigauf
Na snímke Rudolf Steigauf

Rok 2017  prináša aj strach, že Slovensko nebude vedieť všetkých nepohodlných umiestniťdo väzníc len preto, že väčšina Slovákov sa stáva v očiach politikov extrémistami. Už dnes všetci Slováci vedia, že nezávislosť slovenského súdnictva je na dne oceánu a slúži ako politický nástroj na odsúdenie nepohodlných  oponentov.

 

List predsedu Asociácie slovenských vojakov Jozefa Žarnovičana, ktorý prečítali počas protestu, vám prinášame v plnom znení:

Táto hroziaca vojna bola pripravovaná veľmi dlho a precízne, boli vynaložené obrovské prostriedky k tomu, aby bol cieľ týchto renegátov úspešný. Ide o tak obrovské zdroje, že by dokázali v okamžiku odstrániť chudobu na celom svete a zabezečiť bezpečný a spokojný život všetkým ľuďom vo všetkých kútoch sveta. To však nie je ich cieľ.

Nepriateľ bol definovaný už veľmi dávno, v tejto dobe sa však útočí na jeho najsilnejšiu časť a tou je Ruská federácia, avšak cieľom je celá slovanská identita a širšia duchovná sila ľudí ako taká. Vždy im išlo o zotročenie našej kultúry, hlbokej viery, nášho ducha a nikdy nám nedokázali odpustiť našu nebojácnosť a nezdolnosť. Pokoriť nás, je ich veľkým snom už celé stáročia.

Nežijme v omyle, že NATO je organizácia, ktorá má svoju samostatnú rozhodovaciu schopnosť a že je založená na báze spoločného hlasu členov tejto organizácie. Nielenže ide o donucovací prostriedok Európskej únie na čele s USA ako hlavným policajtom a rozhodcom, ale ani táto štruktúra vedenia nie je konečná a siaha omnoho vyššie na miesta, ktoré sú pre bežného človeka ovládaného mediálnym šumom len hlúpe konšpirácie.

Na snímke Jozef Žarnovičan
Na snímke Jozef Žarnovičan

Slovensko sa dostalo do stavu takmer úplného odovzania svojej suverenity cudzím silám, a to v úplný neprospech ľudí žijúcich v slovenskej vlasti. Tento stav je stavom vykorisťovania a otrokárstva. Je ťažké na to myslieť a ešte ťažšie to vysloviť.

No neupadajme na duchu a už vôbec nemajme strach. Tieto sily zla, sú tou povestnou kobylou, ktorá pred svojim skonom kope najviac, to však neznamená , že máme tieto kopance znášať.

Asociácia slovenskych vojakov je najstaršou organizáciou vojakov v zálohe, sympatizantov obrany štátu a ochrany suverenity SR, avšak nie je klasickým združením vojakov, ktoré si chráni len svoje výsluhové dôchodky a výsluhové benefity. Sme hlavne skupinou ľudí, ktorým záleží predovšetkým na mieri za každých okolností a nenávidime vojnu, na ktorú sme boli počas našej služby pripravovaní, a to bol hlavný dôvod, prečo som sa rozhodol ukončiť spoluprácu s  ministerstvom obrany. Táto štátna inštitúcia pri súčasnom vedení strany SNS si podľa môjho názoru neváži života vojakov a nás všetkých občanov SR, porušuje základné ľudské právo, a to právo na život.

Kedysi obranná armáda SR sa zmenila na Ozbrojené sily SR, ktoré boli pretransformované pre potreby útočného paktu NATO a úplne absentuje jej pôvodný účel, a to ochrana  vlastných občanov. Naše terajšie ozbrojené sily sú pripravované výhradne pre potreby útočných operácii NATO a nakoniec aj budú použité ako živá sila pre vojenskú agresiu voči inému štátu. Táto doba je toho dôkazom, keď sa 150 slovenských vojakov, otcov a manželov, vysiela na samovražednú misiu, a to v prípade, že sa renegátom podarí rozpútať vojnu svojou nehanebnou provokáciou na hraniciach Ruskej federácie.

Povestné heslo, keď chceš mier, pripravuj sa na vojnu, bolo vyslovené v dobe, kedy neexistovali jadrové zbrane. Naše nové heslo musí byť, keď chceš mier, buď silný vo svojej viere, buduj silnú obranu a vytváraj silné spojenectvá s tými, ktorí majú úctu k životu človeka.

Vojna je pokračovaním politiky, teda doteraz to bolo zvykom. Je však konečne načase, aby sme zmenili staré paradigmy a vojnu už nikdy nedopustili. Politka musí byť už len príčinou štastia nášho národa a pokiaľ sa nezačneme zaujímať o veci verejné, vojna nás bude strasiť s malými prestávkami takmer neustále.

Nenechajme opäť zomierať našich vojakov za cudzie záujmy, kvôli našej pohodlnosti, zhýčkalosti zábavou a spotrebou. Nenechajeme z našich vojakov robiť vojenské ciele a nedopusťme, aby umierali ľudia v tejto hroziacej globálnej vojne rovnako, ako za prvého slovenského štátu v područí fašistickej tretej ríše.

Dejiny sa opakujú, ale výsledok udalostí ešte stále možme zmeniť.

Ďakujem vám všetkým za podporu,

predseda ASV Jozef Žarnovičan.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Prezidentka prijala nových veľvyslancov Nórska a USA

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová prevzala v stredu poverovacie listiny od nových veľvyslancov Nórska Alexa Vodicku Winthera a Spojených štátov amerických Gautama A. Ranu "Nórsko sa v kontexte energetickej krízy stáva naším významným partnerom, dodávky plynu z Nórska pokryjú až 30 percent našej spotreby,"…

Zisk zdravotných poisťovní sa má regulovať

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Súčasný systém nakladania so zdravotnými odvodmi sa má upraviť. Zaviesť sa má tzv. optimálny výsledok hospodárenia, ktorý má zabezpečiť reguláciu zisku zdravotných poisťovní. Vyplýva to z návrhu novely zákona o zdravotných poisťovniach z dielne Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR, ktorý v stredu schválila vláda "Regulácia…

Matovič Sulíkovi: Rišo, to do akej špiny si svoju stranu “odborníkov” vtiahol?

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   Dnes začala mimoriadna schôdza o návrhu na odvolanie Igora Matoviča (OĽANO) z funkcie ministra financií, svoj príhovor predniesol hlavný aktér Igor Matovič ako aj predstavitelia strán, ktorí ho chcú odvolať. V parlamente bolo horúco. Matovič sa neskôr ozval aj na sociálnej…

Vodič prevážal migrantov zo Sýrie, vyskočil z idúceho auta a ušiel

0 icon

Moravské Lieskové 28. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj)   Devätnásť ilegálnych migrantov zo Sýrie objavila policajná hliadka v automobile Fiat Ducato v obci Moravské Lieskové v okrese Nové Mesto nad Váhom. Vodič vyskočil z idúceho automobilu a policajtom ušiel. Informovala o tom trenčianska polícia na sociálnej sieti "Policajná…

Po Česku zavádza kontroly na hraniciach so Slovenskom aj Rakúsko. “Obrovská hanba,” reagujú politici

0 icon

Viedeň/Bratislava 28. septembra AKTUALIZOVANÉ (HSP/TASR/Foto: Foto:TASR/AP-Gareth Fuller/PA via AP)   Slovensko je zodpovedné za stráženie svojho úseku hraníc schengenského priestoru, čo je necelých 100 km. Skutočnosť, že po Česku zavádza kontroly na hraniciach aj Rakúsko, naznačuje, že Slovensko v tejto úlohe zlyháva. Hraničné kontroly Česko i Rakúsko zavádzajú pre zvýšený…

Naživo: Začalo sa dramatické odvolávanie ministra financií. Matoviča podporujú a o jeho zotrvaní vo funkcii zdá sa rozhodnú traja opoziční poslanci

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto: TASR - Martin Baumann)   "Výkon funkcie člena vlády a ministra financií a predtým predsedu vlády poníma Igor Matovič ako one man show, ako priestor pre násilné presadzovanie svojich často neodborných myšlienok, ako nástroj boja o moc a realizáciu svojich súkromných vojen a ako…

V Prahe je opäť rušno. Proti vláde protestovali desaťtisíce ľudí

0 icon

Praha 28. septembra 2022 AKTUALIZUJEME (HSP/Foto:Twitter)   Na Václavskom námestí v Prahe sa na Deň Českej štátnosti zišli nižšie desiatky tisíc ľudí na demonštrácii proti vláde Petra Fialu (ODS). Hromadnú akciu s názvom Česká republika na 1. mieste organizujú rovnakí ľudia, ktorí na začiatku septembra zvolali na Václavské námestie v…

Lengvarský: Možnosti zvýšenia platov zdravotníkov sa ešte riešia

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann, Pavol Zachar)   Pri niektorých zdravotníckych povolaniach sa rieši, či je možné ich platy zvýšiť ešte viac. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Reagoval tak na novinársku otázku, prečo sa presunulo rokovanie k návrhu zákona o úprave…

Európa je pripravená na zimu bez ruského plynu. Ako to dokázala?

0 icon

Moskva 28. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/DPA-Stefan Sauer/dpa-Bildfunk)   Európa horúčkovito nakupuje skvapalnený zemný plyn, ktorý jej umožní zaobísť sa túto zimu bez dodávok ruského plynu, uvádza agentúra Bloomberg. Ako sa však uvádza v článku Ann Kohovej, EÚ by musela nakupovať viac paliva na hotovostnom trhu, čo by zvýšilo konkurenciu zo strany…

Marian Kotleba: Zradcovia zo Smeru, Hlasu, OĽaNO, SaS a Sme rodina hlasovali za vstup Švédska a Fínska

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 (HSP/Foto:Screenshot Facebook/Marian Kotleba)   Marian Kotleba vo videu na Facebooku upozorňuje na dôsledky včerajšieho rozhodnutia parlamentu- schváliť vstup Fínska a Švédska do NATO Kotleba vo videu informuje, že včera 126 "zradcov" podporilo rozšírenie organizácie NATO, ktorú označil za zločineckú, o Fínsko a Švédsko. "126 zradcov týmto"…

NAJNOVŠIE

BLOG

Peter Kohút

Televízia TA3 úmyselne a protizákonne zabránila vystúpiť vlasteneckým kandidátom v televíznej diskusii k voľbám

0icon

Televízia TA3 vedome, úmyselne a protizákonne znemožnila vstúpiť v televíznej relácii k voľbám dňa 26.9.2022 Ľubomírovi Goliašovi, kandidátovi na predsedu Prešovského samosprávneho kraja a dňa 27.9.2022 Renáte Bobák

Gustáv Murín

Mafia na Slovensku – stručné dejiny zla

0icon

Práve vychádza aj elektronická verzia tejto unikátnej encyklopédie zločinu na Slovensku. Elektronická verzia obsahuje prvú polovinu printovej verzie, konkrétne Obete a udalosti mafiánskeho vyČÍŇANIA 1990 – 2021, ale zato je oproti printovej verzii aktualizovaná a rozšírená. Napríklad:  

Dušan Hirjak

Hlavná priorita pre SR: založenia Antivojnového frontu obyvateľov SR za udržanie mieru v Európe a vo svete

0icon

Udalosti na Ukrajine sa nás, občanov SR, bytostne dotýkajú, ale nie v tom istom smere, ako to robí vládna moc a ako to prezentujú média. Vojnový konflikt na Ukrajine, v ktorom proti sebe stoja dve vojenské zoskupenia – „demokratický“ Z&aa

Boris Mesár

Referendum v republikách : už po 4 dňoch sú referendá právoplatné . 

0icon

Ako viete dnes je posledný deň na absolvovanie referenda v DĽR, LĽR ako aj v Záporožskej a Chersonskej oblasti . No už po štyroch dňoch v každej s republík hlasovalo viac ako 50 % oprávnených voličov . Tu je stručný prehľad : DĽR :Takmer 1,5 milióna ľudí hlasovalo v DNR počas štyroch dní…

Milan Šupa

Odhaľovanie tajomstiev astrálneho sveta

0icon

Žijeme v dobe súdu a očisty zeme, kedy by ľudia nemali mať nijaké duchovné tajomstva. Naopak, mali by byť plne duchovne vedomí, aby mohli vedome kráčať k Svetlu a jeho cestami. Aby pri tom dokázali vedome využiť všetky pomoci, ktoré sa im ponúkajú.

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke s predĺženou expozíciou sú svetlá automobilov a kamiónov na diaľnici v nemeckom Frankfurte nad Mohanom skoro ráno 27. septembra 2022

Autor: TASR/AP-Michael Probst

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Prezidentka prijala nových veľvyslancov Nórska a USA

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová prevzala v stredu poverovacie listiny od nových veľvyslancov Nórska Alexa Vodicku Winthera a Spojených štátov amerických Gautama A. Ranu "Nórsko sa v kontexte energetickej krízy stáva naším významným partnerom, dodávky plynu z Nórska pokryjú až 30 percent našej spotreby,"…

Zisk zdravotných poisťovní sa má regulovať

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Súčasný systém nakladania so zdravotnými odvodmi sa má upraviť. Zaviesť sa má tzv. optimálny výsledok hospodárenia, ktorý má zabezpečiť reguláciu zisku zdravotných poisťovní. Vyplýva to z návrhu novely zákona o zdravotných poisťovniach z dielne Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR, ktorý v stredu schválila vláda "Regulácia…

Matovič Sulíkovi: Rišo, to do akej špiny si svoju stranu “odborníkov” vtiahol?

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   Dnes začala mimoriadna schôdza o návrhu na odvolanie Igora Matoviča (OĽANO) z funkcie ministra financií, svoj príhovor predniesol hlavný aktér Igor Matovič ako aj predstavitelia strán, ktorí ho chcú odvolať. V parlamente bolo horúco. Matovič sa neskôr ozval aj na sociálnej…

Vodič prevážal migrantov zo Sýrie, vyskočil z idúceho auta a ušiel

0 icon

Moravské Lieskové 28. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj)   Devätnásť ilegálnych migrantov zo Sýrie objavila policajná hliadka v automobile Fiat Ducato v obci Moravské Lieskové v okrese Nové Mesto nad Váhom. Vodič vyskočil z idúceho automobilu a policajtom ušiel. Informovala o tom trenčianska polícia na sociálnej sieti "Policajná…

Po Česku zavádza kontroly na hraniciach so Slovenskom aj Rakúsko. “Obrovská hanba,” reagujú politici

0 icon

Viedeň/Bratislava 28. septembra AKTUALIZOVANÉ (HSP/TASR/Foto: Foto:TASR/AP-Gareth Fuller/PA via AP)   Slovensko je zodpovedné za stráženie svojho úseku hraníc schengenského priestoru, čo je necelých 100 km. Skutočnosť, že po Česku zavádza kontroly na hraniciach aj Rakúsko, naznačuje, že Slovensko v tejto úlohe zlyháva. Hraničné kontroly Česko i Rakúsko zavádzajú pre zvýšený…

Naživo: Začalo sa dramatické odvolávanie ministra financií. Matoviča podporujú a o jeho zotrvaní vo funkcii zdá sa rozhodnú traja opoziční poslanci

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto: TASR - Martin Baumann)   "Výkon funkcie člena vlády a ministra financií a predtým predsedu vlády poníma Igor Matovič ako one man show, ako priestor pre násilné presadzovanie svojich často neodborných myšlienok, ako nástroj boja o moc a realizáciu svojich súkromných vojen a ako…

V Prahe je opäť rušno. Proti vláde protestovali desaťtisíce ľudí

0 icon

Praha 28. septembra 2022 AKTUALIZUJEME (HSP/Foto:Twitter)   Na Václavskom námestí v Prahe sa na Deň Českej štátnosti zišli nižšie desiatky tisíc ľudí na demonštrácii proti vláde Petra Fialu (ODS). Hromadnú akciu s názvom Česká republika na 1. mieste organizujú rovnakí ľudia, ktorí na začiatku septembra zvolali na Václavské námestie v…

Lengvarský: Možnosti zvýšenia platov zdravotníkov sa ešte riešia

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann, Pavol Zachar)   Pri niektorých zdravotníckych povolaniach sa rieši, či je možné ich platy zvýšiť ešte viac. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Reagoval tak na novinársku otázku, prečo sa presunulo rokovanie k návrhu zákona o úprave…

Európa je pripravená na zimu bez ruského plynu. Ako to dokázala?

0 icon

Moskva 28. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/DPA-Stefan Sauer/dpa-Bildfunk)   Európa horúčkovito nakupuje skvapalnený zemný plyn, ktorý jej umožní zaobísť sa túto zimu bez dodávok ruského plynu, uvádza agentúra Bloomberg. Ako sa však uvádza v článku Ann Kohovej, EÚ by musela nakupovať viac paliva na hotovostnom trhu, čo by zvýšilo konkurenciu zo strany…

Marian Kotleba: Zradcovia zo Smeru, Hlasu, OĽaNO, SaS a Sme rodina hlasovali za vstup Švédska a Fínska

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 (HSP/Foto:Screenshot Facebook/Marian Kotleba)   Marian Kotleba vo videu na Facebooku upozorňuje na dôsledky včerajšieho rozhodnutia parlamentu- schváliť vstup Fínska a Švédska do NATO Kotleba vo videu informuje, že včera 126 "zradcov" podporilo rozšírenie organizácie NATO, ktorú označil za zločineckú, o Fínsko a Švédsko. "126 zradcov týmto"…

Podkasty

Naši ministri financií – smieme porovnávať neporovnateľné?

icon

Bratislava 8. júla 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Minister financií je kľúčová pozícia v každej vláde. Slovensko v časoch druhej svetovej vojny bolo hospodársky úspešným štátom. Jeho ekonomiku riadili vzdelaní muži s morálnymi zásadami. Karvaš, Zaťko, Medrický, Pružinský. Vďaka nim prežívalo Slovensko cez vojnu hospodársky zázrak. Ako dôkaz nech poslúži nie všetkým známa vec: z celej Európy...

Aj sudca tvrdí: blokovanie je v rozpore s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva

icon

Bratislava 1. marca 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský) Po tom, čo ho urýchlene schválila Hegerova vláda a ešte v ten deň – v piatok – v noci schválila Národná rada, po podpise Čaputovej vyšiel už v sobotu 26. februára v Zbierke zákonov zákon o niektorých opatreniach v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. A doň sa „vlúdil“ aj text, ktorý umožňuje Národnému bezpečnostnému...

Máme tu zákonné oprávnenie na cenzúru?

icon

Bratislava 27. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Slovenská ústava hovorí v článku 26 odsek 3 jasne: „Cenzúra sa zakazuje.“ Zuzana Čaputová podpísala v sobotu 26. februára zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Ten ešte v piatok stihla schváliť vláda a aj Národná rada SR. Podľa tohto zákona mimoriadnu situáciu bude možné vyhlásiť aj v prípade hromadného...

Kto je večne nespokojný? Nuž, národnostná menšina, najnovšie „komunita“ slovenských Maďarov

icon

Bratislava 26. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Naša najväčšia menšina, najnovšie „komunita“, teda slovenskí Maďari, neúnavne dávajú najavo, že sú tu, a že máločo „slovenské“ sa im páči. A aby ich bolo počuť ešte väčšmi, a aby prekonali päť potrebných percent do parlamentu, v septembri 2021 sa formálne zlúčili tri etnické strany a vytvorili Alianciu. Do čela postavili Krisztiána Forróa....

Budeme môcť parkovať ešte na chodníku? Kocúrkovo? Alebo poslanci hlasujú nevediac o čom?

icon

Bratislava 24. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Ďalší dôkaz, že čo vezme parlament do rúk, to pokazí. Na takej na prvý pohľad banalite, ako je parkovanie na chodníkoch potvrdil, že zákony sa prijímajú narýchlo a bez toho, aby páni poslanci a dámy poslankyne vedeli, čo činia. Že schválili zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpi do platnosti...

the_ad_group(59762); ?>

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Peter Kohút

Televízia TA3 úmyselne a protizákonne zabránila vystúpiť vlasteneckým kandidátom v televíznej diskusii k voľbám

0icon

Televízia TA3 vedome, úmyselne a protizákonne znemožnila vstúpiť v televíznej relácii k voľbám dňa 26.9.2022 Ľubomírovi Goliašovi, kandidátovi na predsedu Prešovského samosprávneho kraja a dňa 27.9.2022 Renáte Bobák

Gustáv Murín

Mafia na Slovensku – stručné dejiny zla

0icon

Práve vychádza aj elektronická verzia tejto unikátnej encyklopédie zločinu na Slovensku. Elektronická verzia obsahuje prvú polovinu printovej verzie, konkrétne Obete a udalosti mafiánskeho vyČÍŇANIA 1990 – 2021, ale zato je oproti printovej verzii aktualizovaná a rozšírená. Napríklad:  

Dušan Hirjak

Hlavná priorita pre SR: založenia Antivojnového frontu obyvateľov SR za udržanie mieru v Európe a vo svete

0icon

Udalosti na Ukrajine sa nás, občanov SR, bytostne dotýkajú, ale nie v tom istom smere, ako to robí vládna moc a ako to prezentujú média. Vojnový konflikt na Ukrajine, v ktorom proti sebe stoja dve vojenské zoskupenia – „demokratický“ Z&aa

Boris Mesár

Referendum v republikách : už po 4 dňoch sú referendá právoplatné . 

0icon

Ako viete dnes je posledný deň na absolvovanie referenda v DĽR, LĽR ako aj v Záporožskej a Chersonskej oblasti . No už po štyroch dňoch v každej s republík hlasovalo viac ako 50 % oprávnených voličov . Tu je stručný prehľad : DĽR :Takmer 1,5 milióna ľudí hlasovalo v DNR počas štyroch dní…

Milan Šupa

Odhaľovanie tajomstiev astrálneho sveta

0icon

Žijeme v dobe súdu a očisty zeme, kedy by ľudia nemali mať nijaké duchovné tajomstva. Naopak, mali by byť plne duchovne vedomí, aby mohli vedome kráčať k Svetlu a jeho cestami. Aby pri tom dokázali vedome využiť všetky pomoci, ktoré sa im ponúkajú.

Armádny Magazín

Mobilizácia, dezertéri a Kazachstan

0 icon

Kazachstan, 29.september 2022 (AM) – Ruský dezerčný exodus do Kazachstanu naberá na obrátkach. Podľa kazašských zdrojov sa od 21. septembra do 28. septembr

Ukrajina dostala šancu ukončiť vojnu. Západ ponúka Moskve výmenu za Zelenského

0 icon

USA, 29.september 2022 (AM) – Napriek pretrvávajúcemu konfliktu na Ukrajine Rusko urobilo niekoľko pokusov o dosiahnutie politického urovnania, ako aj množstvo výrečných a veľmi vážnych jednostranných krokov, ktoré niektorí považujú za gestá dobrej vôle. Nastal čas, aby Západ podnikol podobné kroky. To by však mohlo byť

Kadyrov označil výsledky referend za prirodzený vývoj politiky Kyjeva. Rusko je krok od matu USA na Ukrajine

0 icon

Čečensko, 29.september 2022 (AM) – Len jeden krok zostával Moskve, aby dala Spojeným štátom mat. Napísal o tom Edouard Husson, publicista francúzskeho vydania Le Courrier des Strateges. Francúzsky analytik si je istý, že Spojené štáty už nemajú priestor na manévrovanie. Ak sa regióny LĽR, DĽR, Cherson a Záporožie stanú súčasťou Ruskej federácie,…

Ako libanonskí šiíti spôsobili v roku 1983 americkej námornej pechote krvavý kúpeľ a prinútili ich rýchlo utiecť z krajiny

0 icon

Libanon, 29.september 2022 (AM) – Občianska vojna v Libanone /1975 - 1990/ zmenila túto kedysi kvitnúcu krajinu, ktorú prezývali Švajčiarsko Blízkeho východu, na nepoznanie. V krajine sa rozhorel náboženský konflikt medzi šiítmi, sunnitmi a kresťanmi, tento konflikt spoza hraníc riadili Američania a Izrael, ktorí sa obávali aj sunnitských Palestínčanov

Čína uviedla do prevádzky svoju najpokročilejšiu obojživelnú útočnú loď

0 icon

Čína, 28.september 2022 (AM) – Hongkonské noviny South China Morning Post uvádzajú, že stavba obojživelnej útočnej lode typu 075 LHD, ktorá je určená na umiestnenie a vypustenie helikoptér a bezpilotných lietadiel, bola dokončená. Píšu o tom používatelia čínskych sociálnych sietí Weibo a WeChat, ktorí ako dôk

FOTO DŇA

Na snímke s predĺženou expozíciou sú svetlá automobilov a kamiónov na diaľnici v nemeckom Frankfurte nad Mohanom skoro ráno 27. septembra 2022

Autor: TASR/AP-Michael Probst

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali