polooblačno

NAŽIVO

Priemyselný index Dow Jones v dopoludňajšom obchodovaní klesol o 742 bodov. Index S&P 500 stratil 1,04 % a Nasdaq 1,2 %.

Včera 20:14

Petr Fiala označil Ficovo rozhodnutie zastaviť núdzové dodávky elektrickej energie na Ukrajinu za zločinné konanie. Podľa neho takéto kroky priamo pomáhajú Putinovi.

Včera 19:50

Dominikánsku republiku zasiahol výpadok elektrickej energie. Výpadok postihol aj niektoré oblasti hlavného mesta Santo Domingo.

Včera 19:40

Polícia zatkla bývalého britského veľvyslanca v USA Petera Mandelsona pre podozrenie zo zneužitia úradnej moci v súvislosti s jeho väzbami na Epsteina.

Včera 19:38

Súd v Madride zrušil rozhodnutie sudcu, aby sa v prípade manželky španielskeho premiéra pre údajnú spreneveru verejných financií začal súdny proces s porotou.

Včera 19:36

Politico a Reuters s odvolaním sa na predstaviteľa SBU informovali, že drony, ktoré zasiahli v Rusku prečerpávaciu stanicu dôležitú pre prevádzku ropovodu Družba, patrili Ukrajinskej bezpečnostnej službe.

Včera 19:34

Tusk vyhlásil, že Poľsko a Francúzsko začali rokovania o jadrovom odstrašovaní.

Včera 19:33

Waldemar Žurek vytvoril tím na preverenie poľských súvislostí v Epsteinovej kauze. Tím sa bude zaoberať aj podozreniami na trestnú činnosť v Poľsku.

Včera 19:32

Talianska polícia zadržala Mussoliniho poznámky. Podľa expertov sa poznámky týkajú stretnutia s Hitlerom na hrade Klessheim.

Včera 18:21

Letecké sily Peru informovali, že pri havárii vojenského vrtuľníka v departemente Arequipa v Peru zahynulo pätnásť ľudí.

Včera 18:18

Členské štáty EÚ sa nedohodli na prijatí 20. balíka sankcií proti Rusku. Kallasová naznačila, že dohodu okrem Maďarska blokovalo aj Slovensko.

Včera 18:13

Budanov uviedol, že ďalšie kolo rozhovorov o ukončení vojny na Ukrajine by sa mohlo uskutočniť koncom tohto týždňa.

Včera 18:06

USA nariadili svojim diplomatom a ich rodinným príslušníkom v Libanone aby krajinu opustili.

Včera 17:20

Rakúska ministerka zahraničných vecí Beate Meinl-Reisingerová kritizovala oznámené veto Maďarska voči protiruským sankciám. Ministerka uviedla, že mier bude možný len vtedy, keď budú náklady pre Rusko také vysoké, že už nebude mať zmysel pokračovať vo vojne.

Včera 17:17
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Predpoveď počasia na štvrtok

Situácia: Počasie u nás ovplyvňuje tlaková výš. Prevažne polooblačno. Teploty 12 až 17 stupňov Celzia

polooblačno
Ilustračné foto
❚❚
.

Na západnom Slovensku prevažne polooblačno, najnižšie ranné teploty 8 až 5 a najvyššie denné 14 až 17 stupňov C.

Na strednom Slovensku prevažne polooblačno, najnižšie ranné teploty 7 až 2 a najvyššie denné 12 až 16 stupňov C.

Na východnom Slovensku prevažne polooblačno, najnižšie ranné teploty 7 až 3 a najvyššie denné 12 až 16 stupňov C.

.

 

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne oblačno, najnižšia ranná teplota 3 a najvyššia denná 10 stupňov C.

Vo výške 1500 m prevažne oblačno, najnižšia ranná teplota 2 a najvyššia denná 6 stupňov.

Vo výške 2000 m prevažne oblačno, najnižšia ranná teplota -1 °C a najvyššia denná 3 stupne C.

 

.

Ozón: 10% nad úrovňou dlhodobého priemeru (417 DJ).

 

Snehové správy

Posledný februárový deň zostalo v prevádzke s dobrými podmienkami do 30 stredísk. Februárová lyžovačka bola poznačená mimoriadne teplým a daždivým počasím, bez výraznejšej vlny ochladenia, čo spôsobilo ukončenie lyžiarskej sezóny vo väčšine areálov o 2 až 5 týždňov skôr.

Aktuálne sa lyžovačka sústreďuje už len do vyšších polôh – Nízke a Vysoké Tatry, Ždiar, Orava, Malá Fatra. Hrúbka snehu sa pohybuje od 20 do 40 cm, viac len miestami. Sezónu včera ukončili na Malinôm Brde a Podbanskom, dnes končia na Králikoch, zajtra na Janovkách v Zuberci.

Dobré podmienky a 40 cm snehu hlásia napr. Tále, Monkova dolina, Donovaly – Nová hoľa, Svit – Lopušná dolina a Skalka, do 30 cm Liptovská Teplička, Mýto a Bachledka. Dnes je podklad vďaka miernemu poklesu teplôt pevnejší. Na lyže je potrebné vyraziť skôr, keďže v priebehu dňa sa mení kvalita snehu.

.

Nízke Tatry

Jasná sever 40-100 cm veľmi dobré
Jasná juh 60 cm veľmi dobré
Opalisko – Závažná Poruba 10-30 cm obmedzené
Liptovská Teplička 20-30 cm dobré
Donovaly 20-30 cm dobré
Tále 45 cm dobré
Mýto Ski&Bike 30 cm dobré
Vyšná Boca – Bačova roveň 30-40 cm dobré
Ski Telgárt 50 cm dobré
Pavčina Lehota 15-30 cm dobré
Čertovica 25-60 cm veľmi dobré

Vysoké Tatry

Štrbské Pleso 40-50 cm veľmi dobré
Tatranská Lomnica 60-150 cm veľmi dobré
Jakubkova lúka 80 cm veľmi dobré
Svit-Lopušná dolina 45 cm dobré

Západné Tatry

Roháče – Spálená 70-90 cm veľmi dobré

Belianske Tatry, Ždiar

Bachledka Ski and Sun 10-30 cm dobré
Strednica – Ždiar 25-45 cm veľmi dobré
Strachan – Ždiar 40 cm veľmi dobré
Monkova dolina 20 cm dobré

Malá Fatra

Vrátna – Paseky 30-40 cm obmedzené
Vrátna – Chleb 60 cm veľmi dobré
Winter park Martinky 20-50 cm veľmi dobré

.

Stredné Slovensko

Ski Skalka 40 cm dobré
Skalka aréna 20 cm dobré

Orava a Kysuce

Oravská Lesná 20-35 cm dobré
Kubínska hoľa 15-40 cm dobré
Ski Zábava – Hruštín 30-40 cm dobré
Krušetnica 30 cm dobré
Ski Vitanová Vrchdolinky 35 cm dobré

Východné Slovensko

.

Vyšné Ružbachy 30-50 cm dobré
Vernár – Studničky 30 cm dobré

Alpské strediská

Na alpských zjazdovkách je dostatočná snehová vrstva a dobré až veľmi dobré lyžiarske podmienky,
s výnimkou spodných častí lyžiarskych lokalít a stredísk v nižších polohách – do 1000 m n.m. Prevádzka pokračuje vo väčšine areálov, snehová vrstva sa vplyvom sneženia koncom minulého týždňa výrazne zvýšila. Dostupnosť tratí dosahuje zväčša 70 až 95 %.

Rakúsko

Hinterstoder 25-210 cm dobré
Hintertux 65-365 cm veľmi dobré
Ischgl 40-150 cm veľmi dobré
Kitzbuehel a Kirchberg 55-100 cm dobré
Obertauern 140-200 cm veľmi dobré
Silvreta Montafon 0-210 cm veľmi dobré
Serfaus – Fiss – Ladis 15-150 cm veľmi dobré
Semmering 15-30 cm dobré
Sölden 20-340 cm dobré
St. Anton am Arlberg 65-385 cm veľmi dobré
Stubai 70-385 cm dobré
St. Anton am Arlberg 60-380 cm dobré
Zell am See – Kaprun 60-290 cm dobré

.

Taliansko

Alta Badia 40-60 cm veľmi dobré
Adamello – Tonale 60-250 cm dobré
Ortler Skiarena 50-175 cm dobré
Bormio 35-150 cm dobré
Livigno 115-165 cm dobré
Kronplatz 30-130 cm dobré
Dolomity – 3 Zinnen 20-130 cm dobré
Madonna di Campiglio 150-155 cm dobré
Marmolada – Arabba 80-120 cm dobré

Švajčiarsko

Corvatsch 110-215 cm dobré
Saas-Fee 65-310 cm dobré
Sant Moritz – Engadin 65-220 cm dobré

Francúzsko

Chamonix Mont-Blanc 0-390 cm dobré
Meribél 85-235 cm dobré
Les Trois Vallées 150-220 cm dobré
Tignes 130-380 cm dobré
Vald´Isére 105-210 cm dobré

Silné oteplenie má naďalej nepriaznivý vplyv na lavínovú situáciu na horách

Silné oteplenie má naďalej nepriaznivý vplyv na lavínovú situáciu v slovenských horách. Vo Vysokých, Západných a v západnej časti Nízkych Tatier platí vo štvrtok mierne nebezpečenstvo, druhý stupeň z päťdielnej medzinárodnej stupnice. Informoval o tom Filip Kyzek zo Strediska lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby (HZS).

.

Mokrý sneh je najmä popoludní hlavným problémom. “Uvoľnenie je možné najmä pri veľkom dodatočnom zaťažení. Očakáva sa aj uvoľnenie spontánnych mokrých lavín na strmých svahoch. Na trávnatých svahoch sa môžu vyskytnúť aj kĺzavé základové lavíny, ktoré môžu ohroziť údolné trasy,” upozornil Kyzek.

Snehová pokrývka je zrána mierne spevnená a zmrznutá, no dôsledkom oteplenia počas dňa premoká. Výnimkou sú podľa Kyzeka tienisté orientácie v najvyšších polohách Tatier, kde sa stále nachádzajú snehové dosky, vankúše a preveje. Vetrom exponované hrebene sú často vyfúkané na tvrdý až zľadovatený povrch. Súvislá snehová pokrývka sa nachádza od nadmorskej výšky 1100 až 1200 metrov nad morom, nad hranicou lesa dosahuje výšku 90 až 300 centimetrov.

Kyzek dodal, že vo Veľkej a Malej Fatre i východnej časti Nízkych Tatier pretrváva druhý lavínový stupeň až nad hranicou 1200 metrov. Nižšie v týchto pohoriach platí malá hrozba, prvý stupeň.

 

Predpoveď počasia na piatok, sobotu a nedeľu

Piatok: Zamračené, miestami občasný dážď. Teploty 9 až 14 stupňov Celzia.

Na západnom Slovensku prevažne zamračené, občasný dážď, najnižšie ranné teploty 8 až 5 a najvyššie denné 11 až 14 stupňov C.

Na strednom Slovensku prevažne zamračené, občasný dážď, najnižšie ranné teploty 7 až 2 a najvyššie denné 9 až 13 stupňov C.

.

Na východnom Slovensku prevažne zamračené, najnižšie ranné teploty 7 až 3 a najvyššie denné 9 až 13 stupňov C.

 

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne zamračené, občasný dážď, najnižšia ranná teplota 2 a najvyššia denná 7 stupňov C.

Vo výške 1500 m zamračené, dážď so snehom, najnižšia ranná teplota 1 a najvyššia denná 4 stupne C.

Vo výške 2000 m prevažne zamračené, sneženie, najnižšia ranná teplota -2 a najvyššia denná 1 stupeň C.

 

V sobotu prevažne zamračené, občasný dážď. Teploty 10 až 15 stupňov C.

.

Na západnom Slovensku prevažne zamračené, najnižšie ranné teploty 9 až 6 a najvyššie denné 12 až 15 stupňov C.

Na strednom Slovensku prevažne zamračené, občasný dážď, najnižšie ranné teploty 8 až 3 a najvyššie denné 10 až 14 stupňov C.

Na východnom Slovensku prevažne zamračené, občasný dážď, najnižšie ranné teploty 8 až 4 a najvyššie denné 10 až 14 stupňov C.

 

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne zamračené, občasný dážď, najnižšia ranná teplota 3 a najvyššia denná 8 stupňov C.

Vo výške 1500 m prevažne zamračené, občasný dážď, najnižšia ranná teplota 1 a najvyššia denná 5 stupňov C.

Vo výške 2000 m prevažne zamračené, sneženie, najnižšia ranná teplota -2 a najvyššia denná 2 stupne C.

.

 

V nedeľu prevažne polooblačno. Teploty 10 až 15 stupňov C.

Na západnom Slovensku prevažne polooblačno, najnižšie ranné teploty 8 až 5 a najvyššie denné 12 až 15 stupňov C.

Na strednom Slovensku prevažne polooblačno, najnižšie ranné teploty 7 až 2 a najvyššie denné 10 až 14 stupňov C.

Na východnom Slovensku prevažne polooblačno, najnižšie ranné teploty 7 až 3 a najvyššie denné 10 až 14 stupňov C.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Andrej Sablič

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

.
.

Premiér požiadal SEPS o zastavenie núdzových dodávok elektriny na Ukrajinu

Predseda vlády Robert Fico po pondelkovom rokovaní s ministrom financií SR Ladislavom Kamenickým ako stopercentným akcionárom Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy…

23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Blanár: Slovensko od Ukrajiny nedostalo relevantné informácie ohľadom ropovodu Družba

Zastavenie tranzitu ruskej ropy cez územie Ukrajiny po útoku na čerpaciu stanicu je pre SR vážnou témou, ktorá si vyžaduje…

23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Smrť drogového bossa „El Mencha“ vyvolala v Mexiku vlnu násilia, zahynulo aj 25 vojakov

Dvadsaťpäť mexických vojakov zahynulo pri zrážkach s ozbrojencami drogového kartelu po operácii, ktorá viedla k smrti najhľadanejšieho narkobaróna v krajine,…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nové kolo jadrových rokovaní medzi USA a Iránom sa uskutoční vo štvrtok v Ženeve

Americký prezident Donald Trump v piatok varoval, že sú možné obmedzené útoky proti Iránu, a Irán aj Spojené štáty dali…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vyjadrenie strany SNS k zastaveniu dodávok elektrickej energie na územie Ukrajiny

Podľa Slovenskej národnej strany , ktorej predsedom je Andrej Danko, nie je možné, aby Ukrajina využívala svoje problémy na to,…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Prieskum: Rozdiel volebných preferencií progresívcov a Smeru je na úrovni štatistickej odchýlky

Rozdiel volebných preferencií medzi Progresívnym Slovenskom a stranou SMER-SSD je v najnovšom prieskume minimálny. Ak by sa voľby do parlamentu…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ako zlepšiť vaše zdravie. Radí odborník

Kniha Spite, pite, dýchajte od amerického odborníka na spánok Michael Breus, PhD., prináša praktický pohľad na to, ako môžu jednoduché…

23. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Požiar ochromil chod uzla kľúčového pre prevádzku ropovodu Družba

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Čo vieme o mužovi, ktorý sa údajne pokúsil o atentát na Trumpa v Mar-a-Lago?

Americké médiá prinášajú informácie o mužovi, ktorý včera prenikol do areálu golfovej rezidencie Mar-a-Lago amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ochranka zastrelila muža,…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Žeby nastal koniec podvodnému financovaniu „apolitických“ mimovládok?

Maďarský europoslanec Csaba Dömötör zo strany Fidesz požaduje vytvoriť jednotný register mimovládnych organizácií financovaných Bruselom

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rakúska strana FPÖ, ktorá vedie v prieskumoch, požaduje ukončenie pomoci Ukrajine

Strana tvrdí, že daňoví poplatníci si zaslúžia odpovede na to, ako boli vynaložené finančné prostriedky, keďže životné náklady doma rastú.…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kto financuje “ruskú agresiu”

Človek sa nestačí čudovať, čoho všetkého sú schopní vyprodukovať niektorí ľudia na Slovensku, len aby svoju vlasť poškodili. Pritom si…

23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zdechovský sa opäť utrhol z reťaze. Tentokrát útočí na Maďarsko a nahráva do karát Magyarovi

Český europoslanec Tomáš Zdechovský, stranícky kolega lídra maďarskej opozície Pétera Magyara, sa vyhrážal Maďarsku

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Zelenskyj prichádza s nápadom, ktorý by poškodil krajinám EÚ

Ukrajina chce umiestniť západných vojakov na frontovej línii alebo v jej blízkosti, ale Európania s tým nesúhlasia, vyhlásil ukrajinský prezident…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia sa zničí sama

Europoslanec Milan Mazurek upozorňuje a zároveň zdôrazňuje, že keď sa Európska únia nespamätá, postupne sa sama zničí

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinské drony zaútočili na kľúčový uzol systému Družba v ruskom Tatársku

Ukrajinské drony v noci na pondelok zaútočili na ruskú Tatársku republiku, pričom cieľom bola ropná prečerpávacia stanica Kalejkino pri meste…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Toto Ukrajinu veľmi zabolí

Slovensko sa ocitlo v ropnej kríze, presnejšie, vláda musela uvoľniť ropu zo železnej rezervy, aby zásobovanie Slovenska ropnými produktami úplne…

23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Madrid odtajní dokumenty súvisiace s pokusom o prevrat z roku 1981

Španielska vláda v pondelok oznámila, že odtajní doteraz utajené dokumenty o neúspešnom vojenskom prevrate z 23. februára 1981, ktorý takmer…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podozrivý telefonát v priamom prenose

Do televízneho kanálu C-SPAN zavolal muž s hlasom podobným Trumpovi a predstavil sa ako „John Barron“, Republikán z Virgínie. Objavili sa…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Štát Kalifornia sa stal vzorom eugenického štátu

USA, 23. februára 2026 - William Engdahl vo svojej knihe Semienko skazy, vysvetľuje, ako sa malá sociálno-politická americká elita snaží…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Trump pokračuje v útokoch na Najvyšší súd USA a označil ho za nekompetentný

Americký prezident Donald Trump v pondelok znovu ostro zaútočil na Najvyšší súd USA, ktorý minulotýždňovým verdiktom výrazne obmedzil jeho právomoci…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Stačili tri generácie Nemcov a máme tu nástup „Štvrtej ríše“

Nemecko, 23. februára 2026 - „Som šokovaný. Nemyslím si, že je správne, keď Maďarsko zrádza svoj vlastný boj za slobodu,…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Mimovládky reagujú na rozhodnutie vlády iniciovať zintenzívnenie kontrol v mimovládkach

Predseda Komory mimovládnych neziskových organizácií Marcel Zajac víta rozhodnutie vlády iniciovať zintenzívnenie kontrol v mimovládkach. Ako uviedol, kontrola je prirodzená…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Takto to dopadne, ak si rozum dá nečakanú prestávku

Rozum je niečo, na čo sa spoliehame každý deň, no tieto fotografie dokazujú, že niekedy si rozum jednoducho vezme nečakanú…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Pripomienka moralizátorom o ultimáte Roberta Fica

Dovolím si pripomenúť moralizátorom o ultimáte Roberta Fica, že imperiálny kapitalizmus sa vždy opieral o silu, ktorú uplatňoval a uplatňuje…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na fotografii je ukrytý králik. Podarí sa vám ho nájsť?

Králik sa v tejto optickej ilúzii skrýva tak šikovne, že ho mnohí nedokážu nájsť ani po niekoľkých sekundách sústredeného hľadania.…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Nemá kto robiť na dôchodky? My vám ich sem dovezieme

Neuveriteľné – existujú západní „teoretici”, ktorí sľubujú „záchranu” našej civilizácie úplným otvorením hraníc migrantom; dokonca ich cieleným dovážaním. A čo…

23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kováčik neodchádza. Potvrdil, že chce byť naďalej prezidentom SFZ

V piatok popoludní kráko pred semifinálovým duelom hokejového turnaja na ZOH 2026 Slovensko - Fínsko publikoval minister cestovného ruchu a…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Austrálsky premiér chce vyradiť bývalého princa Andrewa z nástupníctva na britský trón

Austrálsky premiér Anthony Albanese v pondelok podporil výzvy na vyradenie bývalého princa Andrewa z poradia nástupníctva na britský trón po…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Priemyselný index Dow Jones v dopoludňajšom obchodovaní klesol o 742 bodov. Index S&P 500 stratil 1,04 % a Nasdaq 1,2 %.

Včera 20:14

Petr Fiala označil Ficovo rozhodnutie zastaviť núdzové dodávky elektrickej energie na Ukrajinu za zločinné konanie. Podľa neho takéto kroky priamo pomáhajú Putinovi.

Včera 19:50

.

Podbrezová zatiaľ kráľom jari. Trnavčanom po prehre 0:5 rázne dohovárali fanúšikovia

V jarnej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Niké ligy 2025/2026 zatiaľ mužstvá odohrali len tri kolá, no prívlastok „doterajší kráľ…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Český minister kultúry mal cestou do práce nehodu, je v nemocnici

Vozidlo českého ministra kultúry Otu Klempířa malo v pondelok ráno nehodu, cestou na ministerstvo kultúry sa zrazilo s iným autom.…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

EÚ dnes nebude môcť schváliť sankcie proti Rusku

EÚ dnes nebude môcť schváliť sankcie proti Rusku, ktoré sú naplánované na zajtrajšie výročie začiatku plnohodnotnej vojny, vyhlásila šéfka európskej…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovenský mliekarenský zväz varuje pred mliečnou krízou

Slovenský mliekarenský zväz vyjadruje obavy z aktuálneho vývoja na trhu s mliekom v Európe aj na Slovensku, kde od októbra…

23. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelenskyj odmieta ustúpiť z hlavného bodu

Zelenskyj je „kategoricky proti“ stiahnutiu ukrajinských vojsk z Donbasu, aj keby to znamenalo zastavenie paľby

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Andrej Sablič

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov