ropa

NAŽIVO

Trump označil vojnu na Ukrajine za „chaos“ a vyhlásil, že tento konflikt nebude ľahké vyriešiť. Zelenskyj vyjadril optimizmus z mierových rokovaní a úlohy, ktorú v nich majú USA.

Včera 20:15

Barel ropy WTI s dodávkou v januári sa v utorok o 19.07 h SEČ predával po 58,86 USD. To bolo o 46 centov alebo 0,78 % menej ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania. Cena februárového kontraktu na ropnú zmes Brent klesla o 47 centov alebo 0,74 % na 62,70 USD za barel.

Včera 20:13

Pápež ukončil svoju prvú apoštolskú cestu a z Libanonu odletel späť do Vatikánu. Oznámil, že v roku 2026 by rád navštívil Alžírsko a ďalšie africké krajiny.

Včera 19:27

Putin pohrozil, že Ukrajine odreže prístup k moru v reakcii na dronové útoky na tankery tieňovej flotily Ruska v Čiernom mori.

Včera 19:25

Filip Turek chce Petrovi Pavlovi objasniť všetky svoje kauzy, ktoré sú podľa neho skôr mediálne. Zopakoval, že má čisté svedomie.

Včera 19:16

Britská vláda oznámila, že pri niektorých menej závažných trestných činoch obmedzí právo na súd s porotou.

Včera 18:55

Výrobca dronov Baykar oznámil, že jeho bezpilotné stíhacie lietadlo Bayraktar Kizilelma úspešne zasiahlo a zničilo vzdušný cieľ pomocou strely vzduch-vzduch Gokdogan.

Včera 18:32

V Moskve sa začali rokovania medzi Putinom a Witkoffom. Prítomný je aj Jared Kushner. Diskutovať by mali najmä o americkom mierovom pláne pre ukončenie vojny na Ukrajine.

Včera 18:25

Dánska polícia zadržala dve osoby pre podozrenia z vyzbierania niekoľkých miliónov dánskych korún pre Hamas.

Včera 18:20

Netanjahu uviedol, že dohoda so Sýriou je možná. Od sýrskych úradov však očakáva, že vytvoria demilitarizovanú nárazníkovú zónu od Damasku po horu Hermon a ďalšie oblasti.

Včera 17:49

Indonézia a Holandsko podpísali dohodu o repatriácii dvoch holandských občanov väznených za drogovú trestnú činnosť. Jeden z nich bol odsúdený na doživotie, druhý na trest smrti.

Včera 17:38

Iránske média informovali, že viac ako polovica poslancov parlamentu Iránu obvinila súdnictvo z nedostatočného presadzovania zákona o povinnom nosení hidžábu.

Včera 17:37

Vyjednávači Rady EÚ a Európskeho parlamentu dosiahli predbežnú dohodu o revidovanom nariadení o všeobecnom systéme preferencií, ktoré udeľuje obchodné preferencie EÚ rozvojovým krajinám.

Včera 17:36

Putin vyhlásil, že Rusko nechce viesť vojnu s európskymi mocnosťami. Pokiaľ však Európa vojnu chce, Rusko je podľa neho pripravené bojovať.

Včera 17:35
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Prečo Saudi začínajú cenovú vojnu na trhu s ropou v rozpore s cieľmi OPEC+

Saudská Arábia svojimi krokmi nečakane znížila svetové ceny ropy, čo je v rozpore s opatreniami a cieľmi v rámci OPEC+. Kartel pokračuje v znižovaní ťažby s cieľom podporiť ceny ropy. Prečo teda Saudi začali zlacňovať svoju ropu? Situáciu analyzuje Oľga Samofalova v novinách Vzgljad

ropa
Ilustračné foto
❚❚
.

Štátna ropná spoločnosť Saudi Aramco znížila februárové ceny ropy pre všetkých svojich zákazníkov vo všetkých regiónoch. Konkrétne pre Áziu a USA cena klesla o dva doláre za barel. Pre odberateľov v Európe sa februárové ceny znížili o jeden a pol až dva doláre v závislosti od druhu. Ide o pomerne prudké zníženie cien, ktoré okamžite viedlo k poklesu svetových cien.

Marcové futures kontrakty na ropu Brent tak 8. februára klesli o 3,35 % na 76,12 dolára za barel, zatiaľ čo ropa WTI o 4,12 % na 70,77 dolára. Nasledujúci deň sa rope podarilo časť svojich strát získať späť. Určitú podporu jej poskytlo pozastavenie ťažby na najväčšom líbyjskom poli Aš-Šarara. Produkcia v Líbyi začiatkom januára klesla z 1,2 mil. barelov na 981 tis. barelov denne.

Kroky Saudskej Arábie však vyvolali obavy zo začiatku cenových vojen na trhu s ropou. Prečo Saudi začali predávať svoju ropu lacnejšie? Toto rozhodnutie je v rozpore s krokmi OPEC+, ktorý znižuje ťažbu a vývoz ropy s cieľom zvýšiť jej ceny. Pohodlná cena pre vývozcov ropy je 85 až 90 USD za barel ropy Brent.

.

“Situácia na trhu s ropou zostáva zložitá: napriek vonkajším rizikám, ktoré by sa, zdá sa, mali pozitívne odraziť v kotáciách, zatiaľ prevažujú ekonomické faktory s prebytkom ponuky a namiesto rastu vidíme opačný obraz – cena ropy klesá,” vysvetľuje Nikolaj Dudčenko, analytik spoločnosti FG Finam.

Problém je v ponuke a dopyte: dopyt nedobieha rastúcu ponuku.

“Konkurencia na svetovom trhu s ropou sa zintenzívňuje v dôsledku výrazného zvýšenia ponuky ropy z krajín, ktoré nie sú súčasťou dohody OPEC+, predovšetkým z USA. Deje sa tak na pozadí toho, že dopyt v Číne nenapĺňa očakávania.

V dôsledku toho ceny ropy klesajú, čo je dôvodom zliav spoločnosti Saudo Aramco pre ázijských spotrebiteľov,” hovorí Philip Muradjan, senior riaditeľ pre podnikové ratingy v spoločnosti Expert RA. Podľa jeho názoru Saudská Arábia poskytovaním zliav signalizuje trhu, že už nie je pripravená stratiť svoj podiel na predaji.

Zatiaľ čo Saudská Arábia spolu s ostatnými členmi OPEC+ vlani znížila produkciu, USA ju, naopak, zvýšili o 1,01 mil. barelov denne na 12,92 mil. barelov denne. Tento výsledok prekonal predchádzajúci rekord 12,31 mil. barelov denne, ktorý bol dosiahnutý v roku 2019, keď sa začal COVID-19, ale kvôli pandémii museli štáty v rokoch 2020 – 2022 znížiť ťažbu. Teraz však opäť stúpa. V roku 2024 majú USA dosiahnuť nový rekord a vyprodukovať 13,21 mil. barelov denne.

.

“Výrazným zvýšením ťažby USA na jednej strane stlačili ceny ropy a na druhej strane nútia Saudskú Arábiu znižovať ťažbu a v dôsledku toho znižovať príjmy z vývozu ropy. Obchodná bilancia Saudskej Arábie tak vlani klesla o 25,5 %,” konštatuje Dudčenko. Naposledy saudská ropná spoločnosť k takémuto kroku odhodlala v roku 2022, pretože Rusko zvýšilo dovoz ropy do Číny. V tom čase boli ceny arabských ťažkých a stredných tried stanovené s najväčšou zľavou oproti arabskej ľahkej rope od roku 2014, pripomína expert.

Je možné, že Saudi chcú svojím rozhodnutím zlepšiť disciplínu v rámci OPEC. “Je možné, že Saudská Arábia naznačuje nebezpečenstvo návratu tvrdej konkurencie na trh. V takom prípade by stratili krajiny ako Angola, ktorá sa nedávno rozhodla organizáciu opustiť. Samotná Saudská Arábia nebude schopná udržať rovnováhu na trhu. Preto je potrebné z času na čas pripomenúť ostatným účastníkom potrebu zachovať disciplínu, aby sa udržala stabilita na trhu,” nevylučuje Vitalij Gromadin, správca aktív spoločnosti “BKS World of Investments”.

V tejto súvislosti sa začali objavovať prognózy prudkého poklesu cien ropy v roku 2024. Ruský podnikateľ Oleg Deripaska pre FT uviedol, že svetové ceny ropy klesnú o ďalších 20 %. To znamená pokles cien zo súčasných 7
6 USD za barel na 60 USD. Deripaska ako dôvody tohto prudkého poklesu uvádza po prvé neustály nárast dodávok ropy z krajín mimo OPEC+ a po druhé neisté hospodárske vyhliadky.

Svetová cena ropy na úrovni 60 USD za barel je pre Saudskú Arábiu aj Rusko príliš nízka. Podľa odborných odhadov sa saudský rozpočet cíti pohodlne pri cene 80 – 90 USD za barel. Rusko potrebuje približne rovnakú cenu Brentu alebo aspoň nie nižšiu ako 75 dolárov, aby po odpočítaní zľavy triedy Urals stálo aspoň 60 dolárov za barel, ktoré sú zahrnuté v rozpočte.

Ekonómovia však zatiaľ nie sú naklonení takým pesimistickým prognózam o rope ako Deripaska.

.

Situácia sa môže rýchlo zmeniť, napríklad ak sa zhorší konflikt na Blízkom východe, poznamenáva Muradjan.

Problém s Blízkym východom nikam nezmizol. “Situácia s jemenskými Húsíjmi, ktorí ostreľujú tankery v Červenom mori, sa definitívne nevyriešila. To bolo nútené uznať aj americké námorníctvo, ktoré uviedlo, že operácia Prosperity Guardian je určená na ochranu všetkých lodí na ceste, ale hliadkovanie každej lode je nemožné. Inými slovami, spoločnosti musia postupovať na vlastné riziko, čo im na optimizme nepridáva. A plavba okolo Afriky podľa výpočtov spoločnosti Flexport trvá o 25 percent dlhšie,” poznamenáva Dudčenko. Verí, že cena ropy Brent je schopná udržať sa nad 70 dolármi za barel.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.

Krajský súd v Bratislave vyhovel návrhu ministerky kultúry Šimkovičovej, exriaditeľ SND Drlička sa musí zdržať vyjadrení na jej adresu

Krajský súd v Bratislave vyhovel návrhu ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej , exriaditeľ Slovenského národného divadla (SND) Matej Drlička sa musí…

02. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Rastúci problém „zabíjania zo cti“ v Európe

V máji minulého roka dvaja bratia údajne zviazali svoju 18-ročnú sestru lepiacou páskou, zapchali jej ústa a utopili ju v…

02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina bude musieť urobiť bolestivé ústupky, aby uzavrela mierovú dohodu

Ukrajina bude musieť urobiť bolestivé ústupky, aby uzavrela mierovú dohodu, možno dokonca usporiadať referendum, vyhlásil nemecký minister zahraničných vecí Wadephul

02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dánsko povolilo Ukrajine vybudovať vojenský závod na svojom území

Dánski a ukrajinskí predstavitelia oznámili začiatok výstavby závodu na dánskom území, ktorý bude Ukrajine dodávať raketové palivo

02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Spojené štáty odmietli udeliť prevádzkovú licenciu ruskej rafinérii v Srbsku

Srbsko musí zastaviť prevádzku svojej ropnej rafinérie NIS potom, ako Washington zamietol jej licenciu, čím ohrozuje dodávky paliva v krajine,…

02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Putin obvinil Európu z pokusu narušiť mierové dohody, ktoré presadzuje Trump

Pred stretnutím s Američanmi Putin obvinil Európu z pokusu narušiť mierové dohody, ktoré presadzuje Trump

02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bleskový výpredaj Godeal24 Cyber Monday! Posledná šanca na digitálne kľúče MS Office a Windows za cenu už od 12,28€!

Oficiálna podpora pre Windows 10 a MS Office 2019 skončila v októbri. Mnohých to prinútilo čakať na výpredaj Black Friday,…

02. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó si servítku pred ústa neberie: „EÚ sa izolovala od globálnej politiky“

Tento rok bol pre Európsku úniu rokom izolácie. Spoločenstvo už nezohráva žiadnu úlohu v globálnej politike, vyjadril sa v pondelok…

02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Na fronte je „strategická kríza“, ktorá môže vyústiť do „kolapsu“

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 12. 2025 | Aktualizované 02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Aktualizované 02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Do volieb ďaleko, mstili by sa už teraz

Opozičné sily vrátane mimovládok, aktivistov, či „nezávislých osobností” strácajú nervy. Otvorene sa vyhrážajú a vyjadrujú nádej na pomstu

02. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Novinka od doktora Bukovského je tu! (Za)chráňte svoje kolagény – aj kožu, kĺby a cievy

Móda užívania kolagénu z mŕtvych zvierat dosiahla hysterické rozmery. Ľudia uverili ďalšiemu nezmyslu a podvodu. Titul nájdete TU

02. 12. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pri raziách v Belgicku zadržali bývalú šéfku diplomacie EÚ Mogheriniovú

Bývalá šéfka európskej diplomacie a podpredsedníčka Európskej komisie Federica Mogheriniová bola zadržaná v Bruseli v súvislosti s podvodom, píše Le…

02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Chorvátska polícia odmietla tvrdenia mníšky, že ju bodol neznámy cudzinec

Chorvátska mníška je podozrivá, že si sama spôsobila zranenia bodnou zbraňou a následne tvrdila, že ju napadol neznámy cudzinec. Informovala…

02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

USA zastavili dodávky určitých druhov zbraní na Ukrajinu

USA zastavili dodávky určitých druhov zbraní na Ukrajinu, informoval generálny inšpektor Bundeswehru Christian Froyding pre časopis The Atlantic

02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: Úrad na ochranu oznamovateľov robí špinavú robotu v prospech ľudí, ktorí páchali trestnú činnosť

Úrad na ochranu oznamovateľov robí špinavú robotu v prospech ľudí, ktorých v rokoch 2020 až 2023 páchali závažnú trestnú činnosť,…

02. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinu čaká „taktická porážka, ale strategické víťazstvo“

Ukrajinu čaká „taktická porážka, ale strategické víťazstvo“, vyhlásil bývalý minister zahraničných vecí Kuleba

02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

WSJ odhaľuje, čo je mnohým známe: Putin a Trump by už dávno dosiahli mierovú dohodu o Ukrajine, keby…

Putin a Trump by už dávno dosiahli mierovú dohodu o Ukrajine, keby nebolo Európanov. Pre „The Wall Street Journal“ to…

02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Nemecká strana AfD má rekordný náskok pred stranou CDU/CSU

Podľa nového prieskumu agentúry Insa, ktorý poukazuje na prehlbujúce sa ťažkosti opozičných konzervatívcov, strana Alternatíva pre Nemecko dosiahla rekordný náskok…

02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vlhová o bývalom partnerovi. Zrazu cítim veľké prázdno, nie som v živote šťastná

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová prežíva ťažké obdobie od pádu v pretekoch v januári 2024. Od toho času absolvovala dve operácie…

02. 12. 2025 | 0 komentárov

Toto sú jediné krajiny Európskej únie, v ktorých sa miera chudoby od roku 2015 zvýšila

Celková miera chudoby v rámci únie klesá, ale nie všade. Francúzsko je jednou z mála európskych krajín, kde sa miera…

02. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vražda zo cti: cesta Európy do stredoveku

Minulý rok dvaja bratia vo veku 23 a 25 rokov zviazali svoju 18-ročnú sestru a utopili ju v močiaroch. Na…

02. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Macron: „Koalícia ochotných“ dokončila prácu

Členské štáty „koalície ochotných“ dokončili prácu na bezpečnostných zárukách pre Ukrajinu, pričom Spojené štáty by ich mali schváliť v blízkej…

02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rytmus sa obul do organizácie Oktagon a jej šéfa Novotného

Rapper Rytmus, ktorý sa angažuje v organizácii Fight Night Challenge, sa dostal do slovného konfliktu s jedným z vlastníkov MMA…

02. 12. 2025 | 0 komentárov

Kto dnes chráni oznamovateľov? A prečo si štátny úrad platí liberálnych moderátorov

Úrad na ochranu oznamovateľov si pripomenul svoj „sviatok“ filmovým večerom. Film, emotívne príbehy a hodnotovo vyhranení, nadštandardne honorovaní moderátori prekryli…

02. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Putin: "Rusko môže „odrezať Ukrajinu od mora“, ak Kyjev bude pokračovať v pirátstve proti ruským lodiam"

Rusko, 2. decembra 2025 - Vladimir Putin potvrdil pozvanie zahraničným novinárom, vrátane ukrajinských, aby navštívili Krasnoarmejsk a všetko videli na…

02. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Holandská vláda predstavila plán na čo najskoršie uzavretie centier pre ukrajinských utečencov

Holandská vláda predstavila plán na čo najskoršie uzavretie centier pre ukrajinských utečencov, informuje Dutch News

02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Umelá inteligencia a jej 7 typov: Čo robia a ako fungujú?

Umelá inteligencia dnes výrazne mení spôsob, akým žijeme, pracujeme a komunikujeme s technológiami. Od hlasových asistentov až po autonómne vozidlá…

02. 12. 2025 | 0 komentárov

Ktoré krajiny Európskej únie vynakladajú na obranu najviac zdrojov? A koľko dávame my?

Európska únia vynakladá z roka na rok viac výdavkov na obranu. Za posledných päť rokov sa výdavky na obranu takmer zdvojnásobili.…

02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Zvíťazila už 104-krát v kariére. Hviezdna Shiffrinová však porušila pravidlá a dostala pokutu

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová si v Copper Mountain zabezpečila 104. víťazstvo vo Svetovom pohári, ale dostala pokutu za neskorý príchod…

02. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Trump označil vojnu na Ukrajine za „chaos“ a vyhlásil, že tento konflikt nebude ľahké vyriešiť. Zelenskyj vyjadril optimizmus z mierových rokovaní a úlohy, ktorú v nich majú USA.

Včera 20:15

Barel ropy WTI s dodávkou v januári sa v utorok o 19.07 h SEČ predával po 58,86 USD. To bolo o 46 centov alebo 0,78 % menej ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania. Cena februárového kontraktu na ropnú zmes Brent klesla o 47 centov alebo 0,74 % na 62,70 USD za barel.

Včera 20:13

.

Kyjevský analytik: Vždy keď Ukrajina začne "rokovania", sa ruský prezident objaví v maskáčoch na fronte

Ukrajina, 2. decembra 2025 - Vladimir Putin usporiadal pracovné stretnutie v štábe Spojených ozbrojených síl.   Večer 30. novembra navštívil…

02. 12. 2025 | 0 komentárov

Opozícia sa ďalej rozbíja. Tentokrát sa Naďovi postavil Šefčík

Marek Šefčík sa rozhodol otvorene prihovoriť bývalému kolegovi Jaroslavovi Naďovi (Demokrati). Pretože vzťahy medzi stranami očividne škrípu, a prípadná povolebná…

02. 12. 2025 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nočná mora z Ríma: Dievča znásilnili migranti, partner sa na to musel pozerať

Rímsky denník Corriere della Sera informuje o nočnej more, ktorá sa udiala v talianskom hlavnom meste: Migrant znásilnil 18- ročné…

02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Generál posiela odkaz vláde, polícii, prokuratúre a súdom: takéto veci sa neprehliadajú takéto veci sa riešia!

Pamäť národa je extrémne dôležitý fenomén. A tak je potrebné si pripomenúť to, k čomu sa hrdo hlásia predstavitelia minulej…

02. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Uhrík: Infringement Európskej komisie pre novelu ústavy sa zbytočne dramatizuje

Tému infringementu, teda konania o porušení povinnosti, ktoré voči Slovensku iniciovala Európska komisia pre novelu ústavy, Progresívne Slovensko zbytočne dramatizuje.…

02. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov